Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - سانسور سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی در شبکه های اجتماعی
جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ Friday, April 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۱:۰۳
شناسه خبر: ۴۴۷۸۴۳
 
آیت الله نیازی مطرح کرد؛
سانسور سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی در شبکه های اجتماعی
عضو خبرگان رهبری رسالت حوزه علمیه درباره شبکه اجتماعی را مهم دانست و گفت: در برخی از شبکه‌های اجتماعی سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی به گونه‌ای بیان می‌شود که گویی این شهیدان مخالف جمهوری اسلامی بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا،آیت الله هاشم نیازی نماینده، مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری  عصر روز یکشنبه 14 شهریور ماه در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله قدوسی که در باشگاه اندیشه تهران برگزار شد، این یادواره ها و بزرگداشت ها را یکی از سنت های بسیار خوب دانست و گفت: این یادواره ها سبب می شود که از این شهید بزرگوار آیت الله قدوسی نکاتی هم یاد بگیریم.

آیت الله نیازی با اشاره به آشنایی خود با شهید قدوسی، گفت: در سال های 1344 و 1345 به واسطه مرحوم آیت الله طاهری خرم آبادی با شهید آیت الله قدوسی آشنا شدم و من آن زمان رسائل درس می دادم ولی بایستی در مدرسه ایشان صرف بگویم و غرور جوانی آن زمان ما را در تردید گذاشته بود، ولی ایشان ما را توجیه نمود که این یک جریان و رسالتی عظیم است و من هم  با روحیه جذبی که از وی دیدم مجذوب شهید قدوسی شدم.

وی ادامه داد: شهید قدوسی با توجه به راه اندازی مدرسه حقانی به من گفت که ما در اینجا پایه گذار رسالت تاریخی در حوزه هستیم و واقعا چنین بود، آنچه امروز در حوزه مشاهده می کنیم نه تنها در کشور، بلکه در سطح بین الملل ثمره آن تأسیس و پایه گذاری بود که بوسیله شهید قدوسی و شهید بهشتی برقرار شد.

هزینه مالی اداره مدرسه حقانی از سوی آیت الله میلانی

آیت الله نیازی افزود: به نظر می رسد یک اخلاص خاصی در این تصمیم گیری وجود داشته و در کنار آن هم پشتوانه حمایت مالی یک مرجع بزرگ آیت الله میلانی بوده است که ایشان آن زمان هزینه مالی مدرسه حقانی را بر عهده گرفته بودند و شرط هم نموده بودند که تا زنده اند کسی متوجه نشود.

استاد حوزه علمیه حقانی اظهار داشت: این مسأله اخلاص آنقدر توسعه یافته که از مرز کشور هم گذشته است و امروز شاهد توسعه حوزه های علمیه در داخل کشور و در خارج هم شاهد آن هستیم که گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان مطرح شده است.

آیت الله نیازی درخشش حوزه علمیه قم را به برکت اخلاص مؤسس آن دانست و گفت: امروز اگر حوزه علمیه به عنوان یک حوزه ای که در جهان تشیع حرف اول را می زند، مطرح است، نتیجه اخلاص، توجه و توسلی است که مرحوم مؤسس حوزه حضرت آیت الله حائری داشتند، ایشان ضمن اخلاصی که داشتند درس را شروع نمی کردند مگر اینکه قبل از درس کسی ذکر توسل و روضه ای بخواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برکات اخلاص، گفت: اخلاص بر حسب روایات آن قدر برکات دارد که می تواند منشأ برکات عظیمی در سطح کشور و حتی بین الملل باشد.

وی ادامه داد: وقتی انسان آن قدر اخلاصش بالا برود که جلوی چشمش باز شود و باطن را ببنید به یقین رسیده است، مرحوم امام خمینی(ره) فرموده بودند من به این روایت که می فرماید: «من أخلص الله أربعين صباحاً فجّر الله ينابيع الحكمة من قلبه علي لسانه » عمل کردم اما نه چهل روز بلکه سی روز، آن گاه به مرتبه ای رسیدم که می توانستم بگویم پشت دیوار چه خبر است.

