Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - آسیب پذیر کردن درونی انقلاب از مهم ترین اقدامات دشمن است
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ Tuesday, August 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۲۲:۲۰
شناسه خبر: ۴۷۶۴۴۵
 
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:
آسیب پذیر کردن درونی انقلاب از مهم ترین اقدامات دشمن است
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به شیوه های مختلف دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی، گفت: دشمن برای نابودی انقلاب از شیوه‌های متعددی استفاده کرده است اما آسیب پذیر کردن درونی انقلاب از مهم ترین اقدامات دشمن در دهه اخیر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام حاج صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، امروز در دوره تعالی اساتید بسیجی حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور که با مشارکت سازمان بسیج طلاب و روحانیون و مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران کشور در مجتمع فرهنگی آموزشی امامت برگزار شد، اظهار داشت: اگر یک جامعه و یا فردی هدف خود را فراموش کند زمینه انحراف برایش فراهم خواهد شد.

حجت الاسلام حاج صادقی گفت: روحانیت وارثان اولیای الهی هستند و انجام سه ماموریت خطیر که ائمه اطهار بر عهده داشتند را باید انجام دهند.

وی نخستین وظیفه روحانیت را تبیین دین خدا دانست و اضافه کرد: ائمه اطهار(ع) بیان کننده دین خدا هستند و در عصر غیبت تبین دین الهی بر عهده فقهای جامع الشرایط است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: دفاع از دین خدا و رسالت راهبردی و مدیریت مردم از دیگر رسالتهای روحانیت به شمار می‌رود.

حجت الاسلام حاج صادقی با بیان به اینکه انقلاب اسلامی مولود اسلام ناب است، عنوان کرد: حاکمیت در اسلام از آن خداوند است و این مهمترین ملاک در جامعه دینی به شمار می‎رود هدف انقلاب نیز احیای همین حاکمیت است.

وی گفت: پیامبر اکرم(ص) در دوران حیات مبارکشان حاکمیت الهی را در جامعه محقق ساخت اما پس از رحلت ایشان جامعه دینی دچار انحراف شد، امام محمد باقر(ع) فرمودند: مومن ماندن در صراط مستقیم، از مومن شدن دشوارتر است؛ حضور در صراط مستقیم بسیار سخت است اما ماندن در صراط بسی دشوارتر خواهد بود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه عاقبت بخیری را بسیار مهم دانست و ادامه داد: تاریخ افراد و خواص بسیاری را در خود سراغ دارد که از مسیر الهی منحرف شدند به همین سبب مومن ماندن در مسیر صراط مشکل است.  

حجت الاسلام حاج صادقی با تاکید به اینکه انقلابی ماندن بسی سختر از انقلاب کردن است، اضافه کرد: پس از ناکامی جبهه استکبار رهبر معظم انقلاب فرمودند: دشمن جبهه‌ای عظیم، وسیع، نامتجانس و با قدرت تبلیغاتی بالا مقابل انقلاب تشکیل داده است و در این جبهه سرمایه داری غرب، صهیونسیم، متحجران، سلاطین و حاکمین ستمگران و غیره وجود دارد.

وی افزود: هدف و همت جبهه دشمن بر هم زدن ماندگاری انقلاب اسلامی است امروز دشمن به این نتیجه رسیده که بین ایران و آمریکا، انقلاب قرار دارد به همین سبب حذف انقلاب یکی از اهداف دشمنان به شمار می‎رود تا بتوانند بر ایران سلطه پیدا کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به شیوه های مختلف دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی گفت: دشمن برای نابودی انقلاب از شیوه‌های متعددی استفاده کرده است اما آسیب پذیر کردن درونی انقلاب از مهمترین اقدامات دشمن در دهه اخیر است.

حجت الاسلام حاج صادقی اضافه کرد: دشمن برای آسیب پذیر کردن انقلاب اسلامی روشهای متعددی مانند ورود به پروژه‌های علمی اعم از حوزه و دانشگاه، درس پذیری از تاریخ، درس پذیری و استفاده از عصر حاضر و استفاده از زمینه‌های داخلی بهره برده است.

وی درباره بهره بردن دشمن از موقعیت و زمینه‌های داخلی، بیان داشت: خسته شدن مردم از مقاومت و گفتمان مقاومت، تندرو خواندن روحیه انقلابی، بیان تفسیرهای جدید از انقلاب، وافراطی خواندن برخی از افراد همگی نشان از نفوذ دشمن دارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: امروز دشمن شناسی بسیار مهم است اگر دشمن شناسی در بین اقشار مختلف جامعه صورت بپذیرد مردم راحت تر راه مقابله با او را پیدا می‎کنند.

