یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ Sunday, December 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۴۶
شناسه خبر: ۴۹۲۷۶۶
 
امام جمعه ارومیه:
مسؤولان ترس از دشمن را به پای ملت نگذارند
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مردم ایران زیر سایه رهبری ذره‌ای ترس به خود راه نمی‌دهند، گفت: اگر مسؤولان خود از دشمن می‌ترسند نباید این ترس را از طرف مردم ایران بیان کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ارومیه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در نماز جمعه این هفته که در مصلی امام خمینی‌(ره) ارومیه برگزار شد، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و کارکنان ارتش، اظهار داشت: مهم‌ترین شاخصه‌ ملت ایران در دنیا این است که محکم در برابر دشمن ایستاده‌اند و در این مسیر کوچک‌ترین ضعفی از خود نشان نداده و به دشمن اجازه تعدی به کشور و نظام را نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه مردم ایران زیر سایه رهبری ذره‌ای ترس به خود راه نمی‌دهند، افزود: اگر مسؤولان خود از دشمن می‌ترسند نباید این ترس را از طرف مردم ایران بیان کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی توجه دنیا به انتخابات ایران را ویژه خواند و ادامه داد: دنیا به انتخابات ایران طمع دارد و تمام نقشه‌ها و برنامه‌ریزی‌های آنان در جهت به‌ بیراهه کشیدن این انتخابات است و برای رسیدن به این هدف از هیچ کاری فروگذار نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه دشمن همیشه با ادبیات زیبا سعی در فریب مردم دارد، گفت: اروپا و آمریکایی‌ها در سایت‌ها و فضای مجازی با الفاظ زیبا سعی دارند خود را دلسوز مردم ایران نشان دهند ولی چگونه ممکن است در حالی که مسؤولان آمریکا می‌گویند شرارت در ژن ایرانی‌ها است دلسوز مردم ایران باشند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به جوسازی‌ها و شایعات ایجاد شده در رسانه‌های خارجی، خاطرنشان کرد: مردم نباید به حرف آنان گوش دهند زیرا هدف اصلی آنان از این شایعات دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات و یا انتخاب فرد ناشایست برای ریاست‌جمهوری از سوی مردم ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به رد صلاحیت شدن عده‌ای برای انتخابات ریاست‌جمهوری، تصریح کرد: کاندیداها و طرفدارانشان نباید از این عدم احراز صلاحیت ناراحت شوند زیرا این عدم احراز صلاحیت مطلق نیست بلکه منظور این است که ریاست‌جمهوری یک سری معیار و شاخص‌هاییدارد که این افراد آن را ندارند و گرنه در سمت‌های دیگر همچون وزارت و مدیریت می‌توانند خدمت کنند.

وی افزود: نکته دیگری که این افراد باید توجه داشته باشند این است که اگر برای خدمت به خلق و با نیت الهی در این مسیر گام برداشته‌اند اکنون که این مسؤولیت از آنان گرفته شده است باید خدا را شکر کنند که این مسؤولیت سنگین را از دوش آنان برداشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی قانع بودن به محدودیت‌ها و شرایط فعلی را از ویژ‌گی‌های خوب انسان دانست و عنوان کرد: مردم باید آگاه باشند که اگر افرادی برای رد صلاحیت به خیابان‌ها ریختند و شورش به پا کردند اینها حب ریاست دارند و گرنه کسی برای قبول مسؤولیت و جواب و سؤال شدن برای آن مسؤولیت آشوب به پا نمی‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی هم‌چنین افزود: آنانی که بعد از قبولی در انتخابات نیز بزن و بکوب به راه می‌اندازند ریاست‌طلب هستند زیرا قبول مسؤولیت نیاز به شادی ندارد بلکه انسان باید برای داشتن مسؤولیت برای مردم احساس تکلیف و سنگینی کند.

