Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - فتنه 88 قابل مسامحه نیست/ جنگ امروز کشور فرهنگی و اقتصادی است
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ Monday, June 18, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۵۰
 
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
فتنه 88 قابل مسامحه نیست/ جنگ امروز کشور فرهنگی و اقتصادی است
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام گفت: فتنه 88 مسأله‌ قابل مسامحه نیست، چرا که این فتنه به دنبال تحویل اصل نظام به آمریکایی ها بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرد که به میزبانی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، نصیحت پذیری را یکی از دغدغه های مهم اهل تقوا بیان کرد و گفت: اهل تقوا باید از خودش این سؤال را بپرسد که آیا نصیحت پذیر هستم یا نه و در برابر نصیحت و خیری که به ما نشان می دهند چه عکس العملی نشان می دهم؟

امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: قطعا آن انسان هایی که در برابر خدا خاضع و مشتاق رسیدن به سعادت هستند از نصیحت استقبال می‌کنند و خودشان را مدیون فرد نصیحت کننده می دانند اما افراد مغرور نه تنها حاضر نیستند نصیحت را به عنوان یک هدیه بپذیرند بلکه از شنیدن نصیحت ناراحت می شوند و مغرورانه با او برخورد می‌کنند که این روحیه اصلا با تقوا سازگار نیست.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر این که نصیحت پذیری تنها برای افراد عادی نیست و متوجه مسؤولان نیز است، تصریح کرد: در حال حاضر رهبر معظم انقلاب مدام و مستمر در جایگاه آقایی و رهبری و ولایت این امت خیر مسؤولان و مردم را بیان می ‌کنند که متأسفانه برخی از مسؤولان از این نصیحت ها استقبال نمی ‌کنند که باید خودشان را اصلاح کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه وقتی از جایگاه های دیگر هم مانند خطبه های نماز جمعه مسؤولان را نصیحت می ‌کنیم و می گوییم اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و به مذاکرات دل خوش نباشید، دولتمردان بدشان می آید و بلافاصله رنگ و بوی جناحی به حرف ها می دهند و می گویند این ها می خواهند دولت را تخریب کنند در حالی که به والله این گونه نیست و ما خیر مسؤولان و دلتمردان را می خواهیم.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: متأسفانه وقتی دستگاه های مختلف مانند صدا و سیما را نصیحت می ‌کنیم که بکوشید اسلامی عمل کنید و صدا و سیمای اسلام باشید یا به مجلس شورای اسلامی می گوییم مراقب باشید قوانین درست اسلامی وضع کنید و منافع مردم را ببینید و یا به قوه قضائیه می گوییم، قضاوت عادلانه و سالم دینی داشته باشید زیرا مردم از شما قضاوت اسلامی می خواهند نه قضاوت نفسانی بعضی ها بدشان می آید، که این عدم نصیحت پذیری یک مصیبتی است که واقعا باید در کشور اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: بنده به حول و قوه الهی هیچ وقت سعی نکردم و هیچ وقت در این وادی نیفتادم که جناح گرایانه نصیحت کنم و حرف بزنم و یا انتقاد کنم و اگر از دولت انتقاد کردم و نسبت به صدا وسیما، قوه قضائیه و مجلس و حتی با مردم مسائلی را گفتیم همه بر اساس منافع نظام بوده است.

وی تأکید کرد: این اتهام و تهمت بزرگ و تحلیل غلط است که بگویند امام جمعه یا نمازهای جمعه سیاسی یا بر اساس فلان گروه و فلان منفعت حرف می زنند چراکه منافع نظام برای ائمه جمعه و دلسوزان مهم است و منافع نظام هم در خط رهبری و همه در یک مسیر بودن است.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به شفاف‌ سازی جنگ از سوی رهبر فرزانه انقلاب، خاطرنشان کرد: برخی مسؤولان جنگ نظامی را مطرح می‌ کنند در صورتی که گزینه نظامی مطرح نبوده و در حال حاضر جنگ تنها جنگ فرهنگی و سیاسی است و دشمن از این دو راه وارد شده و همگان را فریب می ‌دهد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ما باید در دو حیطه اقتصادی و فرهنگی وارد عمل شده و با آنان مقابله کنیم همانطور که برای مقابله با جنگ اقتصادی اقتصاد مقاومتی، افزایش تولیدات داخلی و توانمند کردن تولیدات داخل مطرح شد، ما باید تلاش کنیم در زمینه فرهنگی نیز با هجوم دشمن به فضاهای مجازی و تحت تأثیر قرار دادن جوانان کشور مقابله کنیم.

