دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ Monday, February 27, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۲۳:۱۸
شناسه خبر: ۴۷۳۲۱۵
 
محسن رضایی در کاشان:
آیت الله هاشمی روز آخر عمرش حال عجیب و متفاوتی داشت
دبيرمجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: مردم ايران امروز با حضور باشكوه خود در مراسم تشييع آيت الله هاشمي رفسنجاني، ولايت پذيري خود را نشان دادند و بر ارزش هاي انقلاب تأكيد كردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، محسن رضايي سه شنبه شب، در مراسم ترحيم آيت الله هاشمي رفسنجاني كه در مسجد صادقيه خيابان محتشم كاشان برگزارشد با تقدير از مردم ايران براي حضور در مراسم با شكوه تشييع يار امام و رهبري، گفت: ما امروز يكي از اركان انقلاب اسلامي را از دست داديم.

به گفته وي، روح بلند آيت الله هاشمي رفسنجاني كه هميشه درسختي ها، يار و ياور امام و رهبر معظم انقلاب بود، امروز از ميان ما پركشيده و به ملكوت اعلی رفته است.

رضايي اظهارداشت: اگر ملت بزرگ و قدرشناس ما در اين دو روز از شهرستان ها و استانهاي سراسر كشور به تهران آمدند و با ايشان وداع كردند و امروز در مراسم تشييع جناره شركت كردند، بيانگر وابستگي عميق بين مردم و مسؤولان نظام جمهوري ايران است.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني را حادثه جانكاه و غافل گيرانه اي خواند و عنوان كرد: هيچ سابقه اي از بيماري در وجود آيت الله هاشمي رفسنجاني نبود، چرا كه ساعت 10 تا 12 ظهر يكشنبه جلسه كميسيون زير بنايي مجمع تشخيص به رياست ايشان با موضوع كمبود انرژي برق در كشور و تأمين 7 هزار مگاوات برق جديد به ارزش 5 ميليارد يورو و 5 ميليارد يورو براي توزيع اين ميزان انرژي براي نيازهاي مردم در 5 سال آينده برگزار شد.

رضايي ادامه داد: آيت الله هاشمي رفسنجاني روز يكشنبه حال عجيب و متفاوتي با روزهاي ديگر داشت و بر مسأله وحدت و همراهي با رهبري و انسجام در درون قواي سه گانه و با تبعيت از رهبري تأكيد مي‌كرد تا بتوان كارهاي بزرگي انجام داد.   

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: تشيع جناره باشكوه آيت الله هاشمي رفسنجاني امروز توسط مردم، پوشش رسانه ملي، حضور مراجع و علما به ويژه پيام روح بخش رهبر معظم انقلاب نشان داد اگر همه با هم باشيم و اتحاد و انسجام داشته باشيم و در راه امام و رهبري و انقلاب حركت كنيم هيچ قدرتي توان مقابله ما را نخواهد داشت.

وي ادامه داد: شايد اين نمايش با شكوه ملت ايران در تشييع جناره آيت الله هاشمي رفسنجاني بتواند يك بار ديگر ما را به آن وحدت و برادري و انقلابي گري و مجاهدتي كه در دهه اول انقلاب در جامعه وجود داشت برگرداند و شكاف ها را به يكديگر نزديك كند و پشت سر رهبر انقلاب و براساس ارزشهاي اصيل انقلاب راه و مسير خود را ادامه بدهيم.

رضايي از آيت الله هاشمي رفسنجاني بعنوان يك مجاهد نستوه و يك مبارزه خستگي ناپذير نام برد و عنوان كرد: آيت الله هاشمي رفسنجاني شخصيتي بود كه همه وجود خودش را براي نظام جمهوري اسلامي ايران تقديم كرده بود و هيچ شرايط سختي را در انقلاب نمي توان ديد كه آيت الله هاشمي رفسنجاني در آن شرايط سخت حضور نداشته باشد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: آيت الله هاشمي رفسنجاني قبل از انقلاب در حوادث سخت ستمشاهي و زندانها و استبداد و اختناق و شكنجه ها حضور داشت و در روزهاي سخت پيروزي انقلاب و حكومت نظامي درتهران و حمله به دانشگاه تهران محل تحصن سران انقلاب و هنگام ورود امام و در سالهاي اول پيروزي انقلاب كه كودتاچيان و منافقين و تروريست ها در تهران و كردستان و سيستان و بلوچستان آرامش را از كشور سلب كرده بودند ايشان حضور داشت.

