Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - برنامه مفید مهدوی نداریم
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, July 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۲۰:۲۰
شناسه خبر: ۵۴۴۱۶۴
 
شفیعی سروستانی:
برنامه مفید مهدوی نداریم
شفیعی سروستانی گفت: متأسفانه در تلویزیون با این همه امکانات دو ساعت برنامه مفید درباره فرهنگ مهدوی وجود ندارد. حتی رشته ها و گرایش های تخصصی درسی در این زمینه نداریم.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از مهر، نشست «اورشلیم خاستگاه ائتلاف صلیبی، سلفی و صهیونی» سه شنبه ۲۸ آذر ماه با سخنرانی اسماعیل شفیعی سروستانی در موسسه موعود عصر برگزارگردید.

وی در این نشست گفت: در عصر غیبت و غفلت به سر می بریم. غلبه سیاسی اجتماعی شرایط کنونی حجابی را بر چشم و ذهن همه مردم افکنده و اجازه نشر نور به قلب ها را نمی دهد. متأسفانه علی رغم شیعی بودن کشور ما گفتمان مهدوی یکی از مظلوم ترین گفتمان ها در جامعه ماست و حتی نهادهای فرهنگی نیز به این موضوع توجه ندارند اما در خارج از دنیای اسلام به ویژه در غرب گفتمان آخرالزمانی، پایان تاریخ، عصر ظهور، موعود و منجی و ... بسیار رایج و جاری است.

رئیس موسسه موعود عصر در ادامه گفت: متأسفانه در تلویزیون با این همه امکانات دو ساعت برنامه مفید درباره فرهنگ مهدوی وجود ندارد و هزاران سوء تفاهم در این زمینه وجود دارد. حتی رشته ها و گرایش های تخصصی درسی در این زمینه نداریم. اما در آمریکا امروز بیش از ۱۵۰۰ ایستگاه رادیویی و تلویزیونی از عصر ظهور و آخرالزمان سخن می گویند. همچنین در این کشور بیش از ۲۵۷ کالج و دانشگاه به صورت تخصصی در این باره فعالیت می کند. شاید مشکل اینجاست که به اندازه کافی متخصص در این زمینه نداریم. افراد به معنای حقیقی متخصص و عالم در این زمینه در کشور ما به تعداد انگشتان دست نیست.

وی افزود: تعداد فیلم های سینمایی ساخته شده درباره ظهور و منجی گرایی و پایان تاریخ بیش از ۶۰۰ عنوان است. پر هزینه ترین و پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای غرب (فیلم ۲۰۱۲) در موضوع آخرالزمان بوده است. در حالی که فیلم های ما از موضوعات سطحی خارج نیست. این در حالی است که می بینیم تمام نشانه های آخرالزمانی امروز در حال وقوع است. زلزله های پیاپی، بحران عراق، شامات و یمن، فساد دامن گیر، مشکلات معیشتی، کمی بارش و قحطی ها و ... . درست در این شرایط دچار نوعی سکوت و خودسانسوری هستیم. این سکوت از لحاظ عقل و وحی توجیه پذیر نیست. در ۱۹۲۳ که هنوز سینما صامت است فیلم ۳ دقیقه ای راجع به آرماگدون ساخته اند. یا فیلم جنگ جهانی Z در سال ۲۰۱۷.

اسماعیل شفیعی سروستانی سپس عنوان کرد: اگر در چنین شرایطی به ناگهان مستضعفان جهان با ظهور مواجه شوند نمی دانیم درباره عملکردمان پاسخی داریم تا با امام حی در میان بگذاریم؟ به جز کارهای شعاری در سخنرانی ها و کلیپ ها و موسیقی های مان چه کاری کرده ایم؟ آیا این گونه می توانیم فتنه ها را رفع کنیم؟ در روایت داریم که اگر فردی امام زمان خود را نشناسد و از دنیا برود مرگ جاهلی داشته است. چقدر از آموزه های درسی و فرهنگی ما در راستای برطرف کردن این جهل هستند؟ موسسه موعود در سال ۷۴ به صورت غیر رسمی و در سال ۷۵ به صورت رسمی فعالیت خود را به عنوان اولین موسسه که به صورت تخصصی در موضوع ظهور و موعود شناسی فعالیت می کند آغاز نموده است. در این سال ها به هیچ عنوان به احزاب سیاسی گرایش نداشته ایم.

