Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - برجام نتواست مطالبات مردم و رهبری را محقق کند/ همه پرسی کردستان عراق توطئه ای صهیونیستی آمریکایی است
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۷/۱۴ - ۱۴:۱۲
شناسه خبر: ۵۳۰۰۱۷
 
امام جمعه موقت ساری:
برجام نتواست مطالبات مردم و رهبری را محقق کند/ همه پرسی کردستان عراق توطئه ای صهیونیستی آمریکایی است
امام جمعه موقت ساری به مسأله برجام اشاره کرد و با بیان این که متأسفانه در برجام خواسته و مطالبات مردم و رهبری محقق نشد، گفت: آمریکایی ها پس از موضوع برجام هر روز مسأله جدیدی را مطرح می کنند که این نشان دهنده فریب کاری آنها است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، حجت الاسلام محمد قاسمی، امام جمعه موقت ساری امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مرکز استان با اشاره به این که حقانیت امام حسین(ع) رمز ماندگاری و جاودانه بودن قیام عاشورا است، گفت: علیرغم توطئه دشمنان در طول تاریخ برای تحریف نهضت عاشورا، اما حقانیت اهل بیت(ع) موجب گسترش روز افزون فرهنگ عاشورا شده است.

وی با بیان این که علیرغم گذشت هزار و 300 سال از حادثه کربلا اما هر سال شاهد باشکوه تر برگزار شدن برنامه های ماه محرم و عزاداری امام حسین(ع) هستیم، تصریح کرد: فرهنگ عاشورا عزت و اقتدار وصف ناشدنی برای ملت های اسلامی به ارمغان آورده است.

امام جمعه موقت ساری با بیان این که علیرغم توطئه دشمنان برای خدشه دار کردن فرهنگ عاشورا، اما اراده ذات اقدس الهی این نهضت عظیم را هر روز در جامعه بیشتر گسترش می دهد، خاطرنشان کرد: دشمنان دین باید بدانند که قدرت الهی بالاتر و بیشتر از هر قدرت دیگری در جهان است.

حجت الاسلام قاسمی با اشاره به این که حرارت حسینی هر روز در جامعه اسلامی بیشتر می شود، تصریح کرد: دشمنان از گسترش روز افزون فرهنگ عاشورا در جهان به شدت هراسان و عصبانی هستند و همه توان خود را برای خدشه دار کردن این فرهنگ الهی به کار گرفته اند.

وی با بیان این که محبت و عشق حسینی و همچنین جامعیت کربلا موجب ماندگاری و جاودانگی حادثه عظیم عاشورا شده است، بیان داشت: امروز می بینیم علیرغم تلاش های گسترده جبهه کفرو استکبار، فرهنگ و گفتمان عاشورایی مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و در قلب اروپا نفوذ کرده است.

امام جمعه موقت ساری با تأکید براین که هیچ قدرتی نمی تواند مانع گسترش فرهنگ عاشورا در سطح جهان شود، خاطرنشان کرد: عاشورا، تجلی بصیرت، ظلم ستیزی و ولایت مداری است که امروز نیازمند گسترش آن در جامعه هستیم.

حجت الاسلام قاسمی با بیان این که امام حسین(ع) به دست افکار پلید و دیدگاه‌های شوم دشمنان اسلام در روز عاشورا به شهادت رسید، گفت: امروز ایده‌‌ها و نظرات آن امام همام برای ابدیت باقی مانده و همچنان چراغ راه بشریت خواهد بود.

وی دین را خلاصه مکتب عاشورا دانست و با بیان این که امام حسین (ع) برای دفاع از شریعت محمدی دست به قیام زد و در این راه به شهادت رسید، افزود: این درس بزرگی برای همه ما است که برای دفاع از دین و ارزش های دینی باید جان خود را در کفه اخلاص قرار دهیم.  

امام جمعه موقت ساری در ادامه سخنان خود قیام عاشورا درس ولایت مداری و تبعیت از ولایت را به همه ما آموخت، خاطرنشان کرد: در شرایطی که همه تلاش دشمن تضعیف جایگاه ولایت است، باید با الگوگیری از امام حسین(ع) در تبعیت از ولایت و رهبری ثابت قدم باشیم.