آیت الله نیازی اخلاص را یکی از ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی از ویژگی های شهید قدوسی همین اخلاص او بود، وی با اینکه فردی متمکن بود و اصلا نیاز مالی نداشت، از بانیان برق فیضیه هم بود و وقت خود را وقف حوزه علمیه کرد.

استاد حوزه علمیه حقانی رسالت بزرگ حوزه علمیه را تصمیم گیری برای شبکه های اجتماعی و ارتباطی دانست و اظهار داشت: امروز دین ما، هویت ما و ملیت ما تحت تأثیر شبکه های مجازی قرار گرفته است و یکی از رسالت بزرگ حوزه علمیه تصمیم گیری برای این شبکه های ارتباطی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در این باره فرمودند که اگر فکری برای فضای مجازی نکنیم باید بدانیم زمانی خواهد آمد که صاحب بچه های داخل منزلمان هم نخواهیم بود.

نیازی افزود: میلیاردها دلار هزینه نموده اند و ایران تنها کشوری است که فضای مجازی آن کنترل هم ندارد و اکنون شاهد آن هستیم در این فضای مجازی چنان کلمات شهید مطهری و شهید بهشتی را سانسور کرده اند که جوری باشد که فکر کنند این دو شهید بزرگوار ضد جمهوری اسلامی حرف می زند.

وی اظهار داشت: باید یک شبکه ملی و کشوری بوجود بیاید که مردم ما نسبت به این مسأله یک مصونیت پیدا کنند.

مقابله با هوای نفس از سوی شهید آیت الله قدوسی

آیت الله نیازی به بیان سخنی از شهید قدوسی پیرامون کنترل هواس نفس، گفت: ایشان می فرمود وقتی ما طلبه بودیم هر چند ماه یکبار نامه ای برای ما می آمد و هیجان نفس سبب می شد تا طلبه ها زود نامه را باز کنند اما من برای مخالفت با هوای نفسم مدتها نامه را باز نمی کردم تا زمانی که هوای نفسم از بین می رفت آن وقت نامه را باز می کردم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به هوش و حافظه قوی شهید قدوسی اشاره و بیان داشت: شهید قدوسی در مسأله مدیریتی هم آن قدر هوش و حافظه قوی داشت که گاهی مدیران نکته ای از سخنان ایشان را فراموش می کردند از ایشان می پرسیدند و وی کاملا یادشان بود و آن را می گفت.

آیت الله نیازی نظم را از دیگر ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی دیگر از ویژگی های مهم شهید قدوسی در مسأله مدیریتی نظم ایشان بود.

استاد حوزه علمیه حقانی با اشاره به نحوه اداره مدرسه حقانی از سوی شهید قدوسی، بیان داشت: بانی مدرسه حقانی حاج آقای به نام حقانی بود که اظهار تمایل کرده بود منسوبین به ایشان در اداره مدرسه دخالت کنند اما شهید قدوسی گفته بودند کسی که مدیر مدرسه شده باید حرف اول و آخر را او بزند و یک مدیر موفق چنین مدیری است.

وی ادامه داد: وقتی در مدیریت یک مدرسه حرف اول و آخر را یک نفر باید بزند در مدیریت یک کشور هم حرف اول و آخر را باید یک نفر بزند.

آیت الله نیازی افزود: اگر در مدیریت اعتراض ها و انتقادهایی بود نباید تلویزیونی و رسانه ای گفته شود، شهید قدوسی معتقد بود اگر کسی به تو انتقاد و موعظه علنی می کند این فرد از روی خیرخواهی موعظه نکرده بلکه دنبال عیب جویی است.

وی اظهار داشت: هر کس نظری دارد باید به آن فردی که حرف اول و آخر را او می زند به صورت خصوصی بگوید، باید مشورت داد اما نه مشورت علنی که به صورت عیب جویی باشد که مورد تشویش اذهان عمومی قرار گیرد.

