Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - نقض برجام آمریکا و استکبار را بی آبرو می کند
دوشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۷ Monday, November 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۵:۲۲
شناسه خبر: ۵۳۰۰۲۷
 
امام جمعه موقت بیرجند:
نقض برجام آمریکا و استکبار را بی آبرو می کند
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز آمریکا تبدیل به کهنه کثیف و غیرقابل استفاده شده است، گفت: آن ها برجام را که خودشان تصویب کردند زیرپا گذاشته و نقض می کنند هرچند نقض برجام برای آن ها گران است و سبب بی آبرویی بیشتر آنها می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بیرجند، حجت الاسلام حسین مختاری، امام جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار داشت: تقوا ابعاد فراوانی دارد که بیشترین نیاز امروز ما در جامعه تقوای سیاسی است.

وی با بیان اینکه بیشترین بلایی که جامعه امام حسین(ع) گرفتار آن شد و فاجعه کربلا به وجود آمد عدم تقوای سیاسی بود، گقت: بی تقوایی عبادی درد اساسی آن زمان نبود بلکه آنچه فاجعه کربلا را ایجاد کرد بی تقوایی سیاسی بود.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: در صحنه کربلا تنها 72 نفر تقوای سیاسی داشتند و مابقی به دلیل هواهای نفسانی و جهالت به یزید پیوستند.

نیاز اساسی جامعه تقوای سیاسی است

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه نیاز اساسی جامعه تقوای سیاسی است، تصریح کرد: تمام مردم و مسؤولان باید تقوای سیاسی را رعایت کنند و بر محور ولایت فقیه گرد هم جمع شوند.

وی ادامه داد: ولی فقیه در دوران غیبت امام زمان(عج) حجتی بر ما است و حرف اول و آخر را باید ولی فقیه بزند، خطوط قرمز ولی فقیه باید خطوط قرمز تمام مسؤولان، گروه ها و جناح های مختلف باشد.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه در حوادث سیاسی و اجتماعی باید به ولایت فقیه رجوع کنیم، خاطرنشان کرد: از عاشورا و محرم باید درس و عبرت بگیریم.

حجت الاسلام مختاری اظهار کرد: شیعیان کوفه و دوستداران اهل بیت(ع) در کوفه دچار تفرقه شدند و وسوسه های شیطانی، جهالت ها و هواهای نفسانی بر آن ها حاکم شد و امام حسین(ع) را قبول داشتند ولی نایب حسین(ع) که مسلم بود را قبول نداشتند غافل از اینکه تا امام حسین(ع) به کوفه نیامده حسین(ع) کوفه مسلم است.

وی افزود: امروز در دوران غیبت امام زمان(عج)، ولی فقیه حسین(ع) زمان است و باید بر محور ولی فقیه گرد هم جمع شویم و اگر در این جهت کوتاهی شود آسیب خواهیم دید.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه تمام ملت، مسؤولان و جناح های سیاسی باید محوریت ولی فقیه را بپذیرند و سرلوحه کار خود قرار دهند، گفت: امروز شرق کشور حساس بوده و دشمن از دست ما عصبانی است؛ زیرا جمهوری اسلامی ایران در 40 سال که از انقلاب می گذرد قدرتمندتر شده است.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه دشمن می خواهد از طریق جنگ نرم فرزندان این ملت را تحت تاثیر قرار دهد، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم، شهید حججی ها و شهید همدانی ها نشان دادند که همچنان مادر انقلاب اسلامی فرزندانی شجاع و با شهامت و شهادت طلب پرورش می دهد.

آمریکا تبدیل به کهنه کثیف و غیرقابل استفاده شده است

وی با بیان اینکه امروز آمریکا تبدیل به کهنه کثیف و غیرقابل استفاده شده است، بیان کرد: استکبار جهانی از دست جمهوری اسلامی ایران عصبانی است آن ها برجام را که خودشان تصویب کردند زیرپا می گذارند و نقض می کنند هرچند نقض برجام برای آن ها گران است و بی آبرو می شوند، ملت ایران آن ها را به هیچ عنوان قابل اعتماد نمی داند.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: امروز تمام امید استکبار جهانی به فتنه داخلی، تفرقه داخلی و نفوذ داخلی است و در این  40 سال هر چقدر از بیرون حمله کردند شکست خوردند.

حجت الاسلام مختاری اظهار کرد: باید مواظب این فتنه ها باشیم، عده ای فتنه گر و جاهل و نادان پیوسته به جای اینکه به فکر حل مشکل اشتغال، تولید و ریشه کن کردن تورم باشند و به دولت کمک کنند تا دولت اسلامی گره های اقتصادی را باز کند همچنان به دولت و قوه قضاییه فشار می آورند و از حصر خانگی دو نفر فتنه گر شکایت می کنند تا آن دو نفری را که در فتنه 88 تا مرز براندازی نظام اسلامی جلو رفتند و دشمنان را شاد و دوستان را ناراحت کردند و هنوز بر اشتباه خود پشیمان نیستند، از حصر خانگی نجات دهند.

