پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ Thursday, October 19, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۱۳
 
آیت الله علم الهدی:
مردم فریب دروغ فتنه گران را نمی خورند/ مسؤولان نسبت به مشکلات بی اعتنا نباشند
آیت الله علم الهدی گفت: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم ژست ‌های دروغ را خوب می ‌شناسند و فریب دروغ را نمی ‌خورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد مقدس که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، تأکید ایشان روی مسائل اقتصادی را مهم قلمداد کرد و گفت: رهبر انقلاب سه مرتبه تأکید کردند که «مردم گله مندند.» مردم از بیکاری، تبعیض، عدم پیشرفت کارها و بی اعتنایی مسؤولان به مشکلات شان گله مند هستند.

مسؤولان گزارش اقدامات خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: از سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» یک ماه بیش تر باقی نمانده و مسؤولان باید بیایند گزارش بدهند که اقدام و عمل شان در این حوزه چه بوده است؟ چه مقدار به ظرفیت درونی خود وابسته شده ایم؟

آیت الله علم الهدی با انتقاد از واگذاری صنایع و فناوری های کشور به بیگانگان، خاطرنشان کرد: مسؤولان بیایند گزارش بدهند که چه مقدار روابط اقتصادی و تجاری با بیگانگان را قطع کرده اند؟ قبلاً بسیاری از مسائل و فناوری‌ های مان مخصوصاً در صنعت نفت به ‌وسیله خودمان اداره می ‌شد ولی امروز دیگران آمده ‌اند و در آن ها تصرف می ‌کنند. آیا این معنای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است؟

وی با طرح این پرسش که «مردم چگونه با وجود گله مندی از اوضاع اقتصادی کشور، حضوری با شکوه تر از همیشه در راهپیمایی 22 بهمن داشتند؟»، اظهار کرد: رهبر انقلاب به طور کلی فرمودند مردم از مسؤولان گله مندند و مقصود، تنها مسؤولان اجرایی نیست؛ حتی مسؤولان مجلس، دستگاه های بومی و دیگر دستگاه ها نیز نسبت به مشکلات مردم بی توجه اند. با این وجود، چرا به تشخیص کارشناسان و گزارشگران داخلی و خارجی، حضور مردم در راهپیمایی 70 درصد بیش از سال های گذشته بود؟

امام جمعه مشهد مقدس در پاسخ به این پرسش گفت: مردم در این انقلاب دنبال چه می‌گردند که روز به‌ روز به آن وابسته تر شده‌ اند؟ اکثریت این مردمی که امروز 70 درصد بیشتر از سال های گذشته در راهپیمایی شرکت کرده‌ اند، جوانانی هستند که نه پیروزی انقلاب را دیده اند؛ نه امام(ره) را؛ نه هشت سال دفاع مقدس را؛ و نه جنایات نا به کارانه و مزدورانه نظام ستم‌شاهی را در دوران مزدوری و بیگانه ‌پرستی آمریکا و انگلیس. این مردم دین می‌ خواهند و اسلام را در این انقلاب دیده اند.

مردم با کسانی که نتیجه انتخابات 88 را از صندوق های رأی نپذیرفتند، قهر هستند

آیت الله علم الهدی با بیان این که «مردم با وجود گرایش های سیاسی مختلف، در دین مداری با یکدیگر پیوند خورده اند»، طرح مسائلی مانند «آشتی ملی» را بی اساس دانست و تصریح کرد: آقایی که عمله فتنه 88 بوده، از «آشتی ملی» می گوید. آشتی ملی یعنی چه؟ مگر مردم با یکدیگر قهرند؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: مردم با چه کسی قهر هستند؟ مردم با آن جریان سیاسی که در سال 88 رأی مردم را قبول نکرد، برنده انتخابات را از صندوق های مالامال از رأی مردم نپذیرفت و گفت «برنده ما با اردوکشی خیابانی و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، قهر هستند.

وی ادامه داد: مردم با آن جریان سیاسی که گفت «ما با صندوق ها و آرای مردم کاری نداریم» و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، خبرپراکنی جنگی BBC و سفارش اوباما و انگلیس و اسراییل به اردوکشی خیابانی پرداخت، قهر هستند. مردم از آن ها متنفر شدند و در نهم دی ماه 88 با حرکت های میلیونی در سراسر کشور، نفرت و انزجار خودشان را از آن ها اعلام کردند.

