یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ Sunday, January 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۲۰:۲۰
شناسه خبر: ۵۴۴۱۶۴
 
شفیعی سروستانی:
برنامه مفید مهدوی نداریم
شفیعی سروستانی گفت: متأسفانه در تلویزیون با این همه امکانات دو ساعت برنامه مفید درباره فرهنگ مهدوی وجود ندارد. حتی رشته ها و گرایش های تخصصی درسی در این زمینه نداریم.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از مهر، نشست «اورشلیم خاستگاه ائتلاف صلیبی، سلفی و صهیونی» سه شنبه ۲۸ آذر ماه با سخنرانی اسماعیل شفیعی سروستانی در موسسه موعود عصر برگزارگردید.

وی در این نشست گفت: در عصر غیبت و غفلت به سر می بریم. غلبه سیاسی اجتماعی شرایط کنونی حجابی را بر چشم و ذهن همه مردم افکنده و اجازه نشر نور به قلب ها را نمی دهد. متأسفانه علی رغم شیعی بودن کشور ما گفتمان مهدوی یکی از مظلوم ترین گفتمان ها در جامعه ماست و حتی نهادهای فرهنگی نیز به این موضوع توجه ندارند اما در خارج از دنیای اسلام به ویژه در غرب گفتمان آخرالزمانی، پایان تاریخ، عصر ظهور، موعود و منجی و ... بسیار رایج و جاری است.

رئیس موسسه موعود عصر در ادامه گفت: متأسفانه در تلویزیون با این همه امکانات دو ساعت برنامه مفید درباره فرهنگ مهدوی وجود ندارد و هزاران سوء تفاهم در این زمینه وجود دارد. حتی رشته ها و گرایش های تخصصی درسی در این زمینه نداریم. اما در آمریکا امروز بیش از ۱۵۰۰ ایستگاه رادیویی و تلویزیونی از عصر ظهور و آخرالزمان سخن می گویند. همچنین در این کشور بیش از ۲۵۷ کالج و دانشگاه به صورت تخصصی در این باره فعالیت می کند. شاید مشکل اینجاست که به اندازه کافی متخصص در این زمینه نداریم. افراد به معنای حقیقی متخصص و عالم در این زمینه در کشور ما به تعداد انگشتان دست نیست.

وی افزود: تعداد فیلم های سینمایی ساخته شده درباره ظهور و منجی گرایی و پایان تاریخ بیش از ۶۰۰ عنوان است. پر هزینه ترین و پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای غرب (فیلم ۲۰۱۲) در موضوع آخرالزمان بوده است. در حالی که فیلم های ما از موضوعات سطحی خارج نیست. این در حالی است که می بینیم تمام نشانه های آخرالزمانی امروز در حال وقوع است. زلزله های پیاپی، بحران عراق، شامات و یمن، فساد دامن گیر، مشکلات معیشتی، کمی بارش و قحطی ها و ... . درست در این شرایط دچار نوعی سکوت و خودسانسوری هستیم. این سکوت از لحاظ عقل و وحی توجیه پذیر نیست. در ۱۹۲۳ که هنوز سینما صامت است فیلم ۳ دقیقه ای راجع به آرماگدون ساخته اند. یا فیلم جنگ جهانی Z در سال ۲۰۱۷.

اسماعیل شفیعی سروستانی سپس عنوان کرد: اگر در چنین شرایطی به ناگهان مستضعفان جهان با ظهور مواجه شوند نمی دانیم درباره عملکردمان پاسخی داریم تا با امام حی در میان بگذاریم؟ به جز کارهای شعاری در سخنرانی ها و کلیپ ها و موسیقی های مان چه کاری کرده ایم؟ آیا این گونه می توانیم فتنه ها را رفع کنیم؟ در روایت داریم که اگر فردی امام زمان خود را نشناسد و از دنیا برود مرگ جاهلی داشته است. چقدر از آموزه های درسی و فرهنگی ما در راستای برطرف کردن این جهل هستند؟ موسسه موعود در سال ۷۴ به صورت غیر رسمی و در سال ۷۵ به صورت رسمی فعالیت خود را به عنوان اولین موسسه که به صورت تخصصی در موضوع ظهور و موعود شناسی فعالیت می کند آغاز نموده است. در این سال ها به هیچ عنوان به احزاب سیاسی گرایش نداشته ایم.

