چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ Wednesday, March 29, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۵۰
 
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
فتنه 88 قابل مسامحه نیست/ جنگ امروز کشور فرهنگی و اقتصادی است
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام گفت: فتنه 88 مسأله‌ قابل مسامحه نیست، چرا که این فتنه به دنبال تحویل اصل نظام به آمریکایی ها بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرد که به میزبانی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، نصیحت پذیری را یکی از دغدغه های مهم اهل تقوا بیان کرد و گفت: اهل تقوا باید از خودش این سؤال را بپرسد که آیا نصیحت پذیر هستم یا نه و در برابر نصیحت و خیری که به ما نشان می دهند چه عکس العملی نشان می دهم؟

امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: قطعا آن انسان هایی که در برابر خدا خاضع و مشتاق رسیدن به سعادت هستند از نصیحت استقبال می‌کنند و خودشان را مدیون فرد نصیحت کننده می دانند اما افراد مغرور نه تنها حاضر نیستند نصیحت را به عنوان یک هدیه بپذیرند بلکه از شنیدن نصیحت ناراحت می شوند و مغرورانه با او برخورد می‌کنند که این روحیه اصلا با تقوا سازگار نیست.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر این که نصیحت پذیری تنها برای افراد عادی نیست و متوجه مسؤولان نیز است، تصریح کرد: در حال حاضر رهبر معظم انقلاب مدام و مستمر در جایگاه آقایی و رهبری و ولایت این امت خیر مسؤولان و مردم را بیان می ‌کنند که متأسفانه برخی از مسؤولان از این نصیحت ها استقبال نمی ‌کنند که باید خودشان را اصلاح کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه وقتی از جایگاه های دیگر هم مانند خطبه های نماز جمعه مسؤولان را نصیحت می ‌کنیم و می گوییم اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و به مذاکرات دل خوش نباشید، دولتمردان بدشان می آید و بلافاصله رنگ و بوی جناحی به حرف ها می دهند و می گویند این ها می خواهند دولت را تخریب کنند در حالی که به والله این گونه نیست و ما خیر مسؤولان و دلتمردان را می خواهیم.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: متأسفانه وقتی دستگاه های مختلف مانند صدا و سیما را نصیحت می ‌کنیم که بکوشید اسلامی عمل کنید و صدا و سیمای اسلام باشید یا به مجلس شورای اسلامی می گوییم مراقب باشید قوانین درست اسلامی وضع کنید و منافع مردم را ببینید و یا به قوه قضائیه می گوییم، قضاوت عادلانه و سالم دینی داشته باشید زیرا مردم از شما قضاوت اسلامی می خواهند نه قضاوت نفسانی بعضی ها بدشان می آید، که این عدم نصیحت پذیری یک مصیبتی است که واقعا باید در کشور اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: بنده به حول و قوه الهی هیچ وقت سعی نکردم و هیچ وقت در این وادی نیفتادم که جناح گرایانه نصیحت کنم و حرف بزنم و یا انتقاد کنم و اگر از دولت انتقاد کردم و نسبت به صدا وسیما، قوه قضائیه و مجلس و حتی با مردم مسائلی را گفتیم همه بر اساس منافع نظام بوده است.

وی تأکید کرد: این اتهام و تهمت بزرگ و تحلیل غلط است که بگویند امام جمعه یا نمازهای جمعه سیاسی یا بر اساس فلان گروه و فلان منفعت حرف می زنند چراکه منافع نظام برای ائمه جمعه و دلسوزان مهم است و منافع نظام هم در خط رهبری و همه در یک مسیر بودن است.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به شفاف‌ سازی جنگ از سوی رهبر فرزانه انقلاب، خاطرنشان کرد: برخی مسؤولان جنگ نظامی را مطرح می‌ کنند در صورتی که گزینه نظامی مطرح نبوده و در حال حاضر جنگ تنها جنگ فرهنگی و سیاسی است و دشمن از این دو راه وارد شده و همگان را فریب می ‌دهد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ما باید در دو حیطه اقتصادی و فرهنگی وارد عمل شده و با آنان مقابله کنیم همانطور که برای مقابله با جنگ اقتصادی اقتصاد مقاومتی، افزایش تولیدات داخلی و توانمند کردن تولیدات داخل مطرح شد، ما باید تلاش کنیم در زمینه فرهنگی نیز با هجوم دشمن به فضاهای مجازی و تحت تأثیر قرار دادن جوانان کشور مقابله کنیم.

