یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday, January 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۱۳:۰۱
شناسه خبر: ۵۴۵۸۸۰
 
آیت الله فاضل لنکرانی:
وظیفه حوزه و طلاب تقویت نظام و ولایت فقیه است/ با وجود رهبری مقتدر آسیبی به نظام نمی‌رسد
استاد حوزه با بیان اینکه با وجود رهبری مقتدرآسیبی به نظام اسلامی نمی رسد، گفت: امید ما به رهبر انقلاب است که در بحران‌ها، انقلاب را از گزند آسیب‌ها حفظ می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) صبح امروز در درس خارج اصول که در مدرسه علمیه گلپایگانی برگزار شد، با بیان اینکه در حقیقت جمهوری اسلامی ایران، ادامه دهنده حکومت ائمه اطهار(ع) است، گفت: انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین نعمتی بوده که خداوند به شیعیان و مسلمان اعطا کرده است و در حکومت اسلامی تمام قشرها و اقلیت‌های مذهبی  ‌می‌توانند به مناسک دینی خود بپردازند و در این حکومت زندگی عادی خویش را سپری کنند.

آیت‌الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها نامی از اسلام باقی مانده بود، ابراز کرد: اکنون برخی بیان می‌کنند که مشکلات و بحران اخلاقی و اقتصادی در کشور وجود دارد؛ اما اگر حکومت طاغوت تاکنون ادامه داشت؛ نامی از اسلام باقی نمی‌ماند و منابع و سرمایه‌های ایران در اختیار چپاولگران قرار می‌گرفت.

وی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب، اسرائیل که غده سرطانی جهان اسلام و تمام بشریت است زمین گیر شد، گفت: اگر حکومت اسلامی در ایران شکل نمی‌گرفت؛ نامی از جهان اسلامی باقی نمی‌ماند؛ هرچند حکام کشورهای عربی دارای این درک نیستند و منافع خویش را در برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی می بینند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم بیان کرد: اگر حکومت اسلامی شکل نمی‌گرفت، آمریکا در ایران و جهان چندین برابر قدرت کنونی را دارا بود، ولی اکنون آمریکا در جنگ یمن عاجز شده است و همچنین کارشناسان نظامی پیش‌بینی کرده بودند که دولت سوریه در طول چند روز سقوط می‌کند و قدرت‌های امریکایی و اسرائیلی حکومت را در دست می‌گیرند، اما با مجاهدت‌های رزمندگان مدافع حرم، سوریه از چنگال تروریست‌های منطقه آزاد شد.

وی به اشاره به نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان برای از بین بردن نظام اسلامی گفت: دشمنان اسلام داعش را در منطقه راه‌اندازی کردند و اکنون تروریست‌ها در منطقه از بین رفته‌اند؛ اما دشمنان اسلام بیکار نخواهند نشست و برای از بین بردن نظام اسلام برنامه‌ریزی خواهند کرد.

آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه در اتفاقات اخیر در ایران ردپای دشمن به خوبی نمایان است، ابراز کرد: تردیدی وجود ندارد که جریان‌های اخیر در ایران با برنامه‌ریزی دشمنان اسلام صورت گرفته است، زیرا که مشکلات اقتصادی و بیکاری در دولت‌های سابق نیز وجود داشت.

وی در بخش دیگر از سخنانش بر اهتمام مسؤولان بر رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان تأکید کرد و گفت: مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند، از این رو مطالبات و سؤالاتی از مسؤولان نظام دارند که باید پاسخ منطقی به مطالبات مردم داده شود.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)  با بیان اینکه نظام اسلامی ایران در معرض توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن قرا دارد، بیان کرد: متخصصان و روان‌شناسان زمان شناس به دشمنان مشورت می‌دهند، به گونه ای که زمانی که طرح بودجه به مجلس ارائه می‌شود، دشمن نقشه خویش را عملی می‌کند و تجمعات و اغتشاشات در کشور صورت می‌گیرد.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم عنوان کرد: گروهی در شهر مقدس قم شعاری غیر قابل باور و تصور داده‌اند و این مسأله نشان دهنده طراحی و دست داشتن دشمن در اتفاقات اخیر کشور است.

آیت الله فاضل لنکرانی بر ضرورت حمایت از نظام اسلامی و ولایت فقیه تأکید کرد و گفت : تحلیلگران منصف دنیا بدین نتیجه رسیده‌اند نظام ولایت فقیه بهترین شکل حکومت داری است.

