جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ Friday, July 28, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۲۳:۱۸
شناسه خبر: ۴۷۳۲۱۵
 
محسن رضایی در کاشان:
آیت الله هاشمی روز آخر عمرش حال عجیب و متفاوتی داشت
دبيرمجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: مردم ايران امروز با حضور باشكوه خود در مراسم تشييع آيت الله هاشمي رفسنجاني، ولايت پذيري خود را نشان دادند و بر ارزش هاي انقلاب تأكيد كردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، محسن رضايي سه شنبه شب، در مراسم ترحيم آيت الله هاشمي رفسنجاني كه در مسجد صادقيه خيابان محتشم كاشان برگزارشد با تقدير از مردم ايران براي حضور در مراسم با شكوه تشييع يار امام و رهبري، گفت: ما امروز يكي از اركان انقلاب اسلامي را از دست داديم.

به گفته وي، روح بلند آيت الله هاشمي رفسنجاني كه هميشه درسختي ها، يار و ياور امام و رهبر معظم انقلاب بود، امروز از ميان ما پركشيده و به ملكوت اعلی رفته است.

رضايي اظهارداشت: اگر ملت بزرگ و قدرشناس ما در اين دو روز از شهرستان ها و استانهاي سراسر كشور به تهران آمدند و با ايشان وداع كردند و امروز در مراسم تشييع جناره شركت كردند، بيانگر وابستگي عميق بين مردم و مسؤولان نظام جمهوري ايران است.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني را حادثه جانكاه و غافل گيرانه اي خواند و عنوان كرد: هيچ سابقه اي از بيماري در وجود آيت الله هاشمي رفسنجاني نبود، چرا كه ساعت 10 تا 12 ظهر يكشنبه جلسه كميسيون زير بنايي مجمع تشخيص به رياست ايشان با موضوع كمبود انرژي برق در كشور و تأمين 7 هزار مگاوات برق جديد به ارزش 5 ميليارد يورو و 5 ميليارد يورو براي توزيع اين ميزان انرژي براي نيازهاي مردم در 5 سال آينده برگزار شد.

رضايي ادامه داد: آيت الله هاشمي رفسنجاني روز يكشنبه حال عجيب و متفاوتي با روزهاي ديگر داشت و بر مسأله وحدت و همراهي با رهبري و انسجام در درون قواي سه گانه و با تبعيت از رهبري تأكيد مي‌كرد تا بتوان كارهاي بزرگي انجام داد.   

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: تشيع جناره باشكوه آيت الله هاشمي رفسنجاني امروز توسط مردم، پوشش رسانه ملي، حضور مراجع و علما به ويژه پيام روح بخش رهبر معظم انقلاب نشان داد اگر همه با هم باشيم و اتحاد و انسجام داشته باشيم و در راه امام و رهبري و انقلاب حركت كنيم هيچ قدرتي توان مقابله ما را نخواهد داشت.

وي ادامه داد: شايد اين نمايش با شكوه ملت ايران در تشييع جناره آيت الله هاشمي رفسنجاني بتواند يك بار ديگر ما را به آن وحدت و برادري و انقلابي گري و مجاهدتي كه در دهه اول انقلاب در جامعه وجود داشت برگرداند و شكاف ها را به يكديگر نزديك كند و پشت سر رهبر انقلاب و براساس ارزشهاي اصيل انقلاب راه و مسير خود را ادامه بدهيم.

رضايي از آيت الله هاشمي رفسنجاني بعنوان يك مجاهد نستوه و يك مبارزه خستگي ناپذير نام برد و عنوان كرد: آيت الله هاشمي رفسنجاني شخصيتي بود كه همه وجود خودش را براي نظام جمهوري اسلامي ايران تقديم كرده بود و هيچ شرايط سختي را در انقلاب نمي توان ديد كه آيت الله هاشمي رفسنجاني در آن شرايط سخت حضور نداشته باشد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: آيت الله هاشمي رفسنجاني قبل از انقلاب در حوادث سخت ستمشاهي و زندانها و استبداد و اختناق و شكنجه ها حضور داشت و در روزهاي سخت پيروزي انقلاب و حكومت نظامي درتهران و حمله به دانشگاه تهران محل تحصن سران انقلاب و هنگام ورود امام و در سالهاي اول پيروزي انقلاب كه كودتاچيان و منافقين و تروريست ها در تهران و كردستان و سيستان و بلوچستان آرامش را از كشور سلب كرده بودند ايشان حضور داشت.

