پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ Thursday, April 27, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۴:۵۰
شناسه خبر: ۴۹۲۷۶۰
 
نماینده ولی فقیه در ایلام:
شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها انقلابی عمل کرد
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: این یک واقعیت انکار ناپذیر است که شورای نگهبان همواره در بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس قانون و مصالح کشور با قاطعیت و انقلابی عمل می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ایلام، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: شورای نگهبان در رد صلاحیت کسانی که با ولایت فقیه و رهبری زاویه دارند انقلابی عمل کرد.

وی افزود: کثرت نام نویسی نامزدهای ریاست جمهوری به ویژه اصلاح طلبان تمسخر و دهن کجی به نظام و قانون اساسی و آتش تهیه تبلیغاتی علیه شورای محترم نگهبان است. اساسا ثبت نام عمده زیادی از آنها و رد صلاحیت بیشتر این افراد مقدمه و بهانه ای برای تخریب جایگاه شورای نگهبان است.

امام جمعه ایلام ادامه داد: این یک واقعیت انکار ناپذیر است شورای نگهبان همواره در بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس قانون و مصالح کشور با قاطعیت و انقلابی عمل می کند و جنجالهای تبلیغاتی رسانه ای دشمنان و مزدوران داخلی در عزم و اراده اعضای محترم شورای نگهبان بی اثر خواهد بود.

وی در ادامه به واگذاری سهام عدالت پرداخت و گفت: واگذاری سهام عدالت و پرداخت یارانه های نقدی به مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در آستانه انتخابات شائبه تبلیغات انتخاباتی دارد. چرا در مدت چهارسال چنین کمک هایی رخ نداد.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی ابراز کرد: چرا برخی از مدیران پرداخت یارانه را عذاب الیم، گدا پروری و توهین به مردم عنوان می کردند اما در آستانه انتخابات در کیسه را باز کردند و ثانیا این نشان از بی عدالتی و جفا به سایر نامزدها است. گرچه کمک به طبقات نیازمند جامعه همواره کاری مطلوب و در خور تحسین است اما در آستانه برگزاری انتخابات یک نوع امتیاز و جلب آراء برای نامزد خاص است.

وی خاطر نشان کرد: این کار قطعا موجب اعتراض و انتقاد سایر نامزدها خواهد شد و این برخلاف روند تبلیغات سالم در کشور و یک سنت غلط و مردم نیز از شیوه تبلیغات انتخاباتی کاملا ناراضی و معترض خواهند بود.

خطیب جمعه ایلام به ۲۵ رجب که سالروز شهادت امام هفتم موسی بن جعفر علیه السلام است اشاره کرد و گفت: امام هفتم واجد تمامی صفات و کمالات انسانی بود.

وی عنوان داشت: اصولا پیشوایان معصوم علیهم السلام مظهر کامل فضائل و مکارم اخلاقی بودند و همه آنها در یک مکتب تربیتی پرورش یافته و از سرچشمه نظام وحیانی الهام گرفته اند. مکارم اخلاق و ویژگی های روحی پیشوای هفتم چنان چشمگیر بود که نه تنها دوستان بلکه سر سخت ترین دشمنان آن حضرت نیز بدان معترف بودند و خود را در برابر آن عظمت کوچک و حقیر می دانستند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی در ادامه به تهدیدات و تحریم های آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: این تهدیدات و تحریم ها دلیلی روشن بر نقض و شکست برجام است و این خود ضعف و عقب نشینی دولت تدبیر و امید است.

وی ادامه داد: اصولا هر وقت اصلاح طلبان و دگر اندیشان گفتگو با آمریکا مدیریت اجرائی کشور را عهده دار شدند از گفتمان انقلابی امام و رهبری فاصله گرفتند. فشارها و تهدید و تحریم های دولت آمریکا علیه ایران در دوران ریاست جمهوری یکی از سران فتنه ۸۸ صد چندان شد و با وجود امتیاز دهی و عقب نشینی از مبانی انقلابی و فکری امام آمریکائی ها نه تنها امتیازی به ایران ندادند بلکه ایران را به عنوان محور شرارت معرفی کردند.

