Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تکلیف مدیریت فرهنگی کشور مشخص نیست
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ Tuesday, July 17, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۷:۵۲
شناسه خبر: ۴۷۸۷۳۲
 
صفار هرندی:
تکلیف مدیریت فرهنگی کشور مشخص نیست
صفار هرندی گفت: برخی در کشور اعتقادی به مدیریت فرهنگی و تهاجم فرهنگی دشمن ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، بعد از ظهر امروز در دانشگاه اصفهان، با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حقیقت یک هجوم بود به ارزشهای نادرست حاکم بر زمان خودش، گفت: ارزشهای زمان قبل انقلاب ناشی از فرهنگ غرب بود که ریشه در شرایط پس از رنسانس و انقلاب کبیر فرانسه داشت.

وی در ادامه افزود: به نوعی دو قرن دنیا تحت تهاجم فرهنگی بود که این فرهنگ در بستر خود در فرانسه و انگلستان در محیطی که محصول تضادها و تقبلاهای آنها بود و این ضد ارزشها به دیگر جوامع صادر شده بود و میان دیگر ملتها رخنه کرده بود، با انقلاب اسلامی ما تهاجم فرهنگی علیه بنیادهای فرهنگی غرب را آغاز کردیم، ارزشهای غربی یک سره انسان را بند به زمین می‌خواهد، این انسان خدایی که پس از شکل گیری جریانهای غربی حاکم شد این فراتر از انسان گرایی در حقیقت انسان خدایی است و در همین دوره است که نیچه می‌گوید اکنون در غرب خدا مرده است.

فرهنگ غربی همه چیز را بر مبنای لذتهای مادی قرار داده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انسان محوری در فرهنگ غرب و اومانیسم، اظهار کرد: فرهنگی که همه چیز را بر مبنای لذتها و دنیا پایه ریزی می‌کند قواعدش با قواعدی که از وجدان انسان نشأت گرفته است فاصله بسیاری خواهد داشت، در جامعه نوین غربی منکراتی که ما از آنها پرهیز می‌کنیم نه تنها منکر نیست بلکه حق اشخاص محسوب می‌شود، فاصله گرفتن از خدا محوری موجب می‌گردد تا هیچ ارزشی جز انسان محوری برای اشخاص مطرح نباشد.

صفارهرندی علت تقابل میان انقلاب اسلامی و غرب را در حالت اوج و بدون مشابه عنوان کرد و گفت: این تضاد بنیادین است و به مباحث اولیه شناخت نسبت به عالم باز می‌گردد، انقلاب اسلامی یک شورش و یک انقلاب به معنای واقعی علیه مبانی غرب بود، انقلاب کبیر فرانسه برای ارزشهای دم دستی صورت گرفت، این انقلاب برای نان بود و نام دیگر آن انقلاب نان است، اما همین انقلاب هم در تاریخ جهان تأثیر بسزایی داشت، اما بعد از آن انقلاب جدی و مهمی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه غرب دعوت به خود می‌کند و اسلام دعوت به خداوند، تصریح کرد: انسان انقدر می‌تواند در اسلام ارتقا پیدا کند که خلیفه خداوند در زمین بشود، اومانیسم می‌گوید انسان حاکم بر زمین است و خط و ربطی به ما بعد آن ندارد اما اسلام انسان را حکم بر خلقت معرفی می‌کند که با نزدیک شدن به خداوند و معنویات می‌تواند به کمال برسد.

چهره‌های جوان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درخشیدند

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به بروز توطئه‌ها علیه اقوام انبیای الهی به علت ضعف ایمان در آنها، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی دعوت را مطرح کرد اما استعدادی که این مسیر تازه گشوده شده را قبول کند در بخشی از جامعه وجود داشت و اتفاقهای بزرگی در ادامه این حرکت رخ داد، درخشش چهره‌های جوانی که در ابتدای جوانی کاری کردند که کار بزرگان بود، جوانهایی که بعضی از پشت میز دانشگاه آمدند و برخی حتی سنشان به دانشگاه هم نرسیده بود، اینها در محیط با صفا و معنویدفاع مقدس خوش درخشیدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: صنایع فرهنگی نظیر سینما و تئاتر و دیگر هنرهای مرتبط نسبت به انقلاب اسلامی و فرهنگ آن مقاومت می‌کردند و علت آن این است که تولد این هنرها در غرب و در عمق فرهنگ اومانیستی بوده است، موسیقی در ابتدای انقلاب در فرهنگ ما جایی نداشت و امام خمینی موسیقی حلال را به جامعه معرفی کرد.