با وجود صبر هشت ماهه مردم و رهبری، دشمنی فتنه گران شدیدتر شد

آیت الله علم الهدی یادآور شد: مردم و رهبر معظم انقلاب هشت ماه صبوری کردند اما دیدند جنگ آن ها با نظام، انقلاب و اسلام روز به روز شدید تر می شود و در نتیجه مردم نفرت شان از آن ها را نشان دادند. این جریان عددی نیستند که مردم بخواهند با آن ها آشتی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که فتنه گران در سال 88 راهپیمایی مردم در 22 بهمن را تحریم کردند و اعلام راهپیمایی در 25 بهمن کردند، گفت: آن ها راهپیمایی مردم را قبول ندارند و جدا شده از مردم هستند. مشکل اینجاست که آن ها خیال می کنند اگر چهار نفر تشویق کننده در اطراف شان هستند، این ها مردم اند. در حالی که مردم همراه با انقلاب هستند و این انقلاب یک محور بیشتر ندارد؛ آن هم دین خداست که مظهر آن، ولایت فقیه است.

وی با تأکید بر این که عشق به خدا مردم را در روز 22 بهمن به راهپیمایی کشاند، ملاک مشروعیت هر دولتی را تنفیذ رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: جریان‌ های سیاسی حساب شان را در این نظام مشخص کنند. جریان ‌های قدرت یاب و فرصت ‌طلبی که در نزدیکی هر انتخابات، شاخ‌ و شانه می‌کشند تا با همه توان وارد عرصه قدرت شوند، این را بفهمند که اگر با زاویه داشتن به رهبری بخواهند در این عرصه وارد شوند، مردم مشت به دهان شان می‌زنند.

آیت الله علم الهدی افزود: نهم دی سال 88 نشان داد بخش عظیمی از آن 13 میلیون نفری که پیش از وقوع فتنه به آن کسانی که بعدا جزو سران فتنه شدند، رأی دادند، اظهار نفرت و برائت کردند. مردم دین ‌دارند و شما فتنه گران بدانید حتی اگر با ماسک نفاق و چهره منافقانه هم بیایید و اظهار ندامت از گذشته ‌تان کنید، این مردم منافق را خوب می‌شناسند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در پایان تأکید کرد: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم، فساد را می ‌شناسند؛ زاویه با رهبری را می ‌شناسند؛ ماسک ‌ها و ژست ‌های دروغی را خوب می ‌شناسند و در نتیجه این مردم گول دروغ را نمی ‌خورند؛ این یک واقعیت است./820/201/ب2

 

 

