سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ Tuesday, January 24, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۴:۳۴
شناسه خبر: ۴۷۰۷۰۴
 
عضوکميسيون تلفیق بودجه مجلس:
9 دي براي جمهوري اسلامي ايران باران رحمت الهي بود
عضو کميسيون تلفیق بودجه مجلس از 9 دي به عنوان باران رحمت الهي براي جمهوري اسلامي ايران و انقلاب اسلامي نام برد و گفت: 9 دي توانست كثافات ناشي از جريان فتنه را از كشور شستشو بدهد از اين رو بايد از مردمي كه چنين قابليتي دارند، تجليل كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا در كاشان، سيد جواد ساداتي نژاد ظهر مراسم در مراسم گراميداشت 9 دي كه در مدرسه شاهد امام رضا(ع) كاشان برگزار شد، 9 دي را داراي دو شأن دانست و گفت: شأن اول آن  اين است كه از فتنه 88 كه سبب شد 9 دي را در كشور خلق كرد بايد براي آينده عبرت باشد و شأن دوم 9 دي اين است كه بايد از حركت بزرگ و ارزشمند مردم ايران در اين روز تجليل كنيم.

وي از 9 دي بعنوان باران رحمت الهي براي جمهوري اسلامي ايران و انقلاب اسلامي نام برد و افزود: 9 دي توانست كثافات ناشي از جريان فتنه را از كشور شستشو بدهد، از اين رو بايد از مردمي كه چنين قابليتي دارند، تجليل كرد.

ساداتي نژاد با تأكيد براينكه فتنه 88 را هميشه را بايد مرور كرد، اظهار داشت: فتنه به هيچ عنوان پايان پذير نيست و در طول تاريخ تا به امروز فتنه وجود داشته و وجود خواهد داشت، اما مهم مقابله و عبور از فتنه است و بايد ديد براي عبور از فتنه نيازمند چه سلاحي است.

عضو کميسيون تلفیق بودجه مجلس، عنوان كرد: اين طبيعي است كه برخي علاقمند باشند 9 دي فراموش شود، برخي ديگر علاقمند باشند فتنه فراموش شود، برخي ديگر معترض باشند چرا اين همه از فتنه نام برده مي‌شود و برخي ديگرحتي حاظر نيستند نام فتنه را به زبان بياورند و از فتنه به عنوان حوادث نام مي برند در حاليكه بين حوادث وفتنه فاصله زيادي است.

ساداتي نژاد، عبرت آموزي از فتنه را مهم دانست و با بيان اينكه در فتنه زمان حضرت موسي طي 40 روز آدمهاي خدا پرست، گوساله پرست شدند، اظهار داشت: ما اگر بتوانيم به گذشته برگرديم متوجه خواهيم شد حضرت موسي 40 روز به كوه تور رفت و هنگام بازگشت متوجه شد، سامري آمده و فتنه عظيمي رخ داده و مردمي كه پيامبر خدا را با چشم خود ديده و حرفهاي او را شنيده و هدايت شده بودندگوساله پرست شد.   

وي ادامه داد: در فتنه سامري مردم مغلوب شدند و در فتنه هاي جمل و صفين و نهروان و ديگر فتنه ها نيز عمدتا مردم مغلوب شدند و نتوانستند تشخيص درست بدهند و به انحراف رفتند و يا جامعه دچار چند دستگي شد و نخبگان و خواص چند دسته شدند و نهايتا نتيجه آن اميرمومنان(ع) در فتنه عميقي كه رخ داد بعد از 4 سال حكومت عاقبت خانه نشين شد و نهايتا امام مظلوم به مسلخ رفت و به شهادت رسيد.

عضو كميسيون آموزش مجلس ادامه داد: مردم عموما در فتنه هاي گذشته تاريخ يا چند دسته شدند و يا مغلوب شدند و در برخي از اين فتنه ها رهبر و امام هم وجود داشت و اميرمومنان(ع) بود و خواص هم بودند اما در نتيجه در طول تاريخ 200 ساله، همه ائمه اطهار(ع) منزوي شدند و هيچكدام نتوانستند حكومت تشكيل دهند.

