سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ Tuesday, September 26, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۱:۰۳
شناسه خبر: ۴۴۷۸۴۳
 
آیت الله نیازی مطرح کرد؛
سانسور سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی در شبکه های اجتماعی
عضو خبرگان رهبری رسالت حوزه علمیه درباره شبکه اجتماعی را مهم دانست و گفت: در برخی از شبکه‌های اجتماعی سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی به گونه‌ای بیان می‌شود که گویی این شهیدان مخالف جمهوری اسلامی بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا،آیت الله هاشم نیازی نماینده، مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری  عصر روز یکشنبه 14 شهریور ماه در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله قدوسی که در باشگاه اندیشه تهران برگزار شد، این یادواره ها و بزرگداشت ها را یکی از سنت های بسیار خوب دانست و گفت: این یادواره ها سبب می شود که از این شهید بزرگوار آیت الله قدوسی نکاتی هم یاد بگیریم.

آیت الله نیازی با اشاره به آشنایی خود با شهید قدوسی، گفت: در سال های 1344 و 1345 به واسطه مرحوم آیت الله طاهری خرم آبادی با شهید آیت الله قدوسی آشنا شدم و من آن زمان رسائل درس می دادم ولی بایستی در مدرسه ایشان صرف بگویم و غرور جوانی آن زمان ما را در تردید گذاشته بود، ولی ایشان ما را توجیه نمود که این یک جریان و رسالتی عظیم است و من هم  با روحیه جذبی که از وی دیدم مجذوب شهید قدوسی شدم.

وی ادامه داد: شهید قدوسی با توجه به راه اندازی مدرسه حقانی به من گفت که ما در اینجا پایه گذار رسالت تاریخی در حوزه هستیم و واقعا چنین بود، آنچه امروز در حوزه مشاهده می کنیم نه تنها در کشور، بلکه در سطح بین الملل ثمره آن تأسیس و پایه گذاری بود که بوسیله شهید قدوسی و شهید بهشتی برقرار شد.

هزینه مالی اداره مدرسه حقانی از سوی آیت الله میلانی

آیت الله نیازی افزود: به نظر می رسد یک اخلاص خاصی در این تصمیم گیری وجود داشته و در کنار آن هم پشتوانه حمایت مالی یک مرجع بزرگ آیت الله میلانی بوده است که ایشان آن زمان هزینه مالی مدرسه حقانی را بر عهده گرفته بودند و شرط هم نموده بودند که تا زنده اند کسی متوجه نشود.

استاد حوزه علمیه حقانی اظهار داشت: این مسأله اخلاص آنقدر توسعه یافته که از مرز کشور هم گذشته است و امروز شاهد توسعه حوزه های علمیه در داخل کشور و در خارج هم شاهد آن هستیم که گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان مطرح شده است.

آیت الله نیازی درخشش حوزه علمیه قم را به برکت اخلاص مؤسس آن دانست و گفت: امروز اگر حوزه علمیه به عنوان یک حوزه ای که در جهان تشیع حرف اول را می زند، مطرح است، نتیجه اخلاص، توجه و توسلی است که مرحوم مؤسس حوزه حضرت آیت الله حائری داشتند، ایشان ضمن اخلاصی که داشتند درس را شروع نمی کردند مگر اینکه قبل از درس کسی ذکر توسل و روضه ای بخواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برکات اخلاص، گفت: اخلاص بر حسب روایات آن قدر برکات دارد که می تواند منشأ برکات عظیمی در سطح کشور و حتی بین الملل باشد.

وی ادامه داد: وقتی انسان آن قدر اخلاصش بالا برود که جلوی چشمش باز شود و باطن را ببنید به یقین رسیده است، مرحوم امام خمینی(ره) فرموده بودند من به این روایت که می فرماید: «من أخلص الله أربعين صباحاً فجّر الله ينابيع الحكمة من قلبه علي لسانه » عمل کردم اما نه چهل روز بلکه سی روز، آن گاه به مرتبه ای رسیدم که می توانستم بگویم پشت دیوار چه خبر است.