در جلسه چین مصوب شد وهابیت جز هیچ فرقه ای از اسلام نیست

آیت الله نیازی در پایان سخنانش گفت: امروز شاهد نشانه های وحدت کلمه هستیم، اگرچه امسال دولت سعودی ما را به حج راه نداد اما چوب خدا صدا ندارد، همین روزهای اخیر در جلسه ای که در چین برگزار شد براساس مصوبه‌ای که در آن جلسه تصویب شد وهابیت جزو هیچ‌ یک از فرقه‌های جهان اسلام نیست و سعودی ها از این موضوع خیلی عصبانی هستند به ویژه از کشورهایی که این مصوبه را تصویب کردند چون این ها کشورهایی هستند که عربستان به آنها پول می داد و آنها را تامین می کرد./9598/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۱:۱۹
حجت الاسلام فرحزاد:
شفاعت امام حسین در قیامت بیش از سایرین است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام حسین(ع) بیش از دیگران اهالی محشر را شفاعت می‌کنند، گفت: عشق به امام حسین(ع) نسخه‌ای برای نجات و عاقبت بخیری انسان است.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۱:۰۱
حجت الاسلام قرنی:
ولایتمداری، شرط پذیرش اعمال است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ولایتمداری شرط پذیرش اعمال است، گفت: انسان باید در مکتب ولایت زانو بزند تا به خدا برسد در غیر این صورت کدخدا را به جای خدا اشتباه می‌گیرد.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۰:۵۶
سردار رحيم صفوي:
قرآن الگوي مقاومت و بيداري اسلامي است
سردار رحيم صفوي گفت: خداوند متعال قرآن و اهل بيت را براي نجات دنيا و آخرت بشريت قرار داده است، اميدوارم ما مسلمانان بتوانيم معرفت پيدا كرده و به قرآن عمل كنيم، يكي از دستورات قرآن وحدت امت اسلامي است.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۰:۵۳
آیت الله خاتمی:
سوريه خط مقدم مقاومت در مقابل رژيم صهيونيستي است
آیت الله خاتمی گفت: سوريه خط مقدم مقاومت در مقابل رژيم صهيونيستي است و جمهوري اسلامي ايران در اين خط مقدم ايستاده است.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۰:۴۹
رییس سازمان صدا و سیما:
قرآن کریم بالاترین رسانه برای مقابله با هجوم فرهنگی دشمن است
رییس سازمان صدا و سیما با اشاره به هجوم فرهنگی دشمن بوسیله رسانه و تکنولژی گفت: قرآن کریم بالاترین رسانه برای مقابله با هجوم فرهنگی دشمن است.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۰:۴۶
پیام آیت‌الله جوادی آملی به مسابقات بین‌المللی قرآن:
قرآن کریم مصون از جعل است/ مکتب قرآن همواره پیروز و ظفرمند است
حضرت آیت‌الله جوادی آملی در پیامی به مسابقات بین‌المللی قرآن، کتاب الهی را مون از جعل دانست و گفت: به گفته اهل‌بیت(ع) تطبیق احادیث با قرآن بهترین راه برای جلوگیری انتشار احادیث جعلی است.
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۰:۴۲
ولایتی در افتتاحیه مسابقات بین‌المللی قرآن:
حمایت‌های ایران مانع تصرف بغداد و دمشق توسط داعش شد/ یمن باتلاق عربستان سعودی می‌شود
مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب تجزیه و بر هم زدن اتحاد کشورهای اسلامی را هدف اصلی دشمنان دانست و گفت: تهران محور جبهه مقاومت اسلامی است و اگر حمایت‌های ایران نبود امروز بغداد و دمشق به تصرف داعش در‌...
۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۰:۳۹
رییس سازمان اوقاف در افتتاحیه مسابقات بین‌الملی قرآن:
وحدت مسلمانان هدف اصلی مسابقات قرآن است
رییس سازمان اوقاف با اشاره به حضور ۳۷۰ میهمان از ۸۴ کشور در مسابقات بین‌المللی قرآن، گفت: همه ما زیر پرچم قرآن قرار داریم و به گفته امام خمینی(ره) هدف همه ما قرآن است.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۶:۱۱
حجت اسلام حائری زاده تشریح کرد؛
عوامل بی برکتی زندگی از دیدگاه قرآن و روایات
استاد حوزه علمیه با اشاره به عوامل بی برکتی زندگی از دیدگاه قرآن و روایات، گفت: انسان‌هایی که نماز را سبک می‌شمارند عمر و مالشان بی برکت می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۴:۳۵