رضايي گفت: هاشمي رفسنجاني در8 سال دفاع مقدس در وداع آسماني با امام راحل و انتخاب جانشين صالح امام و در روزهاي آخر عمر هركجا سختي و مشقت بوده است حضور داشته و همراهي كرده و نقش تعيين كننده اي داشته داشت.

رضايي با اشاره به آيه 69 سوره مباركه نساء كه مي فرمايد «وَمَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا» گفت: آنهايي كه اطاعت خدا و رسول خدا را مي‌كنند با كساني كه خداي متعال به آنها نعمت بزرگ انبياء، صديقين، شهدا و صالحين را داده است هم خانواده و با هم هستند.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به واژه رفيق در پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب، گفت: رفاقت و برادري نيز جزو ارزش هاي انقلاب اسلامي است و اين برادري در راه خدا و در راه اطاعت از احكام الهي و سنت رسول اكرم(ص) و مسير ائمه اطهار(ع) است.

رضايي با بيان اين كه همانگونه كه مؤمنين ‹‹اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّار››ِهستند و جدي هم هست، عنوان كرد: دشمني ما با آمريكا شوخي بردار نيست و مبارزه ما عليه استكبار و استعمار يك مسأله لفظي نيست بلكه جدي است همانگونه كه ‹‹رُحَماءُ بَينَهُم›› هم يك مسأله واقعي و حقيقي ما است و اين دو روي سكه ايمان و مجاهدت في سبيل الله هستند.

 وي با اشاره به اين كه در سيماي رهبر معظم انقلاب مي توان اين دو بعد را به خوبي مشاهده كرد، اظهارداشت: رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني فرصت خوبي است كه ما به هر دو بعد اجتماعي بيانديشيم، يعني هم با دشمنان خودمان جدي باشيم و سهل انگاري نكنيم و هم با دوستان خود در جبهه انقلاب و در نظام جمهوري اسلامي رفاقت و برادري خود را حفظ كنيم كه اين دو بعد ايمان است.     

به گفته وي اين مرد بزرگ نشان داد اعتبار همه ما به ادامه راه انقلاب و دلسوزي و فداكاري و پركاري و تلاش براي اين است كه انقلاب به همه اهداف خودش برسد و آرمانهاي انقلاب اسلامي تحقق يابد.

رضايي آزادگي و صراحت را از ويژگي هاي آيت الله هاشمي عنوان كرد و خاطرنشان كرد: آيت الله هاشمي رفسنجاني نظرات خودش را هم در زمان حيات امام و هم بعد از آن مي گفت، اما اين صراحت هيچ گاه وارد مسير ضد انقلاب و دشمنان ملت ايران نشد، چرا كه به رهبري و ولايت عميقا اعتقاد داشت و نظر خود را بيان مي كرد و از رهبري تبعيت داشت و من به ياد ندارم از فرمايشات امام و رهبري تبعيت نكرده باشد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني نظراتي داشت كه آن را بيان مي‌كرد اما درعين حال تابع بود و در مسير حركت مي‌كرد، از اين رو زندگي آيت الله هاشمي رفسنجاني يك مدلي از سياست ورزي و حركت در مسير انقلاب بود و همه بايد براي ايجاد وحدت و برادري تلاش كنيم و در مسير انقلاب حركت كنيم.

