چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ Wednesday, June 28, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: ۴۸۱۶۱۳
 
آیت الله علم الهدی:
مردم فریب دروغ فتنه گران را نمی خورند/ مسؤولان نسبت به مشکلات بی اعتنا نباشند
آیت الله علم الهدی گفت: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم ژست ‌های دروغ را خوب می ‌شناسند و فریب دروغ را نمی ‌خورند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد مقدس که در جوار بارگاه منور رضوی برگزار شد، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی، تأکید ایشان روی مسائل اقتصادی را مهم قلمداد کرد و گفت: رهبر انقلاب سه مرتبه تأکید کردند که «مردم گله مندند.» مردم از بیکاری، تبعیض، عدم پیشرفت کارها و بی اعتنایی مسؤولان به مشکلات شان گله مند هستند.

مسؤولان گزارش اقدامات خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: از سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» یک ماه بیش تر باقی نمانده و مسؤولان باید بیایند گزارش بدهند که اقدام و عمل شان در این حوزه چه بوده است؟ چه مقدار به ظرفیت درونی خود وابسته شده ایم؟

آیت الله علم الهدی با انتقاد از واگذاری صنایع و فناوری های کشور به بیگانگان، خاطرنشان کرد: مسؤولان بیایند گزارش بدهند که چه مقدار روابط اقتصادی و تجاری با بیگانگان را قطع کرده اند؟ قبلاً بسیاری از مسائل و فناوری‌ های مان مخصوصاً در صنعت نفت به ‌وسیله خودمان اداره می ‌شد ولی امروز دیگران آمده ‌اند و در آن ها تصرف می ‌کنند. آیا این معنای اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است؟

وی با طرح این پرسش که «مردم چگونه با وجود گله مندی از اوضاع اقتصادی کشور، حضوری با شکوه تر از همیشه در راهپیمایی 22 بهمن داشتند؟»، اظهار کرد: رهبر انقلاب به طور کلی فرمودند مردم از مسؤولان گله مندند و مقصود، تنها مسؤولان اجرایی نیست؛ حتی مسؤولان مجلس، دستگاه های بومی و دیگر دستگاه ها نیز نسبت به مشکلات مردم بی توجه اند. با این وجود، چرا به تشخیص کارشناسان و گزارشگران داخلی و خارجی، حضور مردم در راهپیمایی 70 درصد بیش از سال های گذشته بود؟

امام جمعه مشهد مقدس در پاسخ به این پرسش گفت: مردم در این انقلاب دنبال چه می‌گردند که روز به‌ روز به آن وابسته تر شده‌ اند؟ اکثریت این مردمی که امروز 70 درصد بیشتر از سال های گذشته در راهپیمایی شرکت کرده‌ اند، جوانانی هستند که نه پیروزی انقلاب را دیده اند؛ نه امام(ره) را؛ نه هشت سال دفاع مقدس را؛ و نه جنایات نا به کارانه و مزدورانه نظام ستم‌شاهی را در دوران مزدوری و بیگانه ‌پرستی آمریکا و انگلیس. این مردم دین می‌ خواهند و اسلام را در این انقلاب دیده اند.

مردم با کسانی که نتیجه انتخابات 88 را از صندوق های رأی نپذیرفتند، قهر هستند

آیت الله علم الهدی با بیان این که «مردم با وجود گرایش های سیاسی مختلف، در دین مداری با یکدیگر پیوند خورده اند»، طرح مسائلی مانند «آشتی ملی» را بی اساس دانست و تصریح کرد: آقایی که عمله فتنه 88 بوده، از «آشتی ملی» می گوید. آشتی ملی یعنی چه؟ مگر مردم با یکدیگر قهرند؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: مردم با چه کسی قهر هستند؟ مردم با آن جریان سیاسی که در سال 88 رأی مردم را قبول نکرد، برنده انتخابات را از صندوق های مالامال از رأی مردم نپذیرفت و گفت «برنده ما با اردوکشی خیابانی و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، قهر هستند.

