یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ Sunday, June 25, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱۷ - ۲۲:۵۴
شناسه خبر: ۴۹۶۳۹۶
 
آیت الله امینی در دیدار برگزار کنندگان جشنواره جنات؛
حوزه باید فضای مجازی را با اهمیت بداند
آیت الله امینی گفت:حوزه باید عمیقاً وارد فضای مجازی شود، حفظ اسلام فقط به رساله نویسی و کتاب نوشتن نیست بلکه مبلغان باید این فضا را دریابند.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه، آیت الله ابراهیم امینی در دیدار با برگزار کنندگان جشنواره نوین جنات که پیش از ظهر امروز برگزار شد اظهار کرد: در فضای مجازی فقط بحث فساد و فحشا نیست بلکه مهم تر از آن بحث اعتقادات کاربران این فضا است. حوزه باید عمیقاً وارد فضای مجازی شود چرا که حفظ اسلام فقط به رساله نویسی و کتاب نوشتن نیست بلکه مبلغان و فضلا باید این فضا را دریابند.
وی در ادامه افزود: فضای مجازی تأثیراتش از فضای حقیقی و بیرون خیلی بیشتر و مهم تر است. لذا مبلغان بطور فعال و گسترده در این فضا حضور یابند و پاسخگوی شبهات باشند.
آیت الله امینی با اشاره به وظایف حوزه های علمیه و اهمیت آن در عقاید مردم تصریح کرد: حوزه های علمیه نباید از وظیفه مهم خود که صیانت از اخلاق و عقاید مردم است غافل شوند.
وی گفت: فعالیت ما در مقابل توطئه های عظیم و عمیق دشمن اندک است و باید همت بیشتر به خرج دهیم. مجموعه دفتر تبلیغات فعالیت های خوبی انجام می دهد و برخی ضعف ها را جبران می کند ولی این کفایت نمی کند.
آیت الله امینی با اشاره به لازمه تبلیغ موفق در فضای مجازی اظهار کرد: لازم است برای مبلغان خود نیز مصونیت هایی ایجاد شود تا از گزند آلودگی های این فضا به دور مانند.
در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به سیاست های دفتر در این حوزه پرداخت و گفت: سیاست دفتر تبلیغات اسلامی حمایتی و پشتیبانی است. در مرحله اول شناسایی گزینش مبلغان و در مرحله دوم پشتیبانی از طرح هایی است که ارائه می کنند./۸۷۲/د
۱۰۲/ی

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۹:۱۵
حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد:
با احیای خمس و زکات هیچ فقیری در کشور باقی نمی ماند
استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد که با احیای خمس و زکات هیچ فقیری در کشور باقی نخواهد ماند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۸:۵۷
آیت الله هادوی تهرانی مطرح کرد؛
اعتراض به تأویل آیات و پاسخی نقضی به آن
استاد حوزه علمیه با اشاره به اعتراض اهل سنت به شیعیان به خاطر تأویل آیات گفت: علمای شیعه به آیه ۷۲ سوره اسراء استدلال می کنند که هر کس در این دنیا کور است در آخرت هم کور است و راه را گم می کند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۸:۳۵
منکران ولایت به عذاب فوری دچار می شوند
استاد حوزه علمیه خواهران با اشاره به این که ولایت یکی از مهم ترین نمودهای دینداری یک مسلمان محسوب می شود، گفت: منکران ولایت به عذاب فوری دچار می شوند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۶:۳۴
روایت های روزانه یک روحانی(۱۱)
«شوخی کردم!»
امام جمعه با غیض نگاه‌مان کرد و از روی کاغذ چند خط درباره مناسبت‌ها خواند و با تشبیه دولت به بنی صدر و لعنِ بنی صدر؛ ژِ ۳ را تکیه داد به تریبون و رفت پایین.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۵:۵۶
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
فضای مجازی کانون خانواده ها را هدف قرار داده است
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه شبکه های اجتماعی کانون خانواده ها را هدف قرار داده است، صیانت از فرزندان در این فضا را وظیفه هوشمندانه بانوان مؤمن در برابر دشمن دانست.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۲:۳۹
حجت الاسلام محمدی مطرح کرد؛
حوادثی که قبل از قبض روح برای انسان اتفاق می افتد
کارشناس دینی رسانه ملی با اشاره به حوادثی که قبل از قبض روح برای انسان اتفاق می افتد، تجسم اعمال را یکی از این حوادث دانست.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۲:۳۴
حجت الاسلام سعیدی:
انسان اجازه تحلیل افراد را ندارد
استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: انسان نمی تواند کسی را بهشتی و جهنمی معرفی کند چون انسان اجازه تحلیل افراد را ندارد بلکه می تواند تحلیل افعال کند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۲:۳۲
آيت‌الله طه‌محمدي:
بزرگ‌ترين عبادات مسلمانان با حج سنجيده مي‌شود
نماينده ولي فقيه در استان همدان گفت: آنهايي كه درصدد تخريب جايگاه حج هستند، نبايد فراموش كنند كه بزرگ‌ترين عبادات ما مسلمانان با حج سنجيده خواهد شد و مي‌توان گفت حج سنگ محك و ميزان براي سنجش همه عبادا...
