Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - بصيرت تنها ابزار مبارزه با فتنه است
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ Friday, July 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۲۲:۴۳
شناسه خبر: ۵۴۵۹۷۳
 
امام جمعه موقت كاشان:
بصيرت تنها ابزار مبارزه با فتنه است
امام جمعه موقت كاشان از روشنگري و بصيرت به عنوان تنها ابزار مبارزه با فتنه نام برد و گفت: مردم با بصيرت ايران براي روشنگري جامعه بايد تلاش و مسائل را تحليل و تفسيركنند تا فتنه و فتنه گر نتواند به اهداف خود برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبار، چهارشنبه شب در ديدار با خانواده شهيد عباس شاهراده ابراهيمي، با اشاره به اتفاقات اخير در برخي از شهرستانها، گفت: اگر توطئه ها بر عليه نظام اسلامي ايران وجود نداشته باشد، نشانه همراه شدن دشمن با نظام و زير سؤال رفتن نظام است.

وي افزود: نظامي كه براساس قانون اساسي، خون شهدا، حضور مردم هميشه در صحنه، رهبري صحيح، ولايت اهل بيت، عنايت خدا و بينش و بصيرت مردم استوار است با سنگ پراكني و شكستن شيشه و آتش زدن چند خودرو، خدشه اي به آن وارد نخواهد شد.

به گفته وي، 40 سال است آمريكا با جمهوري اسلامي ايران در نبرد است و نتوانسته هيچ غلطي بكند و اگر امروز چند نفر فريب خورده دست به اغتشاش زدند هرچند كه مردم انقلابي ايران را آزرده خاطر كردمد اما نمي توانند خدشه اي به نظام وارد كنند.

حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به اينكه فتنه و فتنه گر هميشه خواهد بود و تقابل بين جبهه حق و باطل از ابتدا وجود داشته است و تا آخر نيز وجود خواهد داشت مگر اينكه باطل به طور كلي مضمحل و نابود شود، گفت: تا حق و باطل وجود داشته باشد اين دو با يكديگر در تقابل خواهند بود و هيچگاه حق باطل در يك اقليم نمي گنجند، چرا كه اگر حق با باطل در تعامل با يكديگر باشند، حق نخواهد بود.

وي افزود: پيامبراكرم(ص) مي فرمايد، من از مومن ترسي ندارم چرا كه مومن راه خلاف را نمي رود، از كافر هم نمي ترسم و تكليف كافر نيز مشخص است و در ميدان مبارزه قرار دارد، اما ترس من منافق است كه به ظاهر دوست اما در باطن دشمن است و از پشت سر ضربه مي‌زند.

امام جمعه موقت كاشان گفت: گاهي جنگ بين حق و باطل در ميدان مبارزه و رو در رو است اما گاهي هم به شكل فتنه است و فتنه زماني بروز و ظهور دارد كه دشمن توان مقابله با جنگ رودر رو و فيزيكي را به دليل ترس و هزينه هاي سنگين آن ندارد.

حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به ترس و هراس آمريكا و اسرائيل از جمهوري اسلامي ايران، افزود: اگر آمريكا و اسرائيل از ايران ترس و واهمه نداشته باشند يك لحظه نيز به ما فرصت نخواهند داد، چرا كه آمريكا با وجود پايگاه هاي متعدد نظامي در اطراف ايران و حضور دهها ناوجنگي در خليج فارس جرأت كوچكترين تعرضي را به ايران ندارد.

به گفته وي، اگر دشمن جزأت حمله به ايران را ندارد براي اين است كه از استقامت و شجاعت رهبر معظم انقلاب، ملت قهرمان ايران اسلامي، نيروي مقتدر ارتش و سپاه پاسداران ترس و واهمه دارد و  تنها به گزينه هاي روي ميز خود افتخار مي‌كنند.

امام جمعه موقت كاشان با يادآوري خطر فتنه، اظهار داشت: وقتي دشمن توان مقابله نظامي را ندارد به دنبال ايجاد جنگهاي نيابتي از راه فتنه است، از اين رو در فتنه براي به اشتباه انداختن افراد از ابزار شبهه استفاده مي‌كنند و در اين راه به باطل لباس حق پوشانده و در غبار حق و باطل، تشخيص حق از باطل را مشكل مي‌كنند.

حجت الاسلام اسلامي تبار از روشنگري و بصيرت به عنوان تنها  ابزار مبارزه با فتنه نام برد و عنوان كرد: مردم با بصيرت ايران براي روشنگري جامعه بايد تلاش كنند و مسائل را تحليل و تفسيركنند تا فتنه و فتنه گر نتواند به اهداف خود برسد.

وي ابراز داشت: دشمن بعد از شكست در فتنه سال 88 به اين نتيجه رسيده كه براي ضربه زدن به نظام فتنه در سراسر ايران گسترش دهد و  براي همين است كه  گفته مي شود فتنه اي بزرگتر از فتنه سال ۸۸ در راه است.

