Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - ترامپ به دلیل شکست‌های پیاپی در منطقه مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ Friday, July 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۸/۵ - ۱۴:۴۰
شناسه خبر: ۵۳۴۰۷۴
 
امام جمعه موقت بیرجند:
ترامپ به دلیل شکست‌های پیاپی در منطقه مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد
امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر امروز ترامپ پشت درب‌های بسته جمهوری اسلامی ایران مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد به این دلیل است که آمریکا در منطقه شکست خورده است.

به گزارش خبرگزاری رسا از خراسان جنوبی، حجت الاسلام حسین مختاری، امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار داشت: اساس و پایه تمام خیرات و برکات ایمان واقعی به خدا و تقوای جامع و کامل است.

وی با بیان اینکه اگر کسی اهل ایمان و تقوا به معنای واقعی باشد از اولیاءالله خواهد بود، گفت: پیشرفت غرب از نظر صنعتی نتیجه بی‌تقوایی و عقب‌ماندگی ما در صنعت به دلیل تقوا نیست بلکه این معلول عوامل دیگری دارد.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: آن‌ها اسباب رشد صنعت فراهم کردند و به پیشرفت رسیدند  اما کشور ما در فراهم کردن اسباب رشد و توسعه کوتاهی کرده است و دچار عقب ماندگی شده است.

پیشرفت صنعت دنیای غرب و عالم کفر هرگز پیشرفت مطلوب و ایده‌آلی نیست

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: پیشرفت صنعت دنیای غرب و عالم کفر هرگز پیشرفت مطلوب و ایده‌آلی نیست که مایه حسرت ما باشد و ما نباید حسرت آن‌ها را بخوریم.

وی ادامه داد: آن‌ها شاید از نظر زرق و برق پیشرفت کردند اما دچار انحطاط اخلاقی و افسردگی هستند و اخلاق، عدالت و انسانیت را قربانی می‌کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه بعد اصلی و هویت اصلی انسان همان جان و روح انسان است، خاطرنشان کرد: زندگی انسان تنها زندگی دنیوی نیست بلکه یک زندگی اخروی هم است.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه آن‌ها هر چند در صنعت پیشرفت کردند اما از نظر روحی و اخلاقی دچار مشکل هستند، اظهار کرد: متاسفانه برخی از دوستان داخلی غرب و توسعه صنعتی غرب را به عنوان یک الگو مطرح می‌کنند و می‌خواهند توسعه صنعتی آن‌ها را حتی با منت و التماس بگیرند که این یک اشتباه بزرگ است.

وی افزود: توسعه صنعتی غرب مطلوب و ایده‌آل نیست، دنیای غرب از نظر صنعت پیشرفت کرده اما عدالت، پاکی، آزادی و انسانیت آن‌ها رشد نکرده است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر در جامعه‌ای عدالت و عفاف و پاکدامنی رشد نکند و ظلم و ستم همه جا را فرابگیرد پیشرفت صنعتی آن جامعه مطلوب نخواهد بود.       

انسانیت لای چرخ‌های صنعت غرب له می‌شود

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه انسانیت در لای چرخ‌های صنعت غرب له می‌شود، عنوان کرد: همانطور که خودشان می‌گویند شایع‌ترین بلای قرن کنونی افسردگی است.

وی با بیان اینکه دست استکبار و آمریکا به خون مردم مظلوم دنیا آلوده است، تصریح کرد: امروز غرب اعتراف کرده که تمام امکانات را فراهم کرده اما نتوانسته آرامش را فراهم کند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه جنبش ۹۹ درصدی نشان می‌دهد که بسیاری از مردم این کشور از نظر مادیات دچار مشکل هستند، گفت: در طول چهار دهه که از انقلاب اسلامی گذشته کارهای بسیار خوبی علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه صورت گرفته و مردم متدین در بخش‌های مختلف معجزه آفریدند اما عدم رسیدن کشور به نقطه ایده‌آل به دلیل چند معلول است.

حجت الاسلام مختاری نخستین معلول را شیطنت‌ها و فتنه‌های دشمنان و استکبار نام برد و بیان کرد: ملت ایران روز به روز سرافرازتر می‌شود و علت دشمنی دشمنان این است که نمی‌خواهند جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت برسد و الگوی دیگر کشورها شود.

