Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ Tuesday, May 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: ۴۹۲۷۵۴
 
استاد حوزه علمیه:
رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، گفت: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بهشهر، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه مازندران امروز در آیین نخستین سالگرد شهدای خان طومان در این شهرستان با بیان این که بزرگ‌ترین سرمایه و حجت درون عقل است كه بايد با بهره‌ مندی از اين ارزش والا به بالندگي مورد نظر برسيم، گفت: شهداي ما هم با استفاده و برخورداري از اين نعمت عقلانیت به درجه شهادت رسیدند و الگوي انسان های آزاده شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که حرکت در مسیر عبودیت و بندگی، راهي است كه شهدا با فكر و انديشه باز انتخاب كرده اند، افزود: شهدا با شهادت به اوج خواسته دروني خود و رسيدن به قرب الهي دست يافتند.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: شهدا در مسیری كه براي خود در نظر گرفته و ترسيم كردند، تلاش كردند و از جان و مال خودشان برای رضای خدا دریغ نکردند و همه چیز را برای خدا می دانستند.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که شهدا با تکیه دين خداوند و عظمت باري تعالي، دنيا و ظواهر برايشان كوچك و پست شد و با دل بريدن از دنيا و ماديات به مقام بندگي و عبوديت خداوند دست يافتند كه اين مقام والا و با ارزش به آساني كسب نمي شود و هر كسي به اين مقام نمي رسد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي مدافع حرم با الگوبرداري از شهداي هشت سال دفاع مقدس همه تعلقاتشان را رها کردند تا دینشان حفظ شود و باقي بماند، تصریح کرد: امروز شهدا بزرگترين الگو براي ما در دفاع از ارزش ها، دين و اسلام هستند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم براي دفاع از حرم اهل بيت(ع)، ذره اي خلل و درنگ در خود راه ندادند و با دل بريدن از همه وابستگي هايي كه در اين دنيا برايشان وجود داشت و عزيز بود، برای دفاع از حرم بي بي رفتند و جانانه به شهادت رسيدند و اكنون الگوسازي اين شهدا براي جوانان و نسل فردا از مهم ترين وظیفه همه ما است.

حجت الاسلام مؤمنی با اشاره به این که شهداي مدافع حرم جان خود را در راه خدا بذل كردند و اين بخشش بدون هیچ چشم داشتی بوده است، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم تنها خدا را ديدند و هرکس خدا را بزرگ ببیند غیرخدا در دیدگانش خار و پست می‌شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي ما اهل معرفت و بصيرت بودند و به دنبال تزویر و ریا نبوده و نیستند و چون رضایت خداوند برایشان در اولویت بود بندگي خالص خدا كردند، خاطرنشان کرد: شهدای عزیز با گام نهادن در مسير الهي، شهادت را براي خود خواستند و به آرزوي قلبي خود رسيدند.

وی ادامه داد: ما هم بايد با دل بريدن از تعلقات دنيوي براي خود الگوسازي كنيم و با الگو قرار دادن اهل بيت(ع) و شهدا، زندگي جاودانه را براي خود رقم بزنيم و بدانيم دشمن همواره در كمين است و بايد با دوري جستن از بيگانگان و دشمنان بريا عزتمندي اسلام و انقلاب تلاش كنيم.

حجت الاسلام مؤمنی با تأکید بر این که حمایت و پشتیبانی از ولایت، سیره مهم شهداي ما بوده است، بیان داشت: بايد بدانيم اكنون دشمن ولایت فقیه را هدف گرفته است و به همین دلیل بايد برای در امان ماندن از اين توطئه ها و هجمه های دشمنان، سيره و روش شهدا در جامعه تبیین شود. 

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که دشمن همه توان خود را برای از بین هویت انقلابی و دینی جامعه به کار گرفته است، تصریح کرد: هر چه برای تقویت هویت انقلابی و دینی عموم جامعه به ویژه نسل جوان سرمایه گذاری کنیم باز هم در برابر هجمه های وسیع دشمنان علیه اسلام و انقلاب کم است.

