دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ Monday, February 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۸/۸ - ۱۱:۱۸
شناسه خبر: ۴۵۸۰۹۵
 
سردار سلامی:
پاسخگوی هر اقدام نظامی هستیم/ نگرانی ما از نفوذی ها است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به نقش شهدا و رزمندگان در حفظ کشور و ایجاد امنیت و اقتدار در کشور و مقاوم سازی انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌های گسترده دشمنان، گفت: آنچه امروز نگران آن هستیم توطئه پیچیده دشمن برای نفوذ در قلبها و ذهنها و سست کردن باورها و اعتماد ما است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، سردار سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز در آیین افتتاحیه کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی شهر، با بیان این که شایسته است در مراسمی که برای گرامی‌داشت شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برزگار می‌شود ابتدا از روح بزرگ امام خمینی یاد کنیم، گفت: امام خمینی(ره) با هدایت مردم مفاهیم اسلامی را در ملت ایران و جهان اسلامی جاری کردند و ما را با مفاهیم عزت و آزادی و استقلال، کرامت و رفعت و منزلت آشنا کردند و به ما راه مبارزه با ظلم را آموختند و احیای اسلام را آغاز کردند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با کرامتی علوی، روحی حسنی و شجاعت حسینی ما را در برابر فتنه‌ها و توطئه‌ها مقاوم کردن و هدایت کردند، رهبر معظم انقلاب موجب افشای ماهیت نظام سلطه شدند و امروز تراز جهانی کشور ما را در حد یک قدرت مؤثر در تحولات منطقه و جهان معرفی کردند، از خداوند متعال برای آن وجود شریف و نورانی سعادت و سلامت تندرستی مسألت می‌کنیم.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: خمینی شهر حسینیه ایران با تقدیم شهدای بسیار و دفاع از اسلام و انقلاب وفاداری و پایبندی خود به اسلام و انقلاب اسلامی را نشان دادند و در آسمان همچون ستاره می‌درخشند، امروز با کاروان کربلا همدل و همراز و همراهیم، با پیامبران آن واقعه عظیم، آن حقیقت عظیم که سرچشمه جاری شدن فضائل هستی بر روح و جان بشریت شد.

ولی خدا را با هیچ بهانه‌ای نمی‌توان ترک کرد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان این که پیام حضرت زینب کبری(س) به جهان اسلام این بود که برای زنده نگه داشتن اسلام، برای جاری سازی سیره پیامبر عظیم الشأن اسلام، برای امر به معروف و نهی از منکر خداوند حاضر می‌شود جلوه نورانی خود را یعنی امام حسین(ع) را برای اسلام عزیز قربانی کند، تصریح کرد: اینکه امام می‌پذیرد همه اهل بیت و اصحابشان اسیر و شهید شوند تا اسلام بماند این سرآغاز جریان تابش فضیلت بر همه جهان است، این حجتی است برای ما که ولی خدا را با هیچ بهانه‌ای نمی‌توان ترک کرد و تنها لباس جهاد ضامن سلامت ما است در هر عصری که دشمن بخواهد علیه اسلام توطئه کند و هویت اسلام را ذوب کند.

وی در ادامه افزود: اگر مردمی بخواهند خود را در جهل غرق کنند حتی در برابر حجت خدا می‌ایستند و او را با قصد قربت شهید می‌کنند، فلسفه عمیق شهادت مردان این دیار و سایر بلاد اسلام ریشه در قیام عاشورا دارد، شهیدانی که استخوانهایشان بنای با عظمت مجد و شکوه اسلام برای پی ریزی تمدنی نوین شدند، شهیدانی که امروز امنیت و آرامش و عزت و شکوه و اقتدار ما محصول فداکاری و شهادت انها است، شهیدان مظاهر عزت ما و رمز جاودانگی ما هستند و شهادت آنان بود که توانست تمرکز دشمن بر این سرزمین که قلب تمدن اسلام است را از هم فروپاشد.

