سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ Tuesday, January 23, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۷:۵۲
شناسه خبر: ۴۷۸۷۳۲
 
صفار هرندی:
تکلیف مدیریت فرهنگی کشور مشخص نیست
صفار هرندی گفت: برخی در کشور اعتقادی به مدیریت فرهنگی و تهاجم فرهنگی دشمن ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، محمدحسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، بعد از ظهر امروز در دانشگاه اصفهان، با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حقیقت یک هجوم بود به ارزشهای نادرست حاکم بر زمان خودش، گفت: ارزشهای زمان قبل انقلاب ناشی از فرهنگ غرب بود که ریشه در شرایط پس از رنسانس و انقلاب کبیر فرانسه داشت.

وی در ادامه افزود: به نوعی دو قرن دنیا تحت تهاجم فرهنگی بود که این فرهنگ در بستر خود در فرانسه و انگلستان در محیطی که محصول تضادها و تقبلاهای آنها بود و این ضد ارزشها به دیگر جوامع صادر شده بود و میان دیگر ملتها رخنه کرده بود، با انقلاب اسلامی ما تهاجم فرهنگی علیه بنیادهای فرهنگی غرب را آغاز کردیم، ارزشهای غربی یک سره انسان را بند به زمین می‌خواهد، این انسان خدایی که پس از شکل گیری جریانهای غربی حاکم شد این فراتر از انسان گرایی در حقیقت انسان خدایی است و در همین دوره است که نیچه می‌گوید اکنون در غرب خدا مرده است.

فرهنگ غربی همه چیز را بر مبنای لذتهای مادی قرار داده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انسان محوری در فرهنگ غرب و اومانیسم، اظهار کرد: فرهنگی که همه چیز را بر مبنای لذتها و دنیا پایه ریزی می‌کند قواعدش با قواعدی که از وجدان انسان نشأت گرفته است فاصله بسیاری خواهد داشت، در جامعه نوین غربی منکراتی که ما از آنها پرهیز می‌کنیم نه تنها منکر نیست بلکه حق اشخاص محسوب می‌شود، فاصله گرفتن از خدا محوری موجب می‌گردد تا هیچ ارزشی جز انسان محوری برای اشخاص مطرح نباشد.

صفارهرندی علت تقابل میان انقلاب اسلامی و غرب را در حالت اوج و بدون مشابه عنوان کرد و گفت: این تضاد بنیادین است و به مباحث اولیه شناخت نسبت به عالم باز می‌گردد، انقلاب اسلامی یک شورش و یک انقلاب به معنای واقعی علیه مبانی غرب بود، انقلاب کبیر فرانسه برای ارزشهای دم دستی صورت گرفت، این انقلاب برای نان بود و نام دیگر آن انقلاب نان است، اما همین انقلاب هم در تاریخ جهان تأثیر بسزایی داشت، اما بعد از آن انقلاب جدی و مهمی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه غرب دعوت به خود می‌کند و اسلام دعوت به خداوند، تصریح کرد: انسان انقدر می‌تواند در اسلام ارتقا پیدا کند که خلیفه خداوند در زمین بشود، اومانیسم می‌گوید انسان حاکم بر زمین است و خط و ربطی به ما بعد آن ندارد اما اسلام انسان را حکم بر خلقت معرفی می‌کند که با نزدیک شدن به خداوند و معنویات می‌تواند به کمال برسد.

چهره‌های جوان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درخشیدند

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به بروز توطئه‌ها علیه اقوام انبیای الهی به علت ضعف ایمان در آنها، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی دعوت را مطرح کرد اما استعدادی که این مسیر تازه گشوده شده را قبول کند در بخشی از جامعه وجود داشت و اتفاقهای بزرگی در ادامه این حرکت رخ داد، درخشش چهره‌های جوانی که در ابتدای جوانی کاری کردند که کار بزرگان بود، جوانهایی که بعضی از پشت میز دانشگاه آمدند و برخی حتی سنشان به دانشگاه هم نرسیده بود، اینها در محیط با صفا و معنویدفاع مقدس خوش درخشیدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: صنایع فرهنگی نظیر سینما و تئاتر و دیگر هنرهای مرتبط نسبت به انقلاب اسلامی و فرهنگ آن مقاومت می‌کردند و علت آن این است که تولد این هنرها در غرب و در عمق فرهنگ اومانیستی بوده است، موسیقی در ابتدای انقلاب در فرهنگ ما جایی نداشت و امام خمینی موسیقی حلال را به جامعه معرفی کرد.

