سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ Tuesday, October 17, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۸/۸ - ۱۱:۱۸
شناسه خبر: ۴۵۸۰۹۵
 
سردار سلامی:
پاسخگوی هر اقدام نظامی هستیم/ نگرانی ما از نفوذی ها است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به نقش شهدا و رزمندگان در حفظ کشور و ایجاد امنیت و اقتدار در کشور و مقاوم سازی انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌های گسترده دشمنان، گفت: آنچه امروز نگران آن هستیم توطئه پیچیده دشمن برای نفوذ در قلبها و ذهنها و سست کردن باورها و اعتماد ما است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، سردار سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز در آیین افتتاحیه کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی شهر، با بیان این که شایسته است در مراسمی که برای گرامی‌داشت شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برزگار می‌شود ابتدا از روح بزرگ امام خمینی یاد کنیم، گفت: امام خمینی(ره) با هدایت مردم مفاهیم اسلامی را در ملت ایران و جهان اسلامی جاری کردند و ما را با مفاهیم عزت و آزادی و استقلال، کرامت و رفعت و منزلت آشنا کردند و به ما راه مبارزه با ظلم را آموختند و احیای اسلام را آغاز کردند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با کرامتی علوی، روحی حسنی و شجاعت حسینی ما را در برابر فتنه‌ها و توطئه‌ها مقاوم کردن و هدایت کردند، رهبر معظم انقلاب موجب افشای ماهیت نظام سلطه شدند و امروز تراز جهانی کشور ما را در حد یک قدرت مؤثر در تحولات منطقه و جهان معرفی کردند، از خداوند متعال برای آن وجود شریف و نورانی سعادت و سلامت تندرستی مسألت می‌کنیم.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: خمینی شهر حسینیه ایران با تقدیم شهدای بسیار و دفاع از اسلام و انقلاب وفاداری و پایبندی خود به اسلام و انقلاب اسلامی را نشان دادند و در آسمان همچون ستاره می‌درخشند، امروز با کاروان کربلا همدل و همراز و همراهیم، با پیامبران آن واقعه عظیم، آن حقیقت عظیم که سرچشمه جاری شدن فضائل هستی بر روح و جان بشریت شد.

ولی خدا را با هیچ بهانه‌ای نمی‌توان ترک کرد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان این که پیام حضرت زینب کبری(س) به جهان اسلام این بود که برای زنده نگه داشتن اسلام، برای جاری سازی سیره پیامبر عظیم الشأن اسلام، برای امر به معروف و نهی از منکر خداوند حاضر می‌شود جلوه نورانی خود را یعنی امام حسین(ع) را برای اسلام عزیز قربانی کند، تصریح کرد: اینکه امام می‌پذیرد همه اهل بیت و اصحابشان اسیر و شهید شوند تا اسلام بماند این سرآغاز جریان تابش فضیلت بر همه جهان است، این حجتی است برای ما که ولی خدا را با هیچ بهانه‌ای نمی‌توان ترک کرد و تنها لباس جهاد ضامن سلامت ما است در هر عصری که دشمن بخواهد علیه اسلام توطئه کند و هویت اسلام را ذوب کند.

وی در ادامه افزود: اگر مردمی بخواهند خود را در جهل غرق کنند حتی در برابر حجت خدا می‌ایستند و او را با قصد قربت شهید می‌کنند، فلسفه عمیق شهادت مردان این دیار و سایر بلاد اسلام ریشه در قیام عاشورا دارد، شهیدانی که استخوانهایشان بنای با عظمت مجد و شکوه اسلام برای پی ریزی تمدنی نوین شدند، شهیدانی که امروز امنیت و آرامش و عزت و شکوه و اقتدار ما محصول فداکاری و شهادت انها است، شهیدان مظاهر عزت ما و رمز جاودانگی ما هستند و شهادت آنان بود که توانست تمرکز دشمن بر این سرزمین که قلب تمدن اسلام است را از هم فروپاشد.

سردار سلامی با اشاره به توطئه‌های بزرگ و عظیم دشمن در مقیاس جهانی علیه کشور و انقلاب اسلامی، عنوان کرد: توطئه‌ها و فتنه‌ها وطراحی‌های دشمن که هرکدام می‌توانست یک کشور را شکست دهد توسط شهیدان و ایثار و فداکاری آنها خنثی شد، در دفاع مقدس شروروی و آمریکا و متحدان اروپایی و مرتجعین عرب همه با هم دست به دست هم دادند برای تقویت نظامی، اقتصادی و ارائه راهبرد برای شکست دادن انقلاب و شکستن کمر یک ملت، برای ذلیل کردن یک ملت و اعلام اینکه هیچ ملتی نمی‌تواند بدون قدرتهای بزرگ ایستادگی کند.