لام به ذكر است، مجلس ترحيم آيت الله هاشمي رفسنجاني سه شنبه شب از سوي آيت الله عبدالنبي نمازي نماينده ولي فقيه در كاشان با حضور گسترده مردم ولايت مدار در مسجد صادقيه اين شهرستان برگزارشد./1307/پ201/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۱۹
فرمانده نیروی دریایی ارتش خبرداد؛
رونمایی از ناوشکن سهند در آینده ای نزدیک
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: براساس تدبیری که فرمانده معظم کل قوا در سال 76 مبنی بر ساخت ناوشکن انجام داشتند، کار ساخت شناورهای رزمی در نیروی دریایی ارتش آغاز و در آینده نزدیک از ناوشکن سهند هم رونم...
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۰۸:۴۳
سخنگوی سپاه:
دشمنی غرب به ایران به دلیل تسلط و پیشرفت‌های علمی کشور است
سردار شریف با اشاره به این‌که نظام اسلامی ایران در برخی از موضوعات علمی و فناوری به نزدیکی قله‌های بلند دنیا رسیده‌ است، اظهار داشت: همه دشمنی غرب به خاطر تسلط و پیشرفت‌های علمی ایران است.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۲۰:۳۷
رییس شورای حوزه علمیه تهران:
حوزه علمیه تهران نیاز به احیای هویت دارد
رییس شورای عالی حوزه‌های علمیه تهران با اشاره به اهمیت حوزه تهران، گفت: به نظر می رسد اولویت امروز حوزه علمیه احیای هویت آن است.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۷:۴۲
آیت الله اعرافی:
حوزه منزوی خواسته دستگاه شریعت نیست
مدیر حوزه‌های علمیه با بیان این که حوزه باید حاضر در صحنه باشد، گفت: حوزه منزوی حوزه ای نیست که دستگاه شریعت از ما بخواهد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۲:۴۰
بخش سی و ششم؛
تحلیلی بر رابطه دین و سیاست در سریال «یوسف پیامبر»
«یوسف پیامبر» به خوبی رابطه مهم و مؤثر دو نهاد دین و سیاست را به تصویر می‌کشد. نگارنده در این فیلم رابطه دین و سیاست را بسیار پرمغز و جذاب یافته است.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۲:۲۳
حجت الاسلام نواب خبر داد؛
بررسی سفرهای استانی اعضا در شورای عالی حوزه‌های علمیه
رییس دبیرخانه شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به جلسه جمعه شب این شورا گفت: در این جلسه گزارش سفرهای استانی اعضا مورد بحث و بررسی قرارگرفت.
۱۳۹۵/۱۲/۶ - ۱۷:۱۰
رییس مجلس علمای فلسطین:
آزادسازی فلسطین مسؤولیت کل امت اسلام است
شیخ حسین قاسم آزاد سازی فلسطین را مسؤولیت کل امت اسلام دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که فلسطین برای ما مسأله ای اعتقادی است و نه تنها بر مردم ایران بلکه بر تمام امت اسلام واجب است که برای آزا...
۱۳۹۵/۱۲/۶ - ۱۶:۳۰
سخنگوی شورای علمای فلسطین:
اگر جمهوری اسلامی نبود فلسطین از بین می رفت
شیخ موعد با بیان این که جمهوری اسلامی ایران در کنار فلسطین و مردم آن ایستاد، گفت: اگر در سایه عقب نشینی کشورهای عربی جمهوری اسلامی نبود فلسطین از بین می رفت و قضیه آن در حاشیه قرار می گرفت.
۱۳۹۵/۱۲/۶ - ۱۴:۴۲
پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب راه‌اندازی شد
پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب در حاشیه جلسه عمومی مجمع نمایندگان طلاب و با حضور رییس و هیئت رییسه راه‌اندازی شد.
۱۳۹۵/۱۲/۶ - ۱۳:۴۲
رییس جمعیت دوستی ایران و فلسطین مطرح کرد؛
رهبری داهیانه امام خامنه ای در مبارزه با رژیم صهیونیستی
البحیصی، رهبری حضرت آیت‌الله امام خامنه ای در مبارزه با رژیم مستکبر آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را داهیانه خواند که به قوت و قدرت در جریان است.
۱۳۹۵/۱۲/۶ - ۰۹:۲۱
نماینده طلاب شهرستان الشتر:
باید حوزه‌ای انقلابی و کارآمد داشته باشیم
