چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ Wednesday, June 28, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۴:۴۹
شناسه خبر: ۴۷۳۱۴۸
 
امام جمعه اقبالیه:
حل مشکلات مؤمنان از مقدس‌ترین خدمات در جامعه اسلامی است
حجت الاسلام فاطمیان گفت: باز کردن گره مشکلات مردم از مهم‌ترین توفیقات الهی بوده و از مقدس‌ترین خدمات در جامعه اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری رسا در قزوین، حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه استان قزوین در جمع خیرین استان که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد، به شرکت در کارهای خیر اشاره کرد و گفت: خیران با دستان با سخاوت خود اقدامات ماندگار و ارزشمندی به یادگار گذاشته‌اند که چنین افرادی نزدیک‌ترین فرد به خداوند هستند و این حرکت ارزشمند موجب می‌شود خیران به بهشت نزدیک‌ تر شوند.

حجت الاسلام فاطمیان ابراز کرد: باز کردن گره مشکلات مردم از مهم‌ترین توفیقات الهی بوده و از مقدس‌ترین خدمات در جامعه اسلامی است.

وی افزود: خیران می‌توانند با رفع مشکلات مادی آموزش و پرورش و با تأمین تجهیزات و امکانات، آنان را یاری کنند تا مسؤولان این نهاد هم با خیال راحت در تربیت دانش‌آموزانی خلاق، ایده‌ پرداز و آینده‌ نگر گام بردارند.

خیران سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند

استاد حوزه علمیه قزوین خیران را از جمله سرمایه‌های اجتماعی جامعه ذکر کرد و یادآور شد: ارزش سرمایه‌های اجتماعی بسیار بالاتر و والاتر از منابع مالی است.

وی ادامه داد:  کار خوب را همه دوست دارند و می‌پسندند، زیرا گرایش فطری انسان به کار خیر و گریختن از کار بد است، اما گاهی از آثار و برکات کار خوب می‌تواند انگیزه در شخص را افزایش داده و او را به انجام بیشتر و بهتر کار نیک تشویق کند.

امام جمعه شهرستان اقبالیه اظهار داشت: کار خیر و نیکی به دیگران در قالب عمل صالح موجب نورانیت در قیامت می‌شود.

وی در پایان گفت: انسان لازم نیست که برای انجام کار خیر کارهای سنگینی را انجام دهد، زیرا خیر رسانی به دیگران می‌توان به خوشرویی و لبخند در برابر دیگران اشاره کرد./853/

