سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ Tuesday, February 21, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۲:۵۲
شناسه خبر: ۴۷۳۴۱۴
 
مدیر گروه تبلیغی مصباح الهدی تشریح کرد؛
تجربیات تبلیغ در اماکن عمومی و پارک ها به وسیله استِیج
مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی گفت: اجرای برنامه در فضای عمومی راه رفتن روی بند نازک است که از حساسیت خاص و زیادی برخوردار است؛ برای بهره مندی از این فضا، باید آیتم های مختلفی در مدت زمان کم داشته باشید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام علی احدی امشب در ادامه سلسله نشست های انتقال تجارب گروه های تبلیغی که در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: مجتمع مسکونی، پارک، خیابان، سواحل، دریا، متروها، ترمینال ها، روز بازارها و اماکن عمومی فضای خوبی برای تبلیغ هستند، بنابراین تبلیغ را تنها به منبر خلاصه نکنیم.

وی گفت: پارک با توجه به ویژه تر بودن و اهمیت بیشتر آن، می توان به اجرای برنامه هایی از جمله برگزاری نماز جماعت، برپایی نمایشگاه، برپایی استِیج(صحنه) پرداخت.

مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی درباره تبلیغ با استیج تصریح کرد: امروز تقریبا فعالیت در اماکن عمومی به سمت برپایی استِیج رفته است و مراکزی که کار نمایشگاهی می کردند، امروزه به این کار روی آورده اند؛ علت اصلی آن پوشش جمعیتی تبلیغ به وسیله استیج است که چنین جمعیتی را در نمایشگاه نمی توان جای داد.

اهمیت و ضرورت تبلیغ با استِیج

حجت الاسلام احدی با بیان این که در فضای استیج مانور تبلیغی زیادی می توان انجام داد، تصریح کرد: مجموعه های فرهنگی بیشتر به اجرای برنامه با استیج روی آورده اند؛ اگر می خواهیم در فضای عمومی کار کنیم، باید به روز باشیم؛ بسیاری از برنامه های تلویزیونی در شهرها که اجرا می کند، کار با استیج است و باید دانست که بایستی به این فضا ورود پیدا کرد.

وی ابراز داشت: اصلی ترین بدی استیج این است که هزینه های آن نسبت به اجرای دو ساعت برنامه شاید زیاد باشد؛  اما واقعیت این است که کار با استیج آورده خوبی دارد و راهکارهایی را می تواند داشته باشد که اگر در نظر گرفته شود، می توان هزینه استیج را کاهش داد. به عنوان مثال به اندازه مورد نیاز استیج خریداری کنید که با هزینه ای که برای خرید این کار می کنید، برای چند سال می توانید فضای تبلیغی داشته باشید.

مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی با اشاره به فضاسازی با استیج افزود: با استیج یک سِن شکیل درست می شود که می توان صندلی برای مخاطبان را از مراکز و سازمان ها تهیه کرد که اگر هم ندادند، می توان اجاره کرد و هزینه زیادی را هم نمی خواهد؛ باید زیبایی سن جزو مهم ترین ارکان برنامه باشد؛ اگر پول بدهید که یک سن را هم آماده کنند، برای چند شب نسبت به تعداد مخاطبان هزینه زیادی نیست.

وی با اشاره به نکات مهمی در خصوص تبلیغ با استیج تصریح کرد: صوت، اصلی ترین رکن استیج است؛ می توان شخصی را برای تنظیم صدای چند شب هماهنگ کرد که با هزینه کمتری کار را انجام دهد؛ دیگر نکته مهم در استیج، وجود مجری است، مجری یکی از اصلی ترین ارکان برنامه به شمار می رود؛ باید مجری خیلی توانمند داشته باشید که 30 درصد کار را می تواند عهده دار باشد؛ باید در کار استیج برای تمامی سنین از کودک تا افراد مسن برنامه داشته باشید؛ در برنامه استیج از برنامه مختلفی از جمله قاری قرآن، اجرای سرود ملی، مجری، گروه تئاتر، تبلیغ استفاده کنید.

لزوم اجرای برنامه های متنوع در تبلیغ با استیج

حجت الاسلام احدی ابراز داشت: در برنامه استیجی باید مدیریت شود تا برنامه جذابی داشته باشیم، نه اینکه تمامی زمان را به مسائل تبلیغی و دینی بپردازیم؛ یکی از بهترین راهکارها، اجرای مداحی جذاب، سرود، نور افشانی آسمان است که جذابیت خاص خود را دارد.

وی با اشاره به تأمین منابع مالی افزود: مجموعه موفق آن است که به خودکفایی برسد؛ ماشینی را آماده کردیم که تمامی استیج را به همراه دارد و دیگر نیاز به براپایی استیج نداریم؛ متأسفانه گروه های تبلیغی نمی داند که چه زمانی و به سراغ چه ارگان ها و مراکزی برای تأمین منابع مالی بروند؛ به عنوان مثال برای روز 22 بهمن می توان با رایزنی هایی بودجه ای را کسب کرد.

مدیر گروه تبلیغی جهادی تصریح کرد: از ابتدا بنا را بر خودکفایی بگذارید؛ که در این صورت بعد از دو سال خواهید دید که تمامی تشکیلات و امکانات را خواهید داشت؛ بابیستی طلاب برای تبلیغ وارد فضاهای عمومی شوید.

وی گفت: زمستان زمان مناسبی برای تبلیغ در فضای پارک نیست، بلکه با توجه به این که مردم در این فصل به اماکن عمومی نمی رود، در این ایام به راحتی می توا در مجتمع های مسکونی به این نوع تبلیغ پرداخت؛ برای شروع کار در اماکن عمومی، برپایی نماز جماعت فعالیت خوبی است؛ دعوت از مجری، سخنران و مداحی که چهره سرشناسی باشد، در جذب مخاطب بسیار تأثیرگذار است.

حجت الاسلام احدی ابراز داشت: مراکز و سازمان های زیادی هستند که می توان در مسائل مالی از آنها یاری گرفت؛ در کمترین برنامه ای لوگوی این گروه را درج می کنیم و مهم نیست که آرم گروه بخورد یا نه و می توان با همکاری با مراکز و ارگان های مختلف و قرار دادن لوگوی سازمان یاری دهنده، مشکلات مالی و تجهیزات را رفع کرد.

لزوم تدبیر برای برقراری امنیت در فضاهای عمومی در تبلیغ

مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی با اهمیت برقراری امنیت در تبلیغ در اماکن عمومی تصریح کرد: برای تبلیغ در فضای پارک و عمومی تدابیر در خصوص مسائل امنیتی داشته باشید؛ بهترین کار این است که با بسیج هماهنگ کنید که بدون لباس نظامی حضور پیدا کنند، اما سعی نکنید که فضایی امنیتی جلوه دهند که شاید برای مخاطبان حس خوبی ایجاد نکند و در عین حال، درصدد ایجاد امنیت نیز باشند.

وی گفت: اجرای برنامه در فضای عمومی راه رفتن روی بند نازک است که از حساسیت خاص و زیادی برخوردار است؛ برای بهره مندی از این فضا، باید آیتم های مختلفی در مدت زمان کم داشته باشید؛ عروسک بازی، برپایی مسابقه، گفتن لطیفه از سوی مجری، تواشیح و سرود از جمله این برنامه ها می تواند باشد؛ همچنین سعی می کنیم همیشه در انتهای برنامه های خود، کمک هزینه سفر مشهد نیز به تعدادی از حاضران در برنامه ها اهدا کنیم./822/202/ب3

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۳:۳۵
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی مطرح کرد؛
پیرو حضرت زهرا ولایتمداری را بر هر چیزی ترجیح می دهد
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تمام زندگی حضرت زهرا(س) در بندگی خدا و تبعیت از ولایت خلاصه می شود، گفت: پیرو حضرت زهرا ولایتمداری را بر هر چیزی ترجیح می دهد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۱:۲۶
در گفت وگو با رسا مطرح شد؛
تشریح دلایل تعویق همایش ملی حوزه انقلابی
رییس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه تقارن با برگزاری چندین همایش را دلیل تعویق همایش حوزه انقلابی عنوان کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۰:۵۷
استاد درس اخلاق حوزه مطرح کرد؛
حضرت زهرا نمونه اصلی انسان صابر در اسلام
حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی صبر در برابر گناه، مصیبت ها و طاعت الهی را سه مصداق بارز صبر برشمرد و از حضرت زهرا به عنوان نمونه اصلی انسان صابر در اسلام نام برد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۲۰:۵۴
از سوی آستان حضرت معصومه صورت گرفت؛
ارائه خدمات مشاوره ای به بیش از هزار مراجعه کننده خواهر
مسؤول واحد مشاوره آستان مقدس حضرت معصومه(س) از ارائه خدمات مشاوره ای آستان مقدس حضرت معصومه(س) به بیش از هزار مراجعه کننده خواهر در فصل پاییز خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۲۰:۴۲
رواق خردسال در آستان حضرت معصومه افتتاح شد
مسؤول رواق کودک و نوجوان آستان حضرت معصومه(س) از راه اندازی و افتتاح رواق خردسال ویژه کودکان 3 تا 6 سال در آستان حضرت معصومه(س) خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۲۰:۲۸
از سوی آستان حضرت معصومه؛
طرح سفیران کریمه در سه قاره اروپا، آسیا و آمریکا اجرا شد
رییس اداره بین الملل آستان مقدس حضرت معصومه(س) از اجرای طرح سفیران کریمه با هدف نشر معارف فاطمی در سه قاره اروپا، آسیا و آمریکا خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۷:۱۰
با هدف استمرار روحیه انقلابی در حوزه‌های علمیه؛
همایش حوزه انقلابی با سخنرانی آیت الله جنتی برگزار می شود
رییس دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه از برگزاری همایش حوزه انقلابی با هدف استمرار روحیه انقلابی در حوزه‌های علمیه در قم خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۱:۴۸
ثبت‌نام قطعي در كاروان‌هاي نوروزي عتبات آغاز شد
مشتاقان زيارت عتبات كه در دوره پيش ثبت نام ها شركت كرده اند، از امروز (دوشنبه) مي توانند بر اساس اولويت هاي قرعه كشي نسبت به قطعي كردن ثبت نام خود در كاروان ها اقدام كنند.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۰:۱۱
رییس دانشگاه مذاهب اسلامی خبر داد؛
نکوداشت آ‌یت الله واعظ زاده 18 اسفند برگزار می شود
حجت الاسلام والمسلمین مختاری از برگزاری نکوداشت مرحوم آیت الله واعظ زاده در 18 اسفند ماه از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۰:۰۵
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم:
ستاد مبارزه با مواد مخدر از تحقیقات طلاب حمایت می کند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در اختتامیه دوره تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد گفت که ستاد مبارزه با مواد مخدر از تحقیقات طلاب حمایت می کند.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۰:۰۲
مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
پیشگیری از اعتیاد نیاز به کار جهادی دارد
مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مراسم اختتامیه دوره تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد گفت: پیشگیری از اعتیاد کار جهادی می طلبد تا منجر به تشکیل نهضت پیشگیری و کاهش و درمان اعتیاد در جامعه شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۲۱:۰۸
استاد حوزه علمیه خواهران:
فرهنگ دعوت به نماز در رسانه ها مهجور است
استاد حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه مسیر قرار گرفتن انسان ها در ساحت بندگی و معرفت خداوند اقامه نماز است، ترک نماز را عامل جهنمی شدن انسان عنوان کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۹:۴۴
استاد حوزه علمیه خواهران:
مقام شفاعت مربوط به قیامت است نه عالم قبر
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مقام شفاعت اهل بیت(ع) مربوط به قیامت است نه عالم قبر گفت: انسان اگر روزی یک دقیقه به فکر قبر خود باشد عاقبت به خیر خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۹:۳۶
مدیر مرکز تخصصی مهدویت مطرح کرد؛
بصیرت سیاسی و ولایتمداری حضرت زهرا شاخصه زنان عصر ظهور
مدیر مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه بصیرت سیاسی و ولایتمداری حضرت زهرا(س) شاخصه زنان عصر ظهور است، گفت: زنان می توانند با ولی یاوری بسترهای عصر ظهور و حکومت عدل جهانی را فراهم کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۶:۳۹
در گفت وگو با رسا؛
شیوه جذب و به کارگیری روحانیان عمره و عتبات تشریح شد
مدير جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری از اعلام نتایج آزمون جذب روحانیان عتبات در نیمه دوم فروردین 96 خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۶:۱۳
نماينده بعثه رهبري در عراق:
پاداش هر كس در زيارت به مقدار معرفت اوست
حجت الاسلام والمسلمين نجفي‌روحاني با تأكيد بر توجه به مباني فكري و معرفتي زيارت مرقد ائمه اطهار گفت: پاداش هر كس در زيارت به مقدار معرفت اوست.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۶:۰۸
حجت الاسلام اكرمي:
اهميت فريضه حج در جامعه تبيين شود
ریيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري با بیان اینکه حج براي امت اسلامي پيام انسجام و وحدت دارد، گفت: حج اين ظرفيت را دارد كه مسلمانان را متحدتر كند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۶:۰۶
حجت الاسلام عصاری:
دشمن شناسی رمز غلبه بر دشمن است
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه دشمن شناسی رمز غلبه بر دشمن است از شیطان به عنوان یکی از دشمنان اصلی انسان نام برد که برای هلاکت او برنامه ریزی می کند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۴:۳۹
استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد؛
فاطمیه خط مقدم دفاع از سیره نبوی و جهانی کردن اسلام
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر ایام فاطمیه نبود کربلا و عاشورا هم نبود، گفت: فاطمیه خط مقدم دفاع از سیره نبوی و جهانی کردن اسلام است.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۴:۳۱
مسؤول گروه تبلیغی سپهر مطرح کرد؛
ملاحظه کاری در تولیدات رسانه ای کنار گذاشته شود
مسؤول گروه تبلیغی سپهر ملاحظه کاری را آفت تولیدات رسانه ای دانست و گفت: پرداختن به مباحث اجتماعی و بحران ساز باید در دستور کار گروه های تبلیغی قرار گیرد.