سردار سلامی با اشاره به توطئه‌های بزرگ و عظیم دشمن در مقیاس جهانی علیه کشور و انقلاب اسلامی، عنوان کرد: توطئه‌ها و فتنه‌ها وطراحی‌های دشمن که هرکدام می‌توانست یک کشور را شکست دهد توسط شهیدان و ایثار و فداکاری آنها خنثی شد، در دفاع مقدس شروروی و آمریکا و متحدان اروپایی و مرتجعین عرب همه با هم دست به دست هم دادند برای تقویت نظامی، اقتصادی و ارائه راهبرد برای شکست دادن انقلاب و شکستن کمر یک ملت، برای ذلیل کردن یک ملت و اعلام اینکه هیچ ملتی نمی‌تواند بدون قدرتهای بزرگ ایستادگی کند.

شهدا نشان دادند با  دستان خالی و تکیه بر ایمان و اعتقاد می‌توان بر دشمن پیروز شد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در شرایطی که این انقلاب نوپا و جوان بود سخت‌ترین تحریمهای اقتصادی را علیه کشور به کار بستند و رژیم بعثی را به چهارمین ارتش دنیا تبدیل کردند، تا این انقلاب و این مردم را شکست دهند، شهدا کار بزرگی انجام دادند، نه تنها مقابله با دشمن بلکه نشان داند که ملتی با دست های خالی با اعتقاد و ارائه و تکیه بر وحی بر هرقدرتی چیره شود و این درس بزرگی بود که از عاشورا گرفته شده بود.

وی پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان در عرصه‌های مختلف را حاصل تبعیت از ولایت فقیه دانست و اظهار کرد: ایران توانست از آن دوران سخت با اقتدار و پر افتخار خارج شود، امروزه ادبیات مقاومت ساخته شده است و تلاش دشمن برای نفوذ و تسلط بر این کشور شکست خورده است، روزها و ماه‌های سختی پشت سر گذاشته شده است، چهار دهه زندگی در فضای تهاجم فرهنگی دشمن، محاصره علمی و اقتصادی و ترور دانشمندان، همه یک نبرد سرنوشت ساز جهانی علیه انقلاب اسلامی است.

دشمنان حتی یک پیروزی کوچک هم نداشته‌اند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در طول این چهل سال علی رغم همه تلاشها و توطئه‌های دشمنان حتی یک پیروزی کوچک هم در کارنامه دشمن وجود ندارد، انقلاب اسلامی توانسته با رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای دامنه‌های نفوذ را در اقصی نقاط جهان اسلام گسترش دهد، جغرافیای انقلاب و جبهه انقلاب وسیع شده است و شکوفه‌های بیداری و حیات طیبه اسلامی و روح آزادی و استکبار ستیزی در جاهن اسلام شکل گرفته است و شرایط جدیدی برای مسلمانان در سایه هدایتهای رهبر عزیزمان  انقلاب اسلامی شکل گرفته سات.

سردار سلامی با بیان این که فضای تنفس برای استکبار در جهان اسلام تنگ شده است، اظهار کرد: سرزمین هایی که زیر پای سران استکبار فرش قرمز پهن می‌کردند امروز عرصه مبارزه با استکبار شده است، از یمن که عرصه مبارزه مردم آزاده یمن با آل سعود و استکبار است تا بحرین که هنوز پایگاه پنجم آمریکا در آن حضور دارد مردم بیدار شده‌اند و یک انقلاب شکل گرفته است و این سرزمینها دیگر هرگز مأمنی برای کفار و استکبار و صهیونیست نخواهد بود.

وی با اشاره به شکل گیری نیروهای مردمی و بسیج مردمی در عراق و سوریه و تأثیرگذاری آنها در مبارزه با استکبار و تکفیری‌ها، عنوان کرد: سایه تهدیدات حزب الله بر سر رژیم صهیونیستی کابوسی شده است برای این رژیم، فلسطین قدرت گرفته است و ایران اسلامی علیرغم همه تحریمها و فشارها امنیت و ثبات دارد و عزیز و مقتدر و سربلند ایستاده است و موشکهایش فضا را می‌شکافد و این به برکت خون شهدا و صبر ارزشمند و گذشت بزرگ خانواده عزیز و معظم شهدا است.