وی در ارتباط با انسان‌ها رعایت انصاف را مهم و ضروری دانست و گفت: مردم در همه حال باید انصاف را رعایت کنند و اکنون که در آستانه انتخابات هستیم همه باید در نقد مسؤولان جانب انصاف را رعایت کنند و حقایق را در کنار ضعف‌ها و قدرت‌ها بیان کنند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ۲۷ رجب مصادف با سال‌روز مبعث پیامبر(ص) اظهار کرد: خداوند در قرآن هدف از ارسال پیامبران را هدایت انسان‌ها خوانده است و برای همین پیامبر(ص) به نرمی و مهربانی مردم را به سوی خدا هدایت می‌کردند و در این راه برای هدایت مردم حرص و ولع داشتند./۲۰۱/۹۳۶/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۷:۲۵
امام‌جمعه خوی:
مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی از اهداف وحدت حوزه و دانشگاه است
امام‌جمعه خوی گفت: توجه جدی و مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی از اهداف وحدت حوزه و دانشگاه است.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۶:۱۸
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی ارومیه:
حمایت مالی از حوزه های علمیه در اولویت خیران باشد
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) ارومیه گفت: مردم باید از نظر مالی به حوزه‌های علمیه کمک کنند؛ چراکه حوزه‌ها تنها با کمک‌های مردمی اداره می‌شوند و بودجه دولتی ندارند.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۵:۳۳
امام جمعه ارومیه:
مسؤولان تریبون ها را در اختیار مخالفان نظام نگذارند
امام جمعه ارومیه با انتقاد از دادن تریبون در روز دانشجو به برخی از مخالفان نظام و اسلام، گفت: به بهانه روز دانشجو برخی با دادن شعار علیه نظام خواستار رفع حصر شدند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۵۱
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه:
دشمنان به دنبال اختلاف میان حوزه و دانشگاه هستند
حجت الاسلام کیومرزی گفت: سال هاست دشمنان نظام به دنبال اختلاف انداختن بین حوزه و دانشگاه هستند؛ به همین دلیل حوزه و دانشگاه نباید از این توطئه‌های دشمن غفلت کنند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۱۹
رییس ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی مطرح کرد؛
فعالیت ۴۰ هزار سایت وهابیت برای شبهه افکنی دینی
رییس ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی گفت: ۴۰ هزار سایت وهابیت برای شبهه افکنی دینی در فضای مجازی فعال است؛ این در حالی است که تنها ۲۰۰ پایگاه در مقابله با این هجمه فعالیت دارد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۵:۵۵
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی مطرح کرد؛
ضرورت گسترش مباحث دینی برای غلبه بر جنبه های منفی فضای مجازی
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: با گسترش منطق، عرفان و دین در فضای مجازی می توان بر جنبه های منفی فضای مجازی غالب شد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۹:۱۰
مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:
بلاهت و سفاهت ترامپ فلسطین را به محور توجهات جهانی بازگرداند
حجت الاسلام داداش زاده با بیان اینکه امروز سفاهت و بلاهت ترامپ دشمنی آمریکا با اسلام را بر همگان واضح کرد، گفت: این اظهارات احمقانه بار دیگر فلسطین را به محور توجهات جهانی باز گرداند و بهانه ای برای ا...
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۸:۴۱
مدیر مدرسه علمیه ماکو:
اظهارات ترامپ حجت را بر مسلمانان برای تقابل با اسرائیل غاصب تمام کرد
حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه اظهارات اخیر ترامپ دشمنی آمریکا را بر همگان واضح و آشکار کرد، گفت: امروز با این سخنان ترامپ حجت بر همه مسلمانان تمام شد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۰۹
مدیر استانی حوزه علمیه آذربایجان غربی:
اساس طلبگی اخلاق و تهذیب نفس است
حجت السلام محمدی با تأکید بر انس با امام حسین(ع) و انجام نوافل به ویژه نماز شب، گفت: اساس طلبگی ترک معصیت و تهذیب اخلاق در مسیر ترقی معنوی است.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۰۹:۲۹
مدیر مدرسه علمیه امام خامنه ای ارومیه:
اظهارات ترامپ اذهان جهانی را بار دیگر متوجه مسأله فلسطین کرد
حجت الاسلام قاسم خانی با بیان اینکه در حوادث اخیر که چندین سال منطقه درگیر با تروریسم داعشی شد مسأله فلسطین به حاشیه رانده شده بود، گفت: اقدام اخیر ترامپ سبب شد بار دیگر اذهان جهانی متوجه فلسطین شود.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۲۳:۳۷
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:
سیستم هوشمند مساجد روشی نوین برای تبیین آموزه های دینی است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: بهره وری از سیستم هوشمند مساجد با نگاه تبلیغی و نه دید اقتصادی انجام گیرد تا معارف دین و معارف اهل بیت در مساجد به صورت نوین، به روز و تاثیرگذار مطرح شود.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۹:۱۴
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی:
سمینار ملی اقوام و ادیان دی ماه سال جاری برگزار می شود
حجت الاسلام کریمی از برگزاری سمینار ملی اقوام و ادیان با هدف ایجاد وحدت و همبستگی در میان شیعه و سنی در دی ماه امسال خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۸:۳۹
معاون تهذیب حوزه علمیه آذربایجان غربی خبر داد؛
۱۲ طلبه ارومیه معمم می شوند/ تهیه طرح جامع تربیتی مدارس
حجت الاسلام ارشاد با اشاره به برگزاری آیین تلبس و عمامه گذاری ۱۲ تن از طلاب حوزه علمیه ارومیه، گفت: این مراسم پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۶:۴۷
امام جمعه اهل سنت ارومیه:
مسلمانان در برابر زیاده خواهی های استکبار سکوت نکنند
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: تنها با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر رژیم صهیونیستی سر دادن نمی توان در برابر جنایت های سران آمریکا و رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد بلکه مسلمانان در همه کشورهای اسلامی با...
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۶:۰۶
همایش فرهنگی و پژوهشی نماز در سلماس برگزار شد
همایش فرهنگی و پژوهشی نماز به همت گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) سلماس برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۲۳
نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری:
مسلمانان رژیم صهیونیستی را تحریم کنند
نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: مسلمانان سراسر دنیا همه مراودات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند تا به این ترتیب هم به صورت عملی و هم به صورت عینی ...
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۱۶
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:
وحدت امت اسلامی تنها راه مقابله با اقدامات صهیونیست‌ها است
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دشمنان جهان اسلام امروزه در یک جبهه قرار دارند و با یکدیگر متحد و دوست هستند کشورهای اسلامی نیز باید در برابر آنها دست برادری و اتحاد به همدیگر داده و...
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۱۰
با صدور بیانیه ای؛
علما و روحانیان اهل سنت آذربایجان غربی اقدام اخیر ترامپ را محکوم کردند
علما و روحانیان اهل سنت آذربایجان غربی با صدور بیانیه ای اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم منحوس اسرائیل را محکوم کردند.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۵:۵۸
همزمان با سراسر کشور؛
نمازگزاران ارومیه تصمیم اخیر ترامپ را محکوم کردند
همزمان با سراسر کشور مردم ارومیه و دیگر شهرهای استان آذربایجان غربی هم صدا تصمیم اخیر ترامپ رییس جمهور آمریکا در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف را محکوم کردند.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۵:۳۷
امام جمعه ارومیه:
مسلمانان در برابر تصمیم انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس بایستند
حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه تمام مسلمانان باید در برابر تصمیم ترامپ در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس بایستند، گفت: فلسطین محور وحدت در جهان اسلام و چنین اقدامی دهن کجی به مسلمانان ...