حجت الاسلام قاسمی با تأکید براین که در دفاع از حریم ولایت و رهبری نباید تعارف کرد، بیان داشت: حرکت در مسیری که رهبری انقلاب مشخص می کنند موجب سعادت و تعالی جامعه در عرصه های مختلف خواهد شد.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که کشورمان پیشرفت های خود در عرصه های گوناگون را مرهون رهنمودها و سیاست گذاری کلان رهبری انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: بر مسؤولان کشور نیز فرض است در همه امور تابع ولایت و رهبری باشند چون رمز بقا و ماندگاری انقلاب تبعیت از ولایت فقیه است.

امام جمعه موقت ساری با بیان این که حضرت زینب(س) با رساندن پیام کربلا ولایت مداری خود را به اثبات رساند، تصریح کرد: اگر نقش آفرینی آن بانوی ارزشمند اسلام نبود پیام مهم قیام کربلا ابتر باقی می ماند.

حجت الاسلام قاسمی ﺑﺎ اﺷﺎره ﺑﻪ اﯾﻦ ﮐﻪ ﺣﻀﺮت زﯾﻨﺐ(س) ﺑه ﻮاﺳﻄﻪ ﺣﻀﻮر در ﮐﺮﺑﻼ و ﻣﺸﺎھﺪه آن واﻗﻌﻪ ﻋﻈﯿﻢ، ﻧﻘﺶ ﻣﮫﻢ و ﻣﺎﻧﺪﮔﺎری در ﺣﻔﻆ و ﺣﺮاﺳﺖ ﻓﻠﺴﻔﻪ ﻗﯿﺎم و ﺣﻘﺎﯾﻖ آن ﺑﺮ ﻋﮫﺪه داﺷﺖ، ﺑﯿﺎن داﺷﺖ: آن ﺑﺎﻧﻮی ارزﺷﻤﻨﺪ اﺳﻼم ﺑﺎ ﺗﺒﻠﯿﻎ ﺻﺤﯿﺢ واﻗﻌﻪ ﻋﻈﯿﻢ ﻋﺎﺷﻮرا ﺳﺒﺐ ﻣﺎﻧﺪﮔﺎری آن ﻧﮫﻀﺖ در ﺟﮫﺎن ﺷﺪ.

استاد حوزه علمیه مازندران ﺑﺎ ﺑﯿﺎن اﯾﻦ ﮐﻪ ﺷﺠﺎﻋﺖ و ﺻﺒﺮﺣﻀﺮت زﯾﻨﺐ(س) ﻣﺎﻧﺪﮔﺎری ﻗﯿﺎم ﻋﺎﺷﻮرا را رﻗﻢ زد، اداﻣﻪ داد: آن ﺑﺎﻧﻮی ﻧﻤﻮﻧﻪ اﺳﻼم ﺑﺎ وﺟﻮد ھﻤﻪ ﻣﺸﮑﻼت ﻧﺎﺷﯽ از ﻗﯿﺎم ﺗﻮاﻧﺴﺖ اھﺪاف و آرﻣﺎن ھﺎی ﻧﮫﻀﺖ ﺣﺴﯿﻨﯽ را ﺟﮫﺎﻧﯽ ﮐﻨﺪ.

امام جمعه موقت ساری با بیان این که خداوند می خواهد حماسه عظیم عاشورا ماندگار و جاودانه بماند، خاطرنشان کرد: دشمنان علیرغم همه تلاش های خود در برابر این نهضت عظیم الهی ناکام و شکست خورده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، امنیت امروز جامعه را مرهون تلاش های نیروهای انتظامی و دیگر نیروهای نظامی و امنیتی کشورمان دانست و تصریح کرد: این عزیزان با اراده آهنین و با ایمان راسخ و اعتقاد به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی در راه ثبات امنیت در همه زمینه ها و پاسداری از مرز های آبی وخاکی میهن عزیزمان فروگذار نیستند.

استاد حوزه علمیه مازندران، نیروی انتظامی را مظهر اقتدار نظام و برقرار کننده امنیت اجتماعی در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: امنیت پایدار در کشور با مشارکت آحاد جامعه محقق می شود.

امام جمعه موقت ساری، داشتن صبغه اسلامی و دینی را یکی از ویژگی های مهم نیروی انتظامی کشورمان دانست و گفت: تلاش های شبانه روزی پلیس کشورمان به جامعه ما آرامش خاصی بخشیده است.

وی، همچنین روز نیروی دریایی سپاه را گرامیداشت و گفت: نیروی دریایی سپاه و ارتش حافظ منافع جمهوری اسلامی در دریا است و هیچ وقت کار شایسته شان مبنی بر تفنگذاران انگلیسی و آمریکایی از یاد و خاطره ملت ایران نخواهد رفت.

