Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - ولایت اساس تفکر شیعه است
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ Tuesday, May 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۷ - ۲۱:۲۸
شناسه خبر: ۴۹۴۱۱۷
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
ولایت اساس تفکر شیعه است
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: اساس شیعه بودن بر امامت و ولایت است و اگر کسی ولایت ائمه(ع) را قبول نداشته باشد، ولایت خداوند را ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی ظهر امروز در دیدار طلاب آذربایجانی حوزه علمیه خراسان که در دفتر مرحوم حضرت آیت الله فاضل لنکرانی برگزار شد، خطاب به طلاب اظهار کرد: شرایط امروز آذربایجان، نیاز مردم آن منطقه به علما، فقها و مفسران بزرگ را می رساند. البته در ایران هم نیاز وجود دارد اما نیاز آذربایجان بیشتر است چرا که غالب شهرهای این کشور خالی از روحانی است.

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افزود: از سوی دیگر اگر بخواهیم دایره این وظیفه را کمی وسیع تر کنیم، امروز دنیای اسلام و شیعه شرایطی دارد که شما نسبت به حفظ و تقویت مذهب شیعه در کشورتان وظیفه حساسی دارید. اگر می خواهید تشیع به معنای واقعی خود در آذربایجان حفظ شود، راهش این است که شما درس بخوانید و اوقات خود را به کاری جز درس مصروف نکنید.

وی خاطرنشان کرد: شما طلاب آذربایجانی نباید خودتان را دل خوش به این مسأله کنید که چند سال در ایران تحصیل می کنید و سپس به کشور خود باز می گردید و امام جماعت یک مسجد می شوید؛ به این قانع نباشید چرا که اگر چنین قناعتی را برای خود ایجاد کنید، اشتباه بزرگی کرده اید.

