دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ Monday, February 20, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۱:۰۳
شناسه خبر: ۴۴۷۸۴۳
 
آیت الله نیازی مطرح کرد؛
سانسور سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی در شبکه های اجتماعی
عضو خبرگان رهبری رسالت حوزه علمیه درباره شبکه اجتماعی را مهم دانست و گفت: در برخی از شبکه‌های اجتماعی سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی به گونه‌ای بیان می‌شود که گویی این شهیدان مخالف جمهوری اسلامی بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا،آیت الله هاشم نیازی نماینده، مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری  عصر روز یکشنبه 14 شهریور ماه در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله قدوسی که در باشگاه اندیشه تهران برگزار شد، این یادواره ها و بزرگداشت ها را یکی از سنت های بسیار خوب دانست و گفت: این یادواره ها سبب می شود که از این شهید بزرگوار آیت الله قدوسی نکاتی هم یاد بگیریم.

آیت الله نیازی با اشاره به آشنایی خود با شهید قدوسی، گفت: در سال های 1344 و 1345 به واسطه مرحوم آیت الله طاهری خرم آبادی با شهید آیت الله قدوسی آشنا شدم و من آن زمان رسائل درس می دادم ولی بایستی در مدرسه ایشان صرف بگویم و غرور جوانی آن زمان ما را در تردید گذاشته بود، ولی ایشان ما را توجیه نمود که این یک جریان و رسالتی عظیم است و من هم  با روحیه جذبی که از وی دیدم مجذوب شهید قدوسی شدم.

وی ادامه داد: شهید قدوسی با توجه به راه اندازی مدرسه حقانی به من گفت که ما در اینجا پایه گذار رسالت تاریخی در حوزه هستیم و واقعا چنین بود، آنچه امروز در حوزه مشاهده می کنیم نه تنها در کشور، بلکه در سطح بین الملل ثمره آن تأسیس و پایه گذاری بود که بوسیله شهید قدوسی و شهید بهشتی برقرار شد.

هزینه مالی اداره مدرسه حقانی از سوی آیت الله میلانی

آیت الله نیازی افزود: به نظر می رسد یک اخلاص خاصی در این تصمیم گیری وجود داشته و در کنار آن هم پشتوانه حمایت مالی یک مرجع بزرگ آیت الله میلانی بوده است که ایشان آن زمان هزینه مالی مدرسه حقانی را بر عهده گرفته بودند و شرط هم نموده بودند که تا زنده اند کسی متوجه نشود.

استاد حوزه علمیه حقانی اظهار داشت: این مسأله اخلاص آنقدر توسعه یافته که از مرز کشور هم گذشته است و امروز شاهد توسعه حوزه های علمیه در داخل کشور و در خارج هم شاهد آن هستیم که گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان مطرح شده است.

آیت الله نیازی درخشش حوزه علمیه قم را به برکت اخلاص مؤسس آن دانست و گفت: امروز اگر حوزه علمیه به عنوان یک حوزه ای که در جهان تشیع حرف اول را می زند، مطرح است، نتیجه اخلاص، توجه و توسلی است که مرحوم مؤسس حوزه حضرت آیت الله حائری داشتند، ایشان ضمن اخلاصی که داشتند درس را شروع نمی کردند مگر اینکه قبل از درس کسی ذکر توسل و روضه ای بخواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برکات اخلاص، گفت: اخلاص بر حسب روایات آن قدر برکات دارد که می تواند منشأ برکات عظیمی در سطح کشور و حتی بین الملل باشد.

وی ادامه داد: وقتی انسان آن قدر اخلاصش بالا برود که جلوی چشمش باز شود و باطن را ببنید به یقین رسیده است، مرحوم امام خمینی(ره) فرموده بودند من به این روایت که می فرماید: «من أخلص الله أربعين صباحاً فجّر الله ينابيع الحكمة من قلبه علي لسانه » عمل کردم اما نه چهل روز بلکه سی روز، آن گاه به مرتبه ای رسیدم که می توانستم بگویم پشت دیوار چه خبر است.

