دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ Monday, February 20, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۵۰
 
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
فتنه 88 قابل مسامحه نیست/ جنگ امروز کشور فرهنگی و اقتصادی است
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام گفت: فتنه 88 مسأله‌ قابل مسامحه نیست، چرا که این فتنه به دنبال تحویل اصل نظام به آمریکایی ها بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرد که به میزبانی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، نصیحت پذیری را یکی از دغدغه های مهم اهل تقوا بیان کرد و گفت: اهل تقوا باید از خودش این سؤال را بپرسد که آیا نصیحت پذیر هستم یا نه و در برابر نصیحت و خیری که به ما نشان می دهند چه عکس العملی نشان می دهم؟

امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: قطعا آن انسان هایی که در برابر خدا خاضع و مشتاق رسیدن به سعادت هستند از نصیحت استقبال می‌کنند و خودشان را مدیون فرد نصیحت کننده می دانند اما افراد مغرور نه تنها حاضر نیستند نصیحت را به عنوان یک هدیه بپذیرند بلکه از شنیدن نصیحت ناراحت می شوند و مغرورانه با او برخورد می‌کنند که این روحیه اصلا با تقوا سازگار نیست.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر این که نصیحت پذیری تنها برای افراد عادی نیست و متوجه مسؤولان نیز است، تصریح کرد: در حال حاضر رهبر معظم انقلاب مدام و مستمر در جایگاه آقایی و رهبری و ولایت این امت خیر مسؤولان و مردم را بیان می ‌کنند که متأسفانه برخی از مسؤولان از این نصیحت ها استقبال نمی ‌کنند که باید خودشان را اصلاح کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه وقتی از جایگاه های دیگر هم مانند خطبه های نماز جمعه مسؤولان را نصیحت می ‌کنیم و می گوییم اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و به مذاکرات دل خوش نباشید، دولتمردان بدشان می آید و بلافاصله رنگ و بوی جناحی به حرف ها می دهند و می گویند این ها می خواهند دولت را تخریب کنند در حالی که به والله این گونه نیست و ما خیر مسؤولان و دلتمردان را می خواهیم.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: متأسفانه وقتی دستگاه های مختلف مانند صدا و سیما را نصیحت می ‌کنیم که بکوشید اسلامی عمل کنید و صدا و سیمای اسلام باشید یا به مجلس شورای اسلامی می گوییم مراقب باشید قوانین درست اسلامی وضع کنید و منافع مردم را ببینید و یا به قوه قضائیه می گوییم، قضاوت عادلانه و سالم دینی داشته باشید زیرا مردم از شما قضاوت اسلامی می خواهند نه قضاوت نفسانی بعضی ها بدشان می آید، که این عدم نصیحت پذیری یک مصیبتی است که واقعا باید در کشور اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: بنده به حول و قوه الهی هیچ وقت سعی نکردم و هیچ وقت در این وادی نیفتادم که جناح گرایانه نصیحت کنم و حرف بزنم و یا انتقاد کنم و اگر از دولت انتقاد کردم و نسبت به صدا وسیما، قوه قضائیه و مجلس و حتی با مردم مسائلی را گفتیم همه بر اساس منافع نظام بوده است.

وی تأکید کرد: این اتهام و تهمت بزرگ و تحلیل غلط است که بگویند امام جمعه یا نمازهای جمعه سیاسی یا بر اساس فلان گروه و فلان منفعت حرف می زنند چراکه منافع نظام برای ائمه جمعه و دلسوزان مهم است و منافع نظام هم در خط رهبری و همه در یک مسیر بودن است.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به شفاف‌ سازی جنگ از سوی رهبر فرزانه انقلاب، خاطرنشان کرد: برخی مسؤولان جنگ نظامی را مطرح می‌ کنند در صورتی که گزینه نظامی مطرح نبوده و در حال حاضر جنگ تنها جنگ فرهنگی و سیاسی است و دشمن از این دو راه وارد شده و همگان را فریب می ‌دهد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ما باید در دو حیطه اقتصادی و فرهنگی وارد عمل شده و با آنان مقابله کنیم همانطور که برای مقابله با جنگ اقتصادی اقتصاد مقاومتی، افزایش تولیدات داخلی و توانمند کردن تولیدات داخل مطرح شد، ما باید تلاش کنیم در زمینه فرهنگی نیز با هجوم دشمن به فضاهای مجازی و تحت تأثیر قرار دادن جوانان کشور مقابله کنیم.

وی ادامه داد: کارکردن روی فضای مجازی که به قتلگاه جوانان ما تبدیل شده فعالیت هرچه بیشتر شورای بلندمرتبه فضای مجازی را می ‌طلبد که باید در این زمینه راه‌کارها و جهت‌های درست را نشان جوانان داده و بتوانیم در این امر آنان را شکست دهیم.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه ما دو جنگ فرهنگی و اقتصادی را رها کردیم، گفت: فتنه 88 مسأله‌ای نیست که بتوان با آن مسامحه کرد چراکه این فتنه در اعتراض به انتخابات و رأی‌گیری نبوده و تنها هدف آن‌ها تحویل اصل نظام به آمریکای‌ها بوده و چه بسا اکنون نیز رییس ‌جمهور آمریکا با دادن بیانیه‌هایی از این گروه حمایت می ‌کند چون مأموریت آنها تحویل نظام به آمریکایی‌ها است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اینکه فلسطین و نابودی صهیونیست یک اصل برای ما است، افزود: دشمنان شعار دادند و سران فتنه نیز حمایت کردند و از این جسارت‌ها و تاختن‌ها به عاشورا و سران عاشورا رسیدند و یک کلمه نگفتند که اینها از ما نیستند و الان م ی‌آیند و آشتی با ملت را بیان می ‌کنند.

