شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ Saturday, May 27, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۲:۵۲
شناسه خبر: ۴۷۳۴۱۴
 
مدیر گروه تبلیغی مصباح الهدی تشریح کرد؛
تجربیات تبلیغ در اماکن عمومی و پارک ها به وسیله استِیج
مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی گفت: اجرای برنامه در فضای عمومی راه رفتن روی بند نازک است که از حساسیت خاص و زیادی برخوردار است؛ برای بهره مندی از این فضا، باید آیتم های مختلفی در مدت زمان کم داشته باشید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام علی احدی امشب در ادامه سلسله نشست های انتقال تجارب گروه های تبلیغی که در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: مجتمع مسکونی، پارک، خیابان، سواحل، دریا، متروها، ترمینال ها، روز بازارها و اماکن عمومی فضای خوبی برای تبلیغ هستند، بنابراین تبلیغ را تنها به منبر خلاصه نکنیم.

وی گفت: پارک با توجه به ویژه تر بودن و اهمیت بیشتر آن، می توان به اجرای برنامه هایی از جمله برگزاری نماز جماعت، برپایی نمایشگاه، برپایی استِیج(صحنه) پرداخت.

مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی درباره تبلیغ با استیج تصریح کرد: امروز تقریبا فعالیت در اماکن عمومی به سمت برپایی استِیج رفته است و مراکزی که کار نمایشگاهی می کردند، امروزه به این کار روی آورده اند؛ علت اصلی آن پوشش جمعیتی تبلیغ به وسیله استیج است که چنین جمعیتی را در نمایشگاه نمی توان جای داد.

اهمیت و ضرورت تبلیغ با استِیج

حجت الاسلام احدی با بیان این که در فضای استیج مانور تبلیغی زیادی می توان انجام داد، تصریح کرد: مجموعه های فرهنگی بیشتر به اجرای برنامه با استیج روی آورده اند؛ اگر می خواهیم در فضای عمومی کار کنیم، باید به روز باشیم؛ بسیاری از برنامه های تلویزیونی در شهرها که اجرا می کند، کار با استیج است و باید دانست که بایستی به این فضا ورود پیدا کرد.

وی ابراز داشت: اصلی ترین بدی استیج این است که هزینه های آن نسبت به اجرای دو ساعت برنامه شاید زیاد باشد؛  اما واقعیت این است که کار با استیج آورده خوبی دارد و راهکارهایی را می تواند داشته باشد که اگر در نظر گرفته شود، می توان هزینه استیج را کاهش داد. به عنوان مثال به اندازه مورد نیاز استیج خریداری کنید که با هزینه ای که برای خرید این کار می کنید، برای چند سال می توانید فضای تبلیغی داشته باشید.

مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی با اشاره به فضاسازی با استیج افزود: با استیج یک سِن شکیل درست می شود که می توان صندلی برای مخاطبان را از مراکز و سازمان ها تهیه کرد که اگر هم ندادند، می توان اجاره کرد و هزینه زیادی را هم نمی خواهد؛ باید زیبایی سن جزو مهم ترین ارکان برنامه باشد؛ اگر پول بدهید که یک سن را هم آماده کنند، برای چند شب نسبت به تعداد مخاطبان هزینه زیادی نیست.

وی با اشاره به نکات مهمی در خصوص تبلیغ با استیج تصریح کرد: صوت، اصلی ترین رکن استیج است؛ می توان شخصی را برای تنظیم صدای چند شب هماهنگ کرد که با هزینه کمتری کار را انجام دهد؛ دیگر نکته مهم در استیج، وجود مجری است، مجری یکی از اصلی ترین ارکان برنامه به شمار می رود؛ باید مجری خیلی توانمند داشته باشید که 30 درصد کار را می تواند عهده دار باشد؛ باید در کار استیج برای تمامی سنین از کودک تا افراد مسن برنامه داشته باشید؛ در برنامه استیج از برنامه مختلفی از جمله قاری قرآن، اجرای سرود ملی، مجری، گروه تئاتر، تبلیغ استفاده کنید.

لزوم اجرای برنامه های متنوع در تبلیغ با استیج

حجت الاسلام احدی ابراز داشت: در برنامه استیجی باید مدیریت شود تا برنامه جذابی داشته باشیم، نه اینکه تمامی زمان را به مسائل تبلیغی و دینی بپردازیم؛ یکی از بهترین راهکارها، اجرای مداحی جذاب، سرود، نور افشانی آسمان است که جذابیت خاص خود را دارد.

وی با اشاره به تأمین منابع مالی افزود: مجموعه موفق آن است که به خودکفایی برسد؛ ماشینی را آماده کردیم که تمامی استیج را به همراه دارد و دیگر نیاز به براپایی استیج نداریم؛ متأسفانه گروه های تبلیغی نمی داند که چه زمانی و به سراغ چه ارگان ها و مراکزی برای تأمین منابع مالی بروند؛ به عنوان مثال برای روز 22 بهمن می توان با رایزنی هایی بودجه ای را کسب کرد.

