Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - رونمایی از سه کتاب غدیری کانون خورشید
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ Saturday, September 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۷:۰۴
شناسه خبر: ۵۲۲۹۴۱
 
در نشست خبری صورت گرفت؛
رونمایی از سه کتاب غدیری کانون خورشید
حجت‌الاسلام مشکوری گفت: این کتاب‌ها فرآوری و باز‌آفرینی شده کتاب الغدیر علامه امینی برای رده سنی‌های مختلف است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام محمد حسین مشکوری، مدیر کانون خورشید، امروز در نشست خبری که در خبرگزاری فارس قم برگزار شد، به تشریح فعالیت‌های پنج ساله این کانون پرداخت و گفت: این کانون به عنوان اولین مرکز ترویج معارف غدیر و صحیفه سجادیه با رمز عملیات آتش به اختیار از سال 91 فعالیت‌های خویش را با رویکرد رسانه‌ای فعالیت‌های خویش آغاز کرد.

وی فعالیت‌های کانون خورشید را احیا و ترویج سنت و فرهنگ فراموش شده عید غدیر در کشور دانست و ابراز کرد: این کانون در سال 92 احیای سنت نماز جماعت غدیر را در دستور کار خویش قرار داد که خروجی آن، دو نشریه و کتاب با عنوان «قنوت خورشید» بوده و بعد از رسانه‌ای شدن این سنت، این فرهنگ میان مراجع تقلید و علما و نخبگان جامعه ترویج یافته است.

 حجت‌الاسلام مشکوری بیان کرد: ما در سال دوم نیز زیارت غدیریه امام هادی(ع) را در کشور مطرح و رسانه‌ای کرده‌ایم و حاصل آن، نشریه‌ای با عنوان زیارت خورشید بوده است و همچنین در سال سوم درباره احیای سنت اطعام عید غدیر فعالیت داشته‌ایم و با همکاری رادیو معارف این فرهنگ پژواک رسانه‌ای پیدا کرد و اکنون این سنت به فرهنگی مستمر میان مردم تبدیل شده است.

وی برپایی مجالس غدیریه سرایی را از دیگر فعالیت‌های کانون خورشید در سال چهارم بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب هر ساله با شاعران آیینی دیدار و بر سرودن اشعار آیینی تأکید دارند، از این رو، سال گذشته این کانون موضوع غدیریه سرایی را میان شاعران آیینی مطرح کرد که با استقبال مناسبی از طرف آنها روبه رو شد و امسال نیز شاعران آیینی یک گردهمایی در این زمینه برپا کرده‌اند.

مدیر کانون خورشید با بیان اینکه امسال آخرین سال فعالیت‌های این کانون در عرصه رسانه‌ای عید غدیر است، ابراز کرد: ما در عید غدیر امسال درباره آداب و رسم عید غدیر فعالیت‌هایی را آغاز و در نشریه «رسم خورشید» 40 رسم و آداب و سنت عید غدیری را بیان کرده‌ایم.

وی در ادامه سخنانش به فعالیت‌های رسانه ای کانون خورشید درباره غدیر اشاره کرد و گفت: تمام آثار رسانه ای این کانون خورشید در سایت ابلاغ بارگذاری شده است و در سال 95 این سایت رتبه نخست جشنواره رسانه‌های علوی را کسب کرد.

همچنین حجت الاسلام مشکوری به فعالیت‌های پژوهشی این مؤسسه اشاره و بیان کرد: پژوهشگران این کانون سه سال بر روی کتاب الغدیر علامه امینی فعالیت‌های پژوهش انجام داده‌اند که خروجی آن سایت اکمال بوده که در آن 11 هزار فیش رسانه‌ای در این سایت بارگذاری شده است و در سال گذشته این سایت در جشنواره رسانه‌های دیجیتال توانست رتبه برتر را کسب کند.

مدیر کانون خورشید ابراز کرد: ما در بخش آموزشی نیز دوره‌های آموزشی غدیرشناسی را برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و همچنین طلاب در مدرسه فیضیه برگزار کرده‌ایم.

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «غدیر مهجور است و فرهنگ غدیر باید تمام اقطار عالم را پر کند»، گفت: از این‌رو، در فضای مجازی معارف غدیری را ترویج کرده‌ایم، اما ما با مشورت‌هایی که با نهادهای فرهنگی درباره این رهنمود رهبر انقلاب داشته‌ایم، بدین نتیجه رسیدیم که برای ترویج فرهنگ غدیر باید کتاب‌هایی را به عنوان سند و متن قوی تولید کنیم، بنابراین، فعالیت‌ها و تولیدهای خویش را در قالب کتاب با رویکرد هنری ادامه داده‌ایم.

حجت‌الاسلام مشکوری در ادامه این نشست، به معرفی کتاب‌های جدید کانون خورشید پرداخت و گفت: کتاب‌های «لحظه‌های دلپذیر؛ قصه های غدیر»، «دویدن تا مردی که جلوتر است» و «ایده‌هایی با شال سبز»، سه اثر تولیدی جدید کانون خورشید است و این کتاب‌ها فرآوری و باز آفرینی کتاب الغدیر علامه امینی برای رده سنی‌های مختلف است.

