Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - افرادی وارد انتخابات شوند که غصه اسلام و مردم را داشته باشند
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ Thursday, May 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱/۳ - ۱۷:۰۳
شناسه خبر: ۴۸۸۱۴۷
 
آيت الله نمازي:
افرادی وارد انتخابات شوند که غصه اسلام و مردم را داشته باشند
آيت الله نمازي گفت: در اسلام امت اسلامي مطرح است و افرادي بايد وارد عرصه انتخابات شوند كه غصه اسلام و امت و ملت را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، آيت الله عبدالنبي نمازي در حسينيه حضرت علي اكبر(ع) كاشان در ديدار نوروزي مديران نهادها و ادارات شهرستان كاشان، با اشاره به اينكه يكي از سنت هاي شناخته شده زيارت مومنان است، گفت: روايت است، هركس برادر مومن خود را در خانه اش زيارت كند مانند كسي است كه خدا را در عرش زيارت كرده است.

وي همچنين با اشاره به نامگذاري امسال با عنوان سال ‹‹اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال›› از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: توليد و اشتغال دو ركن و مشكل همه جوامع بشري به ويژه كشور ايران است و اين نامگذاري از سوی رهبر معظم انقلاب براساس شرايط حاكم بر كشور است كه بايد خداوند را به خاطر داشتن نعمت بزرگ و بي بديل و بي نظير ولايت و امامت شاكر بود.

آیت الله نمازی رهبري در ايران را نعمت بزرگي دانست و با بيان اينكه چند رهبر را مي توان در دنيا معرفي كرد كه در تدين، تقوا، زهد، بي اعتنايي و بي رغبتي به دنيا و مظاهر و زخارف دنيا مشابه رهبر معظم انقلاب اسلامي باشد، اظهار داشت: عزت هر ملت در سايه عظمت رهبري آن است چرا كه اگر امروز دنيا در منجلاب و فساد و بي بندباري غوطه ور شده به دليل فقدان رهبر شايسته و مصلح است.

نماينده ولي فقيه در كاشان عزت جامعه را در گرو دو عنصر رهبري و ملت و امت، دانست و یادآور شد: در اسلام نيز دو ركن رهبري و امامت و امت است، بنابراين خداوند اول ولايت و امامت و رهبري را معرفي مي كند و در ادامه امت را كه اين دو ركن عامل اقتدار امت الهي و توحيدي است.

آيت الله نمازي گفت: خداوند اين دو نعمت را به شيعيان جهان به ويژه ملت ايران عنايت كرده است و تقدير و مصلحت الهي بوده كه مرد بزرگي به نام روح الله خميني را براي نجات اسلام و امت و ملت ايران تربيت كند، چرا كه شيعه 14 قرن در انزوا و تحت سلطه سلاطين بود و هيچگاه به شيعه ميدان ندادند تا در رأس حكومت باشد، اما حكمت الهي اين بود كه در مقدمه ظهور مصلح و منجي بشريت امام زمان(عج) يك انقلابي مشابه انقلاب امام عصر(عج) به مردم معرفي شود.

وي افزود: انقلاب اسلامي ايران شباهت هاي زيادي با حكومت امام عصر(عج) حكومتي كه توصيف اش از سه امام معصوم به ما رسيده است دارد ‹‹اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَيکَ فى دَوْلَةٍ کَريمَةٍ، تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ وَ اَهْلَهُ، وَ تُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَ اَهْلَهُ، وَ تَجْعَلُنا فيها مِنَ الدُّعاةِ اِلى طاعَتِکَ، وَ الْقادَةِ اِلى سَبيلِکَ، وَ تَرْزُقُنابِها کَرامَةَ الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ›› اين دولت كريمه داراي نشانه هايي است ‹‹تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ›› نخستین نشانه دولت كريمه اين است كه عامل عزت امت اسلام است كه انقلاب اسلامي ايران همين گونه بود.

آيت الله نمازي ادامه داد: دولت كريمه دولتي است كه ‹‹وَ تُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ›› هم عامل عزت اسلام است و هم عامل ذلت جبهه نفاق باشد كه انقلاب اسلامي ايران اينگونه بود و براي اينكه ايران جايي براي نفاق و منافقين نبود همه منافقين به پاريس و آمريكا رفتند و از آنجا عليه ايران و اسلام توطئه مي‌كنند.