آیت الله نیازی اخلاص را یکی از ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی از ویژگی های شهید قدوسی همین اخلاص او بود، وی با اینکه فردی متمکن بود و اصلا نیاز مالی نداشت، از بانیان برق فیضیه هم بود و وقت خود را وقف حوزه علمیه کرد.

استاد حوزه علمیه حقانی رسالت بزرگ حوزه علمیه را تصمیم گیری برای شبکه های اجتماعی و ارتباطی دانست و اظهار داشت: امروز دین ما، هویت ما و ملیت ما تحت تأثیر شبکه های مجازی قرار گرفته است و یکی از رسالت بزرگ حوزه علمیه تصمیم گیری برای این شبکه های ارتباطی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در این باره فرمودند که اگر فکری برای فضای مجازی نکنیم باید بدانیم زمانی خواهد آمد که صاحب بچه های داخل منزلمان هم نخواهیم بود.

نیازی افزود: میلیاردها دلار هزینه نموده اند و ایران تنها کشوری است که فضای مجازی آن کنترل هم ندارد و اکنون شاهد آن هستیم در این فضای مجازی چنان کلمات شهید مطهری و شهید بهشتی را سانسور کرده اند که جوری باشد که فکر کنند این دو شهید بزرگوار ضد جمهوری اسلامی حرف می زند.

وی اظهار داشت: باید یک شبکه ملی و کشوری بوجود بیاید که مردم ما نسبت به این مسأله یک مصونیت پیدا کنند.

مقابله با هوای نفس از سوی شهید آیت الله قدوسی

آیت الله نیازی به بیان سخنی از شهید قدوسی پیرامون کنترل هواس نفس، گفت: ایشان می فرمود وقتی ما طلبه بودیم هر چند ماه یکبار نامه ای برای ما می آمد و هیجان نفس سبب می شد تا طلبه ها زود نامه را باز کنند اما من برای مخالفت با هوای نفسم مدتها نامه را باز نمی کردم تا زمانی که هوای نفسم از بین می رفت آن وقت نامه را باز می کردم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به هوش و حافظه قوی شهید قدوسی اشاره و بیان داشت: شهید قدوسی در مسأله مدیریتی هم آن قدر هوش و حافظه قوی داشت که گاهی مدیران نکته ای از سخنان ایشان را فراموش می کردند از ایشان می پرسیدند و وی کاملا یادشان بود و آن را می گفت.

آیت الله نیازی نظم را از دیگر ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی دیگر از ویژگی های مهم شهید قدوسی در مسأله مدیریتی نظم ایشان بود.

استاد حوزه علمیه حقانی با اشاره به نحوه اداره مدرسه حقانی از سوی شهید قدوسی، بیان داشت: بانی مدرسه حقانی حاج آقای به نام حقانی بود که اظهار تمایل کرده بود منسوبین به ایشان در اداره مدرسه دخالت کنند اما شهید قدوسی گفته بودند کسی که مدیر مدرسه شده باید حرف اول و آخر را او بزند و یک مدیر موفق چنین مدیری است.

وی ادامه داد: وقتی در مدیریت یک مدرسه حرف اول و آخر را یک نفر باید بزند در مدیریت یک کشور هم حرف اول و آخر را باید یک نفر بزند.

آیت الله نیازی افزود: اگر در مدیریت اعتراض ها و انتقادهایی بود نباید تلویزیونی و رسانه ای گفته شود، شهید قدوسی معتقد بود اگر کسی به تو انتقاد و موعظه علنی می کند این فرد از روی خیرخواهی موعظه نکرده بلکه دنبال عیب جویی است.

وی اظهار داشت: هر کس نظری دارد باید به آن فردی که حرف اول و آخر را او می زند به صورت خصوصی بگوید، باید مشورت داد اما نه مشورت علنی که به صورت عیب جویی باشد که مورد تشویش اذهان عمومی قرار گیرد.