در عرصه نظامی پاسخگوی هر اقدامی هستیم اما نگران توطئه نفوذ دشمنان هستیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آنچه امروز نگران آن هستیم توطئه پیچیده دشمن برای نفوذ در قلب ها و ذهن ها و سست کردن باورها و اعتماد ما است، گزینه‌های نظامی دشمنان بی اثر و باطل شده است و در هر سطحی آماده مقابله با دشمنان در عرصه نظامی هستیم، اما دشمنان تلاش می‌کنند نماز و حجاب را از جامعه ما بگیرند و استراتژی نمازگریزی و حجاب گریزی را به عنوان نقشه‌ای خطرناک در دستور کار قرار داده‌اند، عقب نشینی یک میلیمتر روسری دختران ما برای دشمن دستاوردی بزرگ است، اگر دشمن نتواند قلب و ذهن نسل جوان را تسخیر کند هرگز نمی‌تواند او را به دست بیاورد.

وی با اشاره به آموزه‌های قرآنی و تجربیات تاریخی، اسلام را تنها راه پیشرفت و امنیت و رفاه و شکوه و عزت کشور عنوان کرد و افزود: زمان برای غلبه ما بر دشمن به نفع ما است، دشمن در افول است، همه چیز آنها غرق در فساد است، در مناظره‌های انتخاباتی این زن و مرد همه پوچی آنها و فساد و تباهی این تمدن به خوبی مشخص است و کسی که در مناظره‌های آنان شکست خورده است آمریکا است، آمریکا در عرصه اقتصادی در مرحله سخت و خطرناکی قرار دارد، شاخصهای زوال یک امپراتوری در این قدرت سلطه گر به خوبی مشخص است و اگر صبر کنیم صبح پیروزی نزدیک است./1304/پ201/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۲۲:۵۹
به بهانه سالگرد ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی؛
چهار سال مظلومیت اقتصاد مقاومتی در کشور | وظایف فراموش شده دولت و مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی
فعال کردن ظرفیت های درونی کشور و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان کلان راهبرد خروج از بحران های اقتصادی و تقویت بنیان های اقتصادی کشور، نیازمند ورود فعالانه دولت و مردم به عنوان دو بال اصلی این ...
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۲۰:۲۵
جزئیات جنایت وحشیانه طرفداران دراویش گنابادی؛
عوامل شهادت سه مأمور پلیس دستگیر شدند | اوضاع تحت کنترل است
در پی حمله خشونت بار دراویش گنابادی به ماموران کلانتری ۱۰۲ پاسداران ۳ تن از ماموران این کلانتری به شهادت رسیدند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۲۲:۳۶
ولایتی در دیدار با رئیس جمهور عراق:
ایران برای تحکیم وحدت ملی در عراق از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند
مشاور بین الملل مقام معظم رهبری با تاکید بر بهبود روابط اقلیم کردستان عراق با دولت مرکزی گفت: ایران در جهت تحکیم وحدت ملی در عراق از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۹
معاون اجرایی حزب الله:
فداکاری های ایران نبود منطقه تحت سیره داعش قرار می گرفت
قاووق تأکید کرد: چنانچه ایران در سوریه، عراق و به طور کلی منطقه فداکاری نمی‌کرد تمام منطقه ما سقوط کرده بود و امروز تحت سیطره داعش بودیم.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۴:۴۴
ولایتی:
لکه ننگ رژیم صهیونیستی هرچه زودتر باید ریشه‌کن شود
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: چنانچه کمک مجموعه مقاومت اسلامی و خاصه خط مقاومت نبود امروز شاهد حضور تروریست‌هایی همچون داعش در بغداد، دمشق و تا حدودی در بیروت بودیم.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۴:۲۶
سردار سلیمانی:
قصاص خون عماد مغنیه ها برچیدن بنیان رژیم صهیونیستی است
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: دشمن بداند قصاص خون عماد شلیک یک موشک نیست بلکه قصاص خون عماد و همه‌ کسانی که شهید شدند برچیدن رژیم صهیونیستی است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۳:۴۸
با حضور سردار سلیمانی؛
همایش راز رضوان ویژه سالگرد شهادت عماد مغنیه برگزار شد
همایش راز رضوان به مناسبت دهمین سالگرد شهادت عماد مغنیه فرمانده بزرگ حزب الله لبنان با حضور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس برگزار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۲:۵۴
سراج:
اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند همکاری دولت و ملت است
سراج تکیه کامل به دولت را اشتباه در اجرای اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرد و گفت: مردم در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارای مسؤولیت هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۲۲:۲۰
