Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - فتنه 88 قابل مسامحه نیست/ جنگ امروز کشور فرهنگی و اقتصادی است
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ Friday, April 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۵۰
 
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
فتنه 88 قابل مسامحه نیست/ جنگ امروز کشور فرهنگی و اقتصادی است
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام گفت: فتنه 88 مسأله‌ قابل مسامحه نیست، چرا که این فتنه به دنبال تحویل اصل نظام به آمریکایی ها بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرد که به میزبانی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، نصیحت پذیری را یکی از دغدغه های مهم اهل تقوا بیان کرد و گفت: اهل تقوا باید از خودش این سؤال را بپرسد که آیا نصیحت پذیر هستم یا نه و در برابر نصیحت و خیری که به ما نشان می دهند چه عکس العملی نشان می دهم؟

امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: قطعا آن انسان هایی که در برابر خدا خاضع و مشتاق رسیدن به سعادت هستند از نصیحت استقبال می‌کنند و خودشان را مدیون فرد نصیحت کننده می دانند اما افراد مغرور نه تنها حاضر نیستند نصیحت را به عنوان یک هدیه بپذیرند بلکه از شنیدن نصیحت ناراحت می شوند و مغرورانه با او برخورد می‌کنند که این روحیه اصلا با تقوا سازگار نیست.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر این که نصیحت پذیری تنها برای افراد عادی نیست و متوجه مسؤولان نیز است، تصریح کرد: در حال حاضر رهبر معظم انقلاب مدام و مستمر در جایگاه آقایی و رهبری و ولایت این امت خیر مسؤولان و مردم را بیان می ‌کنند که متأسفانه برخی از مسؤولان از این نصیحت ها استقبال نمی ‌کنند که باید خودشان را اصلاح کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه وقتی از جایگاه های دیگر هم مانند خطبه های نماز جمعه مسؤولان را نصیحت می ‌کنیم و می گوییم اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و به مذاکرات دل خوش نباشید، دولتمردان بدشان می آید و بلافاصله رنگ و بوی جناحی به حرف ها می دهند و می گویند این ها می خواهند دولت را تخریب کنند در حالی که به والله این گونه نیست و ما خیر مسؤولان و دلتمردان را می خواهیم.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: متأسفانه وقتی دستگاه های مختلف مانند صدا و سیما را نصیحت می ‌کنیم که بکوشید اسلامی عمل کنید و صدا و سیمای اسلام باشید یا به مجلس شورای اسلامی می گوییم مراقب باشید قوانین درست اسلامی وضع کنید و منافع مردم را ببینید و یا به قوه قضائیه می گوییم، قضاوت عادلانه و سالم دینی داشته باشید زیرا مردم از شما قضاوت اسلامی می خواهند نه قضاوت نفسانی بعضی ها بدشان می آید، که این عدم نصیحت پذیری یک مصیبتی است که واقعا باید در کشور اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: بنده به حول و قوه الهی هیچ وقت سعی نکردم و هیچ وقت در این وادی نیفتادم که جناح گرایانه نصیحت کنم و حرف بزنم و یا انتقاد کنم و اگر از دولت انتقاد کردم و نسبت به صدا وسیما، قوه قضائیه و مجلس و حتی با مردم مسائلی را گفتیم همه بر اساس منافع نظام بوده است.

وی تأکید کرد: این اتهام و تهمت بزرگ و تحلیل غلط است که بگویند امام جمعه یا نمازهای جمعه سیاسی یا بر اساس فلان گروه و فلان منفعت حرف می زنند چراکه منافع نظام برای ائمه جمعه و دلسوزان مهم است و منافع نظام هم در خط رهبری و همه در یک مسیر بودن است.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به شفاف‌ سازی جنگ از سوی رهبر فرزانه انقلاب، خاطرنشان کرد: برخی مسؤولان جنگ نظامی را مطرح می‌ کنند در صورتی که گزینه نظامی مطرح نبوده و در حال حاضر جنگ تنها جنگ فرهنگی و سیاسی است و دشمن از این دو راه وارد شده و همگان را فریب می ‌دهد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ما باید در دو حیطه اقتصادی و فرهنگی وارد عمل شده و با آنان مقابله کنیم همانطور که برای مقابله با جنگ اقتصادی اقتصاد مقاومتی، افزایش تولیدات داخلی و توانمند کردن تولیدات داخل مطرح شد، ما باید تلاش کنیم در زمینه فرهنگی نیز با هجوم دشمن به فضاهای مجازی و تحت تأثیر قرار دادن جوانان کشور مقابله کنیم.