وی با اشاره به تحریم برخی از شاخه‌های هنر در پیش از انقلاب اسلامی، عنوان کرد: در برخی از عرصه‌های هنری زمینه و سابقه کشور به نحوی بود که به راحتی با انقلاب هم خوانی پیدا کرد اما در عرصه مطبوعات دست انقلابی‌ها و طیفهای مذهبی خالی بود، همه هنر و بضاعت ما در عرصه مطبوعات یک نشریه مکتب اسلام بود که بسیار مبتدی و ساده هم بود.

در انقلاب اسلامی باید فعالیتهای بنیادین فرهنگی انجام شود

صفارهرندی انقلاب اسلامی را یک پدیده فرهنگی دانست و تصریح کرد: در چنین انقلابی باید کارهای بنیادین در زمینه فرهنگی صورت بگیرد، اسلامی سازی سینما یکی از این فعالیتها بود، سینمای اسلامی یعنی سینمایی که ارزشهای ناب اسلامی در آن شکل پیدا کند، کسانی که بویی از فرهنگ دینی نبرده بودند در این حوزه فعالیت داشتند و یک وفاق زیادی میان انقلاب و چنین مقوله‌هایی وجود داشت تا زمانی که یک نسلی به وجود آمد که به عنوان جریان دینی سینما وارد میدان شدند.

وی با بیان اینکه همین جریان شکل گرفته در سینما نیز نیازمند مراقبت بودند تا به سرنوشت مخملباف دچار نشوند، اظهار کرد: در بخش فرهنگ عمومی که مهمترین شعبه فرهنگ در قصه سبک زندگی است مربوط می‌شود به ناکارامدی ما در مهندسی فرهنگی و اساسا مشکل داشتیم در اینکه آیا فرهنگ مدیریت شدنی است یا اینکه خود به خود پدید می‌آید و این بحث همچنان هم ادامه دارد و بر سر آن بحث وجود دارد.

وزیر ارشاد دولت نهم با تأکید بر لزوم اهتمام ویژه به مدیریت فرهنگ جامعه، در ادامه به تبعیت برخی در حوزه مد و پوشش و مسائل فرهنگی از اشخاص مشهور که دارای بینش و معرفت ضعیف هستند، افزود: مشکلاتی که در حوزه فرهنگ وجود دارد مربوط به دست اندرکاران است و بخش عمده آن به مسؤولان مربوط می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مسؤولان فکر می‌کنند که همه چیز به آنها مربوط می‌شود و دیگران در زمینه فرهنگ دخیل نیستند، فعالیتهای هر مدیر و وزیر و مسؤولی در حوزه فرهنگ اثرگذار است، اینجا است که اهمیت مهندسی فرهنگی که رهبر انقلاب در اواخر دولت اصلاحات متذکر شدند به خوبی مشخص می‌شود.

برای تأمین زیرساختهای کشور نباید به هر کاری دست زد

وی خاطرنشان کرد: کسی حق ندارد برای تأمین زیرساختهای کشور دست به هرکاری بزند، همانطور که نباید برای ساخت جاده درختان را قطع کرد، امروزه متأسفانه از درختهای وجودی خود غافل هستیم و نسبت به نابودی فرهنگ پیشین خود بی اعتنا هستیم، سبک معماری ما دگرگون شده است و دیگر اندرونی وبیرونی ما باهم تفاوتی ندارد و حریمها در خانه و منزل ما از بین رفته است.

صفارهرندی با اشاره به مشکلات متعدد در حوزه شهرسازی در کشور، اظهار کرد: در گذشته در اطراف مساجد شهر ساخته می‌شد اما امروزه شاهد هستیم مناطق مسکونی ما و شهرکهای ما فاقد مسجد هستند و حتی برخی از ساخت مسجد ممانعت می‌کنند، علت بروز این مشکلات و مشکلات دیگر از این دست مهندسی نشدن انقلاب است.

وی با بیان اینکه ستاد انقلاب فرهنگی که در ابتدای انقلاب تشکیل شد قرار بود دانشگاه را با ارزشهای اخلاقی و انسانی تطبیق دهد، تصریح کرد: این ستاد فعالیت عجولانه و در حر تغییر صورتهای ظاهری داشت، ما شورای انقلاب فرهنگی تشکیل دادیم اما چیزی که خروجی این شورا بود چنان نبود که همه جوانب را به درستی بشناسد و نسبت به آن اقدام کند.

