پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ Thursday, January 19, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۱:۰۳
شناسه خبر: ۴۴۷۸۴۳
 
آیت الله نیازی مطرح کرد؛
سانسور سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی در شبکه های اجتماعی
عضو خبرگان رهبری رسالت حوزه علمیه درباره شبکه اجتماعی را مهم دانست و گفت: در برخی از شبکه‌های اجتماعی سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی به گونه‌ای بیان می‌شود که گویی این شهیدان مخالف جمهوری اسلامی بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا،آیت الله هاشم نیازی نماینده، مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری  عصر روز یکشنبه 14 شهریور ماه در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله قدوسی که در باشگاه اندیشه تهران برگزار شد، این یادواره ها و بزرگداشت ها را یکی از سنت های بسیار خوب دانست و گفت: این یادواره ها سبب می شود که از این شهید بزرگوار آیت الله قدوسی نکاتی هم یاد بگیریم.

آیت الله نیازی با اشاره به آشنایی خود با شهید قدوسی، گفت: در سال های 1344 و 1345 به واسطه مرحوم آیت الله طاهری خرم آبادی با شهید آیت الله قدوسی آشنا شدم و من آن زمان رسائل درس می دادم ولی بایستی در مدرسه ایشان صرف بگویم و غرور جوانی آن زمان ما را در تردید گذاشته بود، ولی ایشان ما را توجیه نمود که این یک جریان و رسالتی عظیم است و من هم  با روحیه جذبی که از وی دیدم مجذوب شهید قدوسی شدم.

وی ادامه داد: شهید قدوسی با توجه به راه اندازی مدرسه حقانی به من گفت که ما در اینجا پایه گذار رسالت تاریخی در حوزه هستیم و واقعا چنین بود، آنچه امروز در حوزه مشاهده می کنیم نه تنها در کشور، بلکه در سطح بین الملل ثمره آن تأسیس و پایه گذاری بود که بوسیله شهید قدوسی و شهید بهشتی برقرار شد.

هزینه مالی اداره مدرسه حقانی از سوی آیت الله میلانی

آیت الله نیازی افزود: به نظر می رسد یک اخلاص خاصی در این تصمیم گیری وجود داشته و در کنار آن هم پشتوانه حمایت مالی یک مرجع بزرگ آیت الله میلانی بوده است که ایشان آن زمان هزینه مالی مدرسه حقانی را بر عهده گرفته بودند و شرط هم نموده بودند که تا زنده اند کسی متوجه نشود.

استاد حوزه علمیه حقانی اظهار داشت: این مسأله اخلاص آنقدر توسعه یافته که از مرز کشور هم گذشته است و امروز شاهد توسعه حوزه های علمیه در داخل کشور و در خارج هم شاهد آن هستیم که گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان مطرح شده است.

آیت الله نیازی درخشش حوزه علمیه قم را به برکت اخلاص مؤسس آن دانست و گفت: امروز اگر حوزه علمیه به عنوان یک حوزه ای که در جهان تشیع حرف اول را می زند، مطرح است، نتیجه اخلاص، توجه و توسلی است که مرحوم مؤسس حوزه حضرت آیت الله حائری داشتند، ایشان ضمن اخلاصی که داشتند درس را شروع نمی کردند مگر اینکه قبل از درس کسی ذکر توسل و روضه ای بخواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برکات اخلاص، گفت: اخلاص بر حسب روایات آن قدر برکات دارد که می تواند منشأ برکات عظیمی در سطح کشور و حتی بین الملل باشد.

وی ادامه داد: وقتی انسان آن قدر اخلاصش بالا برود که جلوی چشمش باز شود و باطن را ببنید به یقین رسیده است، مرحوم امام خمینی(ره) فرموده بودند من به این روایت که می فرماید: «من أخلص الله أربعين صباحاً فجّر الله ينابيع الحكمة من قلبه علي لسانه » عمل کردم اما نه چهل روز بلکه سی روز، آن گاه به مرتبه ای رسیدم که می توانستم بگویم پشت دیوار چه خبر است.

