یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ Sunday, December 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: ۴۹۲۷۵۴
 
استاد حوزه علمیه:
رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، گفت: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بهشهر، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه مازندران امروز در آیین نخستین سالگرد شهدای خان طومان در این شهرستان با بیان این که بزرگ‌ترین سرمایه و حجت درون عقل است كه بايد با بهره‌ مندی از اين ارزش والا به بالندگي مورد نظر برسيم، گفت: شهداي ما هم با استفاده و برخورداري از اين نعمت عقلانیت به درجه شهادت رسیدند و الگوي انسان های آزاده شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که حرکت در مسیر عبودیت و بندگی، راهي است كه شهدا با فكر و انديشه باز انتخاب كرده اند، افزود: شهدا با شهادت به اوج خواسته دروني خود و رسيدن به قرب الهي دست يافتند.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: شهدا در مسیری كه براي خود در نظر گرفته و ترسيم كردند، تلاش كردند و از جان و مال خودشان برای رضای خدا دریغ نکردند و همه چیز را برای خدا می دانستند.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که شهدا با تکیه دين خداوند و عظمت باري تعالي، دنيا و ظواهر برايشان كوچك و پست شد و با دل بريدن از دنيا و ماديات به مقام بندگي و عبوديت خداوند دست يافتند كه اين مقام والا و با ارزش به آساني كسب نمي شود و هر كسي به اين مقام نمي رسد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي مدافع حرم با الگوبرداري از شهداي هشت سال دفاع مقدس همه تعلقاتشان را رها کردند تا دینشان حفظ شود و باقي بماند، تصریح کرد: امروز شهدا بزرگترين الگو براي ما در دفاع از ارزش ها، دين و اسلام هستند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم براي دفاع از حرم اهل بيت(ع)، ذره اي خلل و درنگ در خود راه ندادند و با دل بريدن از همه وابستگي هايي كه در اين دنيا برايشان وجود داشت و عزيز بود، برای دفاع از حرم بي بي رفتند و جانانه به شهادت رسيدند و اكنون الگوسازي اين شهدا براي جوانان و نسل فردا از مهم ترين وظیفه همه ما است.

حجت الاسلام مؤمنی با اشاره به این که شهداي مدافع حرم جان خود را در راه خدا بذل كردند و اين بخشش بدون هیچ چشم داشتی بوده است، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم تنها خدا را ديدند و هرکس خدا را بزرگ ببیند غیرخدا در دیدگانش خار و پست می‌شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي ما اهل معرفت و بصيرت بودند و به دنبال تزویر و ریا نبوده و نیستند و چون رضایت خداوند برایشان در اولویت بود بندگي خالص خدا كردند، خاطرنشان کرد: شهدای عزیز با گام نهادن در مسير الهي، شهادت را براي خود خواستند و به آرزوي قلبي خود رسيدند.

وی ادامه داد: ما هم بايد با دل بريدن از تعلقات دنيوي براي خود الگوسازي كنيم و با الگو قرار دادن اهل بيت(ع) و شهدا، زندگي جاودانه را براي خود رقم بزنيم و بدانيم دشمن همواره در كمين است و بايد با دوري جستن از بيگانگان و دشمنان بريا عزتمندي اسلام و انقلاب تلاش كنيم.

حجت الاسلام مؤمنی با تأکید بر این که حمایت و پشتیبانی از ولایت، سیره مهم شهداي ما بوده است، بیان داشت: بايد بدانيم اكنون دشمن ولایت فقیه را هدف گرفته است و به همین دلیل بايد برای در امان ماندن از اين توطئه ها و هجمه های دشمنان، سيره و روش شهدا در جامعه تبیین شود. 

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که دشمن همه توان خود را برای از بین هویت انقلابی و دینی جامعه به کار گرفته است، تصریح کرد: هر چه برای تقویت هویت انقلابی و دینی عموم جامعه به ویژه نسل جوان سرمایه گذاری کنیم باز هم در برابر هجمه های وسیع دشمنان علیه اسلام و انقلاب کم است.

وی با اشاره به این که دشمنان یکی از راه های نفوذ به کشورمان را کم رنگ کردن مبانی دینی و انقلابی جامعه می دانند، خاطرنشان کرد: امروز کشور برای ایستادگی در برابر توطئه دشمنان نیازمند تقویت هویت انقلابی است.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که مسأله نفوذ دشمن به کشورمان  جدی است و مسؤولان و عموم مردم باید هوشیار باشند، تصریح کرد: تفکر انقلابی که مقام معظم رهبری نسبت به آن تأکید دارند باید در همه بخش های کشور نهادینه شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، خاطرنشان کرد: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

وی با بیان این که دشمنان در 38 سال گذشته همه توان خود را در جهت نابودی و ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته اند، بیان داشت: اما هوشیاری و بصیرت ملت ایران مانع تحقق توطئه های دشمنان شده است.

