پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ Thursday, April 27, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: ۴۹۲۷۵۴
 
استاد حوزه علمیه:
رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، گفت: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بهشهر، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه مازندران امروز در آیین نخستین سالگرد شهدای خان طومان در این شهرستان با بیان این که بزرگ‌ترین سرمایه و حجت درون عقل است كه بايد با بهره‌ مندی از اين ارزش والا به بالندگي مورد نظر برسيم، گفت: شهداي ما هم با استفاده و برخورداري از اين نعمت عقلانیت به درجه شهادت رسیدند و الگوي انسان های آزاده شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که حرکت در مسیر عبودیت و بندگی، راهي است كه شهدا با فكر و انديشه باز انتخاب كرده اند، افزود: شهدا با شهادت به اوج خواسته دروني خود و رسيدن به قرب الهي دست يافتند.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: شهدا در مسیری كه براي خود در نظر گرفته و ترسيم كردند، تلاش كردند و از جان و مال خودشان برای رضای خدا دریغ نکردند و همه چیز را برای خدا می دانستند.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که شهدا با تکیه دين خداوند و عظمت باري تعالي، دنيا و ظواهر برايشان كوچك و پست شد و با دل بريدن از دنيا و ماديات به مقام بندگي و عبوديت خداوند دست يافتند كه اين مقام والا و با ارزش به آساني كسب نمي شود و هر كسي به اين مقام نمي رسد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي مدافع حرم با الگوبرداري از شهداي هشت سال دفاع مقدس همه تعلقاتشان را رها کردند تا دینشان حفظ شود و باقي بماند، تصریح کرد: امروز شهدا بزرگترين الگو براي ما در دفاع از ارزش ها، دين و اسلام هستند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم براي دفاع از حرم اهل بيت(ع)، ذره اي خلل و درنگ در خود راه ندادند و با دل بريدن از همه وابستگي هايي كه در اين دنيا برايشان وجود داشت و عزيز بود، برای دفاع از حرم بي بي رفتند و جانانه به شهادت رسيدند و اكنون الگوسازي اين شهدا براي جوانان و نسل فردا از مهم ترين وظیفه همه ما است.

حجت الاسلام مؤمنی با اشاره به این که شهداي مدافع حرم جان خود را در راه خدا بذل كردند و اين بخشش بدون هیچ چشم داشتی بوده است، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم تنها خدا را ديدند و هرکس خدا را بزرگ ببیند غیرخدا در دیدگانش خار و پست می‌شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي ما اهل معرفت و بصيرت بودند و به دنبال تزویر و ریا نبوده و نیستند و چون رضایت خداوند برایشان در اولویت بود بندگي خالص خدا كردند، خاطرنشان کرد: شهدای عزیز با گام نهادن در مسير الهي، شهادت را براي خود خواستند و به آرزوي قلبي خود رسيدند.

وی ادامه داد: ما هم بايد با دل بريدن از تعلقات دنيوي براي خود الگوسازي كنيم و با الگو قرار دادن اهل بيت(ع) و شهدا، زندگي جاودانه را براي خود رقم بزنيم و بدانيم دشمن همواره در كمين است و بايد با دوري جستن از بيگانگان و دشمنان بريا عزتمندي اسلام و انقلاب تلاش كنيم.

حجت الاسلام مؤمنی با تأکید بر این که حمایت و پشتیبانی از ولایت، سیره مهم شهداي ما بوده است، بیان داشت: بايد بدانيم اكنون دشمن ولایت فقیه را هدف گرفته است و به همین دلیل بايد برای در امان ماندن از اين توطئه ها و هجمه های دشمنان، سيره و روش شهدا در جامعه تبیین شود. 

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که دشمن همه توان خود را برای از بین هویت انقلابی و دینی جامعه به کار گرفته است، تصریح کرد: هر چه برای تقویت هویت انقلابی و دینی عموم جامعه به ویژه نسل جوان سرمایه گذاری کنیم باز هم در برابر هجمه های وسیع دشمنان علیه اسلام و انقلاب کم است.

وی با اشاره به این که دشمنان یکی از راه های نفوذ به کشورمان را کم رنگ کردن مبانی دینی و انقلابی جامعه می دانند، خاطرنشان کرد: امروز کشور برای ایستادگی در برابر توطئه دشمنان نیازمند تقویت هویت انقلابی است.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که مسأله نفوذ دشمن به کشورمان  جدی است و مسؤولان و عموم مردم باید هوشیار باشند، تصریح کرد: تفکر انقلابی که مقام معظم رهبری نسبت به آن تأکید دارند باید در همه بخش های کشور نهادینه شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، خاطرنشان کرد: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

وی با بیان این که دشمنان در 38 سال گذشته همه توان خود را در جهت نابودی و ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته اند، بیان داشت: اما هوشیاری و بصیرت ملت ایران مانع تحقق توطئه های دشمنان شده است.