شهدا نشان دادند با  دستان خالی و تکیه بر ایمان و اعتقاد می‌توان بر دشمن پیروز شد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در شرایطی که این انقلاب نوپا و جوان بود سخت‌ترین تحریمهای اقتصادی را علیه کشور به کار بستند و رژیم بعثی را به چهارمین ارتش دنیا تبدیل کردند، تا این انقلاب و این مردم را شکست دهند، شهدا کار بزرگی انجام دادند، نه تنها مقابله با دشمن بلکه نشان داند که ملتی با دست های خالی با اعتقاد و ارائه و تکیه بر وحی بر هرقدرتی چیره شود و این درس بزرگی بود که از عاشورا گرفته شده بود.

وی پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان در عرصه‌های مختلف را حاصل تبعیت از ولایت فقیه دانست و اظهار کرد: ایران توانست از آن دوران سخت با اقتدار و پر افتخار خارج شود، امروزه ادبیات مقاومت ساخته شده است و تلاش دشمن برای نفوذ و تسلط بر این کشور شکست خورده است، روزها و ماه‌های سختی پشت سر گذاشته شده است، چهار دهه زندگی در فضای تهاجم فرهنگی دشمن، محاصره علمی و اقتصادی و ترور دانشمندان، همه یک نبرد سرنوشت ساز جهانی علیه انقلاب اسلامی است.

دشمنان حتی یک پیروزی کوچک هم نداشته‌اند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در طول این چهل سال علی رغم همه تلاشها و توطئه‌های دشمنان حتی یک پیروزی کوچک هم در کارنامه دشمن وجود ندارد، انقلاب اسلامی توانسته با رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای دامنه‌های نفوذ را در اقصی نقاط جهان اسلام گسترش دهد، جغرافیای انقلاب و جبهه انقلاب وسیع شده است و شکوفه‌های بیداری و حیات طیبه اسلامی و روح آزادی و استکبار ستیزی در جاهن اسلام شکل گرفته است و شرایط جدیدی برای مسلمانان در سایه هدایتهای رهبر عزیزمان  انقلاب اسلامی شکل گرفته سات.

سردار سلامی با بیان این که فضای تنفس برای استکبار در جهان اسلام تنگ شده است، اظهار کرد: سرزمین هایی که زیر پای سران استکبار فرش قرمز پهن می‌کردند امروز عرصه مبارزه با استکبار شده است، از یمن که عرصه مبارزه مردم آزاده یمن با آل سعود و استکبار است تا بحرین که هنوز پایگاه پنجم آمریکا در آن حضور دارد مردم بیدار شده‌اند و یک انقلاب شکل گرفته است و این سرزمینها دیگر هرگز مأمنی برای کفار و استکبار و صهیونیست نخواهد بود.

وی با اشاره به شکل گیری نیروهای مردمی و بسیج مردمی در عراق و سوریه و تأثیرگذاری آنها در مبارزه با استکبار و تکفیری‌ها، عنوان کرد: سایه تهدیدات حزب الله بر سر رژیم صهیونیستی کابوسی شده است برای این رژیم، فلسطین قدرت گرفته است و ایران اسلامی علیرغم همه تحریمها و فشارها امنیت و ثبات دارد و عزیز و مقتدر و سربلند ایستاده است و موشکهایش فضا را می‌شکافد و این به برکت خون شهدا و صبر ارزشمند و گذشت بزرگ خانواده عزیز و معظم شهدا است.

در عرصه نظامی پاسخگوی هر اقدامی هستیم اما نگران توطئه نفوذ دشمنان هستیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آنچه امروز نگران آن هستیم توطئه پیچیده دشمن برای نفوذ در قلب ها و ذهن ها و سست کردن باورها و اعتماد ما است، گزینه‌های نظامی دشمنان بی اثر و باطل شده است و در هر سطحی آماده مقابله با دشمنان در عرصه نظامی هستیم، اما دشمنان تلاش می‌کنند نماز و حجاب را از جامعه ما بگیرند و استراتژی نمازگریزی و حجاب گریزی را به عنوان نقشه‌ای خطرناک در دستور کار قرار داده‌اند، عقب نشینی یک میلیمتر روسری دختران ما برای دشمن دستاوردی بزرگ است، اگر دشمن نتواند قلب و ذهن نسل جوان را تسخیر کند هرگز نمی‌تواند او را به دست بیاورد.

