چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ Wednesday, January 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۵۰
 
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
فتنه 88 قابل مسامحه نیست/ جنگ امروز کشور فرهنگی و اقتصادی است
حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام گفت: فتنه 88 مسأله‌ قابل مسامحه نیست، چرا که این فتنه به دنبال تحویل اصل نظام به آمریکایی ها بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرد که به میزبانی مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، نصیحت پذیری را یکی از دغدغه های مهم اهل تقوا بیان کرد و گفت: اهل تقوا باید از خودش این سؤال را بپرسد که آیا نصیحت پذیر هستم یا نه و در برابر نصیحت و خیری که به ما نشان می دهند چه عکس العملی نشان می دهم؟

امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: قطعا آن انسان هایی که در برابر خدا خاضع و مشتاق رسیدن به سعادت هستند از نصیحت استقبال می‌کنند و خودشان را مدیون فرد نصیحت کننده می دانند اما افراد مغرور نه تنها حاضر نیستند نصیحت را به عنوان یک هدیه بپذیرند بلکه از شنیدن نصیحت ناراحت می شوند و مغرورانه با او برخورد می‌کنند که این روحیه اصلا با تقوا سازگار نیست.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر این که نصیحت پذیری تنها برای افراد عادی نیست و متوجه مسؤولان نیز است، تصریح کرد: در حال حاضر رهبر معظم انقلاب مدام و مستمر در جایگاه آقایی و رهبری و ولایت این امت خیر مسؤولان و مردم را بیان می ‌کنند که متأسفانه برخی از مسؤولان از این نصیحت ها استقبال نمی ‌کنند که باید خودشان را اصلاح کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه وقتی از جایگاه های دیگر هم مانند خطبه های نماز جمعه مسؤولان را نصیحت می ‌کنیم و می گوییم اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و به مذاکرات دل خوش نباشید، دولتمردان بدشان می آید و بلافاصله رنگ و بوی جناحی به حرف ها می دهند و می گویند این ها می خواهند دولت را تخریب کنند در حالی که به والله این گونه نیست و ما خیر مسؤولان و دلتمردان را می خواهیم.

حجت ‌الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: متأسفانه وقتی دستگاه های مختلف مانند صدا و سیما را نصیحت می ‌کنیم که بکوشید اسلامی عمل کنید و صدا و سیمای اسلام باشید یا به مجلس شورای اسلامی می گوییم مراقب باشید قوانین درست اسلامی وضع کنید و منافع مردم را ببینید و یا به قوه قضائیه می گوییم، قضاوت عادلانه و سالم دینی داشته باشید زیرا مردم از شما قضاوت اسلامی می خواهند نه قضاوت نفسانی بعضی ها بدشان می آید، که این عدم نصیحت پذیری یک مصیبتی است که واقعا باید در کشور اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: بنده به حول و قوه الهی هیچ وقت سعی نکردم و هیچ وقت در این وادی نیفتادم که جناح گرایانه نصیحت کنم و حرف بزنم و یا انتقاد کنم و اگر از دولت انتقاد کردم و نسبت به صدا وسیما، قوه قضائیه و مجلس و حتی با مردم مسائلی را گفتیم همه بر اساس منافع نظام بوده است.

وی تأکید کرد: این اتهام و تهمت بزرگ و تحلیل غلط است که بگویند امام جمعه یا نمازهای جمعه سیاسی یا بر اساس فلان گروه و فلان منفعت حرف می زنند چراکه منافع نظام برای ائمه جمعه و دلسوزان مهم است و منافع نظام هم در خط رهبری و همه در یک مسیر بودن است.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به شفاف‌ سازی جنگ از سوی رهبر فرزانه انقلاب، خاطرنشان کرد: برخی مسؤولان جنگ نظامی را مطرح می‌ کنند در صورتی که گزینه نظامی مطرح نبوده و در حال حاضر جنگ تنها جنگ فرهنگی و سیاسی است و دشمن از این دو راه وارد شده و همگان را فریب می ‌دهد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ما باید در دو حیطه اقتصادی و فرهنگی وارد عمل شده و با آنان مقابله کنیم همانطور که برای مقابله با جنگ اقتصادی اقتصاد مقاومتی، افزایش تولیدات داخلی و توانمند کردن تولیدات داخل مطرح شد، ما باید تلاش کنیم در زمینه فرهنگی نیز با هجوم دشمن به فضاهای مجازی و تحت تأثیر قرار دادن جوانان کشور مقابله کنیم.