وی با اشاره به این که دشمنان یکی از راه های نفوذ به کشورمان را کم رنگ کردن مبانی دینی و انقلابی جامعه می دانند، خاطرنشان کرد: امروز کشور برای ایستادگی در برابر توطئه دشمنان نیازمند تقویت هویت انقلابی است.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که مسأله نفوذ دشمن به کشورمان  جدی است و مسؤولان و عموم مردم باید هوشیار باشند، تصریح کرد: تفکر انقلابی که مقام معظم رهبری نسبت به آن تأکید دارند باید در همه بخش های کشور نهادینه شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، خاطرنشان کرد: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

وی با بیان این که دشمنان در 38 سال گذشته همه توان خود را در جهت نابودی و ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته اند، بیان داشت: اما هوشیاری و بصیرت ملت ایران مانع تحقق توطئه های دشمنان شده است.

حجت الاسلام مؤمنی از نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان پرچم دار استکبار ستیزی در جهان معرفی کرد و با بیان این که یکی از مهم ترین دلایل دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران وجود همین رویکرد انقلابی و استکبار ستیزی مردم کشورمان است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ملت ایران آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند و این نگاه هیچ گاه تغییر نخواهد کرد، بیان داشت: دشمنی آمریکایی ها با ملت بزرگ ایران در ماجرای برجام کاملاً برای جهان اثبات شد./۲۰۳/۹۵۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۰:۳۴
پیام تسلیت آیت الله نظری در پی درگذشت قائم مقام دبیر شورای نگهبان
آیت الله نظری خادم الشریعه در پی درگذشت حاج محمد رضا علیزاده، قائم مقام دبیر شورای نگهبان پیام تسلیتی صادر کرد.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۹:۱۰
عضو شورای عالی حوزه علمیه مازندران:
منبرهای ماه رمضان فرصتی برای حمایت از دستاوردهای انقلاب است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران گفت: منبرهای ماه مبارک رمضان باید به فرصتی ارزشمند برای حمایت از انقلاب و دستاوردهای چهل ساله آن در برابر هجمه های سنگین دشمنان داخلی و خارجی تبدیل شود.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۷:۲۴
تولیت مدرسه امام حسین بابل:
عزت و سرافرازی در گرو اطاعت از ولایت فقیه است
حجت الاسلام تقی پور سرافرازی و عزت ملت ما را در اطاعت و اجرای دستورهای مقام معظم رهبری دانست و گفت: هر فرد، گروه و جریانی که از خط ولایت دور شد، خسران و بدبختی خود را در دنیا و هم قیامت برای خود خرید ...
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۴:۲۴
آیت الله طبرسی:
روزه خواری علنی در ماه رمضان دهن کجی به ارزش های الهی است
آیت الله طبرسی با بیان این که نیروی انتظامی باید با حرمت شکنان ماه مبارک رمضان در مناطق تفریحی و توریستی در استان برخورد قانونی کند، گفت: روزه خواری علنی دهن کجی آشکار به ارزش ها و احکام الهی است.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۴:۱۶
امام جمعه آمل:
ترویج و نشر فرهنگ قرآنی سبب پویایی جامعه می شود
حجت الاسلام مرتضوی گفت: انتخاب مسیر صحیح و رسیدن به پویایی، رشد و شکوفایی زندگی سالم فردی و اجتماعی نیازمند ترویج و نشر فرهنگ قرآنی است.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۸:۵۱
انتقاد امام جمعه بابل از دخالت برخی نمایندگان مجلس در عزل و نصب مدیران استان
حجت الاسلام والمسلمین روحانی با انتقاد از دخالت برخی از نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی در عزل و نصب مدیران، گفت: متاسفانه برخی از نمایندگان به جای پیگیری مشکلات و انجام امور محوله بر اساس قان...
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۲:۵۵
عضو شورای حوزه علمیه مازندران مطرح کرد؛
جلوگیری از جنایت های صهیونیسم نیازمند اقدام عملی امت اسلامی
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با تاکید بر این‌که تنها راه نجات مردم فلسطین، مقاومت است، گفت: همه کشورهای اسلامی باید از مواضع ظاهری پرهیز کنند و در اقدامی عملی در برابر جنایت های صهیونیست های کودک کش ...
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۰۰:۱۱
مدیر مدرسه علمیه امام صادق قائمشهر خبر داد؛
اعزام ٢٢ نفر از طلاب حافظ قرآن به نجف اشرف
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) کوتنا قائمشهر از اعزام ۲۲ نفر از طلاب این مدرسه برای حفظ قرآن کریم به نجف اشرف خبر داد.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۳:۵۰
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اهانت بزرگی به امت اسلامی است
