Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - اقتدار كشور در گرو قدرت نظامي و اقتصادي است
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ Monday, August 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱/۴ - ۱۶:۱۰
شناسه خبر: ۴۸۸۲۸۰
 
آيت الله نمازي:
اقتدار كشور در گرو قدرت نظامي و اقتصادي است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: اقتدار هركشور و ملتي در گرو بهره مندي از دو ركن اساسي اقتدار نظامي و اقتدار اقتصادي است.

به گزارش حبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، آيت الله عبدالنبي نمازي امروز در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه كاشان در مصلي بقيه الله الاعظم با تبريك سال نو و با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان سال ‹‹اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال از سوي رهبر معظم انقلاب، گفت: اقتدار هر كشور و ملتي در گرو بهره مندي از دو ركن اساسي اقتدار نظامي و اقتدار اقتصادي است.

وي افزود: اگر كشوري به لحاظ نظامي ضعيف باشد، مورد طمع و تجاوز كشورهاي سلطه طلب قرار خواهد گرفت و اگر كشور به لحاظ اقتصادي نيز ضعيف باشد، نيازمند ديگران و ذليل در برابر كشورهاي ديگر خواهد بود، به همين علت در صدر اسلام منافقين پيامبراكرم(ص) را تحريم اقتصادي كردند تا ایشان تنها باشد و نتواند رسالت خود را انجام دهد.

آيت الله نمازي يادآور شد: ملت ايران اسلامي استقلال اقتصادي و اقتدار نظامي خود را طي 8 سال دفاع مقدس با وجود پشتيباني غرب و شرق از صدام به نمايش گذاشت و با رهبري امام، وحدت ملي، انسجام ملي و رشادت هاي جوانان غيور و متعهد و انقلابي موفق شد در برابر دشمن به پيروزي برسد.

نماينده ولي فقيه در كاشان اظهار داشت: مادران رزمندگان اسلام طي 8 سال دفاع مقدس فرزندان خود را براي رفتن به جبهه ها تشويق كردند و در سايه فداكاري هاي ملت ايران 8 سال در برابر استكبار جهاني مقاومت كردند و خداوند نيز رحمت خود را به ملت مقاوم ايران نازل كرد و به پيروزي رسيدند.

آيت الله نمازي با اشاره به اينكه امام راحل هيچگاه اعتقادي به رابطه با آمريكا و استكبار جهاني نداشتند، گفت: امروز نيز رهبر معظم انقلاب و ملت ايران با نفي رابطه با آمريكا، با وجود تحريم هاي ظالمانه آمريكا و استكبارجهاني مقاوم و استوار در برابر دشمن ايستاده و تسليم نشده است.  

به گفته وي، ملت ايران، ملت ثروتمند و قوي است و نيازي به آمريكا و استكبار جهاني ندارد از اين رو، ايران اسلامي امروز با ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي قابل مقايسه نيست و توسعه 6 برابري راه هاي كشور، افزايش ظرفيت بنادر، افزايش 30 برابري سدهاي مخزني كشور، افزايش 30 برابري محصولات پتروشيمي تنها بخشي از پيشرفت هاي كشور است.

نماينده ولي فقيه در كاشان همچنين به پيشرفت هاي نظامي ايران نيز اشاره و خاطرنشان كرد: امروز نيروهاي سه گانه هوايي و دريايي و زميني جمهوري اسلامي از پيشرفته ترين سلاح هاي نظامي برخوردار هستند به طوري كه تنها موشكهاي بالستيك جمهوري اسلامي سبب خشم آمريكا شده و تحريمهاي جديدي را عليه ايران به دليل داشتن موشكهاي بالستيك اعمال كرده است.

آيت الله نمازي، اقتدار نظامي جمهوري اسلامي ايران را عامل بازدارنده دشمن دانست و تأكيد كرد: آمريكا سالها است كه از گزينه هاي روي ميز عليه ايران استفاده مي‌كند اما هيچگاه جرأت اجراي هيچكدام از گزينه هاي نظامي روي ميز خود را عليه جمهوري اسلامي ايران نداشته است چرا كه آنها پي به اقتدار نظامي ايران برده و مي‌دانند اگر كوچكترين تعرضي داشته باشند، ايران اسلامي كاري خواهد كرد كه پشيمان شوند.

