Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - افرادی وارد انتخابات شوند که غصه اسلام و مردم را داشته باشند
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ Tuesday, August 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱/۳ - ۱۷:۰۳
شناسه خبر: ۴۸۸۱۴۷
 
آيت الله نمازي:
افرادی وارد انتخابات شوند که غصه اسلام و مردم را داشته باشند
آيت الله نمازي گفت: در اسلام امت اسلامي مطرح است و افرادي بايد وارد عرصه انتخابات شوند كه غصه اسلام و امت و ملت را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، آيت الله عبدالنبي نمازي در حسينيه حضرت علي اكبر(ع) كاشان در ديدار نوروزي مديران نهادها و ادارات شهرستان كاشان، با اشاره به اينكه يكي از سنت هاي شناخته شده زيارت مومنان است، گفت: روايت است، هركس برادر مومن خود را در خانه اش زيارت كند مانند كسي است كه خدا را در عرش زيارت كرده است.

وي همچنين با اشاره به نامگذاري امسال با عنوان سال ‹‹اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال›› از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: توليد و اشتغال دو ركن و مشكل همه جوامع بشري به ويژه كشور ايران است و اين نامگذاري از سوی رهبر معظم انقلاب براساس شرايط حاكم بر كشور است كه بايد خداوند را به خاطر داشتن نعمت بزرگ و بي بديل و بي نظير ولايت و امامت شاكر بود.

آیت الله نمازی رهبري در ايران را نعمت بزرگي دانست و با بيان اينكه چند رهبر را مي توان در دنيا معرفي كرد كه در تدين، تقوا، زهد، بي اعتنايي و بي رغبتي به دنيا و مظاهر و زخارف دنيا مشابه رهبر معظم انقلاب اسلامي باشد، اظهار داشت: عزت هر ملت در سايه عظمت رهبري آن است چرا كه اگر امروز دنيا در منجلاب و فساد و بي بندباري غوطه ور شده به دليل فقدان رهبر شايسته و مصلح است.

نماينده ولي فقيه در كاشان عزت جامعه را در گرو دو عنصر رهبري و ملت و امت، دانست و یادآور شد: در اسلام نيز دو ركن رهبري و امامت و امت است، بنابراين خداوند اول ولايت و امامت و رهبري را معرفي مي كند و در ادامه امت را كه اين دو ركن عامل اقتدار امت الهي و توحيدي است.

آيت الله نمازي گفت: خداوند اين دو نعمت را به شيعيان جهان به ويژه ملت ايران عنايت كرده است و تقدير و مصلحت الهي بوده كه مرد بزرگي به نام روح الله خميني را براي نجات اسلام و امت و ملت ايران تربيت كند، چرا كه شيعه 14 قرن در انزوا و تحت سلطه سلاطين بود و هيچگاه به شيعه ميدان ندادند تا در رأس حكومت باشد، اما حكمت الهي اين بود كه در مقدمه ظهور مصلح و منجي بشريت امام زمان(عج) يك انقلابي مشابه انقلاب امام عصر(عج) به مردم معرفي شود.

وي افزود: انقلاب اسلامي ايران شباهت هاي زيادي با حكومت امام عصر(عج) حكومتي كه توصيف اش از سه امام معصوم به ما رسيده است دارد ‹‹اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَيکَ فى دَوْلَةٍ کَريمَةٍ، تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ وَ اَهْلَهُ، وَ تُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَ اَهْلَهُ، وَ تَجْعَلُنا فيها مِنَ الدُّعاةِ اِلى طاعَتِکَ، وَ الْقادَةِ اِلى سَبيلِکَ، وَ تَرْزُقُنابِها کَرامَةَ الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ›› اين دولت كريمه داراي نشانه هايي است ‹‹تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ›› نخستین نشانه دولت كريمه اين است كه عامل عزت امت اسلام است كه انقلاب اسلامي ايران همين گونه بود.

آيت الله نمازي ادامه داد: دولت كريمه دولتي است كه ‹‹وَ تُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ›› هم عامل عزت اسلام است و هم عامل ذلت جبهه نفاق باشد كه انقلاب اسلامي ايران اينگونه بود و براي اينكه ايران جايي براي نفاق و منافقين نبود همه منافقين به پاريس و آمريكا رفتند و از آنجا عليه ايران و اسلام توطئه مي‌كنند.