در جلسه چین مصوب شد وهابیت جز هیچ فرقه ای از اسلام نیست

آیت الله نیازی در پایان سخنانش گفت: امروز شاهد نشانه های وحدت کلمه هستیم، اگرچه امسال دولت سعودی ما را به حج راه نداد اما چوب خدا صدا ندارد، همین روزهای اخیر در جلسه ای که در چین برگزار شد براساس مصوبه‌ای که در آن جلسه تصویب شد وهابیت جزو هیچ‌ یک از فرقه‌های جهان اسلام نیست و سعودی ها از این موضوع خیلی عصبانی هستند به ویژه از کشورهایی که این مصوبه را تصویب کردند چون این ها کشورهایی هستند که عربستان به آنها پول می داد و آنها را تامین می کرد./9598/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۷/۳ - ۲۳:۳۳
حجت الاسلام مومنی مطرح کرد؛
نماز کلیدی برای رفع بحران‌ها و مشکلات
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نماز استرس و تشویش را از انسان دور می‌کند، گفت: نماز کلید رفع بحران‌ها و مشکلات است.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۹:۵۱
معاون بنیاد پژوهشی مهدی موعود:
بقای دین در بقای عاشورا است
حجت الاسلام کفیل با بیان این که بقای دین در بقای عاشورا است، گفت: تجلی عملی دین در صحرای کربلا بوده، چون کربلا فقط یک پیکار و مبارزه نیست.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۸:۴۸
استاد حوزه و دانشگاه:
همه انبیا و ائمه نفس واحده هستند
آیت الله اخوان گفت: همه انبیا و ائمه نفس واحده هستند و به تعبیر علامه حلی در کتاب «الیقین» علم و کمالات تمامی اهل بیت واحد و یکی است.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۸:۴۵
آیت‌الله صدیقی:
دعا امواج بلا و تقدیر حتمی را دفع می‌کند
امام جمعه موقت تهران گفت: خمسه طیبه در مباهله به وسیله دعا کاری کردند که نه تنها جنگ رخ نداد؛ بلکه دشمن عقب نشینی و از جنگ جلوگیری کرد.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۸:۱۷
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
اهل بیت پاسدار ایمان و تقوای مومنان هستند
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه صادقان در قرآن همان اهل بیت(ع) هستند، گفت: صادقان حافظ ایمان و تقوای انسان‌های مومن تا روز قیامت هستند.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۲:۱۱
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران:
دفاع مقدس برآمده از فرهنگ عاشورا است
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه دفاع مقدس برآمده از فرهنگ عاشورا است، گفت: شهدا بهترین درس‌های اعتقادی و اخلاقی را در دوران دفاع مقدس به ما آموختند.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۰:۲۶
رییس بنیاد فارِس المؤمنین:
تولّی و تبرّی از خصایص شهیدان کربلا بود
حجت الاسلام علوی تهرانی گفت: هیچ فرد یا گروهی به ولایت و سرپرستی حضرت حق نمی‌رسد مگر به واسطه حبّ و دوستی با دوستان خدا و بغض و دشمنی با دشمنان خدا.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۰:۱۸
حجت الاسلام حائری زاده:
داعش در امتداد جریان قاتلان امام حسین است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه داعش در امتداد جریانی است که در عاشورا امام حسین(ع) را به قتل رساندند، گفت: وهابیت با تظاهرنمایی به نام اسلام داعش را تقویت کرده و مسلمانان را به قتل می‌رساند.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۰:۱۵
حجت الاسلام پناهیان مطرح کرد؛
ضرورت تحصیل در حوزه علمیه از سنین نوجوانی
استاد حوزه و دانشگاه، گفت: متاسفانه نظام حوزه در کشور به نحوی است که اغلب داوطلبان پس از دیپلم وارد حوزه می شوند در صورتی که باید از ۱۲ سالگی مقدمات را آموخته و از ۱۸ سالگی در درس خارج به تفکر بپرداز...
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۰:۰۸
موسس حوزه علمیه سفیران ابوطالب:
امام حسین با سخت‌ترین بلاها بهای بی‌نظیر بودن خود را پرداخته است
موسس حوزه علمیه سفیران ابوطالب(ع) گفت: امام حسین(ع) با تحمل سخت‌ترین بلاها که بر هیچ کس از آدم تا خاتم وارد نشده بهای بی‌نظیر بودن خود را پرداخته است.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۰:۰۲
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ۱۵ خرداد:
انقلاب اسلامي امتداد نهضت عاشورا است
مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قرچک در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسين(ع) با اشاره به ارتباط انقلاب اسلامي با قيام عاشورا، انقلاب اسلامي را در امتداد نهضت عاشورا دانست و گفت: دليل انقلاب اسلامي چيزي ...
۱۳۹۶/۷/۳ - ۰۹:۵۱
آیت الله قرهی:
همه حرکت عاشورا و محرم آماده‌سازی امت برای ظهور است
آیت الله قرهی گفت: همه حركت عاشورا و محرم برای اين است که محبان حضرت حجت(عج) امت شوند تا ایشان ظهور کنند.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۰۹:۵۱
حجت الاسلام مومنی مطرح کرد؛
نماز مرتفع کننده موانع مادی و معنوی انسان
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه استرس و تشویش خاطر با نماز اول وقت رفع می‌شود، گفت: نماز مرتفع کننده موانع مادی و معنوی انسان است.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۲۲:۵۸
حجت الاسلام والمسلمین حسيني خراساني:
همه شئون در محرم تحت نهضت عاشورا قرار می گیرند
نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه با هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر، آغاز محرم و هفته دفاع مقدس، گفت: طلاب جدیدالورود به شاگردی امام صادق(ع)، سربازی امام ع...
۱۳۹۶/۷/۲ - ۲۲:۵۴
آیت الله اخوان:
 پذیرش شفاعت پیامبران برای امت سبب ابتهاج ایشان می‌شود
 استاد حوزه علمیه گفت: در مقطعی از مقاطع قیامت، خداوند متعال ولیّ خود را با کَثَرات به جلوه می‌رساند و این کَثَرات در او شدت ابتهاج ایجاد می‌کند و پذیرش شفاعت پیامبران برای امت سبب بهجت ایشان می‌شود.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۸:۵۹
معاون بنیاد مهدی موعود:
عاشورا عَلَم و پرچمی برای احیای دین بود
حجت الاسلام کفیل گفت: بالا نگهداشتن عَلَمی که امام حسین آن را بلند کرد مقدمه‌ای برای بلند شدن یک عَلَم دیگر به دست حضرت ولیعصر(عج) است.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۴:۲۷
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
انسان صادق هرگز مرتکب گناه نمی‌شود
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند در قیامت به صادقین فوز عظیم عطا می‌کند، گفت: انسان صادق هرگز مرتکب گناه نمی‌شود.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۲:۰۲
مدیر مرکز آموزش عالی قاسم‌بن الحسن:
رقابت علمی سالم و فعالیت‌های تخصصی و پژوهشی در حوزه‌های علمیه نهادینه شود
مدیر مرکز آموزش عالی قاسم‌بن الحسن(ع) گفت: اگر دو عامل رقابت علمی سالم و رسمیت دادن به فعالیت‌های تخصصی، تحقیق و پژوهش در حوزه‌های علمیه نهادینه شود، پویایی و نشاط علمی در حوزه‌های علمیه چند برابر م...
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۰:۴۴
آیت الله صدیقی:
لازمه امامت، نصب و جعل الهی است
تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گفت: اگر انسان حتی یک ظلم به خود یا دیگران در زندگی مرتکب شده باشد خداوند حق امامت را از او منتفی اعلام کرده است.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۰:۴۳
حجت الاسلام پناهیان:
تفکر سبب رسیدن به حیات طیبه می شود
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به راه رسیدن به حیات برتر، گفت: تفکر سبب می شود انسان مرده زنده شده و به حیات برتر برسد.