حجت الاسلام مؤمنی از نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان پرچم دار استکبار ستیزی در جهان معرفی کرد و با بیان این که یکی از مهم ترین دلایل دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران وجود همین رویکرد انقلابی و استکبار ستیزی مردم کشورمان است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ملت ایران آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند و این نگاه هیچ گاه تغییر نخواهد کرد، بیان داشت: دشمنی آمریکایی ها با ملت بزرگ ایران در ماجرای برجام کاملاً برای جهان اثبات شد./۲۰۳/۹۵۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۲۲:۱۴
امام جمعه بابلکنار:
رژیم جعلی اسرائیل هیچ گاه از سوی مسلمانان جهان به رسمیت شناخته نمی شود
امام جمعه بابلکنار با بیان این مطلب که رژیم جعلی اسرائیل هیچ گاه از سوی مسلمانان جهان به رسمیت شناخته نمی شود، گفت: تقسیم قدس به دو قسمت شرقی و غربی همان خواست آمریکا و رژیم صهیونیستی است و باید برخی ...
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۲۱:۵۹
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
نمایش اخیر آمریکا تلاشی برای منحرف کردن افکار جهانی از مسأله قدس است
نماینده مجلس خبرگان رهبری به نمایش اخیر نماینده آمریکا در سازمان ملل بر علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این اقدام آمریکایی ها تلاشی برای منحرف کردن افکار جامعه جهانی از مسأله قدس و فلسطین اس...
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۷:۰۶
امام جمعه محمود آباد:
وحدت عملی حوزه و دانشگاه نیازمند پرهیز از برخوردهای شعاری است
امام جمعه محمود آباد با بیان این که امروز حوزه و دانشگاه یک هدف واحد دارند و آن هم اعتلای اسلام و انقلاب است، گفت: اگر علم و دین که از محصولات مهم این دو مرکز علمی هستند مورد توجه هر دو مجموعه قرار گی...
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۴:۵۶
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران:
حوزه های علمیه به سمت پژوهش های کاربردی حرکت کنند
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز حوزه های علمیه باید به سمت پژوهش های کاربردی حرکت کنند، گفت: مراکز حوزوی باید با نیاز سنجی جامعه تحقیق و پژوهشی را عملیاتی کنند که بتواند پاسخگ...
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۲۳:۴۹
امام جمعه شهر گلوگاه:
انتقال سفارت آمریکا به قدس برای احیای رژیم صهیونیستی است
امام جمعه شهرگلوگاه با بیان این مطلب که آمریکا با دستور انتقال سفارت خود به قدس به دنبال احیای قدرت رژیم صهیونیستی است، گفت: سیاست گذاران و دولتمردان صهیونیستی و آمریکایی آرزوی پایتختی بیت المقدس برای...
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۲۳:۲۷
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
مشاوره افق های جدیدی را برای موفقیت طلاب می گشاید
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که فرهنگ مشاوره افق های جدیدی را برای طلاب حوزه علمیه باز می کند، گفت: فرهنگ مشاوره موجب موفقیت و بالندگی طلاب در مسیر زندگی طلبگی می شود.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۳:۵۴
خطیب جمعه ساری:
کشورهای اسلامی برای نابودی رژیم صهیونیستی اقدام عملی انجام دهند
امام جمعه موقت ساری با تأکید براین که امروز شرایط برای نابودی اسرائیل جنایت کار به خوبی فراهم شده است، گفت: کشورهای اسلامی به جای تماشاچی بودن باید برای نابودی این رژیم غاصب اقدامی عملی انجام دهند.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۳:۱۳
نائب رییس شورای حوزه علمیه مازندران مطرح کرد؛
تجارت پر سود ‌آمریکایی ها از تروریست پروری در جهان
نائب رییس شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که امروز تروریست پروری و حمایت از آنها در اقصی نقاط جهان به یک تجارت پر سود برای آمریکایی ها تبدیل شده است، گفت: آمریکایی ها تنها در منطقه به بهانه مقاب...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۰:۵۵
امام جمعه گتاب:
نیازمندان و مستمندان ولی نعمتان انقلاب هستند
