چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ Wednesday, January 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۱:۰۳
شناسه خبر: ۴۴۷۸۴۳
 
آیت الله نیازی مطرح کرد؛
سانسور سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی در شبکه های اجتماعی
عضو خبرگان رهبری رسالت حوزه علمیه درباره شبکه اجتماعی را مهم دانست و گفت: در برخی از شبکه‌های اجتماعی سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی به گونه‌ای بیان می‌شود که گویی این شهیدان مخالف جمهوری اسلامی بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا،آیت الله هاشم نیازی نماینده، مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری  عصر روز یکشنبه 14 شهریور ماه در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله قدوسی که در باشگاه اندیشه تهران برگزار شد، این یادواره ها و بزرگداشت ها را یکی از سنت های بسیار خوب دانست و گفت: این یادواره ها سبب می شود که از این شهید بزرگوار آیت الله قدوسی نکاتی هم یاد بگیریم.

آیت الله نیازی با اشاره به آشنایی خود با شهید قدوسی، گفت: در سال های 1344 و 1345 به واسطه مرحوم آیت الله طاهری خرم آبادی با شهید آیت الله قدوسی آشنا شدم و من آن زمان رسائل درس می دادم ولی بایستی در مدرسه ایشان صرف بگویم و غرور جوانی آن زمان ما را در تردید گذاشته بود، ولی ایشان ما را توجیه نمود که این یک جریان و رسالتی عظیم است و من هم  با روحیه جذبی که از وی دیدم مجذوب شهید قدوسی شدم.

وی ادامه داد: شهید قدوسی با توجه به راه اندازی مدرسه حقانی به من گفت که ما در اینجا پایه گذار رسالت تاریخی در حوزه هستیم و واقعا چنین بود، آنچه امروز در حوزه مشاهده می کنیم نه تنها در کشور، بلکه در سطح بین الملل ثمره آن تأسیس و پایه گذاری بود که بوسیله شهید قدوسی و شهید بهشتی برقرار شد.

هزینه مالی اداره مدرسه حقانی از سوی آیت الله میلانی

آیت الله نیازی افزود: به نظر می رسد یک اخلاص خاصی در این تصمیم گیری وجود داشته و در کنار آن هم پشتوانه حمایت مالی یک مرجع بزرگ آیت الله میلانی بوده است که ایشان آن زمان هزینه مالی مدرسه حقانی را بر عهده گرفته بودند و شرط هم نموده بودند که تا زنده اند کسی متوجه نشود.

استاد حوزه علمیه حقانی اظهار داشت: این مسأله اخلاص آنقدر توسعه یافته که از مرز کشور هم گذشته است و امروز شاهد توسعه حوزه های علمیه در داخل کشور و در خارج هم شاهد آن هستیم که گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان مطرح شده است.

آیت الله نیازی درخشش حوزه علمیه قم را به برکت اخلاص مؤسس آن دانست و گفت: امروز اگر حوزه علمیه به عنوان یک حوزه ای که در جهان تشیع حرف اول را می زند، مطرح است، نتیجه اخلاص، توجه و توسلی است که مرحوم مؤسس حوزه حضرت آیت الله حائری داشتند، ایشان ضمن اخلاصی که داشتند درس را شروع نمی کردند مگر اینکه قبل از درس کسی ذکر توسل و روضه ای بخواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برکات اخلاص، گفت: اخلاص بر حسب روایات آن قدر برکات دارد که می تواند منشأ برکات عظیمی در سطح کشور و حتی بین الملل باشد.

وی ادامه داد: وقتی انسان آن قدر اخلاصش بالا برود که جلوی چشمش باز شود و باطن را ببنید به یقین رسیده است، مرحوم امام خمینی(ره) فرموده بودند من به این روایت که می فرماید: «من أخلص الله أربعين صباحاً فجّر الله ينابيع الحكمة من قلبه علي لسانه » عمل کردم اما نه چهل روز بلکه سی روز، آن گاه به مرتبه ای رسیدم که می توانستم بگویم پشت دیوار چه خبر است.