وی در ادامه اظهار داشت: ۲۰۰ عنوان کتاب، نشریه ماهانه، لوح های فشرده، کتابخانه تخصصی با ۱۷ هزار جلد کتاب در حوزه مطالعات فرهنگی و مطالعات مهدوی، ۸ جلد از دایره المعارف موعد آخرالزمان، فعال کردن بیش از ۳۰۰ مرکز مهدوی در دانشگاه ها و ... مهم ترین فعالیت های ما بوده است. امروز سیزدهمین سال از برگزاری سلسله نشست های ماهانه را پشت سر می گذاریم. ۵ سایت و ۴ کانال فعال و جدی داریم. بدون بودجه و امکانات رسمی که خیلی از موسسات فرهنگی دارند به فعالیت خود ادامه می دهیم. مجموعه آثار موسسه موعود اگرچه با رویکرد تخصصی وارد این حوزه شده است اما برای مخاطب عموم انجام شده است. متأسفانه خیلی از خواص و شخصیت های ما آگاهی چندانی از این حیطه ندارند. امام عصر (عج) برای آگاهی و دستگیری از عموم مردم خواهد آمد.

شفیعی سروستانی سپس گفت: خیلی فاصله است میان حرف های شعاری و شاعرانه تا ارائه استراتژی و تاکتیک برای رسیدن به اهداف. تصور کردیم گفتمان مهدوی یعنی یک مداح بیاوریم و تکرار کنیم: مهدی بیا. ابتدا باید وضع موجود را بشناسیم. از طرفی دفتر گفتمان مهدوی را هنوز نگشوده و تورق نکرده ایم. اگر این کار را انجام دهیم صد ها استراتژی و تاکتیک خواهیم یافت. تنها نباید به ایدئولوژی های قرن ۱۸ و ۱۹ اروپایی ها رجوع کنیم. ما در اثر «از این جا تا دولت کریمه» به ارائه صدها استراتژی و راهکار برای اصلاح وضع موجود و رسیدن به وضع مطلوب پرداخته ایم.

وی همچنین افزود: برخی می پرسند اخبار آخرالزمانی چه نقش و فایده ای دارد؟ نقش این اخبار مانند نقش تابلوهای راهنمایی و رانندگی در جاده هاست. تابلوهای راهنمایی و رانندگی میزان فاصله تا مقصد، خطرات و مخاطرات، موارد احتیاطی و .. را به ما می گویند. بازدارندگی دارند و تسهیل کننده نیز هستند. ما انسان ها که در جاده تاریخ سفر می کنیم با این اخبار متوجه می شویم که با منبع حق و حقیقت چقدر فاصله داریم. در اخبار آخرالزمانی راجع به فقهای آخرالزمانی، مناسبات بین المللی آخرالزمانی، این که کدام کشور ها در مسایل آخرالزمان بیشتر نقش دارند، مسایل اقتصادی و کشاورزی، کودکان و زنان در آخرالزمان و ... به ما اطلاعات داده شده است. اما به شیوه صحیح و کاربردی به این اخبار نپرداخته ایم.

شفیعی سروستانی در ادامه عنوان کرد: با کمک اخبار آخرالزمانی از گرداب ها و فتنه های آخرالزمانی نجات پیدا خواهیم کرد. تعریف صهیونیسم بدون توجه به بستر شکل گیری آن که مسایل آخرالزمانی است ( ظهور ماشیه یا مسیح یا منجی) که در آیین بنی اسرائیل و مسیحی مطرح است ممکن نیست. مثلاً امروز مسأله اورشلیم برای پایتختی فلسطین اشغالی مطرح شده است. آیا می شود بدون تحلیل های آخرالزمانی و مهدوی این مسأله را درک و تحلیل کرد؟ چرا ترامپ این موضوع را مطرح می کند؟ ۷۵ درصد جامعه آمریکا پروتستان هستند. قوی ترین مبلغان انجیلی در آمریکا فعال اند و تمام آن ها رویکرد آخرالزمانی دارد. همه آن ها برای ظهور مسیح، اشغال فلسطین توسط یهود و بنی اسرائیل را ضروری می دانند و دولت آمریکا را مسئول این امر می دانند.