وي اظهار داشت: دولت كريمه دولتي است كه ‹‹وَ تَجْعَلُنا فيها مِنَ الدُّعاةِ اِلى طاعَتِکَ وَ الْقادَةِ اِلى سَبيلِکَ، وَ تَرْزُقُنا بِها کَرامَةَ الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ›› عامل عزت اسلام و ذلت نفاق و سبب هدايت امت اسلامي مي شود.

اقتصاد مقاومتي در عصر ظهور تحقق پيدا مي‌كند

نماينده ولي فقيه در كاشان با اشاره به اينكه منظور از دولت كريمه حكومت امام زمان(عج) است، افزود: امام زمان كه ظهور مي‌كند اسلام و مسلمين عزيز و نفاق و منافقين ذليل مي شوند و ميدان مانور براي اهل توحيد و اهل ايمان باز مي شود و ديگر از نفاق و فقر و ذلت خبري نيست.

وي با اشاره به اينكه اقتصاد مقاومتي در عصر ظهور تحقق پيدا مي‌كند، گفت: در عصر امام زمان خبري از فقر و فقير نيست و آنهايي كه زكات بر آنها واجب است هرچه دنبال فقير مي گردند پيدا نمي‌كنند چرا كه غناي مطلق و امنيت مطلق است.

آيت الله نمازي با اشاره به اينكه انقلاب اسلامي مشابه دولت كريمه است، یادآور شد: انقلاب اسلامي ايران به ملت ايران عزت بخشيد و جوانان، دانشجويان، روحانيت و حوزه هاي علميه بايد تاريخ گذشته ايران را مطالعه كنند تا بدانند ما كي بوديم و در گذشته در كجاي تاريخ بوديم و امروز در كجاي تاريخ قرار داريم و اين اقتدار ايران اسلامي است كه نقطه مقابل استكبار جهاني است.

پست ها و مقام ها را بايد به كساني داد که آنرا نمي‌خواهند

وي در ادامه با اشاره به اينكه امروز عصر حساسي است و همه بايد مراقب باشند و به دنبال منافع فردي و گروهي و جناحي و حزبي نباشند، خاطرنشان کرد: در اسلام تنها يك حزب بيشتر وجود ندارد و آن حزب الله است.

به گفته وي، گروه هاي سياسي و احزاب، اگر در چارچوب حزب الله تعريف شوند، مورد قبول و تأييد هستند اما اگر پاي خود را فراتر از دايره جغرافيايي حزب الله قرار دهند محكوم به شكست هستند.

آيت الله نمازي تأكيد كرد: عملكرد مثبت ما است كه سبب خواهد شد شاخ و برگهاي شجره طيبه توحيد همه دنيا را فرا گیرد، بنابراين بايد مراقب بود تا هواي نفس به عنوان تكليف شرعي بر ما حكومت نكند و مدعي شويم تكليف شرعي من بوده تا به عنوان كانديداي مجلس، رياست جمهوري و يا شوراي شهر باشم.

وي با اشاره به اينكه ملت ايران در آستانه دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي است، متذكر شد: پست ها و مقام ها را بايد به كساني داد كه پست و مقام نمي‌خواهند و مسؤوليت را به كساني داد كه شهوت پست و مقام و منصب و صندلي را ندارند، چرا كه افر ادي كه عاشق پست و مقام و صندلي رياست هستند همه تلاش و هم و غم آنها براي حفظ ميز صندلي خواهد بود.

نماينده ولي فقيه در كاشان اظهار داشت: ميدان را براي معدود افرادي كه كارآيي و تجربه و تخصص و انگيزه خدمت به خلق را دارند باز گذاشته تا مشكلات كشور را حل كنند نه اينكه به دنبال حل مشكلات خود و اقوام و دوستان خود باشند، چرا كه در اسلام قوم و دوست مطرح نيست، بلكه در اسلام امت اسلامي مطرح است و افرادي بايد وارد عرصه انتخابات شوند كه غصه اسلام و امت و ملت را داشته باشند.

آيت الله نمازي خاطرنشان كرد: افرادي بايد به عرصه انتخابات وارد شوند که خود را قرباني اسلام كنند نه اينكه اسلام را قرباني خود كنند و يا انقلاب اسلامي را قرباني منافع شخصي كنند.

