پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ Thursday, May 25, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۱۳
 
آیت الله علم الهدی:
مردم فریب دروغ فتنه گران را نمی خورند/ مسؤولان نسبت به مشکلات بی اعتنا نباشند
آیت الله علم الهدی گفت: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم ژست ‌های دروغ را خوب می ‌شناسند و فریب دروغ را نمی ‌خورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد مقدس که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، تأکید ایشان روی مسائل اقتصادی را مهم قلمداد کرد و گفت: رهبر انقلاب سه مرتبه تأکید کردند که «مردم گله مندند.» مردم از بیکاری، تبعیض، عدم پیشرفت کارها و بی اعتنایی مسؤولان به مشکلات شان گله مند هستند.

مسؤولان گزارش اقدامات خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: از سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» یک ماه بیش تر باقی نمانده و مسؤولان باید بیایند گزارش بدهند که اقدام و عمل شان در این حوزه چه بوده است؟ چه مقدار به ظرفیت درونی خود وابسته شده ایم؟

آیت الله علم الهدی با انتقاد از واگذاری صنایع و فناوری های کشور به بیگانگان، خاطرنشان کرد: مسؤولان بیایند گزارش بدهند که چه مقدار روابط اقتصادی و تجاری با بیگانگان را قطع کرده اند؟ قبلاً بسیاری از مسائل و فناوری‌ های مان مخصوصاً در صنعت نفت به ‌وسیله خودمان اداره می ‌شد ولی امروز دیگران آمده ‌اند و در آن ها تصرف می ‌کنند. آیا این معنای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است؟

وی با طرح این پرسش که «مردم چگونه با وجود گله مندی از اوضاع اقتصادی کشور، حضوری با شکوه تر از همیشه در راهپیمایی 22 بهمن داشتند؟»، اظهار کرد: رهبر انقلاب به طور کلی فرمودند مردم از مسؤولان گله مندند و مقصود، تنها مسؤولان اجرایی نیست؛ حتی مسؤولان مجلس، دستگاه های بومی و دیگر دستگاه ها نیز نسبت به مشکلات مردم بی توجه اند. با این وجود، چرا به تشخیص کارشناسان و گزارشگران داخلی و خارجی، حضور مردم در راهپیمایی 70 درصد بیش از سال های گذشته بود؟

امام جمعه مشهد مقدس در پاسخ به این پرسش گفت: مردم در این انقلاب دنبال چه می‌گردند که روز به‌ روز به آن وابسته تر شده‌ اند؟ اکثریت این مردمی که امروز 70 درصد بیشتر از سال های گذشته در راهپیمایی شرکت کرده‌ اند، جوانانی هستند که نه پیروزی انقلاب را دیده اند؛ نه امام(ره) را؛ نه هشت سال دفاع مقدس را؛ و نه جنایات نا به کارانه و مزدورانه نظام ستم‌شاهی را در دوران مزدوری و بیگانه ‌پرستی آمریکا و انگلیس. این مردم دین می‌ خواهند و اسلام را در این انقلاب دیده اند.

مردم با کسانی که نتیجه انتخابات 88 را از صندوق های رأی نپذیرفتند، قهر هستند

آیت الله علم الهدی با بیان این که «مردم با وجود گرایش های سیاسی مختلف، در دین مداری با یکدیگر پیوند خورده اند»، طرح مسائلی مانند «آشتی ملی» را بی اساس دانست و تصریح کرد: آقایی که عمله فتنه 88 بوده، از «آشتی ملی» می گوید. آشتی ملی یعنی چه؟ مگر مردم با یکدیگر قهرند؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: مردم با چه کسی قهر هستند؟ مردم با آن جریان سیاسی که در سال 88 رأی مردم را قبول نکرد، برنده انتخابات را از صندوق های مالامال از رأی مردم نپذیرفت و گفت «برنده ما با اردوکشی خیابانی و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، قهر هستند.

وی ادامه داد: مردم با آن جریان سیاسی که گفت «ما با صندوق ها و آرای مردم کاری نداریم» و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، خبرپراکنی جنگی BBC و سفارش اوباما و انگلیس و اسراییل به اردوکشی خیابانی پرداخت، قهر هستند. مردم از آن ها متنفر شدند و در نهم دی ماه 88 با حرکت های میلیونی در سراسر کشور، نفرت و انزجار خودشان را از آن ها اعلام کردند.