وي اظهار داشت: دولت كريمه دولتي است كه ‹‹وَ تَجْعَلُنا فيها مِنَ الدُّعاةِ اِلى طاعَتِکَ وَ الْقادَةِ اِلى سَبيلِکَ، وَ تَرْزُقُنا بِها کَرامَةَ الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ›› عامل عزت اسلام و ذلت نفاق و سبب هدايت امت اسلامي مي شود.

اقتصاد مقاومتي در عصر ظهور تحقق پيدا مي‌كند

نماينده ولي فقيه در كاشان با اشاره به اينكه منظور از دولت كريمه حكومت امام زمان(عج) است، افزود: امام زمان كه ظهور مي‌كند اسلام و مسلمين عزيز و نفاق و منافقين ذليل مي شوند و ميدان مانور براي اهل توحيد و اهل ايمان باز مي شود و ديگر از نفاق و فقر و ذلت خبري نيست.

وي با اشاره به اينكه اقتصاد مقاومتي در عصر ظهور تحقق پيدا مي‌كند، گفت: در عصر امام زمان خبري از فقر و فقير نيست و آنهايي كه زكات بر آنها واجب است هرچه دنبال فقير مي گردند پيدا نمي‌كنند چرا كه غناي مطلق و امنيت مطلق است.

آيت الله نمازي با اشاره به اينكه انقلاب اسلامي مشابه دولت كريمه است، یادآور شد: انقلاب اسلامي ايران به ملت ايران عزت بخشيد و جوانان، دانشجويان، روحانيت و حوزه هاي علميه بايد تاريخ گذشته ايران را مطالعه كنند تا بدانند ما كي بوديم و در گذشته در كجاي تاريخ بوديم و امروز در كجاي تاريخ قرار داريم و اين اقتدار ايران اسلامي است كه نقطه مقابل استكبار جهاني است.

پست ها و مقام ها را بايد به كساني داد که آنرا نمي‌خواهند

وي در ادامه با اشاره به اينكه امروز عصر حساسي است و همه بايد مراقب باشند و به دنبال منافع فردي و گروهي و جناحي و حزبي نباشند، خاطرنشان کرد: در اسلام تنها يك حزب بيشتر وجود ندارد و آن حزب الله است.

به گفته وي، گروه هاي سياسي و احزاب، اگر در چارچوب حزب الله تعريف شوند، مورد قبول و تأييد هستند اما اگر پاي خود را فراتر از دايره جغرافيايي حزب الله قرار دهند محكوم به شكست هستند.

آيت الله نمازي تأكيد كرد: عملكرد مثبت ما است كه سبب خواهد شد شاخ و برگهاي شجره طيبه توحيد همه دنيا را فرا گیرد، بنابراين بايد مراقب بود تا هواي نفس به عنوان تكليف شرعي بر ما حكومت نكند و مدعي شويم تكليف شرعي من بوده تا به عنوان كانديداي مجلس، رياست جمهوري و يا شوراي شهر باشم.

وي با اشاره به اينكه ملت ايران در آستانه دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي است، متذكر شد: پست ها و مقام ها را بايد به كساني داد كه پست و مقام نمي‌خواهند و مسؤوليت را به كساني داد كه شهوت پست و مقام و منصب و صندلي را ندارند، چرا كه افر ادي كه عاشق پست و مقام و صندلي رياست هستند همه تلاش و هم و غم آنها براي حفظ ميز صندلي خواهد بود.

نماينده ولي فقيه در كاشان اظهار داشت: ميدان را براي معدود افرادي كه كارآيي و تجربه و تخصص و انگيزه خدمت به خلق را دارند باز گذاشته تا مشكلات كشور را حل كنند نه اينكه به دنبال حل مشكلات خود و اقوام و دوستان خود باشند، چرا كه در اسلام قوم و دوست مطرح نيست، بلكه در اسلام امت اسلامي مطرح است و افرادي بايد وارد عرصه انتخابات شوند كه غصه اسلام و امت و ملت را داشته باشند.