آیت الله نیازی اخلاص را یکی از ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی از ویژگی های شهید قدوسی همین اخلاص او بود، وی با اینکه فردی متمکن بود و اصلا نیاز مالی نداشت، از بانیان برق فیضیه هم بود و وقت خود را وقف حوزه علمیه کرد.

استاد حوزه علمیه حقانی رسالت بزرگ حوزه علمیه را تصمیم گیری برای شبکه های اجتماعی و ارتباطی دانست و اظهار داشت: امروز دین ما، هویت ما و ملیت ما تحت تأثیر شبکه های مجازی قرار گرفته است و یکی از رسالت بزرگ حوزه علمیه تصمیم گیری برای این شبکه های ارتباطی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در این باره فرمودند که اگر فکری برای فضای مجازی نکنیم باید بدانیم زمانی خواهد آمد که صاحب بچه های داخل منزلمان هم نخواهیم بود.

نیازی افزود: میلیاردها دلار هزینه نموده اند و ایران تنها کشوری است که فضای مجازی آن کنترل هم ندارد و اکنون شاهد آن هستیم در این فضای مجازی چنان کلمات شهید مطهری و شهید بهشتی را سانسور کرده اند که جوری باشد که فکر کنند این دو شهید بزرگوار ضد جمهوری اسلامی حرف می زند.

وی اظهار داشت: باید یک شبکه ملی و کشوری بوجود بیاید که مردم ما نسبت به این مسأله یک مصونیت پیدا کنند.

مقابله با هوای نفس از سوی شهید آیت الله قدوسی

آیت الله نیازی به بیان سخنی از شهید قدوسی پیرامون کنترل هواس نفس، گفت: ایشان می فرمود وقتی ما طلبه بودیم هر چند ماه یکبار نامه ای برای ما می آمد و هیجان نفس سبب می شد تا طلبه ها زود نامه را باز کنند اما من برای مخالفت با هوای نفسم مدتها نامه را باز نمی کردم تا زمانی که هوای نفسم از بین می رفت آن وقت نامه را باز می کردم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به هوش و حافظه قوی شهید قدوسی اشاره و بیان داشت: شهید قدوسی در مسأله مدیریتی هم آن قدر هوش و حافظه قوی داشت که گاهی مدیران نکته ای از سخنان ایشان را فراموش می کردند از ایشان می پرسیدند و وی کاملا یادشان بود و آن را می گفت.

آیت الله نیازی نظم را از دیگر ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی دیگر از ویژگی های مهم شهید قدوسی در مسأله مدیریتی نظم ایشان بود.

استاد حوزه علمیه حقانی با اشاره به نحوه اداره مدرسه حقانی از سوی شهید قدوسی، بیان داشت: بانی مدرسه حقانی حاج آقای به نام حقانی بود که اظهار تمایل کرده بود منسوبین به ایشان در اداره مدرسه دخالت کنند اما شهید قدوسی گفته بودند کسی که مدیر مدرسه شده باید حرف اول و آخر را او بزند و یک مدیر موفق چنین مدیری است.

وی ادامه داد: وقتی در مدیریت یک مدرسه حرف اول و آخر را یک نفر باید بزند در مدیریت یک کشور هم حرف اول و آخر را باید یک نفر بزند.

آیت الله نیازی افزود: اگر در مدیریت اعتراض ها و انتقادهایی بود نباید تلویزیونی و رسانه ای گفته شود، شهید قدوسی معتقد بود اگر کسی به تو انتقاد و موعظه علنی می کند این فرد از روی خیرخواهی موعظه نکرده بلکه دنبال عیب جویی است.

وی اظهار داشت: هر کس نظری دارد باید به آن فردی که حرف اول و آخر را او می زند به صورت خصوصی بگوید، باید مشورت داد اما نه مشورت علنی که به صورت عیب جویی باشد که مورد تشویش اذهان عمومی قرار گیرد.

