سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ Tuesday, September 26, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: ۵۱۷۶۴۶
 
آغاز ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات سراسری خواهران دارالقرآن امام علی
یازدهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش خواهران، همانند سال گذشته به مناسبت عید سعید غدیر طی روزهای هجدهم الی بیست و چهارم شهریورماه سال۱۳۹۶ در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن درتهران برگزارمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری رسا، مرتضی نجفی قدسی مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی)ع) با اعلام این خبر اظهار داشت: این مسابقات قرآنی در  6 رشته حفظ کل، حفظ بیست جزء، حفظ ده جزء، حفظ پنج جزء، قرائت و ترتیلخوانی قرآن کریم در دو مقطع سنی زیر شانزده سال و بالای آن ویژه خواهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: این مسابقات از تاریخ شنبه هجدهم شهریور ماه همزمان با عید سعید غدیرخم آغاز و تا جمعه بیست و چهارم شهریورماه سال 1396 ویژه خواهران در مرکز فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی واقع در تهران، بهارستان،  چهارراه سرچشمه، کوچه شهید صیرفی پور، یادمان شهدای هفتم تیر برگزار خواهد شد.

نجفی قدسی گفت : زمان ثبت نام از روز یکشنبه 22 مرداد ماه آغاز شده وتا ساعت 24 سی و یکم مرداد ماه جاری ادامه خواهد داشت ، ضمنا
داوطلبان بایستی برای شرکت در این مسابقات، حتما دارای حساب بانکی بوده (ترجیحا بانک ملت) و سپس به سایت دارالقرآن علامه طباطبایی www.dqat.ir)) مراجعه کرده و فرم‌‌های ثبتنام را پر نمایند و پس از پایان فرصت ده روزه ثبت نام ، از اول شهریورماه جهت چاپ کارت شرکت در جلسه مجددا به سایت مراجعه نمایند، زیرا در زمان حضور در مسابقات، داشتن کارت چاپ شده ثبت‌نام الزامی است، همچنین تاکید شده است پس از پایان مهلت ثبت نام ، به هیچ عنوان زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

وی تاکید کرد: مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) جنبه مردمی و غیردولتی دارد و این دارالقرآن تاکنون از هیچ بودجه دولتی استفاده نکرده است و تمامی هزینه ها توسط خیر محترم آقای حاج محمد انصاری موسس، بانی و مدیرعامل دارالقرآن امام علی(ع) که خود از جمله قاریان و تالیان قرآن کریم است، تامین می‌شود.

جوایز حد نصاب ها

مسئول دارالقرآن امام علی(ع) تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، کلیه حافظان کل قرآن کریم که حدنصاب نود امتیاز را در صحت حفظ از یکصد امتیاز بیاورند، مبلغ ششصد هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد.

همچنین حافظان بیست جزء ، ده جزء و پنج جزء در صورت اخذ حدنصاب نود امتیاز از یکصد امتیاز در صحت حفظ، به ترتیب مبالغ چهارصدهزار تومان و سیصد هزار تومان و دویست هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: داوطلبان رشتههای قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حدنصاب هشتاد امتیاز از یکصد امتیاز به ترتیب مبالغ چهارصد هزار تومان و سیصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: کلیه حافظان قران در همه رشته ها در صورتی که حد نصاب حسن حفظ آنها بین 85 تا 90 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده فوق را دریافت می کنند . همچنین قاریان و مرتلان قرآن، که حد نصاب امتیاز آنها از 75 تا 80 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می کنند.

وی تاکید کرد: کلیه داوطلبان شرکت کننده از استانهای تهران و البرز لازم است در مراسم اختتامیه که با صرف ناهار در ظهر روز جمعه بیست و چهارم شهریور ماه در همان محل برگزار خواهد شد حضور داشته باشند و جوایز حد نصابی آنها بصورت نقدی در همان جلسه تقدیم خواهد شد.

جوایز نفرات برتر مسابقات

نجفی قدسی در خصوص جوایز نفرات برتر این مسابقات اظهار داشت:  نفرات اول رشته حفظ کل مبلغ سه میلیون تومان، نفرات دوم مبلغ دو میلیون و پانصد هزار تومان و نفرات سوم مبلغ دو میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهندکرد.

در رشته حفظ بیست جزء قرآن نیز، نفرات اول مبلغ دو میلیون تومان، نفرات دوم یک و نیم میلیون تومان و نفرات سوم یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان دریافت خواهند کرد.