وی دومین معلول را قصور و تقصیرهای که در دولت‌های گوناگون بوده دانست و افزود: ما در بخش ساختاری کشور دچار مشکل هستیم و نیروهای مخلص فراوانی را تاکنون از دست داده‌ایم و این تقصیرات سبب شده تا کارها پیش نرود و نتوانیم اقتصاد خوبی داشته باشیم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه عزم ملی مردم سومین معلول است، اظهار کرد:  مردم باید یک عزم ملی داشته باشند، نباید مردم تحت تاثیر زرق و برق غربی‌ها قرار بگیرند و باید بر اساس الگوی ایران و اسلامی حرکت کرد.

دشمن تا ملت ایران را ضعیف نکند به دشمنی خود ادامه می‌دهد

حجت الاسلام مختاری اذعان داشت: دشمنان همواره دشمنی می‌کنند  و اینکه برخی به دنبال برقرار کردن ارتباط با دشمن هستند یک اشتباه است، دشمن تا ملت ایران را ضعیف نکند به دشمنی خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: آن‌ها نمی توانند مشاهده کنند که آیین اسلام یک آیین مستقل و ایران  به عنوان یک قدرت برتر در منطقه است.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: برای اینکه تمدن جامع و کامل داشته باشیم و دنیا و آخرت و مادیات و معنویت تامین شود باید عزم ملی و همگانی و ایمان، تقوا، جهاد و ایثار در میان مسوولان و مردم وجود داشته باشد.

ححت الاسلام مختاری گفت: تمدن مادی دنیای غرب و استکبار رسوا شده و همه می‌دانند این تمدن جواب نمی‌دهد و تمام عالم را ظلم فراگرفته است.

وی افزود: نباید وقتی که آن‌ها به بن‌بست رسیدند ما تازه به دنبال بن‌بستی باشیم که آن‌ها گرفتار شده‌اند زیرا این خلاف عقلانیت است.
امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: تجربیات ما بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب و تجرببات در مذاکرات برجام نشان می‌دهد که دشمن قابل اعتماد نیست و نباید دلبسته بیگانگان شویم. 

حجت الاسلام مختاری اذعان داشت: جمهوری اسلامی ایران بهره‌مند از منابع طبیعی و انسانی فراوانی است و جوانان مومن و انقلابی و متعهد بسیاری هستند، ما در کشور از شهید فهمیده تا شهید قاضی طباطبایی آماده رزم داریم. 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مقابل استکبار ایستادگی کرده است، خاطرنشان کرد: امروز نیز داعش در حال نابودی است و تنها کمتر از پنج درصد خاک سوریه  را در اختیار دارند.
 

ترامپ به دلیل شکست‌های پیاپی در منطقه مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: اگر امروز  ترامپ پشت درب‌های بسته جمهوری اسلامی ایران مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد به این دلیل است که آمریکا در منطقه شکست خورده است.

حجت الاسلام مختاری گفت: ملت ایران نیاز به مذاکره ذلیلانه و مذاکره‌ای که در آن منافع کشور تامین نشود و ارزش‌های انقلاب اسلامی به رسمیت شناخته نشود، ندارد.

وی عنوان کرد: ملت ایران از گرگ‌ها و کفتارهای بیرونی نمی‌ترسد بلکه باید از تفرقه و اختلافات و موریانه‌های داخلی ترسید، اگر بخواهیم کشور مستقل و قدرتمند در مسیر درست حرکت کند باید در داخل متعهد شویم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه تمام جناح‌های سیاسی و مردم باید بر محوریت ولایت‌فقیه متعهد شوند، اظهار کرد: مسؤولان کشور صادقانه و دلسوزانه به مردم خدمت کنند و به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کنند و سلامت اقتصادی داشته باشند.

حجت الاسلام مختاری افزود: نباید هر روز مردم بشنوند که در فلان مکان اختلاس و دزدی صورت گرفته چرا که این موضوعات دل مردم را به درد می‌آورد و اگر مسؤولان با مدیریت جهادی خدمت کنند مردم اعتماد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ما از درون ضربه می‌خوریم، تصریح کرد: پیشکسوتان مدیریت کشور که در حال خدمت کردن هستند باید میدان را برای جوانان متخصص و انقلابی باز کنند تا چرخه اقتصادی کشور به سمت جوانان متخصص بچرخد و مدیریت جوان کشور را اداره کنند.

