دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ Monday, December 11, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۸/۸ - ۱۱:۱۸
شناسه خبر: ۴۵۸۰۹۵
 
سردار سلامی:
پاسخگوی هر اقدام نظامی هستیم/ نگرانی ما از نفوذی ها است
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به نقش شهدا و رزمندگان در حفظ کشور و ایجاد امنیت و اقتدار در کشور و مقاوم سازی انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌های گسترده دشمنان، گفت: آنچه امروز نگران آن هستیم توطئه پیچیده دشمن برای نفوذ در قلبها و ذهنها و سست کردن باورها و اعتماد ما است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، سردار سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز در آیین افتتاحیه کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی شهر، با بیان این که شایسته است در مراسمی که برای گرامی‌داشت شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برزگار می‌شود ابتدا از روح بزرگ امام خمینی یاد کنیم، گفت: امام خمینی(ره) با هدایت مردم مفاهیم اسلامی را در ملت ایران و جهان اسلامی جاری کردند و ما را با مفاهیم عزت و آزادی و استقلال، کرامت و رفعت و منزلت آشنا کردند و به ما راه مبارزه با ظلم را آموختند و احیای اسلام را آغاز کردند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با کرامتی علوی، روحی حسنی و شجاعت حسینی ما را در برابر فتنه‌ها و توطئه‌ها مقاوم کردن و هدایت کردند، رهبر معظم انقلاب موجب افشای ماهیت نظام سلطه شدند و امروز تراز جهانی کشور ما را در حد یک قدرت مؤثر در تحولات منطقه و جهان معرفی کردند، از خداوند متعال برای آن وجود شریف و نورانی سعادت و سلامت تندرستی مسألت می‌کنیم.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: خمینی شهر حسینیه ایران با تقدیم شهدای بسیار و دفاع از اسلام و انقلاب وفاداری و پایبندی خود به اسلام و انقلاب اسلامی را نشان دادند و در آسمان همچون ستاره می‌درخشند، امروز با کاروان کربلا همدل و همراز و همراهیم، با پیامبران آن واقعه عظیم، آن حقیقت عظیم که سرچشمه جاری شدن فضائل هستی بر روح و جان بشریت شد.

ولی خدا را با هیچ بهانه‌ای نمی‌توان ترک کرد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان این که پیام حضرت زینب کبری(س) به جهان اسلام این بود که برای زنده نگه داشتن اسلام، برای جاری سازی سیره پیامبر عظیم الشأن اسلام، برای امر به معروف و نهی از منکر خداوند حاضر می‌شود جلوه نورانی خود را یعنی امام حسین(ع) را برای اسلام عزیز قربانی کند، تصریح کرد: اینکه امام می‌پذیرد همه اهل بیت و اصحابشان اسیر و شهید شوند تا اسلام بماند این سرآغاز جریان تابش فضیلت بر همه جهان است، این حجتی است برای ما که ولی خدا را با هیچ بهانه‌ای نمی‌توان ترک کرد و تنها لباس جهاد ضامن سلامت ما است در هر عصری که دشمن بخواهد علیه اسلام توطئه کند و هویت اسلام را ذوب کند.

وی در ادامه افزود: اگر مردمی بخواهند خود را در جهل غرق کنند حتی در برابر حجت خدا می‌ایستند و او را با قصد قربت شهید می‌کنند، فلسفه عمیق شهادت مردان این دیار و سایر بلاد اسلام ریشه در قیام عاشورا دارد، شهیدانی که استخوانهایشان بنای با عظمت مجد و شکوه اسلام برای پی ریزی تمدنی نوین شدند، شهیدانی که امروز امنیت و آرامش و عزت و شکوه و اقتدار ما محصول فداکاری و شهادت انها است، شهیدان مظاهر عزت ما و رمز جاودانگی ما هستند و شهادت آنان بود که توانست تمرکز دشمن بر این سرزمین که قلب تمدن اسلام است را از هم فروپاشد.

