یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday, January 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۲۲:۴۳
شناسه خبر: ۵۴۵۹۷۳
 
امام جمعه موقت كاشان:
بصيرت تنها ابزار مبارزه با فتنه است
امام جمعه موقت كاشان از روشنگري و بصيرت به عنوان تنها ابزار مبارزه با فتنه نام برد و گفت: مردم با بصيرت ايران براي روشنگري جامعه بايد تلاش و مسائل را تحليل و تفسيركنند تا فتنه و فتنه گر نتواند به اهداف خود برسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامي تبار، چهارشنبه شب در ديدار با خانواده شهيد عباس شاهراده ابراهيمي، با اشاره به اتفاقات اخير در برخي از شهرستانها، گفت: اگر توطئه ها بر عليه نظام اسلامي ايران وجود نداشته باشد، نشانه همراه شدن دشمن با نظام و زير سؤال رفتن نظام است.

وي افزود: نظامي كه براساس قانون اساسي، خون شهدا، حضور مردم هميشه در صحنه، رهبري صحيح، ولايت اهل بيت، عنايت خدا و بينش و بصيرت مردم استوار است با سنگ پراكني و شكستن شيشه و آتش زدن چند خودرو، خدشه اي به آن وارد نخواهد شد.

به گفته وي، 40 سال است آمريكا با جمهوري اسلامي ايران در نبرد است و نتوانسته هيچ غلطي بكند و اگر امروز چند نفر فريب خورده دست به اغتشاش زدند هرچند كه مردم انقلابي ايران را آزرده خاطر كردمد اما نمي توانند خدشه اي به نظام وارد كنند.

حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به اينكه فتنه و فتنه گر هميشه خواهد بود و تقابل بين جبهه حق و باطل از ابتدا وجود داشته است و تا آخر نيز وجود خواهد داشت مگر اينكه باطل به طور كلي مضمحل و نابود شود، گفت: تا حق و باطل وجود داشته باشد اين دو با يكديگر در تقابل خواهند بود و هيچگاه حق باطل در يك اقليم نمي گنجند، چرا كه اگر حق با باطل در تعامل با يكديگر باشند، حق نخواهد بود.

وي افزود: پيامبراكرم(ص) مي فرمايد، من از مومن ترسي ندارم چرا كه مومن راه خلاف را نمي رود، از كافر هم نمي ترسم و تكليف كافر نيز مشخص است و در ميدان مبارزه قرار دارد، اما ترس من منافق است كه به ظاهر دوست اما در باطن دشمن است و از پشت سر ضربه مي‌زند.

امام جمعه موقت كاشان گفت: گاهي جنگ بين حق و باطل در ميدان مبارزه و رو در رو است اما گاهي هم به شكل فتنه است و فتنه زماني بروز و ظهور دارد كه دشمن توان مقابله با جنگ رودر رو و فيزيكي را به دليل ترس و هزينه هاي سنگين آن ندارد.

حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به ترس و هراس آمريكا و اسرائيل از جمهوري اسلامي ايران، افزود: اگر آمريكا و اسرائيل از ايران ترس و واهمه نداشته باشند يك لحظه نيز به ما فرصت نخواهند داد، چرا كه آمريكا با وجود پايگاه هاي متعدد نظامي در اطراف ايران و حضور دهها ناوجنگي در خليج فارس جرأت كوچكترين تعرضي را به ايران ندارد.

به گفته وي، اگر دشمن جزأت حمله به ايران را ندارد براي اين است كه از استقامت و شجاعت رهبر معظم انقلاب، ملت قهرمان ايران اسلامي، نيروي مقتدر ارتش و سپاه پاسداران ترس و واهمه دارد و  تنها به گزينه هاي روي ميز خود افتخار مي‌كنند.

امام جمعه موقت كاشان با يادآوري خطر فتنه، اظهار داشت: وقتي دشمن توان مقابله نظامي را ندارد به دنبال ايجاد جنگهاي نيابتي از راه فتنه است، از اين رو در فتنه براي به اشتباه انداختن افراد از ابزار شبهه استفاده مي‌كنند و در اين راه به باطل لباس حق پوشانده و در غبار حق و باطل، تشخيص حق از باطل را مشكل مي‌كنند.

حجت الاسلام اسلامي تبار از روشنگري و بصيرت به عنوان تنها  ابزار مبارزه با فتنه نام برد و عنوان كرد: مردم با بصيرت ايران براي روشنگري جامعه بايد تلاش كنند و مسائل را تحليل و تفسيركنند تا فتنه و فتنه گر نتواند به اهداف خود برسد.

وي ابراز داشت: دشمن بعد از شكست در فتنه سال 88 به اين نتيجه رسيده كه براي ضربه زدن به نظام فتنه در سراسر ايران گسترش دهد و  براي همين است كه  گفته مي شود فتنه اي بزرگتر از فتنه سال ۸۸ در راه است.

