Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - آسیب پذیر کردن درونی انقلاب از مهم ترین اقدامات دشمن است
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ Thursday, May 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۲۲:۲۰
شناسه خبر: ۴۷۶۴۴۵
 
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:
آسیب پذیر کردن درونی انقلاب از مهم ترین اقدامات دشمن است
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به شیوه های مختلف دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی، گفت: دشمن برای نابودی انقلاب از شیوه‌های متعددی استفاده کرده است اما آسیب پذیر کردن درونی انقلاب از مهم ترین اقدامات دشمن در دهه اخیر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام حاج صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، امروز در دوره تعالی اساتید بسیجی حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور که با مشارکت سازمان بسیج طلاب و روحانیون و مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران کشور در مجتمع فرهنگی آموزشی امامت برگزار شد، اظهار داشت: اگر یک جامعه و یا فردی هدف خود را فراموش کند زمینه انحراف برایش فراهم خواهد شد.

حجت الاسلام حاج صادقی گفت: روحانیت وارثان اولیای الهی هستند و انجام سه ماموریت خطیر که ائمه اطهار بر عهده داشتند را باید انجام دهند.

وی نخستین وظیفه روحانیت را تبیین دین خدا دانست و اضافه کرد: ائمه اطهار(ع) بیان کننده دین خدا هستند و در عصر غیبت تبین دین الهی بر عهده فقهای جامع الشرایط است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: دفاع از دین خدا و رسالت راهبردی و مدیریت مردم از دیگر رسالتهای روحانیت به شمار می‌رود.

حجت الاسلام حاج صادقی با بیان به اینکه انقلاب اسلامی مولود اسلام ناب است، عنوان کرد: حاکمیت در اسلام از آن خداوند است و این مهمترین ملاک در جامعه دینی به شمار می‎رود هدف انقلاب نیز احیای همین حاکمیت است.

وی گفت: پیامبر اکرم(ص) در دوران حیات مبارکشان حاکمیت الهی را در جامعه محقق ساخت اما پس از رحلت ایشان جامعه دینی دچار انحراف شد، امام محمد باقر(ع) فرمودند: مومن ماندن در صراط مستقیم، از مومن شدن دشوارتر است؛ حضور در صراط مستقیم بسیار سخت است اما ماندن در صراط بسی دشوارتر خواهد بود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه عاقبت بخیری را بسیار مهم دانست و ادامه داد: تاریخ افراد و خواص بسیاری را در خود سراغ دارد که از مسیر الهی منحرف شدند به همین سبب مومن ماندن در مسیر صراط مشکل است.  

حجت الاسلام حاج صادقی با تاکید به اینکه انقلابی ماندن بسی سختر از انقلاب کردن است، اضافه کرد: پس از ناکامی جبهه استکبار رهبر معظم انقلاب فرمودند: دشمن جبهه‌ای عظیم، وسیع، نامتجانس و با قدرت تبلیغاتی بالا مقابل انقلاب تشکیل داده است و در این جبهه سرمایه داری غرب، صهیونسیم، متحجران، سلاطین و حاکمین ستمگران و غیره وجود دارد.

وی افزود: هدف و همت جبهه دشمن بر هم زدن ماندگاری انقلاب اسلامی است امروز دشمن به این نتیجه رسیده که بین ایران و آمریکا، انقلاب قرار دارد به همین سبب حذف انقلاب یکی از اهداف دشمنان به شمار می‎رود تا بتوانند بر ایران سلطه پیدا کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به شیوه های مختلف دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی گفت: دشمن برای نابودی انقلاب از شیوه‌های متعددی استفاده کرده است اما آسیب پذیر کردن درونی انقلاب از مهمترین اقدامات دشمن در دهه اخیر است.

حجت الاسلام حاج صادقی اضافه کرد: دشمن برای آسیب پذیر کردن انقلاب اسلامی روشهای متعددی مانند ورود به پروژه‌های علمی اعم از حوزه و دانشگاه، درس پذیری از تاریخ، درس پذیری و استفاده از عصر حاضر و استفاده از زمینه‌های داخلی بهره برده است.

