یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ Sunday, December 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۱۳
 
آیت الله علم الهدی:
مردم فریب دروغ فتنه گران را نمی خورند/ مسؤولان نسبت به مشکلات بی اعتنا نباشند
آیت الله علم الهدی گفت: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم ژست ‌های دروغ را خوب می ‌شناسند و فریب دروغ را نمی ‌خورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد مقدس که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، تأکید ایشان روی مسائل اقتصادی را مهم قلمداد کرد و گفت: رهبر انقلاب سه مرتبه تأکید کردند که «مردم گله مندند.» مردم از بیکاری، تبعیض، عدم پیشرفت کارها و بی اعتنایی مسؤولان به مشکلات شان گله مند هستند.

مسؤولان گزارش اقدامات خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: از سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» یک ماه بیش تر باقی نمانده و مسؤولان باید بیایند گزارش بدهند که اقدام و عمل شان در این حوزه چه بوده است؟ چه مقدار به ظرفیت درونی خود وابسته شده ایم؟

آیت الله علم الهدی با انتقاد از واگذاری صنایع و فناوری های کشور به بیگانگان، خاطرنشان کرد: مسؤولان بیایند گزارش بدهند که چه مقدار روابط اقتصادی و تجاری با بیگانگان را قطع کرده اند؟ قبلاً بسیاری از مسائل و فناوری‌ های مان مخصوصاً در صنعت نفت به ‌وسیله خودمان اداره می ‌شد ولی امروز دیگران آمده ‌اند و در آن ها تصرف می ‌کنند. آیا این معنای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است؟

وی با طرح این پرسش که «مردم چگونه با وجود گله مندی از اوضاع اقتصادی کشور، حضوری با شکوه تر از همیشه در راهپیمایی 22 بهمن داشتند؟»، اظهار کرد: رهبر انقلاب به طور کلی فرمودند مردم از مسؤولان گله مندند و مقصود، تنها مسؤولان اجرایی نیست؛ حتی مسؤولان مجلس، دستگاه های بومی و دیگر دستگاه ها نیز نسبت به مشکلات مردم بی توجه اند. با این وجود، چرا به تشخیص کارشناسان و گزارشگران داخلی و خارجی، حضور مردم در راهپیمایی 70 درصد بیش از سال های گذشته بود؟

امام جمعه مشهد مقدس در پاسخ به این پرسش گفت: مردم در این انقلاب دنبال چه می‌گردند که روز به‌ روز به آن وابسته تر شده‌ اند؟ اکثریت این مردمی که امروز 70 درصد بیشتر از سال های گذشته در راهپیمایی شرکت کرده‌ اند، جوانانی هستند که نه پیروزی انقلاب را دیده اند؛ نه امام(ره) را؛ نه هشت سال دفاع مقدس را؛ و نه جنایات نا به کارانه و مزدورانه نظام ستم‌شاهی را در دوران مزدوری و بیگانه ‌پرستی آمریکا و انگلیس. این مردم دین می‌ خواهند و اسلام را در این انقلاب دیده اند.

مردم با کسانی که نتیجه انتخابات 88 را از صندوق های رأی نپذیرفتند، قهر هستند

آیت الله علم الهدی با بیان این که «مردم با وجود گرایش های سیاسی مختلف، در دین مداری با یکدیگر پیوند خورده اند»، طرح مسائلی مانند «آشتی ملی» را بی اساس دانست و تصریح کرد: آقایی که عمله فتنه 88 بوده، از «آشتی ملی» می گوید. آشتی ملی یعنی چه؟ مگر مردم با یکدیگر قهرند؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: مردم با چه کسی قهر هستند؟ مردم با آن جریان سیاسی که در سال 88 رأی مردم را قبول نکرد، برنده انتخابات را از صندوق های مالامال از رأی مردم نپذیرفت و گفت «برنده ما با اردوکشی خیابانی و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، قهر هستند.

وی ادامه داد: مردم با آن جریان سیاسی که گفت «ما با صندوق ها و آرای مردم کاری نداریم» و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، خبرپراکنی جنگی BBC و سفارش اوباما و انگلیس و اسراییل به اردوکشی خیابانی پرداخت، قهر هستند. مردم از آن ها متنفر شدند و در نهم دی ماه 88 با حرکت های میلیونی در سراسر کشور، نفرت و انزجار خودشان را از آن ها اعلام کردند.

با وجود صبر هشت ماهه مردم و رهبری، دشمنی فتنه گران شدیدتر شد

آیت الله علم الهدی یادآور شد: مردم و رهبر معظم انقلاب هشت ماه صبوری کردند اما دیدند جنگ آن ها با نظام، انقلاب و اسلام روز به روز شدید تر می شود و در نتیجه مردم نفرت شان از آن ها را نشان دادند. این جریان عددی نیستند که مردم بخواهند با آن ها آشتی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که فتنه گران در سال 88 راهپیمایی مردم در 22 بهمن را تحریم کردند و اعلام راهپیمایی در 25 بهمن کردند، گفت: آن ها راهپیمایی مردم را قبول ندارند و جدا شده از مردم هستند. مشکل اینجاست که آن ها خیال می کنند اگر چهار نفر تشویق کننده در اطراف شان هستند، این ها مردم اند. در حالی که مردم همراه با انقلاب هستند و این انقلاب یک محور بیشتر ندارد؛ آن هم دین خداست که مظهر آن، ولایت فقیه است.