وی سپس گفت: تخریب بیت المقدس، واقعه آرماگدون، نابودی مسلمانان به عنوان موجودات شرور، یهودی سازی اورشلیم، ایجاد حکومت جهانی بنی اسرائیل و ساخت معبد سلیمان را برای این هدف شان ضروری می دانند. ترامپ به صراحت عنوان کرد که تصرف اورشلیم خواست مردم آمریکاست. این یک حرف سیاسی نیست بلکه یک حرف مذهبی و متعلق به مبلغان انجیلی است. همان کسانی که مراسم تحلیف ترامپ را به جا آوردند. این که جرج بوش ما را محور شرارت عنوان کرد نیز یک حرف مذهبی بود و نه سیاسی. ما را شر و خود را خیر می پندارند. ۳ جریان به دنبال تصرف اورشلیم و شاخص کردن این موقعیت هستند:

صهیونیسم مشهور و ماجرای نیل تا فرات که از هرتزل شروع می شود تا امروز
مسیحیان صهیونیسم و انجیلیان آمریکا و انگلیس
جریان پیچیده، مخفی و شرور فراماسونری و ایلومیناتی که پشت سر سایر جریان هاست.

شفیعی سروستانی افزود: این جریان ها در بنیان نظری شیطان پرست اند. اینان در طول تاریخ گام به گام پیش آمده اند. سران آمریکا و اروپا عمدتاً وابسته به جریان ایلومیناتی هستند. راز کشتار شیعیان و مسلمانان این است که باید در آستان شیطان قربانی داشت. تا شیطان نیز آنان را مساعدت کند. شیطان به طور رایگان به پیروانش قدرت نمی دهد. در جریان بازگشایی تونل و اجرای نمایش در حضور سران اروپا - به تعبیر بنده سران ایلومیناتی - پنهانی ترین راز خود را اعلام کردند. احساس کرده اند که دیگر زمان آن رسیده که دعوت از شیطان را علنی انجام دهند.

وی همچنین گفت: سران عرب نیز امروز تحت فرمان جریان ایلومیناتی هستند. در فیلم ۲۰۱۲ می بینیم که چند نفر از کسانی که وارد کشتی می شوند از اعراب هستند. ائتلاف صلیبی، سلفی و صهیونی برای انهدام مؤمنان و مستضعفان و تأسیس حکومت جهانی بنی اسرائیل است. آگاهی این ها از اخبار آخرالزمانی بسیار زیاد است. از نقش کشور ها به ویژه شیعیان و ایران در جریان ظهور آگاهی کامل دارند. می دانند که اگر شیعیان بتوانند ظهور را محقق کنند طومار شان در هم پیچیده می شود و نابود می شوند. در نتیجه دنبال به تعویق انداختن ظهور هستند. با کشتن شیعیان تحقق آخرالزمان مد نظر خودشان را دنبال می کنند. سلفی ها برای این مأموریت وارد میدان شدند.

شفیعی سروستانی در انتها عنوان کرد: آیا داعش پایان یافته است؟ با استناد به روایات می گویم خیر. رسول الله (ص) می فرمایند در ماجراهای آخرالزمانی هرگاه تصور کردید فتنه ها پایان یافته بدانید از جای دیگر سر بر می آورند. بعد از نابودی داعش سلفیان با کمک آمریکا به شمال آفریقا رفتند. فتنه بزرگ تر از داعش فتنه سفیانی و حمله آنان از شمال آفریقاست. پیامبر اکرم فرمودند برای امتم از این فتنه می ترسم. با این فتنه این جریان کاملاً بر شامات مسلط می شود./۹۶۹//۱۰۲/خ