رضايي گفت: هاشمي رفسنجاني در8 سال دفاع مقدس در وداع آسماني با امام راحل و انتخاب جانشين صالح امام و در روزهاي آخر عمر هركجا سختي و مشقت بوده است حضور داشته و همراهي كرده و نقش تعيين كننده اي داشته داشت.

رضايي با اشاره به آيه 69 سوره مباركه نساء كه مي فرمايد «وَمَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا» گفت: آنهايي كه اطاعت خدا و رسول خدا را مي‌كنند با كساني كه خداي متعال به آنها نعمت بزرگ انبياء، صديقين، شهدا و صالحين را داده است هم خانواده و با هم هستند.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به واژه رفيق در پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب، گفت: رفاقت و برادري نيز جزو ارزش هاي انقلاب اسلامي است و اين برادري در راه خدا و در راه اطاعت از احكام الهي و سنت رسول اكرم(ص) و مسير ائمه اطهار(ع) است.

رضايي با بيان اين كه همانگونه كه مؤمنين ‹‹اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّار››ِهستند و جدي هم هست، عنوان كرد: دشمني ما با آمريكا شوخي بردار نيست و مبارزه ما عليه استكبار و استعمار يك مسأله لفظي نيست بلكه جدي است همانگونه كه ‹‹رُحَماءُ بَينَهُم›› هم يك مسأله واقعي و حقيقي ما است و اين دو روي سكه ايمان و مجاهدت في سبيل الله هستند.

 وي با اشاره به اين كه در سيماي رهبر معظم انقلاب مي توان اين دو بعد را به خوبي مشاهده كرد، اظهارداشت: رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني فرصت خوبي است كه ما به هر دو بعد اجتماعي بيانديشيم، يعني هم با دشمنان خودمان جدي باشيم و سهل انگاري نكنيم و هم با دوستان خود در جبهه انقلاب و در نظام جمهوري اسلامي رفاقت و برادري خود را حفظ كنيم كه اين دو بعد ايمان است.     

به گفته وي اين مرد بزرگ نشان داد اعتبار همه ما به ادامه راه انقلاب و دلسوزي و فداكاري و پركاري و تلاش براي اين است كه انقلاب به همه اهداف خودش برسد و آرمانهاي انقلاب اسلامي تحقق يابد.

رضايي آزادگي و صراحت را از ويژگي هاي آيت الله هاشمي عنوان كرد و خاطرنشان كرد: آيت الله هاشمي رفسنجاني نظرات خودش را هم در زمان حيات امام و هم بعد از آن مي گفت، اما اين صراحت هيچ گاه وارد مسير ضد انقلاب و دشمنان ملت ايران نشد، چرا كه به رهبري و ولايت عميقا اعتقاد داشت و نظر خود را بيان مي كرد و از رهبري تبعيت داشت و من به ياد ندارم از فرمايشات امام و رهبري تبعيت نكرده باشد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني نظراتي داشت كه آن را بيان مي‌كرد اما درعين حال تابع بود و در مسير حركت مي‌كرد، از اين رو زندگي آيت الله هاشمي رفسنجاني يك مدلي از سياست ورزي و حركت در مسير انقلاب بود و همه بايد براي ايجاد وحدت و برادري تلاش كنيم و در مسير انقلاب حركت كنيم.