وي از نيروي انساني، به عنوان يكي ديگر از عوامل قدرت جمهوري اسلامي ايران نام برد و يادآور شد: ايران اسلامي در حال حاضر از 10 ميليون نفر دانش آموخته دانشگاهي و 33 ميليون نفر نيروي جوان و به لحاظ داشتن نفت و گاز نيز رتبه اول جهان را دارد و به همين دليل مورد طمع آمريكا و استكبار جهاني است و اين در حالي است كه ايران به دنبال پيشرفتهاي همه جانبه و استقلال از قدرتهاي سلطه‌گرجهاني، شكوفايي استعدادها، رهايي كشور از آسيبهاي اجتماعي و عزت و امنيت و اقتدار ملي است.

به گفته وي، رسيدن به اين اهداف نيازمند اتحاد ملي، فرهنگ انقلابي، مسؤولان شجاع و فعال، اقتصاد و توليد قوي و مديريت كارآمد و توانايي هاي داخل كشور است.

انتخابات داراي سه ركن، فقه، اخلاق و قانون انتخاباتي است

آيت الله نمازي در ادامه با اشاره به در پيش رو بودن دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي، گفت: انتخابات داراي سه ضلع و سه ركن، فقه انتخابات، اخلاق انتخاباتي و قانون انتخاباتي است كه مردم، كانديداها، مسؤولان و مجريان و برگزاركنندگان انتخابات بايد اين سه عنصر و اين سه ركن را رعايت كنند.

وي انتخابات را ركن و اساس مردم سالاري ديني دانست و با مهم خواندن انتخابات رياست جمهوري، اظهار داشت: ملت ايران بايد در انتخابات بدرخشد و حضور همه واجدان شرايط راي در انتخابات يك واجب سياسي و شرعي است.

نماينده ولي فقيه در كاشان يادآور شد: در انتخابات ميزان راي ملت است و گروه ها و احزاب بايد بدانند هيچكس حق دخالت در انتخابات را ندارد و انتخابات بر اساس و روال قانون اساسي و شرح وظايفي كه دولت، وزارت كشور و شوراي نگهبان دارد بايد برگزار شود و بايد مُرّ قانون اعمال شود و راي مردم هرچه باشد معتبر است و همه بايد تبعيت كنند و ملت ايران در انتخابات سرافراز خواهد بود و دشمنان ملت مانند گذشته هيچ غلطي نمي توانند بكنند.

آنهايي‌ كه پدربزرگ داعش بودند امروز در برابر داعش عاجز شده اند

نماینده مجلس خبرگان رهبري در ادامه عمليات روز گذشته در مقابل پارلمان انگليس را سبب به وحشت انداختن دولتمردان اروپا و آمريكا دانست، و گفت: آنهايي كه پدربزرگ داعش بودند امروز در برابر داعش عاجز شده اند و اين در حالي است كه آنها داعش را توليد و پشتيباني كردند و آل سعود را تجهيز كردند، اما امروز داعش در آمريكا و اروپا براي خودشان تهديد شده است.

وي افزود: در عمليات تروريستي مقابل پارلمان انگلستان كه 5 كشته و 40 زخمي  برجاي گذاشت، رييس جمهور آمريكا بلافاصله در تماس تلفني با نخست وزير انگليس ابراز همدردي كرد و حمايت و همكاري واشنگتن را براي مقابله با حملات تروريستي اعلام كرد و اين در حالي است كه آنها با در اختيار گذاشتن ميلياردها دلار به آل سعود، ملت و دولت يمن را نابود كردند.

آيت الله نمازي حمله ارتش يمن به نظاميان سعودي را مهم قلمداد كرد و گفت: ارتش يمن در اين حمله 40 نظامي و افسر ارشد آل سعود را به هلاكت رسانيد.