آيت الله نمازي خاطرنشان كرد: افرادي بايد به عرصه انتخابات وارد شوند که خود را قرباني اسلام كنند نه اينكه اسلام را قرباني خود كنند و يا انقلاب اسلامي را قرباني منافع شخصي كنند.

وي با تأكيد بر اينكه رمز پيروزي جبهه توحيد اين است كه افراد خود را قرباني اسلام و جبهه توحيد كنند و اميرمومنان(ع) نيز فداي شجره توحيد شد، گفت: اگر اين روحيه و تفكر و منش در جامعه ما از سوی افرادي كه مدعي تصدي به خدمت خلق هستند احيا شود، همه مشكلات حل است، اما اگر به دنبال اسم و رسم و موقعيت و مقام و نام و نان باشيم محكوم به شكست هستيم./201/1307/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۲۷
حجت الاسلام ميرلوحي:
دهه اول ذي الحجه دهه امامت و ولايت است
عضو هيات علمي دانشگاه امام صادق(ع) گفت: هجرت سلطانعلي ابن باقر(ع)، مراسم عزاداري پدر بزرگوارش و تبليغ دين براي حفظ مقام امامت و ولايت است و دهه اول ذي الحجه، دهه امامت و ولايت است.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۱۹
سي و دومين سالگرد روحاني شهيد سردار صنعتكار برگزار شد
مراسم سي و دومين سالگرد شهادت حجت الاسلام حاج حسين صنعتكار فرمانده اطلاعات و عمليات لشكر نجف اشرف و معاون شهيد حاج احمد كاظمي با حضور اقشار مختلف مردم، روحانيان و طلاب حوزه علميه در مسجد آيت الله رضوي...
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۰:۴۷
حجت الاسلام صالحیان:
مسجد باید یکی از ارکان زندگی مردم باشد
دبیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان، با تأکید بر لزوم ایجاد ارتباط بیشتر میان مردم و مساجد برای رشد فرهنگ مسجد در جامعه، گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی موجب می‌شود جوانان ارتباط کمتری با مساجد د...
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۰:۲۸
رييس اداره تبليغات اسلامي كاشان:
دشمن به دنبال نارضايتي و شكاف بين مردم و ولايت است
رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان كاشان گفت: دشمن امروز در جبهه جنگ سياسي و اقتصادي به دنبال ايجاد نارضايتي و شكاف بين مردم و ولايت است.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۲۱:۴۷
آیت الله مهدوی مطرح کرد؛
لزوم بهره بردن از عالمان دینی
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مَثل عالم مثل کعبه است و ما باید به سراغش برویم و در این راستا تلاش کنیم، سختی راه به این دلیل است که بیشتر قدر آن عالم و استاد را بدانیم.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۲۱:۳۰
حجت الاسلام دانشمند:
شهدا و مدافعان حرم خروجی اسلام با حضرت علی هستند
حجت الاسلام دانشمند با بیان اینکه خروجی اسلام بدون ولایت می‌شود داعش، گفت: خروجی اسلام با حضرت علی (ع)، شهدا و مدافعان حرم و انسان های پرافتخاری هستند که در هر عصری باشند می درخشند.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۲۱:۲۱
حجت الاسلام هاشمی:
در پاسخگویی، مخاطبان را دین زده نکنیم
رییس گروه ارزیابی و پشتیبانی علمی مرکز ملّی پاسخگویی، با تشریح انگیزه‌ها و دیدگاه‌های مخاطبان در مطرح کردن پرسش‌های دینی، گفت: در پاسخگویی نباید مخاطب را دین زده کنیم؛ گاهی ممکن است پاسخی صحیح باشد ول...
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۱:۰۷
امام جمعه موقت كاشان:
همه موجودات عالم خدا را حمد و تسبيح مي كنند
امام جمعه موقت كاشان گفت: خداوند اين حقيقت را در قرآن قرار داده است كه همه موجودات عالم هستي خدا را حمد و تسبيح مي كنند.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۱:۰۱
حجت الاسلام والمسلمين ماندگاري:
مشكلات اقتصادي كشور از بي تدبيري مسؤولان است
رييس مؤسسه سيره شهدا مشكلات اقتصادي كشور را حاصل بي تدبيري مسؤولان دانست و با اشاره به اينكه مومن دو بار از يك جا ضربه نمي خورد، گفت: نبايد بارديگر به مسؤولي راي داد كه به فكر مردم نيست.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۵:۵۸
آيت الله نمازي:
مشكلات اقتصادي داخلي است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: بسياري از كارشناسان اقتصادي و مسؤولان معتقد هستند، مشكلات اقتصادي اخير مربوط به تحريم هاي آمريكا نيست بلكه ناشي از مسائل دروني و نحوه مديريت در كشور است.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۵:۴۶
امام جمعه موقت اصفهان:
مسؤولان باید به فکر قشر ضعیف جامعه باشند
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی گفت: بخشی از مردم تحت فشار هستند و مسؤولان باید به فکر این قشر ضعیف باشند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۵:۳۲
حجت الاسلام والمسلمین باطنی:
وحدت مسؤولان و مردم مهمترین عامل برای عبور از مشکلات کشور است
جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان گفت: در سختی های امروز مهمترین مسأله حفظ وحدت و همدلی مسؤولان و مردم است، برای رسیدن به نصرت الهی باید همراه یکدیگر باشیم و مشکلات مختلف را پشت سر بگذایم.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۳:۰۴
حجت الاسلام والمسلمين طائب:
مشكلات اقتصادي از سوي عوامل داخلي دشمن براي تحت فشار قراردادن مردم است
رييس شوراي مركزي قرارگاه عمار گفت: مشكلات اقتصادي كشور از سوي عوامل داخلي دشمن براي فشار به مردم و خروج مدافعان حرم از سوريه است.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۵۹
توکلی: ‌
مسؤولان درکی از وضعیت فعالان اقتصادی ندارند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فعالان اقتصادی در خصوص تأمین مواد اولیه، فروش و امور کارگران دچار مشکلاتی هستند، گفت: به نظر می‌رسد مسؤولان درک متقابل از وضعیت ندارند البته عده‌ای از متمکنین ه...
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۰۹:۵۹
امام جمعه موقت كاشان:
رهبري در سخنراني اخير خود دشمن را تحقير و خلع سلاح كرد
امام جمعه موقت كاشان خلع سلاح كردن دشمن را از ويژگي هاي رهبري دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنراني اخير خود در جمع هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم دشمن را تحقير و خلع سلاح كردند.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۰۹:۵۲
آيت الله نمازي:
ولايت روح توحيد است
نماينده ولي فقيه در كاشان با اشاره به اينكه ولايت روح توحيد و مُخ توحيد است و گفت: وزن ولايت از نماز و روزه و حج و زكات بالاتر است و آنجايي كه از نماز كاري ساخته نيست و نماز و روزه و حج مقبول واقع نمي...
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۲۲:۱۷
براي نخستين بار در كشور؛
مركز آموزش فن آوري رسانه هاي ديجيتال مدارس علميه كاشان راه اندازي مي شود
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان كاشان از راه اندازي نخستين مركز آموزش فن آوري و رسانه هاي ديجيتال مدارس علميه منطقه كاشان درآينده نزديك خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۰:۳۶
نماینده مجلس:
مردم مانع از احتکار کالا شوند/ سؤال از رئیس جمهور تضعیف دولت نیست
نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس با بیان اینکه بسیج همیشه در کنار مردم و در شرایط سخت حضور دارد، گفت: حضور بسیجی‌وار مردم نیز می‌تواند از احتکار جلوگیری کرده و به اقتصاد کشور کمک کند.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۲:۴۳
آیت الله طباطبایی نژاد:
بازاریان کاهش ارزش پول را از جیب مردم جبران نکنند
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به احکام مربوط به احتکار و ضرورت برخورد با احتکار کنندگان، گفت: نیز قبول داریم که قیمت پول پایین آمده و قدرت خرید و سرمایه بازاریان کم شده است اما آیا مردم با...
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۰:۴۴
دبير جامعه روحانيت كاشان:
مشكلات اقتصادي ما را از دايره دينداري و انصاف خارج نكند
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: بايد مراقب بود تا برخي مشكلات اقتصادي و تحريم ها ما را از دايره دينداري و انصاف خارج نكند.