وی ادامه داد: کارکردن روی فضای مجازی که به قتلگاه جوانان ما تبدیل شده فعالیت هرچه بیشتر شورای بلندمرتبه فضای مجازی را می ‌طلبد که باید در این زمینه راه‌کارها و جهت‌های درست را نشان جوانان داده و بتوانیم در این امر آنان را شکست دهیم.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه ما دو جنگ فرهنگی و اقتصادی را رها کردیم، گفت: فتنه 88 مسأله‌ای نیست که بتوان با آن مسامحه کرد چراکه این فتنه در اعتراض به انتخابات و رأی‌گیری نبوده و تنها هدف آن‌ها تحویل اصل نظام به آمریکای‌ها بوده و چه بسا اکنون نیز رییس ‌جمهور آمریکا با دادن بیانیه‌هایی از این گروه حمایت می ‌کند چون مأموریت آنها تحویل نظام به آمریکایی‌ها است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اینکه فلسطین و نابودی صهیونیست یک اصل برای ما است، افزود: دشمنان شعار دادند و سران فتنه نیز حمایت کردند و از این جسارت‌ها و تاختن‌ها به عاشورا و سران عاشورا رسیدند و یک کلمه نگفتند که اینها از ما نیستند و الان م ی‌آیند و آشتی با ملت را بیان می ‌کنند.

وی با بیان اینکه بخشیدن رهبر معظم انقلاب کافی نیست، افزود: با کسانی که عاشورا را هدف قرار داده و صهیونیست‌ و آمریکا را تقویت نمودند نمی ‌توان آشتی کرد چراکه آنان اصل انقلاب را مخدوش کردند و بخشیدن رهبری کافی نبوده و آنها تا از مردم عذرخواهی نکنند و تا خسارات وارده را جبران نکنند بخشده نمی ‌شوند زیرا این حق رهبری نیست و حق مردم و نظام بوده و تا توبه نکنند و واقعی به نظام راستین برنگردند بخشیده نمی ‌شوند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد همچنین خواستار توجه بیشتر مسوولان به مسأله آب منطقه میانکوه شد و خاطرنشان کرد: توجه به مناطق محروم باید رأس توجه مسؤولان بوده و در منطقه میانکوه باید توجه بیشتری در تجهیز این لوله‌های مستهلک شود چراکه آب این منطقه با نفت ادغام شده و بوی نفت می ‌دهد.