وی با بیان اینکه حفظ و تقویت نظام اسلامی و ولایت فقیه واجب است، ابراز کرد: حوزه‌های علمیه همیشه در صحنه و در کنار مردم قرار داشته‌اند و روحانیان همان روحیه اوایل انقلاب را حفظ کرده‌اند؛ از این رو، طلاب وظیفه دارند که راستای تقویت نظام اسلامی و ولایت فقیه تبلیغ و تلاش کنند.

آیت الله فضل لنکرانی در پایان سخنانش با بیان اینکه با وجود رهبری مقتدر به نظام اسلامی آسیبی نخواهد رسید، گفت: امید ما به رهبر انقلاب است که در بحران‌ها، کشور و انقلاب اسلامی را از گزند آسیب‌ها حفظ می کنند./۹۹۸/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۰:۵۲
آیت الله جنتی:
ولایت فقیه کشور را آسیب‌ناپذیر کرده است
رییس مجلس خبرگان با بیان این که ولایت فقیه کشور را آسیب‌ناپذیر کرده است، تبیین جایگاه ولایت فقیه در جامعه و نقش آن در پایدار کردن قدرت اسلام در کشور را ضروری دانست.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۷:۲۸
آیت الله نوری همدانی:
شناخت انقلاب لازمه حفظ نظام اسلامی است
حضرت آیت الله نوری همدانی شناخت انقلاب را لازمه حفظ نظام دانست و گفت: انقلاب یکی از بزرگترین نعمت های الهی به شمار می رود و لازم است تا با شناخت آثار، برکات و ارکان انقلاب، برای حفظ آن تلاش کنیم.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۸:۴۵
آیت الله جوادی آملی:
احیای اصول قوی و غنی در حوزه مانع از خطر "نقد معصوم" می شود
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که اگر علم اصول زنده شود جان خيلی ها را می خرد و حوزه را حفظ می کند، گفت: اگر اصول زنده شود نه ما آن روزها مشکل شهيد جاويد مي داشتيم و نه اين روزها مسأله «عصمت ا...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۰۰:۱۰
آیت الله مصباح یزدی:
جامعه برای رشد به وحدت و مدیریت الهی نیاز دارد
آیت الله مصباح یزدی با تأکید بر اینکه جامعه انسانی برای رشد به وحدت انسانی، برنامه و مدیریت الهی نیاز دارد، گفت: شخصی باید در رأس جامعه باشد که نقشه راه را بداند، دلسوز مردم باشد و از منافع خود در راه...
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۰۹
آیت‌الله کعبی مطرح کرد؛
لزوم مشارکت فقه در تدوین سیاست‌های کلی نظام
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: یکی‌از مواردی که فقه حکومتی در چرخه قانون‌گذاری می‌تواند خودش را نشان دهد تدوین سیاست‌های کلی نظام است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۰:۳۱
در دیدار رییس مجمع نمایندگان طلاب مطرح شد؛
تأکید آیت الله مکارم شیرازی بر حل مشکلات معیشتی طلاب | حوزه نسبت به خالی شدن شهرها از علما چاره اندیشی کند
حضرت آ‌یت الله مکارم شیرازی با اشاره به مشکلات معیشتی طلاب و حوزویان تأکید کرد که تا جایی که توان هست باید برای رفع مشکلات معیشتی اقدام شود.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۶
آیت الله هاشمی شاهرودی:
مسؤولان برای حل معضلات اقتصادی و معیشتی مردم اقدام عاجل کنند
رییس مجمع تشخیص مصلحت مسأله اقتصاد و معیشت را از اولویت‌های اصلی کشور دانست و گفت: دشمنان مشکلات اقتصادی را زمینه‌ اعمال فشار قرار می‌دهند که همه مسؤولان باید برای حل معضلات اقتصادی و معیشتی مردم اقد...
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۰
حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی:
تصور تغییر موضع استکبار در برابر انقلاب ساده لوحی است | تبعیت از رهبری؛ عامل پایداری انقلاب
نماینده خبرگان با تأکید بر این که تصور تغییر موضع استکبار در برابر انقلاب ساده لوحی است، تبعیت مسؤولان و مردم از رهبری را عامل پایداری انقلاب دانست.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۸:۰۵
حجت الاسلام والمسلمین مومنی:
رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم اولویت کار دولت باشد
استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: وظیفه اصلی دولت پرهیز از اختلافات و مشوش کردن ذهن مردم است و اولویت خود را رسیدگی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم قرار دهد.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۰۱:۴۵