امام جمعه موقت بیرجند به مباحث داخل استان اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته شاهد دستگیری عده‌ای از فرقه های بهائیت بودیم که در حال تبلیغ بودند جای دارد از قوه قضائیه و نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات تشکر کنیم.

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: باید مواظب فرقه‌های وهابیت، بهائیت و شیطان‌پرستی و عرفان‌های نوظهور باشیم زیرا این فرقه‌ها ممکن است مانند موریانه از داخل ما را نابود کنند.

وی اظهار کرد: بهائیت یک فرقه کافر و گمراه است که دست‌ساخته آمریکا و اسرائیل می‌باشد و آن‌ها از این فرقه حمایت می‌کنند.

خراسان‌جنوبی جایی برای فعالیت برخی از تشکیلات بهایی و تبلیغات بهائیت نیست
 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: خراسان جنوبی استانی فرهنگی، مومن و متدین است و اینجا جایی برای فعالیت برخی از تشکیلات بهایی و تبلیغات بهائیت نیست.

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: این اقدام انقلابی که در هفته گذشته صورت گرفت باید ادامه داشته باشد و بابد با تبلیغات بهائیت برخورد جدی صورت بگیرد.

وی افزود: از آحاد مردم متدین و مؤمن استان درخواست داریم در مقابل فرقه‌های کافر و بهائیت حساسیت جدی داشته باشند و موضوعات مشکوک و تبلیغات بهائیت را به نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات گزارش دهند.