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
امام حسین سند حقانیت قرآن کریم و راز ماندگاری اسلام است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انتصاب جانشین پیامبراکرم(ص) از سوی خداوند متعال راز ماندگاری دین مبین اسلام است، گفت: امام حسین(ع) سند حقانیت قرآن کریم است که تا قیامت اسلام را صیانت کرد.
۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۱۱:۱۱
اسماعیلی:
​ دشمن سیاست نفوذ را با هدف نابودی اسلام دنبال می‌کند
​نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن سیاست نفوذ را با هدف نابودی اسلام دنبال می‌کند، گفت: دشمنان از طریق برخی مسلمانان ساده لوح به جوامع اسلامی ضربه می‌زنند.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۲۲:۴۹
حجت الاسلام والمسلمین رشاد:
تعامل توام با مهربانی و مودت از خصایص یک روحانی با تقوا است
رییس شورای حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه تعامل توام با مهربانی و مودت از خصایص یک روحانی با تقوا است، گفت: طلبه ای که دچار خودبرتر بینی، غرور و کبر، تندخویی و بداخلاقی باشد لیاقت پوشیدن جامه رو...
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۲۲:۴۲
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
عبادت با خدمت به خلق کامل می‌شود
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه عبادت با خدمت به خلق کامل می‌شود، گفت: خداوند در بسیاری از آیات عبادت را به همراه خدمت به خلق الله بیان می‌کند بنابراین دین همان عبادت و خدمت به مردم است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۱:۱۳
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
کلام ائمه اطهار برای نجات بشر از گمراهی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شنیدن سخنان حق یکی از حقایق الهیه است، گفت: کلام ائمه اطهار(ع) همه در راستای نجات بشر از ضلالت و گمراهی است.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۰:۳۷
رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:
انقلاب ایران پرتویی از قیام عاشورا است
رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه انقلاب ایران پرتویی از قیام عاشورا است، گفت: قیام امام حسین(ع) در راستای نجات اسلام و مسلمانان از انحراف و گمراهی صورت گرفت.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۲۲:۴۴
۳ مردادماه؛
چهارمین اجلاسیه مجمع بین المللی شاعران برگزار می‌شود
رییس جمعیت شاعران آزاد ایران گفت: چهارمین اجلاسیه مجمع بین المللی شاعران از سوم مرداد همزمان با میلاد امام رضا(ع) طی دو روز برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۲۲:۲۹
آیت الله صدیقی:
برکناری مسؤول رشوه خوار مصداق بارز تقوا است
امام جمعه موقت تهران گفت: خلع سلاح ظالم یا برکناری یک مسؤول رشوه خوار که تنها به وسیله روابط برای دیگران کار می‌کند، نه تنها اشکال ندارد بلکه مصداق بارز تقوا است.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۷:۲۷
به همت مدرسه علمیه آیت الله ایروانی؛
نشست علمی «از طب سنتی تا طب اسلامی» برگزار شد
نشست علمی «از طب سنتی تا طب اسلامی» با حضور مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در مدرسه علمیه ایت الله ایروانی برگزار شد.
۱۳۹۷/۱/۲۸ - ۱۱:۲۸
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه:
ترسیم سیمای قیامت از معجزات قرآن کریم است
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه ترسیم سیمای قیامت از معجزات قرآن کریم است، گفت: خداوند در قرآن کریم با تصویرگری قیامت حجت را بر انسان‌ها تمام کرده از این رو آیات قیامت از معجزات قرآن...
۱۳۹۷/۱/۲۷ - ۲۰:۰۰
آیت‌الله ری شهری مطرح کرد؛
کمال و تقویت عقل، راهکاری برای مقابله با حسد
نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کمال و تقویت عقل راهکاری برای مقابله با حسد است، گفت: راهکار دیگر برای پیشگیری از حسد دعا و توسل است.