Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - بصيرت تنها ابزار مبارزه با فتنه است
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ Monday, April 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۲۲:۴۳
شناسه خبر: ۵۴۵۹۷۳
 
امام جمعه موقت كاشان:
بصيرت تنها ابزار مبارزه با فتنه است
امام جمعه موقت كاشان از روشنگري و بصيرت به عنوان تنها ابزار مبارزه با فتنه نام برد و گفت: مردم با بصيرت ايران براي روشنگري جامعه بايد تلاش و مسائل را تحليل و تفسيركنند تا فتنه و فتنه گر نتواند به اهداف خود برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبار، چهارشنبه شب در ديدار با خانواده شهيد عباس شاهراده ابراهيمي، با اشاره به اتفاقات اخير در برخي از شهرستانها، گفت: اگر توطئه ها بر عليه نظام اسلامي ايران وجود نداشته باشد، نشانه همراه شدن دشمن با نظام و زير سؤال رفتن نظام است.

وي افزود: نظامي كه براساس قانون اساسي، خون شهدا، حضور مردم هميشه در صحنه، رهبري صحيح، ولايت اهل بيت، عنايت خدا و بينش و بصيرت مردم استوار است با سنگ پراكني و شكستن شيشه و آتش زدن چند خودرو، خدشه اي به آن وارد نخواهد شد.

به گفته وي، 40 سال است آمريكا با جمهوري اسلامي ايران در نبرد است و نتوانسته هيچ غلطي بكند و اگر امروز چند نفر فريب خورده دست به اغتشاش زدند هرچند كه مردم انقلابي ايران را آزرده خاطر كردمد اما نمي توانند خدشه اي به نظام وارد كنند.

حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به اينكه فتنه و فتنه گر هميشه خواهد بود و تقابل بين جبهه حق و باطل از ابتدا وجود داشته است و تا آخر نيز وجود خواهد داشت مگر اينكه باطل به طور كلي مضمحل و نابود شود، گفت: تا حق و باطل وجود داشته باشد اين دو با يكديگر در تقابل خواهند بود و هيچگاه حق باطل در يك اقليم نمي گنجند، چرا كه اگر حق با باطل در تعامل با يكديگر باشند، حق نخواهد بود.

وي افزود: پيامبراكرم(ص) مي فرمايد، من از مومن ترسي ندارم چرا كه مومن راه خلاف را نمي رود، از كافر هم نمي ترسم و تكليف كافر نيز مشخص است و در ميدان مبارزه قرار دارد، اما ترس من منافق است كه به ظاهر دوست اما در باطن دشمن است و از پشت سر ضربه مي‌زند.

امام جمعه موقت كاشان گفت: گاهي جنگ بين حق و باطل در ميدان مبارزه و رو در رو است اما گاهي هم به شكل فتنه است و فتنه زماني بروز و ظهور دارد كه دشمن توان مقابله با جنگ رودر رو و فيزيكي را به دليل ترس و هزينه هاي سنگين آن ندارد.

حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به ترس و هراس آمريكا و اسرائيل از جمهوري اسلامي ايران، افزود: اگر آمريكا و اسرائيل از ايران ترس و واهمه نداشته باشند يك لحظه نيز به ما فرصت نخواهند داد، چرا كه آمريكا با وجود پايگاه هاي متعدد نظامي در اطراف ايران و حضور دهها ناوجنگي در خليج فارس جرأت كوچكترين تعرضي را به ايران ندارد.

به گفته وي، اگر دشمن جزأت حمله به ايران را ندارد براي اين است كه از استقامت و شجاعت رهبر معظم انقلاب، ملت قهرمان ايران اسلامي، نيروي مقتدر ارتش و سپاه پاسداران ترس و واهمه دارد و  تنها به گزينه هاي روي ميز خود افتخار مي‌كنند.

امام جمعه موقت كاشان با يادآوري خطر فتنه، اظهار داشت: وقتي دشمن توان مقابله نظامي را ندارد به دنبال ايجاد جنگهاي نيابتي از راه فتنه است، از اين رو در فتنه براي به اشتباه انداختن افراد از ابزار شبهه استفاده مي‌كنند و در اين راه به باطل لباس حق پوشانده و در غبار حق و باطل، تشخيص حق از باطل را مشكل مي‌كنند.

حجت الاسلام اسلامي تبار از روشنگري و بصيرت به عنوان تنها  ابزار مبارزه با فتنه نام برد و عنوان كرد: مردم با بصيرت ايران براي روشنگري جامعه بايد تلاش كنند و مسائل را تحليل و تفسيركنند تا فتنه و فتنه گر نتواند به اهداف خود برسد.

وي ابراز داشت: دشمن بعد از شكست در فتنه سال 88 به اين نتيجه رسيده كه براي ضربه زدن به نظام فتنه در سراسر ايران گسترش دهد و  براي همين است كه  گفته مي شود فتنه اي بزرگتر از فتنه سال ۸۸ در راه است.