وي يادآور شد: يك افسر خاورميانه شناس بازنشسته ارتش اسرائيل در سخراني خود در دانشگاه اعلام كرده است، خاندان آل سعود با آتش بازي مي كنند و جوانان عربستان به دنبال انقلاب در عربستان هستند./201/1307/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۰:۴۷
حجت الاسلام صالحیان:
مسجد باید یکی از ارکان زندگی مردم باشد
دبیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان، با تأکید بر لزوم ایجاد ارتباط بیشتر میان مردم و مساجد برای رشد فرهنگ مسجد در جامعه، گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی موجب می‌شود جوانان ارتباط کمتری با مساجد د...
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۰:۲۸
رييس اداره تبليغات اسلامي كاشان:
دشمن به دنبال نارضايتي و شكاف بين مردم و ولايت است
رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان كاشان گفت: دشمن امروز در جبهه جنگ سياسي و اقتصادي به دنبال ايجاد نارضايتي و شكاف بين مردم و ولايت است.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۲۱:۴۷
آیت الله مهدوی مطرح کرد؛
لزوم بهره بردن از عالمان دینی
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مَثل عالم مثل کعبه است و ما باید به سراغش برویم و در این راستا تلاش کنیم، سختی راه به این دلیل است که بیشتر قدر آن عالم و استاد را بدانیم.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۲۱:۳۰
حجت الاسلام دانشمند:
شهدا و مدافعان حرم خروجی اسلام با حضرت علی هستند
حجت الاسلام دانشمند با بیان اینکه خروجی اسلام بدون ولایت می‌شود داعش، گفت: خروجی اسلام با حضرت علی (ع)، شهدا و مدافعان حرم و انسان های پرافتخاری هستند که در هر عصری باشند می درخشند.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۲۱:۲۱
حجت الاسلام هاشمی:
در پاسخگویی، مخاطبان را دین زده نکنیم
رییس گروه ارزیابی و پشتیبانی علمی مرکز ملّی پاسخگویی، با تشریح انگیزه‌ها و دیدگاه‌های مخاطبان در مطرح کردن پرسش‌های دینی، گفت: در پاسخگویی نباید مخاطب را دین زده کنیم؛ گاهی ممکن است پاسخی صحیح باشد ول...
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۱:۰۷
امام جمعه موقت كاشان:
همه موجودات عالم خدا را حمد و تسبيح مي كنند
امام جمعه موقت كاشان گفت: خداوند اين حقيقت را در قرآن قرار داده است كه همه موجودات عالم هستي خدا را حمد و تسبيح مي كنند.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۱:۰۱
حجت الاسلام والمسلمين ماندگاري:
مشكلات اقتصادي كشور از بي تدبيري مسؤولان است
رييس مؤسسه سيره شهدا مشكلات اقتصادي كشور را حاصل بي تدبيري مسؤولان دانست و با اشاره به اينكه مومن دو بار از يك جا ضربه نمي خورد، گفت: نبايد بارديگر به مسؤولي راي داد كه به فكر مردم نيست.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۵:۵۸
آيت الله نمازي:
مشكلات اقتصادي داخلي است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: بسياري از كارشناسان اقتصادي و مسؤولان معتقد هستند، مشكلات اقتصادي اخير مربوط به تحريم هاي آمريكا نيست بلكه ناشي از مسائل دروني و نحوه مديريت در كشور است.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۵:۴۶
امام جمعه موقت اصفهان:
مسؤولان باید به فکر قشر ضعیف جامعه باشند
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی گفت: بخشی از مردم تحت فشار هستند و مسؤولان باید به فکر این قشر ضعیف باشند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۵:۳۲
حجت الاسلام والمسلمین باطنی:
وحدت مسؤولان و مردم مهمترین عامل برای عبور از مشکلات کشور است
جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان گفت: در سختی های امروز مهمترین مسأله حفظ وحدت و همدلی مسؤولان و مردم است، برای رسیدن به نصرت الهی باید همراه یکدیگر باشیم و مشکلات مختلف را پشت سر بگذایم.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۳:۰۴