وی ادامه داد: کارکردن روی فضای مجازی که به قتلگاه جوانان ما تبدیل شده فعالیت هرچه بیشتر شورای بلندمرتبه فضای مجازی را می ‌طلبد که باید در این زمینه راه‌کارها و جهت‌های درست را نشان جوانان داده و بتوانیم در این امر آنان را شکست دهیم.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه ما دو جنگ فرهنگی و اقتصادی را رها کردیم، گفت: فتنه 88 مسأله‌ای نیست که بتوان با آن مسامحه کرد چراکه این فتنه در اعتراض به انتخابات و رأی‌گیری نبوده و تنها هدف آن‌ها تحویل اصل نظام به آمریکای‌ها بوده و چه بسا اکنون نیز رییس ‌جمهور آمریکا با دادن بیانیه‌هایی از این گروه حمایت می ‌کند چون مأموریت آنها تحویل نظام به آمریکایی‌ها است.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با اشاره به اینکه فلسطین و نابودی صهیونیست یک اصل برای ما است، افزود: دشمنان شعار دادند و سران فتنه نیز حمایت کردند و از این جسارت‌ها و تاختن‌ها به عاشورا و سران عاشورا رسیدند و یک کلمه نگفتند که اینها از ما نیستند و الان م ی‌آیند و آشتی با ملت را بیان می ‌کنند.

وی با بیان اینکه بخشیدن رهبر معظم انقلاب کافی نیست، افزود: با کسانی که عاشورا را هدف قرار داده و صهیونیست‌ و آمریکا را تقویت نمودند نمی ‌توان آشتی کرد چراکه آنان اصل انقلاب را مخدوش کردند و بخشیدن رهبری کافی نبوده و آنها تا از مردم عذرخواهی نکنند و تا خسارات وارده را جبران نکنند بخشده نمی ‌شوند زیرا این حق رهبری نیست و حق مردم و نظام بوده و تا توبه نکنند و واقعی به نظام راستین برنگردند بخشیده نمی ‌شوند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد همچنین خواستار توجه بیشتر مسوولان به مسأله آب منطقه میانکوه شد و خاطرنشان کرد: توجه به مناطق محروم باید رأس توجه مسؤولان بوده و در منطقه میانکوه باید توجه بیشتری در تجهیز این لوله‌های مستهلک شود چراکه آب این منطقه با نفت ادغام شده و بوی نفت می ‌دهد.