استاد حوزه علمیه مازندران در ادامه سخنان خود به همه پرسی اقلیم کردستان اشاره کرد و با بیان این که این مسأله توطئه جدید دشمن علیه کشورهای منطقه است، افزود: کشورهای منطقه باید مراقب باشند در دام جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی گرفتار نشوند.

وی با بیان این که وحدت و همدلی ایران، سوریه، ترکیه و عراق موجب شکست بسیاری از توطئه های خارجی در منطقه شده است، گفت: آمریکا و صیونیست ها پس از شکست های متعدد در منطقه دست به توطئه جدیدی زدند.

امام جمعه موقت ساری همچنین به مسأله برجام اشاره کرد و با بیان این که متأسفانه در برجام خواسته و مطالبات مردم و رهبری محقق نشد، افزود: آمریکایی ها پس از موضوع برجام هر روز مسأله جدیدی را مطرح می کنند که این نشان دهنده فریب کاری آنها است./۹۵۰/پ۲۰۱/ب۲

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۳۰
نماینده ولی فقیه در گیلان:
برخورد دستگاه قضا با اخلالگران اقتصادی عامل ثبات در بازار می شود
امام جمعه رشت به برخورد جدی دستگاه قضا با اخلالگران اقتصادی اشاره کرد و با بیان این که اعدام دو مفسد اقتصادی بذر امید را در جامعه کاشت، گفت: این گونه اقدامات دستگاه قضا سبب ثبات در بازار خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۰۸
آیت الله طبرسی مطرح کرد؛
زلزله سیاسی در رژیم صهیونیستی با شکست مفتضحانه از مقاومت
امام جمعه ساری به پیروزی گروه های فلسطینی در برابر رژیم غاصب صهیونیستی اشاره و آن را نتیجه مقاومت و ایستادگی مردم فلسطین دانست و گفت: این شکست مفتضحانه زلزله سیاسی در رژیم صهیونیستی ایجاد کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۳۸
در مدرسه علمیه امام صادق قائمشهر؛
دوره تربیت معلم تفسیر نوین بیان قرآن کریم آغاز شد
دوره تربیت معلم تفسیر نوین بیان قرآن کریم از امروز در مدرسه علمیه امام صادق(ع) قائمشهر آغاز شد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۲۷
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران:
تعداد مبلغان بومی پاسخگوی نیازهای تبلیغی استان نیست
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که تعداد مبلغان بومی پاسخگوی نیازهای تبلیغی استان نیست، گفت: تلاش داریم از ظرفیت و توان تبلیغی طلاب مدارس علمیه همچنین روحانیان بومی شهرهای استان در جه...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۲۳
مدیرمدرسه علمیه امام صادق قائمشهر:
طلاب نباید لحظه ای از مفاهیم قرآنی غافل شوند
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) قائمشهر با بیان این که به طور حتم انس با کلام الهی آثار و برکات بسیار ارزشمندی برای طلاب خواهد داشت، گفت: مأنوس بودن یک طلبه با قرآن کریم سبب رشد علمی و اخلاقی در همه مرا...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۱۶
مدیر حوزه علمیه مازندران تأکید کرد؛
زمینه بازگشت طلاب از قم به شهرستان ها فراهم شود/ ضرورت بالابردن سطح علمی مبلغان
مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که باید زمینه بازگشت طلاب از قم به شهرستان ها فراهم شود بر ضرورت بالابردن سطح آگاهی های علمی مبلغان دینی تأکید کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۱:۳۹
مدیر کل اوقاف مازندران تأکید کرد؛
ضرورت گسترش موقوفات جدید برای اداره حوزه های علمیه
مدیر کل اوقاف مازندران با اشاره به این که در گذشته علما برای حفظ استقلال حوزه های علمیه موقوفات بسیاری را به عنوان پشتوانه برای این مراکز مهم دینی در نظر می گرفتند، گفت: امروز نیز باید ضرورت وقف برای ...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۱:۳۱
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران:
توجه به پژوهش سبب نشاط علمی در حوزه خواهد شد
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران، تحقیق و پژوهش را جزء مهم ترین ارکان حوزه برشمرد و گفت: توجه به پژوهش در حوزه موجب نشاط علمی در حوزه خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۲۹
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران:
تحصیل طلاب در حوزه باید با شناخت و آگاهی همراه باشد
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران بر ضرورت شناخت و آگاهی کامل طلاب از فضای حوزه تأکید کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۱:۲۲
عضو شورای حوزه علمیه مازندران تأکید کرد؛
ضرورت تبیین دستاوردهای نظام در آستانه چهل سالگی انقلاب
