Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ Saturday, March 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: ۴۹۲۷۵۴
 
استاد حوزه علمیه:
رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، گفت: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بهشهر، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه مازندران امروز در آیین نخستین سالگرد شهدای خان طومان در این شهرستان با بیان این که بزرگ‌ترین سرمایه و حجت درون عقل است كه بايد با بهره‌ مندی از اين ارزش والا به بالندگي مورد نظر برسيم، گفت: شهداي ما هم با استفاده و برخورداري از اين نعمت عقلانیت به درجه شهادت رسیدند و الگوي انسان های آزاده شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که حرکت در مسیر عبودیت و بندگی، راهي است كه شهدا با فكر و انديشه باز انتخاب كرده اند، افزود: شهدا با شهادت به اوج خواسته دروني خود و رسيدن به قرب الهي دست يافتند.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: شهدا در مسیری كه براي خود در نظر گرفته و ترسيم كردند، تلاش كردند و از جان و مال خودشان برای رضای خدا دریغ نکردند و همه چیز را برای خدا می دانستند.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که شهدا با تکیه دين خداوند و عظمت باري تعالي، دنيا و ظواهر برايشان كوچك و پست شد و با دل بريدن از دنيا و ماديات به مقام بندگي و عبوديت خداوند دست يافتند كه اين مقام والا و با ارزش به آساني كسب نمي شود و هر كسي به اين مقام نمي رسد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي مدافع حرم با الگوبرداري از شهداي هشت سال دفاع مقدس همه تعلقاتشان را رها کردند تا دینشان حفظ شود و باقي بماند، تصریح کرد: امروز شهدا بزرگترين الگو براي ما در دفاع از ارزش ها، دين و اسلام هستند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم براي دفاع از حرم اهل بيت(ع)، ذره اي خلل و درنگ در خود راه ندادند و با دل بريدن از همه وابستگي هايي كه در اين دنيا برايشان وجود داشت و عزيز بود، برای دفاع از حرم بي بي رفتند و جانانه به شهادت رسيدند و اكنون الگوسازي اين شهدا براي جوانان و نسل فردا از مهم ترين وظیفه همه ما است.

حجت الاسلام مؤمنی با اشاره به این که شهداي مدافع حرم جان خود را در راه خدا بذل كردند و اين بخشش بدون هیچ چشم داشتی بوده است، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم تنها خدا را ديدند و هرکس خدا را بزرگ ببیند غیرخدا در دیدگانش خار و پست می‌شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي ما اهل معرفت و بصيرت بودند و به دنبال تزویر و ریا نبوده و نیستند و چون رضایت خداوند برایشان در اولویت بود بندگي خالص خدا كردند، خاطرنشان کرد: شهدای عزیز با گام نهادن در مسير الهي، شهادت را براي خود خواستند و به آرزوي قلبي خود رسيدند.

وی ادامه داد: ما هم بايد با دل بريدن از تعلقات دنيوي براي خود الگوسازي كنيم و با الگو قرار دادن اهل بيت(ع) و شهدا، زندگي جاودانه را براي خود رقم بزنيم و بدانيم دشمن همواره در كمين است و بايد با دوري جستن از بيگانگان و دشمنان بريا عزتمندي اسلام و انقلاب تلاش كنيم.

حجت الاسلام مؤمنی با تأکید بر این که حمایت و پشتیبانی از ولایت، سیره مهم شهداي ما بوده است، بیان داشت: بايد بدانيم اكنون دشمن ولایت فقیه را هدف گرفته است و به همین دلیل بايد برای در امان ماندن از اين توطئه ها و هجمه های دشمنان، سيره و روش شهدا در جامعه تبیین شود. 

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که دشمن همه توان خود را برای از بین هویت انقلابی و دینی جامعه به کار گرفته است، تصریح کرد: هر چه برای تقویت هویت انقلابی و دینی عموم جامعه به ویژه نسل جوان سرمایه گذاری کنیم باز هم در برابر هجمه های وسیع دشمنان علیه اسلام و انقلاب کم است.