ساداتي نژاد با اشاره به اينكه مردم زمان ائمه اطهار بدهكار و مديون بشريت هستند، گفت: اگر امامان معصوم حكومت مي كردند، امروز در جهان اين همه تبعيض و بي عدالتي وجود نداشت و چه بسا نمونه اي از بهشت در دنيا محقق مي‌شد، اما فتنه ها سبب شد جامعه به انزوا برود و در نهايت امامان معصوم همه شهيد شدند.

به گفته وي، انقلاب اسلامي نيز از ابتداي انقلاب تا كنون فتنه هاي زيادي از جمله فتنه منافقين و بني صدر و فتنه 88  همه در اجرا شبيه يكديگر هستند، در فتنه 88  تهمت تقلب استارت شروع اين فتنه عميق بود از اين رو، فتنه ها لايه بندي هستند يك سري عناصر پشت پرده دارند و يك عناصر روي پرده و يك سري افرادي كه مباشر هستند و همه اينها معلون هستند.

ساداتي نژاد به اشاره به تفاوت هاي فتنه 88 با فتنه‌هاي گذشته، گفت: در همه فتنه‌هاي گذشته مردم مغلوب شدند اما در فتنه 88  اين اتفاق تكرار نشد و منجر به شكست فتنه شد.

وي از دو عامل بعنوان دليل شكست فتنه 88 نام برد و افزود: يك عامل آن بصيرت داشتن مردم و سلاح عبور از مه غليط فتنه و دومين عامل آن رهبر و امام جامعه بود و اين تفاوت سبب شد فتنه در ايران پا نگيرد و منجر شكست شود.

به گفته وي در فتنه جمل مردم پا پس‌كشيدند و امام تنها ماند، اما در فتنه 88 مردم ايران پا پس‌نكشيدند ضمن اينكه برخي از خواص پا پس نكشيدند و تطميع نشدند و مقهور پول  نشدند و امام تنها نماند و به مسلخ شهادت نرفت.

عضو کميسيون تلفیق بودجه مجلس عنوان كرد: چالشي‌ترين بحران جمهوري اسلامي ايران از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تا كنون فتنه 88 است كه بخشي از پشت پرده اين فتنه هنوز براي مردم شفاف و بيان نشده است.

ساداتي نژاد اتفاقات امروز كشور را زائيده فتنه 88 خواند و گفت: مردم ايران به دليل بصيرتي‌كه داشتند توانستند راه حق را تشخيص داده و از فتنه عبوركنند كه دليل عمده موفقيت مردم در عبور از فتنه 88 تبعيت از رهبري است كه اين متاي گمشده زمان ائمه ما است و مردم ايران به سرانگشت اشاره رهبر خود عمل كردند و فتنه 88 شكست خورد.

وي اطاعت پذيري را رمز موفقيت مردم ايران در فتنه سال 88 عنوان كرد و اظهار داشت: عاليترين و برترين سند افتخار اين كلام امام راحل كه مردم ما از مردم زمان اميرمومنان(ع) برتر هستند، حماسه يوم الله 9 دي است كه بيانگر شناخت هوشمندانه امام از مردم است.

عضو کميسيون تلفیق بودجه مجلس هدايت‌هاي رهبري را در فتنه 88 را يكي ديگر عوامل شكست فتنه 88 دانست و افزود: يكي ديگر از عوامل، روشنگرهاي دائمي رهبر معظم انقلاب طي 8 ماه از انتخابات تا حماسه 9 دي بود.