آیت الله عبداللهی:
دشمن در پی "استعمار فرهنگی" ایران اسلامی است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که دشمن در پی استعمار فرهنگی ایران اسلامی است، گفت: استکبار می خواهد ملت را استعمار فرهنگی کند تا استعمار اقتصادی و سیاسی محقق شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۶
آیت الله یزدی:
ائمه جمعه سرمایه گذاری بیشتری برای جذب قشر جوان داشته باشند
رییس جامعه مدرسین با تأکید بر این که ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه باید سرمایه گذاری بیشتری برای جذب قشر جوان داشته باشند، گفت: اگر با برنامه های دقیق وارد شویم جوانان جذب خواهند شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۳
آیت الله حسینی بوشهری:
مطالبات مردم نباید به فراموشی سپرده شود | مسؤولان با حل مشکلات جلوی سوء استفاده دشمن را بگیرند
امام جمعه قم با بیان این که مطالبات مردم نباید به فراموشی سپرده شود، گفت: مسؤولان باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا به مطالبات مردم رسیدگی شده و زمینه سوء استفاده دشمن از بین رود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۴:۰۵
آیت‌الله امامی کاشانی:
رسیدگی به مشکلات مردم در اولویت فعالیت‌های دولت باشد
خطیب نماز جمعه تهران بر رسیدگی به مشکلات مردم تأکید کرد و گفت: رسیدگی به مشکلات مردم و رفع نیازهای آنان باید در اولویت فعالیت‌ها و اقدام‌های دولت باشد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۵
آیت الله خاتمی تأکید کرد؛
ضرورت هوشیاری در برابر فتنه های دشمنان
عضو هیأت رییسه خبرگان گفت: ذره ای نباید در برابر توطئه های دشمنان کوتاه بیاییم بلکه باید در برابر توطئه های استکبار هوشیار باشیم.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۰۳:۵۱
آیت الله حسینی اشکوری:
مسؤولان باید عملا از وفاداری مردم قدردانی کنند
نماینده مردم گیلان در خبرگان با بیان این که مسؤولان کشور باید عملا شکرگزار بصیرت و وفاداری مردم باشند، گفت: مردم وظیفه خود را انجام دادند اما این که مسؤولان نسبت به فشارهای بر مردم بی تفاوت باشند ظلم ...
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۲۱:۰۴
در دیدار حجت الاسلام والمسلمین آ‌ل هاشم مطرح شد؛
تقدیر آیت الله مکارم شیرازی از فعالیت های امام جمعه تبریز | حوزه علمیه استان ها تقویت شود
حضرت ‌آیت الله مکارم شیرازی با تقدیر از فعالیت های نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، خطاب به وی گفت: اخباری که از تبریز آمده نشان می دهد که الحمدلله کار شما خیلی خوب بوده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۹
آیت الله جوادی آملی:
عقل در دیدگاه خاندان کاشف الغطا قطب فرهنگی جامعه است
حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به اینکه خاندان کاشف الغطاء مانند مرحوم کلینی قطب فرهنگی یک ملت را عقل می‌دانستند، اظهار داشت: دفتر تبلیغات باید قطب فرهنگی خود را عقل بداند که بر مدار عقل صحیح و کش...
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۷:۳۲
آیت الله سیفی مازندرانی:
حکومت بدون ارزش های الهی اعتبار ندارد | برجام بدون اجرای شروط رهبری مشروع نیست
استاد درس خارج حوزه علمیه تأکید کرد: ماهیت و هویت نظام اسلامی در دنیا به همین ارزش های اسلامی است و اگر این ارزش ها نباشند حکومت هیچ اعتباری ندارد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۷:۰۱
تأکید آیت الله جوادی آملی بر اصلاح فضای مجازی؛
جوانان مراقب انحرافات و دام های دشمن در فضای مجازی باشند
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که جوانان باید فضای مجازی را حقیقی بدانند، گفت: اگر این فضا کنترل نشود، دین را از انسان می گیرد و سبب آبروریزی او خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۰
آیت الله خاتمی:
دشمن به دنبال سکولاریزه کردن حوزه علمیه است | حوزویان هوشیار باشند
عضو هیأت رییسه خبرگان با اشاره به تلاش دشمن برای سکولاریزه کردن حوزه علمیه، خواستار هوشیاری حوزویان در برابر برنامه های دشمن شد.