حجت الاسلام حاج صادقی به اقدامات داخلی دشمن که برای نابودی انقلاب انجام داده است اشاره کرد و اظهار داشت: تغییر ذائقه فرهنگی مردم، تغییر محاسبات نخبگان و مسؤولان، دوقطبی کردن و القای تقابلهای دروغین در اندیشه و عمل، تلاش برای اینکه رهبری سوم از جنس رهبری اول و دوم نباشد از جمله اقدامات دشمن برای نابودی انقلاب به شمار می رود.

وی افزود: تلاش برای تحمیل و تغییر دادن خطوط قرمز رهبری، تضعیف اقتدار ملی در عرصه‌های مختلف، تلاش برای منزوی کردن نهادها و نیروهای انقلابی، کمک و حمایت از جریانهای منفعل و همسوگرایان با دشمن، ترویج دینداری منهی روحیه انقلابی و تبدیل فرصت انتخابات به تهدید برای انقلاب از دیگر اقدامات دشمنان در متزلزل ساختن انقلاب است./201/813/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۳:۵۷
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:
مراسم حج پیام رسان قیام کربلا بود
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: مراسم حج پیام رسان قیام کربلا بود تا همه جوامع اسلامی متوجه این نهضت شوند.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۱:۳۵
سخنران حرم رضوی:
فدک سند حقانیت خلافت اهل بیت است
مدرس حوزه علمیه مشهد گفت: فدک جریان مالی ندارد و جریان سندی دارد و فقط باغ و مال نیست بلکه سند حقانیت خلافت اهل بیت(ع) است و ناحق بودن خلافت دیگران به غیر از خاندان عصمت و طهارت است.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۲۳:۰۲
در مشهد؛
نشست علمی «امکان سنجی برابری دیه زن و مرد» برگزار شد
دبیر اجرایی کمیته فقهی حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به این که فقه بن بست ندارد و دیدگاه ثابت و فراگیر نیست، گفت: وظیفه متفکران اسلامی شناسایی تبعیض ها است که اگر فقه درصدد باز تولید افکار گذشته باشد ب...
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۰:۲۳
سخنران حرم رضوی:
مهمترین دغدغه امام محمدباقر دین فهمی جوانان بود
حجت الاسلام سید آبادی گفت: آن چیزی که نورانیت را به انسان می دهد فهم درست از دین است که از مهمترین دغدغه های امام محمد باقر(ع) این بود که به جوانان دین را تبیین کند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۷:۵۱
آیت الله علم الهدی:
مسؤولان مردم را از چنگال مشکلات معیشتی نجات دهند
امام جمعه مشهد گفت: مسؤولان باید مردم را از چنگال تنگی معیشتی نجات دهند تا افراد سودجو نتوانند از این موقعیت اقتصادی کشور سوءاستفاده کنند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۷:۴۰
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛
‏ نمایشگاه عکس جلوه های مقاومت و ایستادگی افتتاح شد
‏ نمایشگاه عکس جلوه های مقاومت و ایستادگی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افتتاح شد.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۲۷
رییس دانشکده اهل بیت اصفهان:
تعریف برابری زن و مرد در تشابه نقش های آنان نیست
بانکی پور گفت: نقش مردانه به زنان سپردن اگر چه در ظاهر امر دفاع از زنان است و سعی در نگاه انسانی به زنان دارد اما در واقع این گروه زنان را انسان کامل تلقی نمی کنند و به همین دلیل برخورد غیر انسانی با ...
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۰۹:۴۸
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
پذیرش مدیریت با تقوایان راه نجات جوامع است
استاد حوزه و دانشگاه گفت: مدیریت افراد با تقوا پیچیده و هوشمندانه است و عقل همه افراد قدرت تشخیص و درک این مساله را ندارد. در زمان امیرمومنان(ع) مردم ایشان را فردی پاک و عالم می دانستند اما به ایشان ص...
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۲۳:۱۴
مدیر کل بنیاد شهید خراسان رضوی:
آزادگان نقش بی بدیلی در اشاعه فرهنگ انقلاب در عراق داشتند
حجت الاسلام معصومی گفت: حضور پر رنگ معنویت در آزادگان سبب شده بود که دشمن به اسارت آنان دربیاید و این عزیزان زیر ساخت های فکری دشمن در عراق را ویران کردند.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۲۲:۵۳
حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی:
فناوری‌های نوین کشاورزی برای کشور اهمیت راهبردی دارند
تولیت آستان قدس رضوی با اعلام شروع چندین پروژه بزرگ از سوی این آستان در زمینه فناوری‌های نوین کشاورزی از جمله اصلاح بذر و تولید نهال، بر اهیمت راهبردی این فناوری‌ها در استقلال اقتصادی کشور تاکید کرد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۲۲:۰۲
مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما:
روحانیت نقش مهمی در تمامی دوره ­های تاریخی کشور داشته است
مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما با تاکید بر نقش روحانیت و طلاب در تمامی دوره ­های تاریخی کشور، اشاره کرد که روحانیان و طلاب نقش موثری در کنترل فضای فرهنگی و اجتماعی کشور دارند و امروز باید تلاش ...
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۴:۵۴
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی مطرح کرد؛
ضرورت تلاش گروه های جهادی برای برطرف کردن مشکلات حاشیه شهر مشهد
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی دانشگاه رضوی را باقیات الصلحات آستان قدس دانست و گفت: حاشیه مشهد مشکلاتی را دارند که گروه های جهادی دانشگاه رضوی وظیفه دارند در آن جا کار کنند.
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۲:۳۴
در مشهد صورت گرفت؛
دیدار آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله اشرفی شاهرودی
حضرت آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله اشرفی شاهرودی در مرکز تحقیقات اسلامی مشهد دیدار و گفت‌وگو کردند.
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۰:۴۷
رییس مرکز فقهی جوادالائمه:
پاسخ هجمه دشمن، تهاجم است
رییس مرکز فقهی جوادالائمه به تبیین شخصیت امام جواد(ع) و فعالیت های ایشان در عرصه علم، ایجاد اقبال عمومی به قرآن و نماز، دشمن ستیزی و جانمایی اخلاق و رفتار نیکو در جامعه پرداخت.
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۰:۳۲
آیت الله صدیقی:
مسؤولان به فکر تسهیل امور ازدواج جوانان باشند
امام جمعه موقت تهران گفت: ارتکاب گناهان، فرهنگ بد آموزشی، عدم مسؤولیت پذیری و آزادی چشم چرانی سبب به وجود آمدن وضعیت بد امروزی در امر ازدواج شده است.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۳:۴۳
حجت الاسلام والمسلمین مومنی:
بی توجهی به نماز زمینه ساز سلب توفیقات الهی است
استاد حوزه علمیه با بیان این که بی توجهی به نماز سبب سلب توفیقات خواهد شد، گفت: بی نمازی سبب دوری از خداوند است و نمی شود کسی بگوید که من عاشق امام حسین(ع) هستم و نسبت به نماز کاهل باشد چراکه نماز معی...
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۲۳:۱۰
آیت‌الله علم الهدی:
خبرنگاری تداوم شغل انبیا است
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که انبیا خبر را از خداوند دریافت و به خلق می‌رسانند، گفت: شغل خبرنگاری تداوم شغل انبیا است.
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۲:۳۱
رحیم پور ازغدی:
سیره رضوی پیوست فرهنگی اقدامات آستان قدس رضوی است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیره رضوی را پیوست فرهنگی همه اقدامات آستان قدس رضوی دانست که در پیاده سازی آن باید تلاش کرد.
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۱:۰۹
آیت الله مکارم شیرازی:
جهاد نظامی در سایه جهاد فرهنگی شکل گرفته است/ برنامه های فرهنگی تداوم یابد
حضرت ‌آیت الله مکارم شیرازی گفت: امروزه ما بیش از هر چیز به جهاد فرهنگی نیازی داریم چراکه دشمن مشغول تخریب فرهنگ ما است؛ با ایجاد شبهات، تخریب فرهنگ اعتقادی ما و با تأسیس مراکز فساد در شبکه های مجازی...
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۵:۵۳
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:
تلاطم های اقتصادی حاصل سوء مدیریت است
امام جمعه مشهد با اشاره به نابسامانی های اقتصادی در بخش های مختلف و احتکار مواد اساسی سبد خانوار، گفت: مبارزه پیگیر و قاطعانه با مفسدان اقتصادی از سوی قوه قضائیه سبب بازگشت آرامش به بازار و مقابله با ...