آیت الله نیازی اخلاص را یکی از ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی از ویژگی های شهید قدوسی همین اخلاص او بود، وی با اینکه فردی متمکن بود و اصلا نیاز مالی نداشت، از بانیان برق فیضیه هم بود و وقت خود را وقف حوزه علمیه کرد.

استاد حوزه علمیه حقانی رسالت بزرگ حوزه علمیه را تصمیم گیری برای شبکه های اجتماعی و ارتباطی دانست و اظهار داشت: امروز دین ما، هویت ما و ملیت ما تحت تأثیر شبکه های مجازی قرار گرفته است و یکی از رسالت بزرگ حوزه علمیه تصمیم گیری برای این شبکه های ارتباطی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در این باره فرمودند که اگر فکری برای فضای مجازی نکنیم باید بدانیم زمانی خواهد آمد که صاحب بچه های داخل منزلمان هم نخواهیم بود.

نیازی افزود: میلیاردها دلار هزینه نموده اند و ایران تنها کشوری است که فضای مجازی آن کنترل هم ندارد و اکنون شاهد آن هستیم در این فضای مجازی چنان کلمات شهید مطهری و شهید بهشتی را سانسور کرده اند که جوری باشد که فکر کنند این دو شهید بزرگوار ضد جمهوری اسلامی حرف می زند.

وی اظهار داشت: باید یک شبکه ملی و کشوری بوجود بیاید که مردم ما نسبت به این مسأله یک مصونیت پیدا کنند.

مقابله با هوای نفس از سوی شهید آیت الله قدوسی

آیت الله نیازی به بیان سخنی از شهید قدوسی پیرامون کنترل هواس نفس، گفت: ایشان می فرمود وقتی ما طلبه بودیم هر چند ماه یکبار نامه ای برای ما می آمد و هیجان نفس سبب می شد تا طلبه ها زود نامه را باز کنند اما من برای مخالفت با هوای نفسم مدتها نامه را باز نمی کردم تا زمانی که هوای نفسم از بین می رفت آن وقت نامه را باز می کردم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به هوش و حافظه قوی شهید قدوسی اشاره و بیان داشت: شهید قدوسی در مسأله مدیریتی هم آن قدر هوش و حافظه قوی داشت که گاهی مدیران نکته ای از سخنان ایشان را فراموش می کردند از ایشان می پرسیدند و وی کاملا یادشان بود و آن را می گفت.

آیت الله نیازی نظم را از دیگر ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی دیگر از ویژگی های مهم شهید قدوسی در مسأله مدیریتی نظم ایشان بود.

استاد حوزه علمیه حقانی با اشاره به نحوه اداره مدرسه حقانی از سوی شهید قدوسی، بیان داشت: بانی مدرسه حقانی حاج آقای به نام حقانی بود که اظهار تمایل کرده بود منسوبین به ایشان در اداره مدرسه دخالت کنند اما شهید قدوسی گفته بودند کسی که مدیر مدرسه شده باید حرف اول و آخر را او بزند و یک مدیر موفق چنین مدیری است.

وی ادامه داد: وقتی در مدیریت یک مدرسه حرف اول و آخر را یک نفر باید بزند در مدیریت یک کشور هم حرف اول و آخر را باید یک نفر بزند.

آیت الله نیازی افزود: اگر در مدیریت اعتراض ها و انتقادهایی بود نباید تلویزیونی و رسانه ای گفته شود، شهید قدوسی معتقد بود اگر کسی به تو انتقاد و موعظه علنی می کند این فرد از روی خیرخواهی موعظه نکرده بلکه دنبال عیب جویی است.

وی اظهار داشت: هر کس نظری دارد باید به آن فردی که حرف اول و آخر را او می زند به صورت خصوصی بگوید، باید مشورت داد اما نه مشورت علنی که به صورت عیب جویی باشد که مورد تشویش اذهان عمومی قرار گیرد.

