Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - هر فردی صلاحیت تربیت فرزندان جامعه را ندارد
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ Monday, December 10, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۴:۲۰
شناسه خبر: ۵۴۵۹۱۲
 
آيت الله نمازي:
هر فردی صلاحیت تربیت فرزندان جامعه را ندارد
آیت الله نمازی گفت: نبايد تصور شود هركسی داراي مدرك عاليه و دانشگاهي باشد صلاحيت تعليم و تربيت فرزندان جامعه را دارد، چرا كه تربيت از نگاه توحيدي يك كار زميني نيست، بلكه يك كار آسماني است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، آيت الله عبدالنبي نمازي پيش از ظهر امروز در ديدار مسؤولان دانشگاه فرهنگيان استان اصفهان و مركز كاشان، گفت: گام مباركي در نظام جمهوري اسلامي ايران است كه يك دانشگاه تخصصي براي تربيت كادرهاي تعليم و تربيت آموزش و پرورش تأسيس شده است.

وي مهمترين موضوع هر كشور و ملتي را در مرحله نخست تربيت و سپس آموزش دانست و افزود: ريشه و اساس بسياري از خلأها و كمبودهاي دانشگاه ها و مديريت ها در كشور به آموزش و پرورش مي رسد چرا كه بعد از محيط خانواده، محيط مدرسه قرار دارد و آنچه وارد جامعه مي شود خروجي آموزش و پرورش است.    

آيت الله نمازي ادامه داد: محيط خانواده براي تربيت فرزندان بايد محيطي سالم باشد تا فرزنداني كه در محيط سالم خانه تربيت مي شوند در ادامه وارد محيط آموزش و پرورش شده و اين روند تا رسيدن به آموزش عالي و دانشگاه ادامه دارد، فرزندان سالم و صالح باشند.

وي با تأكيد بر اينكه شرايط آموزش و پرورش بايد عالمانه باشد، اظهار داشت: نبايد تصور شود هركسی داراي مدرك عاليه و دانشگاهي باشد صلاحيت تعليم و تربيت فرزندان جامعه را داشته باشد، چرا كه تربيت از نگاه توحيدي يك كار زميني نيست، بلكه تربيت يك كار آسماني است.

نماينده ولي فقيه در كاشان، تعليم را كاري زميني بر مبناي آموزش و فرمول دانست و عنوان كرد: تربيت از جنس عالم ماده نيست، بلكه از عالم امر و ملكوت و آسماني است و نخستین صف ذات حق نيز صفت تربيت است.

آيت الله نمازي، امر تربيت را مهم و حساس دانست با اشاره به اينكه برخورد معلم با شاگرد كار عالمانه اي است، يادآور شد: با خشنونت، تندي، بداخلاقي و عصبانت نمي توان انسان را تربيت كرد، چرا كه اين محبت و مودت و رحمت است كه جاذبه ايجاد مي‌كند و مظهر محبت و مودت و رحمت نيز خدا است و او نيز بر اساس رحمت همه چيز را آفريده است.

امام جمعه کاشان گفت: مهر و محبت اساس تعامل و هم زيستي در محيط خانواده است و اگر در خانواده زن و مردم نسبت به يكديگر و فرزندان خود محبت داشته باشند اين خانه عرشي است، اما اگر تندي و خشونت بداخلاقي باشد چنين خانه اي ويران و متلاشي خواهد شد.

وي ادامه داد: قانون تعليم و تربيت براساس مهر و محبت است، معلم، دبير، آموزگار و اساتيد، دانش آموزان را بايد فرزندان خود بدانند و هرگونه رفتاري كه با فرزندان خود دارند با دانش آموزان خود نيز همان رفتار را داشته باشند.

نماينده ولي فقيه در كاشان كار دانشگاه فرهنگيان را حساس و سنگين خواند و عنوان كرد: اگر بخواهيم براي آينده اسلام و انقلاب و ديگر كشورهاي جهان اسلام الگو باشيم بايد معلمان و دبيران و آموزگاران را براساس اصول و آداب توحيدي تربيت كنيم كه اين كار خيلي مهم و حساسي است.