وی افزود: مشکل آب میان‌کوه آسیب زیادی را به باغات و کشاورزی وارد کرده و باید مسؤولان قول‌هایی که دادند و تاکنون کاری انجام نداده‌اند را عملی کنند تا جلوی مشکلاتی از این قبیل گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خواستار برداشته شدن تجملات در مراسم‌های عروسی و عزا شد و گفت: پهن کردن سفره‌های آنچنانی برای برخی مقدور نبوده و چه بسا این امر جزء دغدغه‌های مردم شده و در اموری چون از دست دادن عزیز تنها فکر تشریفات و خرج کردن برای صاحبان مجلس می ‌ماند که این امر باید با صحبت آدم‌های معتبر و بستن قراردادی مبنی بر پهن کردن سفره‌های ساده و پذیرایی مختصر برداشته شود چرا که این کار بزرگترین مشکل اقتصادی را به مردم می ‌زند./9457/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱/۸ - ۱۰:۴۴
مدیر استانی حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری:
منع واردات کالاهای تولید داخل، کلید تحقق شعار سال است
حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه دولت باید از واردات کالاهایی که در داخل تولید می ‌شوند جلوگیری کند، گفت: منع واردات کالاهای تولید داخل، کلید تحقق شعار سال است.
۱۳۹۶/۱/۵ - ۱۲:۳۰
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام:
حرکت در جهت شعار سال و رونق اقتصاد با نگاه به بیگانه محقق نمی شود
امام جمعه شهرکرد گفت: برای تحقق شعار سال و رونق اقتصاد نگاه به بیگانه نداشته باشیم و از ظرفیتهای داخلی و توان نیروی جوان استفاده کنیم.
۱۳۹۶/۱/۴ - ۱۹:۱۲
امام جمعه موقت شهرکرد:
درمان درد اقتصاد کشور حمایت از تولیدات داخلی است
امام جمعه موقت شهرکرد گفت: درمان درد اقتصاد کشور حمایت از تولیدات داخلی است و با نخریدن اجناس خارجی می ‌توان به رونق کسب و کار کمک کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۷:۰۳
در قالب طرح آرامش بهاری صورت می گیرد؛
اعزام 30 مبلغ دینی به بقاع متبرکه استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری با اشاره به خدمت رسانی ۳۰ مبلغ بومی و غیربومی و استفاده از مبلغه های حوزه های علمیه خواهران استان در خیمه های معرفت ایام نوروز، گفت: در این خیمه ها از چهره...
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۶:۱۹
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام مطرح کرد؛
تفکر لیبرال دموکراسی و خوی اشرافی‌ گری مهمترین خطر امروز جامعه اسلامی
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تفکر لیبرال دموکراسی و خوی اشرافی‌ گری برخی را از مهمترین خطرات امروز جامعه برشمرد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۹
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
اعتکاف بهترین فرصت برای رشد تربیتی و اخلاقی است
امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف از دیرباز مورد توجه جدی اولیای الهی بوده است، گفت: این توجه جدی به خاطر اثر عمیقی است که اعتکاف در روح و جان می گذارد و سبب رشد و تعالی می شود.
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۶:۰۸
همزمان با ایام البیض؛
طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» در مساجد استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود
رییس اداره امور قرآنی چهارمحال و بختیاری از برگزاری طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» در مساجد این استان خبر داد و گفت: این طرح برای چهارمین سال متوالی همزمان با سراسر کشور در ایام اعتکاف در مساجد استان بر...
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۰:۳۴
امام جمعه شهرکرد:
نقش فضای مجازی در ترویج ارزش های بلند دینی غیرقابل انکار است
حجت الاسلام والمسلمین نکونام با بیان اینکه از جمله اهداف جمهوری اسلامی ایران احیای ارزش‌های دینی در اجتماع است، گفت: نقش فضای مجازی در ترویج ارزش های بلند دینی غیرقابل انکار است.
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۱:۵۰
ویژه روحانیان مستقر استان چهارمحال و بختیاری؛
دوره آموزشی «سبک زندگی در عصر رسانه» در شهرکرد برگزار شد
دوره آموزشی «سبک زندگی در عصر رسانه» با حضور روحانیان مستقر استان چهارمحال و بختیاری به میزبانی مجتمع لاله شهرکرد برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۱۱:۱۲
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری خبر داد؛
راه اندازی مدرسه علمیه خواهران شهرستان اردل برای سال آینده
حجت الاسلام رحمانی گفت: با پیگیریهای امام جمعه اردل و با تعیین محل مقدمات راه اندازی مدرسه علمیه خواهران اردل برای سال آینده انجام خواهد گرفت.
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۲۳:۳۹
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
انتخابات نباید تفرقه و کینه بین مردم و احزاب ایجاد کند
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به نزدیک شدن ایام انتخابات سرنوشت ساز کشور، گفت: اقتضای تقوا این است که وقتی رأی می ‌آوریم یا نمی ‌آوریم همه مردم برایمان محترم باشند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۹
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام:
مسؤولان با رفتار دیپلماسی ضعیف بهانه دست دشمن ندهند
امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه امروز در کشور نقاط قوت به رخ دشمن کشیده نمی‌ شود، گفت: مسؤولان با نوع رفتار دیپلماسی بهانه دست دشمن می ‌دهند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۲۲:۰۰
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین:
سپاه پرچمدار گروه های جهادی و جمعیت انقلابی کشور است
حجت الاسلام تویسرکانی سپاه پاسداران را پرچمدار گروه های جهادی و جمعیت انقلابی کشور دانست و گفت: انقلاب اسلامی یک حقیقت، واقعیت و یک گوهر و سَبک نجات بخش است که باید حفظ شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ - ۱۷:۳۳
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
تصویب قانون حقوق ‌های کلان برای برخی مدیران سؤال ‌برانگیز است
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام تصویب قانون در مجلس شورای اسلامی نسبت به حقوق‌های کلان برای برخی مدیران را سؤال ‌برانگیز دانست.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۴:۲۴
امروز؛
مراسم تشییع پیکر مطهر 7 شهید گمنام در شهرکرد برگزار شد
مراسم تشییع پیکر مطهر 7 شهید خونین بال، با حضور نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، استاندار، مسؤولان نظامی و انتظامی، روحانیان و خانواده شهدا در شهرکرد برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۰۸:۳۷
همزمان با ایام فاطمیه دوم صورت گرفت؛
اعزام 60 مبلغ دینی به مناطق شهری و روستایی شهرستان بروجن
کارشناس امور مبلغان اداره تبلیغات اسلامی بروجن گفت: به‌ منظور برگزاری مراسم ایام دوم فاطمیه زهرا(س) و آشناسازی مردم با فضائل و سیره زندگانی این بانوی دو عالم ۶۰ مبلغ دینی از سوی این اداره به شهرها و ...
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۲۳:۳۹
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
مهمترین ضرورت امروز جامعه کار فرهنگی و دینی است
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اینکه مهمترین ضرورت امروز جامعه کار فرهنگی و دینی است، گفت: کار فرهنگی جز اینکه مردم سر سفره اهل بیت بنشینند هیچ چیز دیگر نیست.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۲۱:۳۳
همزمان با ایام فاطمیه صورت گرفت؛
اعزام بیش از 700 مبلغ به مناطق شهری و روستایی استان چهارمحال و بختیاری
کارشناس ساماندهی امور مبلغان و ائمه جماعات اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: ۷۳۵ نفر مبلغ و مبلغه در ایام فاطمیه دوم در این استان مشغول تبلیغ هستند.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۲۳:۴۲
با هدف تبیین نقش مساجد در ترویج آموزه های رضوی صورت گرفت؛
اعلام فراخوان چهارمین جشنواره ملی «محراب» در چهارمحال و بختیاری
مسؤول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از اعلام فراخوان چهارمین جشنواره ملی «محراب» در این استان خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف تبیین نقش مساجد در توسعه و ترویج تعالیم و آموزه...
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۲۳:۲۶
در قالب طرح سوگواره یاس نبوی صورت گرفت؛
اعزام 30 مبلغ دینی به بقاع متبرکه استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری با بیان این که طرح سوگواره «یاس نبوی» در 25 بقعه متبرکه شاخص این استان برگزار می شود، گفت: در قالب طرح سوگواره «یاس نبوی» 30 مبلغ دینی به بقاع متبرکه استان...