امام جمعه موقت كاشان گفت: دشمن با تحريم هاي فلج كننده اقتصادي، شريان اقتصادي ملت ايران را فشرده تا مردم در فشار اقتصادي و ايجاد نارضايتي مردم به كف خيابان آمده و سبب تقابل بين مردم و نظام شوند.

وي افزود: مشكلات اقتصادي و گراني‌ها و سوء تدبير برخي در داخل كشور به عمد و يا غير عمد، آتش گراني را شعله ورتر كرد و با وجود تأكيد چندين ساله رهبر معظم انقلاب بر اجراي اقتصاد مقاومتي در ايران، اما برخي مرفهمين بي درد در پست هاي كليدي دانسته و ندانسته توجهي به اجراي اقتصاد مقاومتي در كشور نداشته و آب به آسياب دشمن مي ريزند.

حجت الاسلام اسلامي تبار افزود: افراد با بصيرت، بحث گراني را به بحث اصل نظام گره نمي زنند و اين درحالي است كه دشمن تلاش مي كند مشكلات اقتصادي را به اصل نظام گره بزند و به جاي هدف قرار دادن مقصر، اصل نظام را هدف قرار مي دهد كه در چنين مواقعي اگر بصيرت وجود داشته باشد هيچ مشكلي به وجود نخواهد آمد.

امام جمعه موقت كاشان مردم ايران را مردم با بصيرت و آگاه خواند و عنوان كرد: تمامي هدف و نقشه دشمن تحريك و جذب مردم و آوردن مردم به كف خيابانها است و اين درحالي است اگر مردم صف خود را از صف فتنه گران جداكنند برخورد با فتنه گران آسانتر خواهد شد و دشمن در اهداف خود شكست خواهد خورد.