آيت الله نمازي يادآور شد: امروز نگاه به آموزش و پرورش و دانشگاه زميني است و آن نگاهي نيست كه در نظام توحيدي بايد وجود داشته باشد، از اين رو دانشگاه فرهنگيان با وجود اهميتي كه دارد هنوز در كارهاي ابتدايي خود متوقف مانده و حتي از داشتن فضاي مناسب، فرح بخش و وسيع آموزشي محروم است./1307/پ203/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۲:۵۳
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:
نبايد نسبت به دشمن خوشبين بود
عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با تأكيد بر اينكه نبايد نسبت به دشمن خوشبين بود، گفت: درد خوشبيني به دشمن، درد بد و سختي است كه از اين راه ضربات سخت و جبران ناپذيري را دريافت كرده ايم.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۲:۰۸
آیت الله طباطبایی نژاد:
تولید صنایع دستی در روستاها احیا شود
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، با تأکید بر ضرورت توجه به تولیدات حوزه صنایع دستی، گفت: تولیدات صنایع دستی در منازل روستایی در کشورهایی همچون ژاپن و چین مرسوم است و این تولیدات جمع آوری شده و برای ب...
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۰:۱۸
آیت الله مهدوی:
کینه مانع ورود انسان به بهشت می شود
امام جمعه موقت اصفهان گفت: در روز قیامت افرادی که به خاطر اعمال صالح خویش بهشتی می شوند نیز اگر در دلشان کینه ای وجود داشته باشد نمی توانند وارد بهشت شوند و شاید چند هزار سال طول بکشد تا خداوند آن کین...
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۰:۰۹
استاد حوزه علميه:
معرفت، نخستین نیاز انسان در زندگی است
استاد حوزه علميه قم با بیان این که شناخت و معرفت به عنوان نخستين نياز انسان است، گفت: انسان براي انجام هركاري و رسيدن به موفقيت در زندگي خود نياز به شناخت دارد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۳:۵۹
امام جمعه موقت اصفهان:
ثروت و فقر معیار درجه بندی افراد در روز قیامت نیست
آیت الله مهدوی با بیان این که ثروت برای انسان کمال محسوب نمی شود، گفت: درجه بندی و رتبه بندی افراد بر اساس ثروت و فقر معیارهای دنیوی است چرا که اصول محاسبات در روز قیامت با معیارها و درجه بندی های دنی...
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۰:۲۶
آیت الله مهدوی:
عالم به واسطه علمش از دیگران متمایز می شود
امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که عالم به واسطه علمش از دیگران متمایز می شود و جاهلان از او تبعیت می کنند، گفت: حضرت ابراهیم(ع) می گویند، بخشی از علم به من عطا شده است ولی با وجود همین محدودیتی که...
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۲۳:۵۳
امام جمعه موقت كاشان:
صبر در برابر مشكلات صفت انسان هاي خردمند است
امام جمعه موقت كاشان گفت: آنچه به انسان كمال مي دهد و نشان دهنده ويژگي هاي يك انسان خردمند است داشتن صبر و استقامت در برابر مشكلات و ناملايمات براي جلب رضايت خدا است.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۵:۰۱
آیت الله طباطبایی نژاد:
مردم با وجود مشکلات پای نظام و انقلاب ایستاده اند
امام جمعه اصفهان با بیان این که در رابطه با قدرت دفاعی و موشکی با هیچ کشوری مذاکره نخواهیم کرد، گفت: مردم با وجود مشکلات زیاد همچنان پای نظام و انقلاب ایستاده اند و کشور در حال حرکت رو به جلو است.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۵۶
آيت الله نمازي:
كوتاهي در امر نماز سبب خسارت هاي غيرقابل جبران خواهد شد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: مسؤولان نهادها، ادارات و سازمانها در پشتيباني از ستادهاي اقامه نماز جدي باشند چرا كه هرگونه كوتاهي در امر نماز سبب خسارت هاي غير قابل جبران خواهد شد.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۹:۴۲
کدخدایی:
شورای نگهبان تهدید پذیر نیست| فعالیت در فضای مجازی در مسیر انقلاب باشد