وی درباره کتاب «لحظه‌های دلپذیر؛ قصه های غدیر» گفت: ما برای رده سنی کودک و نوجوان هشت داستان علامه امینی را انتخاب و این داستان‌ها را به نویسنده کودک و نوجوان ارائه دادیم و از او درخواست کردیم که داستان‌های غدیر را با قلم روان و ساده بازنویسی کند.

مدیر کانون خورشید ادامه داد: از این رو، کانون خورشید، کتاب «لحظه‌های دلپذیر؛ قصه های غدیر» را برای رده سنی کودک و نوجوان به قلم  حجت‌الاسلام مرتضی دانشمند منتشر کرد و نگارنده این کتاب را به سبک گلستان سعدی در دو بخش نثر و نظم تنظیم کرده است.

وی درباره کتاب «دویدن تا مردی که جلوتر است» ابراز کرد: استاد سادات اخوی با استناد به آیات و روایات کتاب الغدیر، این رمان را نگارش کرده و این کتاب بسیار جذاب بوده و از دو بخش رمان امروزی و قصه حادثه غدیر تشکیل شده است.

ارائه 300 ایده درباره فرهنگ عید غدیر در یک اثر

حجت‌الاسلام مشکوری با اشاره به سومین کتاب تولیدی کانون خورشید «ایده هایی با شال سبز»، گفت: در این کتاب 300 ایده درباره ترویج عید غدیر در 12 بخش تنظیم شده که نویسنده در هر ایده، زمان، مکان اجرا و مخاطب را بیان کرده است و همچنین محتواهای این برگرفته از روایات و سیره اهل بیت(ع) می‌باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ غدیر در کشور مهجور و مغفول مانده است، گفت: باید فرهنگ عید غدیر را میان مردم ترویج شود و احیای این فرهنگ متکی بر برپایی ایده‌های این کتاب در کشور است.

مدیر کانون خورشید با بیان اینکه کانون خورشید در این پنج سال رویکرد رسانه‌ای خود را در زمینه عید غدیر به سرانجام رساند، بیان کرد: این مجموعه بانی‌محور بوده و وابسته مالی و معنوی به هیچ نهادی نداشته است و این مؤسسه از 5 سال گذشته، فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر آتش به اختیار بودن نهادهای فرهنگی را عملیاتی کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح برنامه‌های پنج ساله دوم کانون خورشید پرداخت و گفت: ما در کانون خورشید در پنج سال دوم رویکرد آموزشی را دنبال خواهیم کرد تا با همکاری نهادهای فرهنگی دیگر از طریق آموزش و انتقال مفاهیم رسانه‌ای غدیر، فرهنگ و سنت‌های عید غدیر را ترویج کنیم.

غدیر و عاشورا دو بال ترویج فرهنگ شیعه است

وی غدیر و عاشورا را دو بال برای ترویج فرهنگ شیعه در جهان دانست و گفت: اگر فرهنگ غدیر همچون عاشورا در کشور احیا شود، این رکن اعتقادی نیز به بالی برای ترویج مذهب تشیع در جهان تبدیل خواهد شد.

حجت‌الاسلام مشکوری ابراز کرد: فرهنگ عاشورای حسینی در ایران و عراق و کشورهای شیعی، آرام آرام به همایش میلیون اربعین تبدیل شد و امیدواریم بال دیگر یعنی فرهنگ عید غدیر نیز ترویج و رسانه ای شود و این دو بال، فرهنگ شیعه را در جهان به اوج خویش برسانند.

گفتنی است، در پایان این مراسم  حجت‌الاسلام مشکوری از کتاب‌های «لحظه‌های دلپذیر؛ قصه های غدیر»، «دویدن تا مردی که جلوتر است» و «ایده‌هایی با شال سبز» رونمایی کرد./۹۹۸/ پ ۲۰۱/ش

 

 

