دوشنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۶ Monday, November 20, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۸/۵ - ۱۴:۴۰
شناسه خبر: ۵۳۴۰۷۴
 
امام جمعه موقت بیرجند:
ترامپ به دلیل شکست‌های پیاپی در منطقه مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد
امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر امروز ترامپ پشت درب‌های بسته جمهوری اسلامی ایران مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد به این دلیل است که آمریکا در منطقه شکست خورده است.

به گزارش خبرگزاری رسا از خراسان جنوبی، حجت الاسلام حسین مختاری، امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار داشت: اساس و پایه تمام خیرات و برکات ایمان واقعی به خدا و تقوای جامع و کامل است.

وی با بیان اینکه اگر کسی اهل ایمان و تقوا به معنای واقعی باشد از اولیاءالله خواهد بود، گفت: پیشرفت غرب از نظر صنعتی نتیجه بی‌تقوایی و عقب‌ماندگی ما در صنعت به دلیل تقوا نیست بلکه این معلول عوامل دیگری دارد.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: آن‌ها اسباب رشد صنعت فراهم کردند و به پیشرفت رسیدند  اما کشور ما در فراهم کردن اسباب رشد و توسعه کوتاهی کرده است و دچار عقب ماندگی شده است.

پیشرفت صنعت دنیای غرب و عالم کفر هرگز پیشرفت مطلوب و ایده‌آلی نیست

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: پیشرفت صنعت دنیای غرب و عالم کفر هرگز پیشرفت مطلوب و ایده‌آلی نیست که مایه حسرت ما باشد و ما نباید حسرت آن‌ها را بخوریم.

وی ادامه داد: آن‌ها شاید از نظر زرق و برق پیشرفت کردند اما دچار انحطاط اخلاقی و افسردگی هستند و اخلاق، عدالت و انسانیت را قربانی می‌کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه بعد اصلی و هویت اصلی انسان همان جان و روح انسان است، خاطرنشان کرد: زندگی انسان تنها زندگی دنیوی نیست بلکه یک زندگی اخروی هم است.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه آن‌ها هر چند در صنعت پیشرفت کردند اما از نظر روحی و اخلاقی دچار مشکل هستند، اظهار کرد: متاسفانه برخی از دوستان داخلی غرب و توسعه صنعتی غرب را به عنوان یک الگو مطرح می‌کنند و می‌خواهند توسعه صنعتی آن‌ها را حتی با منت و التماس بگیرند که این یک اشتباه بزرگ است.

وی افزود: توسعه صنعتی غرب مطلوب و ایده‌آل نیست، دنیای غرب از نظر صنعت پیشرفت کرده اما عدالت، پاکی، آزادی و انسانیت آن‌ها رشد نکرده است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر در جامعه‌ای عدالت و عفاف و پاکدامنی رشد نکند و ظلم و ستم همه جا را فرابگیرد پیشرفت صنعتی آن جامعه مطلوب نخواهد بود.       

انسانیت لای چرخ‌های صنعت غرب له می‌شود

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه انسانیت در لای چرخ‌های صنعت غرب له می‌شود، عنوان کرد: همانطور که خودشان می‌گویند شایع‌ترین بلای قرن کنونی افسردگی است.

وی با بیان اینکه دست استکبار و آمریکا به خون مردم مظلوم دنیا آلوده است، تصریح کرد: امروز غرب اعتراف کرده که تمام امکانات را فراهم کرده اما نتوانسته آرامش را فراهم کند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه جنبش ۹۹ درصدی نشان می‌دهد که بسیاری از مردم این کشور از نظر مادیات دچار مشکل هستند، گفت: در طول چهار دهه که از انقلاب اسلامی گذشته کارهای بسیار خوبی علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه صورت گرفته و مردم متدین در بخش‌های مختلف معجزه آفریدند اما عدم رسیدن کشور به نقطه ایده‌آل به دلیل چند معلول است.

حجت الاسلام مختاری نخستین معلول را شیطنت‌ها و فتنه‌های دشمنان و استکبار نام برد و بیان کرد: ملت ایران روز به روز سرافرازتر می‌شود و علت دشمنی دشمنان این است که نمی‌خواهند جمهوری اسلامی ایران به پیشرفت برسد و الگوی دیگر کشورها شود.