در جلسه چین مصوب شد وهابیت جز هیچ فرقه ای از اسلام نیست

آیت الله نیازی در پایان سخنانش گفت: امروز شاهد نشانه های وحدت کلمه هستیم، اگرچه امسال دولت سعودی ما را به حج راه نداد اما چوب خدا صدا ندارد، همین روزهای اخیر در جلسه ای که در چین برگزار شد براساس مصوبه‌ای که در آن جلسه تصویب شد وهابیت جزو هیچ‌ یک از فرقه‌های جهان اسلام نیست و سعودی ها از این موضوع خیلی عصبانی هستند به ویژه از کشورهایی که این مصوبه را تصویب کردند چون این ها کشورهایی هستند که عربستان به آنها پول می داد و آنها را تامین می کرد./9598/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۲۳:۵۱
آیت‌الله جاودان:
حکومت حاکمان ظالم نتیجه پذیرش خود مردم است
آیت‌الله جاودان با بیان اینکه مردم خواستار ساقط شدن رژیم شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی بودند، گفت: وجود حکومت حاکمان ظالم در نتیجه پذیرش خود مردم است و این خواستن همان کسب است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۸:۱۰
همزمان با دهه فجر؛
میهمانی لاله‌ها در بیش از 19 هزار گلزار شهدای کشور برگزار می شود
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید گفت: در برنامه دهه فجر امسال آیین با شکوه میهمانی لاله‌ها در 19 هزار و 378 گلزار مطهر شهدای سراسر کشور در تاریخ 14 بهمن برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۴۰
رئیس کنگره ملی شیخ صدوق:
جایگاه علمی شیخ صدوق مسؤولیت ما را دو چندان می‌کند
آیت الله ری شهری گفت: برپایی نخستین کنگره ملی شیخ صدوق(ره) در وهله اول یک حرکت بزرگ ترویجی در حوزه معارف اسلامی محسوب می‌شود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۷:۲۴
پایان دی ماه آخرین فرصت شرکت در سوگواره رسانه ای اربعین حسینی
آخرین مهلت ارسال آثار هنری رسانه ای و ادبی به سومین سوگواره رسانه ای اربعین حسینی 30 دی ماه است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۶:۳۸
انتصاب حجت الاسلام مختاری به ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی
طی حکمی از سوی آیت الله اراکی رئیس هیأت امنای دانشگاه مذاهب اسلامی و با موافقت اعضای هیأت امنا و به اتفاق آراء، حجت الاسلام مختاری به سمت ریاست دانشگاه منصوب شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۶:۲۱
مدیر مدرسه علمیه قائم چیذر:
تشکیل جبهه‌ای واحد در بین نیروهای انقلابی ضروری بود
حجت الاسلام صفوی گفت: همه کسانی که معتقد به حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه و تابع اسلام ناب محمدی هستند، لازم است در تشکیلات جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ورود پیدا کنند، حتی اگر در برخی م...
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۵
برنامه‌های کمیته قرآن دهه فجر انقلاب اسلامی تشریح شد
مسؤول کمیته قرآن دهه فجر گفت: در ایام پیروزی انقلاب وظیفه همه ما این است که یاد امام راحل را گرامی بداریم، عنوان تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل این وظیفه را بردوش جامعه قرآنی بیشتر می‌کند و این آگ...
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۷
تولیت مدرسه علمیه امام حسین شهرری:
طلاب در کسب فضائل اخلاقی سرآمد باشند
مؤسس و تولیت مدرسه علمیه امام حسین شهرری با بیان اینکه روحانیان و طلاب باید در کسب فضائل اخلاقی و عملی سرآمد همگان باشند، گفت: خوش رویی، تدبر، حفظ زبان از گناه، نظم در امور و حمایت از ولی فقیه از وظای...
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۰:۵۰
استاد حوزه علمیه:
ذکر فراوان از عنایات پروردگار به بندگان است
حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا گفت: ائمه اطهار از خدا می‌خواستند به جای افکار و اعمال زشت شیطانی، قرائت ذکر زیاد را به ایشان عنایت کنند؛ ما نیز باید از خدا بخواهیم توفیق این اعمال پسندیده را در ما و...
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۸
استاد حوزه علمیه:
فشار مستکبران بر ایران برای دفاع ما از مظلومان جهان است
آیت الله حائری شیرازی گفت: تحریم ها و زورگویی‌های آمریکا برای فشردن گلوی ما است، تا نگوییم مرگ بر اسرائیل و آمریکا و از فلسطین دفاع نکنیم، این روش کسانی است که دم از حقوق بشر می‌زنند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۹:۲۰
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی:
اهل تقوا در انفاق دچار افراط و تفریط نمی‌شوند
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: اهل تقوا اموال خود را از آن خداوند دانسته و در انفاق بر اساس دستورات الهی عمل کرده و دچار افراط و تفریط نمی‌شوند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۷:۱۸
در دانشگاه امام صادق؛
مراسم ختم والد عضو شوراي نگهبان برگزار شد
مراسم ختم والد محسن اسماعيلي عضو شوراي نگهبان در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۷
سردار خضرایی:
مبانی تحقیقاتی در حوزه دفاع مقدس مغفول مانده است
مدیرعامل موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: متاسفانه کارکردهای رفتاری و تحقیقاتی در حوزه دفاع مقدس کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۰
آیت‌الله محمدی ری‌شهری:
ائمه اطهار سرآمد پیشتازان در کسب فضائل هستند
آیت‌الله محمدی ری‌شهری گفت: ائمه معصومین(ع) سرآمد همه پیشتازان در کسب فضائل اخلاقی و عملی به شمار می‌روند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۰
همزمان با سالروز عملیات غرورآفرین کربلای پنج؛
سی‌امین یادواره شهدای مسجد پنبه‌چی برگزار می شود
همزمان با سالروز عملیات غرورآفرین کربلای پنج سی‌امین یادواره شهدای مسجد پنبه‌چی تهران به یاد شهید جاویدالاثر مدافع حرم، سردار داریوش درستی برگزار می‌شود. 
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۱:۲۱
در بیست و سومین نشست ستارگان محراب؛
آیین بزرگداشت آیت الله ربانی برگزار می شود
در بیست و سومین نشست ستارگان محراب، مراسم بزرگداشت آیت الله ربانی برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۱:۱۷
رئیس بنیاد فارِس المؤمنین:
راه در امان ماندن از شیطان قرائت «بسم‌الله‌ الرحمن‌ الرحيم» است
حجت الاسلام علوی تهرانی گفت: برای مشمول فضل خدا شدن باید کاری کرد و آن کار، گفتن آیه بسم الله الرحمن ‌الرحيم است که برابر با غرق شدن در دریای فضل خداوند است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۲۰:۰۴
مشاور امور ایثارگران مجمع تشخیص مصلحت نظام:
آیت الله هاشمی از ابتدای نهضت در کنار امام راحل بود
مشاور امور ایثارگران مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مرحوم آیت الله هاشمی از ابتدای نهضت امام راحل کنار ایشان بود، هرگز امام را تنها نگذاشت و شکنجه‌ها را تحمل کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۷:۰۲
استاد حوزه و دانشگاه:
بی بصیرتی مسلمانان اهل‌بیت را از خلافت محروم کرد
استاد حوزه و دانشگاه جامعه المصطفی گفت: افکار و جریان قومی و قبیله‌ای بدون فکر الهی و بصیرت کافی در سقیفه اهل‌بیت(ع) را از خلافت بر مسلمانان محروم کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۶:۵۶
رئیس دانشگا عدالت:
سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر اعدام جوانان بحرینی شایسته نیست
رئیس دانشگا عدالت گفت: سکوت مدعیان حقوق بشر درباره اعدام جوانان مجاهد بحرینی بسیار شنیع و زشت است.