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه فعالیت در فضای مجازی باید در مسیر رشد و تعالی کشور و اهداف انقلاب اسلامی باشد، گفت: توسل به ابزارهای نوین برای تحقق اهداف اسلامی و اصلاح جامعه یک اقدام مبارک است.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۴:۴۵
مدير مركز خدمات حوزه هاي علميه كاشان:
هدف از تعليم و تربيت شناخت معرفت الله است
مدير مركز خدمات حوزه علميه كاشان با اشاره به اينكه در نظام تعليم و تربيتي كه ذهن انسانها تنها معطوف به فرمول هاي رياضي و فرمول هاي تجربي شود هيچ دستاوردي نخواهد داشت، گفت: هدف ما از تعليم و تربيت معر...
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۴:۳۱
بيست و دومين دوره مهارت افزايي مهدوي در كاشان آغاز شد
بيست و دومين دوره مهارت افزايي مهدوي ويژه مربيان مهد و پيش دبستاني شهرستان كاشان به همت كانون فرهنگي هنري قمر بني هاشم در كانون فرهنگي تربيتي الزهرا(س) كاشان آغاز شد.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۰:۳۸
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری:
انبیای الهی برای هدف دادن به زندگی انسان مبعوث شده اند
آیت الله مهدوی گفت: انبیا و اوصیا برای هدف دادن به زندگی انسان مبعوث شده اند و اراده الهی بر این مسأله است که انسان ها به سوی سعادت هدایت شوند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۰:۲۱
آیت الله مهدوی:
روحیه فرزند از روحیه والدینش اثر می پذیرد
امام جمعه موقت اصفهان گفت: یکی از عوامل مؤثر در تربیت جنسی کودک، وراثت کودک از والدین است؛ در مبحث وراثت تأثیر نطفه پدر و مادر، به ویژه مادر که حدود ۹ ماه فرزند را در شکم خودش رشد می دهد، فقط محدود به...
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۲:۵۸
دبير جامعه روحانيت كاشان:
ملاك پيامبر در كارها رضايت خدا بود
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: ملاك پيامبر در كارها رضايت خدا بود و به اين توجه نداشت كه بنده خدا رضايت داشته باشد يا نداشته باشد، از اين رو مشركين حتي اگر در شرك خود پافشاري مي كردند پيامبر ناراحت مي ...
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۱:۵۸
امام جمعه موقت اصفهان:
هدایت افراد بالاترین عبادت است
آیت الله مهدوی گفت: اگر در محله ای هستیم و توانایی داریم دین را در بین مردم اقامه کنیم در این راستا تلاش کنیم که اگر یک نفر هدایت شود، این بالاترین عبادت ها است.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۰:۴۷
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:
«ما می توانیم» را به دانش‌آموزان تعلیم دهید
آیت الله طباطبایی نژاد گفت: دانشجویان در آینده و در عرصه معلمی باید خصلت های انسانی و مسائل علمی، اخلاقی، اسلامی و انسانی را با دلسوزی به دانش آموزان منتقل کنند و این باور را در آنان ایجاد کنند که می...
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۰:۵۹
آیت الله مهدوی:
ملاحظه اصول اخلاقی سبب رشد معنوی انسان می شود
امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که دین اسلام به صورت توأمان به مسائل اخلاقی و فقهی توجه دارد، گفت: رشد معنوی انسان در گرو عمل به اخلاقیات است چرا که انسان با دریافت حق از طرف مقابل در روز قیامت مأجو...
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۲۲:۰۸
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان مطرح کرد؛
بی توجهی شهرداری اصفهان به مسائل دینی و مناسبت‌های مهم مذهبی
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به عدم فعالیت شهرداری در ایام میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع)، گفت: با این شرایط نباید معطل ارگانهای شهری و فرهنگی ماند و اصناف به صورت مردمی همانگونه که قبلا به صو...
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۵:۲۲
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشان:
شوراي فرهنگ عمومي رصدخانه فرهنگي است
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشان شوراي فرهنگ عمومي را رصد خانه فرهنگي منطقه دانست و گفت: شوراي فرهنگ عمومي يك قرارگاهي است كه مي تواند با ديده باني و مديريت نسبت به مسائل خرد و كلان حوزه فرهنگ بپ...