Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - باید شبیه ولی فقیه شویم تا دشمن نفوذ نکند
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ Thursday, April 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۴:۵۵
شناسه خبر: ۴۷۹۴۶۳
 
مدیر مسؤول هفته نامه «9 دی»:
باید شبیه ولی فقیه شویم تا دشمن نفوذ نکند
حجت الاسلام رسایی، بی تقوایی، دنیاطلبی، مدیریت ضعیف و نبود قدرت اجتهاد را بسترهای نفوذ دشمن دانست و گفت: شبیه ولی فقیه شویم تا دشمن نفوذ نکند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، حجت الاسلام حمید رسایی، مدیر مسؤول هفته نامه «9 دی»، پیش از ظهر امروز در نشست بصیرتی« زنده باد مرگ بر آمریکا» که در مدرسه علمیه امام صادق(ع) خوراسگان برگزار شد، گفت: فتنه همواره یک ضلعی دارد که در آن صدای دشمن از دهان جبهه خودی بلند می شود و مردم هم در این موارد دچار تردید می شوند و چون این سخن از زبان به ظاهر خودی ها بیرون می آید حرف دشمن را باور می کنند، ضلع دیگر فتنه حمایت دشمنان خارجی از جریان فتنه در داخل است.

وی ادامه داد: در جنگ صفین حرف معاویه از زبان اشعث بیرون آمد، اشعث روایاتی هم در زمینه صلح میان مسلمانان از پیامبر(ص) به میان آورد، در فتنه 88 هم افرادی که خود را منتسب به امام(ره) می دانستند و صحبت های امام(ره) را به نفع خود تفسیر می کردند، از ابتدای انقلاب بحران های بیرونی کم نداشتیم و 4 کودتاه در کشور صورت گرفت که آخرین آن ها کودتای نوژه بود، حمله مستقیم آمریکا در طبس هم داشتیم، اما هیچ کس به این کودتاها فتنه نمی گفت چون دشمنی دشمن در آن ها برای همه واضح بود.

مدیر مسؤول هفته نامه «9 دی» افزود: با گذشت 10 سال از انقلاب نخستین فتنه در موضوع آقای منتظری پیش آمد که خیلی ها قدرت هضم آن را نداشتند و دچار تردید شدند، امام علی(ع) فرمودند« حق را بشناس تا اهلش را بشناسی، حق را افرد مشخص نمی کنند» ، آقای منتظری محکم ترین کتاب از لحاظ فقهی در باب اثبات ولایت فقیه نوشته بودند، اما در همان قصه دشمنان بیرونی طرف آقای منتظری را گرفتند، برخی توده ها نتوانستند تحلیل کنند و فتنه ایجاد شد.

حجت الاسلام رسایی بیان داشت: 10 سال بعد فتنه دوم یعنی فتنه اصلاحات آمریکایی پیش آمد، جریانی از افراد با سابقه انقلابی و دارای منصب در دوران امام خمینی(ره) که در جبهه خودی قرار داشتند ایجاد شد، جبهه پر دامنه ای ایجاد شده بود که از نهضت آزادی تا ضد انقلاب آن سوی مرزها را شامل می شد، آمریکایی ها در آن زمان می گفتند ما در ایران شاهد جریانی هستیم که مهمترین رکن انقلاب را هدف گرفته است.

وی ابراز داشت: 10 سال بعد فتنه سبز و جریان ادعای تقلب در انتخابات شکل می گیرد، ضلع درونی پررنگ آن نخست وزیر دوران امام(ره) بود، آن ها ادعای تقلب می کردند و عده ای از مردم هم به اعتبار حرف آن ها تقلب را پذیرفته بودند، ضلع بیرونی و حمایت امریکا و اسراییل هم وجود داشت.

مدیر مسؤول هفته نامه «9 دی»، افزود: در آینده هم فتنه هایی خواهد بود، این فتنه ها علیرغم مشکلاتی که ایجاد می کنند و ضررهایی که دارد، در مجموع به نفع انقلاب هستند و نقش واکسن را برای انقلاب ایفا می کنند، فتنه ها سبب رو شدن برخی واقعیات می شود، ما هر چقدر هم خرج می کردیم نمی توانستیم اینگونه ماهیت واقعی برخی افرد را به مردم معرفی کنیم، این افراد می توانستند لطمات سنگین تری را در آینده به انقلاب بزنند.

فتنه آینده فتنه بزک کردن شیطان بزرگ در قالب نسخه های مختلف برجام است

حجت الاسلام رسایی ‏‏توضیح داد: فتنه آینده فتنه بزک کردن شیطان بزرگ است که می گوید مردم اگر می خواهید مشکل تحریم ها و مشکل معیشتی حل شود باید در برابر آمریکا کوتاه بیاییم و نسخه های برجام 1 و 2 را ارائه می دهند، این موضوع در دستور کار جدی برخی جریان ها قرار دارد.

