شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ Saturday, August 19, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: ۴۹۲۷۵۴
 
استاد حوزه علمیه:
رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، گفت: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بهشهر، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه مازندران امروز در آیین نخستین سالگرد شهدای خان طومان در این شهرستان با بیان این که بزرگ‌ترین سرمایه و حجت درون عقل است كه بايد با بهره‌ مندی از اين ارزش والا به بالندگي مورد نظر برسيم، گفت: شهداي ما هم با استفاده و برخورداري از اين نعمت عقلانیت به درجه شهادت رسیدند و الگوي انسان های آزاده شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که حرکت در مسیر عبودیت و بندگی، راهي است كه شهدا با فكر و انديشه باز انتخاب كرده اند، افزود: شهدا با شهادت به اوج خواسته دروني خود و رسيدن به قرب الهي دست يافتند.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: شهدا در مسیری كه براي خود در نظر گرفته و ترسيم كردند، تلاش كردند و از جان و مال خودشان برای رضای خدا دریغ نکردند و همه چیز را برای خدا می دانستند.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که شهدا با تکیه دين خداوند و عظمت باري تعالي، دنيا و ظواهر برايشان كوچك و پست شد و با دل بريدن از دنيا و ماديات به مقام بندگي و عبوديت خداوند دست يافتند كه اين مقام والا و با ارزش به آساني كسب نمي شود و هر كسي به اين مقام نمي رسد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي مدافع حرم با الگوبرداري از شهداي هشت سال دفاع مقدس همه تعلقاتشان را رها کردند تا دینشان حفظ شود و باقي بماند، تصریح کرد: امروز شهدا بزرگترين الگو براي ما در دفاع از ارزش ها، دين و اسلام هستند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم براي دفاع از حرم اهل بيت(ع)، ذره اي خلل و درنگ در خود راه ندادند و با دل بريدن از همه وابستگي هايي كه در اين دنيا برايشان وجود داشت و عزيز بود، برای دفاع از حرم بي بي رفتند و جانانه به شهادت رسيدند و اكنون الگوسازي اين شهدا براي جوانان و نسل فردا از مهم ترين وظیفه همه ما است.

حجت الاسلام مؤمنی با اشاره به این که شهداي مدافع حرم جان خود را در راه خدا بذل كردند و اين بخشش بدون هیچ چشم داشتی بوده است، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم تنها خدا را ديدند و هرکس خدا را بزرگ ببیند غیرخدا در دیدگانش خار و پست می‌شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي ما اهل معرفت و بصيرت بودند و به دنبال تزویر و ریا نبوده و نیستند و چون رضایت خداوند برایشان در اولویت بود بندگي خالص خدا كردند، خاطرنشان کرد: شهدای عزیز با گام نهادن در مسير الهي، شهادت را براي خود خواستند و به آرزوي قلبي خود رسيدند.

وی ادامه داد: ما هم بايد با دل بريدن از تعلقات دنيوي براي خود الگوسازي كنيم و با الگو قرار دادن اهل بيت(ع) و شهدا، زندگي جاودانه را براي خود رقم بزنيم و بدانيم دشمن همواره در كمين است و بايد با دوري جستن از بيگانگان و دشمنان بريا عزتمندي اسلام و انقلاب تلاش كنيم.

حجت الاسلام مؤمنی با تأکید بر این که حمایت و پشتیبانی از ولایت، سیره مهم شهداي ما بوده است، بیان داشت: بايد بدانيم اكنون دشمن ولایت فقیه را هدف گرفته است و به همین دلیل بايد برای در امان ماندن از اين توطئه ها و هجمه های دشمنان، سيره و روش شهدا در جامعه تبیین شود. 

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که دشمن همه توان خود را برای از بین هویت انقلابی و دینی جامعه به کار گرفته است، تصریح کرد: هر چه برای تقویت هویت انقلابی و دینی عموم جامعه به ویژه نسل جوان سرمایه گذاری کنیم باز هم در برابر هجمه های وسیع دشمنان علیه اسلام و انقلاب کم است.

وی با اشاره به این که دشمنان یکی از راه های نفوذ به کشورمان را کم رنگ کردن مبانی دینی و انقلابی جامعه می دانند، خاطرنشان کرد: امروز کشور برای ایستادگی در برابر توطئه دشمنان نیازمند تقویت هویت انقلابی است.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که مسأله نفوذ دشمن به کشورمان  جدی است و مسؤولان و عموم مردم باید هوشیار باشند، تصریح کرد: تفکر انقلابی که مقام معظم رهبری نسبت به آن تأکید دارند باید در همه بخش های کشور نهادینه شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، خاطرنشان کرد: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

وی با بیان این که دشمنان در 38 سال گذشته همه توان خود را در جهت نابودی و ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته اند، بیان داشت: اما هوشیاری و بصیرت ملت ایران مانع تحقق توطئه های دشمنان شده است.

