پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ Thursday, August 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۱۳
 
آیت الله علم الهدی:
مردم فریب دروغ فتنه گران را نمی خورند/ مسؤولان نسبت به مشکلات بی اعتنا نباشند
آیت الله علم الهدی گفت: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم ژست ‌های دروغ را خوب می ‌شناسند و فریب دروغ را نمی ‌خورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد مقدس که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، تأکید ایشان روی مسائل اقتصادی را مهم قلمداد کرد و گفت: رهبر انقلاب سه مرتبه تأکید کردند که «مردم گله مندند.» مردم از بیکاری، تبعیض، عدم پیشرفت کارها و بی اعتنایی مسؤولان به مشکلات شان گله مند هستند.

مسؤولان گزارش اقدامات خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: از سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» یک ماه بیش تر باقی نمانده و مسؤولان باید بیایند گزارش بدهند که اقدام و عمل شان در این حوزه چه بوده است؟ چه مقدار به ظرفیت درونی خود وابسته شده ایم؟

آیت الله علم الهدی با انتقاد از واگذاری صنایع و فناوری های کشور به بیگانگان، خاطرنشان کرد: مسؤولان بیایند گزارش بدهند که چه مقدار روابط اقتصادی و تجاری با بیگانگان را قطع کرده اند؟ قبلاً بسیاری از مسائل و فناوری‌ های مان مخصوصاً در صنعت نفت به ‌وسیله خودمان اداره می ‌شد ولی امروز دیگران آمده ‌اند و در آن ها تصرف می ‌کنند. آیا این معنای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است؟

وی با طرح این پرسش که «مردم چگونه با وجود گله مندی از اوضاع اقتصادی کشور، حضوری با شکوه تر از همیشه در راهپیمایی 22 بهمن داشتند؟»، اظهار کرد: رهبر انقلاب به طور کلی فرمودند مردم از مسؤولان گله مندند و مقصود، تنها مسؤولان اجرایی نیست؛ حتی مسؤولان مجلس، دستگاه های بومی و دیگر دستگاه ها نیز نسبت به مشکلات مردم بی توجه اند. با این وجود، چرا به تشخیص کارشناسان و گزارشگران داخلی و خارجی، حضور مردم در راهپیمایی 70 درصد بیش از سال های گذشته بود؟

امام جمعه مشهد مقدس در پاسخ به این پرسش گفت: مردم در این انقلاب دنبال چه می‌گردند که روز به‌ روز به آن وابسته تر شده‌ اند؟ اکثریت این مردمی که امروز 70 درصد بیشتر از سال های گذشته در راهپیمایی شرکت کرده‌ اند، جوانانی هستند که نه پیروزی انقلاب را دیده اند؛ نه امام(ره) را؛ نه هشت سال دفاع مقدس را؛ و نه جنایات نا به کارانه و مزدورانه نظام ستم‌شاهی را در دوران مزدوری و بیگانه ‌پرستی آمریکا و انگلیس. این مردم دین می‌ خواهند و اسلام را در این انقلاب دیده اند.

مردم با کسانی که نتیجه انتخابات 88 را از صندوق های رأی نپذیرفتند، قهر هستند

آیت الله علم الهدی با بیان این که «مردم با وجود گرایش های سیاسی مختلف، در دین مداری با یکدیگر پیوند خورده اند»، طرح مسائلی مانند «آشتی ملی» را بی اساس دانست و تصریح کرد: آقایی که عمله فتنه 88 بوده، از «آشتی ملی» می گوید. آشتی ملی یعنی چه؟ مگر مردم با یکدیگر قهرند؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: مردم با چه کسی قهر هستند؟ مردم با آن جریان سیاسی که در سال 88 رأی مردم را قبول نکرد، برنده انتخابات را از صندوق های مالامال از رأی مردم نپذیرفت و گفت «برنده ما با اردوکشی خیابانی و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، قهر هستند.

وی ادامه داد: مردم با آن جریان سیاسی که گفت «ما با صندوق ها و آرای مردم کاری نداریم» و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، خبرپراکنی جنگی BBC و سفارش اوباما و انگلیس و اسراییل به اردوکشی خیابانی پرداخت، قهر هستند. مردم از آن ها متنفر شدند و در نهم دی ماه 88 با حرکت های میلیونی در سراسر کشور، نفرت و انزجار خودشان را از آن ها اعلام کردند.

با وجود صبر هشت ماهه مردم و رهبری، دشمنی فتنه گران شدیدتر شد

آیت الله علم الهدی یادآور شد: مردم و رهبر معظم انقلاب هشت ماه صبوری کردند اما دیدند جنگ آن ها با نظام، انقلاب و اسلام روز به روز شدید تر می شود و در نتیجه مردم نفرت شان از آن ها را نشان دادند. این جریان عددی نیستند که مردم بخواهند با آن ها آشتی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که فتنه گران در سال 88 راهپیمایی مردم در 22 بهمن را تحریم کردند و اعلام راهپیمایی در 25 بهمن کردند، گفت: آن ها راهپیمایی مردم را قبول ندارند و جدا شده از مردم هستند. مشکل اینجاست که آن ها خیال می کنند اگر چهار نفر تشویق کننده در اطراف شان هستند، این ها مردم اند. در حالی که مردم همراه با انقلاب هستند و این انقلاب یک محور بیشتر ندارد؛ آن هم دین خداست که مظهر آن، ولایت فقیه است.