لام به ذكر است، مجلس ترحيم آيت الله هاشمي رفسنجاني سه شنبه شب از سوي آيت الله عبدالنبي نمازي نماينده ولي فقيه در كاشان با حضور گسترده مردم ولايت مدار در مسجد صادقيه اين شهرستان برگزارشد./1307/پ201/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۵/۶ - ۱۰:۵۲
عضو ارشد و سابق سازمان منافقین:
کنترل ذهن بر پایه ایجاد ترس و منجی تراشی مهمترین ابزار جذب سازمان منافقین بود
خدابنده کنترل ذهن بر پایه ایجاد ترس و منجی تراشی را مهمترین ابزار جذب سازمان منافقین دانست و گفت: در این سازمان تکنیک ها و ترفند هایی برای وادار کردن افراد جهت اقدام علیه ارزش های فطری خود به کار بسته...
۱۳۹۶/۵/۶ - ۰۱:۰۰
حجت الاسلام رضوی مهر:
اقتصاد مقاومتی بزرگ ترین چاره برای بن بست اقتصادی است
عضو هیأت رییسه مجمع نمایندگان طلاب با تأکید بر این که این که اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از وضعیت رکود است، گفت: اقتصاد مقاومتی بزرگ ترین چاره در بن بست اقتصادی امروز کشور است.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۸:۱۵
در اطلاعیه‌ای مطرح شد؛
پاسخ شورای نگهبان به ادعای وزارت کشور درباره اخذ رأی پس از ساعت ۲۴ روز انتخابات
اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان به وزارت کشور درخصوص تکرار ادعاهای اخذ رای پس از ساعت ۲۴ در روز انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری پاسخ داد.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۸:۰۲
در آستانه ولادت امام‌ رضا؛
پایگاه ملی فضایی امام‌ خمینی افتتاح شد
پایگاه ملی فضایی امام‌خمینی(ره) با پرتاب آزمایشی ماهواره‌بر سیمرغ به فضا افتتاح شد.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۷:۱۶
مظلوم‌کشی؛ معمایی از جنس بی‌تفاوتی فرهنگ‌ساز
«مظلوم‌کشی» عنوانی است که قلم محمدحسین موحدی کرمانی را به تأمل و تفکر در ابعاد خود واداشت؛ این در حالی است که قلم در رسالت خود نمی‌تواند در مقابل فجایع اخیر بی‌تفاوت بماند.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۵:۳۹
با حضور در ایستگاه رادار شهید عیسی‌پور؛
سرلشکر صالحی از کارگاه‌های آموزش دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی بازدید کرد
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در ایستگاه رادار شهید عیسی‌پور (استان گیلان) از کارگاه‌های آموزش دانشجویان دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) بازدید کرد.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۵:۳۲
سردار غیب‌پرور:
منطقه برای آمریکایی‌ها ناامن‌تر خواهد شد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در واکنش به اظهارات آمریکا در تروریست خواندن مردم، سپاه و دولت جمهوری اسلامی گفت: با این اظهارات منطقه برای آنها ناامن‌تر خواهد شد.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۵:۱۲
خاطره حجت الاسلام ذوالنور از عملیات مرصاد و شکست منافقین
حجت الاسلام ذوالنور که در جبهه های نبرد حق علیه باطل در کردستان، غرب و جنوب، حاضر و در اکثر عملیات های بزرگ و کوچک نقش مؤثّر و فعّال داشته و به خاطر رشادت های دوران دفاع مقدس، مفتخر به دریافت نشان فتح...
۱۳۹۶/۵/۵ - ۱۲:۲۱
ولایتی در واکنش به تصویب تحریم‌های جدید مجلس نمایندگان آمریکا:
همه گزینه‌ها پیش روی ماست/ تصمیم‌های لازم و قدرتمندانه‌ای اتخاذ خواهیم کرد
عضو هیأت نظارت بر برجام در واکنش به تصویب تحریم های جدید مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران گفت: همه گزینه ها پیش روی ماست و تصمیمهای لازم، مقتضی و قدرتمندانه ای را اتخاذ خواهیم کرد.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۰۹:۴۶
حجت الاسلام رضوی مهر:
میانمار غصه اسلام است
