پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ Thursday, December 14, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۴:۵۰
شناسه خبر: ۴۹۲۷۶۰
 
نماینده ولی فقیه در ایلام:
شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها انقلابی عمل کرد
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: این یک واقعیت انکار ناپذیر است که شورای نگهبان همواره در بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس قانون و مصالح کشور با قاطعیت و انقلابی عمل می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ایلام، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: شورای نگهبان در رد صلاحیت کسانی که با ولایت فقیه و رهبری زاویه دارند انقلابی عمل کرد.

وی افزود: کثرت نام نویسی نامزدهای ریاست جمهوری به ویژه اصلاح طلبان تمسخر و دهن کجی به نظام و قانون اساسی و آتش تهیه تبلیغاتی علیه شورای محترم نگهبان است. اساسا ثبت نام عمده زیادی از آنها و رد صلاحیت بیشتر این افراد مقدمه و بهانه ای برای تخریب جایگاه شورای نگهبان است.

امام جمعه ایلام ادامه داد: این یک واقعیت انکار ناپذیر است شورای نگهبان همواره در بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس قانون و مصالح کشور با قاطعیت و انقلابی عمل می کند و جنجالهای تبلیغاتی رسانه ای دشمنان و مزدوران داخلی در عزم و اراده اعضای محترم شورای نگهبان بی اثر خواهد بود.

وی در ادامه به واگذاری سهام عدالت پرداخت و گفت: واگذاری سهام عدالت و پرداخت یارانه های نقدی به مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در آستانه انتخابات شائبه تبلیغات انتخاباتی دارد. چرا در مدت چهارسال چنین کمک هایی رخ نداد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی ابراز کرد: چرا برخی از مدیران پرداخت یارانه را عذاب الیم، گدا پروری و توهین به مردم عنوان می کردند اما در آستانه انتخابات در کیسه را باز کردند و ثانیا این نشان از بی عدالتی و جفا به سایر نامزدها است. گرچه کمک به طبقات نیازمند جامعه همواره کاری مطلوب و در خور تحسین است اما در آستانه برگزاری انتخابات یک نوع امتیاز و جلب آراء برای نامزد خاص است.

وی خاطر نشان کرد: این کار قطعا موجب اعتراض و انتقاد سایر نامزدها خواهد شد و این برخلاف روند تبلیغات سالم در کشور و یک سنت غلط و مردم نیز از شیوه تبلیغات انتخاباتی کاملا ناراضی و معترض خواهند بود.

خطیب جمعه ایلام به ۲۵ رجب که سالروز شهادت امام هفتم موسی بن جعفر علیه السلام است اشاره کرد و گفت: امام هفتم واجد تمامی صفات و کمالات انسانی بود.

وی عنوان داشت: اصولا پیشوایان معصوم علیهم السلام مظهر کامل فضائل و مکارم اخلاقی بودند و همه آنها در یک مکتب تربیتی پرورش یافته و از سرچشمه نظام وحیانی الهام گرفته اند. مکارم اخلاق و ویژگی های روحی پیشوای هفتم چنان چشمگیر بود که نه تنها دوستان بلکه سر سخت ترین دشمنان آن حضرت نیز بدان معترف بودند و خود را در برابر آن عظمت کوچک و حقیر می دانستند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی در ادامه به تهدیدات و تحریم های آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: این تهدیدات و تحریم ها دلیلی روشن بر نقض و شکست برجام است و این خود ضعف و عقب نشینی دولت تدبیر و امید است.

وی ادامه داد: اصولا هر وقت اصلاح طلبان و دگر اندیشان گفتگو با آمریکا مدیریت اجرائی کشور را عهده دار شدند از گفتمان انقلابی امام و رهبری فاصله گرفتند. فشارها و تهدید و تحریم های دولت آمریکا علیه ایران در دوران ریاست جمهوری یکی از سران فتنه ۸۸ صد چندان شد و با وجود امتیاز دهی و عقب نشینی از مبانی انقلابی و فکری امام آمریکائی ها نه تنها امتیازی به ایران ندادند بلکه ایران را به عنوان محور شرارت معرفی کردند.

