چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ Wednesday, June 28, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۶:۲۴
شناسه خبر: ۴۷۲۹۷۹
 
پیام تسلیت علما و مدیران ارشد استان فارس در پی درگذشت آیت الله هاشمی؛
صبور بر مشکلات برای رسیدن به اهداف بلند انقلاب/ این شخصیت همواره منشا خدمات به انقلاب بود
علما، مسؤولان، جامعه اساتید و جامعه روحانیت شیراز، نمایندگان مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و مدیران ارشد استان فارس در پیام‌های جداگانه‌ای رحلت آیت‌الله هاشمی یار امام و انقلاب را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در شیراز، علما، مدیران و نهادهای حوزوی و مدیران ارشد استان فارس در پیام‌های جداگانه‌ای رحلت آیت‌الله هاشمی یار امام و انقلاب را تسلیت گفتند.

بر اساس این گزارش، متن این پیام‌ها بدین شرح است:

آیت‌الله اسدالله ایمانی:

تسلیت خودم را به عموم خواهران و برادران عزیز به مناسبت رحلت آیت‌الله هاشمی یار دیرین امام و مقام معظم رهبری، عرض می‌دارم.

معظم له از آغاز دوران طلبگی و حضور در حوزه علمیه قم در مسیر دفاع از مسلمانان مظلوم جهان تلاش وافری داشتند.

نوشتن کتاب معروف فلسطین در ارتباط با کارنامه سیاه استعمار و نوشتن کتابی درباره امیرکبیر، قهرمان مبارزه با استعمار، نشانگر فکر و اندیشه انقلابی این مرد الهی بود.

حرکت آیت‌الله رفسنجانی در دفاع از انقلاب از آغاز دوران طلبگی و پس از انقلاب اسلامی با حرکت امام راحل آغاز شد و در کنار امام راحل در مبارزات حضور داشت و در دفاع از انقلاب زندان‌ها، تبعیدها و شکنجه‌ها دید و پس از پیروزی انقلاب نیز در کنار امام مسؤولیت‌های سنگینی را پذیرفتند و در کنار رهبری این حرکت را ادامه دادند.

این عزیز سفرکرده تأثیر عمده‌ای در معرفی چهره رهبر انقلاب اسلامی به مجلس خبرگان رهبری و تثبیت رهبری معظم له داشتند و در آخرین تعابیری هم که از ایشان شنیده شد، رهبر معظم انقلاب را عشق خودشان معرفی کردند.

یادشان را گرامی می‌داریم و ان شاءالله که نتیجه زحمات و کارهای شایسته‌ای که داشتند مورد رحمت، غفران و پاداش وسیع الهی قرار گرفته باشد.

آیت‌الله حائری شیرازی:

رحلت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که نمونه بارزی از حدیث فوق بود به ولی امر عصرمان و رفیق دیرینه‌اش رهبر عالی‌قدر و مراجع عظام و علمای اعلام و بیت مکرمشان ،همسر بزرگوار و فرزندان ایشان و جمیع مؤمنین و علاقه‌مندان حضرتش عرض تسلیت گفته خدایشان صبر جمیل و در پی آن اجر جزیل عنایت بفرماید .

عزیزان در سوگ نشسته این بزرگ‌مرد مطالبی گفتند منهم مطلبی عرض کنم:

صالح و طالح متاع خویش نمودند

تاکه قبول افتد که در نظر آید.

من همیشه در جمله‌ای که رهبر انقلاب در زمان ریاست جمهوریش در سفر به شیراز برایم نقل کرده بودند: "که امام راحل آقای هاشمی را به شدت دوست دارد هر وقت به سفر می‌رود و بازمی‌گردد به شکرانه و سلامتش  دو قربانی می‌کند و این عمل را برای احدی انجام نمی‌دهد".!

همیشه علت و ویژگی خاص ایشان را جستجو می‌کردم، اکنون که مقام معظم رهبری در پیام خود فرمودند ایشان در هیچ شرایطی از عشق و علاقه‌اش به این حقیر کاسته نشده و فرمودند اختلاف‌ها اجتهادی بود و جز تفاوت نظر چیزی نبود معما برایم حل شد!.

چقدر بزرگ می‌شود شخص نزد خداوند وقتی برای رضای خدا و خدمت به مردم مطلبی بگوید و نگران نباشد چه بازتابی برای او به ارمغان خواهد آورد.

این شخص حتماً باید گرده‌ای از اخلاص علوی بر روح و روانش نشسته باشد که این‌چنین رضای خدا را در نظر بگیرد و از برداشت‌های مخلوقین نهراسد، علت علاقه شدید امام راحل به ایشان کشف همین اخلاص و ظرفیت کم‌نظیر وی در کارها بود.