وی درباره بهره بردن دشمن از موقعیت و زمینه‌های داخلی، بیان داشت: خسته شدن مردم از مقاومت و گفتمان مقاومت، تندرو خواندن روحیه انقلابی، بیان تفسیرهای جدید از انقلاب، وافراطی خواندن برخی از افراد همگی نشان از نفوذ دشمن دارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: امروز دشمن شناسی بسیار مهم است اگر دشمن شناسی در بین اقشار مختلف جامعه صورت بپذیرد مردم راحت تر راه مقابله با او را پیدا می‎کنند.

حجت الاسلام حاج صادقی به اقدامات داخلی دشمن که برای نابودی انقلاب انجام داده است اشاره کرد و اظهار داشت: تغییر ذائقه فرهنگی مردم، تغییر محاسبات نخبگان و مسؤولان، دوقطبی کردن و القای تقابلهای دروغین در اندیشه و عمل، تلاش برای اینکه رهبری سوم از جنس رهبری اول و دوم نباشد از جمله اقدامات دشمن برای نابودی انقلاب به شمار می رود.

وی افزود: تلاش برای تحمیل و تغییر دادن خطوط قرمز رهبری، تضعیف اقتدار ملی در عرصه‌های مختلف، تلاش برای منزوی کردن نهادها و نیروهای انقلابی، کمک و حمایت از جریانهای منفعل و همسوگرایان با دشمن، ترویج دینداری منهی روحیه انقلابی و تبدیل فرصت انتخابات به تهدید برای انقلاب از دیگر اقدامات دشمنان در متزلزل ساختن انقلاب است./201/813/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۳/۳ - ۰۱:۲۵
تولیت آستان قدس رضوی:
ائمه اطهار و پیامبران صراط مستقیم هستند
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: صراط همان چیزی است که در قرآن وروایات آمده است که نمونه صراط مستقیم ائمه اطهار(ع) و پیامبران هستند که آنان در این مسیر حرکت می کنند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۸:۰۷
آیت الله سیدان:
همت عارف حقیقی همواره برای رضایت خدا است
آیت الله سیدان با بیان این که شوق به خدا در دل عارف حقیقی رسوخ پیدا می کند، گفت: فوق العاده است، انسان به مرحله ای برسد که از همه چیز دل بکند و در مورد هرآنچه که خلاف رضایت خداوند است، مسامحه نکند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۵:۵۶
آیت الله اشرفی شاهرودی:
حب جاه و هوای نفس از عوامل اصلی فرقه سازی است
استاد سطح عالی حوزه علمیه حب جاه و هوای نفس را عوامل اصلی فرقه سازی های عصر ما دانست و گفت: امام صادق(ع) درباره افرادی که به ایجاد انحراف در دین می پردازند فرمودند: «گاهی برخی برای دنیا، دنیا را ترک م...
۱۳۹۷/۳/۱ - ۲۳:۵۳
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری:
ولایت مایه پویایی دین اسلام است
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان این‌که خداوند عنصر ولایت را فقط در اسلام قرار داده است، گفت: ولایت مایه پویایی دین اسلام است.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۷:۳۵
آیت الله سیدان:
حب و بغض للّه محکم ترین رشته ایمان است
آیت الله سیدان گفت: هر چند نماز، زکات، روزه و سایر اعمال جایگاه مهمی در دین ما دارند اما محکم ترین رشته ایمان حب و بغض لله است.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۰:۳۸
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری:
معامله با خداوند پرسود و بی‌زیان است
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان این‌که اگر انسان به ارزش معامله با خداوند ایمان بیاورد دیگر با هیچ‌کسی معامله نمی‌کند، گفت: تنها معامله با خداوند پرسود و بی‌زیان است.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۲۲:۲۵
آیت الله سیدان:
حرکت در مسیر عرفان نیازمند گذراندن اصول عبادت و زهد است
آیت الله سیدان گفت: انسان عارف پول را برای پول و مقام را برای مقام دوست ندارد، بلکه به آن ها در جهت کار خیر و حق علاقه مند است؛ به عبارت دیگر انسانی که می خواهد در مسیر عرفان گام بردارد باید اصول عباد...
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۱:۳۲
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری تشریح کرد؛
عوامل افزایش رزق
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان این‌که برخی عوامل ازدیاد رزق ربطی به ایمان ندارد، گفت: اولین عامل افزایش رزق تلاش و کوشش است.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۰۰:۱۴
