پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ Thursday, April 27, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۴:۴۰
شناسه خبر: ۴۹۲۷۵۸
 
امام جمعه شهرری:
تخریب شورای نگهبان ضربه به انقلاب است
امام جمعه شهرری با بیان اینکه شورای نگهبان اعتلای دین، نظام و انقلاب اسلامی را در احراز صلاحیت‌ها در نظر می‌‌گیرد، گفت: خدشه‌ به شورای نگهبان ضربه زدن به انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری، در خطبه این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، گفت: بهترین عبادت شناخت دقیق دین است.

وی افزود: عبادتی که انسان انجام می‌دهد اگر همراه با شناخت و معرفت نباشد ارزشی نخواهد داشت و تقوا و ترک گناه مهمترین محور دین است.

وی با اشاره به سبک زندگی دینی، بیان داشت: متاسفانه چالش‌هایی که امروز در زندگی‌ها وجود دارد به سبب عدم زندگی اسلامی است رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های مختلف درباره سبک زندگی اسلامی به چهل نکته از قبیل علت عدم رعایت حقوق یکدیگر، الزامات زندگی آپارتمانی، الگوی تفریح سالم، عدم راستگویی و رواج دروغ در جامعه، علت برخی از پرخاشگری‌ها و ناسازگاری‌ها در جامعه، عدم مطابقت طراحی لباسها و معماری شهرها با موازین اسلامی، علت بیماری قانون گریزی و غیره اشاره داشتند.

امام جمعه شهرری در خطبه دوم با دعوت نمازگزارن به تقوای الهی، عنوان کرد: در هفته پایانی ماه رجب قرار داریم امید که همه ما جزء این الرجبیون باشیم.

وی با اشاره به مناسبت‌های این ایام، ادامه داد: شهادت امام هفتم و مبعث پیامبر اعظم(ص) در روزهای پایانی ماه رجب قرار دارد. هارون از خبیث‌ترین خلفای عباسی بود که بدترین رفتارها را با امام موسی بن جعفر(ع) داشت و ایشان را به حبس ابد محکوم کرد و در پایان نیز ایشان را به شهادت رساند.

حجت الاسلام شاهچراغی با اشاره به مبعث پیامبر اکرم(ص) ادامه داد: امام زمان(عج) درباره بعثت می‌‌فرمایند: خداوند نعمت را با بعثت تمام کرد و هیچ عذری برای مردم باقی نگذاشت.

امام جمعه شهرری با اشاره به احراز صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری از سوی شورای محترم نگهبان، گفت: شورای نگهبان دو وظیفه بسیار مهم دارد نخست صیانت از قوانین اسلام و دیگر صیانت از سلامت انتخابات. در طول انقلاب شورای نگهبان همیشه مورد تایید امام راحل و رهبر معظم انقلاب بوده و هست بنابراین اگر خدشه‌ای به شورای نگهبان وارد شود برای انقلاب بسیار خطرناک است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان اعتلای دین، نظام و انقلاب اسلامی را در احراز صلاحیت‌ها در نظر می‌‌گیرد، عنوان کرد: هدف دشمن نابودی انقلاب است بنابراین لازم است انقلاب اسلامی نظامی مقتدر باشد برهمین اساس مردم باید در انتخابات آتی به کسی رای دهند که قدرتمند و مقتدر باشد.

حجت الاسلام شاهچراغی با اشاره به تبلیغات کاندیداها، اظهار داشت: نامزدها باید در تبلیغات خود به مردم برنامه ارائه دهند و از سیاه نمایی به جد پرهیز کنند و مردم نیز باید مراقب این سیاه نمایی‌ها باشند. نامزدها در انتقاد از رقبا باید اخلاق را رعایت کرده و با بیان نقاط ضعف نقاط قوت طرف مقابل را نیز بیان کنند.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه همه دنیا به انتخابات ایران چشم دوخته‌اند، گفت: رای مردم به کاندیداها در اصل رای به نظام است بنابراین مردم باید به فرد اصلح رای دهند و حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای نشان از اقتدار انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: فرد اصلح کسی است که برنامه مناسب برای نظم بخشی به جامعه ارائه دهد و گوش به فرمان رهبری و تسلیم در برابر مطالبات ایشان باشد و از دیگر خصوصیات فرد اصلح آن است که در برابر دشمنان از خود ضعف نشان ندهد.