وی با اشاره به آموزه‌های قرآنی و تجربیات تاریخی، اسلام را تنها راه پیشرفت و امنیت و رفاه و شکوه و عزت کشور عنوان کرد و افزود: زمان برای غلبه ما بر دشمن به نفع ما است، دشمن در افول است، همه چیز آنها غرق در فساد است، در مناظره‌های انتخاباتی این زن و مرد همه پوچی آنها و فساد و تباهی این تمدن به خوبی مشخص است و کسی که در مناظره‌های آنان شکست خورده است آمریکا است، آمریکا در عرصه اقتصادی در مرحله سخت و خطرناکی قرار دارد، شاخصهای زوال یک امپراتوری در این قدرت سلطه گر به خوبی مشخص است و اگر صبر کنیم صبح پیروزی نزدیک است./1304/پ201/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۲:۴۹
با حضور شخصیت های حوزوی صورت گرفت؛
قیام خاستگاه انقلاب اسلامی علیه یاوه گویی های مستکبران
فضلا و طلاب حوزه علمیه قم، علیه یاوه گویی ها و اقدامات خصمانه مستکبران به ویژه آمریکای جنایتکار و رییس جمهور آن تجمعی پرشور و با شکوه در مدرسه فیضیه برگزار کردند.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۲:۴۰
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی:
اندیشکده‌های صهیونیستی پشتوانه رفتار ترامپ هستند/ تزویر ترامپ در ادعای کمک به ملت ایران مخاطبی نیافت
اسلامی با تعجب آمیز خواندن اعلام درخواست ترامپ برای مذاکره در بحث صنعت موشکی ایران، گفت: آمریکا برخلاف تعهدات خود به نوسازی زرادخانه اتمی دست زده ؛ اگر قرار بر مذاکره هم باشد باید آمریکا در مقام پاسخگ...
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۸:۳۰
حجت الاسلام حسینی:
دفاع از امت اسلامی و مردم مستضعف هویت انقلاب است
قائم مقام گروه حقوق مؤسسه امام گفت: دفاع از امت اسلامی و مردم مستضعف بخشی از هویت انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود که به صراحت در اصول قانون اساسی نظام آمده است.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۸:۲۱
نماینده طلاب میانمار تشریح کرد؛
گزارشی از آخرین وضعیت مسلمانان میانمار
نماینده طلاب میانمار گفت: فشارها از زمانی روی مسلمانان زیاد شد که تعداد کمی از مردم روهینگیا یک گروه تشکیل دادند و به پایگاه نظامی بودایی ها حمله کردند و این مسأله بهانه ای دست ارتش مرکزی داد تا به مس...
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۴:۵۰
دیدگاه نماینده طلاب عربستان درباره این کشور
نماینده طلاب عربستان با بیان این که رژیم آل سعود جلوی هر گونه انتقاد را می گیرد و با مردم و مخالفان خود به بدترین شیوه برخورد می کند، گفت: آل سعود، رژیمی بی فرهنگ، وحشی، غیر متمدن، تندرو و تفرقه پراکن...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۲:۱۳
عضو هیأت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان مطرح کرد؛
تغییر ترکیب جمعیت شهرهای مسلمان نشین هدف اصلی صهیونیسم در منطقه
عضو هیأت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان گفت: صهیونیست ها بر روی تغییر ترکیب جمعیت در میانمار و شهرهایی که جمعیت مسلمانان زیاد است، بسیار حساس هستند.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۱:۴۶
رییس سابق سازمان بسیج حقوقدانان مطرح کرد؛
لزوم استفاده از ظرفیت اربعین برای رساندن صدای مظلومیت مسلمانان
اخوان فرد گفت: دوران گفتار درمانی به پایان رسیده و باید اقدام عملی صورت گیرد، گروه های جهادی در راهپیمایی بزرگ اربعین می توانند پیام مظلومیت مسلمانان میانمار را به گوش هم مسلکان در این مسیر مقدس برسان...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۱:۲۷
فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
قدرت موشکی کشور خار چشم دشمنان است/ هیچ قدرتی نمی تواند جلوی پیشرفت ما را بگیرد
سردار حاجی زاده گفت: امروز قدرت دفاعی به ویژه موشکی ما خار چشم دشمنان است و هیچ کس نمی تواند جلوی پیشرفت ما را بگیرد.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۱:۱۹
حداد عادل در جمع خبرنگاران:
ترامپ به وسیله برجام درصدد تحمیل سلطه آمريكا بر ايران است
رييس فرهنگستان زبان و ادب فارسي ايران گفت: ترامپ مي خواهد برجام را به عنوان سلطه آمريكا بر ايران تحميل كند، از اين رو مسؤولان ما بايد با قدرت در مقابل اين سخنان بايستند.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۰:۵۱
معاون آموزشی دانشگاه قم:
اقدامات ایران و سپاه در منطقه خدمت به بشریت است/ ایجاد سازمان های مردم نهاد برای کمک به مسلمانان میانمار
عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه قم اقدامات ایران و سپاه را خدمت به بشریت و انسانیت عنوان کرد و گفت: باید قدردان مواضع ایران نسبت به کشورهای منطقه باشیم و با ایجاد سازمان های غیردولتی به مردم مظلوم ...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۲۰:۴۶
ولایتی در جمع خبرنگاران:
حضور مشروع ایران در منطقه قابل مذاکره نیست
رییس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سخنان ترامپ، گفت: آمریکایی‌ها در زمان اوباما و ترامپ به تعهداتشان عمل نکردند، حضور مشروع ما در منطقه قابل مذاکره نیست و مردم منطقه پاسخ آمریکایی ها را م...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۵:۳۶
چند خبر کوتاه سیاسی
مسؤولین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند، توان موشکی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران غیرقابل مذاکره است و ظرفیت‌های تعلیق شدۀ هسته‌ای کشور هرچه سریع‌تر فعال‌سازی شود ...
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۵:۱۱
سرلشکر جعفری در دیدار خانواده شهید همدانی:
سبک زندگی سردار همدانی بهترین نسخه برای عزت‌مندی نسل جوان است
فرمانده کل سپاه تأکید کرد: رفتارشناسی و سبک زندگی شهید همدانی و برخورداری از ویژگی‌های برجسته‌ای همچون ایمان، اخلاص، ولایت مداری، بصیرت و استکبارستیزی و روحیه انقلابی و جهادی بهترین نسخه برای زندگی عز...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۹:۱۳
حاجی بابایی در پیامی به مناسبت روز جهانی نابینایان؛
قانون جامع حمایت از معلولان به پشتوانه محکم اجرایی نیاز دارد/ آمادگی مجلس برای بازنگری در قانون جامع حمایت از معلولان
نماینده مردم همدان در مجلس، با اشاره به اعلام آمادگی مجلس برای بازنگری در قانون جامع حمایت از معلولین، بر ضرورت تعامل دولت و مجلس با یکدیگر برای فراهم کردن زمینه حضور فعال نابینایان در جامعه تاکید کرد...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۸:۴۳
شورای هماهنگی تبلیغات در پاسخ به اظهارات ضدایرانی ترامپ:
مواضع خصمانه رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران بار دیگر نقاب از چهره طاغوت اعظم برداشت
در بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات آمده است: مواضع خصمانه و سخنرانی خشم‌آلود رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران اسلامی بار دیگر نقاب از چهره پلید طاغوت اعظم برداشت
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۷:۰۱
دبیر مجمع تشخيص مصلحت نظام در دیدار سفیر آلمان در تهران:
خلیج فارس یک ارزش ملی است/ ترامپ سرنوشت خوبی نخواهد داشت
رضایی در دیدار میکائیل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران گفت: اظهارات اخیر ترامپ نوعی اهانت و تمسخر سایر کشورها به ویژه ۵ کشور دیگر طرف مذاکره ایران به حساب می آید.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۵۷
حبیبی:
دولت‌ بندهای برجام در قبال «نقض عهد» را عملی کند
دبیرکل حزب مؤتلفه بازی کنگره و کاخ سفید و مواضع اتحادیه اروپا در مورد برجام را «شوی تبلیغاتی» تلقی کرد و گفت: باید اظهارات هم‌پیمانان آمریکا را هم هوشمندانه رصد کرد چون هیچ‌کدام از آنها با توسعه و تقو...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۵۰
چند خبر کوتاه سیاسی؛
امروز ظاهر و باطن شیطانی آمریکا بیش ‌از پیش به هم شبیه شده‌ است/ ترامپ به وحدت ایران در انزجار از آمریکا افزود
امروز بیش ‌از پیش ظاهر و باطن شیطانی آمریکا شبیه هم شده‌ است، فرمانده نیروی دریایی ارتش با فرمانده ناجا دیدار و گفت‌وگو کرد و ترامپ به وحدت ایران در انزجار از آمریکا افزود، عناوین برخی از اخبار کوتاه ...
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۳۶
صالحی:
برجام به هم بخورد اجرای پروتکل الحاقی هم متوقف می‌شود/ ما را وادار به عکس‌العمل نکنند
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه علاقه‌مندیم برجام کماکان پابرجا باشد، هشدار داد که اگر برجام به هم بخورد، جمهوری اسلامی اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کند.
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۱۶:۲۶
ولایتی:
رفتار رئیس جمهور بی‌منطق آمریکا برای ملت ایران جدید نیست
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رفتار رئیس جمهور کاسب‌کار آمریکا که فرصت مطالعه تاریخی نداشته و صرفا به امور بازرگانی مشغول بوده، برای ملت بزرگ ایران که سابقه تمدنی چندهزار ساله...