شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ Saturday, August 19, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۳:۵۵
شناسه خبر: ۴۹۲۷۳۹
 
آیت الله مظاهری تأکید کرد؛
ضرورت پاسخگویی به شبهات وهابیت و بهائیت درباره امام زمان
رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: شبهات زیادی از جانب وهابی ها و بهائی ها علیه امام عصر(عج) مطرح می شود و عموم شیعیان وظیفه دارند پاسخگوی این شبهات باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، حضرت آیت الله حسین مظاهری در جلسه اخلاق صبح امروز که با عنوان امام شناسی در مسجد امیرالمؤمنین(ع) جی برگزار شد، گفت: همه علم الکتاب نزد اهل بیت(ع) است.

وی در ابتدا با بیان این که قضیه امام عصر(عج) یک مسأله خرق عادت است، افزود: از این که تفسیری از وجود امام عصر(عج) داشته باشیم عاجز هستیم چرا که وجود ایشان از زمان تولد تا زمان شهادتشان، یک معجزه و خرق عادت است.

حضرت آیت الله مظاهری ادامه داد: قرآن از اولیای خداوند معجزات فراوان و متنوعی ذکر کرده است که این معجزات صرفاً برای بیان یک داستان تاریخی نیست بلکه آیات قرآن هدف گذاری شده است و هر کدامش مفهومی را می نمایاند.

رییس حوزه علمیه اصفهان با اشاره به حجم شبهه افکنی هایی که دشمنان اسلام و تشیع علیه امام عصر(عج) راه اندازی کرده اند، تبیین کرد: امروزه در میان جوانان این شبهه را انداخته اند که چگونه ممکن است، امام زمان(عج) ظهور کنند و بدون جنگ و خونریزی در یک شب حکومت جهانی راه بیندازند و این حکومت را در مدت شش شبانه روز مستقر کنند؟؛ برخی می گویند اصلاً امکان ندارد با وجود چنین سلاح های پیشرفته ای که ابر قدرت ها از آن بهره می برند، امام عصر(عج) بتوانند با شکست دادن ابر قدرت های جهان، در یک شب حکومت جهانی راه بیندازند؟

استاد اخلاق حوزه علمیه با توجه به آیاتی از قرآن که ترسیم کننده حکومت گسترده حضرت سلیمان(ع) است، اذعان کرد: حضرت سلیمان(ع) با لشکری از جن و انس و پرندگان، یک حکومت جهانی بسیار قدرتمند تشکیل داده بودند و قرآن کارهای خارق العاده زیادی از ایشان و وزرای ایشان نقل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: هدهد یک پرنده پیغام رسان بوده است که روزی از وجود یک زن که ادعای سلطنت و پیامبری می کرده است و در کشور یمن زندگی می کرده برای حضرت سلیمان(ع) خبر می آورد؛ حضرت سلیمان(ع) بعد از پیغامی که برای بلقیس یعنی همان ملکه یمن می فرستند، وزرای خود را جمع می کنند و می فرمایند، چه کسی می تواند، بلقیس را به همراه تختش در برابر من حاضر کند، یکی از وزار می گوید جناب سلیمان من می توانم از فاصله صبح تا ظهر این بلقیس را به همراه تختش به این جا بیاورم، حضرت سلیمان(ع) این فاصله زمانی را زیاد می دانند و به او اجازه نمی دهند، یکی دیگر از وزرا می گوید من می توانم در یک چشم بر هم زدن بلقیس را به همراه تختش این جا حاضر کنم، حضرت سلیمان(ع) به او اجازه می دهند و او این کار را می کند؛ بعد از این که بلقیس در برابر حضرت سلیمان(ع) حاضر می شود، حضرت سلیمان(ع) به او می گویند، این جا چه کار می کنی و بلقیس پاسخ می دهد من نمی دانم؛ بلقیس با دیدن چنین قدرتی به تسلیم دین حضرت سلیمان(ع) می شود و همه کشور یمن را به آئین حضرت سلیمان(ع) در می آورد.