امام جمعه ایلام گفت: امروز هم که اصلاح طلبان در این دولت سکاندار مدیریت کلان کشور هستند با مساله برجام امتیازات فراوان به طرف های غربی داده و از خطوط قرمز عبور کردند و برجام را فتح الفتوح و خورشید تابان و بزرگتر از پیروزی خرمشهر دانستند اما پس از توافق و اجرا نه تنها مشکلات اقتصادی حل نشد نه تنها آمریکا از مواضع خصمانه خود عدول نکرد بلکه مشکلات اقتصادی بیشتر و گستاخی و تحریم ها علیه ملت ایران بیشتر شد که اگر به توصیه های حکیمانه رهبر معظم انقلاب عمل می شد قطعا کشور تا این حد خسارت نمی دید./۲۰۱/۸۷۹/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۳:۳۷
نماینده ولی فقیه در ایلام:
شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در جامعه نهادینه شود
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: شعار راهبردی رهبر معظم انقلاب باید در جامعه نهادینه و عملی شود و مسؤولان و مدیران باید در جهت تحقق مطالبات رهبری تلاش کنند.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۱:۰۰
مدیر مدرسه ولی عصر شهرستان مهران:
زهد و تقوا از معیارهای مهم طلبگی است
مدیر مدرسه ولی عصر شهرستان مهران گفت: زهد و تقوا یعنی داشتن اهدافی که به خاطر آن، ضوابط و حدّ و مرزها و ترمزهایی برای طلبه ایجاد می شود که سبب عدم تجاوز از خطوط است، اگر چه آن چیزها حلیت داشته باشد.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۶:۲۰
معاون پژوهشی حوزه برادران ایلام:
پژوهش مهمترین روش برای پاسخگویی به شبهات است
معاون پژوهشی حوزه برادران ایلام گفت: اساتید و فضلای حوزه باید با تحقیق و پژوهش در مسائل علمی و اعتقادی، به مقابله با شبهات رفته و جامعه را از معارف غنی اهل بیت(ع) بهرمند کنند.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۶:۰۸
مدیر حوزه های علمیه ایلام:
توسعه برنامه های دینی در زندان سبب جلوگیری از جرائم می شود
مدیر حوزه های علمیه ایلام گفت: توسعه برنامه های دینی و آموزه های مذهبی در بین زندانیان می تواند جلوی بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های جامعه را بگیرد و زندانیان را در مقابل انحرافات بیمه کند.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۴:۵۰
نماینده ولی فقیه در ایلام:
شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها انقلابی عمل کرد
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: این یک واقعیت انکار ناپذیر است که شورای نگهبان همواره در بررسی صلاحیت نامزدها بر اساس قانون و مصالح کشور با قاطعیت و انقلابی عمل می کند.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۰۹:۰۰
نماینده ولی فقیه در ایلام:
طلاب نقش مهمی در تبیین شعار سال دارند
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: وظیفه حوزه های علمیه بررسی اقتصاد مقاومتی از دیدگاه و مبانی اسلام و تبیین آن برای آحاد جامعه است.
۱۳۹۶/۱/۲۵ - ۱۵:۳۶
نماینده ولی فقیه در ایلام:
اقتصاد مقاومتی راهکار اساسی برای مقابله با فقر و بیکاری است
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: تعهد انقلابی و کارآمدی اجرای دو معیار مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۸:۴۷
نماینده ولی فقیه در ایلام:
اعتکاف یکی از مراسم های ارزشمند و معنوی دین مبین اسلام است
نماینده ولی فقیه در ایلام با بیان این که اعتکاف یکی از مراسم های ارزشمند و معنوی دین مبین اسلام است، گفت: دستگاه‌ها و نهادهای فعال همکاری و تعامل لازم را در برگزاری اعتکاف داشته باشند.
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۸:۳۵
مدیرکل اوقاف و امور خیریه ایلام خبر داد؛
استقبال پرشور جوانان از مراسم اعتکاف
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: سنت حسنه اعتکاف با توجه به استقبال پرشور اقشار مختلف مردم یکی از افتخارات انقلاب اسلامی در راستای ترویج و نشر ارزش‌های اسلامی و بهره‌گیری از فیوضات معنوی در...