حجت الاسلام حسینی به برخی از آسیب‌های موجود در حوزه علمیه اشاره کرد و گفت: ضروری است تا با همدلی و هم‌افزایی، در رفع آسیب‌ها و مشکلات حوزه علمیه تلاش کنیم تا حوزه‌ای انقلابی و کارآمد داشته باشیم.
۱۳۹۵/۱۲/۶ - ۰۹:۰۶
نماینده طلاب مسجد سلیمان:
حوزه‌ای که انقلابی نماند خطر انحراف آن را تهدید خواهد کرد
حجت الاسلام طاهری بروجنی، اظهار داشت: به طور حتم و مسلم باید به مطالبات رهبر معظم انقلاب توجه کرده و خواسته‌های ایشان تحقق یابد منتها پیش از هر چیزی ضرروی است تا شاخصه‌‌های حوزه‌ انقلابی تبیین شود تا ...
۱۳۹۵/۱۲/۶ - ۰۸:۳۹
رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه:
مجمع نمایندگان طلاب نماد یک نهاد انقلابی در حوزه است
حجت الاسلام حسینی نژاد با اشاره به دیدار سال گذشته مجمع نمایندگان طلاب با رهبر معظم انقلاب، گفت: دیداری که نمایندگان طلاب پس از 13 سال با رهبر معظم انقلاب داشتند، جایگاه مجمع نمایندگان طلاب را رفیع کر...
۱۳۹۵/۱۲/۶ - ۰۸:۱۷
جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه انقلاب اسلامی:
شناساسی 3 شبکه بزرگ فساد بانکی/ اطلاعات سپاه با مفاسد اقتصادی برخورد می‌کند
جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه انقلاب اسلامی گفت: امروز اطلاعات سپاه است که با مفاسد اقتصادی برخورد می‌کند، همین الان ۳ شبکه بزرگ بانکی که یکی ۳۶۰۰ میلیارد تومان بدهکار بانکی است، شناسایی و دستگیر ش...
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۲۰:۱۷
کدخدایی مطرح کرد؛
دو قطبی سازی انتخاباتی با مطرح کردن ‌آشتی ملی
عضو هيات مركزي نظارت بر انتخابات تصريح كرد: كساني كه با فتنه گري از قطار انقلاب پياده شدند، امروز با شعار "آشتي ملي" دنبال دوقطبي سازي در آستانه انتخابات هستند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۲۰:۱۶
متکی:
اختلافات امت اسلامی سبب تخریب مظاهر تمدنی می شود
متکی تأکید کرد: هر زمانی که اختلافات در بین امت اسلامی افزایش یافته، نه تنها شاهد تمدن سازی از چهره اسلام نبودیم بلکه دنیای امروز شاهد تخریب مظاهر تمدنی نیز بوده است.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۴:۴۹
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد مطرح کرد؛
امر به معروف و نهی از منکر بازوی نظارت عمومی از جانب مردم بر دولت
ابراهیمیان، امر به معروف و نهی از منکر را از عوامل بسیار مهم در سطوح نظارتی دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر می تواند به عنوان بازوی نظارت عمومی از جانب مردم بر دولت اعمال شود.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۴:۰۷
حجت الاسلام مصباحی مقدم در پاسخ به رسا:
جامعه روحانیت مبارز نقش حمایتی از جبهه مردمی دارد
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به نقش جامعه روحانیت مبارز در امر همگرایی نیروهای انقلابی گفت: جامعه روحانیت مبارز تلاش دارد تا نقش حمایتی خود را از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی حفظ کند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۳:۰۹
عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی:
پذیرفتنی نیست عده‌ای در جامعه حقوق حداقلی و برخی پول‌های نجومی دریافت کنند
حاجی بابایی گفت: پذیرفتنی نیست که عده ای در جامعه با حقوق حداقلی مستمری زندگی کنند و برخی دیگر پول های نجومی دریافت کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۲:۱۷
محسن رضایی:
‌ وحدت انقلابی‌ها برای بنده مهمتر از کاندیداتوری است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر امر وحدت گفت: مشکلات را با وحدت می‌توان حل کرد و امروز برای من وحدت نیروهای انقلاب اسلامی مهمتر از کاندیداتوری است.