یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ Sunday, December 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۵:۱۳
شناسه خبر: ۴۹۲۳۷۲
 
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی:
سپاه انقلابی‌ترین نهاد فراحزبی است
نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انقلابی ترین نهاد فراحزبی در کشوراست.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه(میقات 15) صبح امروز چهارشنبه 30 فروردین با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه و جمعی از مسئولین نمایندگی رده ها در محل ستاد فرماندهی کل سپاه آغاز شد.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی در این همایش با اشاره به مقاطع تاریخی اسلام اظهار داشت: بعثت اولین مقطع تاریخی و آغاز اسلام است؛ غدیر استکمال و استمرار بعثت و اسلام است؛ عاشورا احیای بعثت و اسلام و ظهور به معنای جهانی شدن اسلام است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران به عنوان زمینه ساز ظهور و جهانی شدن اسلام و بعثت چهارمین مقطع فراروی ما است و امروز ما در آستانه عصر ظهور برای جهانی شدن اسلام و بعثت قرار داریم.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه تصریح کرد: مقطع امروز حساس ترین مقطع تاریخ از بعثت تاکنون است و ثمر و نتیجه بعثت، عاشورا و غدیر به اینکه ما چگونه بتوانیم زمینه تبلور جهانی شدن اسلام را فراهم کنیم بستگی دارد.

وی با بیان اینکه امروز ما در تقابلی همه جانبه با جبهه کفر قرار داریم، گفت: از سویی، جبهه حق با رهبری ولی فقیه و از سوی دیگر جبههای از کفر، شرک و نفاق قرار داشته و گستره  این تقابل کل جغرافیای زمین میباشد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به مسئله حاکم و حاکمیت دینی اظهار کرد: در تحقق حاکم دینی تنها اراده ذات باری‌تعالی کافی است اما در تحقق حاکمیت دینی مردم نقش مهمی را در کنار اراده الهی ایفا میکنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی آخرین نقطه قبل از شروع و زمینه سازی ظهور است گفت: امروز دو جبهه با تمام وجود در تأخیر ظهور نقش دارند که یکی جبهه بیرونی به رهبری امریکا و دیگری جبهه لیبرال و سکولار داخلی است؛ شناخت دشمنی امریکا کار سختی نیست اما شناخت و موضع گیری در برابر جبهه دیگر که پوششی از نفاق دارد بسیار دشوار می باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه تقابل امریکا با انقلاب اسلامی در عرصه بین المللی و منطقهای نتیجهای جز انزوا و به شکست انجامیدن توطئههای آنان به همراه نداشته است، گفت: از سوی دیگر استکبار جهانی از بدو شکل گیری انقلاب همواره با هدف براندازی به تقابل با ما پرداخته که در سالیان متمادی در دنبال کردن این هدف از راهبردها و رویکردهای مختلفی استفاده کرده است.

وی با تأکید بر اینکه خطرناک ترین مسئلهای که از سوی دشمنان در کشور دنبال می شود ایجاد تغییر در محاسبات نسبت به اهداف، سیاست‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی گفت: انقلابی زدایی از واژههای انقلاب، از نهادهای انقلابی، از شخصیت‌ها و از مراسم مذهبی و عزاداری‌های راهبردی است که امروزه شاهد دنبال کردن آن از سوی دشمن هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی در سپاه در پایان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی ترین نهاد فراحزبی یاد کرد و با اشاره به نقش روحانیون به ویژه شاغلین در سپاه گفت: روحانیت می‌تواند ایفاگر نقشی مؤثر در تقویت جبهه انقلاب باشد./۸۵۶/ ۱۰۱/ص

