یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ Sunday, July 23, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۲/۱ - ۱۲:۳۰
شناسه خبر: ۴۹۲۷۲۸
 
آيت‎الله مظاهري:
احترام و خدمت به مستضعفان را از اهل‎بيت ياد بگيريم
حضرت آيت‎الله مظاهري با اشاره به اين‎كه ما بايد از اهل‎بيت(ع) احترام به ديگران را ياد بگيريم، گفت: روش پيامبر اكرم(ص) و اهل‎بيت(ع) ادب در زندگي است، هرچند اين‎كه آن فرد ادب نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در اصفهان، حضرت آيتالله حسين مظاهري پنجشنبه شب در مسجد حكيم گفت: يكي از صفات موسيبنجعفر(ع) كه اهميت دارد، احترام گذاشتن به شخصيت ديگران است، ما از موسيبنجعفر(ع) ياد بگيريم به ديگران اهميت بدهيم و براي آنان احترام قائل شويم،‌ اگر ببينند شخصيت ديگران ضربه بخورد بسيار ناراحت ميشوند و همه اهلبيت(ع) اين طور هستند.

وي افزود: يك كسي بود با امام صادق(ع) رابطه عجيبي پيدا كرده بود، هر جا امام صادق(ع) ميرفتند اين شخص هم ميآمد و امام هم به ايشان چيزي نميگفتند، يكبار غلام امام صادق(ع) عقب ماند و اين فرد با غلام امام صادق(ع) كار داشت و او جواب نميداد، چند بار او را صدا زد و بعد بار سوم به او فحش داد و گفت «يابنالفاحشه» چرا جواب مرا نميدهي؟ امام صادق(ع) بسيار ناراحت شدند و دست به كمر گرفتند و گفتند ديگر راضي نيستم كه با من باشي، قهر نبودندها اما گفتند كه ديگر لازم نيست با من همراه باشي و تا آخر عمر با او رفتوآمد نكردند.

رييس حوزه علميه اصفهان خاطرنشان كرد: احترام ديگران را داشته باشيم، بياحترامي به ديگران و ضربه زدن به شخصيت ديگران به اندازهاي خطرناك است كه مرحوم كليني رضوان الله تعالي عليه در كافي روايتي نقل ميكند كه فردي را ميآورند صف محشر و چشمها به گودي فرورفته است و روسياه است و بر پيشانياش نوشته شده نااميد از رحمت خداوند و خود خداوند او را رسوا ميكند و ميفرمايد او خائن به من و پيامبر(ص) و اهلبيت(ع) است، براي اينكه او ميتوانست خدمت بكند و نكرد و ميتوانست به مردم احترام بگذارد و نكرد.

حضرت آيتالله مظاهري ابراز كرد: احترام گذاشتن به شخصيت ديگران خيلي ثواب دارد، ابانبنتغلب از مجتهدين و شاگردهاي امام صادق(ع) بود و امام صادق(ع) ايشان را امضا كردهاند، اين ابانبنتغلب نقل ميكند كه من با امام صادق(ع) طواف ميكرديم، يك شيعه او را صدا زد، جواب نداد، دفعه ديگر هم در طواف دوم باز هم او را صدا زد و جواب نداد، امام صادق(ع) گفتند چرا جواب اين فرد را نميدهي، طواف مستحب را بشكن، طواف را شكست و حاجت آن فرد را برآورده كرد و بعد نزد امام صادق(ع) رفت و امام به ايشان فرمودند كه اين كاري كه انجام دادي خداوند ثواب يك حج مقبول را به تو داد.

وي گفت: حاجيها كه امسال ان شاءالله بروند و با سلامتي برگردند و از اين موذيها تابع آمريكا ان شاءالله نجات پيدا كنند، اين حج و عمره خيلي ثواب دارد و خيلي بالا است، اينها همه حج صحيح است و حج مقبول نيست، حجي است كه قصور از گردن انسان برداشته ميشود و انسان ديگر واجبالحج نيست، انسان به ديگران احترام بگذارد، مخصوصا كسي كه پناهي جز خدا ندارد، به كسي كه پناهي جز خدا ندارد، ظلم نكند، بياحترامي به مستضعفين و كسي كه جز خدا ندارد را رعايت بكنيم، از امام كاظم ياد بگيريم و در زندگي مؤدب باشيم، روش پيامبر اكرم(ص) و اهلبيت(ع) ادب در زندگي است، ولو اينكه آن فرد ادب نداشته باشد.