حجت الاسلام مؤمنی از نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان پرچم دار استکبار ستیزی در جهان معرفی کرد و با بیان این که یکی از مهم ترین دلایل دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران وجود همین رویکرد انقلابی و استکبار ستیزی مردم کشورمان است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ملت ایران آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند و این نگاه هیچ گاه تغییر نخواهد کرد، بیان داشت: دشمنی آمریکایی ها با ملت بزرگ ایران در ماجرای برجام کاملاً برای جهان اثبات شد./۲۰۳/۹۵۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۳:۵۲
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
تبلیغ در هر عرصه ای باید با عمل همراه باشد
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید از ظرفیت مبلغان دینی و روحانیان مستقر در شهر و روستا در جهت آگاهی بخشی به جامعه درباره احکام وقف تلاش کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۲۳:۳۳
نماینده مردم آمل در مجلس:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سبب برهم خوردن معادلات دشمنان شد
یوسفیان ملا گفت: در دورافتاده ترین روستاها و مناطق ایران هم شهید دارند و این امر نشانگر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سراسر ایران اسلامی است که در معادلات بین المللی بسیار اثربخش بوده و می دانند جنگ با...
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۴:۵۶
آیت الله طبرسی تأکید کرد؛
ضرورت تقویت توان دفاعی و موشکی برای مقابله با تهدیدات دشمن
امام جمعه ساری بر ضرورت تقویت توان موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و گفت: با هیچ فردی در این ارتباط مذاکره نمی‌کنیم چون موشک‌های ما قابل مذاکره نیستند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۹:۰۸
معاون امور بین الملل دفتر رهبر انقلاب:
محور مقاومت لرزه بر اندام آمریکا و صهیونیست انداخته است
حجت الاسلام والمسلمین قمی گفت: امروز ارتش بین المللی در منطقه به وجود آمده که زیبایی های بسیاری خلق کرده و لرزه بر اندام آمریکا و صهیونیست می اندازد.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۲:۴۰
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران:
جامعه امروز نیازمند حضور میدانی حوزه و روحانیت است
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با بیان این که پاسخگویی منطقی و علمی تنها در توان روحانیت است و کسی غیر این قشر نمی تواند پاسخگوی نیاز جامعه باشد، گفت: حوزه و روحانیت به عنوان متولی امر گسترش دین در ج...
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۲۳:۵۴
آیت الله طبرسی:
منبر و خطابه بهترین رسانه برای تبلیغ دین و انقلاب است
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تأکید براین که امروز نیز باید از این ظرفیت عظیم تبلیغی در جهت تقویت اسلام و انقلاب بهره گرفت، گفت: روحانیت به عنوان پیشگامان دفاع از دین و ارزش های ناب اس...
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۷:۵۹
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
غدیر محور وحدت امت اسلامی در برابر دشمنان است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که غدیر می تواند محور وحدت امت اسلامی قرار گیرد، گفت: ملت اسلامی باید با کنار گذاشتن اختلاف نظرها از غدیر به عنوان محوری برای وحدت و همبستگی در میان خود بهره ...
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۵:۳۵
مدیر حوزه علمیه مازندران:
آزادگان نماد مقاومت و ایثار برای جامعه هستند
مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که آزادگان نماد صبر، آزادگی، مقاومت و ایثار هستند و باید الگویی برای جامعه امروز ما باشد، گفت: آزادگان باصبر واستقامت خود گرفتار خواسته‏ هاي دشمن نشدند.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۲۲:۳۸
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
علم بدون تقوا عامل ایجاد انحراف در جامعه است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که گسترش فرهنگ دینی باید همراه با علم آموزی در دستگاه تعلیم و تربیت مورد توجه قرار گیرد، گفت: متأسفانه برخی مواقع شاهد بی توجهی به مبانی دینی و انقلابی در سطح...
