Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - افرادی وارد انتخابات شوند که غصه اسلام و مردم را داشته باشند
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ Friday, October 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۶/۱/۳ - ۱۷:۰۳
شناسه خبر: ۴۸۸۱۴۷
 
آيت الله نمازي:
افرادی وارد انتخابات شوند که غصه اسلام و مردم را داشته باشند
آيت الله نمازي گفت: در اسلام امت اسلامي مطرح است و افرادي بايد وارد عرصه انتخابات شوند كه غصه اسلام و امت و ملت را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، آيت الله عبدالنبي نمازي در حسينيه حضرت علي اكبر(ع) كاشان در ديدار نوروزي مديران نهادها و ادارات شهرستان كاشان، با اشاره به اينكه يكي از سنت هاي شناخته شده زيارت مومنان است، گفت: روايت است، هركس برادر مومن خود را در خانه اش زيارت كند مانند كسي است كه خدا را در عرش زيارت كرده است.

وي همچنين با اشاره به نامگذاري امسال با عنوان سال ‹‹اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال›› از سوی رهبر معظم انقلاب، افزود: توليد و اشتغال دو ركن و مشكل همه جوامع بشري به ويژه كشور ايران است و اين نامگذاري از سوی رهبر معظم انقلاب براساس شرايط حاكم بر كشور است كه بايد خداوند را به خاطر داشتن نعمت بزرگ و بي بديل و بي نظير ولايت و امامت شاكر بود.

آیت الله نمازی رهبري در ايران را نعمت بزرگي دانست و با بيان اينكه چند رهبر را مي توان در دنيا معرفي كرد كه در تدين، تقوا، زهد، بي اعتنايي و بي رغبتي به دنيا و مظاهر و زخارف دنيا مشابه رهبر معظم انقلاب اسلامي باشد، اظهار داشت: عزت هر ملت در سايه عظمت رهبري آن است چرا كه اگر امروز دنيا در منجلاب و فساد و بي بندباري غوطه ور شده به دليل فقدان رهبر شايسته و مصلح است.

نماينده ولي فقيه در كاشان عزت جامعه را در گرو دو عنصر رهبري و ملت و امت، دانست و یادآور شد: در اسلام نيز دو ركن رهبري و امامت و امت است، بنابراين خداوند اول ولايت و امامت و رهبري را معرفي مي كند و در ادامه امت را كه اين دو ركن عامل اقتدار امت الهي و توحيدي است.

آيت الله نمازي گفت: خداوند اين دو نعمت را به شيعيان جهان به ويژه ملت ايران عنايت كرده است و تقدير و مصلحت الهي بوده كه مرد بزرگي به نام روح الله خميني را براي نجات اسلام و امت و ملت ايران تربيت كند، چرا كه شيعه 14 قرن در انزوا و تحت سلطه سلاطين بود و هيچگاه به شيعه ميدان ندادند تا در رأس حكومت باشد، اما حكمت الهي اين بود كه در مقدمه ظهور مصلح و منجي بشريت امام زمان(عج) يك انقلابي مشابه انقلاب امام عصر(عج) به مردم معرفي شود.

وي افزود: انقلاب اسلامي ايران شباهت هاي زيادي با حكومت امام عصر(عج) حكومتي كه توصيف اش از سه امام معصوم به ما رسيده است دارد ‹‹اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَيکَ فى دَوْلَةٍ کَريمَةٍ، تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ وَ اَهْلَهُ، وَ تُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَ اَهْلَهُ، وَ تَجْعَلُنا فيها مِنَ الدُّعاةِ اِلى طاعَتِکَ، وَ الْقادَةِ اِلى سَبيلِکَ، وَ تَرْزُقُنابِها کَرامَةَ الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ›› اين دولت كريمه داراي نشانه هايي است ‹‹تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ›› نخستین نشانه دولت كريمه اين است كه عامل عزت امت اسلام است كه انقلاب اسلامي ايران همين گونه بود.