پیام این‌همه محبت همگانی امروز به ایشان این است لمثل هذا فلیعمل العاملون ..

وصف حال ایشان را سعدی علیه‌الرحمه چه زیبا  از زبان شمع به پروانه می‌گوید:

که ای مدعی عشق کار تو نیست

که نه صبر داری و نه پای ایست

تو بگریزی از پیش یک شعله خام

من استاده‌ام تا بسوزم تمام

تو را آتش عشق گر پر بسوخت

مرا بین که از پای تا سر بسوخت.

آیت‌الله کلانتری:

در این پیام آمده است: رحلت یار دیرین انقلاب اسلامی و امام راحل، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رضوان‌الله تعالی علیه، موجب تأسف و تأثر گردید.

شخصیتی که چه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و چه پس از آن، همواره در سنگرهای گوناگون، منشأ خدماتی بزرگ به شکل‌گیری و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. این چهره شناخته‌شده، در مقاطعی حساس از زندگی سیاسی خود، به خاطر حمایت‌های بی‌دریغ از امام راحل و مقام معظم رهبری، مورد کینه و هجمه بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی بود.

این‌جانب، ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت می‌گویم.

آیت‌الله علی شیخ موحد

آیت‌الله علی شیخ موحد مدیر حوزه علمیه خواهران فارس نیز در پی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با صدور پیامی اعلام کرد:

با کمال تأسف و تألم خبر درگذشت مردی را شنیدم که از استوانه‌های انقلاب اسلامی به‌حساب می‌آمد. امام بزرگوار برای سلامتی او در حمله منافقین نذر کردند.مناسب است چند ویژگی از این مرد بزرگ را یادآوری کنم:

  1. صبور بر مشکلات برای رسیدن به اهداف بلند انقلاب
  2. صاحب سعه‌صدر و تحمل سخنان مخالفین. چه آن‌هایی که از جهل مخالفت می‌کردند و چه آن‌ها که اغراض شخصی داشتند. سعه‌صدرش بدان معنی بود که عکس‌العمل او در مقابل آن‌ها، تضعیف نظام را به دنبال نداشت.
  3. این را قبول داشت و عمل می‌نمود که روحانیت باید پدری کند و کارها را به دست آگاهان به کار، بسپارد و به عبارتی روحانیت، مانعی در مقابل نفوذ وابستگی به اجانب باشد. اما مدیریت اجرایی به دست خدمت‌گزارانی که بتوانند ایران اسلامی را در سه بعد استقلال، خودکفایی و توسعه به جایگاه بلند در دنیای کنونی برسانند.

جامعه روحانیت شیراز

روح عالم فرزانه و اندیشمند انقلابی یار دیرین امــام و همراه همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله هاشـمی رفسنجانـی (ره) رئیس مـجمع تشخیص مصلحت نظام پس از عمری مجاهدت و تلاش بی‌وقفه در راه تحقق مبانی انقلاب به ملکوت اعلی پیوست.

خلأ وجود بزرگانی همچون او که زندگـی پربار خود را در راه به ثمر رساندن درخت تناور انقلاب مصروف داشتند مصداق کلام گهربار پیامبـر گرامـی اسـلام حضـرت محمـد مصطفی (ص) است «ثلمه فی الاسلام» و به فرموده مـقام معظـم رهبـری مدظله‌العالی ایشان نمونه ی کم‌نظیری از نسل اول مبارزان ضد ستم‌شاهی و از رنج دیدگان این راه پر خطر و پر افتخار بود.

این ضایعه اسفناک را به محضر مبارک بقیة‌الله الاعظم(عج)، رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید، علمای اعلام، حوزه‌های علمیه، مردم شریف و قدرشناس ایران و بیت ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده و برای آن مبارز نستوه غفران و رحمت الهی مسئلت می‌نماییم. والسلام

مدیر حوزه‌های علمیه فارس

ارتحال عالم خستگی‌ناپذیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به مقام معظم رهبری و مراجع تقلید و علماء و طلاب حوزه‌های علمیه، تسلیت عرض می‌نماییم و از خداوند طلاب مغفرت و علو درجات برای آن مردم خواستاریم.

جامعه اساتید استان فارس

رحلت یار دیرین انقلاب اسلامی، امام راحل و رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رضوان‌الله تعالی علیه، موجب تأسف و تأثر گردید.