وی با بیان اینکه بخشیدن رهبر معظم انقلاب کافی نیست، افزود: با کسانی که عاشورا را هدف قرار داده و صهیونیست‌ و آمریکا را تقویت نمودند نمی ‌توان آشتی کرد چراکه آنان اصل انقلاب را مخدوش کردند و بخشیدن رهبری کافی نبوده و آنها تا از مردم عذرخواهی نکنند و تا خسارات وارده را جبران نکنند بخشده نمی ‌شوند زیرا این حق رهبری نیست و حق مردم و نظام بوده و تا توبه نکنند و واقعی به نظام راستین برنگردند بخشیده نمی ‌شوند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد همچنین خواستار توجه بیشتر مسوولان به مسأله آب منطقه میانکوه شد و خاطرنشان کرد: توجه به مناطق محروم باید رأس توجه مسؤولان بوده و در منطقه میانکوه باید توجه بیشتری در تجهیز این لوله‌های مستهلک شود چراکه آب این منطقه با نفت ادغام شده و بوی نفت می ‌دهد.

وی افزود: مشکل آب میان‌کوه آسیب زیادی را به باغات و کشاورزی وارد کرده و باید مسؤولان قول‌هایی که دادند و تاکنون کاری انجام نداده‌اند را عملی کنند تا جلوی مشکلاتی از این قبیل گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خواستار برداشته شدن تجملات در مراسم‌های عروسی و عزا شد و گفت: پهن کردن سفره‌های آنچنانی برای برخی مقدور نبوده و چه بسا این امر جزء دغدغه‌های مردم شده و در اموری چون از دست دادن عزیز تنها فکر تشریفات و خرج کردن برای صاحبان مجلس می ‌ماند که این امر باید با صحبت آدم‌های معتبر و بستن قراردادی مبنی بر پهن کردن سفره‌های ساده و پذیرایی مختصر برداشته شود چرا که این کار بزرگترین مشکل اقتصادی را به مردم می ‌زند./9457/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۰۹:۱۱
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام:
آسیب شناسی در حوزه های علمیه یک اصل است
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه آسیب شناسی در حوزه های علمیه یک اصل است، گفت: باید تهذیب جزء ساختار حوزه ها قرار گیرد.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۳:۵۲
مدیرکل امور ارتباطات حوزه های علمیه خواهران خبر داد؛
تحصیل 55 هزار طلبه در سطح عمومی مدارس علمیه خواهران/ تدوین 69 کتاب درسی
دبیر جشنواره علامه حلی با اشاره به اینکه در حال حاضر نزدیک به 55 هزار طلبه در سطح عمومی در حال تحصیل در حوزه های علمیه خواهران هستند، گفت: فارغ التحصیلان حوزه های علمیه خواهران کشور نیز بین 40 تا 50 ه...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۲:۰۹
معاون ارتباطات و امور حوزه‌‌های علمیه خواهران مطرح کرد؛
نقش بی بدیل ائمه جمعه و علمای بلاد در رشد و پویایی حوزه های علمیه خواهران
معاون ارتباطات و امور حوزه‌‌های علمیه خواهران کشور با تأکید بر اینکه همه حوزه های علمیه خواهران در خط رهبری مدیریت می شوند، گفت: به یقین نقش ائمه جمعه و علمای بلاد در رشد و پویایی این مجموعه غیرقابل ا...
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۰
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
فتنه 88 قابل مسامحه نیست/ جنگ امروز کشور فرهنگی و اقتصادی است
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام گفت: فتنه 88 مسأله‌ قابل مسامحه نیست، چرا که این فتنه به دنبال تحویل اصل نظام به آمریکایی ها بود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۸:۱۶
امام جمعه شهرکرد مطرح کرد؛
ضرورت تأسیس شبکه ملی فضای مجازی در کشور
امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه دشمن فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را هدف قرار داده است، گفت: تأسیس شبکه ملی فضای مجازی و اینترنت تنها راه برون‌ رفت از خطرات است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۲۳:۵۷
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
انقلاب اسلامی با گفتمان مقاومت به مقصد می ‌رسد
امام جمعه شهرکرد گفت: به یقین کسانی که بخواهند با دیپلماسی ضعف‌گونه عزت جامعه را مخدوش کنند راه انقلاب را ادامه نمی ‌دهند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ۰۹:۰۲
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان مطرح کرد؛
توانمندسازی طلاب برای تأمین نیازهای تبلیغی و فرهنگی، رسالت دفتر تبلیغات
حجت الاسلام قطبی توانمندسازی یک طلبه برای تأمین نیازمندی های تبلیغی و فرهنگی را از مهمترین رسالت های دفتر تبلیغات دانست.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۲۳:۵۰
در طول سال صورت می گیرد؛
اعزام 1400 مبلغ دینی به مناطق شهری و روستایی استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در طول سال یک هزار و 400 مبلغ دینی از سوی سازمان تبلیغات این استان به مناطق شهری و روستایی اعزام می شوند، گفت: سیاست نظام اسلامی بر این است ک...
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۲۲:۵۵
در راستای امور تبلیغی صورت گرفت؛
ساماندهی 650 طلبه فارغ التحصیل خواهر در استان چهارمحال و بختیاری