وی ادامه داد: کارکردن روی فضای مجازی که به قتلگاه جوانان ما تبدیل شده فعالیت هرچه بیشتر شورای بلندمرتبه فضای مجازی را می ‌طلبد که باید در این زمینه راه‌کارها و جهت‌های درست را نشان جوانان داده و بتوانیم در این امر آنان را شکست دهیم.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه ما دو جنگ فرهنگی و اقتصادی را رها کردیم، گفت: فتنه 88 مسأله‌ای نیست که بتوان با آن مسامحه کرد چراکه این فتنه در اعتراض به انتخابات و رأی‌گیری نبوده و تنها هدف آن‌ها تحویل اصل نظام به آمریکای‌ها بوده و چه بسا اکنون نیز رییس ‌جمهور آمریکا با دادن بیانیه‌هایی از این گروه حمایت می ‌کند چون مأموریت آنها تحویل نظام به آمریکایی‌ها است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اینکه فلسطین و نابودی صهیونیست یک اصل برای ما است، افزود: دشمنان شعار دادند و سران فتنه نیز حمایت کردند و از این جسارت‌ها و تاختن‌ها به عاشورا و سران عاشورا رسیدند و یک کلمه نگفتند که اینها از ما نیستند و الان م ی‌آیند و آشتی با ملت را بیان می ‌کنند.

وی با بیان اینکه بخشیدن رهبر معظم انقلاب کافی نیست، افزود: با کسانی که عاشورا را هدف قرار داده و صهیونیست‌ و آمریکا را تقویت نمودند نمی ‌توان آشتی کرد چراکه آنان اصل انقلاب را مخدوش کردند و بخشیدن رهبری کافی نبوده و آنها تا از مردم عذرخواهی نکنند و تا خسارات وارده را جبران نکنند بخشده نمی ‌شوند زیرا این حق رهبری نیست و حق مردم و نظام بوده و تا توبه نکنند و واقعی به نظام راستین برنگردند بخشیده نمی ‌شوند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد همچنین خواستار توجه بیشتر مسوولان به مسأله آب منطقه میانکوه شد و خاطرنشان کرد: توجه به مناطق محروم باید رأس توجه مسؤولان بوده و در منطقه میانکوه باید توجه بیشتری در تجهیز این لوله‌های مستهلک شود چراکه آب این منطقه با نفت ادغام شده و بوی نفت می ‌دهد.

وی افزود: مشکل آب میان‌کوه آسیب زیادی را به باغات و کشاورزی وارد کرده و باید مسؤولان قول‌هایی که دادند و تاکنون کاری انجام نداده‌اند را عملی کنند تا جلوی مشکلاتی از این قبیل گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خواستار برداشته شدن تجملات در مراسم‌های عروسی و عزا شد و گفت: پهن کردن سفره‌های آنچنانی برای برخی مقدور نبوده و چه بسا این امر جزء دغدغه‌های مردم شده و در اموری چون از دست دادن عزیز تنها فکر تشریفات و خرج کردن برای صاحبان مجلس می ‌ماند که این امر باید با صحبت آدم‌های معتبر و بستن قراردادی مبنی بر پهن کردن سفره‌های ساده و پذیرایی مختصر برداشته شود چرا که این کار بزرگترین مشکل اقتصادی را به مردم می ‌زند./9457/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۴:۱۹
مدیر حوزه علمیه امامیه شهرکرد:
آشوب ‌سازى یکی از نقشه‌های دشمن برای ضربه به نظام اسلامی است
امام جمعه موقت شهرکرد، فشار عملى و آشوب ‌سازى را یکی از نقشه‌ های دشمن در شرایط کنونی برای ضربه به نظام اسلامی دانست و ادامه داد: دشمن در تلاش است كه مطالبات به حق و اعتراضات صنفى و موردى برخی از مرد...
