یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ Sunday, June 25, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: ۴۹۲۷۵۴
 
استاد حوزه علمیه:
رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، گفت: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بهشهر، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه مازندران امروز در آیین نخستین سالگرد شهدای خان طومان در این شهرستان با بیان این که بزرگ‌ترین سرمایه و حجت درون عقل است كه بايد با بهره‌ مندی از اين ارزش والا به بالندگي مورد نظر برسيم، گفت: شهداي ما هم با استفاده و برخورداري از اين نعمت عقلانیت به درجه شهادت رسیدند و الگوي انسان های آزاده شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که حرکت در مسیر عبودیت و بندگی، راهي است كه شهدا با فكر و انديشه باز انتخاب كرده اند، افزود: شهدا با شهادت به اوج خواسته دروني خود و رسيدن به قرب الهي دست يافتند.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: شهدا در مسیری كه براي خود در نظر گرفته و ترسيم كردند، تلاش كردند و از جان و مال خودشان برای رضای خدا دریغ نکردند و همه چیز را برای خدا می دانستند.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که شهدا با تکیه دين خداوند و عظمت باري تعالي، دنيا و ظواهر برايشان كوچك و پست شد و با دل بريدن از دنيا و ماديات به مقام بندگي و عبوديت خداوند دست يافتند كه اين مقام والا و با ارزش به آساني كسب نمي شود و هر كسي به اين مقام نمي رسد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي مدافع حرم با الگوبرداري از شهداي هشت سال دفاع مقدس همه تعلقاتشان را رها کردند تا دینشان حفظ شود و باقي بماند، تصریح کرد: امروز شهدا بزرگترين الگو براي ما در دفاع از ارزش ها، دين و اسلام هستند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم براي دفاع از حرم اهل بيت(ع)، ذره اي خلل و درنگ در خود راه ندادند و با دل بريدن از همه وابستگي هايي كه در اين دنيا برايشان وجود داشت و عزيز بود، برای دفاع از حرم بي بي رفتند و جانانه به شهادت رسيدند و اكنون الگوسازي اين شهدا براي جوانان و نسل فردا از مهم ترين وظیفه همه ما است.

حجت الاسلام مؤمنی با اشاره به این که شهداي مدافع حرم جان خود را در راه خدا بذل كردند و اين بخشش بدون هیچ چشم داشتی بوده است، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم تنها خدا را ديدند و هرکس خدا را بزرگ ببیند غیرخدا در دیدگانش خار و پست می‌شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي ما اهل معرفت و بصيرت بودند و به دنبال تزویر و ریا نبوده و نیستند و چون رضایت خداوند برایشان در اولویت بود بندگي خالص خدا كردند، خاطرنشان کرد: شهدای عزیز با گام نهادن در مسير الهي، شهادت را براي خود خواستند و به آرزوي قلبي خود رسيدند.

وی ادامه داد: ما هم بايد با دل بريدن از تعلقات دنيوي براي خود الگوسازي كنيم و با الگو قرار دادن اهل بيت(ع) و شهدا، زندگي جاودانه را براي خود رقم بزنيم و بدانيم دشمن همواره در كمين است و بايد با دوري جستن از بيگانگان و دشمنان بريا عزتمندي اسلام و انقلاب تلاش كنيم.

حجت الاسلام مؤمنی با تأکید بر این که حمایت و پشتیبانی از ولایت، سیره مهم شهداي ما بوده است، بیان داشت: بايد بدانيم اكنون دشمن ولایت فقیه را هدف گرفته است و به همین دلیل بايد برای در امان ماندن از اين توطئه ها و هجمه های دشمنان، سيره و روش شهدا در جامعه تبیین شود. 

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که دشمن همه توان خود را برای از بین هویت انقلابی و دینی جامعه به کار گرفته است، تصریح کرد: هر چه برای تقویت هویت انقلابی و دینی عموم جامعه به ویژه نسل جوان سرمایه گذاری کنیم باز هم در برابر هجمه های وسیع دشمنان علیه اسلام و انقلاب کم است.