حجت الاسلام والمسلمین معلمی انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را اهانت بزرگی به امت اسلامی دانست و گفت: کشورهای اسلامی باید با اقدامات عملی خود جلوی این گونه جسارت های آشکار آمریکا و رژیم صهیونیستی را...
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۳:۴۸
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق بهشهر:
ماه رمضان فرصتی برای تعامل بیشتر روحانیت با مردم است
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق(ع) بهشهر با بیان این که طولانی بودن منبر سبب بی حوصلگی و خستگی مخاطب خواهد شد، گفت: مبلغان دینی باید ضمن شناخت دقیق مخاطب از بیان مطالب بدون سند و غیر قابل فهم پرهیز کنند. ...
۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۷:۲۱
با اقامه نماز از سوی آیت الله نظری؛
پیکر قائم مقام دبیر شورای نگهبان تشییع و به خاک سپرده شد
پیکر مرحوم حاج محمد رضا علیزاده سوادکوهی، قائم مقام دبیر شورای نگهبان بعد از ظهر امروز و پس از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه در زیراب سوادکوه تشییع و به خاک سپرده شد.
۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۵:۲۳
آیت الله طبرسی:
مرتجعین منطقه با همراهی ‌آمریکا درپی یهودی سازی قدس هستند
آیت الله طبرسی با بیان این که متأسفانه امروز اعراب وابسته در منطقه حامی صهیونیست های جنایت کار شده اند، گفت: سران دیکتاتور و مرتجع عرب با همراهی آمریکا به دنبال یهودی سازی قدس شریف هستند.
۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۵:۰۹
پیام تسلیت آیت الله طبرسی در پی درگذشت قائم مقام دبیر شورای نگهبان
در پی درگذشت حاج محمدرضا علیزاده، عضو حقوقدان و قائم مقام دبیر شورای نگهبان، آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و محمد اسلامی، استاندار پیام تسلیت مشترکی صادر کردند.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۲۳:۱۶
پس از تحمل یک دوره بیماری؛
عضو باسابقه شورای نگهبان درگذشت| جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری
حاج محمد رضا علیزاده سوادکوهی، عضو باسابقه شورای نگهبان عصر امروز پس تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۸:۵۶
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
عده ای به دنبال تطهیر چهره آمریکایی ها نزد ملت ایران بودند
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که متأسفانه عده ای در داخل کشور به دنبال تطهیر چهره آمریکایی ها نزد ملت ایران بودند، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در همان ابتدای مذاکرات در خصوص بد عهدی آمریک...
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۸:۲۴
آیت الله طبرسی تأکید کرد؛
ضرورت تقویت بصیرت دینی و انقلابی در منابر تبلیغی ماه رمضان
آیت الله طبرسی با بیان این که در ماه مبارک رمضان شاهد حضور مستمر و گسترده مبلغان دینی در مساجد، تکایا و محافل دینی هستیم، گفت: این حضور تبلیغی باید با تقویت بصیرت دینی و انقلابی در جامعه همراه باشد.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۸:۲۱
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
روحانیت باید مروج تفکر انقلابی در جامعه اسلامی باشد
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که روحانیت امروز باید مروج افکار انقلابی در جامعه اسلامی باشد، گفت: امروز تفکر انقلابی یکی از مهم ترین نیازهای جامعه است چون دشمن به دنبال انقلاب زدایی در ...
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۷:۰۳
همزمان با ماه مبارک رمضان؛
۱۷۰۰ روحانی به مناطق مختلف مازندران اعزام شدند
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران از اعزام هزار و ۶۸۳ مبلغ دینی همزمان با ماه مبارک رمضان به مناطق مختلف استان خبر داد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۵۸
آیت الله توکل خطاب به مسؤولان:
به اروپایی ها اعتماد نکنید/ از تجربه برجام درس بگیرید
نماینده مجلس خبرگان گفت: اقدام پیش دستانه برای نابود کردن دستاوردهای هسته ای در مقابل وعده نسیه دشمن برای رفع تحریم ها و عمل به تعهدها، ساده لوحی محض بود و باید از این تجربه تاریخی درس عملی گرفت.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۲:۱۶
امام جمعه زرگرشهر:
مبلغان دینی با جوانان ارتباط دوسویه برقرار کنند
حجت الاسلام شیخی عزیزی با بیان اهمیت تبلیغ دینی و لزوم ارتباط روحانیت با جوانان، گفت: شناخت مخاطب، آشنایی با زبان و علم روز، برقراری ارتباط دوسویه به ویژه با جوانان و برپایی منبر جذاب از عوامل تبلیغ م...