وي با تأكيد بر اينكه رمز پيروزي جبهه توحيد اين است كه افراد خود را قرباني اسلام و جبهه توحيد كنند و اميرمومنان(ع) نيز فداي شجره توحيد شد، گفت: اگر اين روحيه و تفكر و منش در جامعه ما از سوی افرادي كه مدعي تصدي به خدمت خلق هستند احيا شود، همه مشكلات حل است، اما اگر به دنبال اسم و رسم و موقعيت و مقام و نام و نان باشيم محكوم به شكست هستيم./201/1307/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۷:۲۰
آیت الله مهدوی:
دشمن به وسیله قمه زنی در حال تخریب وجهه شیعه در دنیا است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن در حال تخریب وجهه شیعه در دنیا است و قمه زنی به این تخریب کردن ها کمک می کند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۷:۰۴
آیت الله ناصری:
الگوبرداری از سیره اهل بیت عامل تعالی و تحکیم زندگی است
آیت الله ناصری با بیان اینکه سیره ائمه معصومین(ع) در تمام مسائل زندگی باید سرلوحه و الگوی زندگی انسان باشد، الگو برداری از زندگی اهل بیت(ع) را عامل تعالی و تحکیم زندگی انسان دانست.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۶:۴۷
آيت‎الله مظاهری:
هدف روزه مقبول دست‌یابی به ملکه تقوا است
حضرت آیت‌الله مظاهری گفت: روزه صحيح را همه ما می‌گیریم یا بیشتر مردم می‌گیرند اما دست یافتن به روزه مقبول بسیار سخت است، هدف روزه مقبول دست‌یابی به ملکه تقوا است.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۶:۲۰
دبير جامعه روحانيت كاشان مطرح کرد؛
تأکید قرآن کریم بر سبقت و سرعت در امور خير
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: خداوند در قرآن مي فرمايد در انجام امور خير و واجبات دين سبقت و سرعت بگيريد اما چنانچه در انجام امور خير و واجبات دين تأخير داشتيد يقين بدانيد در ادامه توفيق امورخير و انج...
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۶:۰۸
آیت الله مهدوی:
همه علوم قرآن در سوره حمد جمع شده است
آیت الله مهدوی گفت: امیرمؤمنان(ع) در روایتی می فرمایند، همه علوم قرآن در سوره حمد جمع شده و همه علوم سوره حمد در آیه شریفه«بسم الله الرحمن الرحیم» قرار گرفته و آنچه در این آیه شریفه جمع شده در باء بسم...
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۵:۵۹
امام جمعه موقت كاشان:
امنيت نعمت بزرگ الهی است
امام جمعه موقت كاشان امنيت را به عنوان يكي از نعمت هاي بزرگ و مهم خداوند به مردم ايران دانست و گفت: هر چند امروز در كشور مشكلاتي وجود دارد اما با اين وجود برخي از نعمت ها را نيز در اختيار داريم كه با...
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۵:۴۳
همزمان با ششمين روز از ماه مبارك رمضان؛
دوازدهمين سالگرد ارتحال آيت الله يثربي در كاشان برگزار شد
دوازدهمين مراسم سالگرد ارتحال مرحوم آيت الله يثربي(ره)، نماينده ولي فقيه و امام جمعه اسبق کاشان در مسجد حبيب ابن موسي(ع) شهرستان كاشان برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۶:۱۲
آیت الله ناصری تشریح کرد؛
عاقبت انسان بخیل در آخرت
استاد اخلاق و عرفان حوزه علمیه با اشاره به سرنوشت انسان بخیل در روز قیامت، گفت: درختی وجود دارد که ریشه آن در جهنم است و تنها بخیل است که به شاخه‌های آن دست می‌زند و از این طریق به جهنم فرستاده خواهد ...
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۵:۰۷
آيت‎الله مظاهری:
دشمن از فضای مجازی برای تضعیف نظام اسلامی بهره می برد
حضرت آیت‌الله مظاهری گفت: برخی از حرف‌هایی که امروز در فضای مجازی، اینترنت و سایت‌های مختلف است، دشمن آن را جعل کرده تا جمهوری اسلامی را تضعیف کند.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۴:۳۶
قائم مقام مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان:
نمایشگاه قرآن کریم فضای معنوی شهر را افزایش می دهد