آیت الله فاضل لنکرانی ادامه داد: اساس شیعه بودن بر امامت و ولایت است و اگر کسی ولایت ائمه(ع) را قبول نداشته باشد، ولایت خداوند را ندارد. به عبارت دیگر ولایت خداوند در جایی محقق است که ولایت ائمه(ع) محقق شده باشد. در نتیجه هرچه خودمان را به نور ولایت نزدیک تر کنیم، موفق تر خواهیم بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امام راحل از برکت نزدیک شدن به حقیقت ولایت توانستند نطریه ولایت فقیه را ارائه دهند و این انقلاب و حکومت اسلامی راتشکیل دهند. کلید حل تمام مشکلات سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، شخصی و خانوادگی در مسأله ولایت نهفته شده است./۲۰۳/۸۲۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۰:۳۸
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری:
معامله با خداوند پرسود و بی‌زیان است
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان این‌که اگر انسان به ارزش معامله با خداوند ایمان بیاورد دیگر با هیچ‌کسی معامله نمی‌کند، گفت: تنها معامله با خداوند پرسود و بی‌زیان است.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۱:۳۲
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری تشریح کرد؛
عوامل افزایش رزق
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان این‌که برخی عوامل ازدیاد رزق ربطی به ایمان ندارد، گفت: اولین عامل افزایش رزق تلاش و کوشش است.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۰۰:۱۴
آیت الله سیدان:
ظرفیت انسان بالاتر از آن است که به خاطر ترس یا طمع خدا را عبادت کند
آیت الله سیدان گفت: اگر ما بدانیم که چگونه موجودی هستیم و ظرفیت ما بالاتر از جبرئیل است، روا نیست که در مسیر رشد توقف و خداوند را از روی ترس و طمع عبادت کنیم.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۵:۵۹
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری:
روزه سرآغاز برقراری عدالت در جامعه است
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان این‌که روزه برکات زیادی برای انسان‌ها دارد، گفت: روزه سرآغاز برقراری عدالت در جامعه است.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۲۳:۲۲
آیت الله سیدان:
تقوا مهمترین محصول زندگی دنیا است
آیت الله سیدان گفت: اگر توجه داشته باشیم که روزه را خداوند به ما امر فرموده، برای آن لحظه شماری خواهیم کرد و در پایان ماه مبارک رمضان غصه دار خواهیم شد.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۵:۵۸
با فعالیت یکصد مبلغ؛
طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه خراسان رضوی اجرا می شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه از اعزام یکصد مبلغ در قالب طرح ضیافت الهی به بقاع متبرکه استان خبر داد و اهم برنامه های این طرح را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۵:۵۳
تولیت آستان قدس رضوی:
محتوای فقه توان هدایت گری جامعه بشری را دارد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: محتوای بسیار بالای فقه، می‌تواند جامعه بشری را اداره کند و این موضوع می‌تواند تمام شئون اجتماعی انسان معاصر را به نحو عالی اداره کند.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۹:۰۴
فردا و در مراسم تودیع و معارفه؛
رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی تغییر می کند
حجت الاسلام والمسلمین فرزانه پس از ۲۷ سال ریاست دانشگاه علوم اسلامی رضوی، تودیع می شود.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۱:۵۱
آیت الله علم الهدی:
انسان سازی ملاک خلیفة اللهی است
امام جمعه مشهد گفت: تربیت نقشی اساسی در سرنوشت انسان دارد و ما به عنوان مربّیان طلاب و جامعه باید ظرف وجودی خود و دیگران را در جریان تربیت صحیح قرار دهیم و ملاک خلیفه الله بودن را در خود پیاده کنیم.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۱:۲۰
با حضور آیت الله علم الهدی؛
آیین رونمایی از کتاب «الگوی تربیت جامع طلاب» برگزار شد
آیین رونمایی از کتاب «الگوی تربیت جامع طلاب» با حضور امام جمعه مشهد و جمعی از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۳۶
در مشهد؛
سلسله همایش های از سلاح تا صلاح ویژه مبلغان ماه رمضان برگزار شد
سلسله همایش های از سلاح تا صلاح ویژه مبلغان ماه رمضان با هدف تبیین سر فصل ها و ارائه محتوای تبلیغی در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۲:۵۲
تولیت آستان قدس رضوی:
مدیران تا زمانی که درگیر فضای مجازی نشوند کار پیش نمی رود
تولیت آستان قدس رضوی رمز موفقیت در فضای مجازی را درگیر شدن مدیران دانست و گفت: مدیران تا زمانی که درگیر فضای مجازی نشوند کار پیش نمی رود.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۱:۳۹
شاگرد شهیده بنت الهدی صدر:
دختران و زنان مسلمان باید جلوتر از دیگران باشند
حائری با بیان اینکه اثرگذاری بنت الهدی صدر تا جایی است که پایه های اساسی جامعه را در انقلاب فرهنگی و مبانی و تفکرات دگرگون کرد، گفت: حتی در این شرایط او جامعه را زیر سوال برد و نسبت به فسادها و ناهنجا...
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۱:۲۳
با حضور صاحبنظران داخلی و خارجی؛
اختتامیه سلسله نشست های آشنایی با آرا و اندیشه های شهید صدر برگزار شد
اختتامیه سلسله نشست های آشنایی با آرا و اندیشه های شهید صدر با عنوان« نابغه ای که نمی شناسم» با حضور جمعی از پژوهشگران، استادان و صاحبنظران داخلی و خارجی برگزار شد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۰:۲۰
در میزگرد تخصصی «شهید صدر نمای بین المللی اندیشه شیعی» مطرح شد؛
بدون آشنایی با شهید صدر نمی توان شیعه و اسلام را شناخت
رافائل، شرق شناس و صدرپژوه ایتالیایی گفت: امکان درک و اندیشه موثر شیعه و اسلام نمی توانیم داشته باشیم مگر اینکه با شهید صدر آشنا شویم و از طرفی هر کاری که ما می خواهیم انجام دهیم باید نظریه پردازی باش...
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۶:۳۵
رییس دانشگاه ادیان و مذاهب:
پرچم پرافتخار شیعه در سراسر دنیا به اهتزاز درآمده است
رییس دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان این‌که در مقابل سایر ادیان احساس حقارت نداریم، گفت: پرچم عزت و افتخار شیعه در سراسر دنیا به اهتزاز درآمده است.
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۵:۳۵
تحلیلگر سیاسی پرس تی وی؛
رسانه ها در اروپا توان حرف زدن علیه صهیونیسم را ندارند
تحلیلگر سیاسی پرس تی وی گفت: بزرگ ترین مشکل خبرنگاران در اروپا این است که ما نمی توانیم در خصوص یهود حرف بزنیم.
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۲۳:۲۳
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان:
نشریه بچه های مسجد ویژه کودکان خراسان چاپ می شود
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: برای ماه مبارک رمضان مرکز رسیدگی به امور مساجد برای عموم مردم و کودکان برنامه دارد که برای کودکان ویژه نامه ای با عنوان "کودکان مسجد" است.
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۲۲:۵۰
در مشهد؛
نشست «کودک همسری از دو منظر فقهی و قانونی» برگزار شد
نشست «کودک همسری از دو منظر فقهی و قانونی» با حضور سیاوشی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام علیرضا عابدی استادیار گروه فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۱۷:۵۲
در مشهد؛
اختتامیه کنگره بین‌‌المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی برگزار شد
اختتامیه کنگره بین‌‌المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی با حضور ۱۲۰ نفر از ملیت‌های خارجی و تولیت آستان قدس رضوی در مشهد برگزار شد.