سردار سلامی با اشاره به توطئه‌های بزرگ و عظیم دشمن در مقیاس جهانی علیه کشور و انقلاب اسلامی، عنوان کرد: توطئه‌ها و فتنه‌ها وطراحی‌های دشمن که هرکدام می‌توانست یک کشور را شکست دهد توسط شهیدان و ایثار و فداکاری آنها خنثی شد، در دفاع مقدس شروروی و آمریکا و متحدان اروپایی و مرتجعین عرب همه با هم دست به دست هم دادند برای تقویت نظامی، اقتصادی و ارائه راهبرد برای شکست دادن انقلاب و شکستن کمر یک ملت، برای ذلیل کردن یک ملت و اعلام اینکه هیچ ملتی نمی‌تواند بدون قدرتهای بزرگ ایستادگی کند.

شهدا نشان دادند با  دستان خالی و تکیه بر ایمان و اعتقاد می‌توان بر دشمن پیروز شد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در شرایطی که این انقلاب نوپا و جوان بود سخت‌ترین تحریمهای اقتصادی را علیه کشور به کار بستند و رژیم بعثی را به چهارمین ارتش دنیا تبدیل کردند، تا این انقلاب و این مردم را شکست دهند، شهدا کار بزرگی انجام دادند، نه تنها مقابله با دشمن بلکه نشان داند که ملتی با دست های خالی با اعتقاد و ارائه و تکیه بر وحی بر هرقدرتی چیره شود و این درس بزرگی بود که از عاشورا گرفته شده بود.

وی پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان در عرصه‌های مختلف را حاصل تبعیت از ولایت فقیه دانست و اظهار کرد: ایران توانست از آن دوران سخت با اقتدار و پر افتخار خارج شود، امروزه ادبیات مقاومت ساخته شده است و تلاش دشمن برای نفوذ و تسلط بر این کشور شکست خورده است، روزها و ماه‌های سختی پشت سر گذاشته شده است، چهار دهه زندگی در فضای تهاجم فرهنگی دشمن، محاصره علمی و اقتصادی و ترور دانشمندان، همه یک نبرد سرنوشت ساز جهانی علیه انقلاب اسلامی است.

دشمنان حتی یک پیروزی کوچک هم نداشته‌اند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در طول این چهل سال علی رغم همه تلاشها و توطئه‌های دشمنان حتی یک پیروزی کوچک هم در کارنامه دشمن وجود ندارد، انقلاب اسلامی توانسته با رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای دامنه‌های نفوذ را در اقصی نقاط جهان اسلام گسترش دهد، جغرافیای انقلاب و جبهه انقلاب وسیع شده است و شکوفه‌های بیداری و حیات طیبه اسلامی و روح آزادی و استکبار ستیزی در جاهن اسلام شکل گرفته است و شرایط جدیدی برای مسلمانان در سایه هدایتهای رهبر عزیزمان  انقلاب اسلامی شکل گرفته سات.

سردار سلامی با بیان این که فضای تنفس برای استکبار در جهان اسلام تنگ شده است، اظهار کرد: سرزمین هایی که زیر پای سران استکبار فرش قرمز پهن می‌کردند امروز عرصه مبارزه با استکبار شده است، از یمن که عرصه مبارزه مردم آزاده یمن با آل سعود و استکبار است تا بحرین که هنوز پایگاه پنجم آمریکا در آن حضور دارد مردم بیدار شده‌اند و یک انقلاب شکل گرفته است و این سرزمینها دیگر هرگز مأمنی برای کفار و استکبار و صهیونیست نخواهد بود.

وی با اشاره به شکل گیری نیروهای مردمی و بسیج مردمی در عراق و سوریه و تأثیرگذاری آنها در مبارزه با استکبار و تکفیری‌ها، عنوان کرد: سایه تهدیدات حزب الله بر سر رژیم صهیونیستی کابوسی شده است برای این رژیم، فلسطین قدرت گرفته است و ایران اسلامی علیرغم همه تحریمها و فشارها امنیت و ثبات دارد و عزیز و مقتدر و سربلند ایستاده است و موشکهایش فضا را می‌شکافد و این به برکت خون شهدا و صبر ارزشمند و گذشت بزرگ خانواده عزیز و معظم شهدا است.

در عرصه نظامی پاسخگوی هر اقدامی هستیم اما نگران توطئه نفوذ دشمنان هستیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آنچه امروز نگران آن هستیم توطئه پیچیده دشمن برای نفوذ در قلب ها و ذهن ها و سست کردن باورها و اعتماد ما است، گزینه‌های نظامی دشمنان بی اثر و باطل شده است و در هر سطحی آماده مقابله با دشمنان در عرصه نظامی هستیم، اما دشمنان تلاش می‌کنند نماز و حجاب را از جامعه ما بگیرند و استراتژی نمازگریزی و حجاب گریزی را به عنوان نقشه‌ای خطرناک در دستور کار قرار داده‌اند، عقب نشینی یک میلیمتر روسری دختران ما برای دشمن دستاوردی بزرگ است، اگر دشمن نتواند قلب و ذهن نسل جوان را تسخیر کند هرگز نمی‌تواند او را به دست بیاورد.