حجت الاسلام مؤمنی از نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان پرچم دار استکبار ستیزی در جهان معرفی کرد و با بیان این که یکی از مهم ترین دلایل دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران وجود همین رویکرد انقلابی و استکبار ستیزی مردم کشورمان است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ملت ایران آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند و این نگاه هیچ گاه تغییر نخواهد کرد، بیان داشت: دشمنی آمریکایی ها با ملت بزرگ ایران در ماجرای برجام کاملاً برای جهان اثبات شد./۲۰۳/۹۵۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۲/۶ - ۲۳:۴۸
امام جمعه بابل:
نظام اسلامی به احدی چک سفید و ضمانت دائمی نمی دهد
حجت الاسلام والمسلمین روحانی توجه به وضع فعلی افراد برای احراز مسؤولیت در نظام اسلامی را مهم عنوان کرد و گفت: نظام اسلامی به احدی چک سفید و ضمانت دائمی نمی دهد.
۱۳۹۶/۲/۶ - ۲۲:۳۸
امام جمعه آمل:
بهبود مشکل اشتغال در کشور نیازمند توجه ویژه به تولید داخلی است
امام جمعه ‌آمل گفت: همه باید برای حل مشکلات اشتغال به سمت خرید کالاهای ایرانی برویم وکارخانجات را از این وضعیت نابسامان نجات دهیم.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۲۳:۴۱
امام جمعه بابلکنار:
ولایت مداری و شجاعت در برابر دشمن ویژگی رییس جمهور آینده باشد
امام جمعه بابلکنار ولایت مداری را مهمترین ویژگی رییس جمهور تراز جمهوری اسلامی بیان کرد و گفت: مردم به کسی رأی می‌دهند که از تشر دشمنان نترسد و هم در گفتار و عمل تابع محض ولایت باشد.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۲۲:۲۶
مدیر حوزه علمیه مازندران:
بهره گیره از سیره نبوی راه رسیدن جامعه بشری به سعادت است
حجت الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره به این که متأسفانه جامعه امروز بشری از سیره نبوی فاصله گرفته است، گفت: تنها راه رسیدن جامعه بشری به سعادت و رستگاری حقیقی بهره گیری از سیره نبوی است.
۱۳۹۶/۲/۵ - ۲۰:۴۰
استاد حوزه علمیه مطرح کرد؛
پیامبر اسلام و قرآن، عامل وحدت در جهان اسلام
حجت الاسلام جباری عید مبعث را فرصتی مغتنم برای بستر سازی وحدت در میان امت اسلامی بیان کرد و گفت: پیامبرگرامی اسلام(ص) و قرآن کریم امروز باید به عنوان محور وحدت و همبستگی میان امت اسلامی مورد توجه قرار...
۱۳۹۶/۲/۴ - ۲۲:۱۵
امام جمعه محمودآباد:
ضرورت پرهیز جریان های سیاسی از مواضع دشمن شاد کن در آستانه انتخابات
امام جمعه محمود ‌آباد گفت: امروز همه گروه ها، احزاب، جریان ها و صاحبان تریبون باید با پرهیز از مواضع دشمن شادکن در فضای انتخاباتی کشور تنها وحدت، همبستگی و موج انقلابی گری، آرمان خواهی و تبعیت از ولای...
۱۳۹۶/۲/۳ - ۲۳:۳۸
آیت الله نظری خادم الشریعه در دیدار قالیباف:
رفع مشکلات مردم مهمترین وظیفه مسؤولان است
آیت الله نظری با بیان اینکه رفع مشکلات مردم مهمترین وظیفه مسؤولان است، گفت: باید از همه ظرفیت های موجود در کشور به منظور رفاه و آسایش مردم استفاده کنیم.
۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۱:۱۶
مدیر حوزه علمیه مازندران:
علم بدون اخلاق و معنویت انسان را به کمال نمی رساند
حجت الاسلام والمسلمین طاهری با تأکید براین که طلاب باید در کنار علم آموزی توجه به اخلاق و معنویت را نیز مورد توجه ویژه قرار دهند، گفت: باید بدانیم علم به تنهایی عامل کمال و رستگاری نیست.
۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۳:۳۱
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
حضور حداکثری در انتخابات، عزت ملت ایران را دو چندان می کند
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به در پیش بودن انتخابات در اواخر اردیبهشت ماه، گفت: حضور حداکثری در انتخابات، عزت ملت ایران را دو چندان می کند.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۲۳:۵۶