امام جمعه موقت كاشان گفت: دشمن با تحريم هاي فلج كننده اقتصادي، شريان اقتصادي ملت ايران را فشرده تا مردم در فشار اقتصادي و ايجاد نارضايتي مردم به كف خيابان آمده و سبب تقابل بين مردم و نظام شوند.

وي افزود: مشكلات اقتصادي و گراني‌ها و سوء تدبير برخي در داخل كشور به عمد و يا غير عمد، آتش گراني را شعله ورتر كرد و با وجود تأكيد چندين ساله رهبر معظم انقلاب بر اجراي اقتصاد مقاومتي در ايران، اما برخي مرفهمين بي درد در پست هاي كليدي دانسته و ندانسته توجهي به اجراي اقتصاد مقاومتي در كشور نداشته و آب به آسياب دشمن مي ريزند.

حجت الاسلام اسلامي تبار افزود: افراد با بصيرت، بحث گراني را به بحث اصل نظام گره نمي زنند و اين درحالي است كه دشمن تلاش مي كند مشكلات اقتصادي را به اصل نظام گره بزند و به جاي هدف قرار دادن مقصر، اصل نظام را هدف قرار مي دهد كه در چنين مواقعي اگر بصيرت وجود داشته باشد هيچ مشكلي به وجود نخواهد آمد.

امام جمعه موقت كاشان مردم ايران را مردم با بصيرت و آگاه خواند و عنوان كرد: تمامي هدف و نقشه دشمن تحريك و جذب مردم و آوردن مردم به كف خيابانها است و اين درحالي است اگر مردم صف خود را از صف فتنه گران جداكنند برخورد با فتنه گران آسانتر خواهد شد و دشمن در اهداف خود شكست خواهد خورد.