آيت الله نمازي ادامه داد: دولت كريمه دولتي است كه ‹‹وَ تُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ›› هم عامل عزت اسلام است و هم عامل ذلت جبهه نفاق باشد كه انقلاب اسلامي ايران اينگونه بود و براي اينكه ايران جايي براي نفاق و منافقين نبود همه منافقين به پاريس و آمريكا رفتند و از آنجا عليه ايران و اسلام توطئه مي‌كنند.

وي اظهار داشت: دولت كريمه دولتي است كه ‹‹وَ تَجْعَلُنا فيها مِنَ الدُّعاةِ اِلى طاعَتِکَ وَ الْقادَةِ اِلى سَبيلِکَ، وَ تَرْزُقُنا بِها کَرامَةَ الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ›› عامل عزت اسلام و ذلت نفاق و سبب هدايت امت اسلامي مي شود.

اقتصاد مقاومتي در عصر ظهور تحقق پيدا مي‌كند

نماينده ولي فقيه در كاشان با اشاره به اينكه منظور از دولت كريمه حكومت امام زمان(عج) است، افزود: امام زمان كه ظهور مي‌كند اسلام و مسلمين عزيز و نفاق و منافقين ذليل مي شوند و ميدان مانور براي اهل توحيد و اهل ايمان باز مي شود و ديگر از نفاق و فقر و ذلت خبري نيست.

وي با اشاره به اينكه اقتصاد مقاومتي در عصر ظهور تحقق پيدا مي‌كند، گفت: در عصر امام زمان خبري از فقر و فقير نيست و آنهايي كه زكات بر آنها واجب است هرچه دنبال فقير مي گردند پيدا نمي‌كنند چرا كه غناي مطلق و امنيت مطلق است.

آيت الله نمازي با اشاره به اينكه انقلاب اسلامي مشابه دولت كريمه است، یادآور شد: انقلاب اسلامي ايران به ملت ايران عزت بخشيد و جوانان، دانشجويان، روحانيت و حوزه هاي علميه بايد تاريخ گذشته ايران را مطالعه كنند تا بدانند ما كي بوديم و در گذشته در كجاي تاريخ بوديم و امروز در كجاي تاريخ قرار داريم و اين اقتدار ايران اسلامي است كه نقطه مقابل استكبار جهاني است.

پست ها و مقام ها را بايد به كساني داد که آنرا نمي‌خواهند

وي در ادامه با اشاره به اينكه امروز عصر حساسي است و همه بايد مراقب باشند و به دنبال منافع فردي و گروهي و جناحي و حزبي نباشند، خاطرنشان کرد: در اسلام تنها يك حزب بيشتر وجود ندارد و آن حزب الله است.

به گفته وي، گروه هاي سياسي و احزاب، اگر در چارچوب حزب الله تعريف شوند، مورد قبول و تأييد هستند اما اگر پاي خود را فراتر از دايره جغرافيايي حزب الله قرار دهند محكوم به شكست هستند.

آيت الله نمازي تأكيد كرد: عملكرد مثبت ما است كه سبب خواهد شد شاخ و برگهاي شجره طيبه توحيد همه دنيا را فرا گیرد، بنابراين بايد مراقب بود تا هواي نفس به عنوان تكليف شرعي بر ما حكومت نكند و مدعي شويم تكليف شرعي من بوده تا به عنوان كانديداي مجلس، رياست جمهوري و يا شوراي شهر باشم.

وي با اشاره به اينكه ملت ايران در آستانه دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي است، متذكر شد: پست ها و مقام ها را بايد به كساني داد كه پست و مقام نمي‌خواهند و مسؤوليت را به كساني داد كه شهوت پست و مقام و منصب و صندلي را ندارند، چرا كه افر ادي كه عاشق پست و مقام و صندلي رياست هستند همه تلاش و هم و غم آنها براي حفظ ميز صندلي خواهد بود.

نماينده ولي فقيه در كاشان اظهار داشت: ميدان را براي معدود افرادي كه كارآيي و تجربه و تخصص و انگيزه خدمت به خلق را دارند باز گذاشته تا مشكلات كشور را حل كنند نه اينكه به دنبال حل مشكلات خود و اقوام و دوستان خود باشند، چرا كه در اسلام قوم و دوست مطرح نيست، بلكه در اسلام امت اسلامي مطرح است و افرادي بايد وارد عرصه انتخابات شوند كه غصه اسلام و امت و ملت را داشته باشند.