امام جمعه ایلام گفت: امروز هم که اصلاح طلبان در این دولت سکاندار مدیریت کلان کشور هستند با مساله برجام امتیازات فراوان به طرف های غربی داده و از خطوط قرمز عبور کردند و برجام را فتح الفتوح و خورشید تابان و بزرگتر از پیروزی خرمشهر دانستند اما پس از توافق و اجرا نه تنها مشکلات اقتصادی حل نشد نه تنها آمریکا از مواضع خصمانه خود عدول نکرد بلکه مشکلات اقتصادی بیشتر و گستاخی و تحریم ها علیه ملت ایران بیشتر شد که اگر به توصیه های حکیمانه رهبر معظم انقلاب عمل می شد قطعا کشور تا این حد خسارت نمی دید./۲۰۱/۸۷۹/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۲:۰۰
نماینده ولی فقیه در ایلام:
مدیریت جهادی و روحیه انقلابی رمز پیشرفت و تعالی نظام است
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: از زمان پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون که قریب به چهل سال از عمر با برکتش می گذرد هرجا روحیه انقلابی با حرکت جهادی توأم بوده، پیروز و سربلند از میدان خارج شده ایم.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۲۲:۱۲
امام جمعه ایلام:
مدیریت جهادی سبب درخشش ایلام در ایام اربعین شد
امام جمعه ایلام گفت: مدیریت جهادی سبب شد اربعین امسال به سند افتخاری برای استان ایلام تبدیل شود و تردد بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زائر از مرز مهران یک معجزه بود.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۲۰:۵۴
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام:
هدف اصلی طلاب علوم دینی تبلیغ و نشر معارف الهی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام گفت: طلبه باید در تمامی لحظات زندگی خود در مسیر کسب رضایت الهی قدم بردارد و تزکیه و تهذیب نفس خویش را در اولویت قرار دهد.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۲۰:۵۱
امام جمعه ایلام:
استکبار به دنبال فاصله انداختن بین نسل جوان و معارف دینی است
امام جمعه ایلام گفت: استکبار به دنبال فاصله انداختن بین نسل جوان و معارف دینی است؛ زیرا روحیه جهادی و فرهنگ ایثار برگرفته از مکتب اسلام و نماز است.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۵:۲۵
نماینده ولی فقیه در ایلام:
طلاب نقش مهمی در بازدارندگی از وقوع ناهنجارهای اجتماعی دارند
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: نقش خواهران طلبه عامل بسیار مهمی در بازدارندگی از بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی است و باید توجه ویژه ای به حوزه های علمیه خواهران شود.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۲:۲۳
نماینده ولی فقیه در ایلام:
آل سعود در سراشیبی سقوط قرار گرفته است
نماینده ولی فقیه در ایلام با بیان اینکه آل سعود در سراشیبی سقوط قرار گرفته است، گفت: در حال حاضر این کشور دچار بحران های مختلفی بوده و این بحران ها مقدمه ای برای نابودی این خاندان فاسد است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۲:۱۵
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام:
طلاب خواهر نقش بسزایی در ترویج سبک زندگی اسلامی دارند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام با بیان اینکه بالا رفتن آمار طلاق یکی از ناهنجاری های مخرب در روند رشد جامعه است، گفت: برای مقابله با این روند یکی از ماموریت های مهم مدارس علمیه خواهران آشنا سازی ...
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۲۲:۰۷
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام:
قدس شریف تبدیل به قبرستان رژیم صهیونیستی خواهد شد
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام گفت: خشم و انزجار تمامی مسلمانان جهان از سخنان ترامپ موجب یکپارچگی و تجمیع امت اسلامی شد و همین اتحاد نابودی اسرائیل و این رژیم جعلی را رقم خواهد زد.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۲۲:۰۲
مدیر حوزه علمیه استان ایلام:
پیروزی در دفاع مقدس مرهون جایگاه ولایت است
مدیر حوزه علمیه استان ایلام گفت: اگر در دفاع مقدس چیزی به عنوان ولایت نبود این حماسه بزرگ خلق نمی‌شد و با مطالعه‌ وصیت‌نامه شهدا درمی‌یابیم که آن عزیزان بر اطاعت از ولایت و رهبری تاکید فراوان داشته‌ان...
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۲:۵۱