وی ادامه داد: کارکردن روی فضای مجازی که به قتلگاه جوانان ما تبدیل شده فعالیت هرچه بیشتر شورای بلندمرتبه فضای مجازی را می ‌طلبد که باید در این زمینه راه‌کارها و جهت‌های درست را نشان جوانان داده و بتوانیم در این امر آنان را شکست دهیم.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه ما دو جنگ فرهنگی و اقتصادی را رها کردیم، گفت: فتنه 88 مسأله‌ای نیست که بتوان با آن مسامحه کرد چراکه این فتنه در اعتراض به انتخابات و رأی‌گیری نبوده و تنها هدف آن‌ها تحویل اصل نظام به آمریکای‌ها بوده و چه بسا اکنون نیز رییس ‌جمهور آمریکا با دادن بیانیه‌هایی از این گروه حمایت می ‌کند چون مأموریت آنها تحویل نظام به آمریکایی‌ها است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اینکه فلسطین و نابودی صهیونیست یک اصل برای ما است، افزود: دشمنان شعار دادند و سران فتنه نیز حمایت کردند و از این جسارت‌ها و تاختن‌ها به عاشورا و سران عاشورا رسیدند و یک کلمه نگفتند که اینها از ما نیستند و الان م ی‌آیند و آشتی با ملت را بیان می ‌کنند.

وی با بیان اینکه بخشیدن رهبر معظم انقلاب کافی نیست، افزود: با کسانی که عاشورا را هدف قرار داده و صهیونیست‌ و آمریکا را تقویت نمودند نمی ‌توان آشتی کرد چراکه آنان اصل انقلاب را مخدوش کردند و بخشیدن رهبری کافی نبوده و آنها تا از مردم عذرخواهی نکنند و تا خسارات وارده را جبران نکنند بخشده نمی ‌شوند زیرا این حق رهبری نیست و حق مردم و نظام بوده و تا توبه نکنند و واقعی به نظام راستین برنگردند بخشیده نمی ‌شوند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد همچنین خواستار توجه بیشتر مسوولان به مسأله آب منطقه میانکوه شد و خاطرنشان کرد: توجه به مناطق محروم باید رأس توجه مسؤولان بوده و در منطقه میانکوه باید توجه بیشتری در تجهیز این لوله‌های مستهلک شود چراکه آب این منطقه با نفت ادغام شده و بوی نفت می ‌دهد.

وی افزود: مشکل آب میان‌کوه آسیب زیادی را به باغات و کشاورزی وارد کرده و باید مسؤولان قول‌هایی که دادند و تاکنون کاری انجام نداده‌اند را عملی کنند تا جلوی مشکلاتی از این قبیل گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خواستار برداشته شدن تجملات در مراسم‌های عروسی و عزا شد و گفت: پهن کردن سفره‌های آنچنانی برای برخی مقدور نبوده و چه بسا این امر جزء دغدغه‌های مردم شده و در اموری چون از دست دادن عزیز تنها فکر تشریفات و خرج کردن برای صاحبان مجلس می ‌ماند که این امر باید با صحبت آدم‌های معتبر و بستن قراردادی مبنی بر پهن کردن سفره‌های ساده و پذیرایی مختصر برداشته شود چرا که این کار بزرگترین مشکل اقتصادی را به مردم می ‌زند./9457/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۲:۴۶
۲۲ اردیبهشت ماه صورت می گیرد؛
رقابت ۶ نفر از طلاب استان چهارمحال و بختیاری در مرحله کشوری المپیاد علمی
معاون آموزش و پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری گفت: ۶ نفر از طلاب خواهر مدارس علمیه این استان توانستند به مرحله کشوری هفتمین دوره المپیاد علمی طلاب خواهر راه پیدا کنند.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۱:۴۳
مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری:
رشد علمی و اخلاقی طلاب مهمترین اولویت مدارس علمیه خواهران است
حجت الاسلام رحمانی رشد علمی و اخلاقی طلاب را مهمترین اولویت مدارس علمیه خواهران بیان کرد و گفت: در شرایط کنونی جامعه اگر طلاب به سلاح علم و اخلاق عملی مجهز نباشند، به یقین نمی توانند نقش خود را به خوب...