وی گفت: سال 88 بعد از 8 ماه با وقوع حماسه 9 دیماه داستان تقریباً تمام شد، اما فتنه جدید تاکنون 3 سال طول کشیده، امروز برجام مانند مرده گندیده ای می ماند که حتی طرفداران آن هم حاضر نیستند بالای سر آن فاتحه بخوانند، تنها برخی سعی می کنتد آن را مهم جلوه دهند که البته مردم هم باور نمی کنند.

حجت الاسلام رسایی ‏‏ابراز داشت: امام معصوم می فرماید« همواره شیطان عده ای را به ما نزدیک می کند که اعتقادی هم به ما ندارند اما با نزدیک شدن به ما بالا می روند و مردم آن ها را می بینند و از آنجا به بعد ما را تکذیب می کنند» ، در انقلاب ما هم همین طور است، عده ای خود را به امام(ره) نزدیک کردند و خود را به عنوان یار امام(ره) هم مطرح کردند اما بعدها مدعی شدند که امام(ره) مخالف با شعار مرگ بر آمریکا بودند.

وی توضیح داد: بعضی از این افرد از ابتدا اعتقادی به امام نداشتند و ابهت امام(ره) اجازه نمی داد تا مواضع خود را علنی کنند و خودشان هم الان اعتراف به این واقعیت می کنند، برخی از افراد این دست هستند، اما عده ای هم از اول خوب بودند و اعتقاد داشتند و  به مرور زمان استحاله شدند.

نفوذ ریشه اصلی پیدایش فتنه است

مدیر مسؤول هفته نامه «9 دی»، ابراز داشت: ریشه اصلی پیدایش فتنه نفوذ است، وقتی کسی در جبهه خودی حرف دشمن را می زند یعنی مشمول نفوذ دشمن شده است، البته نفوذ به شکل های مختلف اتفاق می افتد.

حجت الاسلام رسایی تصریح کرد: مردود شدن ها همیشگی نیست و معلوم نیست آن فرد بر موضع غلط خود استمرار داشته باشد، مصداق آن هم زهیر از اصحاب امام حسین(ع) است که ابتدا عثمانی بود؛ اما بعدها متوجه اشتباه خود شد و به مقام بالای یاری سیدالشهدا(ع)رسید، زهیر ازخواص طرفدار حق سرشناش شد که امروز همه او را به عنوان خواص مقبول و نه مردود می شناسیم و در منابر از او به نیکی یاد می کنیم، از طرف دیگر هم شمر در صفین یار امیرمؤمنان(ع) بود؛ اما در کربلا منحرف شد و ما او را از اشقیاء می دانیم.

وی بیان داشت: در فتنه آینده ممکن است عده ای از افرادی که تا به امروز در خط انقلاب بوده اند منحرف شوند و به جبهه دشمن بپیوندند، اما جایگاه ولایت فقیه همواره نفوذ ناپذیر بوده است، اگر بیرق اسلام امروز برافراشته است این حاصل تلاش امام خمینی(ره) است که توانست اسلام را زنده کند، 10 سال امام(ره) و 28 سال هم رهبر معظم انقلاب زمام رهبری را در دست داشتند اما هرگز دچار نفوذ نشدند.

شبیه ولی فقیه شویم تا دشمن نفوذ نکند

مدیر مسؤول هفته نامه نه دی اظهار داشت: هم اینک رهبران برخی کشورها در طول تاریخ مشمول نفود شده اند، بهترین مدل نفوذناپدیری الگوی ولایت فقیه است، اگر می خواهیم دچار انحراف و مشمول نفوذ دشمن نشویم باید خودمان را شبیه ولی فقیه کنیم، باید در عصر غیبت امام زمان(عج) خودمان را شبیه به نائب امام که همان ولی فقیه است بکنیم.

حجت الاسلام رسایی ‏گفت: نفود یا محصول بی تقوایی است یا دنیا طلبی، متقی بودن منافاتی با دنیاطلبی ندارد، برخی افراد ثروت فراوانی دارند اما بی دین هم نیستند و ثروت را از راه حلال کسب کرده اند، دشمن می تواند در چنین انسانی نفوذ کند، امیرمؤمنان(ع) جزء کسانی بود که بیشترین کار را می کرد و بیشترین سرمایه را هم داشت؛ اما ثروت خود را وقف می کرد و آن را برای خود بر نمی داشت و سطح زندگیش را در سطح ضعیف ترین اقشار مردم نگه می داشت.