وی در ادامه اظهار داشت: ۲۰۰ عنوان کتاب، نشریه ماهانه، لوح های فشرده، کتابخانه تخصصی با ۱۷ هزار جلد کتاب در حوزه مطالعات فرهنگی و مطالعات مهدوی، ۸ جلد از دایره المعارف موعد آخرالزمان، فعال کردن بیش از ۳۰۰ مرکز مهدوی در دانشگاه ها و ... مهم ترین فعالیت های ما بوده است. امروز سیزدهمین سال از برگزاری سلسله نشست های ماهانه را پشت سر می گذاریم. ۵ سایت و ۴ کانال فعال و جدی داریم. بدون بودجه و امکانات رسمی که خیلی از موسسات فرهنگی دارند به فعالیت خود ادامه می دهیم. مجموعه آثار موسسه موعود اگرچه با رویکرد تخصصی وارد این حوزه شده است اما برای مخاطب عموم انجام شده است. متأسفانه خیلی از خواص و شخصیت های ما آگاهی چندانی از این حیطه ندارند. امام عصر (عج) برای آگاهی و دستگیری از عموم مردم خواهد آمد.

شفیعی سروستانی سپس گفت: خیلی فاصله است میان حرف های شعاری و شاعرانه تا ارائه استراتژی و تاکتیک برای رسیدن به اهداف. تصور کردیم گفتمان مهدوی یعنی یک مداح بیاوریم و تکرار کنیم: مهدی بیا. ابتدا باید وضع موجود را بشناسیم. از طرفی دفتر گفتمان مهدوی را هنوز نگشوده و تورق نکرده ایم. اگر این کار را انجام دهیم صد ها استراتژی و تاکتیک خواهیم یافت. تنها نباید به ایدئولوژی های قرن ۱۸ و ۱۹ اروپایی ها رجوع کنیم. ما در اثر «از این جا تا دولت کریمه» به ارائه صدها استراتژی و راهکار برای اصلاح وضع موجود و رسیدن به وضع مطلوب پرداخته ایم.

وی همچنین افزود: برخی می پرسند اخبار آخرالزمانی چه نقش و فایده ای دارد؟ نقش این اخبار مانند نقش تابلوهای راهنمایی و رانندگی در جاده هاست. تابلوهای راهنمایی و رانندگی میزان فاصله تا مقصد، خطرات و مخاطرات، موارد احتیاطی و .. را به ما می گویند. بازدارندگی دارند و تسهیل کننده نیز هستند. ما انسان ها که در جاده تاریخ سفر می کنیم با این اخبار متوجه می شویم که با منبع حق و حقیقت چقدر فاصله داریم. در اخبار آخرالزمانی راجع به فقهای آخرالزمانی، مناسبات بین المللی آخرالزمانی، این که کدام کشور ها در مسایل آخرالزمان بیشتر نقش دارند، مسایل اقتصادی و کشاورزی، کودکان و زنان در آخرالزمان و ... به ما اطلاعات داده شده است. اما به شیوه صحیح و کاربردی به این اخبار نپرداخته ایم.

شفیعی سروستانی در ادامه عنوان کرد: با کمک اخبار آخرالزمانی از گرداب ها و فتنه های آخرالزمانی نجات پیدا خواهیم کرد. تعریف صهیونیسم بدون توجه به بستر شکل گیری آن که مسایل آخرالزمانی است ( ظهور ماشیه یا مسیح یا منجی) که در آیین بنی اسرائیل و مسیحی مطرح است ممکن نیست. مثلاً امروز مسأله اورشلیم برای پایتختی فلسطین اشغالی مطرح شده است. آیا می شود بدون تحلیل های آخرالزمانی و مهدوی این مسأله را درک و تحلیل کرد؟ چرا ترامپ این موضوع را مطرح می کند؟ ۷۵ درصد جامعه آمریکا پروتستان هستند. قوی ترین مبلغان انجیلی در آمریکا فعال اند و تمام آن ها رویکرد آخرالزمانی دارد. همه آن ها برای ظهور مسیح، اشغال فلسطین توسط یهود و بنی اسرائیل را ضروری می دانند و دولت آمریکا را مسئول این امر می دانند.

وی سپس گفت: تخریب بیت المقدس، واقعه آرماگدون، نابودی مسلمانان به عنوان موجودات شرور، یهودی سازی اورشلیم، ایجاد حکومت جهانی بنی اسرائیل و ساخت معبد سلیمان را برای این هدف شان ضروری می دانند. ترامپ به صراحت عنوان کرد که تصرف اورشلیم خواست مردم آمریکاست. این یک حرف سیاسی نیست بلکه یک حرف مذهبی و متعلق به مبلغان انجیلی است. همان کسانی که مراسم تحلیف ترامپ را به جا آوردند. این که جرج بوش ما را محور شرارت عنوان کرد نیز یک حرف مذهبی بود و نه سیاسی. ما را شر و خود را خیر می پندارند. ۳ جریان به دنبال تصرف اورشلیم و شاخص کردن این موقعیت هستند:

صهیونیسم مشهور و ماجرای نیل تا فرات که از هرتزل شروع می شود تا امروز
مسیحیان صهیونیسم و انجیلیان آمریکا و انگلیس
جریان پیچیده، مخفی و شرور فراماسونری و ایلومیناتی که پشت سر سایر جریان هاست.