حسینی با اشاره به برپایی نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان، گفت: همه واقف باشیم از برنامه‌های جنبی پانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان است که افراد می‌توانند با وقف حتی یک جلد قرآن کریم نام خود را در لیست...
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۴:۰۸
حجت الاسلام یعقوبی خبرداد؛
تشکیل شورای همکاری و سیاست گذاری نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: به پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان یک شورای همکاری و سیاست گذاری برای برپایی نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان با حضور مدی...
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۲:۴۳
دبير جامعه روحانيت كاشان:
دشمن به دنبال گرفتن روحيه مبارزه طلبي جوان ايراني است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: امروز دشمن به دنبال گرفتن روحيه مبارزه طلبي، دفاع از حق مظلوم و جهاد و شهادت از جوانان ايراني است.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۲:۳۳
امام جمعه موقت كاشان:
موعظه حقيقي يكي از نمونه هاي حكمت است
امام جمعه موقت كاشان موعظه حقيقي را يكي از نمونه هاي حكمت دانست و از موعظه به عنوان كلمات حكمت آميز نام برد و گفت: اگر خداوند مواعظ لقمان را بيان مي كند به دليل اين است كه لقمان حكيم واقعي بود.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۸:۴۳
آیت الله مهدوی:
فاسد کردن جوانان بالاترین ضربه فرهنگی به جامعه اسلامی است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن زمانی که می خواهد به جامعه اسلامی ضربه بزند، محصول به دست آمده مردم مسلمان را به هلاکت می کشاند و جوانان را فاسد می کند که در اولی ضربه اقتصادی به جا...
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۶:۵۰
آيت‎الله مظاهري:
بهترین و والاترین فلسفه‌ها و عرفان‌ها در قرآن وجود دارد
حضرت آیت‌الله مظاهری با اشاره به اهمیت عمل به قرآن، گفت: بهترین و والاترین فلسفه‌ها و عرفان‌ها در قرآن وجود دارد، بزرگان نظیر خواجه نصیرها و شیخ طوسی‌ها افتخار می کنند که شاگرد قرآن هستند.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۱:۴۹
امام جمعه موقت كاشان:
حكمت گمشده مومن است
امام جمعه موقت كاشان حكمت را گمشده مومن دانست و گفت: يكي از برنامه هاي مومن اين است كه به دنبال حكمت باشد، چرا كه حكمت گمشده مومن است و هميشه بايد به دنبال حكمت باشد تا به مقام حكمت برسد.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۱:۳۹
دبير جامعه روحانيت كاشان:
مومنان نباید در برابر منكرات جامعه بي تفاوت باشند
دبير جامعه روحانيت كاشان از امر به معروف و نهي از منكر بر اساس روايات به عنوان مادر واجبات نام برد و گفت: انسان مومن و متدين در برابر منكرات پيرامون خود نبايد بي تفاوت باشد.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۸:۵۸
امام جمعه موقت اصفهان:
اروپا خلاف میل آمریکا کاری انجام نخواهد داد
حجت الاسلام رهبر با تأکید بر همسو بودن سیاست‌های کشورهای اروپایی با آمریکا، گفت: کسی که فکر می‌کند اروپا بدون آمریکا کاری برای ما در زمینه برجام و مسائل بین الملل خواهد کرد، واقعا در اشتباه است.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۸:۴۷
حجت الاسلام پرورش:
تبلیغ مهمترین رسالت روحانیت است
رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با تأکید بر لزوم ارائه چهره حقیقی دین به جامعه، گفت: اگر دین به معنای واقعی را به مردم نشان دهیم قطعا مردم شیفته دین خواهند بود، چرا که دین حقیقی با فطر...
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۶:۲۵
مدير حوزه علميه كاشان مطرح كرد؛
مخاطب شناسی و به روز بودن، ویژگی مهم مبلغان
مدير حوزه علميه كاشان گفت: مبلغان بايد مسائل سياسي را خوب بشناسند و متخصص در مسائل سياسي و راهكارهاي برون رفت ازمشكلات باشند تا بتواند پاسخگوي مردم و مطالبات مردمي باشند.