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۲۳:۵۶
جهانگيري در دومين كنفرانس اقتصاد ايران:
بدون همگرايي اقتصادي و سياسي، اصلاح سياست ها امكان پذير نيست
معاون اول ریيس جمهور با تاكيد بر اينكه نيازمند تدابير جامعي هستيم كه براي همه مسائل ديد كلان نگر داشته باشد، گفت: چرا كه بدون همگرايي سياسي و اقتصادي و توافق بر سر اولويت ها، اصلاح سياست ها امكان پذ...
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۲۲:۵۶
امیرآبادی:
نگاه توسعه غربی در دولت مانع اجرای اقتصاد مقاومتی است
عضو هیأت رییسه مجلس بزرگترین معضل در دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی را نگاه توسعه غربی دانست و گفت: به جای الگوی پیشرفته اسلامی که متناسب با فرهنگ کشور است، از مدل های غربی پیروی می کنند و به همین دلیل ...
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۹:۰۷
وزیر اطلاعات:
نباید برای امنیت اقتصادی بر فساد اقتصادی چشم پوشاند
وزیر اطلاعات با بیان این‌که نباید برای امنیت اقتصادی بر فساد اقتصادی چشم پوشاند، گفت: جامعه باید از امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاری برخوردار باشد.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۰۹:۰۰
نماینده مجلس:
سوء مدیریت موجود نباید با سوء استفاده از مردم جبران شود
نماینده مردم ساوه در مجلس با اشاره به رقم بالای قاچاق در کشور گفت: سوء مدیریت و فساد مالی در کشور مهار نشده است، نمی‌توانیم این ضعف را با سوء استفاده از مردم جبران کنیم.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۰۸:۴۰
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:
بودجه فرهنگی بر اساس اولویت‌ها مصرف می شود
جمشید جعفرپور با مهم خواندن امر فرهنگ در کشور گفت: دولت باید تلاش کند بودجه فرهنگی سال آینده را معطوف به بخش‌هایی کند که در اولویت هستند.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۰۸:۰۰
در گفت وگو با رسا مطرح شد؛
انتقاد حجت الاسلام پژمانفر از کم توجهی دولت به فرهنگ در بودجه/ کشور با عدم توجه به فرهنگ دچار مشکل می شود
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تحول کشور حتی در حوزه اقتصادی را بدون توجه به مسائل فرهنگی غیر ممکن دانست.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۰۱:۰۰
پزشکیان:
مسؤولان باید پاسخگوی مردم باشند
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که مسؤولان باید پاسخگوی مردم باشند، گفت: باید به جای دعواهای سیاسی متحد باشیم تا مشکلات کشور برطرف شود.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۲۳:۰۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
قم ام القرای تمدن سازی نوین اسلامی است/ محققان در رفع نیازهای اجتماعی کوشا باشند
وزیر ارشاد با بیان این که قم ام القرای تمدن سازی نوین اسلامی است، تأکید کرد که محققان باید در رفع نیازهای اجتماعی کوشا باشند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۹:۵۲
آخوندی:
باید برنامه محوری را جایگزین پروژه محوری در زمینه شهرسازی کنیم
وزیر راه و شهرسازی ساخت پروژه‌های شهری در بیرون از شهر را فرار از واقعیت دانست و گفت: باید برنامه محوری را جایگزین پروژه محوری در زمینه شهرسازی کنیم.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۹:۳۴
حجت الاسلام والمسلمین علوی:
درس فقه اطلاعات در حوزه برگزار شود
وزیر اطلاعات گفت: طلاب باید همت کنند تا شاهد برگزاری درس فقه اطلاعات در سطوح عالی و خارج در حوزه علمیه باشیم که دارای بحث های جذاب و مهم است
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۳:۱۵
كواكبیان:
شفافیت احزاب عاملی برای حفظ کشور است/ اصلاح طلبان از دولت سرخورده هستند
نماینده مجلس با اشاره به اهمیت حضور احزاب در كشور گفت: اگر ما می خواهیم نظام ما باقی بماند باید در احزاب شفافیت را داشته باشیم، اگر امروز فساد اقتصادی داریم به خاطر این است كه فعالیت احزاب خوب نیست....
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۲۳:۳۰
پس از شرکت در اجلاس سران اسلامی؛
رییس جمهور به تهران بازگشت
رییس جمهور چهارشنبه شب و پس از شرکت در اجلاس فوق العاده سران و مسوولان ارشد ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول، به تهران بازگشت.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۲۱:۰۴
روحانی در دیدار رییس جمهور ترکیه:
یکپارچگی در اجلاس استانبول، مسلمانان را نسبت به مسأله فلسطین امیدوار کرد
رییس جمهور با تاکید بر اینکه تهران آماده گسترش روابط دوجانبه، چندجانبه و منطقه‌ای با ترکیه است، به فرصت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در ایران از جمله در حوزه نفت، گاز، صنعت و حمل و نقل اشاره کرد و اظهارداشت...
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۷:۰۰
روحانی در اجلاس فوق العاده سازمان همکاری اسلامی:
آمریکا در پی منافع حداکثری صهیونیست ها است/ فلسطین موضوع اول جهان اسلام باشد
رییس جمهور کشورهای اسلامی را به اتحاد فرا خواند و هفت اقدام ضروری برای مقابله با تصمیم غیر قانونی آمریکا درباره قدس پیشنهاد کرد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۴۹
با حضور رییس جمهور؛
اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی آغاز شد
اجلاس فوق العاده سران و مسوولان ارشد ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری اسلامی، روز چهارشنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور در استانبول ترکیه آغاز شد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۴۴
حجت الاسلام سلیمی:
وزارت خارجه درباره مذاکرات جانسون در موضوع زاغری توضیح دهد
نماینده مردم محلات در مجلس از وزارت خارجه خواستدرباره مذاکرات وزیر امور خارجه انگلیس در موضوع نازنین زاغری توضیح دهد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۳۲
با نظر نمایندگان مجلس؛
نحوه پرداخت حقوق جانبازان بسیجی و پاسدار مشخص شد
نمایندگان مجلس نحوه پرداخت حقوق جانبازان بسیجی و سربازان پاسدار بر اساس قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را تعیین کردند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۲۹
تذکر نمایندگان به رییس‌جمهور در لزوم پاکسازی بانک مرکزی از عناصر فاسد
نمایندگان خمین، همدان و نجف‌آباد به رییس جمهور ضرورت پاکسازی بانک مرکزی از عناصر فاسد و فرصت‌طلب را متذکر شدند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۱:۴۳
با تصمیم وکلای ملت؛
بخشی از آیین نامه داخلی مجلس تغییر می‌کند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصلاح موادی از آیین نامه داخلی خود را در دستور کار قرار دادند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۰:۵۰
حاجی دلیگانی:
لایحه بودجه ۹۷ گره‌ای از مشکلات باز نخواهد کرد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بودجه ارائه شده از سوی دولت برای سال ۹۷ را سبب پیچیده تر شده وضعیت کشور دانست و تأکید کرد که لایحه بودجه ۹۷ گره‌ای از مشکلات باز نخواهد کرد.