وی دومین معلول را قصور و تقصیرهای که در دولت‌های گوناگون بوده دانست و افزود: ما در بخش ساختاری کشور دچار مشکل هستیم و نیروهای مخلص فراوانی را تاکنون از دست داده‌ایم و این تقصیرات سبب شده تا کارها پیش نرود و نتوانیم اقتصاد خوبی داشته باشیم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه عزم ملی مردم سومین معلول است، اظهار کرد:  مردم باید یک عزم ملی داشته باشند، نباید مردم تحت تاثیر زرق و برق غربی‌ها قرار بگیرند و باید بر اساس الگوی ایران و اسلامی حرکت کرد.

دشمن تا ملت ایران را ضعیف نکند به دشمنی خود ادامه می‌دهد

حجت الاسلام مختاری اذعان داشت: دشمنان همواره دشمنی می‌کنند  و اینکه برخی به دنبال برقرار کردن ارتباط با دشمن هستند یک اشتباه است، دشمن تا ملت ایران را ضعیف نکند به دشمنی خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: آن‌ها نمی توانند مشاهده کنند که آیین اسلام یک آیین مستقل و ایران  به عنوان یک قدرت برتر در منطقه است.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: برای اینکه تمدن جامع و کامل داشته باشیم و دنیا و آخرت و مادیات و معنویت تامین شود باید عزم ملی و همگانی و ایمان، تقوا، جهاد و ایثار در میان مسوولان و مردم وجود داشته باشد.

ححت الاسلام مختاری گفت: تمدن مادی دنیای غرب و استکبار رسوا شده و همه می‌دانند این تمدن جواب نمی‌دهد و تمام عالم را ظلم فراگرفته است.

وی افزود: نباید وقتی که آن‌ها به بن‌بست رسیدند ما تازه به دنبال بن‌بستی باشیم که آن‌ها گرفتار شده‌اند زیرا این خلاف عقلانیت است.
امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: تجربیات ما بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب و تجرببات در مذاکرات برجام نشان می‌دهد که دشمن قابل اعتماد نیست و نباید دلبسته بیگانگان شویم. 

حجت الاسلام مختاری اذعان داشت: جمهوری اسلامی ایران بهره‌مند از منابع طبیعی و انسانی فراوانی است و جوانان مومن و انقلابی و متعهد بسیاری هستند، ما در کشور از شهید فهمیده تا شهید قاضی طباطبایی آماده رزم داریم. 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مقابل استکبار ایستادگی کرده است، خاطرنشان کرد: امروز نیز داعش در حال نابودی است و تنها کمتر از پنج درصد خاک سوریه  را در اختیار دارند.
 

ترامپ به دلیل شکست‌های پیاپی در منطقه مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: اگر امروز  ترامپ پشت درب‌های بسته جمهوری اسلامی ایران مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد به این دلیل است که آمریکا در منطقه شکست خورده است.

حجت الاسلام مختاری گفت: ملت ایران نیاز به مذاکره ذلیلانه و مذاکره‌ای که در آن منافع کشور تامین نشود و ارزش‌های انقلاب اسلامی به رسمیت شناخته نشود، ندارد.

وی عنوان کرد: ملت ایران از گرگ‌ها و کفتارهای بیرونی نمی‌ترسد بلکه باید از تفرقه و اختلافات و موریانه‌های داخلی ترسید، اگر بخواهیم کشور مستقل و قدرتمند در مسیر درست حرکت کند باید در داخل متعهد شویم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه تمام جناح‌های سیاسی و مردم باید بر محوریت ولایت‌فقیه متعهد شوند، اظهار کرد: مسؤولان کشور صادقانه و دلسوزانه به مردم خدمت کنند و به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کنند و سلامت اقتصادی داشته باشند.

حجت الاسلام مختاری افزود: نباید هر روز مردم بشنوند که در فلان مکان اختلاس و دزدی صورت گرفته چرا که این موضوعات دل مردم را به درد می‌آورد و اگر مسؤولان با مدیریت جهادی خدمت کنند مردم اعتماد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ما از درون ضربه می‌خوریم، تصریح کرد: پیشکسوتان مدیریت کشور که در حال خدمت کردن هستند باید میدان را برای جوانان متخصص و انقلابی باز کنند تا چرخه اقتصادی کشور به سمت جوانان متخصص بچرخد و مدیریت جوان کشور را اداره کنند.