شخصیتی که چه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و چه پس از آن، همواره در سنگرهای گوناگون، منشأ خدماتی بزرگ در مسیر شکل‌گیری و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. این چهره شناخته‌شده، در مقاطعی حساس از زندگی سیاسی خود، به خاطر حمایت‌های بی‌دریغ از امام راحل و مقام معظم رهبری، مورد کینه و هجمه بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی قرار گرفت.

جامعه اساتید حوزه علمیه فارس، ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت می‌گوید و برای آن مرحوم، غفران و عفو و علو درجات مسئلت دارد.

آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب

ارتحال مبارز نستوه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که از قدیمی‌ترین یاران امام راحل عظیم‌الشأن و هم‌رزم و همگام مقام معظّم رهبری بودند موجب تأثر و تأسّف شدید گردید.

آن فقید سعید عمر با برکت خود را چه در سال‌های مبارزه با رژیم ستم‌شاهی و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در راه اعتلای اسلام و نظام مقدّس جمهوری اسلامی گذرانید و اکنون به امام و مقتدای خود پیوسته و اجر مجاهدات و تحمّل شداید در راه خدا را خواهد یافت.

این‌جانب فقدان این شخصیت ارزشمند را به محضر مبارک رهبر معظّم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و حوزه‌های علمیّه سراسر کشور و مردم قدرشناس و باوفای ایران اسلامی تسلیت عرض می‌نمایم.

استاندار فارس

رحلت جان‌سوز حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سیاستمداری خیرخواه که از پیش‌گامان انقلاب اسلامی و از یاران وفادار امام و مدافع منافع ملی بوده‌اند خسارت سنگینی برای انقلاب و ایران است.

