Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - اقتصاد مقاومتی با سفارش و توصیه محقق نمی‎شود/ گریه‎های استاد برای وجود ربا در سیستم بانکی
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ Tuesday, August 14, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۸/۵ - ۲۰:۴۵
شناسه خبر: ۴۵۷۶۹۲
 
آیت‎الله جوادی آملی:
اقتصاد مقاومتی با سفارش و توصیه محقق نمی‎شود/ گریه‎های استاد برای وجود ربا در سیستم بانکی
حضرت آیت‎الله جوادی آملی گفت: این آمریکا هیچ غلطی نمی‎تواند بکند، تعارف هم ندارد، با این‎که فرهنگ ما فرهنگ شهادت است اما تا آمریکا گزینه نظامی را مطرح می‎کند، برخی از وی حساب می‎برند، قرآن می‎فرماید گزینه نظامی روی میز قرآن من است، ما باور نکردیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیتالله عبدالله جوادی آملی، پیش از ظهر امروز در درس خارج تفسیر خود در مسجد اعظم در ادامه تفسیر سوره مبارکه حجرات گفت: فرمود مؤمنان حتما باید برادرانه زندگی کنند، وظیفه جهان مخصوصا دارالتقریب این است که این نظم برادرانه را حفظ کند، نظام الهی شبیه نظام بهشتی است، همان اوصافی که برای بهشتیان ذکر میکند، برای مؤمنان نیز بیان میکند.

وی افزود: کسی که در درون او مختصر کینهای باشد، او وارد بهشت نمیشود، بلکه پیش از آن شستوشو میشود، در بهشت جا برای کینه و عداوت و دشمنی نیست، در سوره مبارکه حشر وقتی مؤمنان را معرفی میکند، وظایف آنان را ذکر میکند و میگوید مردان با ایمان نسبت به گذشتگان خود طلب مغفرت میکنند، برای شهدا، علما، معلمان و مانند آن، درباره کسانی که با هم زندگی میکنند دعا میکنند که کینه هیچ مؤمنی در دل آنان نباشد.

مفسر برجسته قرآن کریم خاطرنشان کرد: این یک بهشتی است که دین میسازد،چه نعمت و فرهنگی بالاتر از این است، چه تمدنی بالاتر از این وجود دارد که فرد با هیچ مسلمانی کینه و غل نداشته باشد. این دیگر اجازه نمیدهد که یمن و آلسعودی پیدا شود و بعد کشت و کشتار راه بیفتد، روح قرآن این است که انسان نسبت به هیچ مؤمنی کینه نداشته باشد، ممکن است در کشورهای بسیاری قرآن بخوانند اما روح قرآن را هر کشوری ندارد.

وی با اشاره به اینکه اسلام به دنبال آن است که فقر را از بین ببرد، خصیصه اسلام این نیست که به فقیر کمک بکنیم که این را هم کافران دارد، اظهار کرد: امام علی(ع) فرمود من اگر فقر را ببینم گردن او را میزنم، من اجازه نمیدهم که بیکاری باشد، ربا باشد و دزدی باشد، صدقه دادن یک امر عاطفی است و نه یک امر عقلی، آن که عقلی است ایجاد اشتغال و تولید و جلوی بانکها را گرفتن است، شما یک کشوری را پیدا کنید که برای فقرا سازمان و نهاد نداشته باشد.

حضرت آیتالله جوادی آملی ادامه داد: پیش از انقلاب در راهپیماییها، روحانیان جلو بودند، مردم سه جا را آتش میزدند، یکی شرابفروشیها، یکی بانکها و سینماها را آتش میزدند، بعد از انقلاب شرابفروشیها سه قسم شد، یک عده واقعا توبه کردند، یک عده فرار کردند و یک عده رفتند در زیرزمین، بعد از انقلاب سینماها سه قسم شدند، یک عده واقعا توبه کردند، یک عده هم فرار کردند و یک عده هم رفتند به دنبال کنسرتهای زیرزمینی، بانکها اما همچنان باقی ماندند و رباخواری دارند، ما واقعا حرف خدا را باور نکردیم.

وی بیان کرد: این آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند، تعارف هم ندارد، با اینکه فرهنگ ما فرهنگ شهادت است اما تا آمریکا گزینه نظامی را مطرح میکند، برخی از وی حساب میبرند، قرآن میفرماید گزینه نظامی روی میز قرآن من است، ما باور نکردیم.

حضرت آیت الله جوادی در ادامه در حالی که بغض گلوی وی را گرفته بود و اشک در چشمانش حلقه زده بود، مراتب تاثر و ناراحتی خود را از وجود ربا در سیستم بانکی ابراز کرد.