امام جمعه موقت بیرجند به مباحث داخل استان اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته شاهد دستگیری عده‌ای از فرقه های بهائیت بودیم که در حال تبلیغ بودند جای دارد از قوه قضائیه و نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات تشکر کنیم.

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: باید مواظب فرقه‌های وهابیت، بهائیت و شیطان‌پرستی و عرفان‌های نوظهور باشیم زیرا این فرقه‌ها ممکن است مانند موریانه از داخل ما را نابود کنند.

وی اظهار کرد: بهائیت یک فرقه کافر و گمراه است که دست‌ساخته آمریکا و اسرائیل می‌باشد و آن‌ها از این فرقه حمایت می‌کنند.

خراسان‌جنوبی جایی برای فعالیت برخی از تشکیلات بهایی و تبلیغات بهائیت نیست
 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: خراسان جنوبی استانی فرهنگی، مومن و متدین است و اینجا جایی برای فعالیت برخی از تشکیلات بهایی و تبلیغات بهائیت نیست.

حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: این اقدام انقلابی که در هفته گذشته صورت گرفت باید ادامه داشته باشد و بابد با تبلیغات بهائیت برخورد جدی صورت بگیرد.

وی افزود: از آحاد مردم متدین و مؤمن استان درخواست داریم در مقابل فرقه‌های کافر و بهائیت حساسیت جدی داشته باشند و موضوعات مشکوک و تبلیغات بهائیت را به نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات گزارش دهند.