ساداتي نژاد، از امام بصير و مردم بصير ايران بعنوان دو سرمايه نظام و كشور نام برد و افزود: اين دو مولفه اي است كه در صدر اسلام وجود نداشته است و اين سرمايه امروز ما است./201/1307/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۴:۱۶
دومين نمايشگاه سراسري كتاب در کاشان برگزار می‌شود
جوادی از برگزاري سيصد و بيست و پنجمين نمايشگاه استان اصفهان و دومين نمايشگاه سراسري كتاب در كاشان خبرداد و گفت: دومين نمايشگاه سراسري كتاب با 200 غرفه، 170 غرفه تخصصي و 30 غرفه فرهنگي به وسعت 5 هزار ...
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۰۹:۳۵
امام جمعه موقت اصفهان:
وحی الهی قابل اعتمادترین راه کسب معرفت الله است
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی با بیان اینکه برخی راه های تشریح شده در راستای رسیدن به معرفت الله احتمال دارد با خطا همراه شود، گفت: تنها راهی که هیچ احتمال خطا و اشتباه در آن وجود ندارد، وحی های اله...
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۰۸:۵۳
حجت الاسلام پرورش مطرح کرد؛
روحانیون هدف حمله رسانه‌ای دشمن/ استکبار از اسلام غیرسیاسی حمایت می‌کند
رییس عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافندهوایی شهید نصر اصفهانی با بیان این که روحانیون مبلغ دین به عنوان طلایه داران نهضت اسلامی مورد هجمه شدید رسانه‌ای دشمنان قرار دارند، گفت: استکبار جهانی از اسلام غیرسیاسی...
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۲۳:۱۰
آيت الله نمازي در جلسه تفسير قرآن:
اهل معرفت و تقوا در كار خير و آخرت حسابگر هستند
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: همانگونه كه اهل دنيا در رابطه با منافع دنيايي خود حسابگر هستند و چرتكه مي اندازند و ريال ها را هم محاسبه مي‌كنند به همان اندازه نيز اهل معرفت و تقوا در رابطه با آخرت حسا...
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۲۲:۵۸
آیت الله مهدوی:
جانفشانی های آتش نشانان پلاسکو از باور دینی آنها نشأت گرفته بود
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: هر چند احکام فقهی شهدای معرکه جنگی بر جان باختگان پلاسکو جاری نمی شود ولی مقام این عزیزان در حدّ شهدای معرکه است.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۹:۳۷
حجت الاسلام پورذهبی مطرح کرد؛
تلاش برخی جریانات برای تطهیر چهره سران فتنه
حجت الاسلام پورذهبی با اشاره به تلاش وقیحانه برخی جریانات برای عدم بکارگیری لفظ «فتنه» برای وقایع بعد از انتخابات سال 88 و تطهیر چهره سران فتنه، گفت: سران فتنه هیچ وقت به اشتباه خود اعتراف نکردند و در...
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۹:۰۱
آيت الله نمازي:
تأسيس باغ موزه ها در امتداد دفاع مقدس است
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: مأموريت باغ موزه ها و هيات مديره و هيات امناي باغ موزه ها، تبيين و در معرض ديد گذاشتن فلسفه دفاع و جهاد اكبر و اصغر براي نسلهاي آينده است كه نه امام و نه جنگ را ديده ان...
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۲:۱۳
آیت الله مهدوی:
اراده انسان همیشه همسو با مشیت الهی نیست
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اراده الهی تابع اراده انسان است، هر چند ممکن است انسان گاهی اراده انجام کاری را داشته باشد که آن عمل، خلاف خواسته و مشیت الهی باشد.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۱:۱۶
رييس اداره تبليغات اسلامي كاشان:
از خودگذشتگي آتش نشانان برگ زريني در کارنامه ايثارگران آتش نشاني بود
رييس اداره تبليغات اسلامي، گفت: فداکاري و از خودگذشتگي آتش نشانان در اين واقعه تلخ، برگ زريني در کارنامه کارکنان خدوم و ايثارگر آتش نشاني بود که براي هميشه در اذهان ملت بزرگ و شريف ايران باقي خواهد ما...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۳:۵۷
دبير جامعه روحانيت كاشان:
پيشرفت انسان در گرو مبارزه با خصلت‌هاي منفي است
دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: خداوند به انسان خصلت هاي منفي را داده است تا بتواند با آنها مبارزه و پيشرفت كند، بنابراين برخي از انسان ها در مبارزه با اين صفات منفي شكست مي‌خورند.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۳:۳۱