با وجود صبر هشت ماهه مردم و رهبری، دشمنی فتنه گران شدیدتر شد

آیت الله علم الهدی یادآور شد: مردم و رهبر معظم انقلاب هشت ماه صبوری کردند اما دیدند جنگ آن ها با نظام، انقلاب و اسلام روز به روز شدید تر می شود و در نتیجه مردم نفرت شان از آن ها را نشان دادند. این جریان عددی نیستند که مردم بخواهند با آن ها آشتی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که فتنه گران در سال 88 راهپیمایی مردم در 22 بهمن را تحریم کردند و اعلام راهپیمایی در 25 بهمن کردند، گفت: آن ها راهپیمایی مردم را قبول ندارند و جدا شده از مردم هستند. مشکل اینجاست که آن ها خیال می کنند اگر چهار نفر تشویق کننده در اطراف شان هستند، این ها مردم اند. در حالی که مردم همراه با انقلاب هستند و این انقلاب یک محور بیشتر ندارد؛ آن هم دین خداست که مظهر آن، ولایت فقیه است.

وی با تأکید بر این که عشق به خدا مردم را در روز 22 بهمن به راهپیمایی کشاند، ملاک مشروعیت هر دولتی را تنفیذ رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: جریان‌ های سیاسی حساب شان را در این نظام مشخص کنند. جریان ‌های قدرت یاب و فرصت ‌طلبی که در نزدیکی هر انتخابات، شاخ‌ و شانه می‌کشند تا با همه توان وارد عرصه قدرت شوند، این را بفهمند که اگر با زاویه داشتن به رهبری بخواهند در این عرصه وارد شوند، مردم مشت به دهان شان می‌زنند.

آیت الله علم الهدی افزود: نهم دی سال 88 نشان داد بخش عظیمی از آن 13 میلیون نفری که پیش از وقوع فتنه به آن کسانی که بعدا جزو سران فتنه شدند، رأی دادند، اظهار نفرت و برائت کردند. مردم دین ‌دارند و شما فتنه گران بدانید حتی اگر با ماسک نفاق و چهره منافقانه هم بیایید و اظهار ندامت از گذشته ‌تان کنید، این مردم منافق را خوب می‌شناسند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در پایان تأکید کرد: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم، فساد را می ‌شناسند؛ زاویه با رهبری را می ‌شناسند؛ ماسک ‌ها و ژست ‌های دروغی را خوب می ‌شناسند و در نتیجه این مردم گول دروغ را نمی ‌خورند؛ این یک واقعیت است./820/201/ب2

 

 