شفیعی سروستانی افزود: این جریان ها در بنیان نظری شیطان پرست اند. اینان در طول تاریخ گام به گام پیش آمده اند. سران آمریکا و اروپا عمدتاً وابسته به جریان ایلومیناتی هستند. راز کشتار شیعیان و مسلمانان این است که باید در آستان شیطان قربانی داشت. تا شیطان نیز آنان را مساعدت کند. شیطان به طور رایگان به پیروانش قدرت نمی دهد. در جریان بازگشایی تونل و اجرای نمایش در حضور سران اروپا - به تعبیر بنده سران ایلومیناتی - پنهانی ترین راز خود را اعلام کردند. احساس کرده اند که دیگر زمان آن رسیده که دعوت از شیطان را علنی انجام دهند.

وی همچنین گفت: سران عرب نیز امروز تحت فرمان جریان ایلومیناتی هستند. در فیلم ۲۰۱۲ می بینیم که چند نفر از کسانی که وارد کشتی می شوند از اعراب هستند. ائتلاف صلیبی، سلفی و صهیونی برای انهدام مؤمنان و مستضعفان و تأسیس حکومت جهانی بنی اسرائیل است. آگاهی این ها از اخبار آخرالزمانی بسیار زیاد است. از نقش کشور ها به ویژه شیعیان و ایران در جریان ظهور آگاهی کامل دارند. می دانند که اگر شیعیان بتوانند ظهور را محقق کنند طومار شان در هم پیچیده می شود و نابود می شوند. در نتیجه دنبال به تعویق انداختن ظهور هستند. با کشتن شیعیان تحقق آخرالزمان مد نظر خودشان را دنبال می کنند. سلفی ها برای این مأموریت وارد میدان شدند.

شفیعی سروستانی در انتها عنوان کرد: آیا داعش پایان یافته است؟ با استناد به روایات می گویم خیر. رسول الله (ص) می فرمایند در ماجراهای آخرالزمانی هرگاه تصور کردید فتنه ها پایان یافته بدانید از جای دیگر سر بر می آورند. بعد از نابودی داعش سلفیان با کمک آمریکا به شمال آفریقا رفتند. فتنه بزرگ تر از داعش فتنه سفیانی و حمله آنان از شمال آفریقاست. پیامبر اکرم فرمودند برای امتم از این فتنه می ترسم. با این فتنه این جریان کاملاً بر شامات مسلط می شود./۹۶۹//۱۰۲/خ