آيت الله نمازي خاطرنشان كرد: افرادي بايد به عرصه انتخابات وارد شوند که خود را قرباني اسلام كنند نه اينكه اسلام را قرباني خود كنند و يا انقلاب اسلامي را قرباني منافع شخصي كنند.

وي با تأكيد بر اينكه رمز پيروزي جبهه توحيد اين است كه افراد خود را قرباني اسلام و جبهه توحيد كنند و اميرمومنان(ع) نيز فداي شجره توحيد شد، گفت: اگر اين روحيه و تفكر و منش در جامعه ما از سوی افرادي كه مدعي تصدي به خدمت خلق هستند احيا شود، همه مشكلات حل است، اما اگر به دنبال اسم و رسم و موقعيت و مقام و نام و نان باشيم محكوم به شكست هستيم./201/1307/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۵۸
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
مجلس شورای اسلامی به رهنمودهای رهبر انقلاب توجه کند
خطیب نماز جمعه اصفهان با تأکید بر ضرورت توجه مجلس شورای اسلامی به مطالبات رهبر معظم انقلاب، گفت: جمهوری اسلامی ایران از هیچ جهتی فقیر نیست و باید شعارهای نظام با همت مسؤولان و نخبگان عملی شود.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۳۸
امام جمعه موقت كاشان:
مدير شجاع در برابر تحريم هاي دشمن منفعل نيست
امام جمعه موقت كاشان گفت: مديري شجاع است كه در برابر تحريم ها و تهديدهاي دشمن منفعل نشود و مقاومت كند و عكس العمل شجانه داشته باشد و از تهديد دشمن فرار نكند.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۰۳
دبير جامعه روحانيت كاشان:
ياد مرگ براي مومن سبب نشاط و شادابي است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: ياد مرگ براي انسان هاي مومن سبب نشاط و شادابي و براي گناهكاران سبب غم و اندوه است و انساني كه قيامت خود را آباد كرده باشد تشنه مرگ است.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۲۳:۵۱
استاد حوزه علميه:
فرهنگ شهادت خنثی کننده تهاجم فرهنگي دشمنان است
حجت الاسلام ميرآفتاب ترويج فرهنگ و سيره شهدا را بهترين راه براي توسعه انقلاب اسلامي و صدور آن به سراسر جهان دانست و گفت: فرهنگ شهادت تهاجم فرهنگي دشمن را خنثي مي كند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۳۴
دبير جامعه روحانيت كاشان:
ريا اعمال صالح انسان را نابود مي كند
دبير جامعه روحانيت كاشان با اشاره به اينكه خوبي و بدي اعمال انسان به نيت انسان بستگي دارد، گفت: گاهي نيات و اعمال صالح به دليل ريا نيست و نابود مي شود.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۲۸
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی:
رفتار ذلیلانه در برابر دشمن، نشانه کم کاری در بندگی خدا است
استاد و پژوهشگر حوزه علمیه گفت: رفتارهای ذلیلانه ای که برخی از مسؤولان در برابر دشمن نشان می دهند نشانگر این است که این افراد در بندگی خداوند کم کاری کرده اند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۱۶
با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه؛
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امیرالمؤمنین معرفی شد
حجت الاسلام گنجعلی با حکم نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به عنوان مسؤول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه امیر المومنین (ع) معرفی شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۳:۲۱
استاد حوزه علميه:
پياده روي ميليوني اربعين حسيني خود جوش و مردمي است
استاد حوزه علميه حضور در پياده روي اربعين حسيني را مردمي و خود جوش دانست و گفت: براي حضور در اربعين حسيني هيچ مقام مسؤولي دعوت نامه نفرستاده بلكه اين حركت خودجوش و مردمي است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۱۲
فولادگر در جمع اصحاب رسانه:
مشکلات اقتصادی کشور ساختاری و مدیریتی است
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مشکلات اقتصادی را ساختاری توصیف کرد و گفت: تحریم‌ها نقش کمتری در مشکلات اقتصادی دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۵۲
حجت الاسلام خیرمحمدی مطرح کرد؛