در رشته حفظ ده جزء نیز، نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و پانصد ،یک میلیون و دویست و پنجاه و یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

در رشته حفظ پنج جزء نفرات اول تا سوم مبالغ هفتصدو پنجاه هزار ، پانصد هزار و چهارصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: دررشته قرائت قرآن کریم نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ دو میلیون ، یک میلیون وهفتصدو پنجاه هزار و یک میلیون وپانصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

همچنین در رشته ترتیلخوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون وپانصد ، یک میلیون و دویست و پنجاه و یک میلیون تومان به عنوان جایزه دریافت میکنند.

وی اضافه کرد : نفرات اول مسابقات سالهای قبل تا دو سال در همان رشته نمیتوانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبتنام نمایند.

نجفی قدسی تاکید کرد:  شرکتکنندگان در رشتههای حفظ قرآن، تنها در یک رشته آن میتوانند شرکت نمایند، ضمنا حافظان قرآن می‌توانند در رشته قرائت قرآن(تحقیق) داوطلب شوند ولیکن قاریان صرفا باید یکی از رشتههای قرائت و یا ترتیلخوانی را انتخاب نمایند.

لازم به ذکر است شرکتکنندگان در رشته ترتیلخوانی نمیتوانند در رشتههای حفظ شرکت نمایند و یا بالعکس، چرا که یک حافظ عملا در هنگام آزمون، ترتیلخوانی میکند و همان مواد امتحانی را دارا است.