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: این فرقه‌های کافر با جاذبه‌های دروغین سعی در اغوای جوانان دارد و دشمن می‌خواهد از طریق این موریانه‌ها ضربه بزند./۸۸۰/پ۲۰۱/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۶:۲۲
امام جمعه موقت بیرجند:
برخی از سیاستمداران، آمریکا و رژیم صهیونیستی را دشمن اصلی اسلام نمی دانند
امام جمعه موقت بیرجند گفت: برخی از سیاستمداران در جامعه همچنان دلشان نمی خواهد شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را فریاد بزنند، اینگونه افراد به مرحله رشد واقعی نرسیده اند و دچار غفلت هستند و نم...
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۲:۴۸
امام جمعه بیرجند:
آمریکا به بهانه های واهی وارد کشورهای اسلامی شده است
امام جمعه بیرجند گفت: آمریکا به بهانه های واهی وارد کشورهای اسلامی شده و فتنه ایجاد کرده است و مردان و زنان را می کشد و شهرها را ویران می کند.
۱۳۹۶/۸/۲۶ - ۱۴:۰۷
امام جمعه موقت بیرجند:
لبنان جای فتنه گری های عربستان نیست
امام جمعه موقت بیرجند گفت: عربستان گمان می کند لبنان نیز مانند مصر است اما نمی دانند لبنان رهبری عالم، عادل و مومن مانند سید حسن نصرالله، حزب الله و دوستداران اهل بیت(ع) دارد و لبنان جای فتنه گری های ...
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۲:۵۲
رییس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه:
همایش یاوران وقف در سربیشه برگزار می شود
رییس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه از برگزاری همایش یاوران وقف در این شهرستان طی هفته وقف خبر داد.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۱۷:۴۵
امام جمعه بیرجند:
بصیرت شرط دینداری است
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه بصیرت شرط دینداری است، گفت: باید بصیرت همراه با علم دین، خداشناسی، جهان شناسی، انسان شناسی و دین شناسی باشد و از خطاهای گوناگون جلوگیری کند.
۱۳۹۶/۸/۶ - ۱۱:۵۵
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
راهپیمایی اربعین حرکت عدالت خواهی در برابر ظلم و ستم است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در مقابل ظلم و ستم، یک حرکت عدالت خواهی به نام مقدس حسین(ع) صورت گرفته و این حرکت تنها مربوط به شیعیان نیست؛ بلکه تمام مردم با مذاهب مختلف در راهپیمایی اربعین شرک...
۱۳۹۶/۸/۵ - ۱۴:۴۰
امام جمعه موقت بیرجند:
ترامپ به دلیل شکست‌های پیاپی در منطقه مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد
امام جمعه موقت بیرجند گفت: اگر امروز ترامپ پشت درب‌های بسته جمهوری اسلامی ایران مانند گرگ ناامید زوزه می‌کشد به این دلیل است که آمریکا در منطقه شکست خورده است.
۱۳۹۶/۸/۲ - ۱۴:۱۷
رییس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی:
مرزهای شرق کشور در حال خالی شدن است
رییس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی گفت: مرزهای شرق کشور در حال خالی شدن است و این زنگ ناامنی برای داخل کشور است.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۵:۰۴
امام جمعه بیرجند:
برنامه های دشمنان از سوی مسلمانان بی بصیرت در جهان پیاده می شود
امام جمعه بیرجند گفت: تمام طرح و برنامه های دشمنان از سوی مسلمانان بی بصیرت و بی دانش در جهان پیاده می شود، اگر علم و بصیرت وجود داشته باشد دشمن نمی تواند نقشه های خود را پیاده کند.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۴:۳۷
رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان:
غفلت سبب نابودی استعدادها، سرمایه ها و دستاوردهای نظام می شود
رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان گفت: غفلت سبب نابودی استعدادها، سرمایه ها و دستاوردهای نظام می شود و این دستاوردها را در معرض غارت دشمن قرار می دهد.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۴:۱۷
مسؤول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی خبر داد؛
وجود ۴ مدرسه علمیه اهل سنت در خراسان جنوبی
مسؤول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی دارای چهار مدرسه علمیه اهل سنت است.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۳:۴۰
امام جمعه اهل سنت درمیان:
آمریکا معنای قرارداد را نمی فهمد
امام جمعه اهل سنت درمیان با بیان اینکه آمریکا معنای قرارداد را نمی فهمد و متوجه نیست، گفت: برجام تعهد صلح آمیز برای عالم است اما امروز آن ها پایبند به این قرارداد نیستند و قصد خارج شدن از آن را دارند.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۳:۳۷
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف و تفرقه در میان مسلمانان است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در تلاش بوده است تا به شکل های مختلف میان مسلمانان تفرقه و اختلاف ایجاد کند و در این جهت نیز سنگ تمام گذاشته است.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۳:۲۳
رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان:
نظام جمهوری اسلامی ایران خدمات یکسانی را به اهل سنت و اهل تشیع ارائه می کند
رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان گفت: حوزه های علمیه اهل سنت مانند حوزه های علمیه اهل تشیع از مزایای بسیار خوبی برخوردار است و نظام جمهوری اسلامی ایران برای هر دو قشر اهل سنت و اه...
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۴:۴۶
کمک ۵۳ میلیون ریالی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به مسلمانان میانمار
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مبلغ ۵۳ میلیون ریال برای کمک به آوارگان مظلوم و بی‌پناه میانمار اختصاص داد.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۴:۳۷
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خراسان جنوبی:
دشمن بر روی پیاده روی عظیم اربعین تمرکز کرده است
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: دشمن می خواهد به بهانه های مختلف مسلمانان را دچار تفرقه کند و بر روی این پیاده روی عظیم که در دنیا نظیر ندارد تمرکز کرده است.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۳:۱۵
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی خبر داد؛
ثبت نام ۵۵۰۰ نفر در سامانه سماح
مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از خراسان جنوبی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که تا این لحظه برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر ویزا صادر شده است.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۲۲
رییس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی:
عدم استفاده مفید از فضای مجازی یک تهدید است
رییس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی با بیان اینکه عدم استفاده مفید از فضای مجازی یک تهدید است، گفت: هنر انسان ها در این است که تهدیدات فضای مجازی را تبدیل به یک فرصت کنند و از این فرصت به نفع فرهنگ جامع...
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۱۶
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
تمام کارهای انسان باید با نماز تنظیم شود
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: برای اینکه دین انسان که تمام آن عبودیت و بندگی خدا است درست باشد باید کارهای روزمره خود را با نماز تنظیم کنیم.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۳:۳۷
معاون امور استان های ستاد اقامه نماز:
دشمن از پایین بودن سواد رسانه ای افراد در جامعه سوء استفاده می کند
معاون امور استان های ستاد اقامه نماز با بیان اینکه دشمن از پایین بودن سواد رسانه ای افراد در جامعه سوء استفاده می کند و از این فضای مجازی قربانی می گیرد، گفت: امروز یک زلزله چند ریشتری در فضای مجازی و...