پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ Thursday, October 19, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۵:۱۲
شناسه خبر: ۴۹۲۷۵۴
 
استاد حوزه علمیه:
رشد و تعالی کشور در گرو مدیریت جهادی و انقلابی است
استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، گفت: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بهشهر، حجت الاسلام سید حسین مؤمنی، استاد حوزه علمیه مازندران امروز در آیین نخستین سالگرد شهدای خان طومان در این شهرستان با بیان این که بزرگ‌ترین سرمایه و حجت درون عقل است كه بايد با بهره‌ مندی از اين ارزش والا به بالندگي مورد نظر برسيم، گفت: شهداي ما هم با استفاده و برخورداري از اين نعمت عقلانیت به درجه شهادت رسیدند و الگوي انسان های آزاده شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان این که حرکت در مسیر عبودیت و بندگی، راهي است كه شهدا با فكر و انديشه باز انتخاب كرده اند، افزود: شهدا با شهادت به اوج خواسته دروني خود و رسيدن به قرب الهي دست يافتند.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: شهدا در مسیری كه براي خود در نظر گرفته و ترسيم كردند، تلاش كردند و از جان و مال خودشان برای رضای خدا دریغ نکردند و همه چیز را برای خدا می دانستند.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که شهدا با تکیه دين خداوند و عظمت باري تعالي، دنيا و ظواهر برايشان كوچك و پست شد و با دل بريدن از دنيا و ماديات به مقام بندگي و عبوديت خداوند دست يافتند كه اين مقام والا و با ارزش به آساني كسب نمي شود و هر كسي به اين مقام نمي رسد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي مدافع حرم با الگوبرداري از شهداي هشت سال دفاع مقدس همه تعلقاتشان را رها کردند تا دینشان حفظ شود و باقي بماند، تصریح کرد: امروز شهدا بزرگترين الگو براي ما در دفاع از ارزش ها، دين و اسلام هستند.

وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم براي دفاع از حرم اهل بيت(ع)، ذره اي خلل و درنگ در خود راه ندادند و با دل بريدن از همه وابستگي هايي كه در اين دنيا برايشان وجود داشت و عزيز بود، برای دفاع از حرم بي بي رفتند و جانانه به شهادت رسيدند و اكنون الگوسازي اين شهدا براي جوانان و نسل فردا از مهم ترين وظیفه همه ما است.

حجت الاسلام مؤمنی با اشاره به این که شهداي مدافع حرم جان خود را در راه خدا بذل كردند و اين بخشش بدون هیچ چشم داشتی بوده است، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم تنها خدا را ديدند و هرکس خدا را بزرگ ببیند غیرخدا در دیدگانش خار و پست می‌شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که شهداي ما اهل معرفت و بصيرت بودند و به دنبال تزویر و ریا نبوده و نیستند و چون رضایت خداوند برایشان در اولویت بود بندگي خالص خدا كردند، خاطرنشان کرد: شهدای عزیز با گام نهادن در مسير الهي، شهادت را براي خود خواستند و به آرزوي قلبي خود رسيدند.

وی ادامه داد: ما هم بايد با دل بريدن از تعلقات دنيوي براي خود الگوسازي كنيم و با الگو قرار دادن اهل بيت(ع) و شهدا، زندگي جاودانه را براي خود رقم بزنيم و بدانيم دشمن همواره در كمين است و بايد با دوري جستن از بيگانگان و دشمنان بريا عزتمندي اسلام و انقلاب تلاش كنيم.

حجت الاسلام مؤمنی با تأکید بر این که حمایت و پشتیبانی از ولایت، سیره مهم شهداي ما بوده است، بیان داشت: بايد بدانيم اكنون دشمن ولایت فقیه را هدف گرفته است و به همین دلیل بايد برای در امان ماندن از اين توطئه ها و هجمه های دشمنان، سيره و روش شهدا در جامعه تبیین شود. 

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که دشمن همه توان خود را برای از بین هویت انقلابی و دینی جامعه به کار گرفته است، تصریح کرد: هر چه برای تقویت هویت انقلابی و دینی عموم جامعه به ویژه نسل جوان سرمایه گذاری کنیم باز هم در برابر هجمه های وسیع دشمنان علیه اسلام و انقلاب کم است.

وی با اشاره به این که دشمنان یکی از راه های نفوذ به کشورمان را کم رنگ کردن مبانی دینی و انقلابی جامعه می دانند، خاطرنشان کرد: امروز کشور برای ایستادگی در برابر توطئه دشمنان نیازمند تقویت هویت انقلابی است.