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۳:۳۰
به همت مساجد استان تهران صورت گرفت؛
ارسال ۱۱۰ جهیزیه به خانه نوعروسان نیازمند
۱۱۰ جهیزیه تهیه شده در قالب طرح «هر مسجد یک جهیزیه» به منازل نوعروسان نیازمند ارسال شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۵:۲۹
در گفت وگو با حجت‌الاسلام صداقت؛
جزئیات کاروان «هرمسجد یک جهیزیه» اعلام شد
سرپرست معاونت فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد از اعزام کاروان جهیزیه طرح «هر مسجد یک جهیزیه» به سمت مساجدِ مجری این طرح خبر داد و گفت: قریب به ۱۲۰ جهیزیه دوشنبه به سمت خانه نوعروسان خواهد رفت.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۱۳:۵۱
آیت‌الله اعرافی عنوان کرد؛
تشکیل مؤسسه‌های علمی و فرهنگی؛ کلید ترویج اندیشه‌های الهی و معنوی
آیت الله اعرافی، پیش از ظهر امروز در دهمین گردهمایی سراسری دانش آموختگان جامعه المصطفی با بیان اینکه تشکیل مؤسسه‌های علمی و فرهنگی؛ کلید ترویج اندیشه‌های الهی و معنوی اظهار داشت: تعامل علمی، اخلاق...
۱۳۹۶/۱۰/۱۱ - ۱۴:۰۶
یادداشت؛
چیستی و کیستی ناآرامی ها
این روزها هر کس به ناآرامی‌ها در برخی ازشهرها از جمله تهران می نگرد، از چیستی و کیستی آن سوال می کند.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۱:۲۶
پژوهشگر قرآنی تاکید کرد؛
در تربیت و جذب جوانان باید جامع نگر باشیم
پژوهشگر و مدرس مرکز تخصصی نماز قم با بیان اینکه در تربیت و جذب جوانان باید جامع نگر باشیم گفت: در برخورد با جوانان و نوجوانان نباید تک بعدی عمل کنیم.
۱۳۹۶/۱۰/۹ - ۱۱:۲۰
بیانیه مدیران رسانه های ایران در محکومیت اقدام تروریستی علیه خبرگزاری صدای افغان
در پی اقدام تروریستی علیه خبرگزاری صدای افغان مدیران و دبیران بین الملل رسانه های جمهوری اسلامی ایران در محکومیت این اقدام بی رحمانه بیانیه ای را صادر کردند.
۱۳۹۶/۱۰/۶ - ۱۳:۰۷
پیام تسلیت رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پی در گذشت پدرآقاجانی
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در پی در گذشت پدر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پیام تسلیتی ابلاغ کرد.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۲۳:۳۵
در گفت‌وگو با مسیب‌زاده مطرح شد؛
حضور ۷ میلیون دانش‌آموز در مرحله مقدماتی مسابقات قرآن، عترت و نماز
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: نزدیک به هفت میلیون دانش‌آموز در رشته‌هایی همچون قرائت، حفظ، مفاهیم قرآن کریم و همچنین در حوزه عترت، مسابقات مداحی، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه و در حو...
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۲۲:۳۵
حجت الاسلام قائمی نیا:
پژوهش‌ها در صورتی مثمر ثمر واقع می‌شود که واقع‌بینانه باشند
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: روندی که در زمینه تحقیقات و پژوهش ادامه پیدا کرده به ضرر علوم انسانی تمام خواهد شد و مشکلی را حل نخواهد کرد.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۲۰:۲۰
شفیعی سروستانی:
برنامه مفید مهدوی نداریم
شفیعی سروستانی گفت: متأسفانه در تلویزیون با این همه امکانات دو ساعت برنامه مفید درباره فرهنگ مهدوی وجود ندارد. حتی رشته ها و گرایش های تخصصی درسی در این زمینه نداریم.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۹:۱۵
گفت‌وگو؛
بودجه‌های قرآنی در مسیر درست مصرف نمی‌شود