وی افزود: مشکل آب میان‌کوه آسیب زیادی را به باغات و کشاورزی وارد کرده و باید مسؤولان قول‌هایی که دادند و تاکنون کاری انجام نداده‌اند را عملی کنند تا جلوی مشکلاتی از این قبیل گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خواستار برداشته شدن تجملات در مراسم‌های عروسی و عزا شد و گفت: پهن کردن سفره‌های آنچنانی برای برخی مقدور نبوده و چه بسا این امر جزء دغدغه‌های مردم شده و در اموری چون از دست دادن عزیز تنها فکر تشریفات و خرج کردن برای صاحبان مجلس می ‌ماند که این امر باید با صحبت آدم‌های معتبر و بستن قراردادی مبنی بر پهن کردن سفره‌های ساده و پذیرایی مختصر برداشته شود چرا که این کار بزرگترین مشکل اقتصادی را به مردم می ‌زند./9457/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۸
با حضور پرشور مردم صورت گرفت؛
برگزاری راهپیمایی شکوه وحدت در استان چهارمحال و بختیاری
راهپیمایی شکوه وحدت، از ساعتی قبل، زیر بارش برف و باران با حضور پرشور مردم و مسؤولان در محکومیت اقدام هنجارشکنان در چند روز گذشته، در جای جای استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۹:۰۷
عصر امروز صورت گرفت؛
بازدید نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری از کارخانه نساجی حجاب شهرکرد
حجت الاسلام والمسلمین نکونام عصر امروز با حضور در کارخانه نساجی حجاب شهرکرد، تنها تولید کننده چادر مشکی در کشور از نزدیک در جریان اقدامات و فعالیت‌های این مجموعه قرار گرفت.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۷:۲۰
ویژه طلاب مدارس علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری؛
مراسم سالگرد ارتحال آیت الله شرعی در شهرکرد برگزار می شود
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با اشاره به در پیش بودن سالروز ارتحال آیت الله محمدعلی شرعی، مؤسس حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: مراسم یادبود این مجاهد نستوه، همزمان با سالروز ارتحالش در ...
۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۱۰:۱۵
عضو شورای سیاستگذاری جشنواره علامه حلی:
امور آموزشی حوزه های علمیه پژوهش محور شود
عضو شورای سیاستگذاری جشنواره علامه حلی با تأکید بر اینکه طلاب حوزه های علمیه بدون تحقیق و نوآوری نمی توانند به اهداف بالا دست پیدا کنند و نقش آفرین باشند، گفت: هدف برگزاری جشنواره علامه حلی این است که...
۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۲۳:۳۱
دبیر جشنواره علامه حلی در چهارمحال و بختیاری خبر داد؛
رشد کمی و کیفی آثار ارسالی به جشنواره استانی علامه حلی در چهارمحال و بختیاری
دبیر جشنواره علامه حلی در چهارمحال و بختیاری با اشاره به رشد چشمگیر آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره علامه حلی در سال جاری گفت: رشد کمی و کیفی آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره در سال جاری نسبت به سالهای...
۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۲۲:۴۹
مدیر حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری:
سهم پژوهش باید در سرفصل های آموزشی طلاب محسوس و ملموس باشد
مدیر حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه باید نقش امور پژوهشی در سرفصل های آموزشی طلاب برادر محسوس و ملموس باشد، گفت: امور پژوهشی و مقاله نویسی از ضرورتهای امروز حوزه است که باید م...
۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۶:۲۰
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
امور پژوهشی حوزه های علمیه به سمت اخلاق سوق داده شود
حجت الاسلام والمسلمین نکونام با تأکید بر اینکه باید امور پژوهشی حوزه به سمت اخلاق سوق داده شود و این از ضرورتها است، گفت: باید مسأله اخلاق در عرصه های مختلف به صورت تخصصی مورد توجه حوزویان قرار گیرد.
۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۳:۰۳
با حضور حجت الاسلام والمسلمین نکونام صورت گرفت؛
تجلیل از برگزیدگان نخستین جشنواره استانی علامه حلی در چهارمحال و بختیاری
برگزیدگان نخستین جشنواره استانی علامه حلی در چهارمحال و بختیاری، صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین نکونام، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد معرفی و تجلیل شدند.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۲۳:۴۵
با هدف تجلیل از برترین های امور پژوهشی صورت می گیرد؛
برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره علامه حلی در استان چهارمحال و بختیاری
مدیر حوزه علمیه برادران چهارمحال و بختیاری گفت: مراسم اختتامیه جشنواره علامه حلی ویژه حوزه علمیه برادران و خواهران این استان با هدف تجلیل از برترین های امور پژوهشی در شهرکرد برگزار می شود.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۷:۲۸