حجت الاسلام مؤمنی با بیان این که مسأله نفوذ دشمن به کشورمان  جدی است و مسؤولان و عموم مردم باید هوشیار باشند، تصریح کرد: تفکر انقلابی که مقام معظم رهبری نسبت به آن تأکید دارند باید در همه بخش های کشور نهادینه شود.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که امروز کشور برای رشد و تعالی نیازمند مدیریت جهادی و انقلابی است، خاطرنشان کرد: اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف شاهد پیشرفت و توسعه است به دلیل وجود مدیریت انقلابی است.

وی با بیان این که دشمنان در 38 سال گذشته همه توان خود را در جهت نابودی و ضربه زدن به انقلاب اسلامی به کار گرفته اند، بیان داشت: اما هوشیاری و بصیرت ملت ایران مانع تحقق توطئه های دشمنان شده است.

حجت الاسلام مؤمنی از نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان پرچم دار استکبار ستیزی در جهان معرفی کرد و با بیان این که یکی از مهم ترین دلایل دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران وجود همین رویکرد انقلابی و استکبار ستیزی مردم کشورمان است.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که ملت ایران آمریکا را دشمن درجه یک خود می داند و این نگاه هیچ گاه تغییر نخواهد کرد، بیان داشت: دشمنی آمریکایی ها با ملت بزرگ ایران در ماجرای برجام کاملاً برای جهان اثبات شد./۲۰۳/۹۵۰/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۴ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۷:۱۱
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
جمهوری اسلامی بینی آمریکایی ها را در خاورمیانه به خاک ذلت مالیده است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که جمهوری اسلامی بینی آمریکایی ها در هر نقطه ای از جهان به خاک ذلت مالیده است، گفت: نمونه ای از این شکست را تنها در سوریه و عراق می توانیم به وضوح ببینیم که چ...
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۵:۲۷
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران:
مشاوره آسیب های احتمالی دوران طلبگی را به حداقل می رساند
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که مشاوره همچون چراغی روشن برای حرکت طلاب در مسیر پیش روی است، گفت: یک طلبه در دوران تحصیلی خود ممکن است با مسائل و مشکلات مختلفی رو به رو شود که با مشا...
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۲:۴۱
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
پیاده روی اربعین حسینی نماد عظمت امت اسلامی است
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران به عظمت پیاده روی اربعین حسینی اشاره کرد و آن را نماد عظمت و اقتدار امت اسلامی دانست و گفت: پیاده روی اربعین عظیم ترین همایش مسلمانان به ویژه شیعیان جهان و بزرگترین فرص...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۲۳:۴۱
امام جمعه بندپی غربی:
وادادگی در برابر دشمنان موجب زمینگیر شدن کشور می شود
امام جمعه بندپی غربی خطرناک تر از فشارها و تحریم های ظالمانه را وادادگی برخی مدیران و مسؤولان در برابر دشمنان و بیگانگان دانست و گفت: دولت به جای اتکا به وعده های بیگانگان به جوانان با انگیزه، مومن و ...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۲۳:۲۲
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
سیاست آمریکایی ها در برابر نقش آفرینی ملت ایران شکست خورده است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که آمریکایی ها همه توان خود را برای حفظ صهیونیست ها در جهان و منطقه به کار گرفته اند، گفت: آمریکایی ها با به راه انداختن جنگ در منطقه، بر روی جنایت های آش...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۲۰:۱۰
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
گسترش گفتمان قرآنی در جامعه، عزت آفرین و عظمت بخش است
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان این که تکیه به قرآن و مفاهیم ناب آن ما را ذلالت و خواری دور خواهد کرد، گفت: اگر امروز گفتمان قرآنی در جامعه به خوبی تسری و گسترش پیدا کند مقتدرانه و با صلابت در...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۷:۴۱
عضو شورای حوزه علمیه مازندران:
آمریکا امروز در باتلاق خاورمیانه در حال فرو رفتن است
عضو شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که آمریکا که روزی خود را یک کشور ابرقدرت و تعیین کننده در جهان می دانست امروز در باتلاق ذلالت و بدبختی خاورمیانه در حال فرو رفتن است، گفت: عصبانیت و سخنا...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۵:۴۵
معاون تهذیب حوزه علمیه استان مازندران خبر داد؛
برگزاری طرح سیر مطالعاتی آثار شهید مطهری در حوزه علمیه مازندران