وی ادامه داد: مردم با آن جریان سیاسی که گفت «ما با صندوق ها و آرای مردم کاری نداریم» و با حمایت ارتش رسانه ای غرب، خبرپراکنی جنگی BBC و سفارش اوباما و انگلیس و اسراییل به اردوکشی خیابانی پرداخت، قهر هستند. مردم از آن ها متنفر شدند و در نهم دی ماه 88 با حرکت های میلیونی در سراسر کشور، نفرت و انزجار خودشان را از آن ها اعلام کردند.

با وجود صبر هشت ماهه مردم و رهبری، دشمنی فتنه گران شدیدتر شد

آیت الله علم الهدی یادآور شد: مردم و رهبر معظم انقلاب هشت ماه صبوری کردند اما دیدند جنگ آن ها با نظام، انقلاب و اسلام روز به روز شدید تر می شود و در نتیجه مردم نفرت شان از آن ها را نشان دادند. این جریان عددی نیستند که مردم بخواهند با آن ها آشتی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که فتنه گران در سال 88 راهپیمایی مردم در 22 بهمن را تحریم کردند و اعلام راهپیمایی در 25 بهمن کردند، گفت: آن ها راهپیمایی مردم را قبول ندارند و جدا شده از مردم هستند. مشکل اینجاست که آن ها خیال می کنند اگر چهار نفر تشویق کننده در اطراف شان هستند، این ها مردم اند. در حالی که مردم همراه با انقلاب هستند و این انقلاب یک محور بیشتر ندارد؛ آن هم دین خداست که مظهر آن، ولایت فقیه است.

وی با تأکید بر این که عشق به خدا مردم را در روز 22 بهمن به راهپیمایی کشاند، ملاک مشروعیت هر دولتی را تنفیذ رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: جریان‌ های سیاسی حساب شان را در این نظام مشخص کنند. جریان ‌های قدرت یاب و فرصت ‌طلبی که در نزدیکی هر انتخابات، شاخ‌ و شانه می‌کشند تا با همه توان وارد عرصه قدرت شوند، این را بفهمند که اگر با زاویه داشتن به رهبری بخواهند در این عرصه وارد شوند، مردم مشت به دهان شان می‌زنند.

آیت الله علم الهدی افزود: نهم دی سال 88 نشان داد بخش عظیمی از آن 13 میلیون نفری که پیش از وقوع فتنه به آن کسانی که بعدا جزو سران فتنه شدند، رأی دادند، اظهار نفرت و برائت کردند. مردم دین ‌دارند و شما فتنه گران بدانید حتی اگر با ماسک نفاق و چهره منافقانه هم بیایید و اظهار ندامت از گذشته ‌تان کنید، این مردم منافق را خوب می‌شناسند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در پایان تأکید کرد: 38 سال عمر انقلابی این مردم نشان داده که این مردم، فساد را می ‌شناسند؛ زاویه با رهبری را می ‌شناسند؛ ماسک ‌ها و ژست ‌های دروغی را خوب می ‌شناسند و در نتیجه این مردم گول دروغ را نمی ‌خورند؛ این یک واقعیت است./820/201/ب2

 

 