برخی به مدیریت فرهنگی و تهاجم فرهنگی اعتقاد ندارند

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به عدم درک صحیح برخی افراد از مسائلی نظیر مدیریت فرهنگی و تهاجم فرهنگی، عنوان کرد: کشورهایی که اعتقاداتی نظیر ما ندارند به تهاجم فرهنگی اعتقاد دارند و تلاش می‌کنند با پالایش محصولاتی که وارد کشورشان می‌شود در زمینه فرهنگی مهندسی داشته باشند و مانع از تهاجم فرهنگی شوند اما متأسفانه بعضی افراد در داخل کشور اعتقادی به مدیریت فرهنگی و تهاجم فرهنگی ندارند.

صفارهرندی با اشاره به تهیه سند مهندسی فرهنگی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: چون این سند در دولت قبلی تهیه شده است دولت کنونی مانع از اجرای آن می‌شود و به هر بهانه‌ای که شده است آن را اجرا نمی‌کند، این گونه برخوردها در پروژه‌ای نظیر مسکن مهر هم دیده می‌شود، حکومت دنباله دار است و دولتها باید بدانند که باید دنباله اهداف حاکمیت حرکت کنند، حتی برخی قولهایی که در طاغوت داده شد به دلیل مطلوب بودن پس از انقلاب پیگیری شد و ادامه داشت، نباید اینطور باشد که دولتها مصوبات یکدیگر را یکی پس از دیگری کنار بگذارند.

وی رهبر معظم انقلاب را فرهنگی‌ترین شخصیت کشور عنوان کرد و افزود: حتی کسانی که با ایشان زاویه دارند معترف به دیدگاه‌های عمیق ایشان در حوزه فرهنگ هستند، زمانی که وزیر ارشاد بودم اهالی سینما را به دیدار ایشان بودیم و پس از جلسه با ایشان کسانی که چندان میانه‌ای هم با انقلاب نداشتند از عمق نگاه و دیدگاه‌های عمیق ایشان نسبت به مسائل فرهنگی و به ویژه حوزه سینما و تلویزیون متعجب شده بودند.

دولت مانع اجرایی شدن سند تحول فرهنگی شده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی دارای بالاترین میزان اختیارات و امکانات برای تغییر و تحول در حوزه فرهنگ است، همین شورای عالی انقلاب فرهنگی گاهی مسائلی را تصویب می‌کند که دولت قبول نمی‌کند، نظیر سند تحول فرهنگ که دولت یازدهم آن را قبول نمی‌کند در حالی که رییس جمهور خود رییس این شورا است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم، با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیازمند یک ستاد اجرایی است، تصریح کرد: ضرورت تشکیل یک ستاد برای هماهنگی و پرهیز از موازی کاری‌های زائد در شورا و نهادهای فرهنگی که حدود 40 دستگاه می‌شوند بسیار احساس می‌شود.

وی ادامه داد: شاید در ابتدای انقلاب خیال ما از حوزه فرهنگ به دلیل اینکه شخصیتهای سیاسی کشور فرهنگی نیز بودند راحت بود، یک زمانی اینترنت مطرح شد و ما سریع آن را پذیرفتیم و نسنجیده نسبت به آن اقدام کردیم و با مشکلاتی روبرو شدیم ولی کشورهایی که ملاحظات اخلاقی و دینی و فرهنگی نداشتند از همان ابتدا نسبت به ورود اینترنت فیلتر گذاری انجام دادندو مردم اینها با اینترنتی آشنا شدند که از همان ابتدا فیلتر گذاری شده بود.

صفارهرندی با اشاره به ضعفهای موجود در جلوگیری از تهاجمات فرهنگی و مقابله با فرهنگهای مهاجم در کشور، عنوان کرد: کشوری نظیر مالزی تمام شبکه‌های ماهواره‌ای را فیلتر کرده و با پخش با تأخیر مشکلات موجود در آنها را برطرف کرده است اما ما اقدام کردیم به ممنوعیت ماهواره و دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی در این حوزه.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: انقلاب ما کمتر از 40 سال دارد، در حالی که انقلاب دیگر کشورها 370 سال سن دارد، از بعد از انقلاب کبیر فرانسه تا 100 سال چندین مرتبه انقلاب دست به دست شد و چندین مرتبه بین سلطنت و جمهوری حکومت دست به دست شد، ما باید خدا را شکر کنیم که آزمون و خطاهای ما موجب سرنگونی انقلاب اسلامی نشده است.

