Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - مردم فریب دروغ فتنه گران را نمی خورند/ مسؤولان نسبت به مشکلات بی اعتنا نباشند
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ Thursday, March 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۱۳
 
آیت الله علم الهدی:
مردم فریب دروغ فتنه گران را نمی خورند/ مسؤولان نسبت به مشکلات بی اعتنا نباشند
آیت الله علم الهدی گفت: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم ژست ‌های دروغ را خوب می ‌شناسند و فریب دروغ را نمی ‌خورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد مقدس که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، تأکید ایشان روی مسائل اقتصادی را مهم قلمداد کرد و گفت: رهبر انقلاب سه مرتبه تأکید کردند که «مردم گله مندند.» مردم از بیکاری، تبعیض، عدم پیشرفت کارها و بی اعتنایی مسؤولان به مشکلات شان گله مند هستند.

مسؤولان گزارش اقدامات خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: از سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» یک ماه بیش تر باقی نمانده و مسؤولان باید بیایند گزارش بدهند که اقدام و عمل شان در این حوزه چه بوده است؟ چه مقدار به ظرفیت درونی خود وابسته شده ایم؟

آیت الله علم الهدی با انتقاد از واگذاری صنایع و فناوری های کشور به بیگانگان، خاطرنشان کرد: مسؤولان بیایند گزارش بدهند که چه مقدار روابط اقتصادی و تجاری با بیگانگان را قطع کرده اند؟ قبلاً بسیاری از مسائل و فناوری‌ های مان مخصوصاً در صنعت نفت به ‌وسیله خودمان اداره می ‌شد ولی امروز دیگران آمده ‌اند و در آن ها تصرف می ‌کنند. آیا این معنای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است؟

وی با طرح این پرسش که «مردم چگونه با وجود گله مندی از اوضاع اقتصادی کشور، حضوری با شکوه تر از همیشه در راهپیمایی 22 بهمن داشتند؟»، اظهار کرد: رهبر انقلاب به طور کلی فرمودند مردم از مسؤولان گله مندند و مقصود، تنها مسؤولان اجرایی نیست؛ حتی مسؤولان مجلس، دستگاه های بومی و دیگر دستگاه ها نیز نسبت به مشکلات مردم بی توجه اند. با این وجود، چرا به تشخیص کارشناسان و گزارشگران داخلی و خارجی، حضور مردم در راهپیمایی 70 درصد بیش از سال های گذشته بود؟

امام جمعه مشهد مقدس در پاسخ به این پرسش گفت: مردم در این انقلاب دنبال چه می‌گردند که روز به‌ روز به آن وابسته تر شده‌ اند؟ اکثریت این مردمی که امروز 70 درصد بیشتر از سال های گذشته در راهپیمایی شرکت کرده‌ اند، جوانانی هستند که نه پیروزی انقلاب را دیده اند؛ نه امام(ره) را؛ نه هشت سال دفاع مقدس را؛ و نه جنایات نا به کارانه و مزدورانه نظام ستم‌شاهی را در دوران مزدوری و بیگانه ‌پرستی آمریکا و انگلیس. این مردم دین می‌ خواهند و اسلام را در این انقلاب دیده اند.

مردم با کسانی که نتیجه انتخابات 88 را از صندوق های رأی نپذیرفتند، قهر هستند

آیت الله علم الهدی با بیان این که «مردم با وجود گرایش های سیاسی مختلف، در دین مداری با یکدیگر پیوند خورده اند»، طرح مسائلی مانند «آشتی ملی» را بی اساس دانست و تصریح کرد: آقایی که عمله فتنه 88 بوده، از «آشتی ملی» می گوید. آشتی ملی یعنی چه؟ مگر مردم با یکدیگر قهرند؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: مردم با چه کسی قهر هستند؟ مردم با آن جریان سیاسی که در سال 88 رأی مردم را قبول نکرد، برنده انتخابات را از صندوق های مالامال از رأی مردم نپذیرفت و گفت «برنده ما با اردوکشی خیابانی و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، قهر هستند.

وی ادامه داد: مردم با آن جریان سیاسی که گفت «ما با صندوق ها و آرای مردم کاری نداریم» و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، خبرپراکنی جنگی BBC و سفارش اوباما و انگلیس و اسراییل به اردوکشی خیابانی پرداخت، قهر هستند. مردم از آن ها متنفر شدند و در نهم دی ماه 88 با حرکت های میلیونی در سراسر کشور، نفرت و انزجار خودشان را از آن ها اعلام کردند.