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۴:۱۴
برای سال تحصیلی جدید؛
بیش از ۲۴۰ نفر متقاضی ورود به مدارس علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری هستند
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۴۰ نفر متقاضی ورود به مدارس علمیه خواهران این استان نام نویسی کرده اند، گفت: به یقین افرادی که صلاحیت علمی و اخلاقی...
۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۵:۲۱
با حضور حجت الاسلام والمسلمین نکونام؛
کلنگ آغاز علمیات اجرایی توسعه مسجد امام حسن شهرکرد بر زمین خورد
کلنگ آغاز علمیات اجرایی توسعه مسجد امام حسن(ع) شهرکرد، ظهر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، مسؤولان و برخی از اهالی این محله بر زمین زده شد.
۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۱:۵۶
با هدف ترویج فرهنگ اسلامی صورت گرفت؛
ساماندهی بیش از ۱۰۰ خادمیار رضوی در مدارس علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هدف ما از تشکیل کانون خادمیاران رضوی در مدارس علمیه خواهران گسترش فرهنگ اسلامی است، گفت: تاکنون ۱۰۴ نفر از طلاب خواهر استا...
۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۲۳:۴۱
مدیر حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری:
استمرار حکومت اسلامی مدیون هدایت های مدبرانه رهبری است
حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه تفکر رهبر معظم انقلاب مبتنی بر تفکر اسلامی است، گفت: به یقین استمرار حکومت اسلامی در سالهای پس از رحلت بنیانگذار انقلاب، مدیون هدایتها و رهنمودهای مدبرانه ایشان بوده و ...
۱۳۹۷/۳/۲۵ - ۱۱:۱۵
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
اتحاد و همدلی مهمترین نیاز امروز کشور است
حجت الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر اینکه باید نمازهای جماعت و جمعه همیشه پر بار و پر شور برگزار شود، گفت: به یقین وحدت و همدلی که لازمه پیشرفت است با حضور در نماز جمعه و جماعت محقق خواهد شد.
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۱:۲۷
از سوی حجت الاسلام والمسلمین نکونام؛
مبلغ فطریه در استان چهارمحال و بختیاری ۷ هزار تومان اعلام شد
مسؤول دفتر نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به در پیش بودن عید فطر، از اعلام میزان فطریه هر نفر از سوی حجت الاسلام والمسلمین نکونام در این استان خبر داد و گفت: با توجه به میانگین قیمت گ...
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۲:۳۱
با محوریت حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم صورت گرفت؛
اجرای طرح نور هدایت ویژه طلاب مدرسه علمیه کوثر فرخشهر
مدیر مدرسه علمیه کوثر فرخشهر به اجرای طرح نور هدایت ویژه طلاب مدرسه با محوریت حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم اشاره کرد و گفت: به یقین اجرای این طرح در ماه مبارک رمضان مقدمه و گامی بزرگ در جهت حفظ کل قرآن کریم خ...
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۲:۲۷
در گفت و گو با مدیر مدرسه علمیه امام مهدی بروجن عنوان شد؛
علما چه زمانی قصد بازگشت به بلاد خویش را دارند!
بررسی آسیب‌شناسانه حوزه‌های علمیه در شهرستان‌ها یکی از مطالبی است که اگر از آن غفلت شود، شاید دیگر زمان آن نباشد که نسبت به آن پاسخی داشته باشیم. علمای بلاد، حاضر به بازگشت به سرزمین خود نیستند و شهره...
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۲۳:۳۱
به امامت نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری؛
نماز عید فطر در مصلای امام خمینی شهرکرد اقامه می شود
دبیر ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نماز عید فطر در میعادگاه های نماز جمعه استان و به امامت ائمه جمعه از ساعت ۷ صبح اقامه می شود، گفت: در شهرکرد نماز عید فطر به امامت حجت الاسل...