حضرت آیت الله مظاهری با اشاره به آیه چهلم سوره نمل که می فرماید «قَالَ الَّذِی عِنْدَهُ عِلْمٌ مِنَ الْکِتَابِ أَنَا  آتِیکَ بِهِ قَبْلَ أَنْ یَرْتَدَّ إِلَیْکَ طَرْفُکَ فَلَمَّا رَآهُ مُسْتَقِرًّا عِنْدَهُ قَالَ هَذَا مِنْ فَضْلِ رَبِّی لِیَبْلُوَنِی أَأَشْکُرُ أَمْ أَکْفُرُ وَمَنْ شَکَرَ فَإِنَّمَا یَشْکُرُ لِنَفْسِهِ وَمَنْ کَفَرَ فَإِنَّ رَبِّی غَنِیٌّ کَرِیمٌ»، اذعان کرد: قرآن می فرماید، فردی که بلقیس را به همراه تختش در یک چشم بر هم زدن در برابر حضرت سلیمان(ع) حاضر کرد، به بخشی از علم الکتاب احاطه داشت.

رییس حوزه علمیه اصفهان با توجه به آیه چهل و سوم سوره رعد که می فرماید «وَیَقُولُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَسْتَ مُرْسَلا قُلْ کَفَى بِاللَّهِ شَهِیدًا بَیْنِی وَبَیْنَکُمْ وَمَنْ عِنْدَهُ عِلْمُ الْکِتَابِ» و با بیان این که قرآن قصد ندارد قصه گویی کند، ابراز کرد: زمانی که از پیامبر(ص) درخواست کردند که برای اثبات پیامبریشان اقامه حجت کنند، جبرئیل به پیامبر(ص) عرضه داشت به آن ها بگو، قرآن و کسی که همه علم الکتاب نزد او است به پیامبری من شهادت می دهند؛ منظور از کسی که همه علم الکتاب نزد او است، امیر مؤمنان(ع) است؛ اهل بیت(ع) که علم و قدرت مطلقه پروردگار روی زمین هستند و همه علم الکتاب نزدشان است، به طور قطع توانایی این را دارند که در یک شب حکومت جهانی به پا کنند؛ امام باقر(ع) در روایتی می فرمایند، علم وزیر حضرت سلیمان(ع) نسبت به علم ما اهل بیت(ع) به منزله قطره ای در برابر دریا است.

استاد اخلاق حوزه علمیه با بیان این که باید برای زمان ظهور آماده شویم و این معنای اصلی انتظار فرج است، تبیین کرد: امام عصر(عج) در هنگام ظهورشان نیاز به افرادی دارند که بتوانند یک شهر را اداره کنند، اداره کردنی که هیچ گونه ظلمی در آن نیست و ثروت سرتاسر بلاد را فرا گرفته است؛ زمانی که امام عصر(عج) متولد شدند، حکیمه خاتون ایشان را نزد پدرشان بُردند، امام عسکری(ع) به فرزندشان سلام کردند و ایشان نیز پاسخ دادند و سپس امام زمان(عج) گفتند، به دست من پرچم اسلام روی زمین افراشته می شود و عدالت اجتماعی سرتاسر کره زمین را فرا می گیرد.