با وجود صبر هشت ماهه مردم و رهبری، دشمنی فتنه گران شدیدتر شد

آیت الله علم الهدی یادآور شد: مردم و رهبر معظم انقلاب هشت ماه صبوری کردند اما دیدند جنگ آن ها با نظام، انقلاب و اسلام روز به روز شدید تر می شود و در نتیجه مردم نفرت شان از آن ها را نشان دادند. این جریان عددی نیستند که مردم بخواهند با آن ها آشتی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که فتنه گران در سال 88 راهپیمایی مردم در 22 بهمن را تحریم کردند و اعلام راهپیمایی در 25 بهمن کردند، گفت: آن ها راهپیمایی مردم را قبول ندارند و جدا شده از مردم هستند. مشکل اینجاست که آن ها خیال می کنند اگر چهار نفر تشویق کننده در اطراف شان هستند، این ها مردم اند. در حالی که مردم همراه با انقلاب هستند و این انقلاب یک محور بیشتر ندارد؛ آن هم دین خداست که مظهر آن، ولایت فقیه است.

وی با تأکید بر این که عشق به خدا مردم را در روز 22 بهمن به راهپیمایی کشاند، ملاک مشروعیت هر دولتی را تنفیذ رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: جریان‌ های سیاسی حساب شان را در این نظام مشخص کنند. جریان ‌های قدرت یاب و فرصت ‌طلبی که در نزدیکی هر انتخابات، شاخ‌ و شانه می‌کشند تا با همه توان وارد عرصه قدرت شوند، این را بفهمند که اگر با زاویه داشتن به رهبری بخواهند در این عرصه وارد شوند، مردم مشت به دهان شان می‌زنند.

آیت الله علم الهدی افزود: نهم دی سال 88 نشان داد بخش عظیمی از آن 13 میلیون نفری که پیش از وقوع فتنه به آن کسانی که بعدا جزو سران فتنه شدند، رأی دادند، اظهار نفرت و برائت کردند. مردم دین ‌دارند و شما فتنه گران بدانید حتی اگر با ماسک نفاق و چهره منافقانه هم بیایید و اظهار ندامت از گذشته ‌تان کنید، این مردم منافق را خوب می‌شناسند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در پایان تأکید کرد: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم، فساد را می ‌شناسند؛ زاویه با رهبری را می ‌شناسند؛ ماسک ‌ها و ژست ‌های دروغی را خوب می ‌شناسند و در نتیجه این مردم گول دروغ را نمی ‌خورند؛ این یک واقعیت است./820/201/ب2

 

 