وی با اشاره به تحریم برخی از شاخه‌های هنر در پیش از انقلاب اسلامی، عنوان کرد: در برخی از عرصه‌های هنری زمینه و سابقه کشور به نحوی بود که به راحتی با انقلاب هم خوانی پیدا کرد اما در عرصه مطبوعات دست انقلابی‌ها و طیفهای مذهبی خالی بود، همه هنر و بضاعت ما در عرصه مطبوعات یک نشریه مکتب اسلام بود که بسیار مبتدی و ساده هم بود.

در انقلاب اسلامی باید فعالیتهای بنیادین فرهنگی انجام شود

صفارهرندی انقلاب اسلامی را یک پدیده فرهنگی دانست و تصریح کرد: در چنین انقلابی باید کارهای بنیادین در زمینه فرهنگی صورت بگیرد، اسلامی سازی سینما یکی از این فعالیتها بود، سینمای اسلامی یعنی سینمایی که ارزشهای ناب اسلامی در آن شکل پیدا کند، کسانی که بویی از فرهنگ دینی نبرده بودند در این حوزه فعالیت داشتند و یک وفاق زیادی میان انقلاب و چنین مقوله‌هایی وجود داشت تا زمانی که یک نسلی به وجود آمد که به عنوان جریان دینی سینما وارد میدان شدند.

وی با بیان اینکه همین جریان شکل گرفته در سینما نیز نیازمند مراقبت بودند تا به سرنوشت مخملباف دچار نشوند، اظهار کرد: در بخش فرهنگ عمومی که مهمترین شعبه فرهنگ در قصه سبک زندگی است مربوط می‌شود به ناکارامدی ما در مهندسی فرهنگی و اساسا مشکل داشتیم در اینکه آیا فرهنگ مدیریت شدنی است یا اینکه خود به خود پدید می‌آید و این بحث همچنان هم ادامه دارد و بر سر آن بحث وجود دارد.

وزیر ارشاد دولت نهم با تأکید بر لزوم اهتمام ویژه به مدیریت فرهنگ جامعه، در ادامه به تبعیت برخی در حوزه مد و پوشش و مسائل فرهنگی از اشخاص مشهور که دارای بینش و معرفت ضعیف هستند، افزود: مشکلاتی که در حوزه فرهنگ وجود دارد مربوط به دست اندرکاران است و بخش عمده آن به مسؤولان مربوط می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مسؤولان فکر می‌کنند که همه چیز به آنها مربوط می‌شود و دیگران در زمینه فرهنگ دخیل نیستند، فعالیتهای هر مدیر و وزیر و مسؤولی در حوزه فرهنگ اثرگذار است، اینجا است که اهمیت مهندسی فرهنگی که رهبر انقلاب در اواخر دولت اصلاحات متذکر شدند به خوبی مشخص می‌شود.

برای تأمین زیرساختهای کشور نباید به هر کاری دست زد

وی خاطرنشان کرد: کسی حق ندارد برای تأمین زیرساختهای کشور دست به هرکاری بزند، همانطور که نباید برای ساخت جاده درختان را قطع کرد، امروزه متأسفانه از درختهای وجودی خود غافل هستیم و نسبت به نابودی فرهنگ پیشین خود بی اعتنا هستیم، سبک معماری ما دگرگون شده است و دیگر اندرونی وبیرونی ما باهم تفاوتی ندارد و حریمها در خانه و منزل ما از بین رفته است.

صفارهرندی با اشاره به مشکلات متعدد در حوزه شهرسازی در کشور، اظهار کرد: در گذشته در اطراف مساجد شهر ساخته می‌شد اما امروزه شاهد هستیم مناطق مسکونی ما و شهرکهای ما فاقد مسجد هستند و حتی برخی از ساخت مسجد ممانعت می‌کنند، علت بروز این مشکلات و مشکلات دیگر از این دست مهندسی نشدن انقلاب است.

وی با بیان اینکه ستاد انقلاب فرهنگی که در ابتدای انقلاب تشکیل شد قرار بود دانشگاه را با ارزشهای اخلاقی و انسانی تطبیق دهد، تصریح کرد: این ستاد فعالیت عجولانه و در حر تغییر صورتهای ظاهری داشت، ما شورای انقلاب فرهنگی تشکیل دادیم اما چیزی که خروجی این شورا بود چنان نبود که همه جوانب را به درستی بشناسد و نسبت به آن اقدام کند.