آیت الله سیدان:
ظرفیت انسان بالاتر از آن است که به خاطر ترس یا طمع خدا را عبادت کند
آیت الله سیدان گفت: اگر ما بدانیم که چگونه موجودی هستیم و ظرفیت ما بالاتر از جبرئیل است، روا نیست که در مسیر رشد توقف و خداوند را از روی ترس و طمع عبادت کنیم.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۵:۵۹
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری:
روزه سرآغاز برقراری عدالت در جامعه است
حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان این‌که روزه برکات زیادی برای انسان‌ها دارد، گفت: روزه سرآغاز برقراری عدالت در جامعه است.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۲۳:۲۲
آیت الله سیدان:
تقوا مهمترین محصول زندگی دنیا است
آیت الله سیدان گفت: اگر توجه داشته باشیم که روزه را خداوند به ما امر فرموده، برای آن لحظه شماری خواهیم کرد و در پایان ماه مبارک رمضان غصه دار خواهیم شد.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۵:۵۸
با فعالیت یکصد مبلغ؛
طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه خراسان رضوی اجرا می شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه از اعزام یکصد مبلغ در قالب طرح ضیافت الهی به بقاع متبرکه استان خبر داد و اهم برنامه های این طرح را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۲/۲۷ - ۱۵:۵۳
تولیت آستان قدس رضوی:
محتوای فقه توان هدایت گری جامعه بشری را دارد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: محتوای بسیار بالای فقه، می‌تواند جامعه بشری را اداره کند و این موضوع می‌تواند تمام شئون اجتماعی انسان معاصر را به نحو عالی اداره کند.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۹:۰۴
فردا و در مراسم تودیع و معارفه؛
رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی تغییر می کند
حجت الاسلام والمسلمین فرزانه پس از ۲۷ سال ریاست دانشگاه علوم اسلامی رضوی، تودیع می شود.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۱:۵۱
آیت الله علم الهدی:
انسان سازی ملاک خلیفة اللهی است
امام جمعه مشهد گفت: تربیت نقشی اساسی در سرنوشت انسان دارد و ما به عنوان مربّیان طلاب و جامعه باید ظرف وجودی خود و دیگران را در جریان تربیت صحیح قرار دهیم و ملاک خلیفه الله بودن را در خود پیاده کنیم.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۱:۲۰
با حضور آیت الله علم الهدی؛
آیین رونمایی از کتاب «الگوی تربیت جامع طلاب» برگزار شد
آیین رونمایی از کتاب «الگوی تربیت جامع طلاب» با حضور امام جمعه مشهد و جمعی از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۳:۳۶
در مشهد؛
سلسله همایش های از سلاح تا صلاح ویژه مبلغان ماه رمضان برگزار شد
سلسله همایش های از سلاح تا صلاح ویژه مبلغان ماه رمضان با هدف تبیین سر فصل ها و ارائه محتوای تبلیغی در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۲۲:۵۲
تولیت آستان قدس رضوی:
مدیران تا زمانی که درگیر فضای مجازی نشوند کار پیش نمی رود
تولیت آستان قدس رضوی رمز موفقیت در فضای مجازی را درگیر شدن مدیران دانست و گفت: مدیران تا زمانی که درگیر فضای مجازی نشوند کار پیش نمی رود.
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۱:۳۹
شاگرد شهیده بنت الهدی صدر:
دختران و زنان مسلمان باید جلوتر از دیگران باشند
حائری با بیان اینکه اثرگذاری بنت الهدی صدر تا جایی است که پایه های اساسی جامعه را در انقلاب فرهنگی و مبانی و تفکرات دگرگون کرد، گفت: حتی در این شرایط او جامعه را زیر سوال برد و نسبت به فسادها و ناهنجا...
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۱:۲۳
با حضور صاحبنظران داخلی و خارجی؛
اختتامیه سلسله نشست های آشنایی با آرا و اندیشه های شهید صدر برگزار شد
اختتامیه سلسله نشست های آشنایی با آرا و اندیشه های شهید صدر با عنوان« نابغه ای که نمی شناسم» با حضور جمعی از پژوهشگران، استادان و صاحبنظران داخلی و خارجی برگزار شد.