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۱۰:۴۰
دیدگاه؛
آخرین راز کشمیری عامل انفجار ۸ شهریور
بازداشت «مسعود کشمیری» توسط اینترپل و حتی بازجویی او توسط دستگاه قضایی کشورهای غربی می توانست پرده از رازهایی بردارد.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۷:۱۰
یادداشت؛
درباره شکایت از آمریکا
وزارت خارجه با همکاری مرکز امور حقوقی و بین‌المللی ریاست جمهوری، اقدامات لازم برای استیفای حقوق ازدست‌رفته ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا را دستور کار خود قرار داده و از واشنگتن به دلیل نقض تعهدات بین...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۶:۵۵
دلنوشته؛
قدر آقا را بدانیم
چند شب پیش در شهر قم، مادر شهیدی می‌گفت: «نمی‌گذریم آخرت از خواص، اگر عوض کمک به این پسر مظلوم فاطمه که این همه خیرخواه ملک و ملت است، اذیتش کنند! والله نمی‌گذریم!
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۵:۵۵
یادداشت؛
نقش غفلت از تاریخ در خاموشی‌ها!
بنیاد عمده گرفتاری‌‌های ما در کشور، غفلت از تاریخ است. همین تاریخ معاصر خودمان! غفلت از عبرت‌‌های روشن تاریخی، ما را مجبور می‌کند یک تجربه را چندین‌بار تکرار کنیم و هزینه‌‌های مضاعف را برای پیمودن مکر...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۴:۵۵
یادداشت؛
توپ پوتین در زمین آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا، قبل از دیدار ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، رؤسای جمهور روسیه و امریکا، در خصوص حل و فصل بحران سوریه گفته بود که توپ در زمین روسیه است، اما پوتین نگذاشت تا پاسخ به او چن...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۳:۲۵
گزارش خبری تحلیلی؛
تغییر رویه و ترمیم کابینه اولین انتظار از دولت برای حل مشکلات
وقتی در شرایطی قرار داریم که تمام تلاش دشمنان برای ضربه زدن به مردم و کشور از کانال اقتصادی است، باید افرادی کار را به دست بگیرند که بتوانند در مقابل «جنگ اقتصادی» به پا شده از سوی معاندان علیه کشور ط...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۳:۱۰
یادداشت؛
تاملی بر دیدار ترامپ و پوتین
اصلی ترین دلایل موضع منفی کشورهای اروپایی در قبال دیدار پوتین و ترامپ مسأله "پیمان آتلانتیک شمالی" (ناتو) است.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۲:۵۰
یادداشت؛
نقش مراجع نظارتی در پیشگیری و برخورد با مفسدان
متأسفانه نبود اشراف و کنترل بر اختصاص ارز دولتی و پذیرش ثبت سفارش کالا در مجموعه‌هایی مثل بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت یا احتمالاً وجود منافذ فساد، موجب فرصت‌طلبی عناصر سودجو برای گرفتن ارز د...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۲:۲۰
یادداشت؛
باقی درب‌ها را هم بازکنید!
ما، مسؤولان را به چالش شفافیت دعوت می‌کنیم، بلکه برخی درهای بسته هم به روی رسانه‌ها و حتی همه مردم باز شود.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۱:۳۵
یادداشت؛
اروپا– آمریکا معضل ترامپ یا تحول بنیادین؟
ترامپ در راستای شعار «نخست آمریکا» ضمن اولویت دادن به منافع و اهداف امریکا بدون توجه به سایر کشور‌ها معتقد است سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه و خودمحورانه واشنگتن به افزایش قدرت و غلبه این کشور بر رقبایش م...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۱:۳۰
حجت الاسلام گوهری ابراز داشت؛
مردم به خوبی در دهه کرامت از امامزادگان تجلیل می کنند
مدیر کل اوقاف جنوب غرب تهران مردم را بهترین تجلیل کننده از جایگاه بلند امامزادگان دانست.
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۱:۰۵
سرمقاله؛
تصویری مقتدر از دولت
در این چهار دهه، تهاجم و تهدیدهای نظامی، تهدیدهای امنیت و ثبات سیاسی، تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و تحریك به آشوب‌های خیابانی، تمامی این فشارهای دشمن به منظور شكستن روحیه مقاومت مردم ایران اعمال شده ا...
۱۳۹۷/۴/۲۸ - ۰۰:۵۰
یادداشت؛
فاجعه‌ای که فراموش‌شدنی نیست
بی‌کفایتی، سهل‌انگاری و عدم رسیدگی مأموران آل‌سعود به حال مجروحان و آسیب‌دیدگان حجاج در منا، منجر به وقوع یک فاجعه بزرگ انسانی شد که در پس آن بیش از ۷ هزار نفر از حجاج مسلمان از سراسر دنیا با لبان تشن...
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۲۳:۱۰
یادداشت؛
آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟
اینکه می‌گویند، هر کشوری به غرب نزدیک شد، پیشرفت کرد و هر کشوری به شرق نزدیک شد پسرفت، چقدر درست است؟
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۲۲:۵۰
سرمقاله؛
تصمیم بگیرید
آقایان! تصمیم بگیرید و کشور را اداره کنید، مردم منتظر گام‌های سریع، واضح و قاطع شما هستند.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۶:۵۳
همزمان با دهه کرامت؛
برنامه های ویژه در امامزادگان شهرستان ورامین اجرا می‌شود
در شهرستان ورامین و مناطق اطراف آن ۴۴ امامزاده وجود دارد که در بیشتر این بقاع متبرکه برنامه های ویژه ای در دهه کرامت برگزار می شود.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۰۱:۰۰
فضای مجازی | حیف و میل کنندگان بیت المال
علیرضا زاکانی: یکی از مشکلات فساد ریختن قبح آن است.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۲:۵۵
استاد و پژوهشگر مهدوی:
هر قدر از کرامت دور شویم از ظهور فاصله می گیریم
حجت الاسلام فوادیان با اشاره به راه های پیوند روح کرامت و خدمت کریمانه با سبک زندگی منتظرانه، گفت: قطعاً رابطه منطقی بین انتظار و کرامت وجود دارد و به هر اندازه که از کرامت فاصله بگیریم از ایجاد بستره...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۰:۰۵
حجت‌الاسلام ناطق نوری:
مذاکره باآمریکا به مصلحت کشور نیست
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پیشنهاد برخی برای مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی ممکن است عملی و به مصلحت کشور نباشد، گفت: نسبت به درایت رهبرانقلاب برای عبور از بحران اعتماد کنیم.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۹:۳۰
در گفت‌وگو با کارشناس دینی عنوان شد؛
همراهی علم و عمل در سیره فاطمه معصومه
حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نیشابوری، گفت: حرکت اثرگذار و بزرگ حضرت معصومه(س) در حمایت از امام زمانشان، نشان‌دهنده عمق‌ مقام معنوی و معرفتی ایشان است.