این‌جانب این مصیبت عظیم را به رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگ ایران و دوست داران آبادانی و پیشرفت کشور به‌ویژه همسر فداکار و فرزندان گرامی و خاندان شریف تسلیت می‌گویم و از خداوند رحمان برای آن عالم مجاهد رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسئلت دارم./203/919/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۶:۴۷
به امامت آیت الله ایمانی؛
نماز عید فطر در حرم شاهچراغ اقامه می شود
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدبن‌موسی‌الکاظم(ع) گفت: نماز عید سعید فطر به امامت آیت الله ایمانی در حرم شاهچراغ اقامه می‌شود.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۶:۴۵
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس:
ایران بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس ایران را بزرگترین قربانی تروریسم خواند و گفت: با وجود ضربه‌هایی که ایران از تروریسم دیده، اما استکبار، ایران را حامی تروریسم معرفی می‌کند و به این بهانه تحریم‌ها...
۱۳۹۶/۴/۴ - ۱۶:۰۰
با برگزاری ۱۸ هزار جلسه تبلیغی در ماه رمضان؛
طلاب مدارس علمیه خواهران فارس نبض فعالیت های قرآنی استان را در دست گرفتند
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: طلاب مدارس علمیه خواهران فارس با برگزاری ۱۸ هزار جلسه تبلیغی در ماه رمضان، نبض فعالیت‌های قرآنی استان را در دست گرفتند.
۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۰:۴۴
نماینده ولی فقیه در استان فارس:
دستگاه قضا سند عزت و سربلندی هر کشوری است
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: دستگاه قضا در هر کشور از جهات مختلف نماد عزت، عظمت، استقلال و آبروی کشور است.
۱۳۹۶/۴/۳ - ۲۰:۰۴
رییس کل دادگستری فارس:
مشکلات اقتصادی و بیکاری، زمینه وقوع جرم را فراهم می‌کند
رییس کل دادگستری فارس گفت: در هر وقت كه مشكلات اقتصادی در جامعه بیشتر شده، وضعیت بیكاری در جامعه افزایش یافته و نابسامانی‌ها رشد پیدا می‌كند.
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۶:۴۶
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدبن موسی خبر داد:
اجرای ۳۸ویژه برنامه ی شاخص در ایام دهه کرامت در استان فارس
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدبن موسی(ع) گفت: کمیته اجرایی ستاد بزرگداشت دهه کرامت، ۳۸ عنوان برنامه‌ی برگزیده و شاخص به همراه صدها عنوان برنامه دیگر جهت اجرا در این ایام تهیه کرده اس...
۱۳۹۶/۴/۱ - ۱۲:۱۶
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:
روز قدس پاسخ جنایات طولانی صهیونیست‌ها به مسلمانان در فلسطین است
آیت‌الله شیخ‌ موحد گفت: مسأله قدس در حقیقت پاسخ جنایات طولانی صهیونیست‌ها به مسلمانان در فلسطین است.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۶:۳۵
سرپرست مرکز نجوم و فلکی آستان مقدس حضرت سیدعلاالدین حسین خبر داد:
اعزام گروه رؤیت هلال ماه آستان مقدس سیدعلاالدین حسین برای رؤیت هلال ماه شوال
سرپرست مرکز نجوم و فلکی آستان مقدس حضرت سیدعلاالدین حسین(ع) از اعزام تیم رصدی برای رؤیت هلال ماه شوال خبر داد.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۴:۵۹
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس:
راهپیمایی روز قدس پاسخ محکمی به زیاده‌خواهی‌های ابرقدرت‌ها و تروریست‌ها است
حجت‌الاسلام موسوی گفت: حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس پاسخ محکمی به ابرقدرت‌ها تروریست‌ها است.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۴:۵۸
مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس:
ورود به بحث درمانی در رأس توصیه های اوقاف برای خیران است
مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس گفت: یکی از مشاوره‌های ما به واقفان جدید ورود به بحث بهداشت و درمان است که یکی از نیت‌های مهم در راس کار ما است.
۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۰۹:۳۹
فرمانده سپاه بقیه الله شیراز خبر داد؛
پیوند دوباره مدرسه و مسجد با طرح ادبستان انقلاب اسلامی
فرمانده سپاه بقیه الله(عج) شیراز گفت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای یک دانش آموز ایده آل از زمانی که وارد دوره تحصیلی می شود و تا زمانی که خارج می شود بیش از ۴۶ خصوصیت برشمرده شده است.
۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۷:۵۳
ریيس شورای هماهنگی تبليغات اسلامی فارس:
فلسطین رمز وحدت مسلمانان است/ اعلام مسیر راهپیمایی روز قدس در شیراز
ریيس شورای هماهنگی تبليغات اسلامی فارس گفت: فلسطین رمز وحدت مسلمانان است و امروز جامعه اسلامی روز‌به‌روز به آرمان‌های آن نزدیک‌تر می‌شود.
۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۷:۰۰
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس:
مشارکت مردم فارس در ساخت صحن حضرت زهرا بی‌نظیر بود
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس گفت: نیروهای متخصص سنگ‌کار و مکانیک‌ها و مهندسین فنی در لیستی به صورت ماهانه به سامرا جهت بازساری و توسعه حرمین شریفین اعزام می‌شوند.
۱۳۹۶/۳/۲۶ - ۱۷:۴۱
آيت‌الله ایمانی:
آتش به اختیار شناخت موضوع و تشخیص وظیفه است
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: آتش به اختیار معنایش هرج و مرج نیست بلکه شناخت موضوع و تشخیص وظیفه است.
۱۳۹۶/۳/۲۵ - ۱۲:۳۵
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:
توحید حقیقت انسان است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس حقیقت انسان را توحید دانست و گفت: هرجا این حقیقت متحول شود، فساد به وجود می‌آید و این نتیجه تحول در حقیقت وجودی انسان است که با اراده انسان برای متحول کردن حقیقت انس...
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۲۳:۵۹
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مطرح کرد؛
۷۴ غرفه میزبان فعالیت های قرآنی/ استشمام عطر قرآن در بهار شیراز
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: نمایشگاه عروه الوثقی در ماه مبارک رمضان میزبانی بسیاری از عاشقان عصمت و طهارت را عهده‌دار است.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۲۳:۴۶
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
قرآن کتاب شفا و داروی امراض و گمراهی است
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وقتی ما با گمراهی، کفر و نفاق روبه رو هستیم باید به قرآن مراجعه کنیم و داروی خود را از این کتاب آسمانی بگیریم.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۸:۲۹
به مناسبت ایام شهادت امام علی؛
پیام آیت الله موحد به طلاب خواهر حوزه علمیه
آیت الله شیخ‌موحد در پیامی به طلاب خواهر، ایام شهادت مولی‌الموحدین امیرالمومنین(ع) را تسلیت گفت.
۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۲۳:۲۷
امام‌جمعه شیراز خطاب به مسؤولان استان فارس:
به‌جای بلوارهای گران‌قیمت، در مناطق محروم مدرسه بسازید
امام‌جمعه شیراز گفت: چطور خیّران در بلوارهای گران‌قیمت و پیشرفته شهر مدرسه می‌سازند، اما در مناطق محروم نه؟ پس یا ما یادش ندادیم که کجا مدرسه بسازند یا اینکه در اصل به فکر مناطق محروم نبودیم.
۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۱۰:۵۳
مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فجر فارس:
حادثه تهران نشان‌دهنده استیصال استکبار جهانی و جریان تکفیری است
مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه حادثه تهران نشان‌دهنده استیصال استکبار جهانی است، گفت: یکی از اهداف اصلی دشمنان انقلاب اسلامی در کوتاه مدت بر هم زدن امنیت کشور است.