وی گفت: ما دلمان میخواهیم اقتصاد مقاومتی درست بکنیم، این فقط با سفارش و توصیه که حل نمیشود؛ این(ربا) جنگ با خداوند است، الان این پولی که شما میگذارید میگویند چه تحریم باشد، چه نباشد، چه تورم باشد و چه تورم نباشد، میگویند سود دارد و سود علیالحساب دارد.

مفسر برجسته قرآن کریم اظهار کرد: درباره بحرین و درباره یمن همه باید دخالت بکنند، باید دستِ ظالم را بگیرند که ظلم نکند، نصیحت و خیرخواهی بکنند، فرمود اگر اختلافی پیدا شد شما سعی بکنید، شما نگویید به ما چه؟ بلکه سعی کنید اصلاح بکنید، الان یمن ببینید چه خبر است، اما کسی از آن خبری نمیگیرد، آلسعود اکنون جنگهای نیابتی راه انداختهاند، این کودککشی و زنکشی اگر به توصیه قرآن عمل میشد، اکنون وجود نداشت./914/پ202/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۱:۰۹
آیت الله توکل:
مشکلات اقتصادی نتیجه سوء تدبیر مسؤولان است| گمان پایبندی آمریکا به مذاکره نشانه ساده لوحی است
نماینده خبرگان تأکید کرد: متأسفانه ضعف تیم اقتصادی دولت در مباحث اجرایی و ضعف قوه‌قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی از عواملی است که منجر به افزایش مشکلات اقتصادی در کشور می‌شود.
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۲۳:۴۵
تأکید آیت الله سبحانی بر بهره‌برداری حداکثری از مساجد
حضرت آیت الله سبحانی با تأکید بر بهره‌برداری حداکثری از مساجد، گفت: مسجدی که پیامبر اکرم(ص) در مدینه بنا نهاد از یک سو محلی برای اقامه نماز بود و از سوی دیگر مرکزی برای مسائل آموزشی، فرهنگی و سخنرانی ...
۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۱۷:۰۴
آیت الله ‌آملی لاریجانی:
همراهی با دشمن در ناامید سازی مردم خیانت به کشور است|با موافقت رهبری برخی تشریفات رسیدگی به پرونده ها حذف شد
رییس قوه قضاییه با قدردانی از رهبر انقلاب برای موافقت با پیشنهاد تسریع در رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی، تأکید کرد: هیچ تغییری در ماهیت رسیدگی به جرایم و مجازات ها ایجاد نشده است.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۸:۲۷
رییس قوه قضاییه درگذشت آیت الله اسماعیل پور قمشه ای را تسلیت گفت
آیت الله آ‌ملی لاریجانی رییس قوه قضاییه با صدور پیامی درگذشت آیت الله محمدعلی اسماعیل پور قمشه ای را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۷:۳۰
آیت الله جوادی ‌آملی:
روحانیت در عمل باید مبلغ اسلام باشد| توحید جامعه را از اختلاس و ربا نجات می دهد
حضرت آ‌یت الله جوادی خطاب به روحانیون و طلاب گفت: هر چه ما عالم‌تر باشیم و خلوص ما بیشتر ‌شود، اثر حرف ما بیشتر می‌شود و جامعه بیشتر مراعات می‌کند چرا که جامعه تفاوت احتمالی حرف و عمل ما را می‌فهمد.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۷:۰۰
پیام تسلیت آ‌یت الله سبحانی درپی درگذشت آیت الله اسماعیل پور
حضرت آیت الله سبحانی با صدور پیامی درگذشت آیت الله اسماعیل پور از علما و اساتید حوزه علمیه قم را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۶:۱۲
برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام جواد در بیوت مراجع تقلید
مراسم سوگواری و عزاداری شهادت حضرت امام جواد(ع) با حضور علما، طلاب، روحانیان و اقشار مختلف مردم در بیوت مراجع تقلید برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۵:۱۵
آیت الله مکارم تبیین کرد؛
الزامات و بایسته های اطلاع رسانی پویا
اگر مسلمانان بر مبنای رویکرد رسانه ای اسلامی عمل کنند و خبرهاى رسانه های غربی را بدون تحقيق و تبيین نپذيرند از بلاهاى بزرگ مصون خواهند ماند و تبليغات مسموم و دروغين دشمن خنثى خواهد شد.
۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۱:۲۳
حجت الاسلام والمسلمین اختری:
برخورد قاطع با اخلالگران و مفسدان اقتصادی مردم را دلگرم می کند| لزوم بازنگری دولت در سیاست اقتصادی
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه مسؤولان موظف هستند متخلفان و قانون شکنان اقتصادی را به مردم معرفی کنند، گفت: اعلام اسامی متخلفان سبب می‌شود مردم به عملکرد مسؤولان دلگرم شوند و اعتماد خود را...
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۳:۰۴