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۲۲:۳۴
عضو هیات امنای پژوهشگاه فقه نظام:
توزیع گفتمان ولایت فقیه در سطح جامعه تکلیف همه نیروهای انقلاب است
حجت الاسلام والمسلمین گلی یکی از ضعف های نظام اسلامی را توزیع ضعیف فقاهت در همه عرصه های فراگیر در نظام اسلامی بیان کرد و گفت: نظام اسلامی مولود فقاهت است اما در بستر خود در حوزه توزیعی ولایت فقیه در ...
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۲۲:۱۳
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
شهدای مدافع حرم الگوی ایستادگی و مقاومت در برابر جبهه کفر هستند
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: شهدای مدافع حرم به یقین الگوی بی بدیل مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان هستند و این شهداء با تقدیم جانشان در برابر دشمنان اسلام و اهل بیت (ع) ایستاده اند و به مبار...
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۴:۴۶
در بهشهر؛
سومین سالگرد ارتحال حجت الاسلام والمسلمین جباری برگزار می شود
امام جمعه بهشهر گفت: سومین سالگرد ارتحال حجت الاسلام والمسلمین جباری، نماینده فقید مازندران در مجلس خبرگان رهبری در بهشهر برگزار می شود.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۲۳:۳۳
امام جمعه محمود آباد:
قلم و رسانه نباید ابزاری برای منافع شخصی و گروهی باشد
امام جمعه محمود ‌آباد با بیان این که نباید از ابزار قلم در جهت منافع شخصی، حزبی و گروهی استفاده کرد، گفت: قلم باید تنها در راستای رشد و تعالی فرهنگی جامعه به کار گرفته شود.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۱:۲۹
مدیر حوزه علمیه مازندران:
ایمان راسخ و خلوص نیت مهم ترین ویژگی شهدای مدافع حرم است
مدیر حوزه علمیه مازندران ایمان راسخ و خلوص نیت را مهم ترین ویژگی شهدای مدافع حرم دانست و گفت: اگر مدافعان حرم نبودند امروز باید با این تکفیری ها در داخل کشور مقابله می کردیم.
۱۳۹۶/۵/۲۳ - ۱۰:۰۹
معاون حوزه علمیه مازندران:
رسالت امروز روحانیت حفظ و تقویت آرمان های اصیل انقلاب است
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که امروز حفظ و تقویت این آرمان های اصیل یکی از مهم ترین رسالت ها و وظایف روحانیت یا بصیرت است، گفت: روحانیت آگاه و هوشیار همواره ثابت کرده که در برابر هج...
۱۳۹۶/۵/۲۲ - ۱۲:۵۴
مدیر حوزه علمیه مازندران:
حوزه علمیه جای عافیت طلبی نیست
مدیر حوزه علمیه مازندران با تأکید براین که حوزه جای عافیت طلبی نیست، گفت: طلاب باید به گونه ای درس بخوانند و بنیه علمی خود را تقویت کنند که شخصیت های اثرگذار و توانمندی برای آینده نظام اسلامی باشند. ...
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۲۲:۰۱
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
حاشیه های مراسم تحلیف در شأن نمایندگان ملت ایران نبود
حجت الاسلام والمسلمین معلمی به اقدام نادرست برخی نمایندگان مجلس در مراسم تحلیف رییس جمهور اشاره کرد و با بیان این که این اقدام صورت گرفته به هیچ عنوان در شأن نمایندگان ملت ایران نبوده است، گفت: نباید ...
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۲۰:۴۰
عضو شورای حوزه علمیه مازندران تأکید کرد؛
ضرورت تبیین شاخصه های انقلابی گری از سوی روحانیت در جامعه
عضو شورای حوزه علمیه مازندران، فکر و نگاه انقلابی را یکی از مهم ترین نیازهای جامعه امروز برشمرد و گفت: روحانیت باید در منابر و خطابه های خود شاخصه های انقلابی گری را برای عموم جامعه تبیین و تشریح کند...
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۹:۴۲
امام جمعه دابو و دشت سر:
فعالیت خبرنگاران در مسیر امیدبخشی آحاد جامعه باشد
حجت الاسلام تقی زاده ‌آملی گفت: فعالیت خبرنگاران در مسیر امیدبخشی آحاد جامعه باشد که این امر سبب می شود تا امید در دل های مردم زنده شود.
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۰۰:۳۲
امیر جهانشاهی:
ایران اسلامی آمادگی و توان دفاعی خود را به رخ جهانیان می کشد
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز با بهره گیری از قدرت مردمی توانستیم به مراتب گرانقدری دست پیدا کرده و در حوزه آمادگی و توان دفاعی توانستیم اقتدار خود را به رخ جهانیان بکشا...