حجت الاسلام والمسلمین مشایخ با بیان این که دشمنان امروز همه توان خود را برای تخریب دستاوردهای انقلاب و تطهیر رژیم فاسد گذشته به کار گرفته اند، گفت: آنها می کوشند به مردم القا کنند که انقلاب اسلامی هیچ...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۳۸
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
دولت منتقدان دلسوز را دشمن و مخالف خود نداند
نماینده مجلس خبرگان با بیان این که عده ای در کشور به دلیل دلسوزی و از سر تکلیف تذکراتی را به مسؤولان می دهند، گفت: متأسفانه برخی اطراف دولت حلقه زده و افراد منتقد دلسوز را دشمن و مخالف دولت معرفی می ...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۳:۵۵
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
القا کنندگان مذاکره با ‌آمریکا خائن به انقلاب هستند
حجت الاسلام لائینی با بیان این که ملت ایران امروز قدرتمند تر از هر زمان دیگری در صحنه سیاسی حضور دارد، گفت: کسانی که تلاش می کنند به جامعه القاء کنند راهی جز مذاکره و کوتاه آمدن در برابر آمریکا برای ک...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۳۲
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
هجرت طلاب به روستاها مجاهدت در راه دین است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که امروز شهرها و روستاها به توان تبلیغی طلاب و روحانیان نیازمند هستند، گفت: کسانی که با هجرت به شهرها عمل به رسالت واقعی خود یعنی تبلیغ دین را آغاز کرده اند ب...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۲۸
مدیر حوزه علمیه مازندران:
وحدت حوزه و دانشگاه باید از حالت شعاری خارج شود
مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که امروز نیازمند وحدت عملی میان حوزه و دانشگاه هستیم، گفت: متأسفانه در سال های اخیر تنها به مسائل تئوری در این حوزه پرداخته شده و کمتر شاهد وحدت عملی این دو رکن مه...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۲۸
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق بهشهر:
رهبر انقلاب در قول و عمل ادامه دهنده راه امام راحل هستند
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق(ع) بهشهر با بیان این که مقام معظم رهبری همواره تابع محض امام راحل بودند، گفت: سخنرانی های امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همواره برگرفته از سخنان امام راحل بوده و ایشان د...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۲۲
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
هجرت علما سبب ایجاد حس مسؤولیت پذیری در طلاب می شود
حجت الاسلام شکریان با بیان این که علما و بزرگان حوزه باید در هجرت به مناطق خود پیشگام باشند، گفت: تا زمانی که علما و روحانیان مجرب حوزه به شهرستان های خود بازنگردند این حس مسؤولیت در طلاب جوان ایجاد ن...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۱۸
حجت الاسلام حیدری مطرح کرد؛
وجود ۷۲۴ عالم واقف در مازندران| ضرورت ورود وقف به مباحث علمی و پژوهشی
حجت الاسلام حیدری به نقش علما در ترویج فرهنگ وقف در جامعه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۷۲۴ عالم واقف در مازندران وجود دارد که نقش بسیار مهم و مؤثری در نهادینه سازی فرهنگ وقف ایفا کردند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۲۰
عضو شورای حوزه علمیه مازندران تأکید کرد؛
ضرورت بهره گیری از توان تبلیغی طلاب در جهت تقویت فرهنگ وقف
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که علما و روحانیت نقش محوری در نهادینه سازی فرهنگ وقف در جامعه بر عهده دارند، گفت: اوقاف باید بیش از پیش از توان و ظرفیت علمی و تبلیغی حوزه و روحانیت در جهت ر...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۲۷
امام جمعه بابلسر:
تبلیغ دین در نظام شیعی یک‌ کار عاشقانه و مخلصانه است
امام جمعه بابلسر با اشاره به این که لحظه ای کوتاهی در عرصه تبلیغ را موجب خسارت های بسیاری در متن جامعه دانست و گفت: هر چه در این عرصه سرمایه گذاری صورت گیرد در برابر هجم وسیعی از شبکه های ماهواره ای و...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۲۵
حجت الاسلام لائینی:
خلوص نیت و جهادی عمل کردن ویژگی مبلغان دینی است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که بسیاری از مبلغان دینی بدون هیچ توقع و چشم داشتی به رسالت تبلیغی خود مشغول هستند، گفت: این در حالی است که آثار وجودی این افراد از کسانی که حقوق های میلیونی ...