وی با بیان اینکه این حرف ها توأم یا جهالت، شیطنت و غرض ورزی است، افزود: نظر مقام معظم رهبری و شورای عالی امنیت ملی در این مورد روشن است و باید حمایت کنیم، این حرف ها و مسائل آغاز فتنه دیگری است.

امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: ما حمایت خود را از رهبر معظم انقلاب، شورای عالی امنیت ملی و قوه قضاییه در برخورد حداقلی با حصر خانگی سران فتنه اعلام می کنیم.

حجت الاسلام مختاری به 14 مهرماه، آغاز هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: نیروهای نظامی و انتظامی در کشور امنیت را ایجاد کردند و امنیت خراسان جنوبی در کشور نمونه است.

نیروی انتظامی ناامنی ها و تهدیدهای فرهنگی را جدی بگیرد

وی افزود: نیروی انتظامی همانطور که به فکر جان و مال مردم است باید ناامنی ها و تهدیدهای فرهنگی را نیز جدی بگیرند و اگر ملت بدانند که دین، آموزه های دینی و فرهنگ دینی آن ها با بی برنامگی و با بی بند و باری در معرض خطر قرار دارد ناراحت می شوند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امنیت اخلاقی و امنیت فرهنگی باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: نیروی انتظامی کشور یک نیروی سکولار نیست بلکه نیرویی است که به پای آن خون هزاران شهید ریخته شده است.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه نباید در امورات فرهنگی برخورد نظامی شود بلکه باید برخورد فرهنگی صورت بگیرد، گفت: نیروی انتظامی باید بازرسی ها و نظارت های سازمانی و مردمی را داشته باشد.

