دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ Monday, February 20, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۱۳
 
آیت الله علم الهدی:
مردم فریب دروغ فتنه گران را نمی خورند/ مسؤولان نسبت به مشکلات بی اعتنا نباشند
آیت الله علم الهدی گفت: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم ژست ‌های دروغ را خوب می ‌شناسند و فریب دروغ را نمی ‌خورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد مقدس که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، تأکید ایشان روی مسائل اقتصادی را مهم قلمداد کرد و گفت: رهبر انقلاب سه مرتبه تأکید کردند که «مردم گله مندند.» مردم از بیکاری، تبعیض، عدم پیشرفت کارها و بی اعتنایی مسؤولان به مشکلات شان گله مند هستند.

مسؤولان گزارش اقدامات خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: از سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» یک ماه بیش تر باقی نمانده و مسؤولان باید بیایند گزارش بدهند که اقدام و عمل شان در این حوزه چه بوده است؟ چه مقدار به ظرفیت درونی خود وابسته شده ایم؟

آیت الله علم الهدی با انتقاد از واگذاری صنایع و فناوری های کشور به بیگانگان، خاطرنشان کرد: مسؤولان بیایند گزارش بدهند که چه مقدار روابط اقتصادی و تجاری با بیگانگان را قطع کرده اند؟ قبلاً بسیاری از مسائل و فناوری‌ های مان مخصوصاً در صنعت نفت به ‌وسیله خودمان اداره می ‌شد ولی امروز دیگران آمده ‌اند و در آن ها تصرف می ‌کنند. آیا این معنای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است؟

وی با طرح این پرسش که «مردم چگونه با وجود گله مندی از اوضاع اقتصادی کشور، حضوری با شکوه تر از همیشه در راهپیمایی 22 بهمن داشتند؟»، اظهار کرد: رهبر انقلاب به طور کلی فرمودند مردم از مسؤولان گله مندند و مقصود، تنها مسؤولان اجرایی نیست؛ حتی مسؤولان مجلس، دستگاه های بومی و دیگر دستگاه ها نیز نسبت به مشکلات مردم بی توجه اند. با این وجود، چرا به تشخیص کارشناسان و گزارشگران داخلی و خارجی، حضور مردم در راهپیمایی 70 درصد بیش از سال های گذشته بود؟

امام جمعه مشهد مقدس در پاسخ به این پرسش گفت: مردم در این انقلاب دنبال چه می‌گردند که روز به‌ روز به آن وابسته تر شده‌ اند؟ اکثریت این مردمی که امروز 70 درصد بیشتر از سال های گذشته در راهپیمایی شرکت کرده‌ اند، جوانانی هستند که نه پیروزی انقلاب را دیده اند؛ نه امام(ره) را؛ نه هشت سال دفاع مقدس را؛ و نه جنایات نا به کارانه و مزدورانه نظام ستم‌شاهی را در دوران مزدوری و بیگانه ‌پرستی آمریکا و انگلیس. این مردم دین می‌ خواهند و اسلام را در این انقلاب دیده اند.

مردم با کسانی که نتیجه انتخابات 88 را از صندوق های رأی نپذیرفتند، قهر هستند

آیت الله علم الهدی با بیان این که «مردم با وجود گرایش های سیاسی مختلف، در دین مداری با یکدیگر پیوند خورده اند»، طرح مسائلی مانند «آشتی ملی» را بی اساس دانست و تصریح کرد: آقایی که عمله فتنه 88 بوده، از «آشتی ملی» می گوید. آشتی ملی یعنی چه؟ مگر مردم با یکدیگر قهرند؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: مردم با چه کسی قهر هستند؟ مردم با آن جریان سیاسی که در سال 88 رأی مردم را قبول نکرد، برنده انتخابات را از صندوق های مالامال از رأی مردم نپذیرفت و گفت «برنده ما با اردوکشی خیابانی و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، قهر هستند.

وی ادامه داد: مردم با آن جریان سیاسی که گفت «ما با صندوق ها و آرای مردم کاری نداریم» و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، خبرپراکنی جنگی BBC و سفارش اوباما و انگلیس و اسراییل به اردوکشی خیابانی پرداخت، قهر هستند. مردم از آن ها متنفر شدند و در نهم دی ماه 88 با حرکت های میلیونی در سراسر کشور، نفرت و انزجار خودشان را از آن ها اعلام کردند.

