دوشنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۶ Monday, November 20, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: ۵۱۷۶۴۶
 
آغاز ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات سراسری خواهران دارالقرآن امام علی
یازدهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در بخش خواهران، همانند سال گذشته به مناسبت عید سعید غدیر طی روزهای هجدهم الی بیست و چهارم شهریورماه سال۱۳۹۶ در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن درتهران برگزارمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری رسا، مرتضی نجفی قدسی مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی)ع) با اعلام این خبر اظهار داشت: این مسابقات قرآنی در  6 رشته حفظ کل، حفظ بیست جزء، حفظ ده جزء، حفظ پنج جزء، قرائت و ترتیلخوانی قرآن کریم در دو مقطع سنی زیر شانزده سال و بالای آن ویژه خواهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: این مسابقات از تاریخ شنبه هجدهم شهریور ماه همزمان با عید سعید غدیرخم آغاز و تا جمعه بیست و چهارم شهریورماه سال 1396 ویژه خواهران در مرکز فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی واقع در تهران، بهارستان،  چهارراه سرچشمه، کوچه شهید صیرفی پور، یادمان شهدای هفتم تیر برگزار خواهد شد.

نجفی قدسی گفت : زمان ثبت نام از روز یکشنبه 22 مرداد ماه آغاز شده وتا ساعت 24 سی و یکم مرداد ماه جاری ادامه خواهد داشت ، ضمنا
داوطلبان بایستی برای شرکت در این مسابقات، حتما دارای حساب بانکی بوده (ترجیحا بانک ملت) و سپس به سایت دارالقرآن علامه طباطبایی www.dqat.ir)) مراجعه کرده و فرم‌‌های ثبتنام را پر نمایند و پس از پایان فرصت ده روزه ثبت نام ، از اول شهریورماه جهت چاپ کارت شرکت در جلسه مجددا به سایت مراجعه نمایند، زیرا در زمان حضور در مسابقات، داشتن کارت چاپ شده ثبت‌نام الزامی است، همچنین تاکید شده است پس از پایان مهلت ثبت نام ، به هیچ عنوان زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

وی تاکید کرد: مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) جنبه مردمی و غیردولتی دارد و این دارالقرآن تاکنون از هیچ بودجه دولتی استفاده نکرده است و تمامی هزینه ها توسط خیر محترم آقای حاج محمد انصاری موسس، بانی و مدیرعامل دارالقرآن امام علی(ع) که خود از جمله قاریان و تالیان قرآن کریم است، تامین می‌شود.

جوایز حد نصاب ها

مسئول دارالقرآن امام علی(ع) تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، کلیه حافظان کل قرآن کریم که حدنصاب نود امتیاز را در صحت حفظ از یکصد امتیاز بیاورند، مبلغ ششصد هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد.

همچنین حافظان بیست جزء ، ده جزء و پنج جزء در صورت اخذ حدنصاب نود امتیاز از یکصد امتیاز در صحت حفظ، به ترتیب مبالغ چهارصدهزار تومان و سیصد هزار تومان و دویست هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: داوطلبان رشتههای قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حدنصاب هشتاد امتیاز از یکصد امتیاز به ترتیب مبالغ چهارصد هزار تومان و سیصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: کلیه حافظان قران در همه رشته ها در صورتی که حد نصاب حسن حفظ آنها بین 85 تا 90 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده فوق را دریافت می کنند . همچنین قاریان و مرتلان قرآن، که حد نصاب امتیاز آنها از 75 تا 80 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می کنند.

وی تاکید کرد: کلیه داوطلبان شرکت کننده از استانهای تهران و البرز لازم است در مراسم اختتامیه که با صرف ناهار در ظهر روز جمعه بیست و چهارم شهریور ماه در همان محل برگزار خواهد شد حضور داشته باشند و جوایز حد نصابی آنها بصورت نقدی در همان جلسه تقدیم خواهد شد.

جوایز نفرات برتر مسابقات

نجفی قدسی در خصوص جوایز نفرات برتر این مسابقات اظهار داشت:  نفرات اول رشته حفظ کل مبلغ سه میلیون تومان، نفرات دوم مبلغ دو میلیون و پانصد هزار تومان و نفرات سوم مبلغ دو میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهندکرد.

در رشته حفظ بیست جزء قرآن نیز، نفرات اول مبلغ دو میلیون تومان، نفرات دوم یک و نیم میلیون تومان و نفرات سوم یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان دریافت خواهند کرد.

در رشته حفظ ده جزء نیز، نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و پانصد ،یک میلیون و دویست و پنجاه و یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

در رشته حفظ پنج جزء نفرات اول تا سوم مبالغ هفتصدو پنجاه هزار ، پانصد هزار و چهارصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: دررشته قرائت قرآن کریم نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ دو میلیون ، یک میلیون وهفتصدو پنجاه هزار و یک میلیون وپانصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

همچنین در رشته ترتیلخوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون وپانصد ، یک میلیون و دویست و پنجاه و یک میلیون تومان به عنوان جایزه دریافت میکنند.