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۱ - ۱۴:۲۳
تولیت آستان قدس رضوی:
تحویل سال‌ها برای انسان باید تحولی به سمت احسن الحال و پاکی‌ها باشد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: تحویل سال‌ها برای انسان باید تحولی به سمت احسن الحال و پاکی‌ها باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۱۵:۱۰
توصیه آیت الله مرتضوی شاهرودی به حفظ شؤون شهادت امام هادی در اولین روز سال
آیت الله مرتضوی شاهرودی با اشاره به تقارن زمان شهادت امام هادی(ع) و نخستین روز سال گفت: امسال عید مشکل دارد بنابراین حدقل یک روز را تحمل و شؤون شهادت را رعایت کنیم.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۱:۱۱
حجت الاسلام والمسلمین حائری:
مقابله در برابر هجمه دشمن علیه حجاب باید به دور از تحمیل و خشونت انجام شود
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان با اشاره به ضرورت مقابله با فعالیت دشمن علیه حجاب گفت: این مقابله باید از طریق آگاهی بخشی به نوجوانان و جوانان، کار فرهنگی و علمی و به دور از تحمیل و خشونت انجام پذیر...
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۰
آیت الله سیدان:
علم بدون عمل مانند در جا زدن است
استاد سطح عالی حوزه علمیه علم بدون عمل را مانند در جا زدن خواند و گفت: امیرمومنان(ع) در مورد اهمیت عمل پس از کسب علم می فرمایند که اگر کسی بیشتر بداند اما عمل نکند بار خود را سنگين تر کرده است. چنین ف...
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۸
آیت الله حسینی زنجانی:
عبادت همراه با شک در اصول عقیدتی فایده ای ندارد
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه عبادت همراه با شک در اصول عقیدتی را بی فایده دانست و گفت: ارتباط مستقیمی میان یقین با عمل وجود دارد و عمل نافع، عمل نشات گرفته از یقین است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۱۴:۴۴
امام جمعه موقت مشهد:
مرجعیت انگلیسی به دنبال خرافه گرایی و جدایی دین از سیاست است
حجت الاسلام والمسلمین فرزانه تصریح کرد: کسانی که با اسلحه به سفارت ایران در انگلیس حمله کردند، شیعه انگلیسی مورد حمایت آمریکا بودند که دست پروده همین مرجعیت انگلیسی هستند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۵۸
مدیر حوزه علمیه خراسان:
«عفت و حجاب» نماد مقاومت زنان جامعه اسلامی است
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: امروزه «عفت و حجاب» به عنوان سمبل مقاومت زنان جامعه اسلامی در همه عرصه ها برای مقابله با استکبار جهانی مطرح است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۰
مدیر مدرسه علمیه حضرت خدیجه:
حضرت فاطمه وجود عینی قرآن است
مدیر مدرسه علمیه حضرت خدیجه (س) به بیان تفسیر روایتی از عایشه پرداخت و گفت: از او پرسیدند فاطمه که بود؟ گفت: فاطمه خود قرآن بود و قرآن دارای وجود عینی، لفظ، کتبی، واقعی و روحانی است و ائمه و فاطمه زهر...
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۲۷
دانشگاه علوم اسلامی رضوی در سال ۹۷ دانشجو می‌پذیرد
دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اصالت حوزوی در حرم مطهر رضوی از میان افراد واجد شرایط(برادران) در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۲۳
تولیت آستان قدس رضوی در برنامه «نگاه یک»:
با یک هزارم بودجه دولت ۱۰۰۰ شغل ایجاد کردیم/ به جای ساخت پاساژ برای مردم بزرگراه ساختیم
تولیت آستان قدس رضوی باحضور در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» به تشریح عملکرد دوساله آستان قدس رضوی پرداخت.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۱۹
بیانیه اتاق تبلیغ خراسان خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی
اتاق تبلیغ خراسان خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح «اعاده اموال نامشروع» بیانیه ای صادر کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۱۶
قائم مقام توليت آستان قدس رضوی تاكيد كرد؛
انتخاب شيوه‌های هنرمندانه در توسعه امر به معروف و نهي از منكر
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي گفت: انجام فريضه امر به معروف و نهي از منكر، شرايط، لوازم و مقتضيات خودش را دارد و بايستي با زبان نرم و در زمان درست صورت پذيرد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۱۲
همسر شهید نواب صفوی:
زبان نرم موثرترین راهکار برای امر به معروف است
همسر شهید نواب صفوی گفت: زبان نرم موثرترین راهکار برای امر به معروف است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۶
مدیرعامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا مطرح کرد؛
استفاده از برترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای ایجاد فضاهای مطلوب زیارتی
با توجه به روند رو به رشد زائران و مشتاقان زیارت بارگاه مطهر حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع ) در سال ۱۳۶۲ سازمانی با نام «طرح نوسازی فلکه حضرت» تشکیل شد، که بعدها در سال ۱۳۷۲ به سازمان عمران...
۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۰
قائم مقام توليت آستان قدس رضوی خبر داد؛
آمادگی حرم مطهر رضوی براي پذيرايی از ٨ ميليون زائر نوروزی
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي از آمادگي كامل كاركنان و خدام بارگاه منور حضرت امام رضا(ع) براي پذيرايي و استقبال از ٨ ميليون زائر در ايام نوروز خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۲۲:۵۱
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:
تحکیم پایه های اعتقادی مردم راه از بین بردن استضعاف فکری است
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: جریان استضعاف فکری امروز به رغم هجوم اطلاعات یک واقعیتی است که باید بپذیریم و گام اول برای از بین بردن این استضعاف تحکیم پایه های اعتقادی مردم است.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۶
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان:
تبیین علمی و منطقی حجاب راه مقابله با ترویج بی حجابی از سوی دشمن است
حجت الاسلام حائری تبیین علمی و منطقی حجاب را راه حل مقابله با ترویج بی حجابی از سوی دشمن دانست و گفت: اگر در برابر این حرکت دشمن سکوت کنیم شریک در جرم خواهیم بود.
۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۱۱:۴۹
حجت الاسلام والمسلمین درایتی:
غرور، جهل و حسادت منشأ نگاه عیب جویانه از دیگران است
استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان غرور، جهل و حسادت را منشأ نگاه عیب جویانه از دیگران دانست و گفت: امیرمومنان(ع) می فرمایند: «اگر می خواهی نقاد و ریز بین باشی در عملکرد خودت ریزبین و نقاد باش چ...
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۲۳:۱۰
رییس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:
استارتاپ‌ها می‌توانند به خلق ثروت معنوی و تولید علم منتهی شوند
رییس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: دفتر تبلیغات خراسان رضوی موظف است از ایده‌هایی که در جریان فرهنگی کشور به ایجاد ارزش و تعالی می پردازد و سبب تکامل حرکت‌های تیمی در عرصه‌های مختلف و به ویژه ا...
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۲۲:۵۵
مدیرعامل شتاب دهنده فرهنگی قرآنی شفق:
مخاطب شناسی، نقطه ضعف استارتاپ‌های مذهبی است
صمیمی گفت: یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف استارتاپ‌های فرهنگی و مذهبی این است که آن‌ها اغلب شناخت خوبی از مخاطب و مشتری‌هایشان ندارند و مایلند آنچه خودشان مفید می‌دانند را به جای نیاز مشتری ارائه کنند.