وی با اشاره به روز روستا و عشایر، افزود: دولت در خصوص حل مشکل آب شرب و آب کشاورزی روستاییان تدبیر امیدوارکننده ای کند، در حال حاضر صدها روستا با تانکر آبرسانی می شود.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: کشاورزان با مشکلات بسیاری و کم آبی محصولاتی را به دست می آورند که متاسفانه سود اصلی این محصولات به جیب دلالان می رود از این رو باید دولت تدبیر کند تا سود اصلی به جیب کشاورز زحمتکش برود./880/پ۲۰۱/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۲۲:۱۷
حجت الاسلام والمسلمین زمانی خبر داد؛
تاسیس دانشگاه مذاهب اسلامی در ۶۰ کشور
مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در ۶۰ کشور جهان شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی را تاسیس کرده و طلاب در آن مشغول تبیین معارف نبوی هستند.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۲۲:۰۰
امام جمعه اهل سنت بیرجند:
سیره پیامبراکرم برای مسلمانان الگو است
امام جمعه اهل سنت بیرجند با بیان اینکه پیامبراکرم(ص) آمدند تا انسان‌هایی که از فطرتشان دور شده‌اند را به فطرتشان برگردانند، گفت: راه و روش، رفتار، کردار و اخلاق پیامبراکرم(ص) برای مسلمانان الگو است.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۲۱:۵۴
چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی
صدور سند مالکیت زمین وقفی طبران سربیشه، درخواست امام جمعه آیسک از وزیر کشور و ضرورت تأمین زیرساخت های لازم برای اردوهای راهیان نور عناوین برخی از اخبار کوتاه خراسان جنوبی است.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۳:۱۴
حجت الاسلام والمسلمین زمانی:
تلاش اهل تسنن و تشیع برای ایجاد وحدت مصداق عبادت است
مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: مراد از عبادت تلاش برای ایجاد وحدت است و تلاش اهل تسنن و تشیع برای ایجاد وحدت نیز مصداق عبادت است.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۲:۴۴
امام جمعه اهل سنت بیرجند:
دور شدن از قرآن و سیره پیامبر دلیل ناتوانی مسلمانان در برابر دشمنان است
امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: امروز یکی از دلایل ضعف و ناتوانی مسلمانان در برابر نقشه‌های استکبار جهانی، دور شدن از قرآن و سیره پیامبراکرم(ص) است.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۲:۲۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
فلسطین محور و پاره تن جهان اسلام است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز فلسطین محور جهان اسلام و پاره تن اسلام است و فلسطینیان با تمام سختی‌ها در مبارزه با دشمن قرار دارند و دولت پوشالی رژیم صهیونیستی به هم ریخته است.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۲:۲۴
مدیرکل تبلیعات اسلامی خراسان جنوبی:
علما در تقویت اندیشه و اعتقادات مردم وظیفه سنگینی دارند
مدیرکل تبلیعات اسلامی خراسان جنوبی گفت: روح و روان، اندیشه، فکر و اعتقادات مردم برخلاف جسم انسان، نیاز به طبیب روح دارد از این رو مسؤولیت علمای دین در این بخش سنگین است و همه ما باید تلاش مجاهدانه و ج...
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۲:۴۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نویسندگان باید از مهارت و تخصص لازم برخوردار باشند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نویسندگان باید از مهارت و تخصص لازم برخوردار باشند، گفت: کتابخانه‌ها باید از وجود کتاب‌های مفید و متناسب با نیاز روز برخوردار باشند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۲:۲۲
طی ایام هفته وحدت صورت می گیرد؛
اعزام ۴۰۰ مبلغ به مناطق مختلف خراسان جنوبی
مسؤول امور مبلغین اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: همزمان با هفته وحدت تعداد ۴۰۰ نفر از مبلغان بومی و غیربومی به مناطق مختلف خراسان جنوبی اعزام خواهند شد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۲:۱۹
رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف خراسان جنوبی خبر داد؛
آغاز ثبت نام در طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت ۱۴۵۲
رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: تمام اقشار جامعه می‌توانند در طرح بشارت ۱۴۵۲ ثبت‌نام کنند و هیچ محدودیتی وجود ندارد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۱:۵۳
در ایام دهه وقف صورت گرفت؛
ثبت ۳۰ وقف جدید در خراسان جنوبی| اعزام ۴۹ مبلغ به بقاع متبرکه استان
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه در ایام دهه وقف امسال تعداد ۳۰ وقف جدید در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است، گفت: در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۸۳ وقف جدید در استان ثبت ...
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۱:۴۸
همزمان با هفته وحدت برگزار می شود؛
نشست مشترک علمای اهل سنت و تشیع خراسان جنوبی
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: نشست مشترک علمای اهل سنت و تشیع خراسان جنوبی با حضور ۴۰۰ نفر از علمای اهل سنت و تشیع استان در بیرجند برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۲۲:۲۳
چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی
آسمانی شدن مادر شهید مجنونی، آغاز دوازدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی و پیشرفت ۸۵ درصدی اولین کتابخانه تخصصی کودک استان عناوین برخی از اخبار کوتاه خراسان جنوبی است.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۲۲:۱۹
امام جمعه موقت بیرجند:
عزاداری برای امام حسین باید پلی به سوی مهدویت باشد
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه عزاداری‌های امام حسین(ع) باید پلی به سوی مهدویت باشد، گفت: باطن ما نباید تعلقی به غیر خدا داشته باشد؛ منتظر واقعی آماده جهاد است و از شهادت و فداکاری نمی‌ترسد.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۲۰:۴۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
زمینه سازی برای ظهور و بیداری اسلامی از برکات انقلاب اسلامی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کار انقلاب زمینه‌سازی و بیداری اسلامی است از این رو در روایات آمده قومی از مشرق زمین قیام خواهند کرد که برای ظهور زمینه‌سازی می‌کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۴:۲۴
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خبر داد؛
کمک ۳ میلیارد تومانی مردم خراسان جنوبی به راهپیمایی اربعین حسینی
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: مردم خراسان جنوبی که در تمام صحنه‌ها حضور فعالی دارند، در اربعین حسینی امسال نیز مبلغی بالغ بر ۳ میلیارد تومان کمک کردند که این کمک‌ها هم نقدی و هم غیر...
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۴:۰۰
همزمان با سراسر کشور؛
اجتماع منتظران ظهور در خراسان جنوبی برگزار می شود
مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان جنوبی گفت: اجتماع بزرگ منتظران ظهور همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۳:۱۴
پیام تسلیت نمایندگان مجلس خراسان جنوبی درپی درگذشت رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی
نمایندگان مردم استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در پیام‌های جداگانه‌ای، درگذشت رییس و معاون سازمان تأمین اجتماعی کشور را تسلیت گفتند.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۲:۵۷
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مرحوم نوربخش در مسیر خدمت و انجام وظیفه درگذشت
امام جمعه بیرجند در پی درگذشت مدیرعامل فقید سازمان تامین اجتماعی پیام تسلیتی صادر کرد و گفت: دریافت خبر تلخ و دلخراش حادثه رانندگی و درگذشت جناب آقای دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل فقید سازمان تأمین اجت...
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۲:۰۲
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
هیچ فرد عاقلی به دشمن اعتماد نمی‌کند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز آن‌هایی که بسیار شعار می‌دهند و دنبال دشمنان هستند به دلیل پول و منافع خود این شعارها را می‌دهند وگرنه هیچ فرد عاقلی به دشمن اعتماد نمی‌کند.