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۱:۴۰
به میزبانی مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد صورت گرفت؛
مراسم تجلیل از راه یافتگان مرحله کشوری المپیاد علمی حوزه علمیه خواهران
مراسم تجلیل از راه یافتگان مرحله کشوری المپیاد علمی حوزه علمیه خواهران، با حضور مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری به میزبانی مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۶:۰۹
حجت الاسلام والمسلمین نکونام:
تنش آفرینی در سوریه گریبان گیر آمریکا خواهد شد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به تنش آفرینی این روزهای دشمنان اسلام خصوصا آمریکا در منطقه و سوریه اشاره کرد و گفت: به یقین خسارت و زیان این تنش آفرینی ها متوجه خود آنها خواهد شد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۲:۵۱
با حضور امام جمعه سامان؛
نشست هم اندیشی خانواده طلاب مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد برگزار شد
نشست هم اندیشی خانواده طلاب مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد، صبح امروز با هدف رفع مشکلات تحصیلی طلاب و تحکیم هر چه بیشتر بنیان خانواده آنها با حضور امام جمعه سامان به میزبانی این مدرسه برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۱۹ - ۱۱:۵۷
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود
حجت الاسلام والمسلمین نکونام، فرهنگ سازی را لازمه تحقق شعار سال بیان کرد و گفت: باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود که اگر این شد بسیاری از مشکلات اقتصادی برطرف می شود.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۶:۰۲
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری:
حمایت از کالای ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه تحقق شعار سال با حرف و برگزاری همایش و سمینار محقق نمی شود، گفت: فرهنگ سازی مهمترین نیاز امروز کشور برای تحقق شعار سال و حمایت از کال...
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۲
سال آینده صورت می گیرد؛
راه اندازی مقطع سطح سه حوزه در مدرسه علمیه حضرت زهرا بروجن
مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری، راه اندازی مقطع سطح سه و پذیرش در مقطع سیکل را از مهمترین اولویتهای این مدرسه برای سال آینده بیان کرد و گفت: انشالله با راه اندازی مقطع سطه سه در این ...
۱۳۹۶/۱۱/۲۰ - ۲۳:۱۱
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
حضور همه جانبه مردم در جشن های انقلاب ستودنی است
نماینده مجلس خبرگان جشن های پیروزی انقلاب اسلامی را در جای خود نمونه و خاص دانست و گفت: حضور همه جانبه مردم در جشن های انقلاب باوجود مشکلات، بسیار ستودنی و از نعمتهای خداوند است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۱۲:۱۱
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
کرامت بخشیدن به جایگاه زن مهمترین رسالت حوزه های علمیه خواهران است
حجت الاسلام والمسلمین نکونام، کرامت بخشیدن به جایگاه زن را مهمترین رسالت امروز حوزه های علمیه خواهران بیان کرد و گفت: نقش حوزه های علمیه خواهران در تبیین جایگاه زن در جامعه و ارتقاء همه جانبه آن غیرقا...
۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۱۳:۱۴
همزمان با ایام الله دهه فجر صورت می گیرد؛
برگزاری بیش از ۵ هزار ویژه برنامه محتوایی در ۳۴۷ نقطه شهری و روستایی چهارمحال و بختیاری
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری بیش از ۵ هزار عنوان ویژه برنامه محتوایی در ۳۴۷ نقطه شهری و روستایی این استان همزمان با ایام الله دهه فجر خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۱۱:۱۴
حجت الاسلام والمسلمین نکونام:
دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان تبیین شود
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه به لطف الهی تفکر انقلاب اسلامی به سایر کشورها صادر و فراگیر شده است، گفت: باید خدمات و دستاوردها و اهداف آن به خوبی برای نسل جوان تبیین شود و ا...