وی افزود: گاهی نفوذ به دلیل ترس در افراد اتفاق می افتد، گاهی برخی افراد هم متقی هستند و هم دنیا طلب نیستند، اما شجاعت امام و رهبری را ندارند، رکن چهارم قدرت مدیریت است، مدیریت قوی جلوی نفوذ را می گیرد، گاهی هر 3 اصل قبلی در فردی وجود دارد اما چون مدیر ضعیفی است و دیگران او را مدیریت می کنند مشمول نفوذ دشمن می شود.

مدیر مسؤول هفته نامه «9 دی»، بیان داشت: قدرت استنباط احکام و اجتهاد هم عامل مهم دیگر برای دور شدن از نفوذ دشمن است، گاهی فردی متقی است، دنیاطلب هم نیست، مدیر قوی هم هست، شجاع هم هست، اما چون نه خودش مجتهد است و نه مقلد عالم است، پروژه نفوذ دشمن روی او صورت می گیرد، ولی فقیه کسی است که هم باتقواست، هم دنیاطلب نیست، هم شجاع  و مدیر و مدبر و مجتهد است، ما هم اگر می خواهیم نفوذ روی ما صورت نگیرد باید این 5 رکن را در خود تقویت کنیم، اگر قدرت اجتهاد نداریم باید مقلد قوی باشیم. /869/201/ص