حجت‌الاسلام والمسلمین مصباحی‌مقدم:
دولت حجم عظیم نقدینگی کشور را به سمت تولید هدایت کند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مدیریت اقتصادی فعلی کشور را شایسته عنوان مدیریت انقلابی و جهادی ندانست و برای حرکت به سمت اقتصاد بهتر پیشنهاد داد: از اوراق سلف نفتی که ساز و کار و قوانین آن در بورس آماده اس...
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۴:۵۳
آیت الله سعیدی:
رییس جمهور با حرکت انقلابی و تحول جدی برای حل مشکلات مردم اقدام کند| دستگاه قضا با در نظر گرفتن جنگ اقتصادی مفسدان را به اشد مجازات برساند
امام جمعه قم تصریح کرد: رییس جمهور و مسؤولان باید به جای گره زدن مسائل داخل و خارج به معضلات اقتصادی، با یک حرکت انقلابی و تحول جدی در مدیریت اقتصاد حرکت به سمت حل مشکلات مردم را شتاب ببخشند.
۱۳۹۷/۵/۱۹ - ۱۴:۱۵
آیت‌الله امامی کاشانی:
ملت ایران زیر بار مذاکره با آمریکا نمی‌رود| دستورالعمل اقتصادی رهبری به دولت اجرایی شود
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به مانور دشمنان نسبت به مشکلات اقتصادی کشور و امید آنان برای الزام ایران به مذاکره با آمریکا، گفت: ملت ایران زیربار مذاکره‌ای که آنها در نظر گرفته‌اند نمی‌رود.
۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۵:۰۰
دیدار حضرت آیت الله نوری همدانی و آیت الله فاضل لنکرانی
حضرت آیت الله نوری همدانی و آیت الله فاضل لنکرانی درباره مهم ترین مسائل مربوط به حوزه و طلاب گفت وگو و تبادل نظر کردند.
۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۳:۴۰
آیت الله مکارم شیرازی:
مردم از تیم اقتصادی دولت و تعلل در برخورد با مفسدان راضی نیستند
حضرت با تأکید بر لزوم تغییر تیم اقتصادی دولت گفت: دولتمردان بدانند که مردم از تیم اقتصادی دولت راضی نیستند و یکی از ضرورت های این دولت وجود مدیران شجاع و نترس است.
۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۰:۴۵
آیت الله نوری همدانی:
اجازه نمی دهیم عده ای با فساد و مدیریت نادرست کارآمدی نظام را زیر سوال ببرند| درحمایت از انقلاب و خواسته مردم با کسی تعارف نداریم
حضرت آیت الله نوری همدانی تأکید کرد: ما نباید اجازه دهیم عده ای کم با فساد و بی مدیریتی کارآمدی نظام را زیر سوال ببرند و به حق مردم دست درازی کنند.
۱۳۹۷/۵/۱۷ - ۱۴:۴۱
آیت الله جوادی آملی:
راستگویی بهترین سرمایه خبرنگار است| خبرنگاران قلم خود را ارزان نفروشند
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی راستگویی را بهترین سرمایه خبرنگاران دانست و صداقت را راز پیروزی در جنگ رسانه ای بین جبهه حق و باطل عنوان کرد.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۲۳:۱۳
آیت الله خاتمی خبر داد؛
پیگیری مطالبات مردم برای رفع مشکلات معیشتی در خبرگان
سخنگوی خبرگان اعلام کرد: پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری از سران قوا برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم به عنوان دستور کار اجلاس عمومی مجلس خبرگان است.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۲۲:۴۳
مجلس خبرگان رهبری:
رییس جمهور و مدیران اقتصادی پاسخگوی اوضاع نابسامان اقتصادی باشند| تاراج سرمایه های کشور دیگر برای مردم قابل تحمل نیست
مجلس خبرگان رهبری در بیانیه ای اعلام کرد: آقای رییس جمهور و تیم اقتصادی و مدیران ارشد مالی و پولی و دیگر قوا، باید پاسخگوی اوضاع نابسامان اقتصادی پیش آمده باشند.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۸:۵۲
آیت الله آملی لاریجانی:
توصیه مراجع و دلسوزان برای برخورد با مفاسد را پشتوانه کار خود می دانیم
رییس قوه قضاییه، توصیه مراجع، علما و دلسوزان نظام به دستگاه قضایی برای برخورد سریع و قاطع با مفاسد اقتصادی را ذخیره و پشتوانه قوه قضاییه در رسیدگی ها توصیف کرد.
۱۳۹۷/۵/۱۵ - ۱۲:۴۲
آیت‌الله طبسی:
تصور حل مشکلات به وسیله مذاکره با آمریکا ناشی از بی‌خردی سیاسی است
آیت‌الله طبسی با اشاره به قلدرمآبی‌ آمریکا در برخورد با کشورها، پیشنهاد مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی را ناشی از بی‌خردی سیاسی دانست و گفت: آمریکا به هیچ چیز حتی به امضای خود پایبند نیست.