رهبر معظم انقلاب دلبسته جوانان انقلابی هستند

وی رهبر معظم انقلاب را دلبسته به فعالیتهای نسل جوان دغدغه‌مند نسبت به مسائل فرهنگی و انقلاب اسلامی دانست و افزود: امروزه مدیریت دفاعی ما افتخار امیزترین بخش مدیریتی کشور است و این حوزه مدیریتی حامی دیگران هم شده است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در حوزه فرهنگ هم با استفاده از جوانان و اشخاص دارای دغدغه و دلسوزی فارغ از مسائل دنیایی و حزبی می‌توان استفاده کرد، در دیگر عرصه‌ها نیز باید چنین مسأله‌ای صورت بگیرد، نیازمند جریان مردمی در حوزه فرهنگی هستیم و لازم است که همانطور که رهبر انقلاب فرمودند بار فرهنگ بر دوش مردم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عدم توان دخالت وزارت ارشاد در فعالیتهای فرهنگی داخل دانشگاه‌ها، اظهار کرد: با افتخار عرض می‌کنم نسبت به دوره ماقبل من خروجی‌های ما در حوزه سینما و تلویزیون و کتاب بسیار ارزنده و فاخر بود، در دولت اصلاحات وزارت ارشاد تنها بودجه برای فعالیت مؤسسات قرآنی تأمین می‌کرد و کار دیگری به فعالیتهای قرآنی نداشتند.