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۰۴:۲۲
با بخشنامه دولت؛
دستگاه ها موظف به استفاده از پیام رسان های داخلی شدند
دولت در بخشنامه ای دستگاه‌های دولتی، قوای سه گانه و نهادهای عمومی غیر دولتی را موظف کرد که ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخ...
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۷:۰۱
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
تمام دستگاه‌ها در مورد رسیدگی به امور جانبازان مسؤول هستند
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شهیدی گفت: تمام مسؤولان، دستگاه‌ها و سازمان‌ها در خصوص رسیدگی به امور جانبازان عزیز مسؤول هستند و این مسأله تنها وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۶:۵۲
وزیر دفاع:
ایران همچون گذشته به صورت همه جانبه از ملت عراق حمایت خواهد کرد
امیر حاتمی، ضمن تبریک پیروزی‌های بزرگ عراق بر تروریسم، بر آمادگی همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت عراق همچون گذشته تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۸:۴۵
سرلشکر باقری:
«محاسبه‌ناپذیری» چگونگی پاسخ ایران به تهدیدات کابوس دشمنان است
رییس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی گفت: ارتش و سپاه، «محاسبه‌ناپذیری» چگونگی پاسخ‌گویی خود به تهدید و تعرض عملی محتمل را به واقعیت غیرقابل انکار اردوگاه دشمنان تبدیل کرده‌اند.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۸:۰۷
بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب در پی تجاوز موشکی آمریکا به سوریه
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پی تجاوز موشکی آمریکا به سوریه بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت: این تجاوز آشکار ناقض حقوق بین الملل و حتی قوانین جاری ایالات متحده است.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۸:۰۵
بیانیه وزارت دفاع به مناسبت ‌روز ارتش:
ارتش توان دفاعی و قدرت بازدارندگی ایران را تضمین کرده است
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: نو شوندگی در ابعاد مختلف، متناسب با الزامات و مقتضیات زمانی و مأموریتی از قابلیت‌ها و راهبردهای تردیدناپذیر ارتش انق...
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۲:۱۲
سردار کوثری در گفت وگو با رسا:
حمله به سوریه نشانه ضعف و عصبانیت کشورهای غربی است ‌| جبهه مقاومت ساکت نخواهد نشست
جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله حملات آمریکا و متحدانش به سوریه را فرو رفتن بیشتر در باتلاق دانست و گفت: جبهه مقاومت ساکت نخواهد نشست و ضرباتی بر پیکر آن‌ها وارد خواهد کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۲۳:۰۸
کشف محموله کلان مواد منفجره در مرزهای شرقی کشور
سربازان گمنام امام زمان(عج) محموله کلان مواد منفجره را که قرار بود با پوشش مواد مخدر از مرزهای شرقی به کشور وارد شود، کشف و ضبط کردند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۲۳:۰۳
سرلشکر جعفری:
نظام اسلامی با وجود همه دشمنی‌ها استوار باقی خواهد ماند
فرمانده کل سپاه گفت: نظام اسلامی و انقلابی که از ایران شکل گرفت در راه اصلی خود قرار دارد و با استحکام و پتانسیلی که در مناطق ایجاد شده است نظام اسلامی استوار باقی خواهد ماند.
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۲۲:۳۹
سخنگوی شورای نگهبان مطرح کرد؛
استاندارد‌های دوگانه؛ نرخ همیشگی آمریکا و غرب
کدخدایی گفت: این سؤال وجود دارد که آیا حملات صدام با سلاح شیمیایی به مردم ایران و عراق متفاوت از این حملات بوده است و یا هم چون همیشه هر جا که به نفع آمریکا باشد حملات شیمیایی خوب و در غیر این صورت ب...
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۱۴:۱۲
سخنگوی وزارت امورخارجه:
مهاجمان به سوریه دچار خطای استراتژیك شدند | واکنش به بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب
قاسمی در نشست هفتگی خود با خبرنگاران به بیانیه ضد ایرانی اتحادیه عرب و حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه واکنش نشان داد.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۱۵:۲۶
بررسی تجاوز جنایت کارانه به سوریه؛
از شکست سیاست های مثلث شیطانی عبری، غربی و عربی تا تثبیت قدرت مقاومت
حملات کور و بی اثر اخیر نشان دهنده عجز مثلث شیطانی عبری، غربی و عربی در برابر جبهه مقاومت و ناشی از عصبانیت آنان از دستاوردهای مقاومت و نیروهای سوری در مقابله با تروریست های تکفیری است.
۱۳۹۷/۱/۲۶ - ۰۰:۰۴
کدخدایی:
هیچ‌كشوری نمی‌تواند علیه امنیت ایران غلطی بكند
سخنگوی شورای نگهبان گفت: امنیت حقیقی را ما در جمهوری اسلامی ایران داریم كه حاصل ایثارگری‌های شهدا، جانبازان و مردم خوب میهن اسلامی است كه نه آمریكا و نه هیچ‌كشور دیگری، نمی‌تواند علیه امنیت ایران غلط...
۱۳۹۷/۱/۲۵ - ۱۸:۵۳
کوشکی در گفت‌وگو با رسا:
مسؤولانی که به تولید داخلی ضربه می زنند محاکمه شوند
کوشکی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی با محاکمه مسؤولانی که با خرید کالای خارجی ارز کشور را به جیب تولید کننده خارجی سرازیر می‌کند محقق می‌شود، گفت: دولتمردانی که شعار سال را رعایت نمی‌کنند باید م...
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۷:۳۵
امیر حیدری:
روزشمار نابودی رژیم صهیونیستی را در تقویم های خود ثبت می کنیم
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این که روزشمار نابودی رژیم صهیونیستی را در تقویم های خود ثبت می کنیم، گفت: گذشت زمانی که صهیونیست ها تهدید می کردند، امروز هرگونه تعرضی با برخورد قاطع ایران رو به رو خ...
۱۳۹۷/۱/۲۴ - ۱۵:۱۲
امیر سیاری:
آماده مقابله با هرگونه تهدیدی هستیم
رییس ستاد مشترک ارتش با تأکید بر این که برای مقابله با هرگونه تهدیدی آماده هستیم، گفت: نیروهای مسلح کشورمان این آمادگی را دارند که برای حفظ انقلاب در تمام عرصه ها حاضر باشند.
۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۲۳:۰۶
حجت الاسلام محسنی اژه ای:
تلگرام ابزاری برای خدشه وارد کردن به استقلال است
سخنگوی قوه قضائیه گفت: تلگرام نیز در واقع ابزاری برای خدشه وارد کردن به استقلال کشور است و به همین دلیل به صورت عقلانی باید از این منظر به آن نگاه شود و در برابر آن مقابله کرد.
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۲۰:۰۸
میرسلیم در گفت وگو با رسا:
حركت تجدیدنظر طلبانه نسبت به ریشه‌هاى انقلاب "ارتجاع نو" است
رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه نوعى بازگشت به عقب نسبت به ارزش‌هاى انقلاب اسلامى، در برخى طیف‌هاى ضربه خورده از انقلاب رخ داده است، گفت: «ارتجاع نو» همان حركت تجدیدنظر طلبانه نسبت ب...
۱۳۹۷/۱/۲۱ - ۱۸:۵۹
وزیر دفاع:
توصیه می‌کنیم دشمنان قدرت نظامی ایران را آزمایش نکنند
امیر حاتمی گفت: ما به دشمنان توصیه می کنیم هیچ وقت قدرت ملت ایران را آزمایش نکنید، چراکه خون شهدا در رگ تک تک جوانان این مرز و بوم جاری است.
۱۳۹۷/۱/۱۸ - ۱۲:۰۵
کانون دانشگاهیان ایران اسلامی:
وظیفه دولت مهیا کردن شرایط برای تولید و مصرف کالای ایرانی است
کانون دانشگاهیان ایران اسلامی درباره وظایف خطیر دولت برای تحقق شعار سال ۹۷ بیانیه‌ای صادر کرد.