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۰۸:۳۲
کتاب بر ساحل سخن رونمایی شد
آیین رونمایی کتاب بر ساحل سخن با حضور خطبای نخبه حوزه علمیه قم در پژوهشگاه دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۱۹ - ۱۲:۵۹
برگزاری نخستین نمایشگاه‌ کتاب استانی در سال ۹۷
نمایشگاه‌های استانی کتاب در سال جاری با برگزاری سیصدوپنجاه و نهمین نمایشگاه استانی در ارومیه دنبال می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۱۷ - ۰۷:۵۵
با حضور حجت الاسلام والمسلمین قمی؛
کتاب «مأموریت حسین برای نجات امت از جاهلیت مدرن» رونمایی شد
کتاب «مأموریت حسین(ع) برای نجات امت از جاهلیت مدرن» در سومین همایش مبلغین استان تهران با محوریت "میثم تمار" رونمایی شد.
۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۲۳:۴۵
نمایشگاه کتاب مسکو با حضور ایران برگزار می‌شود
جمهوری اسلامی ایران در سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب مسکو با ۳۰۰ عنوان کتاب حضور پیدا می‌کند.
۱۳۹۷/۶/۱۳ - ۰۸:۱۹
برگزاری آیین رونمایی رمان «مثل شیشه مثل سفال»
در این نشست که سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ساعت ۱۷ برگزار می ­شود، علی درستکار، احمد دهقان، سارا عرفانی و نرگس فرجاد امین حضور می ­یابند.
۱۳۹۷/۶/۸ - ۱۶:۴۵
کتاب «احتجاجات و مناشدات به حدیث غدیر» رونمایی شد
کتاب «احتجاجات و مناشدات به حدیث غدیر از کتب شیعه و اهل‌سنت» با حضور رجبی‌دوانی و آیت‌الله شاه‌آبادی رونمایی شد.
۱۳۹۷/۶/۷ - ۱۳:۰۱
برگزاری آیین رونمایی کتاب «نقاب ها»
آیین رونمایی روز۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶ الی ۱۸ در تهران ، خیابان انقلاب، ضلع شمال شرقی، چهارراه کالج ، فروشگاه پاتوق کتاب برگزار خواهد شد.
۱۳۹۷/۶/۷ - ۱۲:۳۸
آیین رونمایی کتاب «چهارده مقاله» برگزار می‌­شود
آیین رونمایی کتاب «چهارده مقاله» نوشته حسین دژاکام با حضور اعضای جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰ برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۸:۰۲
برپایی نمایشگاه کتاب‌های پاپ‌آپ در کتاب‌خانه مرجع کانون
نمایشگاه شهریورِ کتاب‌خانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان مجسمه‌های کاغذی به منتخبی از کتاب‌های پاپ‌آپ (متحرک و سه‌بعدی) فارسی و غیرفارسی اختصاص یافته است.
۱۳۹۷/۶/۶ - ۰۷:۴۴
نمایشگاه‌های تخصصی نظم بیشتری به نمایشگاه کتاب تهران می‌دهد
شادمهر راستین گفت: تصمیم گرفتیم تا با برپایی نمایشگاه‌ها تخصصی مشکلات دسترسی به کتاب‌هخای تخصصی را راحت‌تر کنیم.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۰۷:۴۸
مراسم معرفی و بازخوانی کتاب «اردوگاه اطفال»
این کتاب ماجرای ۴۰۰ نوجوانی است که در اردوگاه رمادی ۲ که عراقی ها به آن اردوگاه اطفال می گفتند، اسیر بودند.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۰۶:۵۶
در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار شد؛
آیین رونمایی کتاب «الف لام خمینی»
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امام راحل شخصیتی جامع بودند که نیاز به گذر زمان است تا بتوان به عمق وجودی ایشان پی برد.
۱۳۹۷/۵/۱۳ - ۱۲:۵۳
در قم؛
آیین رونمایی کتاب "ما و علوم انسانی" برگزار شد
آیین رونمایی کتاب "ما و علوم انسانی" در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی در قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۲۱:۳۸
کتاب «... ودوباره خورشید» بررسی می‌شود
کتاب «... و دوباره خورشید» با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی در فرهنگ سرای اندیشه معرفی و بررسی می شود.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۵:۴۸
در خط حزب‌الله مطرح شد؛
وقت مطالبه آرمان‌ها
صد و چهل‌ و یکمین شماره خط حزب‌الله با عنوان «وقت مطالبه آرمان‌ها» منتشر شد.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۰:۲۰
رونمایی از کتاب "الجامع فی الرجال" با حضور آ‌یت الله مکارم
مراسم رونمایی از کتاب الجامع فی الرجال با حضور حضرت آیت الله مکارم شیرازی و جمعی از استادان حوزه علمیه قم در مدرسه علمیه امام سجاد(ع) برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۸:۱۴
برگزاری سومین همایش «پدیدآورندگان آثار رضوی»
بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در دهه کرامت سال جاری (۲۴ تیر تا سوم مرداد ۹۷)، هشت برنامه کلی با محورهای علمی و پژوهشی برگزار می‌کند.
۱۳۹۷/۴/۱۱ - ۱۰:۲۰
به مناسبت هفته قوه قضائیه؛
کتاب «جرم شناسی از دیدگاه فقهی» رونمایی شد
کتاب «جرم شناسی و بررسی موردی نظریه برچسب زنی از دیدگاه فقهی» به همت انتشارات دارالفکر قم منتشر و در هفته قوه قضائیه رونمایی شد.
۱۳۹۷/۴/۹ - ۱۷:۵۸
حضور به‌نشر در دومین نمایشگاه تخصصی تولید ملی، کالای ایرانی
علاوه بر کتاب و محصولات دیجیتال، عمده محصولات عرضه شده از سوی به‌نشر در این نمایشگاه در حوزه سوغات فرهنگی زائر رضوی است.
۱۳۹۷/۴/۵ - ۱۹:۱۲
کتاب «اخلاق و مبارزه» در حسینیه جماران رونمایی می‌شود
آیین رونمایی از مجموعه دوجلدی «اخلاق و مبارزه» خاطرات مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی در حسینیه جماران برگزار می‌شود.