امام جمعه زرگرشهر:
کاندیداها اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند
حجت الاسلام شیخی با تاکید بر رعایت اخلاق انتخاباتی و تمکین در برابر قانون، گفت: نامزدهای انتخابات از دادن وعده های غیر صادقانه پرهیز کنند و اعتماد عمومی را مخدوش نسازند.
۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۱۲
استاد حوزه علمیه:
رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، گفت: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به د...
۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۲:۱۰
امام جمعه بابل:
وجود اماکن مقدس سبب وحدت و قرابت فرهنگ دینی بین ایران و عراق است
حجت الاسلام والمسلمین روحانی گفت: وجود اماکن مقدس عتبات عالیات در کشور عراق و سفر میلیون ها زائر ایرانی در هر سال از وحدت و قرابت فرهنگ دینی ببن دو این دوکشور حکایت می کند.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۲۲:۱۰
طی مراسی در بابل؛
خادمان عراقی و مازندرانی اربعین حسینی تجلیل شدند
مراسم تجلیل از خادمان ایرانی و عراقی ستاد اربعین حسینی راهیان کربلا با حضور مسؤولان ایرانی و عراقی در بابل برگزار شد.
۱۳۹۶/۱/۳۱ - ۲۰:۰۶
امروز صورت گرفت؛
دیدار آیت الله نظری با حضرت آیت الله سیستانی در نجف
آیت الله نظری خادم الشریعه امروز در نجف با حضرت آیت الله سیستانی دیدار و گفت و گو کرد.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۲۳:۱۴
امام جمعه بابلکنار:
زندگی اشرافی مسؤولان با روح انقلاب ناسازگار است
امام جمعه بابلکنار با توصیه به مسؤولان برای تطبیق زندگی خود با عامه مردم،گفت: مسؤولان در نظام اسلامی باید هم سطح مردم عادی زندگی کنند، زیرا زندگی اشرافی و تجملی با روح انقلاب اسلامی ناسازگار است.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۲۰:۰۴
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران عنوان کرد؛
ضرورت به روز کردن اطلاعات تبلیغی مبلغان دینی
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان این که به روز کردن اطلاعات تبلیغی در شرایط امروز جامعه یک ضرورت مهم است، گفت: اگر یک مبلغ اطلاعات علمی خود را به روز نکند قادر به پاسخگویی سؤالات و شبهات اعتقاد...
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۸:۱۰
نماینده ولی فقیه در سپاه کربلا مطرح کرد؛
ضرورت هوشیاری در برابر منزوی کردن نیروهای انقلابی در کشور
نماینده ولی فقیه در سپاه کربلا بر ضرورت ترویج افکار انقلابی در همه بخش های جامعه تأکید کرد و گفت: متأسفانه برخی ها در کشور به دنبال منزوی کردن نیروهای انقلابی هستند که باید در این باره هوشیارانه گام ب...
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۳:۲۴
رییس ستاد انتخابات مازندران:
سیره امام علی الگوی رفتارهای انتخاباتی و سیاسی باشد
رییس ستاد انتخابات مازندران با بیان این که باید سیره امام علی(ع) الگوی رفتارهای انتخاباتی و سیاسی باشد، گفت: این امام همام صداقت را سرلوحه امور خود قرار دادند.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۲۳:۲۸
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آمل:
کاندیداها از وضعیت امروز سران فتنه درس بگیرند
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آمل با تاکید بر عبرت گرفتن کاندیداها از وضعیت امروز سران فتنه، گفت: هر کسی که بخواهد از خط قرمز مردم یعنی ولایت فقیه و قانون عدول کند، به راحتی از سوی مردم به مانند سرا...
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۲۱:۳۳
امام جمعه بندپی غربی:
معیار اصلح در انتخابات میزان ولایت پذیری است
امام جمعه بندپی غربی با اشاره به انتخابات پیش رو و تاکید بر شناخت درست کاندیداها، گفت: مردم در انتخابات میزان ولایت مداری و پایبندی کاندیداها در گفتار و در عمل را به عنوان معیار اصلی در نظر بگیرند.