عضو هیأت رییسه مجمع نمایندگان طلاب با بیان این که میانمار غصه اسلام است، گفت: همه دولت ها باید ارتباط خود را با دولت میانمار قطع کرده و برای حفظ انسانیت و کرامت آدمی بکوشند.
۱۳۹۶/۵/۵ - ۰۹:۴۲
استاد حوزه علمیه:
تهدیدات در زمینه حج با هدف منزوی کردن ایران است
کارشناس امور حج و زیارت گفت: ما باید در همه صحنه ها و موقعیت ها در میان مسلمانان باشیم و اجازه ندهیم که با چنین اقدامات و تهدیداتی سبب منزوی شدن ایران شوند.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۶:۱۵
نقش بیداری اسلامی در برابر تحریم های ایران
افزایش حجم تحریم‌های جدید و برخوردهای دوگانه غرب و آمریکا دربرابر ایران، این روزها بحث‌ها و سئوالات مختلفی را در ذهن مردم گنجانده است که می‌توان نقش اصلی آن را در بیداری اسلامی دانست.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۵:۲۱
چند خبر کوتاه سیاسی؛
فروپاشی خلافت داعش در موصل شکست کامل استکبار و جاهلیت قبیله آل سعود را گریزناپذیرکرده است
بازدید اعضای کمیسیون امنیت از مرز بازرگان آذربایجان غربی، پرونده هسته‌ای باید از دولت گرفته شود و فروپاشی خلافت داعش در موصل شکست کامل استکبار و جاهلیت قبیله آل سعود را گریز ناپذیرکرده است برخی از اخب...
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۴:۵۹
چمران:
هنوز هیچ یک از صندوق های شورای شهر در تهران بازشماری نشده است
رئیس شورای شهر تهران گفت: هنوز هیچ یک از صندوق های شورای شهر در تهران بازشماری نشده است.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۴:۱۱
قالیباف:
مدیون مردم هستیم/ با تمام تلاش و با همان روحیات دفاع مقدس انجام وظیفه می کنیم
شهردار تهران با انتقاد از برخی انتقادات از مدیریت شهری تهران، خواستار انتشار کارنامه فعالیت مدیریت منتقدان در ۳۰ سال اخیر شد و گفت: با تمام تلاش و با همان روحیات دفاع مقدس انجام وظیفه می کنیم.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۳:۵۶
با حضور سردار غیب‌پرور انجام شد؛
انتصابات جدید در معاونت‌ها و اقشار سازمان بسیج مستضعفین
مراسم تودیع و معارفه چند تن از معاونان و مسئولان قشرهای بسیج با حضور سردار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۳:۵۰
سرلشکر ایزدی در بازدید از سازمان پدافند غیرعامل کشور:
رهبر انقلاب به ایجاد نوآوری در فضای سایبری و راه اندازی شبکه اطلاعات ملی تأکید دارند
فرمانده قرارگاه سایبری و تهدیدات نوین قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) گفت: مقام معظم رهبری به ایجاد نوآوری در فضای سایبری و راه اندازی شبکه اطلاعات ملی تأکید کردند.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۳:۰۹
رییس سازمان بسیج خبر داد؛
آقای روحانی اعلام کرد که از سال ۵۸ کارت بسیجی دارد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اعلام کرد که آقای روحانی می گوید از سال ۵۸ بسیجی هستم و هنوز هم کارت بسیجی ام را دارم.
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۲:۴۱
کارشناس امور حج و زیارت:
هیچ شخصیت و حاکمیتی حق ممانعت از حضور مسلمانان در حج را ندارد
مشاور امور مجلس دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان این که اسلام مرز جغرافیایی ندارد، گفت: حج مهمترین فریضه و اجتماع الهی میان مسلمانان است و هیچ کس حق ندارد مانع حضور مسلمانان در این...
۱۳۹۶/۵/۴ - ۱۰:۴۱
با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهور؛
کارگروه ملی زیارت در مشهد برگزار شد
در جلسه کارگروه ملی زیارت که به ریاست معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد، بر رفت و برگشت آسان زائران، اسکان راحت آنان در مراکز مطلوب اقامتی و کاهش هزینه‌های زائران به‌عنوان اهداف اصلی این کارگروه زیارت...