وي حل مشكلات اقتصادي را سخت و دشوار ندانست و با بيان اينكه گره مشكلات اقتصادي گره كور نيست، ابراز داشت: اگر اقتصاد مقاومتي كه رهبر معظم انقلاب بر اجراي آن تأكيد دارد عملياتي شود تمام مشكلات اقتصادي كشور نيز برطرف خواهد شد./1307/پ۲۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۱:۵۰
آيت الله نمازي:
نقد عملكرد امام معصوم معنا ندارد
نماينده ولي فقيه در كاشان نقد را ارزيابي دانست و با اشاره به اينكه ارزيابي عملكرد امام معصوم معنا ندارد، گفت: امام معصوم براساس هوا و هوس حرف نمي زند و سينه و قلب او آينه علم الهي و داراي علم لدني است...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۴:۴۰
مسؤول بسيج اساتيد حوزه علميه كاشان:
نتوانسته ايم فرهنگ موقوفات حوزه را حفظ كنيم
مسؤول بسيج اساتيد حوزه علميه كاشان گفت: بحث موقوفات مدارس علميه از مباحثي است كه از قديم مرسوم بوده، اما نتوانسته ايم فرهنگ موقوفات مدارس علميه را حفظ كنيم.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۴:۳۶
مدير حوزه علميه كاشان:
موقوفات منابع مالي پايدار حوزه هاي علميه هستند
مدير حوزه علميه كاشان بر پيگيري احياي موقوفات به عنوان يكي از مسائل مهم منابع پايدار مدارس علميه تأكيد كرد و گفت: مدارس علميه اي كه داراي موقوفات هستند براي هزينه هاي جاري خود از منابع مالي پايدار بهر...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۱:۳۰
آیت الله مظاهری:
انقلابی واقعی مطیع صد در صد رهبری است
رییس حوزه علمیه اصفهان تبعیت صددرصد از رهبری را شرط اصلی انقلابی واقعی دانست و گفت: رهبری تأکید فراوانی بر اتحاد دارند ولی عده ای تحت عنوان اصلاح طلب و اصول گرا در حال تفرقه افکنی هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۱:۰۹
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
معصومین هرگز قابل نقد نیستند
امام جمعه موقت اصفهان گفت: برخی که درس حوزوی را به درستی نخوانده اند با سیاسی بازی می خواهند همه چیز را به نقد بکشانند، معصومین(ع) که غیر از رضای الهی چیزی نمی گویند هرگز قابل نقد نیستند.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۴۸
امام جمعه موقت کاشان:
حاكم شدن نظم عامل سلامت جامعه است
حجت الاسلام اسلامي تبار تبعیت از قانون و عمل به قانون را سبب ايجاد نظم در جامعه دانست و گفت: گفت: حاكم شدن نظم بر جامعه عامل مهم سلامت جامعه است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۳۷
آیت الله مهدوی:
هموطنان غیر مسلمان هم برای بارش باران دعا کنند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بنده به عنوان یک مسلمان خطاب به عزیزانی که مسلمان نیستند ولی هموطن ما هستند خواهش می کنم که در دعاهایشان از خداوند طلب بارش باران کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۷:۴۵
آیت الله مهدوی:
تأخیر انداختن نماز اول وقت انسان را از رضوان الهی دور می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: علامه میرجهانی می گفتند کسی که نماز اول وقتش را به تأخیر می اندازد، گناه می کند و زمانی که به نماز مشغول می شود گناهش بخشیده می شود ولی این نماز، رضوان ال...
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۷:۱۲
آیت الله مهدوی:
آمر به منکر و ناهی از معروف گمراه ترین فرد جامعه است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بالاترین درجه گمراهی که در روایتی از پیامبر(ص) بیان شده این است که فرد گمراه به جایی می رسد که دیگران را به بدی امر و از خوبی نهی می کند.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۵۸
آیت الله مظاهری:
پیروزی جامعه اسلامی در وحدت مسلمانان است
رییس حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر این که پیروزی جامعه اسلامی در وحدت مسلمانان است، گفت: دشمن خواهان اختلاف بین مسلمانان است چرا که اختلاف سبب درگیری داخلی می شود.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۵
با همکاری انجمن علمی کلام اسلامی حوزه علمیه؛
دوره های آموزشی کلامی حدیثی برگزار می شود
دوره های آموزشی کلامی حدیثی با همکاری انجمن علمی کلام اسلامی حوزه علمیه و مؤسسه نورالقرآن اصفهان برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۰
آیت الله مظاهری:
شیعه در دوران ظهور وارث دنیا خواهد شد
رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: شیعه همچون فرزندی که با فوت پدرش از ثروت پدرش ارث می برد، با ظهور امام زمان(عج) وارث دنیا خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۱:۵۹
آیت الله مهدوی تشریح کرد؛
اثرات دروغگویی در وجود انسان
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روایات متعددی از معصومین(ع) به تشریح اثرات دروغگویی در وجود انسان دروغگو پرداخت.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۶
مدير حوزه علميه كاشان:
ضعف در برابر دشمن، تقويت دشمن است
مدير حوزه علميه كاشان گفت: از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تا به امروز كه چهار دهه از پيروزي انقلاب گذشته است هركجا كه ضعف داشته ايم از همان جا دشمن ضربه زده است، بنابراين ضعف در برابر دشمن، تقويت دشمن...
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۲:۰۰
آیت الله مظاهری:
درایت رهبری و حضور به موقع مردم آتش فتنه را خاموش کرد
رییس حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر این که حضور مردم همواره استکبار جهانی را صحنه بیرون کرده است، گفت: رهبری با درایتی که به خرج دادند آتش فتنه را خاموش کردند و دشمن ضربه سنگینی خورد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۷
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
حکومت در اسلام به معنای بهره برداری از بیت المال نیست
امام جمعه موقت اصفهان گفت: معنای حکومت در اسلام گرفتن حقوق های نجومی و داشتن خانه های چندین میلیاردی از طریق بیت المال نیست؛ فلسفه حکومت و ریاست در اسلام برای دستگیری از مستمندان است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۴
حاجی بابایی:
ايران ميليون ها شهيد حججي براي دفاع از انقلاب اسلامي دارد
حاجی بابایی گفت: ملت ايران شهيد حججي را تربيت كرده است و اگر انقلاب در خطر باشد، ميليونها شهيد حججي آماده دفاع از انقلاب اسلامي ايران را دارد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۲۱:۵۶
امام جمعه موقت كاشان:
مهمترين ويژگي شهيد نواب صفوي داشتن صفات حسيني بود
امام جمعه موقت كاشان يكي از ويژگي هاي شهيد نواب صفوي را داشتن صفات حسيني كه همان شجاعت است نام برد و گفت: ايمان قوي، بصيرت و شهادت طلبي از ديگر ويژگي‌هاي شهيد نواب صفوي و همرزمان او است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۶
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
ولایت فقیه بهترین الگوی تبیین دین است
حجت الاسلام قطبی با تأکید بر این که تولید انقلاب اسلامی برخاسته از مبانی ولایت فقیه، گفت: انقلاب اسلامی و نظام سیاسی حاکم بر جامعه ما با تمام ابعاد آن، ثمره ولایت‌فقیه است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۴
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
برخلاف مبانی مکتب تشیع سخن گفتن، نشانه بی ظرفیتی یک مسؤول است
امام جمعه موقت اصفهان گفت: برخی از انسان ها ظرفیت رسیدن به جایگاه یک مسؤول را ندارند و زمانی که به یک مسؤولیت رسیدند همه چیز را فراموش می کنند حتی ممکن است سخنانی بگویند که با مکتبی که آن را پذیرفته ا...