۱۳۹۶/۱/۲۱ - ۱۸:۰۷
مدیر حوزه های علمیه ایلام:
حوزه های علمیه باید در تحقق شعار سال پیشگام باشند
مدیر حوزه های علمیه ایلام گفت: روحانیان و حوزه های علمیه باید در تحقق شعار سال و تبیین آن برای جامعه، پیشگام باشند و تا جایی که می توانیم باید در راستای انقلابی ماندن حوزه های علمیه کوشا باشیم.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۷:۲۲
نماینده ولی فقیه در ایلام:
هدف اصلی دشمن در جنگ فرهنگی، نظامی و اقتصادی ولایت‌فقیه است
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: هدف اصلی دشمنان در جنگ فرهنگی، نظامی و اقتصادی ولایت‌فقیه است.
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۶:۵۸
مدیر حوزه های علمیه ایلام:
دشمنان به دنبال تضعیف ولایت فقیه هستند
مدیر حوزه های علمیه ایلام گفت: دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال این هستند که جایگاه عظیم ولایت را در نظام جمهوری اسلامی دچار خدشه کنند، اما مردم ایران اسلامی در عرصه‌ها و برهه‌های مختلف انقلاب، ثابت کرد...
۱۳۹۶/۱/۱۸ - ۱۶:۳۵
نماینده ولی فقیه در ایلام:
اقتصاد مقاومتی با مدیریت غیرانقلابی و فاقد روحیه جهادی محقق نمی شود
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: اقتصاد مقاومتی به‌ طورقطع با مدیریت غیرانقلابی و فاقد روحیه جهادی و احیاناً آلوده به فساد اقتصادی تحقق پیدا نمی‌کند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۵:۴۶
نماینده ولی فقیه در ایلام مطرح کرد؛
روحیه جهادی و انقلابی تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور
نماینده ولی فقیه در ایلام با اشاره به عدم تحقق شعار سال در مقام عمل، گفت: روحیه جهادی و انقلابی تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور است.
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ - ۱۴:۰۰
نماینده ولی فقیه در ایلام مطرح کرد؛
رشد بیکاری، دلیل ناکارآمدی برنامه های اقتصادی دولت
امام جمعه ایلام گفت: آمار تکان دهنده از رشد بیکاری نشان دهنده اقتصاد بیمار کشور است و با سیاستهای دولت افق روشنی برای بهبود اقتصاد وجود ندارد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۲۳:۱۲
چند خبر کوتاه از استان ایلام
زکات پشتوانه مالی برای اقشار ضعیف جامعه، جمع‌آوری بیش از یک میلیارد تومان زکات در ایلام، رسانه ها در خط مقدم جبهه فرهنگی گزیده ای از اخبار کوتاه استان ایلام است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۶:۴۴
معاون آموزش حوزه های علمیه برادران ایلام:
طلاب باید در مسیر تکامل گام بردارند
معاون آموزش حوزه های علمیه برادران ایلام گفت: هدف از طلبگی، مدرک‌گرایی یا مشغول شدن در ادارات نیست، بلکه هدف یک طلبه این است که خود را بسازد، آماده کند، در مسیر تکامل و هدایت قرار بگیرد و دیگران را هم...
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۶:۴۱
نماینده ولی فقیه در ایلام:
ترویج نماز پویایی جامعه را به همراه دارد
نماینده ولی قیه در ایلام گفت: نماز یک فریضه بسیار مهم الهی است که به‌عنوان محکی برای بندگی و عبودیت انسان باخدا است، نماز برنامه بسیار مهم دینی و فرهنگی برای اصلاح جامعه است و تأثیر بازدارندگی نماز د...
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ - ۱۵:۳۳
نماینده ولی فقیه در ایلام:
اظهارات مسؤولان تمسخر مردم و نادیده گرفتن واقعیت ها است
نماینده ولی فقیه در ایلام اظهارات مسؤولان را تمسخر مردم و نادیده گرفتن واقعیت ها دانست و گفت: برخی برخلاف مواضع رهبری اظهارنظر می کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۲ - ۱۴:۴۰
نماینده ولی فقیه در ایلام:
بنیاد مستضعفان از برکات نظام اسلامی است
نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: بنیاد مستضعفان یکی از برکات انقلاب اسلامی بود که از زمان تاسیس آن تا کنون خدمات ارزنده ای را به مناطق محروم داشته است.