وی در پایان ضمن دعا کردن برای برگزاری انتخاباتی سالم و بدون دردسر، گفت: شبهات زیادی از جانب وهابی ها و بهائیت علیه امام عصر(عج) مطرح می شود و عموم شیعیان وظیفه دارند پاسخگوی این شبهات باشند./۲۰۱/۸۶۷/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۹:۱۴
حجت الاسلام پناهیان:
امام خمینی نگران سکولار شدن کشور بودند
حجت الاسلام پناهیان گفت: امام خمینی نگران سکولاریزه شدن کشور بودند، برخی هیأت‌ها اکنون در حال سکولار شدن هستند و انگار داستان کربلا یک تراژدی درام است تا یک حماسه بزرگ و این به علت سکولاریزه شدن هیأت...
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۴:۱۳
معاون مالی و اداری امور مساجد اصفهان:
استان اصفهان به هزار و ۶۰۰ مسجد جدید نیاز دارد
معاون مالی و اداری امور مساجد استان اصفهان با اشاره به نیاز ساخت ۱۶۰۰ مسجد جدید در استان اصفهان، از شناسایی تراکم مساجد در نقاط مختلف استان برای مشاوره به شهرداری ها برای جانمایی مساجد در ساخت و سازها...
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۳:۴۷
آیت الله مظاهری:
رنگ الهی در زندگی افراد مختلف، متفاوت است
رییس حوزه علمیه اصفهان با تشریح مراتب یقین به خداوند، گفت: انسان های مختلف در رتبه های متفاوتی قرار دارند به همین سبب رنگ خداوند در زندگی افراد مختلف متفاوت است.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۱:۵۵
مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان:
ساختن انسان متعهد هنر مسجد است
مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان گفت: رسالت مسجد ساخت انسان های متعهد است، امروز دنیا از پیشرفتی رنج می برد که در کنارش ‏رهبر متعهد وجود ندارد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۰۸:۴۸
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
نفوذ خطورات شیطانی در فکر انسان عاملی برای گمراهی برگشت ناپذیر است
امام جمعه موقت اصفهان گفت: خطورات شیطانی بُعد نفوذ بسیار زیادی در تشکیل افکار و عقاید انسان دارد تا جایی که می تواند منجر به انکار وجود خداوند و قیامت از طرف انسان شود.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۲۳:۳۹
امام جمعه موقت کاشان:
پيامبران در دادگاه الهي براي امت خود شهادت مي دهند
حجت الاسلام اسلامي تبار گفت: روز قيامت از هر امتي پيامبران آن امت به عنوان شاهد به دادگاه الهي خواهند آمد و عليه امت خود شهادت خواهند داد و شهادت پيامبران مورد تأييد است.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۶:۲۹
آيت‎الله طباطبايي‎نژاد:
عاقبت اعتماد و اطمينان به آمريكا شكست است
امام جمعه اصفهان با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد، گفت: از آن موقع ياد گرفتيم كه آمريكايي‎ها قابل اعتماد نيستند، نمي‎شود به آنان اعتماد كرد و عاقبت اعتماد به آمريكا شكست است.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۶:۱۱
آيت الله نمازي:
روح شهيد حججي شعبه اي از روح ياران عاشورايي امام حسين است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: روح بزرگ شهيد محسن حججي كه شعبه اي از روح بلند ياران عاشورايي امام حسين(ع) است جهان را در برابر خود به تعظيم وادار كرد.
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۵:۵۷
امام جمعه موقت نجف آباد:
خلوص شهید حججی سبب ایجاد موج شهادت طلبی در بین جوانان شد
امام جمعه موقت نجف آباد گفت: شهادت شهید حججی که نه تنها فضای کشور بلکه کل منطقه مقاومت خاورمیانه را تحت تأثیر خودش قرار داده یک موج شهادت طلبی و حضور در جبهه های مقاومت را به ویژه در بین جوانان حاکم ...
۱۳۹۶/۵/۲۷ - ۱۴:۲۴
آیت الله مظاهری مطرح کرد؛
مراعات تقوا؛ مهم ترین عنصر تقویت ارتباط با امام عصر
آیت الله مظاهری گفت: خواندن ادعیه های مختلفی همچون دعای ندبه و زیارت جامعه کبیره که رابطه انسان را با امام عصر مستحکم می کند بسیار خوب است ولی مهم ترین چیزی که محکم کننده ارتباط انسان با ایشان است، م...