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۸:۴۲
رییس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی خبر داد؛
رسیدگی به ۴۶ درصد پرونده های دستگاه قضایی استان در شورای حل اختلاف
رییس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی گفت: ۴۶۷ شعبه حل اختلاف در استان فعالیت می‌کنند و ۴۶ درصد از پرونده‌های دستگاه قضایی استان نیز در شوراهای حل اختلاف رسیدگی می‌شود.
۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۸:۳۵
رییس کل محاکم عمومی و انقلاب مشهد خبر داد؛
کاهش ۱۱.۶ درصدی آمار طلاق خراسان رضوی در سال ۹۵
رییس کل محاکم عمومی و انقلاب مشهد با بیان این که در سال ۹۴، ۴۷ هزار پرنده وارده به دادگاه های خانواده داشتیم که در سال ۹۵ به ۴۰ هزار پرونده کاهش پیدا کرد، گفت: بر اثر بنیاد صیانت از خانواده میزان طلاق...
۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۲:۰۲
آیت الله علم الهدی:
دشمنان در صدد تخریب جریان ولایتمدار هستند
امام جمعه مشهد گفت: دشمنان به این نتیجه رسیده اند که مقابله با ما یا امکانپذیر نیست و یا هزینه سنگینی دارد و در نتیجه بنا دارند که اگر می خواهند با ما به مقابله بپردازند، باید به براندازی انقلاب مبادر...
۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۱:۴۵
چند خبر کوتاه از بنیاد بین المللی امام رضا
برگزاری دومین جشنواره ملی بانوی کرامت، گرامیداشت ورود امام هشتم(ع) به نیشابور و امضای تفاهم نامه همکاری میان بنیاد بین المللی امام رضا(ع) با مؤسسه دارالحدیث و نیز شورای هیئات مذهبی کشور اخبار کوتاه...
۱۳۹۶/۴/۷ - ۰۰:۳۳
مسؤول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور مشهد:
آتش به اختیار یعنی در زمینه های فرهنگی منتظر مسؤولان نمانید
حجت الاسلام جباریان با اشاره به تأکید رهبری نسبت به آتش به اختیار بودن تشکل ها گفت: این بدان معناست که تشکل ها به عنوان افسران جنگ نرم باید به صورت ابتکاری و خودجوش با تهاجمات فرهنگی مقابله کنند و اگر...
۱۳۹۶/۴/۷ - ۰۰:۲۱
تولیت آستان قدس رضوی:
بستن باب نقد سبب تباهی جامعه است/ مسؤولان دربرابر انتقاد سعه صدر داشته باشند
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: امر به معروف و نهی از منکر موضوعی تعطیلی ناپذیر و تأخیر ناپذیر است و سستی در این امر آثار زیان بار و جبران ناپذیر فراوانی برای جامعه و نظام دارد.
۱۳۹۶/۴/۷ - ۰۰:۱۴
قائم مقام توليت آستان قدس رضوي مطرح کرد؛
محوریت قرآن در برنامه های ماه رمضان حرم مطهر رضوی
بختیاری گفت: در ماه رمضان امسال توجه ويژه‌ اي به موضوعات قرآني شد و اقدامات گسترده اي براي افزايش سطح و گستره فعاليت هاي قرآني در حرم مطهر رضوي و سطح جامعه صورت گرفت.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۳:۵۴
آیت الله علم الهدی:
امر به معروف و نهی از منکر در مقابله با بدحجابی مقدم بر اقدامات انتظامی است
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: بد حجابی نتیجه بی تفاوتی مؤمنان نسبت به امر به معروف و نهی از منکر است.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۰:۰۵
استاد حوزه علمیه تبیین کرد؛
چرایی ترس از حسابرسی اعمال با وجود وسعت عفو و کرم خداوند
حجت الاسلام والمسلمین درایتی، سختی مسیر برزخ و قیامت و عدل خدا را از دلایل نگرانی بندگان نسبت به عذاب و حسابرسی اعمال دانست و گفت: خداوند به اقتضای کرمش، عادل هم هست و بنا نیست خوب و بد را یکی کند؛ ا...
۱۳۹۶/۴/۵ - ۰۰:۴۳
حجت الاسلام تقوی:
تشویق فرزندان به اقامه نماز نوعی عبادت برای والدین محسوب می شود