وی با اشاره به این که دشمنان یکی از راه های نفوذ به کشورمان را کم رنگ کردن مبانی دینی و انقلابی جامعه می دانند، خاطرنشان کرد: امروز کشور برای ایستادگی در برابر توطئه دشمنان نیازمند تقویت هویت انقلابی است.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که مسأله نفوذ دشمن به کشورمان  جدی است و مسؤولان و عموم مردم باید هوشیار باشند، تصریح کرد: تفکر انقلابی که مقام معظم رهبری نسبت به آن تأکید دارند باید در همه بخش های کشور نهادینه شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، خاطرنشان کرد: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

وی با بیان این که دشمنان در 38 سال گذشته همه توان خود را در جهت نابودی و ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته اند، بیان داشت: اما هوشیاری و بصیرت ملت ایران مانع تحقق توطئه های دشمنان شده است.

حجت الاسلام مؤمنی از نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان پرچم دار استکبار ستیزی در جهان معرفی کرد و با بیان این که یکی از مهم ترین دلایل دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران وجود همین رویکرد انقلابی و استکبار ستیزی مردم کشورمان است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ملت ایران آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند و این نگاه هیچ گاه تغییر نخواهد کرد، بیان داشت: دشمنی آمریکایی ها با ملت بزرگ ایران در ماجرای برجام کاملاً برای جهان اثبات شد./۲۰۳/۹۵۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۰:۰۵
امام جمعه بندپی غربی:
باید قدردان و شاکر نعمت ولایت فقیه باشیم
امام جمعه بندپی غربی با بیان این مطلب که باید قدردان و شاکر نعمت ولایت فقیه باشیم، گفت: رهبرمعظم انقلاب با چشمان تیزبین خود در نقش دیدبان انقلاب مشکلات و خطرها را رصد و با تحلیلی کامل از شرایط جامعه،...
۱۳۹۶/۴/۳ - ۲۳:۵۳
آیت الله طبرسی:
روحانیت باید در عمل و گفتار الگویی برای عموم جامعه باشد
آیت الله طبرسی با تأکید بر این که امروز اعمال و رفتارهای مبلغان دینی در معرض توجه عموم جامعه قرار دارد، گفت: روحانیت باید در عمل و گفتار الگویی برای عموم جامعه باشد.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۲۲:۵۶
رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل خبر داد:
فعالیت ۲۲۰ روحانی مقیم در شهرستان آمل
حجت الاسلام رمضانی با اشاره به اینکه اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آمل با کمبود اعتبارات مواجه است، گفت: در شهرستان آمل شاهد حضور ۲۲۰ روحانی مقیم هستیم که در تمام مراسمات ملی و مذهبی اعزام می شوند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۲۲:۳۵
عضو شورای حوزه علمیه مازندران تأکید کرد؛
ضرورت توجه جدی به تبلیغ دین در فضای مجازی
عضو شورای حوزه علمیه مازندران بر ضرورت توجه جدی به تبلیغ دین در فضای مجازی تأکید کرد و گفت: باید از این ظرفیت در جهت گسترش دین و ارزش های اسلامی در جامعه بهره گیریم.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۰:۱۲
آیت الله توکل:
فرصت باقیمانده ماه رمضان را برای توبه حقیقی دریابیم
استاد اخلاق حوزه علمیه قم بر لزوم توبه حقیقی در ساعت های باقیمانده ماه رمضان تأکید کرد و گفت: در ساعت های پایانی ماه مبارک رمضان باید لحظه لحظه این ماه بزرگ را برای جلب رضای الهی قدر دانست.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۰:۰۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:
پیروزی های مقاومت اسلامی به برکت مکتب امام راحل است
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: پیروزی های مقاومت اسلامی به برکت فرهنگ مقاومت و پایداری برگرفته از مکتب متعالی اسلام و انقلاب و با هدایت های امام راحل میسر شد.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۵:۲۵
امام جمعه آمل:
ملت ایران در راهپیمایی روز قدس روحیه استکبارستیزی خود را نمایش دادند
حجت الاسلام مرتضوی گفت: ملت ایران در راهپیمایی روز قدس روحیه استکبارستیزی خود را به نمایش گذاشتند و اعلام کردند همواره از قدس شریف حمایت می کنیم.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۵:۱۴
آیت الله طبرسی:
ایران اسلامی برای مقابله با ظلم خط قرمز و مرزی ندارد
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تأکید براین که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با ظلم خط قرمز و مرزی ندارد، گفت: همان طور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند دشمن اگر بخواهد کوچکتری...