مدیر گروه تبلیغی جهادی تصریح کرد: از ابتدا بنا را بر خودکفایی بگذارید؛ که در این صورت بعد از دو سال خواهید دید که تمامی تشکیلات و امکانات را خواهید داشت؛ بابیستی طلاب برای تبلیغ وارد فضاهای عمومی شوید.

وی گفت: زمستان زمان مناسبی برای تبلیغ در فضای پارک نیست، بلکه با توجه به این که مردم در این فصل به اماکن عمومی نمی رود، در این ایام به راحتی می توا در مجتمع های مسکونی به این نوع تبلیغ پرداخت؛ برای شروع کار در اماکن عمومی، برپایی نماز جماعت فعالیت خوبی است؛ دعوت از مجری، سخنران و مداحی که چهره سرشناسی باشد، در جذب مخاطب بسیار تأثیرگذار است.

حجت الاسلام احدی ابراز داشت: مراکز و سازمان های زیادی هستند که می توان در مسائل مالی از آنها یاری گرفت؛ در کمترین برنامه ای لوگوی این گروه را درج می کنیم و مهم نیست که آرم گروه بخورد یا نه و می توان با همکاری با مراکز و ارگان های مختلف و قرار دادن لوگوی سازمان یاری دهنده، مشکلات مالی و تجهیزات را رفع کرد.

لزوم تدبیر برای برقراری امنیت در فضاهای عمومی در تبلیغ

مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی با اهمیت برقراری امنیت در تبلیغ در اماکن عمومی تصریح کرد: برای تبلیغ در فضای پارک و عمومی تدابیر در خصوص مسائل امنیتی داشته باشید؛ بهترین کار این است که با بسیج هماهنگ کنید که بدون لباس نظامی حضور پیدا کنند، اما سعی نکنید که فضایی امنیتی جلوه دهند که شاید برای مخاطبان حس خوبی ایجاد نکند و در عین حال، درصدد ایجاد امنیت نیز باشند.

وی گفت: اجرای برنامه در فضای عمومی راه رفتن روی بند نازک است که از حساسیت خاص و زیادی برخوردار است؛ برای بهره مندی از این فضا، باید آیتم های مختلفی در مدت زمان کم داشته باشید؛ عروسک بازی، برپایی مسابقه، گفتن لطیفه از سوی مجری، تواشیح و سرود از جمله این برنامه ها می تواند باشد؛ همچنین سعی می کنیم همیشه در انتهای برنامه های خود، کمک هزینه سفر مشهد نیز به تعدادی از حاضران در برنامه ها اهدا کنیم./822/202/ب3

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۳/۶ - ۰۴:۵۲
حجت الاسلام ابراهیمی فر:
مبلغان بنیه های معنوی و اخلاقی جامعه را تقویت کنند
استاد درس خارج حوزه علمیه توجه به تقویت بنیه های معنوی و اخلاقی جامعه را از مهم‌ترین وظایف تبلیغی در ماه رمضان برشمرد.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۰۴:۴۳
حجت الاسلام ماندگاری مطرح کرد؛
معرفت الله کلید شناخت برکات ماه رمضان
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ماه رمضان، ماه شناخت خدا و معرفت الله است، گفت: معرفت الله کلید شناخت برکات ماه مبارک رمضان است.
۱۳۹۶/۳/۶ - ۰۴:۳۵
حجت الاسلام سرلک:
دعا اساس بندگی و کلاس خود شناسی است
استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که دعا کلاس خودشناسی است، گفت: انسان اهل دعا غم و غصه ندارد و خود را در برابر قدرت الهی می بیند.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۲۳:۴۵
امشب رمضان طلوع می کند؛
خوش آمدی ای قرار عاشقی
رمضان می آید تا دریای بی کران رحمت الهی را به انسان ها هدیه دهد و جان منتظران را طراوت بندگی بخشد، تا سفره کرامت گشاید و زمینیان را از برکات بی کران الهی سیراب سازد.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۲۲:۱۰
حجت الاسلام حسینی اراکی:
ماه مبارک رمضان منشأ رحمت و مغفرت الهی است
استاد سطح عالی حوزه علمیه ماه رمضان را ماه ریزش رحمت الهی خواند و گفت: این ماه منشأ خیر، برکت، رحمت و مغفرت از جانب پروردگار عالم است.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۲۲:۰۲
حجت الاسلام رفعتی مطرح کرد؛
تبیین معارف قرآن و اهل بیت مهم‌ترین وظیفه مبلغان ماه رمضان
مشاور مدیر حوزه های علمیه کشور بیان معارف قرآن و اهل بیت(ع) را از مهم‌ترین وظایف تبلیغی در ماه رمضان دانست و بر پاسخگویی به شبهات موجود در جامعه توسط روحانیان تأکید کرد.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۲۱:۵۴
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی:
روزه داری سبب اعطای حکمت به انسان می شود
استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر این که انسان باید نسبت به ماه مبارک رمضان شناخت و معرفت داشته باشد، گفت:روزه داری سبب اعطای حکمت به انسان می شود.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۲۱:۵۱
حجت الاسلام بیگدلی تبیین کرد؛
راه های اثبات شدن اول ماه و احکام روزه یوم الشک
کارشناس مسائل شرعی و احکام دینی امروز در برنامه بیان احکام نماز جمعه قم راه های اثبات شدن اول ماه و احکام روزه یوم الشک را تبیین کرد.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۲۱:۴۹
حجت الاسلام مرتضوی:
دوری از گناه بهترین عمل در ماه مبارک رمضان است
مدیر مدرسه علمیه قدیری دوری از گناه را بهترین عمل در ماه مبارک رمضان دانست و بر استفاده از هر ثانیه این ماه برای تقرب به خداوند تأکید کرد.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۰۸:۵۳
با موضوع اولویت های تبلیغی و مسائل روز؛
نشست تخصصی مبلغان نخبه در قم برگزار شد
نشست تخصصی مبلغان نخبه با موضوع اولویت های تبلیغی و مسائل روز با هدف دانش افزایی مبلغان قبل از اعزام ماه مبارک رمضان در سالن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۶/۳/۵ - ۰۸:۵۱
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
اثرگذاری در فضای مجازی و رسانه از اولویت های مهم تبلیغی است
آیین اختتامیه دوره آموزشی دین فطری (گام دوم ) و رونمایی از چند اثر در سالن اجتماعات مرکز آموزشهای کاربردی برگزار شد.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۲۲:۱۳
کارشناس امور حج و زیارت تبیین کرد؛
روش های موفقیت روحانی کاروان در سفر معنوی حج
حجت الاسلام نواب بهره گیری از فرصت بازدید برای معرفت افزایی، تعامل با مدیر، پرهیز از منت گذاری نسبت به فوق برنامه ها و نوآوری را از روش های موفقیت روحانی کاروان در سفر حج نام برد.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۲۱:۴۱
عضو معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری خبرداد؛
آماده سازی نرم افزار آموزشی اماکن حج تمتع برای روحانیان کاروان ها
حجت الاسلام نجفی روحانی از آماده سازی نرم افزار آموزشی اماکن حج تمتع برای روحانیان کاروان ها و همچنین نرم افزار عطر بهشت ویژه سبک زندگی فاطمی خبر داد که در اختیار معینه های کاروان ها قرار می گیرد.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۲۱:۳۷
مدیر جذب و ساماندهی روحانیان بعثه رهبری مطرح کرد؛
اعزام ۶۱۶ روحانی کاروان به حج تمتع ۹۶ + شاخص های ارزیابی
حجت الاسلام پروانه از اعزام ۶۱۶ روحانی کاروان به حج تمتع سال جاری خبرداد و گفت: با توجه به حساسیت حج امسال این عزیزان از افراد با تجربه انتخاب شده اند.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۲۱:۳۳
مدير برنامه و محصولات فرهنگي بعثه رهبری خبرداد؛
راه اندازی و تقویت بحث یاوران حجاج در حج امسال
حجت الاسلام حاجی ابراهیمی از راه اندازی و تقویت بحث یاوران حجاج در حج امسال خبر داد و گفت: روحانیان کاروان یک دوازدهم اعضای فرهیخته و توانای کاروان را برای کمک در فعالیت علمی و فرهنگی به عنوان یاوران ...
۱۳۹۶/۳/۴ - ۲۱:۲۷
رییس سازمان حج و زیارت:
۸۶ هزار و پانصد نفر به مراسم حج تمتع امسال اعزام می شوند
محمدی با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم برای ثبت نام در حج سال جاری از اعزام ۸۶ هزار و پانصد نفر به حج تمتع امسال خبرداد.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۲۱:۲۰
معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری:
حج یک تریبون ویژه برای تبلیغ مکتب اهل بیت است
حجت الاسلام مظلومی با بیان اینکه حج یک تریبون ویژه برای تبلیغ مکتب اهل بیت(ع) است، از روحانیان کاروانها و حجاج خواست که برای دفاع از مکتب تشیع ضابطه مند عمل کنند.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۲۱:۱۴
با سخنرانی نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت؛
همایش سراسری روحانیون کاروان های حج تمتع ۹۶ برگزار شد
همایش سراسری یک روزه بیش از ۶۰۰ نفر از روحانیون کاروان های حج تمتع ۹۶ با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر و مسؤولان بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۰۵:۵۶
همزمان با ایام ماه مبارک رمضان؛
محفل ترتیل خوانی«مائده قرآنی» برگزار می شود
محفل ترتیل خوانی با عنوان «مائده قرآنی» ویژه بانوان همزمان با ایام ماه مبارک رمضان در آستان مقدس حضرت معصومه برگزار می شود.
۱۳۹۶/۳/۴ - ۰۵:۵۴
چه کسانی مورد غضب خداوند هستند
استاد حوزه علمیه خواهران با اشاره به اینکه مغبوض ترین کار در پیشگاه خداوند نمامی و سخن چینی است، گفت: نمام به خاطر کاشتن تخم فساد و اختلاف در جامعه اسلامی مغبوض خداوند است.