استاد حوزه و دانشگاه:
نظام حقوقی اسلام کامل‌ترین نظام برای احقاق حقوق انسان‌ها است
استاد حوزه و دانشگاه گفت: نظام حقوقی اسلام کامل‌ترین نظام برای احقاق حقوق انسان‌ها است زیرا این نظام مبتنی بر نظم و بررسی علت واقعی جرایم است و به همین دلیل در مقایسه با سایر نظام های حقوقی خطای کمتری...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۲:۰۲
آیت الله مهدوی:
دستگیری و اقدام عملی برای هدایت افراد، بالاتر از دعا کردن است
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روایتی از امیرمؤمنان(ع)، گفت: شایسته است انسانی که توفیق به عصمت پیدا کرده در رساندن افراد گناهکار به مقام عصمت، دعا کند و برای هدایت آنها به صراط ...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۲۱:۴۸
حجت الاسلام مهدوی ارفع:
رفتار متکبرانه حاکم با مردم دین را پژمرده و نعمت ها را زائل می کند
حجت الاسلام مهدوی ارفع رأفت و بخشش با مردم را از ویژگی های حاکم اسلامی دانست و گفت: تا نگاه مسؤول از درون نسبت به مردم نگاه صحیحی نباشد در عمل هم نمی تواند رفتار صحیحی داشته باشد‏، امیرمؤمنان(ع)رفتار ...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۹:۴۸
رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان کاشان:
نترسيدن از آمريکا را بايد از شهدا آموخت
رييس اداره تبليغات اسلامي شهرستان کاشان با بيان اينکه آرامش، امنيت، عزت، رشد و تعالي ايران اسلامي از برکات خون شهدا است، گفت: نترسيدن از آمريکا را بايد از شهدا آموخت.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۴:۱۲
عضو مجمع اصولگرایان اصفهان مطرح کرد؛
احتمال بالای پیوستن همه چهره های انقلابی به جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی
معلمی با اشاره به ظرفیت جبهه انقلاب و ابراز امیدواری به پیوستن سایر شخصیت های مهم انقلابی به جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، گفت: با روحیاتی که در این شخصیتها سراغ دارم ‏خواهند پذیرفت و در آینده به ...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۲:۴۰
معاونت تهذیب حوزه علمیه اصفهان برگزار می کند؛
اکران اختصاصی «یتیم خانه ایران» ویژه طلاب
اکران اختصاصی «یتیم خانه ایران» 15 بهمن ماه به مناسبت دهه فجر از سوی معاونت تهذیب حوزه علمیه اصفهان برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۲:۳۷
آیت الله طباطبایی نژاد:
بی توجهی به تربیت دینی و سیاسی جوانان سبب تضعیف انقلاب می‌شود
امام جمعه اصفهان طلاب و روحانیان را الگوهای دینی دانش آموزان عنوان کرد و گفت: اگر نتوانیم دانش آموزان و دانشجویان را در کنار هدایت معنوی از نظر سیاسی آگاه و هدایت کنیم، خطر انحراف سیاسی آنان به مثابه ...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۲:۲۶
حجت الاسلام جلالی خبر داد؛
آغاز پذیرش حوزه علمیه اصفهان از ابتدای دهه فجر انقلاب اسلامی
معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان از آغاز پذیرش حوزه علمیه اصفهان از 12 بهمن و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در تمامی مقاطع خبر داد و گفت: هرساله تعداد بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه وارد حوزه علمی...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۲:۲۲
معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه اصفهان:
برنامه‌های حوزه علمیه اصفهان در دهه فجر برمبنای حوزه انقلابی خواهد بود
حجت الاسلام مؤمنی با بیان اینکه این انقلاب هرگز تمام نخواهد شد چرا که انقلابی مبتنی بر آرمانهای انسانی و اسلامی است، گفت: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون حوزه علمیه انقلابی، اهم برنامه‌های...
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۲:۱۱
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان اصفهان:
انقلاب اسلامی هرگز از مسیر خود خارج نشده است
حجت الاسلام کوچک‌زاد با اشاره به هراس دشمن از رشد و پیشرفت انقلاب اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند بعد از عید غدیر روزی به اهمیت 22 بهمن ماه وجود ندارد، این بیانگر اهمیت انقلاب اسلامی و یوم ال...