وی با تأکید بر این که عشق به خدا مردم را در روز 22 بهمن به راهپیمایی کشاند، ملاک مشروعیت هر دولتی را تنفیذ رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: جریان‌ های سیاسی حساب شان را در این نظام مشخص کنند. جریان ‌های قدرت یاب و فرصت ‌طلبی که در نزدیکی هر انتخابات، شاخ‌ و شانه می‌کشند تا با همه توان وارد عرصه قدرت شوند، این را بفهمند که اگر با زاویه داشتن به رهبری بخواهند در این عرصه وارد شوند، مردم مشت به دهان شان می‌زنند.

آیت الله علم الهدی افزود: نهم دی سال 88 نشان داد بخش عظیمی از آن 13 میلیون نفری که پیش از وقوع فتنه به آن کسانی که بعدا جزو سران فتنه شدند، رأی دادند، اظهار نفرت و برائت کردند. مردم دین ‌دارند و شما فتنه گران بدانید حتی اگر با ماسک نفاق و چهره منافقانه هم بیایید و اظهار ندامت از گذشته ‌تان کنید، این مردم منافق را خوب می‌شناسند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در پایان تأکید کرد: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم، فساد را می ‌شناسند؛ زاویه با رهبری را می ‌شناسند؛ ماسک ‌ها و ژست ‌های دروغی را خوب می ‌شناسند و در نتیجه این مردم گول دروغ را نمی ‌خورند؛ این یک واقعیت است./820/201/ب2

 

 