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۷:۴۲
حجت الاسلام حسین زاده بحرینی:
برای اجرایی شدن فرآیندهای مضاربه و مشارکت سرمایه اجتماعی نیاز است
رییس کمیته پولی، مالی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این مطلب که برای اجرایی شدن فرآیندهای مضاربه و مشارکت سرمایه اجتماعی نیاز است، گفت: وقتی نتوان چارچوب های این دو را تعریف و ...
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۳:۳۲
نشست علمی «پژوهشي در شناخت جنگ نرم و راهکار‌های مقابله با آن» برگزار شد
نشست علمی «پژوهشي در شناخت جنگ نرم و راهکار‌های مقابله با آن» در مدرسه علمیه جوادالائمه (ع) درود نیشابور با حضورحجت الاسلام حمید رستمی از اساتید حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۲۲:۱۶
مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی:
ارائه کتاب های متناسب با نیاز جامعه راهکاری برای تقویت کتابخوانی است
عضو اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به این مطلب که اگر بخواهیم کتاب خوانی در جامعه تقویت شود در گام اول بایستی کتاب های فاخر علمی به گروه مخاطب ارائه شود، گفت: این کتاب های ارائه شده بایستی معطوف به نیازه...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۲۱:۵۲
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:
توحید رضوی نیاز روز جامعه است
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به این مطلب که جامعه ما جامعه ای است که در حوزه اعتقادات و اخلاق رنج می برد، گفت: به همین دلیل برای گسترش اخلاق و اعتقادات درحال حاضر ما به توحید ...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۲۰:۲۱
مدیر کل سابق اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:
مهمترین جلوه فرهنگ رضوی مسأله زیارت است
حجت الاسلام مرویان حسینی با تأکید بر این مطلب که مهمترین جلوه فرهنگ رضوی مسأله زیارت است، گفت: درواقع بهترین بستر برای فرهنگ سازی اجتماعی همان زیارت است چرا که درآن سه ارتباط با امام و ولایت، ارتباط ب...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۹:۱۰
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا:
شانزدهیمن جشنواره بین المللی امام رضا منسجم و قوی تر از قبل برگزار می شود
شیخ گفت: پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) را در حالی پشت سر گذاشتیم که شاهد شور و نشاط بیشتری نسبت به جشنواره‌های قبل بودیم و امسال با حضور و همت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور ...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۶:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی:
ادامه برجام بدون حضور آمریکا معنا ندارد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: ما تجربه برجام را داریم که در جریان مذاکرات آن، فرانسه پلیس بد شد و سایر اروپایی ها پلیس خوب شدند اما امروز این نقش را عوض کرده اند و آمریکا را پلیس بد کرده اند.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۴:۳۷
نماینده مجلس:
عملی که برای رضای خدا نباشد فانی است
حجت الاسلام پژمانفر با تأکید بر اهمیت خلوص نیت برای خدا و قصد قربت، گفت: همه چیز اعم از جوهر و عرض در معرض زوال و فنا قرار دارد مگر آنچه جنبه وجه اللهی داشته و قصد قربت در آن باشد.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۲:۴۹
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان:
انقلاب اسلامی، سبب دیوانگی ترامپ شده است
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه به برکت انقلاب و نظام اسلامی اکثر جهان به اسلام روی آورده اند، گفت: اینکه گاهی اوقات شعار می دهیم ترامپ دیوانه است این به این معنا نیست که ترامپ دیوانه...
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۱۱:۱۰
مدیر مدرسه علمیه فاضلیه مشهد:
احترام به بزرگان نباید مانع از انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر شود
حجت الاسلام اسلامی فر گفت: یکی از ویژگی های ایمان کامل، احترام به بزرگ تر ها و رحم به کوچک تر هاست اما این مسأله نباید مانع از انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر شود.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۲۳:۵۰
نماینده مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد؛
لزوم جلوگیری از پیشرفت سبک زندگی غربی در جامعه اسلامی
حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی گفت: زندگی اروپایی یک زندگی لجن بار است که باید مواظب باشیم کشور ما به این سمت نرود. البته متأسفانه جامعه ما تاحدودی در این مسیر افتاده است.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۲۰:۴۰
آیت الله سیدان:
ادله نقلیه و عقلیه مبین عصمت معصومین است
آیت الله سیدان با بیان اینکه ادله نقلیه و عقلیه بیانگر عصمت معصومین است، گفت: اگر عصمت نباشد و خطا در انبیا و ائمه باشد، وثوق به اینکه هر آنچه آنها می گویند غلط است؛ چرا که احتمال اشتباه و دروغ، اعتم...
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۲۰:۳۰
چند خبر کوتاه از بنیاد بین المللی امام رضا
انتصاب فیاضی به عنوان مشاور مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا، افزایش ۳۰ درصدی بودجه بنیاد امام رضا در سال ۹۷، جریان ساز بودن سینمای رضوی و افزایش برنامه های رضوی به ۱۰۰ کشور و ۳ هزار نقطه جهان چند ...
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۲۰:۱۳
نماینده خبرگان رهبری مطرح کرد؛
برجام؛ مهمترین عبرت مذاکره با آمریکا
آیت الله عالمی گفت: مهمترین عبرت مذاکره با آمریکا، خود برجام است که چندسال برای این مذاکره و زمینه سازی آن تلاش کرده و ایران را پای میز بردند.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۳:۰۵
استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان:
در توصیف ذات خدا، باید دنباله رو قرآن بود
استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه در توصیف ذات خدا باید دنباله رو قرآن بود، گفت: تعمق در ذات حق اگر بیش از آنچه قرآن فرموده باشد، زمینه ضلالت و انحراف را در پی خواهد داشت.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۲:۱۲
عضو اتاق تبلیغ خراسان:
والدین برای تربیت جوانان به آن ها فرصت تفکر دهند
حجت الاسلام اسلامی فر گفت: امام سجاد(ع) در رساله حقوق می فرمایند «با فرزند جوانتان بحث طولانی انجام ندهید و پس از تذکر دادن فرصت تفکر به او بدهید. این باعث می شود که بدون لجبازی و عناد، هدایت شود.»
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۲:۰۴
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
تقوای الهی عامل موفقیت دنیوی و اخروی امام راحل شد
حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی گفت: امام راحل مصداق انسان باتقوایی بود که روزی ایشان را با غربت خاصی شبانه از ایران تبعید کردند اما وقتی به ایران بازگشتند، با شکوه خاصی از ایشان استقبال شد.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۰:۴۲
استاد سطح عالی حوزه علمیه:
دعاهای صحیفه سجادیه مواعظ سیاسی اجتماعی امام است
حجت الاسلام واعظ شهیدی با اشاره به غربت امام سجاد(ع) و تحت فشار بودن ایشان از سوی حکومت، گفت: دعاهای امام سجاد(ع) در قالب صحیفه سجادیه از نظر معنای ظاهری، دعا و درخواست حاجت است اما در واقع حتی صلوات...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۳:۳۰
چند خبر کوتاه از خراسان رضوی
برپایی کارگاه هنری هنرمندان عاشورایی در مسیر پیاده روی اربعین حسینی، وقف یک دستگاه خودرو سواری با نیت قرآنی در سبزوار و برگزاری جلسه هماهنگی طرح «قدم‌های آسمانی تا امام مهربانی» عناوین مهمترین خبرهای ...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۵:۱۰
حجت الاسلام پژمانفر:
برخی به دنبال میز مذاکره دیگری هستند
نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که برخی در کشور به دنبال میز مذاکره ای دیگر هستند، گفت: دشمن در پی آن است که از ایران امتیازات بیشتری بگیرد.