وی با اشاره به این که دشمنان یکی از راه های نفوذ به کشورمان را کم رنگ کردن مبانی دینی و انقلابی جامعه می دانند، خاطرنشان کرد: امروز کشور برای ایستادگی در برابر توطئه دشمنان نیازمند تقویت هویت انقلابی است.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که مسأله نفوذ دشمن به کشورمان  جدی است و مسؤولان و عموم مردم باید هوشیار باشند، تصریح کرد: تفکر انقلابی که مقام معظم رهبری نسبت به آن تأکید دارند باید در همه بخش های کشور نهادینه شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، خاطرنشان کرد: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

وی با بیان این که دشمنان در 38 سال گذشته همه توان خود را در جهت نابودی و ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته اند، بیان داشت: اما هوشیاری و بصیرت ملت ایران مانع تحقق توطئه های دشمنان شده است.

حجت الاسلام مؤمنی از نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان پرچم دار استکبار ستیزی در جهان معرفی کرد و با بیان این که یکی از مهم ترین دلایل دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران وجود همین رویکرد انقلابی و استکبار ستیزی مردم کشورمان است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ملت ایران آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند و این نگاه هیچ گاه تغییر نخواهد کرد، بیان داشت: دشمنی آمریکایی ها با ملت بزرگ ایران در ماجرای برجام کاملاً برای جهان اثبات شد./۲۰۳/۹۵۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۸:۲۷
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
مسؤولان تنها به وعده های نسیه برجامی دلخوش کرده اند
حجت الاسلام والمسلمین معلمی با بیان این که متأسفانه دولتمردان در این چند سال تنها به وعده های نسیه برجامی دلخوش کرده بودند، گفت: به روشنی دیدیم که نه آمریکا و نه اروپایی قابل اعتماد نیستند و همه این ک...
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۵:۴۳
خطیب جمعه ساری:
تفکر اشرافی گری مانع اجرای عدالت اجتماعی در کشور می شود
خطیب جمعه ساری با تأکید براین که وجود تفکر اشرافی گری سدی در برابر اجرای عدالت اجتماعی در کشور است، گفت: در یک نظام دینی مردم و مسؤولان باید در یک سطوح قرار داشته باشند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۰:۵۲
مدیر حوزه علمیه مازندران:
ارزش های الهی نباید دستمایه نگاه های مغرضانه و سیاسی قرار گیرد
حجت الاسلام والمسلمین طاهری با تأکید براین که دین و ارزش های الهی نباید دستمایه برخی نگاه های مغرضانه و سیاسی برخی افراد جامعه شود، گفت: در حاشیه قرار گرفتن اصول دین و انقلاب در جامعه ما به طور حتم مو...
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۰:۲۰
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
ذوق زدگی مسؤولان برای ارتباط با غرب برای ملت ایران افتخار نیست
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که صرف ارتباط با چند کشور اروپایی در مسأله برجام برای ملت ایران افتخار نیست، گفت: ما نیز در ارتباط های بین المللی خود باید به منافع یک ملت توجه کنیم نه این که...
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۰:۱۵
آیت الله علم الهدی:
نقطه نهایی انقلاب برچیده شدن استکبار در جهان است
آیت الله علم الهدی با بیان این که رشد ما در عرصه دفاعی به دلیل مدیریت مقام ولایت بود، گفت: برنامه ریزی و اجرا و عمل اقتصادی جامعه با دولت ها و مجلس ها بود که مردم انتخاب کردند و به وجود آوردند و برخی ...
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۲۱:۰۸
در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی بابل؛
مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی و کاشت درختان برگزار شد
مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی همراه با کاشت درخت در مدرسه علمیه امام حسن مجتبی بابل برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۰:۳۰
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران:
هجرت بی رویه طلاب به قم با بروز خسارت های دینی بسیاری همراه بوده است
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران یکی از مهم ترین دلایل خالی شدن روستاها و مناطق محروم استان از نعمت روحانی و مبلغ دینی را هجرت بی اندازه طلاب و روحانیان به قم و مشهد دانست و گفت: متأسفانه در طی دهه های...
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۰:۲۲
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
جریان سکولار بنیان حوزه علمیه را هدف قرار داده است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به خطر جریان های سکولار در حوزه هشدارهای لازم را داده بودند، گفت: حوزه و روحانیت نباید نسبت به این جریان خطرناک در خود غافل شو...