امام جمعه موقت كاشان گفت: دشمن با تحريم هاي فلج كننده اقتصادي، شريان اقتصادي ملت ايران را فشرده تا مردم در فشار اقتصادي و ايجاد نارضايتي مردم به كف خيابان آمده و سبب تقابل بين مردم و نظام شوند.

وي افزود: مشكلات اقتصادي و گراني‌ها و سوء تدبير برخي در داخل كشور به عمد و يا غير عمد، آتش گراني را شعله ورتر كرد و با وجود تأكيد چندين ساله رهبر معظم انقلاب بر اجراي اقتصاد مقاومتي در ايران، اما برخي مرفهمين بي درد در پست هاي كليدي دانسته و ندانسته توجهي به اجراي اقتصاد مقاومتي در كشور نداشته و آب به آسياب دشمن مي ريزند.

حجت الاسلام اسلامي تبار افزود: افراد با بصيرت، بحث گراني را به بحث اصل نظام گره نمي زنند و اين درحالي است كه دشمن تلاش مي كند مشكلات اقتصادي را به اصل نظام گره بزند و به جاي هدف قرار دادن مقصر، اصل نظام را هدف قرار مي دهد كه در چنين مواقعي اگر بصيرت وجود داشته باشد هيچ مشكلي به وجود نخواهد آمد.

امام جمعه موقت كاشان مردم ايران را مردم با بصيرت و آگاه خواند و عنوان كرد: تمامي هدف و نقشه دشمن تحريك و جذب مردم و آوردن مردم به كف خيابانها است و اين درحالي است اگر مردم صف خود را از صف فتنه گران جداكنند برخورد با فتنه گران آسانتر خواهد شد و دشمن در اهداف خود شكست خواهد خورد.