استاد اخلاق حوزه علميه ادامه داد: به جاي فكرهاي بيهوده، به جاي فكرهاي در اين دنيا و به اين دنيا و ذخاير اين دنيا، اي خدايي كه سلامتي به ما دادي و اي خدايي كه دردها دوا ميكني و شفاها عنايت ميكني به حق موسيبنجعفر(ع) دردهاي مرا دوا كن و شفاي كامل به امراض روحي و جسمي من بده و سلامتي كه بهترين چيزها است به من عنايت كن، اين دعاي بسيار خوبي است كه از مرحوم قاضي و مرحوم علامه طباطبايي نقل شده است./۲۰۱/۹۱۴/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۶:۰۳
همزمان با دهه كرامت:
نهمين جشنواره ملي آه و آهو در كاشان برگزار مي‌شود
دبير جشنواره ملي آه و آهو دركاشان، از برگزاري نهمين دوره این جشنواره ملي در كاشان و همزمان با جشن‌هاي دهه كرامت خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۲:۳۱
دبير جامعه روحانيت كاشان:
حج فرصت ذی قیمتی برای ارتقای بعد معنوی انسان است
دبير جامعه روحانيت كاشان با بیان اینکه حج فرصت ویژه ای برای ارتقای بعد معنوی انسان است، گفت: خداوند مي فرمايد كسي كه به حج مي آيد و در انتها تنها درخواست مادي و دنيايي دارد، در عوض من نيز در آخرت چيزي...
۱۳۹۶/۵/۱ - ۰۰:۳۸
استاد درس خارج حوزه علمیه قم:
مسؤولان به جای انتشار آمار بی اساس به فکر حل مشکلات مردم باشند
آیت الله اسماعیلپور گفت: مسؤولان به جای انتشار آمار بی اساس، به فکر حل مشکلات مردم باشند، مردم هم باید در قضاوتهای خود جانب انصاف را رعایت کنند و با نادیده گرفتن خدمات انجام شده، سخن نگویند.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۰۰:۱۰
انتقاد حجت‌الاسلام فرحزاد از كم رنگ برگزار شدن جشن های اعياد مذهبي
حجت الاسلام فرحزاد از كم رنگ برگزار شدن اعياد مذهبي در شهرستان كاشان انتقاد كرد و گفت: مراسم‌هاي عزاداري در كاشان خيلي پررنگ است و بايد هم اينگونه باشد، اما مراسم‌هاي شادي اهل بيت(ع) ضعيف و كم رنگ اس...
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۱۵:۲۶
آيت الله نمازي مطرح کرد؛
ضرورت ارتقاي سطح آگاهي افكار عمومي نسبت به مسأله تغذيه
آیت الله نمازی گفت: يكي از كارهاي جهادي كه خيران سلامت، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي بايد در دستور كار خود قرار دهند، ارتقاي سطح آگاهي افكار عمومي جامعه نسبت به مسأله مهم تغذيه است.
۱۳۹۶/۴/۳۱ - ۰۰:۳۴
امام جمعه موقت کاشان:
خداوند به انسان با تقوا توانايي تشخيص حق از باطل مي دهد
حجت الاسلام اسلامي تبار با اشاره به اينكه يكي از آثار تقوا را خداوند در قرآن فرقان اعلام كرده است، گفت: خداوند به انسان با تقوا توانايي تشخيص حق از باطل مي دهد.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۲۱:۲۸
حجت الاسلام حيدري كاشاني:
تأكيد بر تبعيت از ولايت وجه مشترک وصيتنامه‌ شهدا است
حجت الاسلام حيدري كاشاني گفت: تأكيد بر تبعيت از ولايت وجه مشترک وصيتنامه‌ شهدا است و شهدا تبعيت بي چون و چرا از ولايت را درک و با آن رابطه برقرار کردند.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۵:۴۸
خطیب نماز جمعه نجف آباد:
نماز جمعه قلب تپنده فرهنگی شهر است
حجت الاسلام حسناتی با اشاره به برپایی بیش از ۸۰۰ نماز جمعه در کشور، گفت: نماز جمعه زمینه عزت، وحدت، شوکت، تربیت و قلب تپنده فرهنگی یک شهر است.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۵:۴۲
امام جمعه موقت كاشان:
وزراي دولت دوازدهم سرباز دين، ولايت و انقلاب باشند
امام جمعه موقت كاشان گفت: وزراي دولت دوازدهم بايد سرباز دين، ولايت، مردم و انقلاب بوده و نگاه شان به درون باشد، چرا كه ۴ سال پيش رو براي دولت دوازدهم يك فرصت طلايي براي خدمت به مردم است.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۴:۳۰
آيت‎الله طباطبايي‎نژاد:
جدال سياسي با آل‎سعود مانع از حضور مردم در حج نشود
امام جمعه اصفهان با اشاره به جدال سياسي بین ایران و عربستان و بي‎كفايتي آل‎سعود، گفت: تا جايي كه ما مي‎توانيم بايد حج را به جا بياوريم و نباید خانه خداوند را خالي گذاشت؛ هرچند ما آل‎سعود را لايق خادمي...