معاون تهذیب حوزه علمیه مازندران از آغاز اجرای طرح سیر مطالعاتی آثار شهید مطهری مدارس علمیه استان خبر داد.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۴:۴۴
کسب رتبه دوم مدرسه روحیه بابل در جشنواره علامه حلی مازندران
حجت الاسلام اکبرپور روشن با اعلام خبر کسب دوم مدرسه علمیه روحیه بابل در جشنواره علامه حلی مازندران، گفت: با اهتمام و تلاش های اساتید و طلاب، این مدرسه موفق به کسب رتبه دوم در جشنواره علمی پژوهشی علامه...
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۲۰:۴۳
معاون تبلیغ حوزه علمیه استان مازندران تأکید کرد؛
ضرورت افزایش تعداد مبلغان دینی در مدارس
معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که تعداد مبلغان و روحانیان فعال در مدارس استان پاسخگوی نیاز بالای دانش آموزان نیست، گفت: باید بستری فراهم شود تا میزان حضور طلاب جوان و مبلغان دینی بیشت...
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۹:۴۸
مدیر حوزه علمیه امام صادق قائمشهر:
صدور انقلاب اسلامی به خارج از مرزها به برکت صبر و پایداری است
مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) کوتنا قائمشهر، عنصر صبر و استقامت را لازمه رسیدن به اهداف عالی دانست و بر اهتمام طلاب بر این مهم تاکید کرد.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۹:۳۹
امروز در ساری؛
نشست ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش قطب یک کشور برگزار شد
نشست ستاد همکاری های قطب آموزش و پرورش و حوزه های علمیه قطب یک کشور امروز در ساری برگزار شد.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۹:۳۰
مدیر حوزه علمیه مازندران:
انقلاب اسلامی مانعی برای تحقق رویاهای نامشروع آمریکا در جهان است
مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان این که همه مشکل و دشمنی آمریکایی ها با اصل اسلام و انقلاب اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی بزرگترین مانع برای تحقق رویاهای نامشروع آمریکا در جهان است.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۹:۲۶
در تجمع مدرسه علمیه خاتم الانبیا؛
طلاب و روحانیان بابل سخنان رییس جمهور آمریکا را محکوم کردند
طلاب و روحانیان حوزه علمیه بابل با حضور در مدرسه علمیه خاتم الانبیا(ص) سخنان گستاخانه رییس جمهور آمریکا علیه ملت ایران را محکوم کردند.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۴:۳۴
امام جمعه چالوس:
آمریکا امروز به کشوری منزوی در جهان تبدیل شده است
امام جمعه چالوس با تأکید براین که ملت بزرگ ایران در برابر آمریکایی ها با عزت و اقتدار ایستاده اند، گفت: این ملت اجازه کوچکترین تحرک به آمریکایی ها را نخواهد داد و مقتدرانه در برابر زیاده خواهی های آمر...
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۰:۰۶
هم اندیشی رابطان قرآن و عترت مدارس علمیه مازندران برگزار شد
سرپرست معاونت تهذیب حوزه علمیه مازندران از برگزاری هم اندیشی رابطان قرآن و عترت مدارس علمیه استان در اداره کل تبلیغات اسلامی استان خبر داد.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۳:۲۵
آغاز ثبت نام دوره جدید آموزشی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مازندران
حجت الاسلام قلی یان امیری با اشاره به آغاز ثبت نام در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مازندران در بابل، گفت: حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان مازندران برای دوره جدید بهمن ماه پذیرای علاقه مندان به تحصیل در علو...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۱:۴۳
تولیت مدرسه علمیه امام حسین بابل:
سیاسی کردن آب در کربلا از حربه های فتنه انگیز دشمنان علیه سیدالشهدا بود
حجت الاسلام تقی پور با بیان این مطلب که سیاسی کردن آب از سوی دستگاه یزید برای فتنه انگیزی علیه حق بود، گفت: فتنه در غبارآلودگی فضای جامعه همانگونه که سیدالشهدا(ع) و یارانش را در کربلا به شهادت رساند، ...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۸:۲۳
مدیر حوزه علمیه مازندران:
حوزه های علمیه پرچم داران ترویج مفاهیم قرآنی در جامعه هستند
حجت الاسلام والمسلمین طاهری با تأکید براین که امروز روحانیت به عنوان مرجع رسمی ترویج دین و ارزش های اسلامی در جامعه رسالت سنگینی در نهادینه کردن سبک زندگی قرآنی در جامعه بر عهده دارد، گفت: طلاب و روحا...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۷:۵۵
امام جمعه بابل:
رساله حقوق امام سجاد، سندی محکم بر نگاه ویژه اسلام به حقوق بشر است
امام جمعه بابل اثر برجسته دیگر امام سجاد(ع) را رساله حقوق آن حضرت عنوان کرد و گفت: رساله حقوق امام سجاد(ع) یکی از افتخارات شیعه و جهان اسلام در شناخت حقوق و تکلیف در حیات و زندگی است که بخش مهمی از آن...