جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ Friday, July 21, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۵۰
 
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
فتنه 88 قابل مسامحه نیست/ جنگ امروز کشور فرهنگی و اقتصادی است
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام گفت: فتنه 88 مسأله‌ قابل مسامحه نیست، چرا که این فتنه به دنبال تحویل اصل نظام به آمریکایی ها بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرد که به میزبانی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، نصیحت پذیری را یکی از دغدغه های مهم اهل تقوا بیان کرد و گفت: اهل تقوا باید از خودش این سؤال را بپرسد که آیا نصیحت پذیر هستم یا نه و در برابر نصیحت و خیری که به ما نشان می دهند چه عکس العملی نشان می دهم؟

امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: قطعا آن انسان هایی که در برابر خدا خاضع و مشتاق رسیدن به سعادت هستند از نصیحت استقبال می‌کنند و خودشان را مدیون فرد نصیحت کننده می دانند اما افراد مغرور نه تنها حاضر نیستند نصیحت را به عنوان یک هدیه بپذیرند بلکه از شنیدن نصیحت ناراحت می شوند و مغرورانه با او برخورد می‌کنند که این روحیه اصلا با تقوا سازگار نیست.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر این که نصیحت پذیری تنها برای افراد عادی نیست و متوجه مسؤولان نیز است، تصریح کرد: در حال حاضر رهبر معظم انقلاب مدام و مستمر در جایگاه آقایی و رهبری و ولایت این امت خیر مسؤولان و مردم را بیان می ‌کنند که متأسفانه برخی از مسؤولان از این نصیحت ها استقبال نمی ‌کنند که باید خودشان را اصلاح کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه وقتی از جایگاه های دیگر هم مانند خطبه های نماز جمعه مسؤولان را نصیحت می ‌کنیم و می گوییم اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و به مذاکرات دل خوش نباشید، دولتمردان بدشان می آید و بلافاصله رنگ و بوی جناحی به حرف ها می دهند و می گویند این ها می خواهند دولت را تخریب کنند در حالی که به والله این گونه نیست و ما خیر مسؤولان و دلتمردان را می خواهیم.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: متأسفانه وقتی دستگاه های مختلف مانند صدا و سیما را نصیحت می ‌کنیم که بکوشید اسلامی عمل کنید و صدا و سیمای اسلام باشید یا به مجلس شورای اسلامی می گوییم مراقب باشید قوانین درست اسلامی وضع کنید و منافع مردم را ببینید و یا به قوه قضائیه می گوییم، قضاوت عادلانه و سالم دینی داشته باشید زیرا مردم از شما قضاوت اسلامی می خواهند نه قضاوت نفسانی بعضی ها بدشان می آید، که این عدم نصیحت پذیری یک مصیبتی است که واقعا باید در کشور اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: بنده به حول و قوه الهی هیچ وقت سعی نکردم و هیچ وقت در این وادی نیفتادم که جناح گرایانه نصیحت کنم و حرف بزنم و یا انتقاد کنم و اگر از دولت انتقاد کردم و نسبت به صدا وسیما، قوه قضائیه و مجلس و حتی با مردم مسائلی را گفتیم همه بر اساس منافع نظام بوده است.

وی تأکید کرد: این اتهام و تهمت بزرگ و تحلیل غلط است که بگویند امام جمعه یا نمازهای جمعه سیاسی یا بر اساس فلان گروه و فلان منفعت حرف می زنند چراکه منافع نظام برای ائمه جمعه و دلسوزان مهم است و منافع نظام هم در خط رهبری و همه در یک مسیر بودن است.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به شفاف‌ سازی جنگ از سوی رهبر فرزانه انقلاب، خاطرنشان کرد: برخی مسؤولان جنگ نظامی را مطرح می‌ کنند در صورتی که گزینه نظامی مطرح نبوده و در حال حاضر جنگ تنها جنگ فرهنگی و سیاسی است و دشمن از این دو راه وارد شده و همگان را فریب می ‌دهد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ما باید در دو حیطه اقتصادی و فرهنگی وارد عمل شده و با آنان مقابله کنیم همانطور که برای مقابله با جنگ اقتصادی اقتصاد مقاومتی، افزایش تولیدات داخلی و توانمند کردن تولیدات داخل مطرح شد، ما باید تلاش کنیم در زمینه فرهنگی نیز با هجوم دشمن به فضاهای مجازی و تحت تأثیر قرار دادن جوانان کشور مقابله کنیم.

وی ادامه داد: کارکردن روی فضای مجازی که به قتلگاه جوانان ما تبدیل شده فعالیت هرچه بیشتر شورای بلندمرتبه فضای مجازی را می ‌طلبد که باید در این زمینه راه‌کارها و جهت‌های درست را نشان جوانان داده و بتوانیم در این امر آنان را شکست دهیم.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه ما دو جنگ فرهنگی و اقتصادی را رها کردیم، گفت: فتنه 88 مسأله‌ای نیست که بتوان با آن مسامحه کرد چراکه این فتنه در اعتراض به انتخابات و رأی‌گیری نبوده و تنها هدف آن‌ها تحویل اصل نظام به آمریکای‌ها بوده و چه بسا اکنون نیز رییس ‌جمهور آمریکا با دادن بیانیه‌هایی از این گروه حمایت می ‌کند چون مأموریت آنها تحویل نظام به آمریکایی‌ها است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اینکه فلسطین و نابودی صهیونیست یک اصل برای ما است، افزود: دشمنان شعار دادند و سران فتنه نیز حمایت کردند و از این جسارت‌ها و تاختن‌ها به عاشورا و سران عاشورا رسیدند و یک کلمه نگفتند که اینها از ما نیستند و الان م ی‌آیند و آشتی با ملت را بیان می ‌کنند.