وی با بیان اینکه کسانی که باید از فعالیتهای ما در عرصه فرهنگ حمایت می‌کردند حمایتی از ما نداشتند، گفت: اوضاع فرهنگ با مدیرانی که اهل مطالعه نیستند درست نمی‌شود، مدیری که کتاب نمی‌خواند نمی‌تواند دغدغه کتاب داشته باشد./201/1304/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۶:۲۴
آيت الله نمازي:
مشکلات اقتصادي کشور به دليل ضعف مديريتي است
نماينده ولي فقيه در كاشان با تأکید بر اينکه مشکلات اقتصادي کشور به دليل ضعف مديريتي است، گفت: معرفت رمز پيروزي در برابر تهديدات و شبيخون فرهنگي دشمن است.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۰۴
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
استکبار جهانی از جمهوری اسلامی ایران هراس دارد
امام جمعه موقت اصفهان گفت: بی احترامی ها و هتک حرمت هایی که از سوی استکبار جهانی در رسانه های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران به راه افتاده است به خاطر هراسی است که آن ها از روبرو شدن با ما دارند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۲۰:۱۰
آیت الله مهدوی:
عدالت محض گاهی برای انسان قابل پذیرش نیست
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: عدالت به معنای دادن حق به صاحب حق است و ظلمی در آن وجود ندارد ولی گاهی سبب ناراحتی می شود.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۲۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان مطرح کرد؛
برگزاری چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن| اقدامات و دستاوردهای اوقاف اصفهان در سال جاری
حجت الاسلام صادقی با اشاره به برگزاری چهلمین دوره مسابقت سراسری قرآن کریم مرحله استانی در اصفهان، گفت: دانشجویان و حوزویان بیشترین نقش آفرینی در زمینه ثبت و شناسایی موقوفات را دارند و باید از ظرفیت‌ها...
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۱۹
آیت الله مهدوی:
حضور در قبرستان تداعی کننده فنای دنیا است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور چند ساعته در قبرستان، فنای دنیا را به خوبی به دل انسان می اندازد البته مشروط به این که انسان به تنهایی در قبرستان حضور پیدا کند.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۱:۴۳
با حضور نماينده ولي فقيه در كاشان؛
دهمين جشنواره ملي فرهنگي ‹‹آه و آهو›› در شهرستان كاشان آغاز شد
آيين افتتاحيه دهمين جشنواره ملي فرهنگي ‹‹آه و آهو›› همراه با پانزدهمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع) در شهرستان كاشان همزمان با ميلاد حضرت معصومه(س) و با حضور آيت الله نمازي برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۸:۳۲
آيت الله نمازي:
حج دانشگاهی كوتاه مدت و فشرده است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: حج درحقيقت يك دانشگاه كوتاه مدت و فشرده اي است كه خداوند سالي يكبار بندگان خودش را فراخوان كرده و مسائل مهمي را به آنها آموزش مي دهد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۳۸
امام جمعه موقت كاشان:
دلبستگي به كفار و استكبارجهاني بالاترين منكر است
امام جمعه موقت كاشان گفت: امروز بالاترين معروف در كشور وحدت و بالاترين منكر دلبستگي به كفار و غرب و استكبارجهاني است و هيچ منكري از اين بالاتر نيست و سرسلسله همه منكرات است.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
پیمودن صراط مستقیم امیرمؤمنان مفیدترین عامل در زندگی است
امام جمعه موقت اصفهان گفت: هیچ عاملی برای فرد مفیدتر از پیمودن صراط مستقیم امیرمؤمنان(ع) نخواهد بود و شیعه امیرمؤمنان(ع) باید در گفتار و کردار دنباله رو ایشان باشد.
۱۳۹۷/۴/۲۴ - ۱۲:۱۸
آیت الله مهدوی:
کنترل خواهش های نفسانی، انسان را هوشیار می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید بدانیم کسانی که خواهش های نفسشان را کنترل می کنند، جزء هوشیاران قرار می گیرند؛ راننده ای که هوشیار است از مواجه شدن با خطر و خطا نیز بر حذر است.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۲:۵۴
آيت الله مهدوي:
اصرار بر انجام گناه سبب مختوم شدن اسباب فهم انسان مي شود
نماينده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبري گفت: خدا پرستي نياز به آموزش اوليه ندارد بلكه نياز به تذكر دارد چرا كه انسان فطرتاً خدا پرست است؛ انسان فطرتاً به دنبال علتِ معلول ها است؛ اعراض تعمدي سبب ضلال...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۹:۵۴
آيت الله نمازي:
ملت ايران نياز به متولي و قيم ندارد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: ملت ايران در جنگ اقتصادي با دشمن به لحاظ علم و دانش و هنر و ظرفيت و استعداد و غيرت و شجاعت چيزي كمتر از ديگران ندارد و نياز به متولي و قيم هم ندارد و نمي تواند بپذيريد غ...
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۱۱:۰۳
امام جمعه موقت كاشان:
روح انسان در معرض خطر وسوسه هاي نفساني و شيطاني است
امام جمعه موقت كاشان گفت: خطر تنها جسم انسان را تهديد نمي كند بلكه روح انسان نيز در معرض خطر وسوسه هاي نفساني و شيطاني و شياطين انس و جن است و اگر انسان با ايمان باشد، ايمان او در معرض تهديد و آسيب ق...
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۶:۲۸
آيت الله نمازي:
ترامپ در گردهمايي سران سازمان ناتو با تمسخر ديپلماسي رو به رو شد
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: گردهمايي سران سازمان ناتو طي دو روزگذشته در بروكسل با بي اعتنايي و تمسخر ديپلماسي به ترامپ رييس جمهور آمريكا همراه شد.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۶:۱۲
آیت الله مهدوی:
دولت مفاد بسته اروپایی ها را منتشر کند| با خروج آمریکا از برجام آبروی ظاهری آن ها فروریخت
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به لزوم تعامل سازنده و هوشیارانه با دنیا، خروج آمریکا از برجام را مخالف ادعای حقوق بشر آن ها دانست و گفت: در بسته جدید اروپایی ها دولت باید مردم را محرم بداند و مفاد مذا...
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۵:۴۲
حجت الاسلام نواب:
حجاج سوغات خود را قبل از سفر از بازار داخل تهيه كنند
حجت الاسلام نواب بر خريد سوغات از داخل كشور و توليدات داخلي از سوي زائران خانه خدا تأكيد كرد و گفت: خريد كالاهاي خارجي در عربستان حمايت از غرب و بي توجهی به اقتصاد مقاومتي است.
۱۳۹۷/۴/۲۲ - ۱۵:۳۷
همايش متمركز زائران حج تمتع در كاشان برگزار شد
همايش متمركز زائران حج تمتع شهرستان كاشان و آران و بيدگل در سالن آمفي تئاتر دانشگاه علوم پزشكي كاشان برگزارشد.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۸:۵۶
آيت الله نمازي:
مردم در جنگ اقتصادي مانند دفاع مقدس وارد ميدان شوند
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: همانگونه كه مردم ۸ سال دفاع مقدس را پشتيباني و اداره كردند، امروز در جنگ اقتصادي دشمن هم مردم بايد وارد ميدان شوند و كمك كنند.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۰:۲۱
امام جمعه موقت كاشان:
مرثيه سرايان و مداحان از هنر خود براي تبليغ دين و هدايت مردم استفاده كنند
امام جمعه موقت كاشان مديحه سرايي، مرثيه سرايي و مداحي اهل بيت(ع) را هنر دانست و گفت: تلاش كنيد تا از هنر و ابزاري كه خداوند در اختيار شما قرار داده در راه تبليغ دين و هدايت مردم از آن استفاده كنيد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۹:۱۹
آیت الله مهدوی:
تبلیغ دین باید با احترام و استدلال همراه باشد
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: تبلیغ دین باید با احترام همراه باشد و نحوه بیان نیز باید به استدلال محکم شده باشد.