با وجود صبر هشت ماهه مردم و رهبری، دشمنی فتنه گران شدیدتر شد

آیت الله علم الهدی یادآور شد: مردم و رهبر معظم انقلاب هشت ماه صبوری کردند اما دیدند جنگ آن ها با نظام، انقلاب و اسلام روز به روز شدید تر می شود و در نتیجه مردم نفرت شان از آن ها را نشان دادند. این جریان عددی نیستند که مردم بخواهند با آن ها آشتی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که فتنه گران در سال 88 راهپیمایی مردم در 22 بهمن را تحریم کردند و اعلام راهپیمایی در 25 بهمن کردند، گفت: آن ها راهپیمایی مردم را قبول ندارند و جدا شده از مردم هستند. مشکل اینجاست که آن ها خیال می کنند اگر چهار نفر تشویق کننده در اطراف شان هستند، این ها مردم اند. در حالی که مردم همراه با انقلاب هستند و این انقلاب یک محور بیشتر ندارد؛ آن هم دین خداست که مظهر آن، ولایت فقیه است.

وی با تأکید بر این که عشق به خدا مردم را در روز 22 بهمن به راهپیمایی کشاند، ملاک مشروعیت هر دولتی را تنفیذ رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: جریان‌ های سیاسی حساب شان را در این نظام مشخص کنند. جریان ‌های قدرت یاب و فرصت ‌طلبی که در نزدیکی هر انتخابات، شاخ‌ و شانه می‌کشند تا با همه توان وارد عرصه قدرت شوند، این را بفهمند که اگر با زاویه داشتن به رهبری بخواهند در این عرصه وارد شوند، مردم مشت به دهان شان می‌زنند.

آیت الله علم الهدی افزود: نهم دی سال 88 نشان داد بخش عظیمی از آن 13 میلیون نفری که پیش از وقوع فتنه به آن کسانی که بعدا جزو سران فتنه شدند، رأی دادند، اظهار نفرت و برائت کردند. مردم دین ‌دارند و شما فتنه گران بدانید حتی اگر با ماسک نفاق و چهره منافقانه هم بیایید و اظهار ندامت از گذشته ‌تان کنید، این مردم منافق را خوب می‌شناسند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در پایان تأکید کرد: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم، فساد را می ‌شناسند؛ زاویه با رهبری را می ‌شناسند؛ ماسک ‌ها و ژست ‌های دروغی را خوب می ‌شناسند و در نتیجه این مردم گول دروغ را نمی ‌خورند؛ این یک واقعیت است./820/201/ب2

 

 