وی با تأکید بر این که عشق به خدا مردم را در روز 22 بهمن به راهپیمایی کشاند، ملاک مشروعیت هر دولتی را تنفیذ رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: جریان‌ های سیاسی حساب شان را در این نظام مشخص کنند. جریان ‌های قدرت یاب و فرصت ‌طلبی که در نزدیکی هر انتخابات، شاخ‌ و شانه می‌کشند تا با همه توان وارد عرصه قدرت شوند، این را بفهمند که اگر با زاویه داشتن به رهبری بخواهند در این عرصه وارد شوند، مردم مشت به دهان شان می‌زنند.

آیت الله علم الهدی افزود: نهم دی سال 88 نشان داد بخش عظیمی از آن 13 میلیون نفری که پیش از وقوع فتنه به آن کسانی که بعدا جزو سران فتنه شدند، رأی دادند، اظهار نفرت و برائت کردند. مردم دین ‌دارند و شما فتنه گران بدانید حتی اگر با ماسک نفاق و چهره منافقانه هم بیایید و اظهار ندامت از گذشته ‌تان کنید، این مردم منافق را خوب می‌شناسند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در پایان تأکید کرد: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم، فساد را می ‌شناسند؛ زاویه با رهبری را می ‌شناسند؛ ماسک ‌ها و ژست ‌های دروغی را خوب می ‌شناسند و در نتیجه این مردم گول دروغ را نمی ‌خورند؛ این یک واقعیت است./820/201/ب2

 

 

