سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ Tuesday, January 24, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۲:۵۲
شناسه خبر: ۴۷۳۴۱۴
 
مدیر گروه تبلیغی مصباح الهدی تشریح کرد؛
تجربیات تبلیغ در اماکن عمومی و پارک ها به وسیله استِیج
مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی گفت: اجرای برنامه در فضای عمومی راه رفتن روی بند نازک است که از حساسیت خاص و زیادی برخوردار است؛ برای بهره مندی از این فضا، باید آیتم های مختلفی در مدت زمان کم داشته باشید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام علی احدی امشب در ادامه سلسله نشست های انتقال تجارب گروه های تبلیغی که در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: مجتمع مسکونی، پارک، خیابان، سواحل، دریا، متروها، ترمینال ها، روز بازارها و اماکن عمومی فضای خوبی برای تبلیغ هستند، بنابراین تبلیغ را تنها به منبر خلاصه نکنیم.

وی گفت: پارک با توجه به ویژه تر بودن و اهمیت بیشتر آن، می توان به اجرای برنامه هایی از جمله برگزاری نماز جماعت، برپایی نمایشگاه، برپایی استِیج(صحنه) پرداخت.

مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی درباره تبلیغ با استیج تصریح کرد: امروز تقریبا فعالیت در اماکن عمومی به سمت برپایی استِیج رفته است و مراکزی که کار نمایشگاهی می کردند، امروزه به این کار روی آورده اند؛ علت اصلی آن پوشش جمعیتی تبلیغ به وسیله استیج است که چنین جمعیتی را در نمایشگاه نمی توان جای داد.

اهمیت و ضرورت تبلیغ با استِیج

حجت الاسلام احدی با بیان این که در فضای استیج مانور تبلیغی زیادی می توان انجام داد، تصریح کرد: مجموعه های فرهنگی بیشتر به اجرای برنامه با استیج روی آورده اند؛ اگر می خواهیم در فضای عمومی کار کنیم، باید به روز باشیم؛ بسیاری از برنامه های تلویزیونی در شهرها که اجرا می کند، کار با استیج است و باید دانست که بایستی به این فضا ورود پیدا کرد.

وی ابراز داشت: اصلی ترین بدی استیج این است که هزینه های آن نسبت به اجرای دو ساعت برنامه شاید زیاد باشد؛  اما واقعیت این است که کار با استیج آورده خوبی دارد و راهکارهایی را می تواند داشته باشد که اگر در نظر گرفته شود، می توان هزینه استیج را کاهش داد. به عنوان مثال به اندازه مورد نیاز استیج خریداری کنید که با هزینه ای که برای خرید این کار می کنید، برای چند سال می توانید فضای تبلیغی داشته باشید.

مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی با اشاره به فضاسازی با استیج افزود: با استیج یک سِن شکیل درست می شود که می توان صندلی برای مخاطبان را از مراکز و سازمان ها تهیه کرد که اگر هم ندادند، می توان اجاره کرد و هزینه زیادی را هم نمی خواهد؛ باید زیبایی سن جزو مهم ترین ارکان برنامه باشد؛ اگر پول بدهید که یک سن را هم آماده کنند، برای چند شب نسبت به تعداد مخاطبان هزینه زیادی نیست.

وی با اشاره به نکات مهمی در خصوص تبلیغ با استیج تصریح کرد: صوت، اصلی ترین رکن استیج است؛ می توان شخصی را برای تنظیم صدای چند شب هماهنگ کرد که با هزینه کمتری کار را انجام دهد؛ دیگر نکته مهم در استیج، وجود مجری است، مجری یکی از اصلی ترین ارکان برنامه به شمار می رود؛ باید مجری خیلی توانمند داشته باشید که 30 درصد کار را می تواند عهده دار باشد؛ باید در کار استیج برای تمامی سنین از کودک تا افراد مسن برنامه داشته باشید؛ در برنامه استیج از برنامه مختلفی از جمله قاری قرآن، اجرای سرود ملی، مجری، گروه تئاتر، تبلیغ استفاده کنید.

لزوم اجرای برنامه های متنوع در تبلیغ با استیج

حجت الاسلام احدی ابراز داشت: در برنامه استیجی باید مدیریت شود تا برنامه جذابی داشته باشیم، نه اینکه تمامی زمان را به مسائل تبلیغی و دینی بپردازیم؛ یکی از بهترین راهکارها، اجرای مداحی جذاب، سرود، نور افشانی آسمان است که جذابیت خاص خود را دارد.

وی با اشاره به تأمین منابع مالی افزود: مجموعه موفق آن است که به خودکفایی برسد؛ ماشینی را آماده کردیم که تمامی استیج را به همراه دارد و دیگر نیاز به براپایی استیج نداریم؛ متأسفانه گروه های تبلیغی نمی داند که چه زمانی و به سراغ چه ارگان ها و مراکزی برای تأمین منابع مالی بروند؛ به عنوان مثال برای روز 22 بهمن می توان با رایزنی هایی بودجه ای را کسب کرد.

مدیر گروه تبلیغی جهادی تصریح کرد: از ابتدا بنا را بر خودکفایی بگذارید؛ که در این صورت بعد از دو سال خواهید دید که تمامی تشکیلات و امکانات را خواهید داشت؛ بابیستی طلاب برای تبلیغ وارد فضاهای عمومی شوید.

وی گفت: زمستان زمان مناسبی برای تبلیغ در فضای پارک نیست، بلکه با توجه به این که مردم در این فصل به اماکن عمومی نمی رود، در این ایام به راحتی می توا در مجتمع های مسکونی به این نوع تبلیغ پرداخت؛ برای شروع کار در اماکن عمومی، برپایی نماز جماعت فعالیت خوبی است؛ دعوت از مجری، سخنران و مداحی که چهره سرشناسی باشد، در جذب مخاطب بسیار تأثیرگذار است.

حجت الاسلام احدی ابراز داشت: مراکز و سازمان های زیادی هستند که می توان در مسائل مالی از آنها یاری گرفت؛ در کمترین برنامه ای لوگوی این گروه را درج می کنیم و مهم نیست که آرم گروه بخورد یا نه و می توان با همکاری با مراکز و ارگان های مختلف و قرار دادن لوگوی سازمان یاری دهنده، مشکلات مالی و تجهیزات را رفع کرد.

لزوم تدبیر برای برقراری امنیت در فضاهای عمومی در تبلیغ

مدیر گروه تبلیغی جهادی مصباح الهدی با اهمیت برقراری امنیت در تبلیغ در اماکن عمومی تصریح کرد: برای تبلیغ در فضای پارک و عمومی تدابیر در خصوص مسائل امنیتی داشته باشید؛ بهترین کار این است که با بسیج هماهنگ کنید که بدون لباس نظامی حضور پیدا کنند، اما سعی نکنید که فضایی امنیتی جلوه دهند که شاید برای مخاطبان حس خوبی ایجاد نکند و در عین حال، درصدد ایجاد امنیت نیز باشند.

وی گفت: اجرای برنامه در فضای عمومی راه رفتن روی بند نازک است که از حساسیت خاص و زیادی برخوردار است؛ برای بهره مندی از این فضا، باید آیتم های مختلفی در مدت زمان کم داشته باشید؛ عروسک بازی، برپایی مسابقه، گفتن لطیفه از سوی مجری، تواشیح و سرود از جمله این برنامه ها می تواند باشد؛ همچنین سعی می کنیم همیشه در انتهای برنامه های خود، کمک هزینه سفر مشهد نیز به تعدادی از حاضران در برنامه ها اهدا کنیم./822/202/ب3

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۶:۱۳
ادای احترام مفتی‌های گرجستانی به حرم حضرت معصومه + عکس
علمای مفتی گرجستانی امروز از آستان مقدس حضرت معصومه بازدید و به ساحت مقدس حضرت معصومه ادای احترام کردند.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۲۳:۳۹
در گفت‌وگو با رسا مطرح شد؛
نرم‌افزار ۱۰ زبانه حرم شناسی حرم حضرت معصومه در نوروز 96 رونمایی می‌شود
رییس اداره امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت معصومه (س) از تولید نرم‌افزار ۱۰ زبانه به‌منظور معرفی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) خبر داد و گفت: این نرم‌افزار در نوروز ۱۳۹۶ رونمایی خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۲۳:۳۶
در مجتمع آموزش عالی امام خمینی؛
«تفسیر موضوعی میان رشته ای» بررسی می شود
کرسی نظریه پردازی«تفسیر موضوعی میان رشته ای» در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۲۳:۲۸
رییس سازمان دارالقرآن‌الکریم:
متون‌ قرآنی دیجیتال در سازمان دارالقرآن بررسی خواهد شد
رییس سازمان دارالقرآن‌الکریم گفت: تمام متون قرآنی دیجیتال در سازمان دارالقرآن بررسی خواهد شد و پس از اعلام سازمان دارالقرآن مجوز آن از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال صادر خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۲۳:۱۲
حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی:
جشنواره هنر آسمانی به تولید آثار فاخر دینی کمک می کند
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران بابیان این که جشنواره هنر آسمانی به تولید آثار فاخر دینی کمک کند، گفت: صد سال قبل که دانشگاهی نبود حوزه‌های علمیه بستری برای تمام علوم بود و یک طلبه از ابتدای ورود به حوزه ...
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۲۳:۰۷
استاد حوزه علمیه قم مطرح کرد؛
شیطان، نفس و دنیا سه مانع رسیدن به قرب الی الله
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه راه رسیدن به خدا یک راه هموار و بدون مشکل نبوده بلکه با راهزن و دشمن همراه است، گفت: راهزن‌های راه سلوک و قرب الی الله شیطان، نفس و دنیا هستند و انسان همیشه باید مرا...
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۵۸
دادستان قم:
رکن اصلی پیشگیری از وقوع جرم همکاری مستقیم مردم است
دادستان قم کاهش جرم را در پیشگیری موفق از وقوع جرم توصیف کرد و گفت: اقدامات پیشگیرانه و حذف بسترهای جرم خیز از وقوع جرم مانع شده و سطح عمومی وقوع جرم را کاهش می‌دهد؛ بر این اساس باید خود مردم در این ا...
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۵۳
آیت‌الله سعیدی:
ارتکاب جرم تعدی از حقوق الهی است
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) تجاوز از حقوق خداوند متعال را جرم حقیقی از منظر اسلام توصیف کرد و گفت: باید توجه داشت از منظر حقوق اسلامی یک مجرم وقتی مرتکب جرمی می‌شود در حقیقت از حقوق خداوند تجاوز...
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۵:۳۸
با سخنرانی حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفیعی؛
مراسم سوگواری «به استقبال فاطمیه» برگزار می‌شود
مراسم سوگواری با عنوان «به استقبال فاطمیه(س)» با سخنرانی حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفیعی برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۳:۵۳
مفتی اداره مسلمانان اهل سنت گرجستان مطرح کرد؛
صلح و امنیت پایدار در گرو وحدت شیعه و سنی
کارماشیدزه ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مراجع و بزرگان شیعه در قم گفت: در ابتدای سفری که با علمای گرجستان به این شهر آمده ایم تأثیرات خوبی را دیده ایم و به کشور خودمان نیز این تجربیات را منتقل خواهیم ...
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۱:۲۴
نشست« سفیران تقریب» برگزار می شود
نشست «سفیران تقریب» شنبه 9 بهمن بهمن ماه در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۰:۰۳
رییس مؤسسه بهداشت معنوی مطرح کرد؛
نقد معنویت در نگاه برایان تریسی/ معنویت در راستای منافع سرمایه داران
حجت الاسلام مظاهری سیف با بیان این که برایان تریسی در معنویت خود به دنبال افزایش کاربری انسان در نظام سرمایه داری است ورود این نگاه را در داخل ایران سبب از بین رفتن معنویت اصیل دانست.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۵۲
عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
فرهنگ به صورت تکه های پازل و نامحسوس وارد می شود
شاکر نژاد نفوذ فرهنگی را به صورت نامحسوس و از طریق وارد کردن تکه های پازل به داخل کشور دانست و گفت: اگر ما هوشیار نباشیم نخواهیم فهمید از کجا ضربه خورده ایم.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۴۰
پژوهشگر عرفان های کاذب مطرح کرد؛
بیوگرافی برایان تریسی و رصد سفر او به ایران
رضایی نژاد در رصد جریان های انحرافی در زمینه معنویت های کاذب در ایران به رصد برایان تریسی یکی از اساتید تفکر نوین پرداخته و او را از اساتید ترویج معنویت کاذب در ایران دانسته است.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۳۳
پژوهشگر عرفان های کاذب:
مسؤولان معنویت های کاذب را جدی نمی گیرند/ ورزش های رزمی به شدت در حال آلوده شدن است
حجت الاسلام عرب با بیان این که برخی مؤسسات با دعوت از برخی متفکران غربی به دنبال تأثیر گذاری بر مدیران کشور هستند بر نفوذ معنویت های کاذب در میان مدیران و ورزش کاران اشاره کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۲:۴۳
حجت‌الاسلام بهشتی پور:
نمایشگاه‌های تخصصی حرم حضرت معصومه میزبان ۱۰۰ هزار بازدید کننده بوده است
مدیرکل روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس حضرت معصومه (س) از آمار بازدید بی‌سابقه نمایشگاه‌های ایام معصومیه خبر داد و گفت: مجموع این نمایشگاه‌ها چهار نمایشگاه بوده که در مدت هفده روز برگزار شده است؛ این...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۲:۳۶
در دانشگاه ادیان و مذاهب؛
نشست علمی « شکل گیری نخستین فرقه غالی» برگزار می شود
نشست علمی« شکل گیری نخستین فرقه غالی» چهارشنبه ششم بهمن ماه در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۲:۰۸
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین تراشیون:
مادر موفق، رکن اساسی تربیت در معیار اسلام است
کارشناس رسانه ملی مؤلفه‌های معیار مادر را از منظر شرع مقدس اسلام تشریح کرد و گفت: سلامت جسمی از اولین ویژگی‌های مادر موفق در تربیت کودک است؛ بنابراین عمده مادرانی که در سیر تربیت کودک مبتلا به بیماری ...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۱:۴۹
در دانشگاه معارف اسلامی؛
نشست «آشنایی با رشتۀ ارتباطات و تبلیغ» برگزار می شود
نشست «آشنایی با رشتۀ ارتباطات و تبلیغ» با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در دانشگاه معارف اسلامی برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۱:۴۸
با سخنرانی مولوی نذیراحمد سلامی؛
نشست «امام موسی صدر و مسأله تقریب» برگزار می شود
موسسه امام موسی صدر سی و هشتمین درس‌گفتار اندیشه و عمل با موضوع «امام موسی صدر و مسأله تقریب» را برگزار می کند.