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۲۳:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین نکونام مطرح کرد؛
تدبیر و برنامه ریزی برای اجرای برنامه ها، مهمترین نیاز کشور
امام جمعه شهرکرد تدبیر و برنامه ریزی برای اجرای برنامه های کلان فکری را مهمترین نیاز امروز کشور دانست و گفت: در شرایط کنونی نظام، رهبری تنها هستند و این جامعه دانشگاهی است که باید نقش خود را به خوبی ...
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۴:۱۸
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری:
توجه به امور فرهنگی طلاب در رأس برنامه ریزی های مدارس علمیه خواهران قرار گیرد
حجت الاسلام رحمانی با تأکید بر اینکه طلاب کارمند حوزه امور فرهنگی هستند، گفت: به یقین توجه به امور فرهنگی طلاب باید در رأس برنامه ریزی های هر مدرسه علمیه قرار گیرد.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۳:۱۶
حجت الاسلام همتیان:
فراهم آوردن زمینه ظهور وظیفه همگانی است
معاون تهذیب حوزه علمیه قم با بیان اینکه تشکیل حکومت مهدوی با انجام عمل صالح محقق می شود، گفت: فراهم آوردن زمینه حضور امام زمان(عج) وظیفه ای همگانی است.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۲:۵۸
معاون تهذیب حوزه علمیه قم:
راه سعادت جامعه در بندگی خداوند متعال خلاصه می شود
حجت الاسلام همتیان با تأکید بر اینکه راه سعادت جامعه در بندگی خداوند متعال خلاصه می شود، گفت: بندگی خداوند یعنی دوری از گناه و این تنها با عمل کردن به علم محقق خواهد شد.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۲:۵۵
در راستای حمایت از کالای ایرانی؛
نمایشگاه صنایع دستی طلاب خواهر مدرسه علمیه کوثر برپا شد
مدیر مدرسه علمیه کوثر فرخشهر با اشاره به برپایی نمایشگاه صنایع دستی طلاب خواهر این مدرسه گفت: به یقین تولید صنایع دستی، آموزش و یادگیری هنرهای دستی و سنتی یکی از راه های حمایت از کالای ایرانی است.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۲۳:۰۷
امام جمعه شهرکرد تشریح کرد؛
مهمترین آسیب های پیش روی انقلاب و راه های مقابله با آنها
حجت الاسلام والمسلمین نکونام با تشریح مهمترین آسیب های پیش روی امروز انقلاب اسلامی و راه های مقابله با آنها، گفت: یک انقلابی باید مدام و مستمر به آسیبهای انقلاب نگاه کاملا تحلیل گرانه داشته باشد و آسی...
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۴:۲۱
با حضور طلاب خواهر مدرسه کوثر صورت گرفت؛
برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع «اطاعت از همسر، محبوبیت یا محدودیت»
کرسی آزاد اندیشی طلاب خواهر مدرسه علمیه کوثر فرخشهر، صبح امروز با موضوع «اطاعت از همسر، محبوبیت یا محدودیت» به میزبانی این مدرسه برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۱:۴۲
استاد مرکز تخصصی معصومیه شهرکرد:
ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای خودسازی است
حجت الاسلام نادری با تأکید بر اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای خودسازی است، گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای محک خود انسان است که ببیند چقدر شیطان بر او و رفتار و کردارش مسلط شده است.
۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۱۶:۱۰
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
ادامه دادن برجام توطئه ای جدید برای محروم کردن کشور از پیشرفت هسته‌ ای‌ است
حجت الاسلام والمسلمین نکونام گفت: مردم به خوبی می دانند که برجام برای کشور نتیجه ای نداشت و ادامه دادن آن توطئه ای جدید برای محروم کردن کشور از دانش و پیشرفت هسته‌ ای‌ است.
۱۳۹۷/۳/۱۸ - ۱۵:۰۳
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:
ایران اسلامی در خط مقدم مبارزه با اسرائیل غاصب قرار دارد
حجت الاسلام والمسلمین حاجی ‌صادقی انقلاب اسلامی را مهمترین سد در برابر خواسته های اسرائیل و آمریکا دانست و گفت: بسیاری از کشورهای آزادیخواه تحت تأثیر ایران اسلامی در خط مقدم مبارزه با اسرائیل قرار گرف...