برخی به مدیریت فرهنگی و تهاجم فرهنگی اعتقاد ندارند

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به عدم درک صحیح برخی افراد از مسائلی نظیر مدیریت فرهنگی و تهاجم فرهنگی، عنوان کرد: کشورهایی که اعتقاداتی نظیر ما ندارند به تهاجم فرهنگی اعتقاد دارند و تلاش می‌کنند با پالایش محصولاتی که وارد کشورشان می‌شود در زمینه فرهنگی مهندسی داشته باشند و مانع از تهاجم فرهنگی شوند اما متأسفانه بعضی افراد در داخل کشور اعتقادی به مدیریت فرهنگی و تهاجم فرهنگی ندارند.

صفارهرندی با اشاره به تهیه سند مهندسی فرهنگی کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: چون این سند در دولت قبلی تهیه شده است دولت کنونی مانع از اجرای آن می‌شود و به هر بهانه‌ای که شده است آن را اجرا نمی‌کند، این گونه برخوردها در پروژه‌ای نظیر مسکن مهر هم دیده می‌شود، حکومت دنباله دار است و دولتها باید بدانند که باید دنباله اهداف حاکمیت حرکت کنند، حتی برخی قولهایی که در طاغوت داده شد به دلیل مطلوب بودن پس از انقلاب پیگیری شد و ادامه داشت، نباید اینطور باشد که دولتها مصوبات یکدیگر را یکی پس از دیگری کنار بگذارند.

وی رهبر معظم انقلاب را فرهنگی‌ترین شخصیت کشور عنوان کرد و افزود: حتی کسانی که با ایشان زاویه دارند معترف به دیدگاه‌های عمیق ایشان در حوزه فرهنگ هستند، زمانی که وزیر ارشاد بودم اهالی سینما را به دیدار ایشان بودیم و پس از جلسه با ایشان کسانی که چندان میانه‌ای هم با انقلاب نداشتند از عمق نگاه و دیدگاه‌های عمیق ایشان نسبت به مسائل فرهنگی و به ویژه حوزه سینما و تلویزیون متعجب شده بودند.

دولت مانع اجرایی شدن سند تحول فرهنگی شده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی دارای بالاترین میزان اختیارات و امکانات برای تغییر و تحول در حوزه فرهنگ است، همین شورای عالی انقلاب فرهنگی گاهی مسائلی را تصویب می‌کند که دولت قبول نمی‌کند، نظیر سند تحول فرهنگ که دولت یازدهم آن را قبول نمی‌کند در حالی که رییس جمهور خود رییس این شورا است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم، با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیازمند یک ستاد اجرایی است، تصریح کرد: ضرورت تشکیل یک ستاد برای هماهنگی و پرهیز از موازی کاری‌های زائد در شورا و نهادهای فرهنگی که حدود 40 دستگاه می‌شوند بسیار احساس می‌شود.

وی ادامه داد: شاید در ابتدای انقلاب خیال ما از حوزه فرهنگ به دلیل اینکه شخصیتهای سیاسی کشور فرهنگی نیز بودند راحت بود، یک زمانی اینترنت مطرح شد و ما سریع آن را پذیرفتیم و نسنجیده نسبت به آن اقدام کردیم و با مشکلاتی روبرو شدیم ولی کشورهایی که ملاحظات اخلاقی و دینی و فرهنگی نداشتند از همان ابتدا نسبت به ورود اینترنت فیلتر گذاری انجام دادندو مردم اینها با اینترنتی آشنا شدند که از همان ابتدا فیلتر گذاری شده بود.

صفارهرندی با اشاره به ضعفهای موجود در جلوگیری از تهاجمات فرهنگی و مقابله با فرهنگهای مهاجم در کشور، عنوان کرد: کشوری نظیر مالزی تمام شبکه‌های ماهواره‌ای را فیلتر کرده و با پخش با تأخیر مشکلات موجود در آنها را برطرف کرده است اما ما اقدام کردیم به ممنوعیت ماهواره و دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی در این حوزه.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: انقلاب ما کمتر از 40 سال دارد، در حالی که انقلاب دیگر کشورها 370 سال سن دارد، از بعد از انقلاب کبیر فرانسه تا 100 سال چندین مرتبه انقلاب دست به دست شد و چندین مرتبه بین سلطنت و جمهوری حکومت دست به دست شد، ما باید خدا را شکر کنیم که آزمون و خطاهای ما موجب سرنگونی انقلاب اسلامی نشده است.