مرکز مدیریت حوزه علمیه ایلام با صدور بیانیه ای؛
سخنان رییس جمهور آمریکا به نابودی اسرائیل سرعت بخشید
مرکز مدیریت حوزه علمیه برادران استان ایلام، در پیامی سخنان رییس جمهور آمریکا مبنی بر تغییر پایتخت رژیم غاصب اسرائیل از تل آویو به قدس شریف را محکوم کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۲:۴۰
نماینده ولی فقیه در ایلام:
ایران اسلامی پناهگاه مظلومان و پایگاه مبارزه با استکبار است
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: انقلاب اسلامی ایران چهل سال است که در مقابل توطئه های استکبار ایستادگی کرده و امروز شاهد صدور تفکر انقلابی ایران اسلامی به سایر کشورهای دنیا هستیم.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۲۱:۳۳
معاون آموزش حوزه علمیه استان ایلام:
بیت المقدس تا ابد برای اسلام و پایتخت فلسطین خواهد ماند
معاون آموزش حوزه علمیه استان ایلام گفت: جمهوری اسلامی ایران از پیروزی انقلاب تاکنون شعار نابودی رژیم غاصب اسرائیل را سر داده و لحظه ای در این راه تردید و کوتاهی نکرده و همواره حامی کشورهایی است که آرم...
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۳:۴۲
امام جمعه ایلام:
حفظ برجام و تدام تحریم ها توطئه جدید اروپا و آمریکا است
امام جمعه ایلام گفت: حفظ همزمان برجام و تدام تحریم‌های ظالمانه توطئه جدید آمریکا و کشورهای اروپایی علیه ملت ایران و انتظار غلط در برخی شکل گرفته است که می‌توانند روی فرانسه در مقابل آمریکا حساب کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۲۲:۰۵
مدیر حوزه علمیه استان ایلام:
آزادی کامل فلسطین از اشغال رژیم صهیونیستی آرمان امت اسلامی است
مدیر حوزه علمیه استان ایلام با بیان این که بیت المقدس نخستین قبله و خط قرمز تمامی امت اسلامی است و تا ابد این مکان مقدس برای فلسطین و دنیای اسلام باقی خواهد ماند، گفت: قدس و آزادی کامل فلسطین از اشغ...
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۱۵:۰۰
نماینده ولی فقیه در ایلام:
ایران اسلامی همواره در صف اول مبارزه با استکبار بوده است
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: قدرت ایران اسلامی در خاورمیانه و منطقه قدرتی بلامنازع است و هیچگاه هیچ قدرتی نمی تواند نقش سازنده و مؤثر ایران را در خاورمیانه نادیده بگیرد.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۱۳:۰۷
مدیر حوزه علمیه شهرستان سرابله:
طلاب با الگوگیری از اهل بیت زمینه شکوفایی دین را فراهم کنند
مدیر حوزه علمیه شهرستان سرابله گفت: طلاب و روحانیان باید خاندان اهل بیت را الگوی خود قرار دهند تا زمینه شکوفایی دین در جامعه فراهم شود چرا که آنها امروز ادامه دهندگان راه انبیا و اوصیا الهی هستند.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۰۰:۲۰
امام جمعه ایلام:
قوه قضاییه پناهگاه مظلوم در مقابل ظالم است
حجت الاسلام والمسلمین لطفی گفت: عدالت خواهی و دفاع از مظلوم از ویژگی های شخصیتی پیامبر گرامی اسلام است که باید بیش از گذشته الگوی دستگاه قضا قرار گیرد.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۸:۱۵
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام:
طلاب خواهر باید خود را مسلح به علم و اخلاق حسنه کنند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام گفت: رسالت طلاب در عین سنگین بودن و دارای حساسیت های بالا؛ اما مسیری سراسر نور و سعادت است که سبب عدم انحراف افراد جامعه از صراط مستقیم می شود.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۷:۳۹
نماینده ولی فقیه در ایلام:
طلاب و روحانیان نقش مهمی در ایجاد وحدت دارند
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: تندروی و یا سهل انگاری در مساله دین داری امری خطرناک است و سبب می شود تا تعبیری غیر از چهره رحمانی و واقعی از اسلام ناب محمدی شود.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۲۲:۳۴
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام:
وحدت امت اسلامی موجب شکست دشمنان خواهد شد
مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام گفت: طلاب و روحانیان مدارس علمیه باید با تبیین و توضیح آثار مثبت وحدت در جامعه و مابین فرق اسلامی، از بروز ایجاد تفرقه جلوگیری کنند.