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۲۱:۰۳
رييس سابق سازمان بسيج اساتيد دانشگاه هاي استان اصفهان:
حوزه و دانشگاه پايه و اساس مفاهيم تمدن نوين اسلامي را بنيانگذاري كنند
رييس سابق سازمان بسيج اساتيد دانشگاه هاي استان اصفهان، گفت: مطالبه رهبري از تمدن نوين اسلامي از دو مركز علمي كشور يعني دانشگاهها و حوزه هاي علميه است؛ بنابراين حوزه و دانشگاه به عنوان دو مجموعه علمي ب...
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۲۰:۲۶
آیت الله عبداللهی:
آیت الله امینی در صحنه های گوناگون انقلاب همراه امام و رهبری بود
آیت الله عبداللهی با بیان این که آیت الله امینی در صحنه های گوناگون انقلاب همراه حضرت امام بود، گفت: نکته قابل توجه پایداری و تداوم در ولایتمداری است که وی به حضرت امام علاقه مند و بعد از ایشان با رهب...
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۶:۰۰
معاون آموزشي مؤسسه دارالاعلام قم:
استکبار جهانی داعش و ديگر گروه هاي تروريستي را در دامان خود پرورش داده است
معاون آموزشي مؤسسه دارالاعلام قم، گفت: استکبار جهاني با مديريت اقليتي به اصطلاح مسلمان که خود را مقلد مذاهب اسلامي هم نمي‌دانند، امروز داعش و ديگر گروه هاي تروريستي را در دامان خود پرورش داده اند.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۵:۱۷
آیت الله امینی:
حضور در حوزه علمیه را مدیون علمای نجف آباد هستم
آیت الله امینی با بیان این که نجف آباد علمای فراوانی را در خود دیده که مایه برکت اسلام هستند، گفت: حضورم در حوزه علمیه را به برکت وجود این علما می دانم.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۵:۱۰
آیت الله طباطبایی نژاد:
علما، مکتب ساز شهادت هستند
آیت الله طباطبایی نژاد گفت: عالم شهیدساز است و شهید یک ثمره از تلاش عالم است که باید همواره ارزش علما و کسانی که راهنمای ما بودند را حفظ کنیم.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۴:۰۷
آیت الله مظاهری:
روحانیان در تعلیم و تثبیت اعتقادات مردم نقش بسزایی دارند
رییس حوزه علمیه اصفهان با توجه به فعالیت های روحانیان در راستای اعتلای سطح اعتقادات مردم، گفت: روحانیت در تعلیم و تثبیت اعتقادات مردم نقش بسزایی داشته است به همین دلیل باید از روحانیان تشکر کنیم.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۴:۰۲
آیت الله دری نجف آبادی:
آیت الله امینی زمینه توسعه معارف اهل بیت را در عرصه جهانی فراهم کرد
آیت الله دری نجف ‌آبادی گفت: آیت الله امینی از سابقون الاولون در انقلاب و نهضت امام خمینی بود و با نگارش کتاب های بی شمار زمینه رشد و توسعه معارف اهل بیت را در عرصه جهانی فراهم کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۳:۵۶
حجت الاسلام حسناتی:
جامعه امروز تشنه شناخت فضلایی همچون آیت الله امینی است
امام جمعه نجف آباد جامعه امروز را تشنه شناخت عالمانی همچون آیت الله امینی دانست و گفت: این جلسه تقدیر از علم، قلم، فضل، اخلاق، تربیت و هدایت است و تجلیل از مقام انسانی است که انصافاً امروز جامعه تشنه...
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۳:۲۲
آیت الله مظاهری در پیامی به آیین تجلیل از آیت الله امینی:
خدمت به اسلام، انقلاب و ترویج دین و اخلاق ویژگی بارز آیت الله امینی است
آیت الله مظاهری گفت: عمر با برکت آیت الله امینی، یکسره در خدمت عالمانه و مخلصانه به اسلام و انقلاب اسلامی و ترویج دین و اخلاق و استوار ساختن عقائد و انگیزه های اهل ایمان سپری گشته است.
۱۳۹۶/۵/۲۶ - ۱۰:۵۹
جانشين معاون فرهنگي نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي:
جنایات داعش بی پاسخ نمی ماند
جانشين معاون فرهنگي نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينکه انتقام خون شهيد حججي گرفته مي شود، گفت: داعش منتظر باشد سيلي سختي از فرزندان امام خامنه اي مي خورد و اين جنايت او بي پاسخ نمي ما...