حجت الاسلام شاهچراغی با اشاره به سخنان سخیف یکی از مقامات آمریکایی که ایران را به عنوان خطر امنیتی جهانی معرفی کرد، خاطر نشان کرد: امروز اسرائیل و داعش که در منطقه مردم مظلوم را به خاک و خون می‌کشانند همه مولود آمریکا هستند بنابراین آمریکا خود خطر امنیتی جهانی محسوب می‌شود./۲۰۱/۸۱۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۲/۶ - ۲۲:۴۱
سی و چهارمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با برتری ایران به پایان رسید
سی و چهارمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با برتری ایران در بخش‌های مختلف قرائت و حفظ به کار خود پایان داد.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۲۲:۲۷
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
تواضع و فروتنی در برابر دین واجب است
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: انسان باید در برابر حق متواضع و فروتن باشد و نسبت به پذیرش آن متکبرانه برخورد نکند.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۱۹:۵۰
رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه:
مسابقات بین‌المللی قرآن توانایی جمهوری اسلامی ایران را نشان داد
رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم توانایی جمهوری اسلامی ایران را نشان داد.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۲۰:۴۴
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
انکار ولایت ناشی از بی عقلی است
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه انکار ولایت ناشی از بی عقلی است، گفت: بی توجهی به عقل مانع درک حقایق می‌شود.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۷:۱۶
آیت‌الله قرهی:
وعده‌های دروغ کاندیداها خیانت در حق مردم است
آیت‌الله قرهی گفت: نامزدهای انتخاباتی باید عاشق خدمت به مردم باشند و وعده‌های صادقانه دهند در غیر این صورت خائن هستند.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۴:۰۵
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:
قانون ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری اصلاح شود
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: باید قانون ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری اصلاح شود که این جایگاه از سوی برخی جریانات داخلی و خارجی مورد وهن قرار نگیرد.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۱:۵۶
مؤسس مدرسه علمیه امام حسین:
اخلاق نبوی محور کار نامزدهای انتخاباتی باشد
مؤسس مدرسه علمیه امام حسین(ع) شهرری با بیان اینکه منتخب مردم باید تحقق شعار سال را اولویت کار خود قرار دهد، گفت: اخلاق نبوی محور کار نامزدهای انتخاباتی باشد.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۱:۳۲
مدیر مرکز آموزش عالی قاسم‌بن‌الحسن:
بداخلاقی‌های سیاسی ناشی از خودستایی است
مدیر مرکز آموزش عالی قاسم‌بن‌الحسن(ع) با بیان اینکه پیامبر(ص) تمام کننده مکارم‌الاخلاق است، گفت: بداخلاقی‌های سیاسی و اقتصادی در جوامع بشری ناشی از خودمحوری‌ها و خودستایی‌ها است.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۱:۱۱
همایش ستاد روحانیان و طلاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی برگزار می‌شود
همایش ستاد روحانیان و طلاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در مدرسه علمیه امام حسین(ع) برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۱۱:۰۵
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
پیامبراعظم مصداق همه کمالات انسانی و معنوی است
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان گفت: پیامبر(ص) ظرف تمام کمالات و ارزش‌ها است و هیچ نقطه منفی در وجود ایشان راه ندارد.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۲۲:۲۷
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه قرچك؛
انقلاب اسلامی، ادامه دهنده بعثت پیامبر است
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قرچک انقلاب اسلامی را ادامه دهنده بعثت پیامبر دانست و گفت: پیامبر اسلام مبعوث شد تا حق را از باطل جدا کند.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۲۲:۲۱
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
مظلومیت امروز ائمه معصومین ناشی از عدم توجه به علوم دینی است
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه علم امامان معصوم(ع) به علم بی نهایت الهی متصل است، گفت: عدم توجه به علوم ائمه معصومین(ع) در کتاب‌های درسی و دانشگاهی نشان از مظلومیت آن بزرگواران دارد.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۸:۴۵
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:
دولت آینده مسائل فرهنگی را در اولویت قرار دهد
حجت الاسلام پژمان فر گفت: غفلت نسبت به مسائل فرهنگی آسیب‌های اجتماعی را پیچیده‌تر می‌کند از این رو دولت آینده مسائل فرهنگی بر اساس بینش اسلامی را در اولویت قرار دهد.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۵:۰۵
آیت‌الله ری شهری:
ائمه اطهار مهم‌ترین معیار سنجش حق هستند
آیت‌الله ری شهری با بیان اینکه پیامبران و اهل بیت(ع) مظهر صفات الهی هستند، گفت: میزان سنجش حق و باطل بودن اعمال انسان در عالم آخرت اولیا و اوصیای الهی هستند.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۴:۲۶
افتخاری:
حضور حداکثری در انتخابات پشتوانه ای قوی برای انقلاب است
رییس هیات اندیشه‌ورز بسیج طلاب و روحانیون خواهر گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات باید اولویت کار باشد چرا که حضور مردم پشتوانه ای قوی و عظیم برای انقلاب به شمار می‌رود.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۱:۴۵
سردار نقدی مطرح کرد؛
ضرورت فعالیت های هنری در زمینه بیداری ملت ها
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه گفت: جوانان هنرمند ما باید کارهای هنری خود را برای بیداری ملت‌ها و به عرصه آوردن ملت‌های تحت ستم به نمایش بگذارند و از این رو پیروزی‌های آخرالزمان را رقم بزنند.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۰:۱۴
رییس دانشکده الهیات دانشگاه امام صادق:
هدف طاغوت نابودی فرهنگ و عقیده جوانان است
رییس دانشکده الهیات دانشگاه امام صادق(ع) گفت: طاغوت و جریان باطل درصدد نابودی جوانان و مدیریت بر آنها هستند برهمین اساس با کمرنگ جلوه دادن برخی از خطوط نابودی تمایز فرهنگ و عقیده را دنبال می کنند.
۱۳۹۶/۲/۴ - ۰۹:۵۷
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
دین متضمن امنیت فردی و اجتماعی در جامعه است
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با بیان اینکه انسان دین‌مدار منبع خیر است، گفت: دین امنیت فردی و اجتماعی را در عالم هستی تضمین می‌کند.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۲۲:۵۱
حجت الاسلام حائری‌زاده:
تناقض در قول و فعل مسؤولان به دین مردم لطمه وارد می کند
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه مسؤولان باید مراقب باشند که دزد مال و اعتقادات مردم نباشند، گفت: برخی مسؤولان با تناقضی که بین قول و فعلشان وجود دارد به دین لطمه می‌زنند.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۲۲:۴۳
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قرچک:
ولایت، قطب نمای ملت است
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ۱۵ خرداد با بیان اینکه خطای عامه مردم از نخبگان کمتر است، گفت: عامه مردم یک قطب نما به نام ولایت دارند و از روی بصیرت راه را پیدا می کنند.