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۳/۴ - ۰۸:۵۷
عضو اتاق تبلیغ خراسان:
ذکر زبانی لازمه گرایش انسان به کمال و سعادت است
عضو اتاق تبلیغ خراسان ذکر زبانی را لازمه گرایش دل و قلب انسان به کمال و سعادت دانست و با بیان این که انسان همانچه را که طلب می کند بر زبان می آورد، گفت: هنگامی که ذکر خداوند را بر زبان می آورید، از در...
۱۳۹۶/۳/۳ - ۲۳:۳۹
آیت الله ری شهری:
کتب مرتبط با معارف رضوی به زبان های مختلف دنیا ترجمه شود
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: معرفی و شناختن کرامات مستند و واقعی امام رضا(ع) به جامعه، بسیار مهم است که بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و مستند اثبات می‌شود.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۲۳:۲۷
فرزند آیت الله معصومی شاهرودی خبر داد؛
عیادت امام جمعه مشهد از ‌آیت الله معصومی/ حال عمومی آیت الله معصومی مساعد است
حجت الاسلام معصومی، فرزند آیت الله معصومی شاهرودی از بهبود حال عمومی وی خبر داد و گفت: آیت الله علم الهدی در هفته جاری برای دومین بار به عیادت آیت الله معصومی آمد.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۷:۳۳
رییس مجمع طلاب شاهد و ایثارگر خراسان رضوی:
هویت طلاب شهدای ایثارگر، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
رییس مجمع طلاب شاهد و ایثارگر خراسان رضوی با بیان اینکه هویت طلاب شهدای ایثارگر، همان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند اسطوره سازی هستیم و با نگاهی به آینده ه...
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۷:۲۱
رحیم پور ازغدی:
۲۰۳۰ توضیح المسائل یک جامعه سکولار است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اقتصاد مقاومتی بدون پاک بودن حاکمان و بدون حضور علما و روحانیان که با مردم خادمانه صحبت کنند، حاصل نمی شود.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۶:۵۲
از سوی معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی؛
مسابقه بروشوری «بهار رحمت» ویژه ایام مبارک ماه رمضان برگزار می شود
هم زمان با شروع ماه مبارک رمضان مسابقه بروشوری «بهار رحمت» ویژه این ایام مبارک از سوی معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می شود.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۶:۴۰
برنامه های ماه مبارک رمضان کمیته امداد خراسان رضوی تشریح شد
مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی به تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان کمیته امداد خراسان رضوی پرداخت و گفت: برنامه های فرهنگی فراوانی در ماه رمضان تدارک دیده شده است.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۵:۵۵
با حضور رحیم پور ازغدی؛
همایش یادمان شهدای طلبه در مشهد برگزار شد
همایش یادمان شهدای طلبه با حضور رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مشهد برگزار شد.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۱۰:۵۴
نشست ستاد بزرگداشت ارتحال امام راحل در مشهد برگزار شد
به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام راحل نشست ستاد بزرگداشت در استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۰۸:۱۵
برای چهارمین سال متوالی؛
مدرسه علمیه نواب در سطح چهار تخصصی طلبه می‌پذیرد
ثبت‌نام آزمون ورودی سطح چهار تخصصی مدرسه عالی نواب برای چهارمین سال متوالی انجام می شود و امسال داوطلبان می‌توانند در یکی از سه رشته تخصصی کلام جدید، کلام مقارن و فقه مقارن ثبت‌نام کنند.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۰۰:۳۹
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی خبر داد؛
توزیع 2 هزار غذای گرم در میان محرومان مناطق زلزله زده استان خراسان رضوی
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوی از توزیع دو هزار غذای گرم در میان محرومان مناطق زلزله زده استان خراسان رضوی در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.
۱۳۹۶/۳/۳ - ۰۰:۳۲
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خبر داد؛
راه‌اندازی خط تولید چادرمشکی و نخ نازک در کارخانه نخریسی و نساجی خسروی خراسان
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از راه اندازی خط تولید چادر مشکی و نخ ظرفیت شانه شده در کارخانه نخریسی و نساجی خسروی خراسان خبر داد.
۱۳۹۶/۳/۲ - ۲۲:۴۶
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان:
طلاب و روحانیان به دنبال راهکارهای ارتباط با جوانان باشند
حجت الاسلام حائری به ارتباط روحانیت و طلاب حوزه های علمیه با جوانان تاکید کرد و گفت: جرقه های این ارتباط باید در حوزه های علمیه زده شود و طلاب و روحانیان باید به دنبال راهکارهای ارتباط با جوانان باشند...
۱۳۹۶/۳/۲ - ۲۲:۴۱
مدیر حوزه علمیه خراسان مطرح کرد؛
نقش مهم طلاب در ارتقای آگاهی های سیاسی جامعه/ منبر با علم به مسائل روز غنی می شود
مدیر حوزه علمیه خراسان عاملی بر نقش مهم طلاب در ارتقای آگاهی های سیاسی جامعه تأکید کرد و گفت: منبر با علم به مسائل روز غنی می شود.
۱۳۹۶/۳/۲ - ۲۲:۳۲
پس از زیارت امام رضا؛
سفر ۲ ساعته روحانی به مشهد پایان یافت
حجت الاسلام والمسلمین روحانی امروز با قصد زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) وارد مشهد شد و پس از آن مشهد را به قصد تهران ترک کرد.
۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۷:۴۴
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:
طلاب در ماه رمضان نسبت به فعالیت تبلیغی کوتاهی نکنند
آیت الله علم الهدی گفت: در ماه رمضان هیچ کاری مهم‌تر از تبلیغ و تبیین معارف الهی برای طلاب نیست.
۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۴:۲۷
با حضور آیت الله علم الهدی؛
آيين غبارروبی نمادين مساجد مشهد برگزار شد
آيين غبارروبی نمادين مساجد مشهد با حضور آیت الله علم الهدی در مسجد جواد‌الائمه(ع) محله تلگرد مشهد برگزار شد.
۱۳۹۶/۳/۲ - ۱۲:۰۸
اتاق تبلیغ خراسان در پیامی:
دولت به پاس حماسه سیاسی مردم حماسه ای اقتصادی ایجاد کند
اتاق تبلیغ خراسان در نامه ای به رییس جمهور ضمن تبریک انتخاب مجدد وی از سوی مردم، خواستار ایجاد حماسه ای اقتصادی به پاس حماسه سیاسی ملت شد.
۱۳۹۶/۳/۱ - ۲۳:۱۵
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان:
تمام نعمات الهی زیرمجموعه نعمت ولایت و هدایت هستند
حجت الاسلام حائری با بیان اینکه تمامی نعمات الهی زیر مجموعه نعمت ولایت و هدایت هستند، گفت: طلاب سعی و تلاش داشته با نعمت هدایت را تقویت کنند که بتوانند دیگران را هدایت کنند
۱۳۹۶/۳/۱ - ۲۲:۴۷
عضو اتاق تبلیغ خراسان:
انسان نسبت به اعمال و رفتار خود باید همواره در خوف و رجا باشد
عضو اتاق تبلیغ خراسان با بیان این که خوف و رجا انسان را به سوی کمال سوق می دهد، گفت: این که انسان به خواب غفلت برود منجر به انحراف انسان می شود؛ بنابراین انسان باید نسبت به اعمال و رفتار خود در خوف و...