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۸:۲۴
سخنران حرم رضوی:
سبک زندگی فاطمی، الگوی جامعه بشری است
حجت الاسلام فرازی نیا سبک زندگی فاطمی را الگوی جامعه بشری دانست و گفت: رابطه صحیح، درست و دائمی با خداوند متعال از نخستین محورهای زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) بود.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۰:۰۶
حجت الاسلام راشد يزدي:
نشاط و سرزندگی کانون خانواده را استحکام می بخشد
حجت الاسلام راشد يزدي گفت: نشاط و سر زندگی بسیاری از مشکلات را حل و کانون خانواده را مستحکم می کند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۶:۵۵
سخنران حرم رضوی:
رعایت احترام، نخستین اصل در برخورد اسلامی با جوانان است
مدیر مدرسه علمیه فاضلیه مشهد با تأکید بر این‌که پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) به جوانان ارزش می‌دادند، گفت: مهمترین اصل در برخورد با جوانان، شخصیت بخشی و احترام گذاشتن به آن‌ها است.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۰:۱۸
رحیم پور ازغدی:
تقسیم مدیریت تمدنی به علمی و دینی یک دروغ بزرگ است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این یک دروغ بزرگ است که مدیریت تمدنی یا باید دینی باشد و یا علمی و در نتیجه ترویج این دروغ، چنین مطلبی به ذهن متبادر شد که باید در نگاه دینی از صنعت، علوم تجربی و علو...
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۰۹:۱۷
نخستین اردوگاه تخصصی دختران در مشهد تأسیس می شود
مدیرعامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی گفت: ایجاد اردوگاه تخصصی دختران در مشهد و در مرحله بعد در سایر استان‌ها یکی از مهم ترین برنامه های مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی است.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۰۹:۱۳
حجت الاسلام نخاولی:
زنان محور و ملاک جامعه هستند
مدیر مسؤول مؤسسه راه حق گفت: قرآن کریم زنان یک جامعه را محور و ملاک جامعه بیان می کند.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۳:۰۶
سخنران حرم رضوی:
حسد از آثار عدم توکل بر خداوند است
حجت الاسلام رضوی نسب با بیان‌ اینکه حسد تا قتل دیگران و حتی خود انسان حسود پیش می‌رود، گفت: انسانی گرفتار حسد می‌شود که توکلش بر خدا کم شده و اعتماد به نفسش را از دست داده است.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۲:۵۶
سخنران حرم رضوی:
حفظ حیا یکی از شاخصه های زندگانی حضرت زهرا بود
حجت الاسلام فرازی نیا بر حفظ حجاب و حیای زنان در جامعه اسلامی تأکید کرد و گفت: حفظ حیا و حجاب یکی از شاخصه های زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) بود.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۸:۴۷
مدیر مدرسه علمیه فاضلیه مشهد:
ضعف ایمان جوانان نتیجه کوتاهی والدین در تربیت است
مدیر مدرسه علمیه فاضلیه مشهد در حرم رضوی گفت: بعضی از والدین با استدلال‌های واهی از جمله خستگی فرزند و یا افسرده و ناراحت شدن فرزند، او را با آموزه‌ها و جلسات معنوی و دینی آشنا نمی‌کنند که این کوتاهی ...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۹
در شانزدهمین جشنواره ورزشی طلاب و روحانیون بسیجی سراسر کشور؛
طلاب بسیجی ورزشکار استان خراسان رضوی مدال برنز کسب کردند
طلاب وروحانیان بسیجی ورزشکار استان خراسان رضوی در شانزدهمین جشنواره ورزشی شهدای روحانی بسیجی مدافع حرم که به همت سازمان طلاب وروحانیان بسیجی کشور در تهران برگزار شد، خوش درخشیدند.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۲
حجت الاسلام عدالتیان:
پست و مقام نباید مانع مواخذه فرد خطاکار شود
استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که هرگز پست و مقام نباید مانع مواخذه فرد خطاکار شود، گفت: خطاکار باید تنبیه شود و حضرت موسی(ع) پس از اینکه دیدند در قومشان انحراف صورت گرفته با شدت عمل با او برخورد کر...
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۰
آیت الله علم الهدی:
مردم فریب دروغ فتنه گران را نمی خورند/ مسؤولان نسبت به مشکلات بی اعتنا نباشند
آیت الله علم الهدی گفت: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم ژست ‌های دروغ را خوب می ‌شناسند و فریب دروغ را نمی ‌خورند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۹
آیت الله علم الهدی:
تحول اقتصادی مورد نظر انقلاب اسلامی هنوز محقق نشده است
آیت الله علم الهدی گفت: در بحث اقتصادی آن تحول عظیم که مدنظر انقلاب اسلامی است، محقق نشده و در عدالت اجتماعی دگرگونی رخ نداده است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۴
مدیر مدارس علمیه حضرت مهدی:
باید تهدید آفت ها را به فرصت هایی برای رشد تبدیل کرد
حجت الاسلام نظافت گفت: برای مبتلا نشدن به آفت ها باید قبل از هر کار آفت های آن را شناسایی کرد و در میان طرح های خوب طرحی را که دارای کمترین آفت ها است، برگزید.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۲۳:۲۶
کارشناس حوزه خانواده مطرح کرد؛
اهمیت ارتباط کلامی موفق در پایداری زندگی مشترک
حجت الاسلام داوودنژاد، نداشتن ارتباط کلامی موفق را از عوامل طلاق معرفی و به زوجهای جوان گفت: با یکدیگر ارتباط کلامی پایدار، صمیمی و دوستانه داشته باشید زیرا موجب تقویت آرامش و نابودی اضطراب و استرس می...
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۲۲:۲۵
رییس کمیسیون قرآن و عترت مجلس:
واکسینه کردن جامعه در برابر نفوذ دشمن جز در پناه قرآن و عترت میسر نمی شود
حجت الاسلام پژمانفر گفت: واکسینه کردن جامعه، خانواده و زیر ساخت های فرهنگی یکی از اقدامات اساسی برای توطئه های دشمنان در فضاهای مجازی و غیر مجازی است و این مهم جز در پناه قرآن و عترت میسر نمی شود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۲۲:۲۲
با حضور سه هزار حافظ قرآن؛
بزرگترین رویداد حفظ قرآن کریم خراسان رضوی برگزار شد
بزرگترین رویداد حفظ قرآن کریم خراسان رضوی درقالب آزمون کتبی پنجمین دوره طرح تربیت حافظان قرآن کریم امروز در مشهد برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۹:۰۹
جانشین تیپ مستقل 83 امام جعفر صادق:
یاد شهیدان سبب ترویج ارزش های اسلامی است
حجت الاسلام سرور با بیان اینکه امروزه یاد شهیدان سبب ترویج ارزش های اسلامی است، گفت: امروزه این وظیفه ای همگانی است که راه شهدا، اهداف و آرمان های والای آنان را با جدیت دنبال کنیم.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۸:۴۴
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:
گفتمان انقلاب اسلامی دست برتر را در تمام عرصه ها دارد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: گفتمان انقلاب اسلامی به حول و قوه الهی، دست توفق و برتری را در تمام عرصه ها دارد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۷:۴۴
نوزدهمین جشنواره بین المللی شیخ طوسی به کار خود پایان داد
اختتامیه جشنواره بین المللی شیخ طوسی با رویکرد «بررسی نقش معنویت در زندگی بشر» و با شرکت دین پژوهانی از کشورهای مختلف اسلامی برگزار شد.