وی با بیان اینکه بخشیدن رهبر معظم انقلاب کافی نیست، افزود: با کسانی که عاشورا را هدف قرار داده و صهیونیست‌ و آمریکا را تقویت نمودند نمی ‌توان آشتی کرد چراکه آنان اصل انقلاب را مخدوش کردند و بخشیدن رهبری کافی نبوده و آنها تا از مردم عذرخواهی نکنند و تا خسارات وارده را جبران نکنند بخشده نمی ‌شوند زیرا این حق رهبری نیست و حق مردم و نظام بوده و تا توبه نکنند و واقعی به نظام راستین برنگردند بخشیده نمی ‌شوند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد همچنین خواستار توجه بیشتر مسوولان به مسأله آب منطقه میانکوه شد و خاطرنشان کرد: توجه به مناطق محروم باید رأس توجه مسؤولان بوده و در منطقه میانکوه باید توجه بیشتری در تجهیز این لوله‌های مستهلک شود چراکه آب این منطقه با نفت ادغام شده و بوی نفت می ‌دهد.

وی افزود: مشکل آب میان‌کوه آسیب زیادی را به باغات و کشاورزی وارد کرده و باید مسؤولان قول‌هایی که دادند و تاکنون کاری انجام نداده‌اند را عملی کنند تا جلوی مشکلاتی از این قبیل گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خواستار برداشته شدن تجملات در مراسم‌های عروسی و عزا شد و گفت: پهن کردن سفره‌های آنچنانی برای برخی مقدور نبوده و چه بسا این امر جزء دغدغه‌های مردم شده و در اموری چون از دست دادن عزیز تنها فکر تشریفات و خرج کردن برای صاحبان مجلس می ‌ماند که این امر باید با صحبت آدم‌های معتبر و بستن قراردادی مبنی بر پهن کردن سفره‌های ساده و پذیرایی مختصر برداشته شود چرا که این کار بزرگترین مشکل اقتصادی را به مردم می ‌زند./9457/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۸:۱۰
با محوریت خانواده آباد در شهرکرد؛
بیست و چهارمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی برگزار می شود
امام جمعه شهرکرد گفت: بیست و چهارمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی با دو موضوع خانواده آباد و انسان در رسالت انقلاب اسلامی در شهرکرد برگزار می شود.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۳:۰۹
برگزاری مراسم سالروز شهادت امام صادق در ۱۵ بقعه متبرکه چهارمحال و بختیاری
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری به ویژه برنامه های سالروز شهادت امام صادق(ع) در بقاع متبرکه شاخص استان اشاره کرد و گفت: مراسم سالروز شهادت امام صادق(ع) در ۱۵ بقعه متبرکه این استان در حال ...
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۱:۴۰
همزمان با سالگرد شهادت امام جعفر صادق؛
مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در شهر سفیددشت برگزار شد
صبح امروز همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در شهر سفیددشت از توابع شهرستان بروجن با حضور مردم و مسؤولان برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۸:۴۰
رسا گزارش می دهد؛
شایسته سالاری مهمترین ملاک انتخاب افراد کابینه دوازدهم باشد
از آنجایی که همه برنامه های ۴ ساله دولت ها با تکیه بر دانش و تخصص وزرای کابینه تهیه و تدوین می شود، بنابراین معرفی افراد کارآمد، شایسته سالار، ولایتمدار، متخصص و متعهد برای تصدی گری وزراتخانه ها بسیار...
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۳:۱۱
در جهت رفع مشکلات مالی صورت می گیرد؛
تشکیل جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری
معاون مالی و اداری حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری از تشکیل جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران این استان خبر داد و گفت: تشکیل این مجمع یکی از اقدامات پسندیده درجهت رفع مشکلات مالی حوزه های...
۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۱:۳۸
چند خبر کوتاه از چهارمحال و بختیاری
برگزاری نخستین دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم، اجرای طرح اوقات فراغت «آسمانی ها» در ۳۸۰ مسجد و برگزاری نخستین یادواره شهدای ستادهای نماز جمعه استان چهارمحال و بختیاری عناوین برخی از اخبار فرهنگی این اس...
۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۶:۵۷
رسا گزارش می دهد؛
طرح تقویت مبانی اعتقادی از مصادیق فرمان آتش به اختیار رهبری است
بیست و چهارمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی که از ابتکارات امام جمعه شهرکرد و طرحی مورد تأیید رهبری است، در حالی در تابستان پیش رو در استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود که می توا...
۱۳۹۶/۴/۲۳ - ۱۸:۰۳
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
نقش فقاهت و مرجعیت در آزادسازی موصل غیرقابل انکار است
امام جمعه شهرکرد گفت: فتوای مرجعیت توانست مردم عراق و نه تنها مؤمنان و اهل ایمان بلکه شیعه و سنی را برای مبارزه با تروریست در کنار هم قرار دهد و در نهایت به آزادی موصل بینجامد.