حجت الاسلام تقی پور با بیان این مطلب که نیازمندان و مستمندان ولی نعمتان انقلاب هستند، گفت: شیوه خدمت رسانی کمیته امداد امام خمینی با رویکرد استغنائی برای مددجویان دقیقا همان سنت رسول اعظم صلی(ص) است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۰:۳۱
مدیر حوزه علمیه مازندران:
جشنواره علامه حلی فرصت مغتنمی برای فعالیت پژوهشی طلاب است
حجت الاسلام والمسلمین طاهری جشنواره علامه حلی را یک حرکت نو و محرک برای نگاه پژوهشی در سطح مدارس علمیه برشمرد و گفت: جشنواره حلی فرصت مغتنمی را برای طلاب فراهم کرد تا طلاب قلم فرسایی را با نگاه پژوهش ...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۰:۲۳
امروز؛
دوره تکمیلی تربیت مشاور حوزه علمیه مازندران در نکا برگزار شد
دومین سرفصل دوره تکمیلی تربیت مشاور حوزه علمیه مازندران امروز در مدرسه علمیه مسجد جامع نکا برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۹:۵۵
دبیر دومین جشنواره علامه حلی مازندران خبر داد؛
افزایش دو برابری آثار برگزیده در جشنواره علامه حلی مازندران
دبیر دومین جشنواره علامه حلی مازندران از دو برابر شدن آثار برگزیده جشنواره امسال خبر داد و گفت: سال گذشته ۳۰ اثر به عنوان برگزیده جشنواره استانی علامه حلی تعیین شد که این تعداد امسال به دو برابر افزای...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۹:۳۵
مدیر حوزه علمیه بابل:
جشنواره علامه حلی فرصتی برای رقابت پژوهشی در حوزه علمیه است
حجت الاسلام عباسی جشنواره علامه حلی را یک طرح مناسب برای ایجاد انگیزه در بین طلبه ها بیان کرد و گفت: جشنواره علامه حلی فرصتی برای عرضه آثار فاخر در حوزه های علمیه و ایجاد رقابت در زمینه پژوهشی است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۸:۴۰
با برگزاری آیین تودیع و معارفه؛
امام جمعه جدید شهر امامزاده عبدالله آمل معرفی شد
حجت الاسلام عبدالله اسماعیلی به عنوان امام جمعه جدید شهر امامزاده عبدالله معرفی و از زحمات امام جمعه سابق قدردانی شد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۷:۲۲
امام جمعه بابل تأکید کرد؛
ضرورت طراحی ارتباط معنادار بین آموزش و پژوهش در حوزه علمیه
حجت الاسلام والمسلمین روحانی همراه نبودن آموزش و پژوهش را ایراد مهم در نظام آموزشی بیان کرد و گفت: با ارتباط معنادار میان امور آموزشی و پژوهشی، مفاهیم منتقل شده ثبات و پایداری بیشتری پیدا می کند و آثا...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۳۹
به میزبانی بابل؛
اختتامیه دومین جشنواره استانی علامه حلی مازندران برگزار شد
مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی علامه حلی مازندران در سالن شهید آوینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۲۵
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
نقص بزرگ آموزش در حوزه همراه نبودن با پژوهش است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که نقص بزرگ آموزش ما این است که متأسفانه همراه با پژوهش نیست، گفت: اگر آموزش آمیخته با پژوهش شود به طور حتم خروجی و اثرگذاری بسیار مناسبی خواهد داشت.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۶:۰۶
مديرکل تبليغات اسلامي مازندران:
فکر و عمل جهادی شاخصه مهم مدیر فرهنگی است
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران، فکر و عمل جهادی را مهم ترین ویژگی مدیر فرهنگی عنوان کرد و گفت: با توجه به محدودیت فرصت خدمت باید فکر و عمل جهادی سرلوحه برنامه های مدیران فرهنگی باشد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۲:۱۱
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران:
جایگاه تحقیق و پژوهش در حوزه های علمیه باید تثبیت شود
معاون پژوهش حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که جایگاه تحقیق و پژوهش در حوزه های علمیه باید تثبیت شود، گفت: نباید مسأله پژوهش در مدارس علمیه همچنان به عنوان یک موضوع فوق برنامه طرح شود،؛ زیرا طرح ا...
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۲۳:۳۱
معاون پژوهش حوزه علمیه بابل:
توجه به پژوهش در حوزه علمیه گامی مهم در راستای کاربردی کردن علوم دینی است
معاون پژوهش حوزه علمیه بابل با بیان اینکه توجه به پژوهش در حوزه علمیه گامی مهم در راستای کاربردی کردن علوم دینی است، گفت: با برگزاری کلاس های آموزش مقاله نویسی و روش تحقیق، پیشرفت های چشمگیری از نظر ...