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۴:۴۰
در سال جاری صورت گرفت؛
تجلیل از ۳۹ هزار نفر از فرزندان ممتاز تحصیلی طلاب و روحانیون سراسر کشور
رییس اداره تربیت و تعالی فرزندان مرکز خدمات حوزه های علمیه با بیان اینکه در سال جاری ۳۹ هزار نفر از فرزندان ممتاز تحصیلی طلاب و روحانیون کشور تجلیل شدند، گفت: به یقین سال آینده تعداد ممتازین تحصیلی فر...
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۶
با سخنرانی حجت الاسلام ابوترابی فرد؛
ویژه برنامه بزرگداشت سالروز ۱۲ بهمن ماه در شهرکرد برگزار می شود
ویژه برنامه بزرگداشت سالروز ۱۲ بهمن ماه با عنوان «انقلاب اسلامی تحقق آرمان فاطمی، خمینی کبیر رهرو راستین فاطمی» با سخنرانی حجت الاسلام ابوترابی فرد در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار می شود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۳
رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه چهارمحال و بختیاری:
توجه به مسائل فرهنگی خانواده های طلاب مهمترین اولویت مرکز خدمات حوزه های علمیه است
رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مرکز خدمات حوزه های علمیه اورژانس طلاب و روحانیون است، گفت: یکی از مهمترین اولویت های ما در سال های گذشته توجه به مسائل فرهنگی خان...
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۰
با حضور خانواده طلاب برگزار شد؛
همایش تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی طلاب و روحانیان چهارمحال و بختیاری
همایش تجلیل از فرزندان ممتاز تحصیلی طلاب و روحانیان استان چهارمحال و بختیاری، صبح امروز با حضور رییس اداره تربیت و تعالی فرزندان طلاب و روحانیون مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۸:۰۷
در راستای تربیت دینی دانش آموزان صورت می گیرد؛
اقامه نماز جماعت در ۳۰۰ مدرسه استان چهارمحال و بختیاری از سوی روحانیان اعزامی
معاون تبلیغ حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در حال حاضر در بیش از یک هزار مدرسه این استان نماز جماعت برگزار می شود، گفت: تنها در ۳۰۰ مدرسه استان نماز جماعت از سوی روحانیان اقام...
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۸:۰۵
معاون پژوهش ستاد کل همکاری‌ حوزه ‌های علمیه و آموزش و پرورش:
پایان نامه های طلاب به سمت نقد سیستم آموزشی و تربیتی کشور سوق داده شود
معاون پژوهش دبیرخانه ستاد کل همکاری‌ حوزه ‌های علمیه و آموزش و پرورش، عرصه پژوهشی را یکی از زمینه های همکاری این دو مجموعه دانست و گفت: باید پایان نامه های طلاب به سمت نقد سیستم آموزشی و تربیتی کشور س...
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۰:۳۶
معاون پژوهش حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری:
حضور طلاب در مدارس تنها به اقامه نماز جماعت اکتفا نشود
معاون پژوهش حوزه علمیه برادران استان چهارمحال و بختیاری، استفاده از ظرفیت روحانیان برای آموزش دینی و اخلاقی معلمان مدارس را نیز ضروری دانست و گفت: متأسفانه در حال حاضر حضور طلاب در مدارس جنبه رسمی ندا...
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۰:۳۱
معاون منابع انسانی حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری:
مدارس آموزش و پرورش حداقل یک روحانی به صورت تمام وقت نیاز دارد
معاون منابع انسانی حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری، استفاده از ظرفیت روحانیان به عنوان معلم پرورشی در مدارس آموزش و پرورش را ضروری دانست و گفت: مهمترین ضرورت امروز کشور این است که در هر مدرسه حد...