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۰۹:۲۸
با سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی؛
نخستین یادواره شهدای ستادهای نماز جمعه استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود
حجت الاسلام والمسلمین نکونام از برگزاری یادواره شهدای ستاد نماز جمعه استان چهارمحال و بختیاری با سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی در مهدیه مصلای امام خینی(ره) شهرکرد خبر داد.
۱۳۹۶/۴/۲۱ - ۰۹:۰۲
حجت الاسلام والمسلمین نکونام:
حذف هزینه های غیرضروری لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری حذف هزینه های غیرضروری در کشور را لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.
۱۳۹۶/۴/۲۰ - ۱۵:۱۳
در جهت طرح اوقات فراغت طلاب صورت می گیرد؛
برگزاری کلاس های اخلاق در مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد با محوریت کتاب معراج السعاده
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد، برگزاری کلاس اخلاق در حوزه های علمیه را یک اصل دانست و گفت: در فصل تابستان برای پر کردن اوقات فراغت طلاب کلاسهای اخلاق با محوریت کتاب معراج السعاده در این مدرسه علمیه ب...
۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۱۲:۲۱
در مدرسه علمیه الزهرا لردگان صورت می گیرد؛
برگزاری دوره آموزشی قرآن کریم ویژه کودکان با استفاده از روش های نوین
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) لردگان، برنامه ریزی برای امور دینی کودکان را از مهمترین ضرورت های امروز جامعه بیان کرد و گفت: دوره آموزشی قرآن کریم ویژه کودکان با استفاده از روش های نوین، به میزبانی این مد...
۱۳۹۶/۴/۱۹ - ۱۱:۵۹
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا بن:
نقش حوزه علمیه خواهران در ارتقای فرهنگ عفاف و حجاب غیرقابل انکار است
مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بن گفت: به یقین نقش طلاب و حوزه های علمیه خواهران در ارتقای فرهنگ گرایش بانوان جامعه ایرانی به سمت عفاف و حجاب نقشی اساسی و غیرقابل انکار است.
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۲:۱۶
۲۱ تیرماه جاری صورت می گیرد؛
حضور طلاب خواهر استان چهارمحال و بختیاری در اجتماع صیانت از حریم خانواده
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری حضور پرشور طلاب خواهر مدارس علمیه این استان را در اجتماع صیانت از حریم خانواده ضروری دانست و گفت: نباید بگذاریم جامعه به حال خود رها شود.
۱۳۹۶/۴/۱۸ - ۱۰:۱۸
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری خبر داد؛
فعالیت تبلیغی ۱۵ نفر از دانش آموختگان مدارس علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری در دانشگاه های استان
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر ۱۵ نفر از اساتید و دانش آموختگان مدارس علمیه خواهران این استان به عنوان مبلغه نهاد، در دانشگاه های استان فعالیت تبلیغ...
۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۲۰:۲۷
با حضور ۳۵ متقاضی صورت گرفت؛
ارزيابی علمی و مهارتی داوطلبان تدريس در مدارس علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری
معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری گفت: ارزيابی علمی و مهارتی ۳۵ داوطلب تدريس در مدارس علمیه خواهران این استان برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۸:۴۰
حجت الاسلام والمسلمین نکونام:
قرار گرفتن در اردوگاه نفاق مهمترین خطر امروز کشور است
امام جمعه شهرکرد گفت: آنهایی تشکیل جلسه می دهند و برنامه ریزی می کنند تا مثلا جایگاه ولایت را تضعیف کنند بدانند مردم و تبعیت کنندگان از ولی زمان بیدی نیستند که با این بادها بلرزند.
۱۳۹۶/۴/۱۶ - ۱۲:۰۱
با حضور بیش از ۷۰ داوطلب؛
آزمون ورودی سطح ۳ حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
آزمون ورودی سطح ۳ حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری با شرکت ۷۷ داوطلب به میزبانی مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرکرد برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۱۵ - ۱۹:۰۱
با حضور مسؤولان ارشد استان چهارمحال و بختیاری؛
تندیس آیت الله نجفی دهکردی در شهرکرد رونمایی شد
تندیس آیت الله سیدابوالقاسم نجفی دهکردی با حضور مسؤولان ارشد استان چهارمحال و بختیاری، برخی از علمای اصفهان و نجف اشرف و عموم مردم در شهرکرد رونمایی شد.
۱۳۹۶/۴/۱۵ - ۱۷:۵۹
وجه تمایز آیت الله دهکردی با علمای زمان خود از منظر آیت الله سبحانی
حضرت آیت الله سبحانی گفت: آیت الله نجفی دهکردی با وجود اینکه مرجع تقلید بود، به منبر نیز می پرداخت و این وجه تمایز وی با سایر مراجع تقلید زمان خود بود.