چگونگی خالص ارائه کردن توحید در هنگام مرگ
معاون اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الأنبیا گفت: نفاق و دورویی، عافیت طلبی و ترک امر به معروف و نهی از منکر از عوامل فاصله گرفتن انسان با توحید و آلوده شدن توحید انسان است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۲:۵۸
دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌کند؛
آسیب شناسی فرهنگ انتظار در طلیعه راهپیمایی اربعین
حجت الاسلام زنده دل با اشاره به اهمیت و اثرگذاری راهپیمایی اربعین در عرصه جهانی، گفت: اداره آموزشهای کاربردی مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، کارگاه آسیب شناسی فرهنگ انتظار در طلیعه راهپیمایی اربعین...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۱۸
آيت الله نمازي:
كمك به نيازمندان با اخلاص در عمل و كرامت خانواده های نیازمند باشد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: کمک به مستمندان و افرد ضعيف زير پوشش کميته امداد امام خميني (ره) بايد با اخلاص در عمل و با کرامت خانواده هاي آن ها انجام شود.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۱۰
استاد حوزه علميه:
علم و هدايتگري ویژگی آيت الله مصطفوي كاشاني بود
استاد حوزه علميه قم با اشاره به اينكه آيت الله مصطفوي كاشاني دو ويژگي علم و هدايتگري را در حد اعلا داشت، گفت: آيت الله مصطفوي به لحاظ علمي در حوزه هزار ساله نجف اشرف پاي درس بزرگان زانوي ادب زد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۵۴
امام جمعه موقت كاشان:
عمل صالح پايبندي به لوازم ايمان است
امام جمعه موقت كاشان با اشاره به اينكه خداوند در قرآن مكرر به ايمان همراه با عمل صالح تأكيد كرده است، گفت: عمل صالح همان پايبندي به لوازمات ايمان است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۴۷
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی:
ولایت پذیر واقعی خود را به امام خویش می سپارد
استاد و پژوهشگر حوزه علمیه گفت: ولایت پذیر کسی است که همچون یک جسد که بدون هیچ اراده ای خودش را به دست غسال سپرده است، خودش را به امام و ولیّ بسپارد و هیچ اراده ای از خودش نداشته باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۳:۳۶
نماینده مردم اردستان در مجلس:
نپذیرفتن FATF فشار دشمن را کمتر می کند
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در هر دو صورت پذیرفتن و نپذیرفتن FATF دشمن فشار خود را وارد می کند اما نپذیرفتن آن فشارش کمتر است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۱:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین پناهيان:
نفوذ نظامي و سياسي آمريكا رو به افول است
استاد حوزه علميه نفوذ نظامي و نفوذ سياسي آمريكا را رو به افول دانست و گفت: اگر ۳۰ سال قبل قدرت آمريكا از قدرت ايران بيشتر بود اما امروز زمانه عوض شده است به طوريكه شبكه هاي خبري آمريكا هيچگونه خبري ر...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۰:۵۰
استاد حوزه علميه:
حركت امام حسين آگاهانه و آگاهي بخش بود
استاد حوزه علميه با اشاره به اينكه حركت امام حسين(ع) آگاهانه و آگاهي بخش بود، گفت: در مجالس عزاداري امام حسين(ع) بايد از اشعاري استفاده شود كه بتواند اين آگاهي را منتقل كند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۹:۰۲
آيت الله نمازي:
رهبر معظم انقلاب به تنهایی دربرابر مستکبران عالم ایستاده اند
امام جمعه کاشان گفت: امروز تنها كسي كه در برابر استكبار جهاني ايستاده و مقاومت مي كند، رهبر معظم انقلاب فرمانده كل قوا امام خامنه اي است كه اين نيز برگرفته از آيات قرآن است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۳:۱۱
حجت الاسلام موسوی:
دشمنان از اتحاد مسلمانان در هراس هستند
رییس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با اشاره به وجود مشترکات وحدت آفرین در میان امت اسلامی، گفت: استکبار جهانی از اتحاد مسلمانان بسیار بیمناک و وحشت زده است.