وی با اشاره به آموزه‌های قرآنی و تجربیات تاریخی، اسلام را تنها راه پیشرفت و امنیت و رفاه و شکوه و عزت کشور عنوان کرد و افزود: زمان برای غلبه ما بر دشمن به نفع ما است، دشمن در افول است، همه چیز آنها غرق در فساد است، در مناظره‌های انتخاباتی این زن و مرد همه پوچی آنها و فساد و تباهی این تمدن به خوبی مشخص است و کسی که در مناظره‌های آنان شکست خورده است آمریکا است، آمریکا در عرصه اقتصادی در مرحله سخت و خطرناکی قرار دارد، شاخصهای زوال یک امپراتوری در این قدرت سلطه گر به خوبی مشخص است و اگر صبر کنیم صبح پیروزی نزدیک است./1304/پ201/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۱:۴۳
قاسمی:
اروپایی ها به جای گفتار درمانی به سمت عملگرایی بروند
سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: اروپا تنها در گفتار نباید موضع گیری داشته باشد و باید به سمت عملگرایی هم برود، از اتحادیه اروپا می خواهیم برای اقتدار خود به عنوان یك بخش موثر در جهان مواضع و اقدامات بهتری...
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۲۲:۲۴
نماینده ولی فقیه در سپاه:
اقدام تحریک آمیز رییس جهور آمریکا اعلام جنگ به جهان اسلام است
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی گفت: در صورتی که اقدام اخیر ترامپ با پاسخ درخور از سوی امت اسلامی مواجه نشود، بی‌تردید دامنه هدف گذاری های شیطانی آن به سایر کشورهای اسلامی به گونه ای پیچیده تر سرایت خواهد...
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۰۸
دریاردار خانزادی:
نیروی دریای ارتش مظهر اقتدار نظام و ملت ایران در دریا است
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سعی دارد با فعالیت های بین المللی خود مظهر اقتدار نظام و ملت در دریا باشد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۵:۲۹
معاون فرهنگی وزارت علوم:
هیچ کس به دنبال این نیست که دانشجویان غیر سیاسی باشند
معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: هیچ کس به دنبال این نیست که دانشجویان غیر سیاسی باشند، در حقیقت تأملات سیاسی باید در فضای دانشجویی بیدار باشد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۵:۲۱
دریادار ایرانی:
سواحل مکران دروازه توسعه کشور است
معاون سابق آموزش نیروی دریایی راهبردی ارتش گفت: سواحل مکران تنها به دست خود ما قابل ساخت است و از طریق این منطقه که دروازه توسعه کشور شناخته می شود می توان با دنیا ارتباط داشت.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۸:۱۶
سرلشکر جعفری:
قدس مدفن رژیم جعلی صهیونیستی خواهد شد
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید به اینکه هدف اصلی آمریکا و رژیم صهیونیستی تخریب مسجد الاقصی است، گفت: به فضل الهی قدس مدفن رژیم صهیونیستی خواهد شد.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۷:۴۵
زیباکلام:
عزم راسخی برای برخورد با مفاسد اقتصادی در کشور وجود ندارد
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، عدم وجود عزم راسخ در برخورد با مفاسد اقتصادی را از مهم‌ترین مشکلات کشور دانست و بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان سیستم نقادی و شفافیت فراگیر در کشور تأکید کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۷:۳۷
باهنر در نشست خبری:
عملکرد اقتصادی دولت مورد رضایت مردم نیست
دبیركل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به عملکرد ۱۰۰ روزه دولت دوازدهم گفت: گزارش این ١٠٠ روز ابتدایی دولت دوازدهم با گزارش ١٠٠ روز پایانی دولت قبلی تفاوتی نداشت، هنوز مطالبات اقتصادی مردم كه رونق و اشت...
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۰۱:۰۹
با صدور بیانیه ای؛
جامعه روحانیت مبارز توطئه آمریکا علیه قدس شریف را محکوم کرد
در پی اعلام رییس‌جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت این کشور از تلاویو به بیت المقدس، جامعه روحانیت مبارز در بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرد...
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۲۱:۰۰
سردار عروج:
دشمن با ترویج معنویت کاذب به دنبال خدشه به انسجام اسلامی است
مشاور عالی فرمانده کل سپاه گفت: دشمن به دنبال این است که معنویت های کاذب را جایگزین معنویت حقیقی که سرچشمه قدرت رزمندگان است، کند و از این طریق انسجام امت اسلامی را برهم بزند.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۶:۱۴
سردار سلیمانی:
انقلاب اسلامی هرگز روح کهنگی به خود نمی گیرد
فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: نزدیک ۴۰ سال از انقلاب می گذرد اما همچنان شعارهای مردم و دلبستگی مردم به انقلاب تازه است؛ در صحنه های گوناگون به خوبی می بینیم جوانانی که ظاهر دینی ندارند اما دلبستگی عمیقی...
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۵:۲۴
پس از اقامه نماز جمعه صورت گرفت؛
راهپیمایی مردم قم در محکومیت توطئه استکبارعلیه قدس
مردم قم همگام با سراسر کشور پس از اقامه نماز جمعه در محکومیت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی راهپیمایی اعتراضی کرده و خشم خود را از این تصمیم خصمانه اعلام کردند.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۴:۲۸
با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل؛
مردم تهران یک صدا اقدام سخیف ترامپ را محکوم کردند
مردم تهران با فریادهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» اقدام سخیف رییس جمهور آمریکا در اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی را محکوم کردند.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۱۳:۳۱
پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران مطرح شد؛
گلایه نماینده اتحادیه دانشجویی دفتر تحکیم وحدت به رییس جمهور
نماینده اتحادیه دانشجویی دفتر تحکیم وحدت نسبت به در اختیار قرار ندادن فرصتی برای ارائه دیدگاه‌های تشکل‌های دانشجویی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو به رییس جمهور گلایه کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۰۱:۲۴
تشکل اساتید ضمن محکومیت توطئه جدید استکبار:
دشمن از شکست های پی در پی به استیصال رسیده است
تشکل اساتید سطوح عالی خارج حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط رییس جمهور آمریکا را محکوم کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۰۱:۱۶
واکنش سرلشکر باقری به اقدام ترامپ درباره قدس شریف:
قدس شریف در پرتو ایستادگی‌ امت اسلامی به‌زودی آزاد می شود
رییس ستاد کل نیروهای مسلح اقدام رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس شریف به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت: این توطئه نویدبخش شکل‌گیری انتفاضه جدیدی علیه رژیم غاصب صهیونیستی...
۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۰۱:۰۸
سپاه پاسداران در بیانیه ای:
جبهه مقاومت مصمم تر از گذشته آرمان آزادی قدس شریف را دنبال خواهد کرد
سپاه پاسداران با محکومیت اقدام رییس جمهور آمریکا در اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، آحاد ملت ایران را به شرکت در تظاهرات سراسری ضد آمریکایی ـ صهیونیستی پس از نماز جمعه دعوت ک...
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۲۳:۵۷
خرازی:
مردم عراق اجازه انحلال حشدالشعبی را نخواهند داد
رییس شورای راهبردی روابط خارجی تلاش برخی دولت‌های غربی و منطقه‌ را برای انحلال حشد‌الشعبی، «توطئه» خواند و تصریح کرد: مردم عراق اجازه چنین حرکتی را نمی‌دهند.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۲۳:۵۶
سرلشکر جعفری:
سپاه در محرومیت‌زدایی دنبال منافع اقتصادی نیست/ کودتا علیه انصارالله یمن در نطفه خفه شد
فرمانده کل سپاه گفت: شاهد بودیم که در یمن قصد داشتند چه کودتایی علیه مجاهدین و انصارالله انجام دهند که این توطئه در نطفه خفه شد.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۲۳:۴۴
امير حاتمي:
به توليد تجهيزات دفاعي مورد نياز کشور اهتمام داريم
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اينکه براي همه کشورها خواهان صلح، دوستي و امنيت هستيم، گفت:در عين حال به توليد تجهيزات دفاعي و غلبه بر تهديدات، اهتمام داريم.