رهبر معظم انقلاب دلبسته جوانان انقلابی هستند

وی رهبر معظم انقلاب را دلبسته به فعالیتهای نسل جوان دغدغه‌مند نسبت به مسائل فرهنگی و انقلاب اسلامی دانست و افزود: امروزه مدیریت دفاعی ما افتخار امیزترین بخش مدیریتی کشور است و این حوزه مدیریتی حامی دیگران هم شده است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در حوزه فرهنگ هم با استفاده از جوانان و اشخاص دارای دغدغه و دلسوزی فارغ از مسائل دنیایی و حزبی می‌توان استفاده کرد، در دیگر عرصه‌ها نیز باید چنین مسأله‌ای صورت بگیرد، نیازمند جریان مردمی در حوزه فرهنگی هستیم و لازم است که همانطور که رهبر انقلاب فرمودند بار فرهنگ بر دوش مردم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عدم توان دخالت وزارت ارشاد در فعالیتهای فرهنگی داخل دانشگاه‌ها، اظهار کرد: با افتخار عرض می‌کنم نسبت به دوره ماقبل من خروجی‌های ما در حوزه سینما و تلویزیون و کتاب بسیار ارزنده و فاخر بود، در دولت اصلاحات وزارت ارشاد تنها بودجه برای فعالیت مؤسسات قرآنی تأمین می‌کرد و کار دیگری به فعالیتهای قرآنی نداشتند.