مدیر مرکز فقهی جوادالائمه گفت: اگر فرزندانمان را نمازگزار بار آوردیم و آن ها را به روزه تشویق کردیم و اگر به فرزندانمان آموزش دادیم که دروغ نگویند، غیبت نکنند و مال حرام نخورند این یک نوع عمل عبادی اس...
۱۳۹۶/۴/۴ - ۲۲:۴۵
حجت الاسلام ماندگاری تأکید کرد؛
ضرورت برخورد با تخلفات اداری
رییس موسسه سیره روایت شهدا با انتقاد نسبت به حساب و کتاب های ادارات و دستگاه های دولتی، گفت: در این مکان ها حساب و کتاب های مالی از سوی مسؤولان مسخره می شود چرا که وقتی اشتباهات مالی به وجود می آید، م...
۱۳۹۶/۴/۴ - ۲۲:۳۲
مدیر مدارس علمیه حضرت مهدی:
هیچ چیز به اندازه رفتار خوب ما را به خدا نزدیک نمی کند
حجت الاسلام نظافت گفت: هیچ دینی به اندازه اسلام، اجتماعی نیست و هیچ چیز به اندازه رفتار خوب با خلق خدا، ما را به خدا نزدیک نمی کند.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۴:۵۵
دادستان مشهد در انتقاد به برخوردها با حقوق های نجومی:
حق موضوع حقوق های نجومی ادا نشد
دادستان مشهد ضمن انتقاد از شهید شدن موضوع حقوق های نجومی و عدم ارائه گزارشی مستند به شعبه برای پیگیری قضایی به بحث منع برگزاری کنسرت در مشهد طبق نظر علما پرداخت و از وقوع جرایم خلاف شرع و قانون در این...
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۴:۴۵
رییس کل دادگستری خراسان رضوی مطرح کرد؛
جلوگیری از تعطیلی چند واحد تولیدی و بیکاری کارگران
حجت الاسلام مظفری در گزارشی از کاهش پرونده های قضائی، کاهش ۶۰ درصدی جرائم خاص، رفع تصرف اراضی دولتی، تخلفات در انتخابات، نظارت بر زندان و کاهش جمعیت کیفری، نظارت سه گانه بر دستگاه قضا، کار جهادی در م...
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۸:۱۸
طی فراخوانی اعلام شد؛
موضوعات همایش «اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد»
موضوعات فراخوان همایش «اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی فرهنگی در سبک زندگی امام سجاد» در دو بخش «اقتصاد مقاومتی» و «سبک زندگی فرهنگی اجتماعی» اعلام شد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۸:۱۶
مدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان تأکید کرد؛
لزوم استفاده از فضای مجازی برای مقابله با دشمنان اسلام
حجت الاسلام صابری تولایی گفت: آنچه دشمن به عنوان فضای مجازی برضد فرهنگ و دین به کار می برد را برای ضربه زدن به خودش استفاده کنید.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۸:۱۲
به همت مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی؛
۴۰۰ نوجوان مشهدی در مراسم اعتکاف رضویون شرکت کردند
مراسم معنوی اعتکاف رضویون ویژه نوجوانان با حضور ۴۰۰ نوجوان مشهدی برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۸:۱۰
همزمان با آخرین روز اعتکاف ماه مبارک رمضان؛
خدام بارگاه منور رضوی معتکفان را بدرقه کردند
همزمان با آخرین روز از مراسم معنوی اعتکاف، آئین وداع معتکفان مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی با بدرقه معتکفان از سوی خدام برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۲۳:۰۹
آیت الله میرباقری:
سبک زندگی مؤمنانه جدا از سبک زندگی کافران است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فراعنه امروز که دنیا را جهنم کرده اند و با توحید مبارزه می کنند، کفر را به شیوه سبک زندگی تغییر می دهند، گفت: چرا که سبک زندگی مؤمنانه جدا از سبک زندگی کافران ا...
۱۳۹۶/۴/۳ - ۲۰:۱۱
رییس ستاد اقامه نماز:
حرف های مبلغان باید مستند به آیات و روایات باشد
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در جلسه پایانی مهارت های تبلیغی در قرآن با انتقاد از شیوه تبلیغی برخی از مبلغان، گفت: حرف های مبلغان باید مستند به آیات و روایات باشد.