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۲۳:۲۸
تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با خانواده «شهید حججی» مطرح کرد؛
نسل سوم و چهارم انقلاب؛ انقلابی‌تر از جوانان ۵۷
تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با خانواده شهید حججی نسل سوم و چهارم انقلاب را با بصیرت و انقلابی‌تر از جوانان سال ۵۷ دانست.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۲۲:۳۱
آیت الله علم الهدی:
مستکبران، جریان تکفیری را در واکنش به قدرت نظام اسلامی ایجاد کردند
امام جمعه مشهد گفت: جنایاتی که مستکبران علیه مسلمانان انجام می دهند و برای نمونه جریان تکفیری را به جان آن ها انداخته اند، به دلیل قدرتی است که امروز اسلام پیدا کرده است.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۲۲:۰۹
آیت الله صدیقی:
کنگره بین المللی حج زمینه ساز افزایش امنیت نظام اسلامی است
خطیب جمعه موقت تهران گفت: حضور حجاج ما در مراسم حج، در واقع به معنای حضور اسلام ناب و همان اسلامی است که به مبارزه با طاغوت می پردازد و انعکاس آن نیز مزید بر امنیت خود ماست.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۲۲:۰۲
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي:
فرصت خدمتگزاري به زائران امام رضا را قدر بدانيم
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: بايد قدر فرصت بي نظير خدمت به مردم و زائران بارگاه منور رضوي را بدانيم و با ايجاد فضاي امن و آرام براي زائران در راستاي توسعه فرهنگ زيارت گام برداریم.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۲۰:۱۷
با موافقت تولیت آستان قدس رضوی صورت گرفت؛
اعطای حکم خادمی به پدر و همسر شهید حججی
همزمان با روز زیارتی امام رضا و از سوی تولیت آستان قدس رضوی حکم خادمی به پدر و همسر شهید محسن حججی اعطا شد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۲۰:۱۴
آیت الله گرامی:
مبلغان باید زمان شناس باشند
آیت الله گرامی گفت: پاسخگویان به سوالات دینی و مبلغان باید لغت شناسی، زمان، شیوه و خوب حرف زدن را یاد بگیرند تا بتوانند راهگشا و راهنما باشند.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۲۰:۰۰
نماینده سابق مجلس:
رسیدن به مقام عبودیت بالاترین موفقیت برای انسان است
نماینده سابق مسجد شورای اسلامی رسیدن به مقام عبودیت را بالاترین موفقیت یک انسان دانست و گفت: امیرمؤمنان(ع) می فرمایند: «خدایا! بندگی تو بزرگترین عزت و افتخار برای من است».
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۹:۴۴
آیت الله مکارم شیرازی:
طلاب متناسب با زبان و نیاز هر قشری سخن بگویند
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: طلاب حوزه علمیه باید به این مرحله برسند که برای هر سن و سال و هر منطقه ای با زبان و بیان و نیاز آن قشر صحبت کنند.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۸:۵۹
تولیت آستان قدس رضوی:
زیارت، رمز وحدت است
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه زیارت به معنای تصمیم گرفتن زائر در خدمت مزور و رمز وحدت است، گفت: حضرت امام رضا و امیرمومنان در زمان حیات طیبه خود، رمز وحدت امت اسلامی بودند.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۸:۴۷
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی:
پیام زیارت، عشق به اهل بیت و مظهر انسجام و وحدت است
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی پیام زیارت امام رضا(ع) را عشق به اهل بیت عصمت و طهارت و مظهر انسجام و وحدت دانست و گفت: امروزه عشق و محبت به خاندان عصمت و طهارت در میان همه دل ها جا گرف...
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۶:۰۵
به همت جامعه المصطفی العالمیه؛
کرسی نظریه پردازی «دیدگاهی نو در نسبت میان عقل و دین» برگزار شد
کرسی نظریه پردازی با موضوع «دیدگاهی نو در نسبت میان عقل و دین» پیش از ظهر امروز به همت گروه کلام اسلامی مدرسه عالی خواهران جامعه المصطفی العالمیه برگزار شد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۵:۵۸
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
درک ظرایف خلقت خارج از محدوده تفکر انسان است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که ذره ذره این جهان معجزه مطلق الهی است اما امت توجهی در این خلقت و آفریده های خداوند نمی کنند، گفت: تکرار در تجلی و آفرینش خداوند متعال محال است.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۵:۴۴
در دیدار با آیت الله علوی گرگانی مطرح شد؛
پاسخگویی روزانه به بیش از هزار مسأله دینی در قالب تلفن، پیامک و چت در فضای مجازی
مدیر مرکز ملی پاسخگویی به شبهات و مسائل دینی شعبه خراسان از پاسخگویی بیش از هزار مورد در روز پیرامون مسائل فقهی، کلامی، تاریخی، اعتقادی و اخلاق و علوم قرآنی و حدیث خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳:۱۰
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه:
فعالیت های ویترینی و تشریفاتی در عرصه فرهنگی اثرگذار نیست
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره نحوه دست یابی به ثبات معنوی و فرهنگی در جامعه گفت: اگر بخواهیم در جامعه فرهنگ قرآن و عترت نهادینه شود، باید همه این فعالیتها مردمی شود.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۱۳:۰۶
روحانی آزاده:
بیان خاطرات رزمندگان مصداق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
رزمنده مدافع حرم با بیان اینکه امروز ناتوی اسلامی محقق شده است، گفت: در این روزها نباید از ولایت جدا شد و از طرفی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همان بیان خاطرات است.
۱۳۹۶/۵/۲۵ - ۰۹:۵۹
امام جمعه موقت اهواز :
نظام جمهوری اسلامی محصول نظریه ولایت فقیه است
امام جمعه موقت اهواز گفت: باید بدانیم که ولایت فقیه محصول نظام جمهوری اسلامی نیست؛ بلکه جمهوری اسلامی نتیجه اعتقاد مردم به نظریه ولایت فقیه است و مردم ما با توجه به این اعتقاد، انقلاب اسلامی را به پیر...
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۲۲:۴۹
حجت الاسلام هاشمی نژاد:
راه نفوذ شیطان بر صدیقین و بندگان صالح خدا عجب و خودبینی است
استاد حوزه علمیه گفت: خداوند متعال در یکی از احادیث قدسی بیان کرده که بشارت بده گناهکاران را و بترسان صدیقین را که به سوی من بازگردند، توبه کنند و به صدیقین بگو مراقب باشید که عجب و خود بینی به نفستان...
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۲۲:۲۹
حجت الاسلام پناهیان:
ایمان به اهل بیت برپایه علم و معرفت است نه جهل و ناآگاهی
عضو هیات علمی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان با بیان این که ایمان ما به خداوند متعال و اهل بیت عصمت و طهارت بر پایه علم، خرد و دانایی نه جهل و ناآگاهی است، گفت: فرد بی ایمان قطعا علم و دانایی را زیرپای ...
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۲۱:۳۵
آیت الله علوی گرگانی:
بزرگ ترین آسیب اختلاف، شکاف در جامعه است
حضرت آیت الله علوی گرگانی گفت: بزرگترین آسیب دو گروه بودن جامعه، عدم وحدت و شکاف در جامعه خواهد بود.
۱۳۹۶/۵/۲۴ - ۱۹:۲۵
حجت الاسلام عدالتیان:
هدف فرعون از تاکید صِرف به ابزار حسی برای درک پرودگار، فریب امت زمان خود بود
استاد حوزه علمیه خراسان با بیان این که هدف فرعون در نقض خداوند متعال، نشان دهنده این است که ابزار حسی انسان محدودیت از درک حقیقت وجودی پروردگار دارد، گفت: فرعون قائل به این بود که اگر خداوندی هست حتم...