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه استان قزوین

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۷ - ۱۵:۴۶
معاون تهذیب مدرسه علمیه مولاوردیخان قزوین:
موضوع توافق برجام نباید برای مردم مبهم باقی بماند
حجت الاسلام بهشتی‌فرد گفت: شایسته است تمام مسؤولان و دولتمردان در موضوع برجام با قدرت عمل وارد شده و تنها به شعار دادن اکتفا نکنند چرا که موضوع توافق برجام نه تنها برای مردم عوام بلکه برای خواص هنوز ه...
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۱:۳۷
نماینده ولی فقیه در قزوین:
به وعده های دشمن نمی توان دل بست
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی گفت: کسانی که امروز به وعده‌های آمریکایی‌ها امیدوار بودند مشاهده کردند که آنان روز به روز بر شدت تحریم‌ها اضافه کرده و حاضر به انجام تعهدات خود نیستند.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۰۰:۴۰
معاون اعزام مبلغ تبلیغات اسلامی قزوین:
عید فطر عید کسانی است که روزه آنها مقبول درگاه خداوند واقع شده است
حجت الاسلام میرزایی با بیان اینکه عید سعید فطر عید کسانی است که روزه آنها مقبول واقع شده است، گفت: کمترین بهره‌ای که برای مردان و زنان روزه‌دار خواهد بود این است که فرشته‌ای در آخرین روز ماه مبارک رمض...
۱۳۹۶/۴/۵ - ۰۰:۳۵
مدیر مسؤول انجمن تقریب حوزه و دانشگاه قزوین:
انسان در هیچ حالی نباید از وساوس شیطان و نفس اماره غافل باشد
حجت الاسلام کریمیان با بیان اینکه انسان در هیچ حالی نباید از وساوس شیطان و نفس اماره غافل باشد، گفت: چه بسا انسان کارهای خود را مخلصانه می‌پندارد در حالی که همه آن هوای نفس است هر چه هست منافع خود و د...
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۷:۰۲
مدیر حوزه علمیه قزوین:
انسان در ماه رمضان مطیع فرمان الهی است
حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه ماه رمضان ماه اطاعت از فرمان الهی است گفت: وقتی انسان در ماه مبارک رمضان یک ماه مطیع فرمان الهی است دیگر خود را بنده و مطیع خداوند می‌داند از این رو در برابر افکار آلود...
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۶:۵۹
نماز عید فطر در قزوین به امامت حجت الاسلام والمسلمین عابدینی اقامه می شود
نماز عید فطر به امامت نماینده ولی فقیه در قزوین در مسجدالنبی(ص) اقامه می شود.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۵:۱۳
نماینده ولی فقیه در قزوین:
شیطان عامل اصلی شقاوت انسان است
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی گفت: عامل اصلی شقاوت انسان‌ها و ایجاد فاصله میان رابطه او با خداوند متعال وسوسه‌ها و فریبکاری‌های شیطان است.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۱:۵۶
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:
استواری جامعه بر پایه تقوا زمینه ساز اتحاد اسلامی است
حجت الاسلام تلخابی با بیان اینکه استواری جامعه بر پایه تقوا زمینه ساز اتحاد اسلامی است، گفت: اگر جامعه بر پایه تقوا استوار شود به وحدت و اتحاد دست یافته و از آثار آن برخوردار خواهد شد.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۱:۳۸
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:
وحدت و همدلی امت اسلامی تنها راه غلبه بر دشمنان است
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی با اشاره به وحدت جامعه اسلامی گفت: وحدت و همدلی امت اسلامی تنها راه غلبه بر دشمنان است و افتراق و نبود انسجام عامل شکست امت اسلامی خواهد بود.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۰:۱۲
معاون اعزام مبلغ تبلیغات اسلامی قزوین مطرح کرد؛
ایمان و تقوا دو عامل مهم برکت در زندگی فردی و حیات اجتماعی
حجت الاسلام میرزایی با اشاره به عوامل برکت در زندگی فردی و اجتماعی، گفت: ایمان و تقوا دو عامل مهم برکت و گسترش در زندگی انسان و حیات اجتماعی است.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۰:۰۸
معاون پژوهش مدرسه علمیه مولاوردیخان قزوین:
امامت در اسلام امتداد نبوت است
حجت الاسلام نوروزلو امامت را امتداد نبوت دانست وگفت: امامت در مرحله‌ای از تاریخ اسلام آغاز شده و تاکنون ادامه دارد و پس از این هم استمرار خواهد داشت.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۵:۱۲
در پیامی مشترک صورت گرفت:
تقدیر نماینده ولی فقیه و استاندار قزوین از مردم به مناسبت حضور در راهپیمایی روز قدس
نماینده ولی فقیه در استان قزوین و استاندار قزوین در پیامی مشترک از مردم استان قزوین به خاطر حضور باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس قدردانی کردند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۴:۵۱
امام جمعه قزوین:
پیروی انسان از وسوسه‌های شیطان موجب حسرت در روز قیامت خواهد بود
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی پیروی انسان از وسوسه‌های شیطان را موجب حسرت دانست و گفت: آنهایی که دچار وسوسه‌های شیطان می‌شوند در روز قیامت دستشان را از شدت حسرت و پشیمانی گاز می‌گیرند.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۱:۵۳
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:
عیدفطر نمادی از وحدت مسلمانان است
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی با بیان اینکه عیدفطر، نمادی از وحدت مسلمانان است، گفت: حضور مردم در نماز عید فطر وحدتی است که سبب ذلت و ناامیدی شیطان و خواری استکبار و دشمنان اسلام می‌شود.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۱۱:۳۴
نماینده ولی فقیه در قزوین:
تشکیل قرارگاه در جامعه با محوریت دین و ارزش های اسلامی انجام شود
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به ضرورت برپایی قرارگاه های فرهنگی در جامعه، گفت: تشکیل قرارگاه در جامعه باید با محوریت دین و ارزش های اسلامی انجام شود
۱۳۹۶/۴/۲ - ۲۳:۵۶
معاون اعزام مبلغ تبلیغات اسلامی قزوین:
گام نخست در مسیر رسیدن به مقام انسانیت ایمان به خدا است
حجت الاسلام میرزایی ایمان به خداوند متعال را گام نخست در مسیر رسیدن به هدف نهایی دانست و گفت: مسیر رشد و تعالی را باید با ایمان به خداوند آغاز کرد به جز او به کسی دل نبست و در راه عبادت و اطاعتش با اخ...
۱۳۹۶/۴/۲ - ۲۳:۵۳
مدیر مسؤول انجمن تقریب حوزه و دانشگاه قزوین:
چشم امید به یاری آمریکا یعنی ننگ و خفت برای ملت ایران
حجت الاسلام کریمیان با بیان اینکه امروز عده‌ای از دولتمردان چشم به کمک و یاری آمریکا دوخته‌اند، گفت: چشم امید به یاری آمریکا ننگ و خفت برای ملت ایران به همراه خواهد داشت.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۵:۰۶
نماینده ولی فقیه در قزوین:
روز قدس روز مقابله مستضعفان با مستکبران عالم است
حجت الاسلام والمسلمین عابدینی گفت: روز قدس تنها روز آزادی بیت المقدس نیست بلکه روز مقابله مستضعفان با مستکبران عالم است.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۳:۲۵
برگزاری راهپیمایی روز قدس در قزوین؛
روز قدس نمادی از نمایش وحدت، یکپارچگی و همدلی
همزمان با سراسر کشور راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس امروز در قزوین با حضور گسترده مردم همیشه در صحنه برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۲ - ۰۰:۲۶
معاون پژوهش مدرسه علمیه مولاوردیخان قزوین:
روز قدس روز مقابله مستضعفان با مستکبران است
حجت الاسلام نوروزلو روز قدس را روز مقابله با مستکبران دانست و گفت: طبق فرمایش امام راحل و رهبر معظم انقلاب همه مسلمانان جهان باید برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و ایجاد وحدت و همبستگی و تاثیری که این ...