مسئول برگزاری مسابقات دارالقرآن امام علی(ع (در پایان گفت: در مدت حضور داوطلبان در ایام مسابقات ، پذیرایی کامل صبحانه ، ناهار و شام بعمل خواهد آمد ولیکن در خصوص اسکان داوطلبان، این دارالقرآن تعهدی نخواهد داشت./۱۳۲۳/د۱۰۲/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۶:۴۲
سفیر عراق در ایران:
پیروزی جبهه مقاومت در سایه وحدت امت اسلامی رقم می خورد
سفیر عراق در ایران عاشورا و اربعین را تجلی وحدت اسلامی دانست و گفت: پیروزی جهان اسلام و جبهه مقاومت در سایه وحدت امت اسلامی رقم می خورد.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۰۰:۵۸
حجت‌الاسلام زائری:
حوزه برای تمدن‌سازی باید مرکز آینده پژوهی داشته باشد
حجت‌الاسلام زائری گفت: حوزه برای تمدن سازی باید مطالعات دقیق اجتماعی و مرکزی برای آینده پژوهی داشته باشد.
۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۲:۰۸
آغاز نشست خبری سخنگوی حوزه های علمیه
سخنگوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه در نخستین نشست خبری خود آخرین فعالیت ها و دستاوردهای حوزه را تشریح می کند.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۵:۴۲
دبیر جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی خبرداد؛
راه اندازی کلینیک مشاوره کارآفرینی قرآنی در دانشگاه علمی کاربردی
دبیر جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: راه اندازی کلینیک مشاوره کارآفرینی قرآنی گامی در جهت افزایش مهارت فعالان قرآنی است.
۱۳۹۶/۶/۲۴ - ۱۶:۴۶
حجت الاسلام لبخندان خبر داد؛
راه اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در قم
حجت الاسلام لبخندان از راه اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در شهر مقدس قم خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۲۴ - ۱۱:۱۴
تبیین شبهات اعتقادی در مساله خاتمیت رسول الله
آیت الله سیدان به تبیین شبهات اعتقادی در مساله خاتمیت رسول الله(ص) پرداخت و از طلاب خواست تا به دو کتاب «الهیات» و «خاتمیت آخرین پیامبر» در راستای رفع شبهات مراجعه کنند.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۱۶:۵۰
اسقف اعظم ارامنه ایران:
شخصیت امام علی باید فراتر از اندیشه های فرقه گرایانه بررسی شود
سرکیسیان گفت: امام علی(ع) بیشتر به عنوان یک امام شیعی تصویر شده اند اما متفکران معاصر جهان اسلام اعم از سنی و شیعه به این نتیجه رسیدند که شخصیت امیرمؤمنان را باید جدای از مسائل فرقه ای مورد مطالعه قرا...
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۱۳:۲۱
با ارائه دو دیدگاه متفاوت؛
مناظره علمی حوزه انقلابی و کنشگری سیاسی روحانیت برگزار شد
مناظره علمی «حوزه انقلابی و کنشگری سیاسی روحانیت» با حضور حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه و حجت الاسلام قاضی زاده برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۷:۲۳
یادداشت کوتاه استاد خسروپناه؛
دینداری عالمانه یا عارفانه
فقه بخش مهمی از دین است و بدون ظواهر شرع در عبادات، سلوک در اسرار آنها ممکن نیست. دینداری عارفانه بدون دینداری فقیهانه از نظر اسلام محال است.
۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۸:۲۴
با برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز در قم و مشهد؛
طلاب المصطفی نسل کشی مسلمانان میانمار را محکوم کردند
تجمع اعتراض‌آمیز طلاب غیر ایرانی جامعة المصطفی به نسل کشی مسلمانان مظلوم میانمار امروز در شهرهای قم و مشهد مقدس برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۱:۳۴
نخستین گردهمایی خادمان فرهنگی و فرهیخته کریمه اهل بیت برگزار شد
نخستین گردهمایی خادمان فرهنگی و فرهیخته در مراسمی با عنوان مشعل داران علم، دانش و خدمت با حضور تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۲۱ - ۱۱:۲۹
تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت:
عدم توجه به شایسته سالاری آسیب آفرین است
آیت‌الله سعیدی عدم توجه به شایسته سالاری را یک ضایعه و خسارت بار توصیف کرد.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۱۶:۳۹
درباره شخصیت امیرمؤمنان؛
بخش دوم کنگره سیره اهل بیت در نجف اشرف برگزار می شود
عضو هیأت علمی دانشگاه قم با اشاره به اثرگذاری شخصیت امام علی(ع) بر اندیشمندان ادیان و مذاهب، از برگزاری بخش دوم کنگره سیره اهل بیت درباره شخصیت امیرمؤمنان در نجف اشرف خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۰۰:۳۴
در آغاز درس خارج فقه مطرح شد؛
انتقاد استاد رشاد از عدم اقدام مسؤولان در برابر فجایع میانمار
رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به فاجعۀ مسلمان­ کشی در میانمار و سکوت مجامع بین المللي، نسبت به عدم اقدام در خور مسؤولان و قوای مختلف جمهوری اسلامی انتقاد کرد.
۱۳۹۶/۶/۱۹ - ۲۳:۳۸
رییس هیأت مدیره مرکز حقوقی حصا خبر داد؛
ارائه مشاوره رایگان خانواده برای پیشگیری از طلاق
رییس هیأت مدیره مرکز حقوقی حصا از ارائه مشاوره رایگان خانواده برای پیشگیری از طلاق خبر داد و گفت: خوشبختانه این روند کاری از بسیاری از پرونده های مربوط به مسائل خانواده جلوگیری کرده است.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۱۸:۰۶
فقها و غدیر
نقش فقهای شیعه تا به حال در بزرگداشت عید بزرگ غدیر مورد دقت قرار نگرفته است. آنچه می‌آید تلاش علمی این دانشمندان را در قبال این حادثه عظیم بازگو می‌کند.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۱۷:۲۳
آیت الله مرتضوی شاهرودی:
همه عالم به طفیل علی مرتضی است
آیت الله مرتضوی وجود پیامبر(ص) و علی(ع) را بنابر روایتی از خود پیامبر، نور واحد دانست و پس از آن به بیان فرمایش خدا با حضرت آدم اشاره کرد که فرمود خلقت عالم بخاطر وجود آنها است.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۱۷:۱۹
آیت الله مظاهری:
اختلاف یک امت و جامعه را به نابودی می کشاند
رییس حوزه علمیه اصفهان بدترین چیزها برای یک امت، اختلاف است، گفت: اختلاف سبب نابود شدن یک امت و زوال استمرار حیات یک جامعه می شود.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۱۷:۱۵
حجت الاسلام علوی تهرانی:
هویت شیعه به پذیرش ولایت است
حجت الاسلام علوی تهرانی گفت: غدیر اعلام حمایت از دین و امامت است بنابراین باید همه امکانات کشور برای بزرگداشت غدیر بسیج شود.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۱۷:۱۲
حجت الاسلام پناهیان:
ولایتمداری نتیجه بصیرت افراد است
استاد حوزه علمیه با تاکید بر این که تنها انسان‌ها بصیر اهل اطاعت از ولایت هستند، گفت: ولایت عامل ثبات جامعه است.