در جلسه چین مصوب شد وهابیت جز هیچ فرقه ای از اسلام نیست

آیت الله نیازی در پایان سخنانش گفت: امروز شاهد نشانه های وحدت کلمه هستیم، اگرچه امسال دولت سعودی ما را به حج راه نداد اما چوب خدا صدا ندارد، همین روزهای اخیر در جلسه ای که در چین برگزار شد براساس مصوبه‌ای که در آن جلسه تصویب شد وهابیت جزو هیچ‌ یک از فرقه‌های جهان اسلام نیست و سعودی ها از این موضوع خیلی عصبانی هستند به ویژه از کشورهایی که این مصوبه را تصویب کردند چون این ها کشورهایی هستند که عربستان به آنها پول می داد و آنها را تامین می کرد./9598/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۲۲:۴۸
آیت الله محمدی ری شهری:
اغواگری هنر نفس اماره برای گمراه ساختن انسان است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه غلبه بر نفس اماره انسان را از گناه باز می‌دارد، گفت: نفس اماره با اغواگری انسان را به انجام گناه و عمل ناپسند دعوت می‌کند.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۲۱:۴۵
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران:
تواضع محکم‌ترین پشتوانه‌ برای انسان فروتن است
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه تواضع از خصائص و فضائل نیکوی انسانی است، گفت: تواضع مهمترین دلگرمی و پشتوانه برای انسان فروتن است.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۲۱:۳۸
مدیر مدرسه علمیه امام القائم تهران:
حضرت زینب راز ماندگاری عاشورا هستند
مدیر مدرسه علمیه امام القائم(عج) تهران با بیان اینکه حضرت زینب(س) راز ماندگاری عاشورا بودند، گفت: حضرت زینب(س) همچون چراغ هدایت برای مسلمانان راهنما هستند.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۲۱:۳۵
آیت الله صدیقی:
اطاعت از خدا و پیامبر نشانه ایمان قلبی است
 امام جمعه موقت تهران گفت: اطاعت از خداوند متعال و پیامبر اکرم(ص) راه اطاعت دل و نشانه و بروز ایمان در قلب انسان است.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۷:۵۸
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی رباط کریم:
حضرت زینب سرآمد صبر و ولایتمداری هستند
اصغری با بیان اینکه حضرت زینب(س) بهترین الگو برای کل بشریت است، گفت: طلاب همواره باید در برگزیدن بهترین الگوها برای خود پیش قدم باشند و چه کسی برتر از حضرت زینب(س) که نمونه کامل بندگی و علم و تقوا و س...
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۱:۵۳
رییس مؤسسه روایت سیره شهدا:
رزمنده ها سختی جبهه را برای رضای خدا تحمل می‌کردند
حجت الاسلام ماندگاری گفت: بعضی افراد در ادارات نه تنها کارشان زیاد نشده بلکه در امورشان کم‌کاری، اختلاس و دزدی می‌کنند در حالی که در دوران دفاع مقدس رزمنده ها سختی جبهه را تنها برای رضای خدا تحمل می‌ک...
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۱:۵۰
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه:
درباره شخصیت اولیای خدا و ائمه معصومین عرفی‌سازی نشود
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: نباید درباره شخصیت اولیای خدا و ائمه معصومین(ع) دچار تفریط و عرفی‌سازی شد طوری که تاثیر ماورایی و سازندگی ملکوتی آنها از یاد برود.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۱:۴۳
حجت الاسلام والمسلمین عالی:
سند ۲۰۳۰ مصداق بارز وارونگی هویتی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ مصداق بارز وارونگی هویتی است، گفت: در آخر الزمان شیطان به قدری ذائقه مردم را تغییر می‌دهد که ارزش ها بد و ضد ارزش ها نیکو قلمداد می‌شود
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۱:۳۳
استاد حوزه علمیه مطرح کرد؛
ضرورت توجه مردم به دستورات دینی
استاد حوزه علمیه گفت: افراد هر سال از علما یک دستور دینی بگیرند و در طول سال به آن عمل کنند این آسیب بزرگی است که مردم ما خود را دانای کل می‌دانند.
۱۳۹۶/۱۱/۳ - ۱۱:۲۱
آیت الله قرهی:
مجالس اخلاق علما از هدررفت عمر جلوگیری می‌کند
آیت الله قرهی گفت: یک دلیل ترس از مرگ هدر رفتن عمر انسان است، مجالس اخلاق علما اثر بسیار دارد که انسان از عمر خود به خوبی استفاده کند.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۲۱:۴۸
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران:
صبر و حیا حافظ ایمان است
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران صبر را سپری برای حفاظت از ایمان بیان کرد و گفت: کسی که پرهیز از محرمات را تحمل نکند و از حرام الهی عبور کند و نتواند در مقابل هوس‌ها طاقت بیاورد به طور قطع ایمانش ناب...
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۲۱:۳۷
آیت الله محمدی ری شهری:
استمداد از غیر خدا با توحید منافاتی ندارد
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه استمداد از دیگری با توحید منافاتی ندارد، گفت: انسان هرگز نباید از افراد شرور و دشمنان جائر نیاز خود را درخواست کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۲۱:۲۶
تولیت مدرسه علمیه امام حسن عسکری:
حضرت زینب پاسدار ارزش‌ها بودند
تولیت مدرسه علمیه امام حسن عسکری(ع) شفق با بیان اینکه حضرت زینب(س) پاسدار ارزش‌ها بودند، گفت: طلاب در بمباران تبلیغات و هجمه‌های فرهنگی به تاسی از حضرت زینب(س) از ارزش‌های اسلام و انقلاب پاسداری کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۶:۰۵
همزمان با میلاد حضرت زینب؛
چهارمین مراسم آیین رونمایی از کتاب‌های مرکز نشر مدرسه دارالسلام برگزار می‌شود
چهارمین مراسم آیین رونمایی از کتاب‌های مرکز نشر مدرسه علمیه دارالسلام با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین غفوری قائم مقام حوزه های علمیه برگزار می‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۵:۱۹
نماینده ولی فقیه در استان البرز:
پیامبر اکرم اهل تکلّف و فخرفروشی نبودند
حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی گفت: از مهمترین سنت‌های پیامبر اکرم(ص) این بود که تواضع داشتند، اهل عُجب، تکلّف و فخر فروشی نبودند؛ به خاطر شأن و مقام پیامبری، انتظار احترام خاص از مردم نداشتند.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۴:۲۱
تولیت مدرسه علمیه نبی اکرم:
رسانه ها در بیان احکام دین کوتاهی نکنند
نماینده ولی فقیه در شرق تهران گفت: رسانه ها در بیان احکام شرعی کوتاهی می کنند؛ ائمه جماعات، مبلغان و خطبا باید در بیان احکام شرعی جدی تر عمل کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۴۹
آیت الله محمدی ری شهری:
هشدار و انذار قرآن کریم برای هدایت انسان‌ها است
نماینده مجلس خبرگان رهبری درباره هشدار و انذار قرآن کریم به انسان‌ها، گفت: قرآن کریم همه انسان‌ها را هشدار می‌دهد تا به راه راست هدایت شوند و از نابودی نجات یابند.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۲۳
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
کفر علت اصلی مشکلات و عذاب دنیوی و اخروی انسان‌ها است
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه کفر علت مشکلات و عذاب دنیوی و اخروی انسان‌ها است، گفت: خداوند منبع خیر است از این رو اگر کسی رابطه‌اش را با خداوند قطع کند از کل خیر فاصله گرفته و ارتباطش با شر که س...
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۱:۱۸
آیت الله صدیقی:
دینمداری و انقلابی ماندن با حب دنیا سنخیتی ندارد
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حب دنیا دین را در کام انسان تلخ و بی‌مزه می‌کند، گفت: حب دنیا انسان‌های انقلابی را هم بی دین می‌کند.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۲:۰۳
آیت الله محمدی ری شهری:
خطر انسان‌های شیطان صفت بیش از سایر شیاطین است
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه القائات شیطانی راهکار ابلیس برای گمراه ساختن انسان‌ها است، گفت: خطر انسان‌های شیطان صفت بیش از سایر شیاطین است.