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: این فرقه‌های کافر با جاذبه‌های دروغین سعی در اغوای جوانان دارد و دشمن می‌خواهد از طریق این موریانه‌ها ضربه بزند./۸۸۰/پ۲۰۱/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۳:۲۸
مبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید:
اعتقادات و اخلاقیات در میان مردم کاریکاتوری نباشد
مبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید گفت: برخی از اعتقادات و اخلاقیات در میان مردم کاریکاتوری است و کاریکاتوری رشد می کند یعنی برخی نماز می خواند و روزه می گیرد اما احترام به والدین نمی گذارد و نزول می ...
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۴۴
فردا؛
خراسان جنوبی زیر سایه خوشید می رود/ میزبانی قاین در نخستین روز ورود کاروان خدام رضوی
مدیرعامل جمعیت جوانان سرزمین خورشید خراسان جنوبی گفت: کاروان حامل پرچم منور بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) فردا وارد خراسان جنوبی می شوند و قاین در نخستین روز میزبان خدام رضوی است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۳۲
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی:
انقلاب اسلامی اعتماد به نفس ملی را به ملت ایران تزریق کرده است
نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: با حضور مردم در میدان های انقلاب اسلامی اعتماد به نفس ملی به ملت ایران تزریق شد از این رو نباید نسبت به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی غافل باشی...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۹:۴۷
فردا؛
پیکر مطهر شهید یوسفی در بیرجند تشییع می شود
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید ایمان یوسفی ۲۴ تیرماه جاری ساعت ۸:۳۰ صبح از محل هیأت ابوالفضلی(ع) به سمت میدان امام حسین(ع) برگزار می شود.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۶:۳۱
امام جمعه موقت بیرجند:
بی ثباتی اخیر بازار نتیجه تحریم های داخلی بوده است
امام جمعه موقت بیرجند گفت: وقتی دولت مردم را از حقوق خود محروم کند به طور قطع آسیب می بیند؛ بی ثباتی اخیر بازار نتیجه تحریم های خارجی نیست بلکه نتیجه تحریم های داخلی بوده است.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۲:۴۶
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پیام تسلیتی:
شهادت شهید یوسفی پاداش ولایتمداری او بوده است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مناسبت شهادت استوار دوم ایمان یوسفی، گفت: مردم شریف استان همواره قدرشناس فداکاری‌های شبانه‌روزی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند و شهادت این جوان برومند خراسا...
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۱:۲۵
خراسان جنوبی با خون شهید یوسفی عطرآگین شد
استان خراسان جنوبی بار دیگر با تقدیم یکی دیگر از بهترین جوانان خود با خون شهید عطرآگین شد و برگ افتخار دیگری برای منطقه خراسان جنوبی رقم خورد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۷:۱۱
معاون امور استان های وزارت ارشاد تأکید کرد؛
ضرورت توجه ویژه به جامعه فرهنگی
معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به مسؤولان، گفت: باید جامعه فرهنگی را در کنار خود بدانید و مسؤولان استانی نیز حوزه فرهنگ و هنر که یک حوزه زیرساختی در جامعه بود...
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۷:۰۰
طی مراسمی؛
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی منصوب شد
طی مراسمی با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناصر نبی زاده به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی منصوب شد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۶:۴۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
هدف دشمن تضعیف جامعه و انسان های توانمند است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمنان به دنبال این هستند که انسان های بزرگ را از میدان خارج کنند، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یک معجزه الهی بود و تمام این انقلاب، منطق و دلیل و حجت است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۳:۳۰
مدیرعامل سرزمین زیر سایه خورشید خراسان‌جنوبی خبر داد؛
سفر کاروان خدام رضوی به خراسان جنوبی| برگزاری اجتماع بزرگ رضویون در حوزه علمیه استان
مدیرعامل سرزمین زیر سایه خورشید خراسان‌جنوبی گفت: کاروان خدام رضوی همزمان با دهه کرامت به خراسان جنوبی سفر می کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۶:۳۰
نماینده مجلس:
نیات واقفان به سمت حل بحران آبی خراسان جنوبی هدایت شود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیات واقفین باید به سمت حل بحران آبی استان سوق داده شود، گفت: نیات واقفین باید به سمت نیازهای استان هدایت شود.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۰۰:۰۲
امام جمعه سرایان:
یارانه ۴۵ هزار تومانی در این گرانی دوای هیچ دردی نیست
امام جمعه سرایان گفت: مسؤولان موظف هستند مردم را نسبت به نظام اسلامی راضی نگه دارند؛ امروز عده‌ای با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارند و امروز خانواده‌ای در این گرانی می‌تواند با یارانه ۴۵ هزار تومانی...
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۰۸:۰۵
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:
جایگاه امام صادق، قرآن ناطق است | قرآن بدون اهل بیت سبب ایجاد اختلاف و تفرقه می‌شود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه امام علی(ع) و امام صادق(ع) قرآن ناطق است و قرآن اگر در کنار اهل بیت(ع) باشد می‌تواند‌ برای انسان‌ها چراغ هدایت ‌شود اما قرآن بدون اه...
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۲:۱۵
امام جمعه بیرجند با تأکید بر ضرورت مقابله با اختلاس و حقوق های نجومی:
اعتبارات و سرمایه کشور صرف اشتغالزایی شود
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: متاسفانه در کشور برای اختلاس و حقوق های نجومی اعتبار و سرمایه وجود دارد اما برای اشتغال هیچ پول و اعتباری نیست.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۵:۵۱
طی مراسمی؛
امام جمعه درمیان معرفی شد
مراسم تودیع و معارفه امام جمعه درمیان با حضور جمعی از مردم و مسؤولان شهرستانی در مسجد محمد رسول الله(ص) اسدیه برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۵ - ۱۵:۳۸
امام جمعه موقت بیرجند:
گرانی و تورم نتیجه سیاست های اشتباه تیم اقتصادی دولت است
امام جمعه موقت بیرجند گفت: تیم اقتصادی دولت در برجام ضعیف عمل کرده و گرانی، تورم، کاهش ارزش پول ملی و افزایش نرخ ارز به دلیل سیاست های اشتباه تیم اقتصادی دولت است.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۵:۳۴
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
حادثه کشتار مردم در مسجد گوهرشاد یک نقشه انگلیسی بود
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به حادثه کشتار جمعی از هموطنان در مسجد گوهرشاد به دست رژیم پهلوی، گفت: این حادثه یک نقشه انگلیسی بود که با نوکری رضاخان صورت گرفت.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۳:۴۲
سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی:
طرح نشاط معنوی در ۴۲ بقعه متبرکه برگزار می شود
سرپرست اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: طرح نشاط معنوی در ۴۲ بقعه متبرکه خراسان جنوبی برگزار می شود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۳:۳۵
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی خبر داد؛
اعزام بیش از ۲۶۰۰ نفر به حج تمتع ۹۷
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: امسال ۲ هزار و ۶۴۹ زائر از استان به حج تمتع ۹۷ اعزام می شوند.