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در حال حاضر 650 نفر از طلاب خواهر فارغ التحصیل این استان را سازماندهی کرده ایم، گفت: از این تعداد 116 نفر فعال هستند و 103 طلبه از ...
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۲۲:۱۱
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری:
نظام تبلیغی بانوان طلبه نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است
حجت الاسلام رحمانی با بیان اینکه نظام تبلیغی خواهران طلبه نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است، گفت: به یقین بحث تبلیغات خواهران طلبه امری نو و با سابقه کم است که اخیرا مورد توجه مسؤولان قرار گرفته است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۲۳:۳۸
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
رهبر انقلاب با تمام قدرت در برابر دنیای استکبار ایستاده اند
آیت الله اسلامیان گفت: رؤسای کشورها جرأت نمی کنند در مقابل مستکبران واکنش نشان دهند، در حالی که رهبری با تمام قدرت در برابر دنیای استکبار ایستاده اند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۲۲:۵۸
از سوی نماینده ولی ‌فقیه در چهارمحال و بختیاری صورت می گیرد؛
برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری ایام نخست فاطمیه در مناطق محروم شهرستان کوهرنگ
مراسم عزاداری و سوگواری شهادت دخت گرامی پیامبر اسلام(ص) صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) در ایام نخست فاطمیه از سوی نماینده ولی ‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در بخش بازفت و صمصامی از توابع شهرستان کوهرنگ ب...
۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۰۹:۲۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری:
نظام جمهوری اسلامی مقدمه ای برای تشکیل حکومت جهانی امام زمان است
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: نظام جمهوری اسلامی مقدمه ای برای حکومت جهانی امام زمان(عج) است و ما باید خوشحال باشیم و بر خود ببالیم که در این نظام مقدس زندگی می ‌کنیم.
۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۰۹:۱۲
مسیرهای راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در چهارمحال و بختیاری اعلام شد
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در بیش از 117 منطقه از استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: به یقین مردم شریف بام ایران با حضور در راهپیمایی 22 بهم...
۱۳۹۵/۱۱/۲۱ - ۰۹:۰۴
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
حق انقلاب اسلامی با قرآنی شدن جامعه ادا می شود
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر اینکه ایام دهه فجر و خون شهدا را با قرآنی شدن می توان گرامی داشت، گفت: به یقین حق انقلاب اسلامی با قرآنی شدن جامعه ادا می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۵:۳۰
حجت الاسلام والمسلمین نکونام:
شهرت و قومیت نباید انسان را از اسلام و انقلاب جدا کند
امام جمعه شهرکرد گفت: حماسه ۱۹ بهمن، بالندگی و افتخار بختیاری‌ها را بیشتر کرد و با اقدام خود این پیام را صادر کردند که ثروت، مقام، شهرت و قومیت نباید انسان را از اسلام و انقلاب جدا کند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۰
با حضور امام جمعه شهرکرد؛
ساختمان جدید مدرسه علمیه خواهران الزهرا بروجن افتتاح می شود
مدیر حوزه علمیه الزهرا بروجن گفت: ساختمان جدید مدرسه علمیه الزهرا 20 بهمن ماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مسؤولان کشوری و شهرستانی افتتاح می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۰۹:۴۰
مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا:
کمک به حوزه های علمیه خواهران رسالتی همگانی است
مدیر حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س) شهر بن با تأکید بر اینکه کمک به حوزه های علمیه خواهران رسالت همگانی است، گفت: باید از همه ظرفیتهای موجود در راستای رشد و شکوفایی حوزه های علمیه خواهران استفاده کنیم.
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۲۲:۳۶
با حضور حجت الاسلام والمسلمین نکونام؛
همایش بزرگ «میثاق با ولایت» در شهرکرد برگزار می ‌شود
رییس ستاد دهه فجر چهارمحال و بختیاری گفت: همایش گرامیداشت 19 بهمن، سالروز بیعت جمعی از مردم این استان با امام خمینی(ره) همزمان با سالگرد این روز در شهرکرد برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۸:۱۷
تحصیل بیش از 300 طلبه خواهر در مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد
مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمیه شهرکرد با اشاره به اینکه در حال حاضر 310 طلبه مشغول به تحصیل در این مدرسه علمیه هستند، گفت: تا کنون 277 طلبه نیز با مدرک سطح دو از این مدرسه فارغ التحصیل شده اند.