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۲
معاون آموزش حوزه علمیه مازندران:
تحول و نوآوری جزء لاینفک حوزه علمیه است| نخبه پروری رویکرد اصلی حوزه باشد
معاون آموزش حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که حوزه های علمیه به هیچ عنوان نمی تواند از تحول و نوآوری دور باشند، گفت: به طور حتم بقا و ماندگاری حوزه در طول تاریخ نیز نوآوری های علمی است که از سوی ...
۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۴:۴۸
حجت الاسلام فاضل خبر داد؛
برگزاری جلسه دفاعیه ۱۰ پایان نامه سطح سه در مدرسه علمیه فیضیه مازندران
معاون پژوهش مدرسه علمیه فیضیه مازندران از برگزاری جلسه دفاعیه ده پایان نامه سطح سه کشور در این مدرسه علمیه خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۷:۲۱
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران:
اشرافی گری مهمترین آسیب حوزویان است
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که طلبه ای که ساده زیستی را فراموش کند و افکار اشرافی را در‌ ذهن خود بپروراند به خودی خود از بدنه حوزه خارج می شود، گفت: بقا و ماندگاری حوزه و روحانیت به...
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۶:۰۷
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق بهشهر:
فاصله گرفتن از زی طلبگی، آسیبی جدی برای آینده طلاب خواهد بود
مسؤول مدرسه علمیه امام صادق(ع) بهشهر با تأکید بر این که یک طلبه در همه دوران زندگی طلبگی خود باید راه تقوا و ساده زیستی را انتخاب کند، گفت: زی طلبگی همین است که طلاب حوزه زهد، تقوا، ساده زیستی و اخلاق...
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۵:۳۴
مدیر حوزه علمیه مازندران:
تقویت مدارس علمیه شهرستان ها، مانع از مهاجرت طلاب می شود
حجت الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به این که در گذشته امکانات در استان ها برای ادامه تحصیل طلاب فراهم نبود و به همین دلیل شاهد هجرت گسترده طلاب مستعد و علاقه مند به قم و مشهد بودیم، گفت: اما امروز ب...
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۵:۲۹
آیت الله طبرسی:
فقه شیعه توان پاسخگویی به همه نیازهای روز جامعه را دارد
آیت الله طبرسی با اشاره به این که فقه شیعه توان پاسخگویی به همه نیازهای امروز و فردای بشریت را دارد، گفت: پویایی فقه شیعه نیز در پاسخگویی مناسب به نیازهای روز جامعه است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۰۰:۰۰
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
مسأله حجاب نباید طعمه بازی های سیاسی جریان ها شود
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که عفاف و حجاب نباید طعمه بازی های سیاسی گروه ها و جریان ها شود، گفت: برخی جریان ها با هدف بهره برداری های سیاسی در ایام انتخابات از این موضوع مهم سوء است...
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۷:۰۶
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
اهانت به حجاب نتیجه حقوق شهروندی است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از برگزاری جشن ناهنجار اخیر از سوی شهرداری تهران که به بهانه ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شد، گفت: این جشن مبتذل و دیگر مسائلی که در حوزه حجاب می بینیم، نتی...
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۴:۵۶
حجت الاسلام والمسلمین طاهری تشریح کرد؛
جزئیات سفر دو روزه اعضای شورای حوزه علمیه مازندران به قم
مدیر حوزه علمیه مازندران از سفر اعضای شورای حوزه علمیه استان به منظور دیدار با برخی مراجع عظام تقلید و علمای حوزه خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - ۱۱:۰۵
حجت‌الاسلام رسایی:
داعش فرهنگی به دنبال از بین بردن اعتقادات دینی جامعه است
حجت‌الاسلام رسایی با تأکید بر این که باید مراقب داعش فرهنگی بود، گفت: اگر غفلت کنیم داعش فرهنگی سر اعتقادات ما را خواهد بود.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۴:۴۸
آیت الله طبرسی:
توان دفاعی کشور، خط قرمز نظام اسلامی است
آیت الله طبرسی با بیان این که پیشرفت نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران به کسی ارتباط ندارد، گفت: توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی جنبه دفاعی و بازدارندگی دارد و این مسائل جزء خط قرمزهای نظام است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۱:۲۴
مسؤول مدرسه علمیه جعفریه بهشهر:
قلم و زبان طلاب باید مبلغ معارف اهل بیت باشد
مسؤول مدرسه علمیه جعفریه رستمکلا بهشهر با تأکید بر این که وظیفه طلاب انجام عملی سودمند در مسیر اهل بیت(ع) است، گفت: طلبه شیعه وظیفه دارد دین و وظیفه خود را با هنر خودش نسبت به اهل بیت(ع) ادا کند.