۱۳۹۶/۴/۳ - ۰۴:۴۸
حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد مطرح کرد؛
حصول توبه حقیقی با اقرار به گناه و پشیمانی از آن
کارشناس برنامه سحرگهان حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اشاره به این که اقرار به گناه زمینه بازگشت به صراط مستقیم است، گفت: اقرار همگام با پشیمانی از گناه زمینه های توبه حقیقی را شکل می دهد.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۰۴:۰۶
بر پایه تاثیرگذاری طلاب وانس و صمیمتشان با نوجوانان؛
برنامه قرآنی ترنم باران برگزار می شود
ترنم باران یک برنامه قرآنی است که به منظور ترویج قرآن خوانی و انس نوجوانان با قرآن تهیه و تولید و بر پایه تاثیرگذاری طلاب و انس و صمیمتشان با نوجوانان برگزار شده است.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۰۴:۰۲
شرح آیت الله علیدوست بر دعای روز بیست و نهم ماه رمضان
آیت الله علیدوست با اشاره به دعای روز بیست و نهم ماه رمضان توفیق استفاده از ظرفیت ها را از مهم‌ترین نعمت های الهی دانست و بر دوری از تاریکی های شبهات در عصر کنونی تأکید کرد.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۰۱:۰۲
گزارش رسا از حضور باشکوه طلاب در راهپیمایی روز قدس/ روحانیت بازهم طلایه دار بود
روحانیت در شهر مقدس قم دوباره همپای مردم و علمای بزرگ این شهر در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و تأکید کردند که تا پای جان از مظلوم دفاع خواهند کرد.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۰۶:۳۵
حجت الاسلام سعیدی:
شکرانه مال بسیار، دست گیری از دیگران است
کارشناس دینی رسانه ملی با بیان این که شکرانه هر کاری به تناسب آن خواهد بود، گفت: شکرانه مال بسیار، دست گیری از دیگران است.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۰۶:۱۰
با حضور ‌آیت الله نوری همدانی؛
نشست اساتید و جمعی از مسؤولان حوزه برگزار شد
نشست و ضیافت افطاری اساتید حوزه علمیه قم و جمعی از مسؤولان حوزه های علمیه با حضور حضرت آیت الله نوری همدانی در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۰۶:۰۵
حجت الاسلام محمدی مطرح کرد؛
انقلاب روحی و جسمی؛ نشانه قبولی روزه رمضان
استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از اهداف روزه تقوا است، اگر انسان بعد از رمضان چشم، گوش، زبان و اعضای بدن خود را کنترل کرد و تقوا حاصل شد معلوم می شود که روزه او صحیح و کامل بوده است.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۰۵:۵۵
مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی:
جریانی در کشور برای تحریف تاریخ انقلاب تلاش می‌کند
نجفی قدسی با هشدار نسبت به قصد برخی جریان ها برای تحریف تاریخ انقلاب گفت: برنامه ریزی دشمنان متزلزل کردن اعتقاد مردم ایران نسبت به پیشگامان عرصه جهاد و مبارزه است.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۸:۵۳
حجت الاسلام مدنی مطرح کرد؛
خسارت‌‌های جبران ناپذیر غفلت از دشمن بر پیکره اسلام
مدیر جامعه الزهرا(س) با بیان اینکه غفلت از دشمن خسارت‌های جبران ناپذیری بر امت اسلام وارد کرده است، گفت: رژیم صهیونیستی دشمن در کمین امت اسلامی و بشریت است.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۸:۲۹
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج ابوالقاسم:
رهبانیت و انزوا نقطه مقابل دین‌داری است
نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبانیت و انزوا را نقطه مقابل دین‌داری توصیف کرد و گفت: خداوند در مقابل گوشه‌گیری و انزوا به بهانه عبادت موضع جدی گرفته است.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۷:۳۹
آیت‌الله هادوی تهرانی:
شیطان با یک «اعوذبالله» دست‌بردار نیست
استاد حوزه علمیه با اشاره به جریان سجده نکردن ابلیس بر آدم گفت: اطاعت ملائکه از خداوند در سجده بر انسان به سبب تعقل و فهم بیشتر آن‌ها بود.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۷:۳۰
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی تبیین کرد؛
اهمیت حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس
استاد حوزه و دانشگاه در بیان قرآنی اهمیت حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: اگر مؤمن قدمی بردارد که مقدمه ناراحتی کفار را فراهم کند عملی صالح در کارنامه اعمال او ثبت می شود.