آیت الله نیازی اخلاص را یکی از ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی از ویژگی های شهید قدوسی همین اخلاص او بود، وی با اینکه فردی متمکن بود و اصلا نیاز مالی نداشت، از بانیان برق فیضیه هم بود و وقت خود را وقف حوزه علمیه کرد.

استاد حوزه علمیه حقانی رسالت بزرگ حوزه علمیه را تصمیم گیری برای شبکه های اجتماعی و ارتباطی دانست و اظهار داشت: امروز دین ما، هویت ما و ملیت ما تحت تأثیر شبکه های مجازی قرار گرفته است و یکی از رسالت بزرگ حوزه علمیه تصمیم گیری برای این شبکه های ارتباطی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در این باره فرمودند که اگر فکری برای فضای مجازی نکنیم باید بدانیم زمانی خواهد آمد که صاحب بچه های داخل منزلمان هم نخواهیم بود.

نیازی افزود: میلیاردها دلار هزینه نموده اند و ایران تنها کشوری است که فضای مجازی آن کنترل هم ندارد و اکنون شاهد آن هستیم در این فضای مجازی چنان کلمات شهید مطهری و شهید بهشتی را سانسور کرده اند که جوری باشد که فکر کنند این دو شهید بزرگوار ضد جمهوری اسلامی حرف می زند.

وی اظهار داشت: باید یک شبکه ملی و کشوری بوجود بیاید که مردم ما نسبت به این مسأله یک مصونیت پیدا کنند.

مقابله با هوای نفس از سوی شهید آیت الله قدوسی

آیت الله نیازی به بیان سخنی از شهید قدوسی پیرامون کنترل هواس نفس، گفت: ایشان می فرمود وقتی ما طلبه بودیم هر چند ماه یکبار نامه ای برای ما می آمد و هیجان نفس سبب می شد تا طلبه ها زود نامه را باز کنند اما من برای مخالفت با هوای نفسم مدتها نامه را باز نمی کردم تا زمانی که هوای نفسم از بین می رفت آن وقت نامه را باز می کردم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به هوش و حافظه قوی شهید قدوسی اشاره و بیان داشت: شهید قدوسی در مسأله مدیریتی هم آن قدر هوش و حافظه قوی داشت که گاهی مدیران نکته ای از سخنان ایشان را فراموش می کردند از ایشان می پرسیدند و وی کاملا یادشان بود و آن را می گفت.

آیت الله نیازی نظم را از دیگر ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی دیگر از ویژگی های مهم شهید قدوسی در مسأله مدیریتی نظم ایشان بود.

استاد حوزه علمیه حقانی با اشاره به نحوه اداره مدرسه حقانی از سوی شهید قدوسی، بیان داشت: بانی مدرسه حقانی حاج آقای به نام حقانی بود که اظهار تمایل کرده بود منسوبین به ایشان در اداره مدرسه دخالت کنند اما شهید قدوسی گفته بودند کسی که مدیر مدرسه شده باید حرف اول و آخر را او بزند و یک مدیر موفق چنین مدیری است.

وی ادامه داد: وقتی در مدیریت یک مدرسه حرف اول و آخر را یک نفر باید بزند در مدیریت یک کشور هم حرف اول و آخر را باید یک نفر بزند.

آیت الله نیازی افزود: اگر در مدیریت اعتراض ها و انتقادهایی بود نباید تلویزیونی و رسانه ای گفته شود، شهید قدوسی معتقد بود اگر کسی به تو انتقاد و موعظه علنی می کند این فرد از روی خیرخواهی موعظه نکرده بلکه دنبال عیب جویی است.

وی اظهار داشت: هر کس نظری دارد باید به آن فردی که حرف اول و آخر را او می زند به صورت خصوصی بگوید، باید مشورت داد اما نه مشورت علنی که به صورت عیب جویی باشد که مورد تشویش اذهان عمومی قرار گیرد.