وي حل مشكلات اقتصادي را سخت و دشوار ندانست و با بيان اينكه گره مشكلات اقتصادي گره كور نيست، ابراز داشت: اگر اقتصاد مقاومتي كه رهبر معظم انقلاب بر اجراي آن تأكيد دارد عملياتي شود تمام مشكلات اقتصادي كشور نيز برطرف خواهد شد./1307/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۸:۲۰
امام جمعه موقت كاشان:
ارتش و سپاه با اقتدار در برابر استكبار جهاني ايستاده است
حجت الاسلام بني هاشمي گفت: امروز نيروي مقتدر ارتش و سپاه با قدرت و اقتدار در برابر آمريكا و استکبار و صهيونيست جهاني ايستاده است.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۴:۵۶
معرفي مدارس علميه كاشان(2)
مدرسه علميه اي با يكصد مقاله علمي پژوهشي تحقيقي
در کتاب قم ‌نامه ‹‹کتابچه دارالمؤمنين کاشان›› آمده است، مدرسه سلطاني از بناهاي خاقان خلدآشيان است که مقصوره بسبار معتبر دارد و مباشر بناي آن ميرزا ابوالقاسم اصفهاني بوده که از جانب نظام‌الدّوله حاج مح...
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۰:۴۰
آیت الله طباطبایی‌نژاد:
امنیت کشور مرهون شهدا و جانبازان است
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به دشمنی و جنگ دنیای کفر با ایران اسلامی، گفت: امنیتی که در کشور وجود دارد از سایه سر جانبازان و شهدا است بنابراین باید همه این مهم را درک کنیم و جانبازان را ...
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۰:۲۶
امام جمعه اصفهان:
هرگز نگفته‌ام از کشاورزان حمایت نمی‌کنم
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه هیچگاه نگفته ام که از کشاورزان حمایت نمی کنم، گفت: بنده از ادامه اعتراضات خیابانی حمایت نمی کنم چراکه این کار جایز نیست، به عنوان امام جمعه در تمامی دیدارها و برنا...
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۶:۵۲
رییس بنیاد مهدویت و آینده پژوهی مطرح کرد؛
ضرورت بهره مندی روحانیت از حماسه آفرینی سید الشهدا در تبلیغ
رییس بنیاد مهدویت و آینده پژوهی گفت: دستگاه سیدالشهدا مملو از حماسه است و زمانی حوزه های علمیه به بلوغ می رسند که بتوانند این دستگاه عظیم انسان سازی را تشریح و تحلیل کنند.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۵:۳۱
آیت الله نمازی:
گره مشكلات جامعه بايد به دست فرزندان كشور باز شود
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: امروز كه كشور در محاصره اقتصادي قرار گرفته است، گره مشكلات كشور بايد به دست فرزندان كشور باز شود چرا كه سرمايه نظام مردم هستند.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۴:۳۶
نماينده ولي فقيه در كاشان:
اقتدار و عزت اسلام و نظام اسلامي به برکت شهدا است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: اقتدار و عزت اسلام و نظام جمهوري اسلامي ايران به واسطه رشادت ها و جانبازي هاي فرزنداني است كه پدران شهدا آنها را تربيت كردند.
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۰:۲۷
آیت الله مهدوی:‏
باران، رحمت و اعطای ‏نعمت ‏خداوند بدون استحقاق بشر است
آیت الله مهدوی با اشاره به اعجاز علمی صحیفه سجادیه در خصوص نکات طبقه بندی ابرها، گفت: باران، رحمت و اعطای ‏نعمت ‏خداوند بدون استحقاق بشر است که با زنده کردن زمین مرده، نوعی تذکر نفخ صور برای انسان ها ...
۱۳۹۷/۲/۱ - ۱۰:۰۶
امام جمعه موقت کاشان:
رحمت خداوند براي همه بندگانش يكسان است
حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به اينكه خداوند براي همه بندگانش حتي كافران رحمت واسعه است، گفت: رحمت خداوند براي همه بندگانش يكسان است.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۵:۳۵
آیت الله طباطبایی نژاد:
بدگویی های دشمنان نشانه عملکرد صحیح سپاه پاسداران است
امام جمعه اصفهان گفت: سپاه پاسداران از زمان تأسیس تاکنون به خوبی به وظیفه اش عمل کرده و در جهات مختلف رشد بسیار خوبی داشته است؛ بدگویی های دشمنان علیه سپاه پاسداران نشانه عملکرد خوب این ارگان است.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۵:۱۹
آيت الله نمازي:
ترامپ از شكست آمريكا در طبس عبرت بگيرد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: رييس جمهور آمريكا براي مقابله با اسلام در سوريه با مقاومت اسلامي درگيرشده است و نمي خواهد از تاريخ و سرنوشت آمريكايي ها در شكست طبس عبرت بگيرد.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۵:۵۶
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و حدیث مطرح کرد؛
ضرورت نگاه فلسفی در کنار نگاه کلامی به مسائل مختلف
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم و حدیث با اشاره به کاربرد مباحث روانشناسی در پاسخگویی به مسائلی نظیر خیر و شر، گفت: باید شر و خیر را به صورت فلسفی و از تمام جهات و تعاریف مورد توجه قرار داد و در نهایت مشخص...
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۵:۴۳
نماينده ولي فقيه در كاشان:
سلامتي عامل پويايي، توسعه و پيشرفت جامعه است
نماينده ولي فقيه در كاشان از سلامتي و امنيت به عنوان دو نعمت مجهول نام برد و گفت: سلامتي عامل پويايي، حركت، توسعه و پيشرفت جامعه است.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۵:۲۴
حجت الاسلام شاهنظری تشریح کرد؛
دیدگاه متکلمین و فلاسفه پیرامون عدل و شر
معاون فرهنگی دانشگاه اصفهان با تأکید بر ورود به مباحث فلسفی با مبانی قابل پذیرش از سوی عقل، گفت: ما موجودات تدریجی الوجود هستیم و خیر و شر پیرامون ما به معنای نقص و کامل است، در فلسفه موضوع خداوند یک ...
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۰:۱۵
دبير جامعه روحانيت كاشان:
حسادت ضد كرامات اخلاقي است
دبير جامعه روحانيت كاشان خيرخواهي را از كرامات اخلاقي و حسادت را ضد كرامات اخلاقي دانست و گفت: يك لحظه تفكر درباره عاقبت حسد بهترين كار براي ريشه كني حسد است.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۰:۰۷
آیت الله مهدوی:
مسؤولان برای ساختن فضاهای دینی اهتمام ویژه داشته باشند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: یک روحانی ذی نفوذ باید کارش این باشد و مسجد و ساختمان های دینی مثل حوزه های علمیه بسازد و کسی که نفوذ دارد باید این کارها را بکند تا آن مکان ها فضایی برای...
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۰۹:۵۸
امام جمعه موقت كاشان:
امنيت آفريني از بركات خون شهدا است
امام جمعه موقت كاشان يكي از بركات خون شهدا براي جامعه را امنيت آفريني دانست و گفت: ارمغان حضور جوانان ايران اسلامي در ميدان مبارزه با دشمن براي كشور امنيت آفرين بود.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۹:۵۴
نماينده ولي فقيه در كاشان:
مسؤولان نباید حب دنيا داشته باشند
نماينده ولي فقيه در كاشان دنيا را براي متصديان مناصب اجتماعي خطرناك خواند و گفت: در سلسله مراتب مسؤوليت هاي اجتماعي نظام سياسي اسلام مسؤولان بايد اهل طهارت و پاكي و تقوا باشند و حب دنيا را نداشته باش...
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۵:۴۹
آیت الله مهدوی:
شعبان ماه تلبُّس به اخلاق پیامبر است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: خداوند اخلاق پیامبر(ص) را عظیم بیان کرده است و این توصیف یک توصیف صد در صد مطابق با واقعیت است.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۴:۵۲
نماينده ولي فقيه در كاشان:
مصرف حداقلی آب در جامعه فرهنگ سازی شود
نماينده ولي فقيه كاشان با اشاره به اينكه موضوع آب در فرهنگ و فقه اسلامي مصرف حداقلي است، گفت: تفكر توحيدي در مباحث اقتصادي بر پايه حداقل مصرف با حداكثر توليد است اما اين موضوع مهم در جامعه امروز عكس آ...