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۷:۰۲
مدیر مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی خبر داد؛
تشکیل کانون های خانواده در مراکز استان ها
مدیر مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی با بیان اینکه کانوان های خانواده در مراکز استان ها تشکیل شده است، گفت: قرار است خادم یاران خانواده با هدف جریان سازی و ایجاد حرکت در کشور فعالیت کنند.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۳:۵۰
پیام تسلیت تولیت آستان قدس درپی درگذشت قدیمی ترین نقاره زن حرم رضوی
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در پی درگذشت قدیمی ترین نقاره زن حرم امام رضا پیام تسلیت صادر کرد.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۲۳:۳۹
حجت الاسلام فرازی نیا:
زمینه سازی برای تشکیل آرمانشهر مهدوی از ویژگی های منتظران است
حجت الاسلام فرازی نیا با بیان اینکه برای تشکیل آرمانشهر مهدوی باید زمینه سازی کرد، گفت: امید، عمل و اعتقاد سه رکن اصلی در انتظار را تشکیل می دهد و به برکت نشست ها، مواعظ، اطلاعات دینی و معرفتی در انسا...
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۲۳:۱۱
با سخنرانی ‌آیت الله میرباقری؛
نخستین نشست كانون روحانيان خادميار حوزه‌های علميه خواهران برگزار شد
نخستین نشست كشوری كانون روحانيان خادميار حوزه های علميه خواهران با سخنرانی ‌آیت الله میرباقری در مشهد برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۶:۱۵
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان:
عدم محبت و مودت، ریشه طلاق و دعوای خانوادگی است
حجت الاسلام حائری با بیان اینکه ریشه طلاق و دعواهای خانوادگی عدم محبت، مودت و نداشتن مسؤولیت زوجین است، گفت: متاسفانه تقلید از فرهنگ غرب و سرگرم شدن با دنیای مجازی یکی از آسیب های بسیار جدی است که امر...
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۶:۱۱
با حضور ۱۸۰ زوج جوان طلبه حوزه علمیه خراسان؛
همایش پیوندهای آسمانی در مشهد برگزار شد
همایش پیوندهای آسمانی با حضور ۱۸۰ زوج جوان طلبه حوزه علمیه خراسان در محل سالن همایش های مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۱۴:۳۲
آیت الله علم الهدی:
سازش با دولت انگلیس منافی اصول اسلام و انقلاب است
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: وزیر خارجه انگلیس آمده تا دو جاسوس خود را از دست شما نجات دهد و این وطن فروشان را آزاد کند؛ آن وقت می گویید درباره برجام حرف زدید؟ خُب نتیجه چه شد؟ چقدر از م...
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۰۹:۲۳
ویژه اعضای کانون های مساجد؛
برترین های جشنواره قرآنی مدهامتان معرفی و تجلیل شدند
در مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون های مساجد برترین های این جشنواره در رشته های مختلف قرآنی معرفی و تجلیل شدند.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۰۹:۱۱
دبیر ستاد عالی کانونهای مساجد کشور:
توسل و تمسک به قرآن تنها راه برون رفت از مشکلات فرهنگی جامعه است
دبیر ستاد عالی کانونهای مساجد کشور گفت: امروز تنها راه برون رفت از مشکلات فرهنگی و حتی مشکلات اجتماعی در جامعه ما انس و توسل و تمسک به قرآن است.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۰۸:۴۴
پیام آیت الله علوی گرگانی به جشنواره قرآنی مدهامتان
آیت الله علوی گرگانی مرجع عالیقدر جهان تشیع به دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد پیامی ارسال کرد.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۰۸:۴۲
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی:
تلاش فقیهان متکلمی چون سید مرتضی در راستای اثبات حقانیت شیعه بود
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی با بیان اینکه روش سید مرتضی در مناظرات و کتب خود دفع تهمت ها بوده است، گفت: ما در جامعه به فقیهان متکلمی چون سید مرتضی برای اثبات حقانیت فقه شیعه نیاز داریم.
۱۳۹۶/۹/۲۴ - ۰۸:۳۴
حجت الاسلام والمسلمین ربانی بیرجندی:
پیشرفت علمی مستلزم دارا بودن نظرات مختلف و مستدل است
حجت الاسلام والمسلمین ربانی بیرجندی با بیان این برای پیشرفت علمی نیازمند نظرات مختف و قوی هستیم گفت: سید مرتضی در دوره خود دارای نظرات و عقاید خاصی بود و این نظرات مورد انتقادات بسیاری قرار می گرفت؛ ...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۸:۵۵
رییس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی:
مهمترین رسالت خواهران طلبه پیگیری مباحث زنان است
علم الهدی با اشاره به اینکه مهمترین رسالت طلاب پیگیری مباحث و شبهات زنان است، گفت: زنان صدر اسلام به عنوان الگو باید به جامعه معرفی شوند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۷:۲۰
مدیر عامل بنیاد فرهنگی رضوی:
نماد یک کشور اسلامی نماز و حجاب است
فخریان گفت: در یک کشور اسلامی آنچه که نسبت به دیگر موارد بسیار واضح و مشخص است حجاب بانوان و نماز است، اگر این دو‌علامت نباشد تشخیص جامعه اسلامی مشکل است.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۷:۰۷
استاد خارج مهدویت:
ولایتمداری بدون بصیرت و هوشیاری معنا ندارد
آیت الله طبسی گفت: ولایت نه تنها از محوری ترین مسائل دینی و اعتقادی در اسلام به ویژه در مکتب تشیع است؛ بلکه عصاره اصل دین به ویژه توحید و خداپرستی و نیز حقیقت تدین و ایمان راستین به معتقدات اسلامی ا...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۲۱
حجت الاسلام والمسلمین ضیایی:
زندگی عاقلانه مقدمه بهشتی شدن است
حجت الاسلام والمسلمین ضیایی با بیان اینکه زندگی عاقلانه، مقدمه بهشتی شدن است، گفت: با داشتن عقل خالص می توان به اسلام ناب برسیم و در صورتی که عقل و علم باهم به کار گرفته شود، انسان به درجات و مراتب عا...
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۰:۱۴
معاون پژوهشی مدرسه علمیه اسلامشناسی خبر داد؛
انتشار فراخوان جشنواره ایده های پژوهشی طلاب
معاون پژوهشی مدرسه علمیه اسلامشناسی با اشاره به اهمیت پژوهش و پژوهشگری طلاب گفت: جشنواره ايده های برتر به منظور ارتقای فرهنگ پژوهش، شناسایی، تشویق و معرفی شایستگی ها و توانمندی های طلاب خوش فکر و ترو...
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۶:۳۹
قائم ‌مقام تولیت آستان قدس رضوی:
تلاش ها در حوزه فرهنگ آگاهانه و عمقی باشد
قائم ‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه هر کجا که فرهنگ و سبک رضوی نشر پیدا کند آنجا امنیت، اشتغال و نوع دوستی می آید، گفت: در حوزه فرهنگ تلاش ها باید آگاهانه و به صوررت عمقی انجام شود.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۵:۵۳
مدیر مرکز امور بانوان آستان قدس رضوی:
شبکه مردمی «خادم یاران خانواده» برای تحقق مأموریت های آستان قدس رضوی است
مدیر مرکز امور بانوان آستان قدس رضوی با بیان اینکه یکی از مهمترین مأموریت های آستان قدس رضوی مبحث خادم، خدمت و مخدوم است، گفت: شبکه مردمی «خادم یاران خانواده» در راستای تحقق همین اهداف طراحی شده است.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۵:۲۵
ویژه خواهران حوزه های علمیه؛
مراسم افتتاحیه «خادم یاران خانواده» در مشهد برگزار شد
مراسم افتتاحیه «خادم یاران خانواده» ویژه خواهران حوزه های علمیه با حضور ۴۵۰ نفر از طلاب حوزه‌های علمیه خواهران و ۳۰ نفر از مسؤولان امور بانوان نمایندگی‌های دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌های کشور برگز...