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۴:۴۲
تولیت مدرسه علمیه امام حسین بابل:
هيچ مساله ای ما را از حمایت از آرمان قدس و مردم فلسطين جدا نمى‏ كند
حجت الاسلام تقی پور با بیان این مطلب که هيچ مساله ای ما را از حمایت از آرمان قدس و مردم فلسطين جدا نمى‏ كند، گفت: اعلام روز جهانى قدس از سوى حضرت امام راحل و گسترش اين مسأله به ساير كشورهاى اسلامى، فل...
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۴:۲۹
نماینده مردم آمل در مجلس:
حمله موشکی سپاه نمایش اقتدار نظام اسلامی بود
یوسفیان ملا با اشاره به شلیک موشک از ایران به داخل خاک سوریه، گفت: امروز توان و قدرت موشکی ایران در حمله به مقر دیرالزور داعش لرزه براندام کسانی انداخت که ایران را دست کم گرفته بودند.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۴:۱۲
مدیر حوزه علمیه مازندران:
روز جهانی قدس، روز عزت و اقتدار امت اسلامی است
مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که روز جهانی قدس روز عزت و اقتدار اسلام و امت اسلامی است، گفت: امت اسلامی در چنین روزی در برابر جبهه کفر و باطل می ایستند و از حق مظلوم دفاع می کنند.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۴:۰۰
معاون وزیر خارجه:
قدرت نرم دیپلماسی و قدرت سخت سپاه، عامل حفظ انقلاب اسلامی است
قشقاوی با تجلیل از اقدام اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به مواضع تروریست های تکفیری در سوریه، این اقدام را کاملاا پیشگیرانه و در نهایت عقلانیت عنوان کرد و گفت: برای حفظ ایران اسلامی نیاز به ...
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۳:۲۹
حجت الاسلام ناصری:
رژیم صهیونیستی ماهیت ضد بشری دارد
حجت الاسلام ناصری گفت: اسرائیل غاصب رژیمی است که ماهیت ضد بشری دارد و داعیه فرمانروایی در کل جهان داشته و همواره به دنبال اشتغالگری است.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۲:۵۳
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
شمارش معکوس نابودی رژیم صهیونیستی آغاز شده است
نماینده مجلس خبرگان با تأکید براین که ملت ایران آرمان های مردم مظلوم فلسطین را فراموش نخواهد کرد، گفت: فلسطین جزء آرمان های اساسی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۲:۲۳
همزمان با سراسر کشور؛
فریاد مرگ بر اسرائیل در ۶۳ نقطه مازندران طنین انداز شد
مردم ولایت مدار و روزه دار استان مازندران صبح امروز همراه با مردم سراسر کشور فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر دادند.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۲۳:۲۶
امام جمعه بابل:
بصیرت افزایی و ولایتمداری سبب حفظ تقوای سیاسی می شود
حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان راهکارهای عملی برای حفظ تقوای سیاسی، گفت: بصیرت افزایی، روشنگری و ولایتمداری سبب حفظ تقوای سیاسی می شود.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۲۲:۰۴
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران:
روز جهانی قدس، روز همگرایی امت اسلامی علیه استکبار جهانی است
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که روز جهانی قدس روز همگرایی امت اسلامی علیه استکبار جهانی است، گفت: متأسفانه کشورهای اسلامی اولویت ها را کنار گذاشتند و به برخی مسائل غیر ضروری می پردا...
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۹:۰۵
آیت الله توکل:
آرامش در جهان و رفع فتنه ها با نابودی رژیم صهیونیستی محقق می شود
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: آرامش در منطقه و جهان و رفع بسیاری از فتنه ها تنها با نابودی غده سرطانی رژیم صهیونیستی و رفع اشغال قدس از چنگال ددمنشان صهیونیست محقق می شود.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۷:۰۱
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:
بیش از چهار هزار هیات مذهبی در سطح مازندران فعالیت می کنند
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: در سطح مازندران بیش از چهار هزار هیات مذهبی دارای مجوز فعالیت می کنند که نقشی به سزا فضا سازی معنوی و برنامه های مذهبی در سطح استان دارند.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۶:۲۴
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
امام خمینی پیشگام مبارزه با صهیونیسم جهانی بود
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که امام خمینی(ره) پیشگام مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی بودند، تصریح گفت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهان...