سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ Tuesday, January 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۲۳:۱۸
شناسه خبر: ۴۷۳۲۱۵
 
محسن رضایی در کاشان:
آیت الله هاشمی روز آخر عمرش حال عجیب و متفاوتی داشت
دبيرمجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: مردم ايران امروز با حضور باشكوه خود در مراسم تشييع آيت الله هاشمي رفسنجاني، ولايت پذيري خود را نشان دادند و بر ارزش هاي انقلاب تأكيد كردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، محسن رضايي سه شنبه شب، در مراسم ترحيم آيت الله هاشمي رفسنجاني كه در مسجد صادقيه خيابان محتشم كاشان برگزارشد با تقدير از مردم ايران براي حضور در مراسم با شكوه تشييع يار امام و رهبري، گفت: ما امروز يكي از اركان انقلاب اسلامي را از دست داديم.

به گفته وي، روح بلند آيت الله هاشمي رفسنجاني كه هميشه درسختي ها، يار و ياور امام و رهبر معظم انقلاب بود، امروز از ميان ما پركشيده و به ملكوت اعلی رفته است.

رضايي اظهارداشت: اگر ملت بزرگ و قدرشناس ما در اين دو روز از شهرستان ها و استانهاي سراسر كشور به تهران آمدند و با ايشان وداع كردند و امروز در مراسم تشييع جناره شركت كردند، بيانگر وابستگي عميق بين مردم و مسؤولان نظام جمهوري ايران است.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني را حادثه جانكاه و غافل گيرانه اي خواند و عنوان كرد: هيچ سابقه اي از بيماري در وجود آيت الله هاشمي رفسنجاني نبود، چرا كه ساعت 10 تا 12 ظهر يكشنبه جلسه كميسيون زير بنايي مجمع تشخيص به رياست ايشان با موضوع كمبود انرژي برق در كشور و تأمين 7 هزار مگاوات برق جديد به ارزش 5 ميليارد يورو و 5 ميليارد يورو براي توزيع اين ميزان انرژي براي نيازهاي مردم در 5 سال آينده برگزار شد.

رضايي ادامه داد: آيت الله هاشمي رفسنجاني روز يكشنبه حال عجيب و متفاوتي با روزهاي ديگر داشت و بر مسأله وحدت و همراهي با رهبري و انسجام در درون قواي سه گانه و با تبعيت از رهبري تأكيد مي‌كرد تا بتوان كارهاي بزرگي انجام داد.   

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: تشيع جناره باشكوه آيت الله هاشمي رفسنجاني امروز توسط مردم، پوشش رسانه ملي، حضور مراجع و علما به ويژه پيام روح بخش رهبر معظم انقلاب نشان داد اگر همه با هم باشيم و اتحاد و انسجام داشته باشيم و در راه امام و رهبري و انقلاب حركت كنيم هيچ قدرتي توان مقابله ما را نخواهد داشت.

وي ادامه داد: شايد اين نمايش با شكوه ملت ايران در تشييع جناره آيت الله هاشمي رفسنجاني بتواند يك بار ديگر ما را به آن وحدت و برادري و انقلابي گري و مجاهدتي كه در دهه اول انقلاب در جامعه وجود داشت برگرداند و شكاف ها را به يكديگر نزديك كند و پشت سر رهبر انقلاب و براساس ارزشهاي اصيل انقلاب راه و مسير خود را ادامه بدهيم.

رضايي از آيت الله هاشمي رفسنجاني بعنوان يك مجاهد نستوه و يك مبارزه خستگي ناپذير نام برد و عنوان كرد: آيت الله هاشمي رفسنجاني شخصيتي بود كه همه وجود خودش را براي نظام جمهوري اسلامي ايران تقديم كرده بود و هيچ شرايط سختي را در انقلاب نمي توان ديد كه آيت الله هاشمي رفسنجاني در آن شرايط سخت حضور نداشته باشد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: آيت الله هاشمي رفسنجاني قبل از انقلاب در حوادث سخت ستمشاهي و زندانها و استبداد و اختناق و شكنجه ها حضور داشت و در روزهاي سخت پيروزي انقلاب و حكومت نظامي درتهران و حمله به دانشگاه تهران محل تحصن سران انقلاب و هنگام ورود امام و در سالهاي اول پيروزي انقلاب كه كودتاچيان و منافقين و تروريست ها در تهران و كردستان و سيستان و بلوچستان آرامش را از كشور سلب كرده بودند ايشان حضور داشت.

رضايي گفت: هاشمي رفسنجاني در8 سال دفاع مقدس در وداع آسماني با امام راحل و انتخاب جانشين صالح امام و در روزهاي آخر عمر هركجا سختي و مشقت بوده است حضور داشته و همراهي كرده و نقش تعيين كننده اي داشته داشت.

رضايي با اشاره به آيه 69 سوره مباركه نساء كه مي فرمايد «وَمَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا» گفت: آنهايي كه اطاعت خدا و رسول خدا را مي‌كنند با كساني كه خداي متعال به آنها نعمت بزرگ انبياء، صديقين، شهدا و صالحين را داده است هم خانواده و با هم هستند.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به واژه رفيق در پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب، گفت: رفاقت و برادري نيز جزو ارزش هاي انقلاب اسلامي است و اين برادري در راه خدا و در راه اطاعت از احكام الهي و سنت رسول اكرم(ص) و مسير ائمه اطهار(ع) است.

رضايي با بيان اين كه همانگونه كه مؤمنين ‹‹اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّار››ِهستند و جدي هم هست، عنوان كرد: دشمني ما با آمريكا شوخي بردار نيست و مبارزه ما عليه استكبار و استعمار يك مسأله لفظي نيست بلكه جدي است همانگونه كه ‹‹رُحَماءُ بَينَهُم›› هم يك مسأله واقعي و حقيقي ما است و اين دو روي سكه ايمان و مجاهدت في سبيل الله هستند.

 وي با اشاره به اين كه در سيماي رهبر معظم انقلاب مي توان اين دو بعد را به خوبي مشاهده كرد، اظهارداشت: رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني فرصت خوبي است كه ما به هر دو بعد اجتماعي بيانديشيم، يعني هم با دشمنان خودمان جدي باشيم و سهل انگاري نكنيم و هم با دوستان خود در جبهه انقلاب و در نظام جمهوري اسلامي رفاقت و برادري خود را حفظ كنيم كه اين دو بعد ايمان است.     

به گفته وي اين مرد بزرگ نشان داد اعتبار همه ما به ادامه راه انقلاب و دلسوزي و فداكاري و پركاري و تلاش براي اين است كه انقلاب به همه اهداف خودش برسد و آرمانهاي انقلاب اسلامي تحقق يابد.

رضايي آزادگي و صراحت را از ويژگي هاي آيت الله هاشمي عنوان كرد و خاطرنشان كرد: آيت الله هاشمي رفسنجاني نظرات خودش را هم در زمان حيات امام و هم بعد از آن مي گفت، اما اين صراحت هيچ گاه وارد مسير ضد انقلاب و دشمنان ملت ايران نشد، چرا كه به رهبري و ولايت عميقا اعتقاد داشت و نظر خود را بيان مي كرد و از رهبري تبعيت داشت و من به ياد ندارم از فرمايشات امام و رهبري تبعيت نكرده باشد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني نظراتي داشت كه آن را بيان مي‌كرد اما درعين حال تابع بود و در مسير حركت مي‌كرد، از اين رو زندگي آيت الله هاشمي رفسنجاني يك مدلي از سياست ورزي و حركت در مسير انقلاب بود و همه بايد براي ايجاد وحدت و برادري تلاش كنيم و در مسير انقلاب حركت كنيم.

لام به ذكر است، مجلس ترحيم آيت الله هاشمي رفسنجاني سه شنبه شب از سوي آيت الله عبدالنبي نمازي نماينده ولي فقيه در كاشان با حضور گسترده مردم ولايت مدار در مسجد صادقيه اين شهرستان برگزارشد./1307/پ201/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۹:۴۳
بخش سی و دوم؛
بهاییت و الیگارشی وابسته
سازمان سیاسی بهاییت که خود را در قالب آیینی مذهبی در جهان سوم و بعنوان گرایشی عرفانی! در بخش‌هایی از کشورهای شمال معرفی می کند به طور کامل روش سیاسی صهیونیستی را برای رشد خود برگزیده است که عبارت است ...
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۲۳:۵۱
وزیر سابق اطلاعات:
دشمن برای انتخابات سال آینده طراحی فتنه کرده است
حجت الاسلام مصلحی تصریح کرد: یکی از رویکردهای دشمن، تجزیه و تحلیل نقص های گذشته شان است. آن ها برای انتخابات سال آینده ایران طراحی سنگینی در جهت ایجاد فتنه کرده اند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۶:۱۸
بخش سی و یکم؛
نومحافظه‌کاران با بسیج الیگارشی می‌آیند
نومحافظه‌کاران در شرایطی که نمی‌توانند گفتمان و اندیشه جذابی در آستانه انتخابات ارائه کنند تنها یک راه برای موفقیت می‌شناسند؛ بسیج الیگارشی و تبلیغ ائتلاف گسترده میان الیگارشی. نکته جالب اینجاست که نو...
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۸
سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب:
مشکلات اقتصادی و رکود کشور را فلج کرده است/ نگاه درون زا در بخش اقتصاد وجود ندارد
مرضیه وحید دستجردی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، گفت: بیماری های متعدد اقتصادی کشور را فراگرفته و موضوع حقوق های نجومی و بیکاری مردم را آزار می دهد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۵
خداحافظی حجت الاسلام مبلغی با دانشگاه مذاهب اسلامی
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی با پایان یافتن دوره مسؤولیت چهارساله اش در دانشگاه مذاهب اسلامی، پیامی منتشر و بر لزوم تبدیل شدن این مرکز به عنوان دانشگاهی با ابعاد بین المللی تاکید کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۲۳:۰۲
رییس سازمان انرژی هسته‌ای:
بدعهدی های فراوانی از طرف غربی در برجام دیده ایم
صالحی با اشاره به بدعهدی، دروغگویی و ناجوانمردی طرف مقابل در مذاکرات هسته‌ای، گفت: یک سال از عملی شدن برجام می‌گذرد، طرف مقابل ما در این مدت بدعهدی‌های فراوانی کرده است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۷:۴۲
رییس جمهور ایده ال 96 از نگاه آیت الله موحدی
آیت الله موحدی کرمانی گفت: نمی خواهیم‌ کسی رییس جمهور شود که نسبت به پول های غارت شده بیت المال بی تفاوت باشد بلکه پول ها را به بیت المال برگرداند و جلوی سوء استفاده ها و رانت خوارها را بگیرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۵:۰۰
جوابیه حجت الاسلام حمید روحانی به مجمع محققین و موسسه تنظیم آثار امام
حجت الاسلام سید حمید روحانی گفت: در هیچیک از اطلاعیه‌ها و نامه‌پراکنی‌ها کوچک‌ترین اشاره‌ای به این نکته که روی چه امیال و اغراضی عنوان جعلی « آیت الله میرزا علی خراسانی» را برای شیخ علی تهرانی ساختند،...
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۰۰:۳۱
دلنوشته شمخانی برای هاشمی رفسنجانی؛
بدرود فرمانده پیر
دبیر شورای عالی امنیت ملی در مصیبت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دلنوشته ای را منتشر کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۱۷:۳۴
امام جمعه موقت پردیسان:
ملت ایران با حضور در تشییع آ‌یت الله هاشمی اجازه سوء استفاده دشمنان را ندادند
حجت‌الاسلام غفوری باتسلیت درگذشت آ‌یت الله هاشمی گفت: نکته ای که برای ما و مسؤولان باید مورد توجه باشد که ملت ایران چنین مردمی هستند که اگر مطلبی هم رخ دهد اما حساب خدمات به این نظام را جدا می کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۲۳:۳۲
رحیم پور ازغدی:
غرب با معماری برای خودش هویت و تاریخ ساخته است/شهرسازی و معماری با سبک زندگی گره خورده است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که مسلمان شدن ایرانی ها چهار قرن طول کشید، تصریح کرد: ایرانی ها برخلاف برخی اظهارنظرهای نادرست به زور مسلمان نشدند اما جوری مسلمان شدند که تمدن ایرانی را نمی ت...
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۲۳:۲۵
حجت الاسلام منتجب نيا:
آيت الله هاشمي رفسنجاني عقل گرا و خرد ورز بود
فعال سیاسی اصلاح طلب با تأكيد براين كه آيت الله هاشمي رفسنجاني عقل گرا و يك انسان معتدل بود، اظهارداشت: امروز شعار اعتدال در دولت روحاني‌فراوان شنيده مي‌شود و اين در حالي است كه آيت الله هاشمي رفسنجان...
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۲۳:۰۸
حجت الاسلام مهاجری:
ساده زیستی از شاخصه های آیت الله هاشمی بود
مدیر مسؤول روزنامه جمهوری گفت: عده ای تلاش می کردند که آیت الله هاشمی رفسنجانی را مروج اشرافی گری در کشور جلوه دهند؛ در حالی است که ساده زیستی از جمله شاخصه های زندگی آیت الله هاشمی بود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۱۷:۲۸
قدیری ابیانه
حضور مردم در تشییع آیت الله هاشمی حق شناسی از خدمات ایشان بود
قدیری ابیانه گفت: ویژگی‌های بارز آیت الله هاشمی رفسنجانی این بود که مسؤولیت تصمیمات و کارهایی که انجام می‌داد، تمام و کمال به عهده می‌گرفت و دیگران را مقصر ناکامی ها معرفی نمی کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۳ - ۰۰:۰۹
حجت الاسلام غروی:
تاریخ مصرف هاشمی تمام نمی شود
استاد حوزه علمیه با اشاره به سخنان برخی که تاریخ مصرف آیت الله هاشمی را تمام شده تلقی می‌کردند، گفت: شخصی که برای خدا کار می کند تاریخش تمام نمی شود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۹:۳۰
معاون حقوقی رییس جمهور در شیراز:
پیام آ‌یت الله هاشمی وحدت حول محور ولایت برای ساختن کشور است
معاون حقوقی رییس جمهور در شیراز گفت: پیام هاشمی برای ما این بود که مردم ایران روز گذشته گفتند و همه آمدند که بگویند وحدت حول محور ولایت برای ساختن کشور است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۳:۵۰
سردار سلامی:
دستگیری تفنگداران آمریکایی معادلات را به نفع ایران تغییر داد/ بوشهر برای دفن رؤیای انگلیس کافی است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برای دفن رویای انگلیس تنها بوشهر کافی است و نیازی به خرج کردن از سایر مناطق کشور نیست.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۷
نجابت:
جبهه نیروهای انقلاب مطالبات مردم را نمایندگی کند
فعال سیاسی گفت: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی باید با جلب اعتماد مردم مطالبات عمومی آنها را نمایندگی کند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۵
تیپ امام صادق درگذشت آیت الله هاشمی را تسلیت گفت
تیپ امام صادق(ع) با صدور پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۰۰:۱۱
الله کرم:
آزادسازی حلب شبیه معجزه بود
مراسم نخستین سالگرد شهدای یگان فاتحین سپاه سیدالشهدا(ع) در منطقه عملیاتی خان طومان در مسجد ارک تهران برگزار شد.