وی اضافه کرد : نفرات اول مسابقات سالهای قبل تا دو سال در همان رشته نمیتوانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبتنام نمایند.

نجفی قدسی تاکید کرد:  شرکتکنندگان در رشتههای حفظ قرآن، تنها در یک رشته آن میتوانند شرکت نمایند، ضمنا حافظان قرآن می‌توانند در رشته قرائت قرآن(تحقیق) داوطلب شوند ولیکن قاریان صرفا باید یکی از رشتههای قرائت و یا ترتیلخوانی را انتخاب نمایند.

لازم به ذکر است شرکتکنندگان در رشته ترتیلخوانی نمیتوانند در رشتههای حفظ شرکت نمایند و یا بالعکس، چرا که یک حافظ عملا در هنگام آزمون، ترتیلخوانی میکند و همان مواد امتحانی را دارا است.

مسئول برگزاری مسابقات دارالقرآن امام علی(ع (در پایان گفت: در مدت حضور داوطلبان در ایام مسابقات ، پذیرایی کامل صبحانه ، ناهار و شام بعمل خواهد آمد ولیکن در خصوص اسکان داوطلبان، این دارالقرآن تعهدی نخواهد داشت./۱۳۲۳/د۱۰۲/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۸/۲۸ - ۱۹:۵۹
مدیر حوزه های علمیه:
نظام بدون تربیت نیرو و تولید فکر در حوزه نمی‌تواند وظیفه الهی خود را انجام دهد
آیت‌الله اعرافی با اشاره به اهتمام حوزه برای پاسخگویی به نیازها جامعه تأکید کرد: نظام اسلامی بدون تربیت نیرو و تولید فکر در حوزه های علمیه به ویژه قم نمی تواند مسیر و وظیفه الهی و دینی خود را انجام ده...
۱۳۹۶/۸/۲۶ - ۱۷:۱۷
همزمان سالروز ۲۸ صفر صورت گرفت؛
اجتماع بزرگ و مراسم عزاداری نیروهای مسلح استان قم
اجتماع بزرگ و مراسم عزاداری نیروهای مسلح استان قم همزمان با ۲۸ صفر سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
۱۳۹۶/۸/۲۵ - ۰۰:۰۶
در راستای خدمت به آسیب دیدگان زلزله غرب کشور صورت گرفت؛
برپایی پایگاه کمک‌ به زلزله زدگان از سوی مدرسه معصومیه
بسیج مدرسه علمیه معصومیه در راستای خدمت رسانی به زلزله زدگان غرب کشور پایگاه‌ جمع آوری کمک‌های مردمی برپا کرده است.
۱۳۹۶/۸/۲۴ - ۱۳:۱۷
با حضور صاحب نظران علوم عقلی صورت گرفت؛
بررسی امتداد نظریه اعتباریات علامه طباطبایی در علوم اجتماعی
امتداد نظریه اعتباریات علامه طباطبایی در علوم اجتماعی با حضور صاحب نظران علوم عقلی در مجمع عالی حکمت اسلامی بحث و بررسی شد.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۷:۲۵
مدیر حوزه علمیه سرپل ذهاب خبر داد؛
سازماندهی طلاب برای خدمت‌ رسانی بهتر در مناطق زلزله زده
حجت الاسلام سلیمانی از تقسیم روحانیان اعزامی از قم و کرمانشاه به مناطق زلزله‌زده به سه گروه تجهیز اموات، شناسایی مناطق روستایی و شهری و کمک غذایی خبر داد.
۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۲:۵۳
ابراز همدردی مجمع نمایندگان طلاب با حادثه دیدگان زلزله غرب کشور
مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پی وقوع زلزله در غرب کشور بیانیه ای صادر کرد و جان باختن تعدادی از هموطنان را تسلیت گفت.
۱۳۹۶/۸/۲۲ - ۲۰:۲۹
سخنگوی حوزه خبر داد؛
ستاد خدمت رسانی حوزه های علمیه به زلزله زدگان تشکیل شد
حجت الاسلام و المسلمین رفعتی با تسلیت جان باختن شماری از هموطنان در حادثه غم بار زلزله، از تشکیل ستاد ویژه ای به منظور خدمت رسانی حوزه های علمیه به زلزله زدگان خبر داد.
۱۳۹۶/۸/۱۸ - ۱۳:۰۹
اربعین؛
یک اربعین عشق
اربعین از راه رسیده است تا واگویه کند درد اسارت و غریبی را. تا فریاد زند بغض فروخفته در لحظه های بیقراری زینب(س) را؛ تا به ظهور رساند داغ بر دل نشسته زین العابدین(ع) را
۱۳۹۶/۸/۱۸ - ۱۲:۳۱
حجت‌الاسلام برکت رضایی مطرح کرد؛
شیوه مواجهه رسانه‌ها با پدیده اربعین
مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی بعثه مقام معظم رهبری با بیان این‌که اربعین رسانه‌ای فطری و جهانی است به بیان راهبردهایی برای تقویت پیام اربعین در جهان پرداخت.
۱۳۹۶/۸/۱۸ - ۱۲:۰۱
شرح و تفسیر زیارت اربعین
امام حسین(ع) در این مجاهدت فی سبیل‌‌الله، به بالاترین مقام که مقام یقین است رسیده‌اند و ما شهادت می‌دهیم که آن حضرت به درجه مقام عین‌الیقین که لقاء حق و پروردگار است رسیده‌اند.
۱۳۹۶/۸/۱۸ - ۱۱:۴۷
استاد رفیعی در گفت‌و‌گو با رسا تبیین کرد؛
از عوامل ماندگاری نهضت عاشورا تا نقش رسانه‌ها در ترویج حماسه اربعین
حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی گفت: کربلا را شش عامل در ابتدا شکل داد و حفظ کرد؛ که از این شش عامل سه عامل علمی و سه عامل عاطفی است.
۱۳۹۶/۸/۱۸ - ۰۰:۴۵
اربعین؛
سفرنامه عاشقی/ همه پرچم ها زیر سایه بیرق حسین
قدم های خسته ای که هرگز پا پس نمی کشند تفسیر "ولایت علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی" را با گوشت و پوست و جانشان درک کرده اند.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۱۸:۵۰
مقصد همه کربلا است
عشق حسینی را در اربعین میلیونی می شود تماشا کرد
این روزها سرزمین عراق میزبان خیل عاشقانی است که از گوشه گوشه دنیا آمده اند تا عشق و ارادت خود به خاندان اهل بیت (ع) را ابراز کنند و مقصد همه کربلا است.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۱۴:۴۲
اربعین؛
قدم قدم تا عشق
هر چه به اربعین نزدیک تر می شویم کربلا شلوغ تر و جاده های منتهی به حرم ارباب، پررنگ تر می شود و میلیون ها انسان خسته از گرد راه با چشمانی که جاری از زلال «یا لیتنا کنا معکم» است در بین الحرمین، حیران ...
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۱۴:۱۱
حجت الاسلام پناهیان در گفت‌و‌گو با رسا:
صلح و مذاکره در عاشورا جایگاهی ندارد/ اقبال مردمی اربعین به برکت ولایت است
استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: اگر دولت شیعی ما الگویش را از دولت امیرمؤمنان(ع) و نبی اکرم(ص) می گیرد؛ از وظایف اصلی و ذاتی اش غنی کردن فرهنگ دینی مردم است.
۱۳۹۶/۸/۱۷ - ۱۱:۲۲
اربعین؛
جاماندگان قافله عشق
به دیار واژه‌گان پناه می برم تا داغ دل را در ظرف قلم بریزم و حوالی یاد اربعین؛ سیل اشک «حسرت» جاری سازم و داغ جگرسوز جاماندن از قافله عشق را با فرات اشک دیده گان تسلی بخشم.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۱۴:۵۵
اربعین؛
شرح و تفسیر زیارت اربعین
نهضت عاشورا برای کسانی که می خواهند صبر و شکیبایی و تحمل مشقت های بسیار را در راه اسلام و قرآن مشاهده کنند، یک سرمشق پر عظمت است.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۱۱:۵۷
حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در گفت‌و‌گو با رسا تأکید کرد؛
اربعین وسیله وحدت و یگانگی انسان ها است/ لزوم استفاده از ظرفیت رسانه ای اربعین در ترویج فرهنگ حسینی
حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد گفت: راهپیمایی عظیم اربعین می تواند وسیله وحدت و یگانگی بین انسان های روی زمین باشد که محوریت آن راه امام حسین(ع) و مبارزه با ظلم و ظالم و ظلم ستیزی است.
۱۳۹۶/۸/۱۶ - ۱۱:۰۱
اربعین؛
جاده های بی قراری
هنوز رد پای زینب(س) در سعی صفا و مروه عشق؛ از علقمه تا قتلگاه بر خاک طف زده نینوا باقی است و بین الحرمین یادگاری است از سرگردانی عاشقانه اسطوره صبر و ایثار و مقاومت.
۱۳۹۶/۸/۱۵ - ۱۵:۱۱
اربعین؛
افزایش حضور خانواده های ایرانی در راهپیمایی اربعین
حضور خانواده های ایرانی در راهپیمایی اربعین امسال رشد چشمگیری نسبت به سالهای قبل داشته است.