وي حل مشكلات اقتصادي را سخت و دشوار ندانست و با بيان اينكه گره مشكلات اقتصادي گره كور نيست، ابراز داشت: اگر اقتصاد مقاومتي كه رهبر معظم انقلاب بر اجراي آن تأكيد دارد عملياتي شود تمام مشكلات اقتصادي كشور نيز برطرف خواهد شد./1307/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۱:۵۱
حجت الاسلام دهنوي:
حقوق متقابل زن و مرد در اسلام ريشه در منبع وحي و انديشه الهي دارد
کارشناس خانواده حقوق افراطي غرب به زن را عامل تزلزل خانواده دانست و گفت: حقوقي که غرب به خاطر فشار جريان فمينيسم و مکتب جانبداري افراطي از زن به حاکمان تحميل کرده است حقوقي غيرمنطبق و غيرعقلاني و افرا...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۱:۴۷
امام جمعه موقت كاشان:
بايد مراقب دشمنان داخلي بود
امام جمعه موقت كاشان با تأكيد بر اينكه از دشمنان خارجي ترس و واهمه نداريم اما بايد مراقب دشمنان داخلي بود، گفت: دشمنان داخلي براي شكست انقلاب اسلامي و رسيدن به اهداف خود همچنان در حال توطئه هستند.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۴:۵۹
پژوهشگر علوم قرآني:
حضور امام رضا در ايران براي زمينه سازي ظهور است
حجت الاسلام ابوالقاسمي حضور امام رضا(ع) در ايران را زمينه سازي ظهور و تربيت سربازان مهدوي دانست.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۶:۲۴
آيت الله نمازي:
مشکلات اقتصادي کشور به دليل ضعف مديريتي است
نماينده ولي فقيه در كاشان با تأکید بر اينکه مشکلات اقتصادي کشور به دليل ضعف مديريتي است، گفت: معرفت رمز پيروزي در برابر تهديدات و شبيخون فرهنگي دشمن است.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۰۴
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
استکبار جهانی از جمهوری اسلامی ایران هراس دارد
امام جمعه موقت اصفهان گفت: بی احترامی ها و هتک حرمت هایی که از سوی استکبار جهانی در رسانه های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران به راه افتاده است به خاطر هراسی است که آن ها از روبرو شدن با ما دارند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۰:۱۰
آیت الله مهدوی:
عدالت محض گاهی برای انسان قابل پذیرش نیست
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: عدالت به معنای دادن حق به صاحب حق است و ظلمی در آن وجود ندارد ولی گاهی سبب ناراحتی می شود.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۲۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان مطرح کرد؛
برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن| اقدامات و دستاوردهای اوقاف اصفهان در سال جاری
حجت الاسلام صادقی با اشاره به برگزاری چهلمین دوره مسابقت سراسری قرآن کریم مرحله استانی در اصفهان، گفت: دانشجویان و حوزویان بیشترین نقش آفرینی در زمینه ثبت و شناسایی موقوفات را دارند و باید از ظرفیت‌ها...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۱۹
آیت الله مهدوی:
حضور در قبرستان تداعی کننده فنای دنیا است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور چند ساعته در قبرستان، فنای دنیا را به خوبی به دل انسان می اندازد البته مشروط به این که انسان به تنهایی در قبرستان حضور پیدا کند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۴۳
با حضور نماينده ولي فقيه در كاشان؛
دهمين جشنواره ملي فرهنگي ‹‹آه و آهو›› در شهرستان كاشان آغاز شد
آيين افتتاحيه دهمين جشنواره ملي فرهنگي ‹‹آه و آهو›› همراه با پانزدهمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع) در شهرستان كاشان همزمان با ميلاد حضرت معصومه(س) و با حضور آيت الله نمازي برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۳۲
آيت الله نمازي:
حج دانشگاهی كوتاه مدت و فشرده است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: حج درحقيقت يك دانشگاه كوتاه مدت و فشرده اي است كه خداوند سالي يكبار بندگان خودش را فراخوان كرده و مسائل مهمي را به آنها آموزش مي دهد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۳۸
امام جمعه موقت كاشان:
دلبستگي به كفار و استكبارجهاني بالاترين منكر است
امام جمعه موقت كاشان گفت: امروز بالاترين معروف در كشور وحدت و بالاترين منكر دلبستگي به كفار و غرب و استكبارجهاني است و هيچ منكري از اين بالاتر نيست و سرسلسله همه منكرات است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
پیمودن صراط مستقیم امیرمؤمنان مفیدترین عامل در زندگی است
امام جمعه موقت اصفهان گفت: هیچ عاملی برای فرد مفیدتر از پیمودن صراط مستقیم امیرمؤمنان(ع) نخواهد بود و شیعه امیرمؤمنان(ع) باید در گفتار و کردار دنباله رو ایشان باشد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۱۸
آیت الله مهدوی:
کنترل خواهش های نفسانی، انسان را هوشیار می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید بدانیم کسانی که خواهش های نفسشان را کنترل می کنند، جزء هوشیاران قرار می گیرند؛ راننده ای که هوشیار است از مواجه شدن با خطر و خطا نیز بر حذر است.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۲:۵۴
آيت الله مهدوي:
اصرار بر انجام گناه سبب مختوم شدن اسباب فهم انسان مي شود
نماينده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبري گفت: خدا پرستي نياز به آموزش اوليه ندارد بلكه نياز به تذكر دارد چرا كه انسان فطرتاً خدا پرست است؛ انسان فطرتاً به دنبال علتِ معلول ها است؛ اعراض تعمدي سبب ضلال...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۹:۵۴
آيت الله نمازي:
ملت ايران نياز به متولي و قيم ندارد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: ملت ايران در جنگ اقتصادي با دشمن به لحاظ علم و دانش و هنر و ظرفيت و استعداد و غيرت و شجاعت چيزي كمتر از ديگران ندارد و نياز به متولي و قيم هم ندارد و نمي تواند بپذيريد غ...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۱:۰۳
امام جمعه موقت كاشان:
روح انسان در معرض خطر وسوسه هاي نفساني و شيطاني است
امام جمعه موقت كاشان گفت: خطر تنها جسم انسان را تهديد نمي كند بلكه روح انسان نيز در معرض خطر وسوسه هاي نفساني و شيطاني و شياطين انس و جن است و اگر انسان با ايمان باشد، ايمان او در معرض تهديد و آسيب ق...
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۶:۲۸
آيت الله نمازي:
ترامپ در گردهمايي سران سازمان ناتو با تمسخر ديپلماسي رو به رو شد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: گردهمايي سران سازمان ناتو طي دو روزگذشته در بروكسل با بي اعتنايي و تمسخر ديپلماسي به ترامپ رييس جمهور آمريكا همراه شد.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۶:۱۲
آیت الله مهدوی:
دولت مفاد بسته اروپایی ها را منتشر کند| با خروج آمریکا از برجام آبروی ظاهری آن ها فروریخت
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به لزوم تعامل سازنده و هوشیارانه با دنیا، خروج آمریکا از برجام را مخالف ادعای حقوق بشر آن ها دانست و گفت: در بسته جدید اروپایی ها دولت باید مردم را محرم بداند و مفاد مذا...
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۵:۴۲
حجت الاسلام نواب:
حجاج سوغات خود را قبل از سفر از بازار داخل تهيه كنند
حجت الاسلام نواب بر خريد سوغات از داخل كشور و توليدات داخلي از سوي زائران خانه خدا تأكيد كرد و گفت: خريد كالاهاي خارجي در عربستان حمايت از غرب و بي توجهی به اقتصاد مقاومتي است.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۵:۳۷
همايش متمركز زائران حج تمتع در كاشان برگزار شد
همايش متمركز زائران حج تمتع شهرستان كاشان و آران و بيدگل در سالن آمفي تئاتر دانشگاه علوم پزشكي كاشان برگزارشد.