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۰:۴۱
حجت الاسلام دانشمند:
رعایت حجاب و عفاف، آبروداري از مكتب امام صادق است
حجت الاسلام دانشمند، گفت: جوانهاي ما به شهادت رسيدند تا چادر و حجاب بماند و چادر حضرت زهرا(س) نابود نشود؛ چرا كه حجاب آبروداري از مكتب امام صادق(ع) است.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۰۰:۵۸
استاد درس خارج حوزه علمیه قم تشریح کرد؛
اعتقادات نادرست و تأثیر آن در افزایش معضلات اجتماعی
استاد درس خارج حوزه علمیه قم گفت: بسیاری از مشکلات اجتماع، از جمله طلاق، ناشی از اعتقادات و تربیت نادرست اجتماعی است که جوانان، والدین و متولیان فرهنگی جامعه در برابر آن مسؤول هستند.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۲۲:۱۲
استاد سطح عالی حوزه علمیه قم:
مکتب امام صادق، مکتب رسیدن به مقام قرب الی الله است
حجت الاسلام والمسلمین بهبهانی درباره اتصال روح مومن به خداوند گفت: برای اتصال به خداوند باید به اهل بیت متصل شویم و این پیام مکتب امام صادق است که باید انسان مومن متصل به خدا باشد تا به رشد و کمال نها...
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۲۱:۵۹
رییس اداره اوقاف و امور خیریه نجف‌آباد خبر داد؛
حضور ۷۰۰ نفر در چهلمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف در نجف آباد
رییس اداره اوقاف و امور خیریه نجف آباد گفت: چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شهرستان نجف‌آباد و دوازدهمین دوره مسابقات مدهامتان اداره ارشاد با حضور بیش از ۷۰۰ نفر در هشت رشته برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۷:۲۹
رييس اداره تبليغات اسلامي كاشان:
امام صادق احياگر اسلام ناب محمدي است
رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان كاشان، با اشاره به اينكه امام صادق(ع) شيخ الائمه بوده و به لحاظ سن از امامان ديگر بزرگتر و كهن سال‌تراست، گفت: امام صادق(ع) احياگر اسلام ناب محمدي است.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۲:۵۹
امام جمعه شهرستان آران و بيدگل:
امام صادق زبان رساي اسلام بود
امام جمعه شهرستان آران و بيدگل، گفت: امام صادق(ع) با بيان بليغ و كلام فصيح خود زبان رساي اسلام بود و با سخنان حکيمانه، منطق استوار و علم سرشار مکتب تشیع را ماندگار کرد.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۰۱:۴۷
استاد درس خارج حوزه علمیه قم:
انتقادها به عملکرد مسؤولان نباید اتحاد ملی را خدشه دار کند
استاد درس خارج حوزه علمیه قم گفت: اختلاف آراء و سلایق امری طبیعی است، افراد حق دارند از عملکرد مسؤولان انتقاد کنند اما انتقادها نباید به اتحاد ملی آسیب بزند.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۲۲:۰۷
رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان:
۱۱ موقوفه در کاشان متعلق به مدارس علمیه است
رییس اداره اوقاف امور خیریه شهرستان کاشان، تعداد موقوفه‌های مدارس علمیه کاشان را ۱۱ موقوفه اعلام کرد و گفت: از این تعداد هشت موقوفه به‌صورت متصرفی و سه موقوفه به‌صورت غیر متصرفی اداره می‌شود.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۹:۲۲
مدير امور موقوفات حوزه های علميه خبر داد؛
برگزاری نخستين همايش وقف و حوزه در قم
مدير امور موقوفات حوزه های علميه از برگزاري نخستين همايش وقف و حوزه در شهريورماه جاري در قم خبر داد و گفت: برنامه محتوايي اين همايش تبليغ و ترويج وقف، تجليل از خيرين منطقه و احيا و ايجاد موقوفات حوزو...
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۸:۴۷
مدير امور موقوفات حوزه های علميه:
شناسايي و شناسنامه دار كردن موقوفات حوزه در دستور كار است
مدير امور موقوفات حوزه های علميه گفت: يكي از راه هاي استقلال مالي و عدم وابستگي حوزه به منابع مالي دولتي و شناسايي و شناسنامه دار كردن موقوفات حوزه در سراسر كشور است.