ولایتی در جمع خبرنگاران:
ایران حامی استقلال كشورهای منطقه است
مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل گفت: ما به عنوان یك كشور مهم منطقه اجازه نخواهیم داد كه كشورهای همسایه و دوست ما به این سرنوشت لیبی دچار شوند و استقلال و تمامیت ارضی آنها دچار تزلزل شود و از این ر...
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۸:۴۷
ولایتی:
حضور ایران در عراق و سوریه با دعوت دولت های رسمی آنها بوده است
مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل در خصوص حضور ایران در عراق و سوریه گفت: حضور ایران در عراق و سوریه صرفا با دعوت دولت های قانونی این کشورها صورت پذیرفته و بی تردید اگر مقاومت و ایستادگی ایران در کن...
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۸:۱۸
رییس كمیته روابط خارجی پارلمان اروپا:
مجلس ایران یك پارلمان خوب و ارزنده است
آلیستر در خصوص دیدار خود با دكتر ولایتی گفت: ایران در روابط خارجی حضور پررنگ و مشاركت لازم را دارند، به همین منظور ما می توانیم بین خود و پارلمان ایران تفاهم نامه هایی را داشته باشیم كه این یك شروع من...
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۹:۲۶
بررسی لایحه بودجه ۹۷ در دستور کار شورای نگهبان
در جلسه اين هفته شوراي نگهبان، بررسي لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور در دستور کار اعضاء قرار دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۷:۳۱
حسینی:
حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمنان و بدخواهان را ناامید کرد
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی گفت: معاندانی که در خارج از کشور فتنه‌های مختلف را طراحی می‌کنند و کسانی که در داخل کشور بازی خورده آن جریانات هستند، با دیدین این راهپیمایی باشکوه به طور قطع دلسرد می‌شوند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۲۳:۱۰
واکنش کدخدایی به سخنان اخیر رییس جمهور
سخنگوی شورای نگهبان نسبت به سخنان اخیر رییس جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن واکنش نشان داد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۸:۴۴
۲۲ بهمن تماشایی؛
جدایی امام و امت؛ خواب تعبیر نشده دشمن | صبر و متانت انقلابی مردم و مسؤولیت سنگین مسؤولان
بزرگداشت یوم الله ۲۲ بهمن ماه، بزرگداشت آرمان هایی است که همچون روحی در کالبد انقلاب دمیده شده و تصویری از شور انقلابی و حماسه عظیمی است که چهار دهه است توطئه های دشمن را خنثی کرده و سبب اقتدار نظام ...
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۹
جامعه مدرسین:
راهپیمایی ۲۲ بهمن ضربه‌ای سهمگین برپیکره استکبار جهانی بود
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از حماسه‌آفرینی بزرگ ملت شریف ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ تقدیر کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۸:۰۷
جلیلی در قم:
دشمنان در پی انحرف اذهان از خدمات و دستاوردهای انقلاب هستند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که یکی از بحث های مهم امروز این است که چه موضوعاتی اصل و چه موضوعاتی کاذب است، گفت: دشمنان می خواهند با موضوعات کاذب اذهان جامعه را منحرف کرده و دستاورهای انقلاب ...
۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۷:۵۶
گزارش رسا از متن و حاشیه حماسه ملت در خاستگاه انقلاب؛
ملتی که ۲۲ بهمن را تماشایی کردند | حماسه ای ماندگار در جشن انقلاب
خیابان های منتهی به حرم همچون رودهایی هستند که مردم را به سوی دریای خروشان عاشقی هدایت می کنند تا «حماسه حضور» را بر کتاب قطور ایثار و مقاومت و ایستادگی ملت ایران نقش زنند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۵:۴۱
سردار سلیمانی:
پیشرفت کشور حاصل استقلال و عدم وابستگی به بیگانگان است
فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان این که مبارزه با مستکبران از اصول حرکت حضرت امام است، پیشرفت کشور را حاصل استقلال و عدم وابستگی به بیگانگان دانست.
۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۱:۱۹
ایستاده پای انقلاب؛
حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن واکنش به تهدید دشمنان است
استاندار قم حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را واکنش ملت به تهدیدات دشمنان کشور و انقلاب ارزیابی کرد و گفت: مسؤولان بدانند که مردم از آن‌ها جلوتر هستند.