استاد قرآن کریم گفت: متأسفانه بودجه‌ها در راه مأنوس کردن مردم با قرآن هزینه نمی‌شود و گزارش‌های ضعیف مسؤولان به دولت سبب می‌شود دولت گمان کند این مبالغ برای فعالیت‌های قرآنی زیاد است.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۷:۳۰
آیت‌الله اراکی:
مردم عامل قدرت‌بخشی حکومت‌اند
آیت‌الله اراکی گفت: شهید صدر از همان دوران اوایل نهضت پایبند به ولایت فقیه بود، با اینکه خود ایشان در آن ایام یک مرجع تقلید تمام‌عیار بود و مقلدین زیادی در سراسر جهان اسلام داشت و با اینکه در عراق بود...
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۵:۱۵
ادریس هانی:
پروژه «نقد عقل عربی» جابری واکنش به پروژه فکری عبدالله العروی است
ادریس هانی، اندیشمند مغربی معتقد است پروژه «نقد عقل عربی» جابری در واکنش به پروژه فکری «عبدالله العروی» و نفی کامل میراث اسلامی در آن، شکل گرفته است.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۴:۰۸
مهدی گلشنی:
وحدت حوزه ودانشگاه یعنی جهان‌بینی اسلامی برفضای دانشگاه‌ حاکم شود
گلشنی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: منظور از وحدت حوزه و دانشگاه آن است که جهان‌بینی اسلامی بر فضای دانشگاه‌ها حاکم شود.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۳:۵۵
در گفت‌وگو با آیت الله میرباقری تبیین شد؛
ضرورت توسعه وحدت حوزه و دانشگاه در مبانی پژوهشی و تولید علم
هفته آخر آذر ماه هر سال در تقویم رسمی کشور به نام هفته پژوهش نام گذاری شده است که البته بزرگداشت پژوهش و پژوهشگران در یک هفته انجام می‌شود.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۳:۴۸
محسن پاک‌آیین:
امروز بشریت به گفتمان‌ صلح نیاز دارد
سفیر سابق ایران در آذربایجان گفت: نخبگان مسلمان در حوزه و دانشگاه، در شرایطی که دستگاه‌های تبلیغاتی غرب از تمام فرصت‌ها براى متهم کردن اسلام سوء‌استفاده می‌کنند، باید در ارائه‌ چهره صلح‌دوستانه اسلام ...
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۲:۲۰
حجت الاسلام و المسلمين ربانی مطرح کرد؛
آثار دعا و زیارت برای ارتباط با حضرت حجت
پیوند برقرار کردن با امام و میثاق بستن با او ضرورتی انکار ناپذیر است که اثرش به خود ما برمی گردد با این حال امام آن را حقی معرفی می کند تا از آن غافل نبوده و به عهد خود با امام عمل نماییم.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۰:۳۵
مهدی موعود پس از ظهور
اطلاع از محل زندگی و حکومت حضرت مهدی(عج) پس از ظهور آن حضرت، موضوع جذابی است که در عین جذابیت می تواند پیام های فراوانی برای ما داشته باشد.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۰۸:۳۵
در گفت‌وگوی با یثربی موانع پیش روی وحدت حوزه و دانشگاه بررسی شد؛
حوزه و دانشگاه گرفتار مدرک‌گرایی شده‌اند
زمانی‌که تصور می‌شد دانشگاه مظهر «نواندیشی» و حوزه مظهر «جانبداری از سنت» است و رویکردی تقابلی نسبت به‌هم داشتند، برای این‌که در جامعه چنین سوء‌تفاهم‌هایی پیش نیاید، حضرت امام خمینی(ره) بحث «وحدت حوزه...
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۰۸:۲۰
آیت‌الله محمدعلی تسخیری:
آیت‌الله واعظ زاده «دایرة المعارف علوم» بود
آیت‌الله واعظ زاده خراسانی پیش از آنکه تنها یک عالم دینی درگوشه یک پژوهشکده باشد، با اندیشه‌های تقریبی‌اش می‌شناسیم. مردی از تبار اندیشه‌های آیت‌الله العظمی بروجردی و تربیت شده مکتب اهل بیت(ع) است.