با حضور پرشور مردم و مسؤولان؛
مراسم معارفه امام جمعه جدید شهر بروجن برگزار شد
مراسم معارفه حجت الاسلام علیرضا هراتی مطلق به عنوان امام جمعه جدید شهر بروجن، ظهر امروز با حضور رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری، مردم و مسؤولان در مصلای نماز جمعه این شهر برگزا...
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۶:۰۲
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
تربیت نیروی متعهد و متخصص مهمترین رسالت حوزه و دانشگاه است
حجت الاسلام والمسلمین نکونام، تربیت نیروی انقلابی، متعهد، متدین، خلاق و متخصص را مهمترین رسالت امروز حوزه و دانشگاه برشمرد و گفت: مسیر حرکت حوزه و دانشگاه باید به تربیت انسان و رسیدن به کمال انسانی خت...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۲:۲۶
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری:
نقش حوزه های علمیه خواهران در ترویج سبک زندگی قرآنی غیرقابل انکار است
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه تسلط بر قرآن راه را برای نقش آفرینی موفق طلاب در جامعه هموار می سازد، گفت: باید برنامه ریزی جامعی برای آموزش مفاهیم قرآن در حوزه های علمیه ...
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۲۳:۱۴
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری:
رشد علمی، معنوی و اخلاقی طلاب مهمترین اولویت مدارس علمیه باشد
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در حوزه های علمیه همه چیز برای خداوند متعال است، گفت: رشد علمی، معنوی و اخلاقی طلاب باید مهمترین اولویت مدارس علمیه باشد.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۲۲:۰۴
با حکم مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری؛
مدیر جدید مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد معرفی شد
مدیر جدید مدرسه علمیه فاطمیه شهرکرد، با حکم مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری منصوب و معرفی شد.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۲۰:۵۵
رییس هیأت مدیره جامعه خیرین حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری:
سوق دادن کمک های خیران به سمت رشد مدارس علمیه ضروری است
رییس هیأت مدیره جامعه خیرین حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری گفت: استفاده از ظرفیت خیران و سوق دادن کمکهای آنها به سمت رشد امور کمی و کیفی مدارس علمیه خواهران استان ضروری است.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۰:۱۹
استاد حوزه علمیه قم:
تبیین جایگاه نماز در بین مردم مهمترین رسالت امروز مسؤولان است
استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه تبیین جایگاه نماز در بین مردم مهمترین رسالت امروز مسؤولان است، گفت: اگر فرهنگ نماز و نماز خوانی به خوبی در بین مردم نهادینه و فراگیر شود، به یقین دیگر انسانی وجود...
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۳:۳۶
حجت الاسلام والمسلمین نکونام:
نهادینه شدن فرهنگ نماز در جامعه از مهمترین ضرورت های امروز کشور است
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری، نماز را تنها راه علاج دردهای جامعه دانست و گفت: باید بکوشیم فرهنگ نماز اول وقت و جماعت در بین مردم نهادینه و فراگیر شود و این از ضرورتهای امروز جامعه است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۰:۰۵
امام جمعه شهرکرد در دیدار با عارف؛
کشور گرفتار باندبازی و بازی گری های سیاسی است
حجت الاسلام ‌والمسلمین نکونام گفت: امروز متأسفانه ما انسان های موحد در نظام که به معنای واقعی نگاه توحیدی داشته باشند و با نگاه توحیدی گره از مشکلات این کشور و مردم بگشایند، کم داریم و این خلأ امروز ج...
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۲۳:۱۳
با حکم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور؛
امام جمعه جدید بروجن منصوب شد
با حکم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام علیرضا هراتی مطلق به عنوان امام جمعه جدید شهر بروجن منصوب شد.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۲۱:۲۸
مدیر حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری:
قدس شریف در پرتو مقاومت ملت های مسلمان به‌ زودی آزاد خواهد شد
مدیر حوزه علمیه چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه تصميم اخير ریيس جمهور آمريکا تبعات بسيار زيادی در پی دارد، گفت: بدون تردید راه مقاومت با قدرت و قوت بیشتری ادامه خواهد یافت و قدس شریف در پرتو این ...