حجت الاسلام والمسلمين طائب:
مشكلات اقتصادي از سوي عوامل داخلي دشمن براي تحت فشار قراردادن مردم است
رييس شوراي مركزي قرارگاه عمار گفت: مشكلات اقتصادي كشور از سوي عوامل داخلي دشمن براي فشار به مردم و خروج مدافعان حرم از سوريه است.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۵۹
توکلی: ‌
مسؤولان درکی از وضعیت فعالان اقتصادی ندارند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فعالان اقتصادی در خصوص تأمین مواد اولیه، فروش و امور کارگران دچار مشکلاتی هستند، گفت: به نظر می‌رسد مسؤولان درک متقابل از وضعیت ندارند البته عده‌ای از متمکنین ه...
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۰۹:۵۹
امام جمعه موقت كاشان:
رهبري در سخنراني اخير خود دشمن را تحقير و خلع سلاح كرد
امام جمعه موقت كاشان خلع سلاح كردن دشمن را از ويژگي هاي رهبري دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنراني اخير خود در جمع هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم دشمن را تحقير و خلع سلاح كردند.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۰۹:۵۲
آيت الله نمازي:
ولايت روح توحيد است
نماينده ولي فقيه در كاشان با اشاره به اينكه ولايت روح توحيد و مُخ توحيد است و گفت: وزن ولايت از نماز و روزه و حج و زكات بالاتر است و آنجايي كه از نماز كاري ساخته نيست و نماز و روزه و حج مقبول واقع نمي...
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۲۲:۱۷
براي نخستين بار در كشور؛
مركز آموزش فن آوري رسانه هاي ديجيتال مدارس علميه كاشان راه اندازي مي شود
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان كاشان از راه اندازي نخستين مركز آموزش فن آوري و رسانه هاي ديجيتال مدارس علميه منطقه كاشان درآينده نزديك خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۰:۳۶
نماینده مجلس:
مردم مانع از احتکار کالا شوند/ سؤال از رئیس جمهور تضعیف دولت نیست
نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس با بیان اینکه بسیج همیشه در کنار مردم و در شرایط سخت حضور دارد، گفت: حضور بسیجی‌وار مردم نیز می‌تواند از احتکار جلوگیری کرده و به اقتصاد کشور کمک کند.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۲:۴۳
آیت الله طباطبایی نژاد:
بازاریان کاهش ارزش پول را از جیب مردم جبران نکنند
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به احکام مربوط به احتکار و ضرورت برخورد با احتکار کنندگان، گفت: نیز قبول داریم که قیمت پول پایین آمده و قدرت خرید و سرمایه بازاریان کم شده است اما آیا مردم با...
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۰:۴۴
دبير جامعه روحانيت كاشان:
مشكلات اقتصادي ما را از دايره دينداري و انصاف خارج نكند
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: بايد مراقب بود تا برخي مشكلات اقتصادي و تحريم ها ما را از دايره دينداري و انصاف خارج نكند.
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۲۲:۵۴
حجت الاسلام جلالی:
۶۰ درس خارج در اصفهان دایر می‌شود
معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان با اشاره به حضور ۷۰۰ طلبه جدیدالورود به حوزه علمیه اصفهان، گفت: تقریبا ۹۰ درصد مسائل آموزشی و تحصیلی حوزه علمیه اصفهان مانند دیگر حوزه‌های علمیه است، امسال برخی م...
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۲۲:۴۰
مدیر حوزه علمیه اصفهان:
طلاب با سخت کوشی می‌توانند آینده خود را بسازند
آیت الله طباطبایی‌نژاد با تأکید بر لزوم سخت کوشی طلاب در مسیر طلبگی، گفت: اگر کسی در مسیر زندگی نتواند سختی‌ها و مشکلات را تحمل کند به نتیجه نرسیده و خواهد باخت، یک طلبه جوان اگر اهل تحمل سختی‌ها و تل...