وی با بیان اینکه کسانی که باید از فعالیتهای ما در عرصه فرهنگ حمایت می‌کردند حمایتی از ما نداشتند، گفت: اوضاع فرهنگ با مدیرانی که اهل مطالعه نیستند درست نمی‌شود، مدیری که کتاب نمی‌خواند نمی‌تواند دغدغه کتاب داشته باشد./201/1304/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۰۰:۱۱
آيت الله نمازي:
رهبر معظم انقلاب يك تنه در مقابل استكبار ايستاده است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: رهبر مقتدر ايران اسلامي در برابر زياده خواهي ها و زياده طلبي ها استكبار ايستاده؛ پيروزي نهايي از آن اسلام و جبهه حق بوده و اين وعده الهي در قرآن است.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۲۳:۰۲
استاد و پژوهشگر حوزه علمیه:
بی صداقتی سبب از بین رفتن اعتماد می شود
حجت الاسلام گلشیرازی با بیان این که اعتماد عمومی در جامعه بسیار کمرنگ شده است، گفت: دروغ گفتن به هیچ عنوان زیبنده نظام شیعی نیست و انسان دروغگو هرگز مورد اعتماد مردم نیست.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۲۱:۴۶
آیت الله مهدوی تشریح کرد؛
آثار و برکات خواندن نماز شب
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با توجه به روایات معصومین(ع) به تشریح آثار نماز شب پرداخت و گفت: مقام محمود مقامی غیر قابل درک برای انسان است و کسی که به این مقام برسد قابلیت شفاعت کردن را دا...
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۴:۳۱
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان:
تربیت بانوان متعهد و تحکیم بنیان خانواده، هدف حوزه علمیه خواهران است
حجت الاسلام ابطحی تربیت بانوان عالم، مؤمن، متعهد، بصیر، انقلابی، متخلق به اخلاق اسلامی، آگاه و وظیفه شناس و پاسداری از تحکیم و تعالی خانواده از رسالت‌های حوزه علمیه خواهران است.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۳:۴۴
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان مطرح کرد؛
ترکیب مذهب و سنت ‏مهمترین فرصت گردشگری ایران
حجت الاسلام قطبی با تشریح ۵ ظرفیت گردشگری اصفهان، غفلت از میراث معنوی و عادت واره ها و سنت ها را نقطه ضعف پژوهش گردشگری ایران دانست و گفت: ترکیب مذهب و سنت، فرصت و مزیت نسبی ما نسبت به دیگر کشورها است...
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۲:۳۳
دفتر تبلیغات اصفهان برگزار می کند؛
ثبت نام دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه باقرالعلوم برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷‏
خطیب از ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد دفتر دانشگاه باقرالعلوم(ع) در رشته های جامعه شناسی و اندیشه سیاسی ‏در ‏اسلام ‏برای طلاب برادر و رشته های تبلیغ و ارتباطات فرهنگی و تاریخ ایران اسلامی ‏برای طلاب خواه...
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۵۸
آیت الله مظاهری:
اختلاف طبقاتی مسلمانان را به هلاکت می کشاند
رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: حفظ وحدت به واسطه توجه و سازندگی با یکدیگر است و اگر چنین نباشد اختلاف طبقاتی سبب بیچاره شدن مسلمانان می شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۱۱
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
شفاعت شافعین به تارک الصلاه نمی رسد
امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که شفاعت شافعین به انسان های تارک الصلاه نمی رسد، گفت: قرآن بیان می دارد افرادی که اهل تعقل نیستند و از خواندن نماز اعراض دارند به طور قطع طعم آتش جهنم را خواهند چشید...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۳:۵۹
دبير جامعه روحانيت كاشان:
پرداخت زكات براي قوام دين و دوام حكومت اسلامي است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: پرداخت زكات براي قوام دين و دوام حكومت اسلامي است و هركسی پولي را پرداخت كند سود و نفع آن براي خودش خواهد بود.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۱:۵۰
آيت الله نمازي:
نقد عملكرد امام معصوم معنا ندارد
نماينده ولي فقيه در كاشان نقد را ارزيابي دانست و با اشاره به اينكه ارزيابي عملكرد امام معصوم معنا ندارد، گفت: امام معصوم براساس هوا و هوس حرف نمي زند و سينه و قلب او آينه علم الهي و داراي علم لدني است...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۴:۴۰
مسؤول بسيج اساتيد حوزه علميه كاشان:
نتوانسته ايم فرهنگ موقوفات حوزه را حفظ كنيم
مسؤول بسيج اساتيد حوزه علميه كاشان گفت: بحث موقوفات مدارس علميه از مباحثي است كه از قديم مرسوم بوده، اما نتوانسته ايم فرهنگ موقوفات مدارس علميه را حفظ كنيم.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۴:۳۶
مدير حوزه علميه كاشان:
موقوفات منابع مالي پايدار حوزه هاي علميه هستند
مدير حوزه علميه كاشان بر پيگيري احياي موقوفات به عنوان يكي از مسائل مهم منابع پايدار مدارس علميه تأكيد كرد و گفت: مدارس علميه اي كه داراي موقوفات هستند براي هزينه هاي جاري خود از منابع مالي پايدار بهر...
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۱:۳۰
آیت الله مظاهری:
انقلابی واقعی مطیع صد در صد رهبری است
رییس حوزه علمیه اصفهان تبعیت صددرصد از رهبری را شرط اصلی انقلابی واقعی دانست و گفت: رهبری تأکید فراوانی بر اتحاد دارند ولی عده ای تحت عنوان اصلاح طلب و اصول گرا در حال تفرقه افکنی هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۱۱:۰۹
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی:
معصومین هرگز قابل نقد نیستند
امام جمعه موقت اصفهان گفت: برخی که درس حوزوی را به درستی نخوانده اند با سیاسی بازی می خواهند همه چیز را به نقد بکشانند، معصومین(ع) که غیر از رضای الهی چیزی نمی گویند هرگز قابل نقد نیستند.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۴۸
امام جمعه موقت کاشان:
حاكم شدن نظم عامل سلامت جامعه است
حجت الاسلام اسلامي تبار تبعیت از قانون و عمل به قانون را سبب ايجاد نظم در جامعه دانست و گفت: گفت: حاكم شدن نظم بر جامعه عامل مهم سلامت جامعه است.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۱:۳۷
آیت الله مهدوی:
هموطنان غیر مسلمان هم برای بارش باران دعا کنند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بنده به عنوان یک مسلمان خطاب به عزیزانی که مسلمان نیستند ولی هموطن ما هستند خواهش می کنم که در دعاهایشان از خداوند طلب بارش باران کنند.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۷:۴۵
آیت الله مهدوی:
تأخیر انداختن نماز اول وقت انسان را از رضوان الهی دور می کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: علامه میرجهانی می گفتند کسی که نماز اول وقتش را به تأخیر می اندازد، گناه می کند و زمانی که به نماز مشغول می شود گناهش بخشیده می شود ولی این نماز، رضوان ال...
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۷:۱۲
آیت الله مهدوی:
آمر به منکر و ناهی از معروف گمراه ترین فرد جامعه است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بالاترین درجه گمراهی که در روایتی از پیامبر(ص) بیان شده این است که فرد گمراه به جایی می رسد که دیگران را به بدی امر و از خوبی نهی می کند.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۵۸
آیت الله مظاهری:
پیروزی جامعه اسلامی در وحدت مسلمانان است
رییس حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر این که پیروزی جامعه اسلامی در وحدت مسلمانان است، گفت: دشمن خواهان اختلاف بین مسلمانان است چرا که اختلاف سبب درگیری داخلی می شود.
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۵
با همکاری انجمن علمی کلام اسلامی حوزه علمیه؛
دوره های آموزشی کلامی حدیثی برگزار می شود
دوره های آموزشی کلامی حدیثی با همکاری انجمن علمی کلام اسلامی حوزه علمیه و مؤسسه نورالقرآن اصفهان برگزار می شود.