در جلسه چین مصوب شد وهابیت جز هیچ فرقه ای از اسلام نیست

آیت الله نیازی در پایان سخنانش گفت: امروز شاهد نشانه های وحدت کلمه هستیم، اگرچه امسال دولت سعودی ما را به حج راه نداد اما چوب خدا صدا ندارد، همین روزهای اخیر در جلسه ای که در چین برگزار شد براساس مصوبه‌ای که در آن جلسه تصویب شد وهابیت جزو هیچ‌ یک از فرقه‌های جهان اسلام نیست و سعودی ها از این موضوع خیلی عصبانی هستند به ویژه از کشورهایی که این مصوبه را تصویب کردند چون این ها کشورهایی هستند که عربستان به آنها پول می داد و آنها را تامین می کرد./9598/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۹:۱۰
استاد حوزه علمیه:
یاد مرگ مانع دنیازدگی انسان می شود
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دنیازدگی ثمره غلبه عقل معاش بر عقل معاد است، گفت: یاد مرگ مانع دنیازدگی انسان است، شهادت حضرت زهرا(س) به سبب دنیازدگی مردم بود.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۰۸:۵۶
رئیس دانشکده الهیات دانشگاه امام صادق:
حضرت فاطمه افشا کننده کذب تاریخ بود
رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی و ارشاد دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه حضرت زهرا(س) رسوا کننده کذب تاریخ بود، گفت: ایشان حقیقت تفکر فرعونی که کذب ولایت و امامت بود را برملا ساختند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۲۰:۰۳
استاد حوزه علمیه:
مال شبهه‌ناک اثر امر به معروف و نهی از منکر را از بین می‌برد
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مال حرام سبب شیوع بسیاری از گناهان در جامعه است، گفت: امروز منشأ برخی بی‌حیایی‌ها و بی‌غیرتی‌ها در جامعه مال حرام است مال شبهه‌ناک اثر امر به معروف و نهی از منکر را از ب...
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۷:۲۸
آیت‌الله ری شهری:
نیکی به دیگران از نشانه‌های عقل است
آیت‌الله محمدی ری شهری با بیان اینکه احسان کردن از نشانه‌های عقل است، گفت: احسان ابتدایی به کسی که سزاوار نیکی نیست از رذائل اخلاقی محسوب می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۴:۲۸
حجت الاسلام آقامیری:
زنان نقش جدی در اشاعه فرهنگ دینی دارند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان تهران گفت: زنان به دلیل نقش مادری باید حضور جدی در عرصه اشاعه فرهنگ دینی داشته باشند؛ به علت اینکه خود، خانواده و اجتماع را مجهز به سلاح ایمان و تقوا کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۰۸:۱۱
مسؤول دفتر نمايندگي ولى فقيه سپاه قرچک؛
دشمن در صدد تضعیف جایگاه ولایت فقیه است
مسؤول دفتر نمايندگي ولى فقيه در سپاه قرچک با بیان این که در جنگ نرم، دشمن به دنبال تضعیف جایگاه ولایت فقیه است، گفت: يكي از روش‌هاي دشمن تبلیغ اسلام بدون روحانیت است که اگر هوشیاری در اين زمينه نباش...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۳:۰۹
معاونت سیاسی سپاه ورامین:
حفظ وحدت رمز موفقیت نیروی انقلابی است
معاونت سیاسی سپاه ورامین گفت: دشمنان از طریق جنگ نرم درصدد برهم زدن اتحاد داخلی هستند، حفظ وحدت رمز موفقیت نیروی انقلابی است.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۲:۱۳
استاد حوزه علمیه:
پرداخت وجوهات شرعی فقر را در جامعه اسلامی ریشه کن می‌کند
استاد حوزه علمیه پرداخت وجوهات شرعی را سبب فقرزدایی در جامعه اسلامی دانست و گفت: اگر خمس و زکات به صورت صحیح پرداخت شود فقیری در جامعه اسلامی باقی نمی‌ماند و بسیاری از نیازهای مالی جامعه اسلامی برطرف ...
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۶
استاد حوزه و دانشگاه:
غفلت عامل انحراف و شکاف در جامعه اسلامی است
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مهمترین وظیفه حکومت اسلامی برقراری اسلام و هدایت مردم است، گفت: غفلت مهم‌ترین عامل در انحراف و شکاف جامعه اسلامی پس از رحلت رسول خدا(ص) بود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۳:۳۲
پیام آیت‌الله سبحانی به مسابقات دارالقرآن امام علی
دهمین دوره مسابقات سراسری دارالقران امام علی(ع) با قرائت پیام آیت‌الله جعفر سبحانی به پایان رسید.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۳:۲۹
اختتامیه دهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی برگزار شد
مراسم اختتامیه دهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۳:۲۲
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم:
مسابقات قرآنی دارالقرآن امام علی به صورت مردمی اجرا می‌شود
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: مسابقات قرآنی دارلقرآن امام علی(ع) به صورت مردمی اجرا می‌شود که امیدواریم چنین مشارکت‌های قرآنی روزافزون شود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۱:۲۴
آیت‌الله رسولی محلاتی:
تروریست‌ها کوچکترین شناختی از قرآن ندارند
آیت‌الله رسولی محلاتی گفت: عاملان فجایع تروریستی مسلمان نبوده و کوچکترین شناخت نسبت به قرآن ندارند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۲۱:۰۸
استاد حوزه علمیه:
پرداخت وجوهات شرعی مهمترین راهکار برای فقرزدایی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پرداخت وجوهات شرعی مهم‌ترین راهکار برای فقرزدایی در جامعه اسلامی است، گفت: اگر برخی از ثروتمندان وظایف شرعی خود را درست انجام دهند دیگر فقیری در جامعه اسلامی باقی نخواهد...
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۵:۲۹
امام جمعه شهرری:
برخی با طرح آشتی ملی نشان دادند که مردم را نمی شناسند
امام جمعه شهرری گفت: کسانی که دم از طرح آشتی ملی می‌زنند کمترین شناختی از مردم ندارند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۹
خطیب حوزوی:
رفتار نبوي، سيره علوي و روش فاطمي لازمه‌ سعادت است
خطیب حوزوی رفتار نبوي، سيره علوي و روش فاطمي را لازمه‌ رسيدن به پاسخ هاي ذهن دانست و گفت: اگر كسي نمي‌انديشد مقصر خدا نيست، براي فهم دقيق و تفكيك معناي واقعي شعور از فرهنگ، قرآن پاسخ‌هاي فراواني براي ...
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۱
استاد حوزه علمیه:
دینداری در دوران غیبت از مهم‌ترین آزمایش های الهی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دینداری در دوران غیبت از آزمایش‌های الهی است، گفت: ظهور محقق نمی‌شود مگر زمانی که انسانهای صالح و غیر صالح از یکدیگر شناخته شوند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۹
استاد حوزه علمیه:
آزادی حقیقی در گرو بندگی الهی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه آزادی حقیقی با عبادت و بندگی معبود حاصل می‌شود، گفت: کسانی که از عبادت الهی سر باز می‌زنند در اصل انسانهایی اسیر و ضعیف هستند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۲۱:۳۱
عصر امروز:
مراسم چهلمین روز رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد
مراسم چهلمین روز رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت امروز عصر در حرم مطهر امام راحل برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۹:۴۲
استاد دانشگاه:
تواضع و فروتنی نشانه کمال انسان است
استاد دانشگاه گفت: کسب کمالات با تواضع میسر می‌شود و از نشانه‌های تواضع آن است که انسان دیگران را از خود برتر ببیند.