چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ Wednesday, March 29, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۱:۰۳
شناسه خبر: ۴۴۷۸۴۳
 
آیت الله نیازی مطرح کرد؛
سانسور سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی در شبکه های اجتماعی
عضو خبرگان رهبری رسالت حوزه علمیه درباره شبکه اجتماعی را مهم دانست و گفت: در برخی از شبکه‌های اجتماعی سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی به گونه‌ای بیان می‌شود که گویی این شهیدان مخالف جمهوری اسلامی بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا،آیت الله هاشم نیازی نماینده، مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری  عصر روز یکشنبه 14 شهریور ماه در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله قدوسی که در باشگاه اندیشه تهران برگزار شد، این یادواره ها و بزرگداشت ها را یکی از سنت های بسیار خوب دانست و گفت: این یادواره ها سبب می شود که از این شهید بزرگوار آیت الله قدوسی نکاتی هم یاد بگیریم.

آیت الله نیازی با اشاره به آشنایی خود با شهید قدوسی، گفت: در سال های 1344 و 1345 به واسطه مرحوم آیت الله طاهری خرم آبادی با شهید آیت الله قدوسی آشنا شدم و من آن زمان رسائل درس می دادم ولی بایستی در مدرسه ایشان صرف بگویم و غرور جوانی آن زمان ما را در تردید گذاشته بود، ولی ایشان ما را توجیه نمود که این یک جریان و رسالتی عظیم است و من هم  با روحیه جذبی که از وی دیدم مجذوب شهید قدوسی شدم.

وی ادامه داد: شهید قدوسی با توجه به راه اندازی مدرسه حقانی به من گفت که ما در اینجا پایه گذار رسالت تاریخی در حوزه هستیم و واقعا چنین بود، آنچه امروز در حوزه مشاهده می کنیم نه تنها در کشور، بلکه در سطح بین الملل ثمره آن تأسیس و پایه گذاری بود که بوسیله شهید قدوسی و شهید بهشتی برقرار شد.

هزینه مالی اداره مدرسه حقانی از سوی آیت الله میلانی

آیت الله نیازی افزود: به نظر می رسد یک اخلاص خاصی در این تصمیم گیری وجود داشته و در کنار آن هم پشتوانه حمایت مالی یک مرجع بزرگ آیت الله میلانی بوده است که ایشان آن زمان هزینه مالی مدرسه حقانی را بر عهده گرفته بودند و شرط هم نموده بودند که تا زنده اند کسی متوجه نشود.

استاد حوزه علمیه حقانی اظهار داشت: این مسأله اخلاص آنقدر توسعه یافته که از مرز کشور هم گذشته است و امروز شاهد توسعه حوزه های علمیه در داخل کشور و در خارج هم شاهد آن هستیم که گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان مطرح شده است.

آیت الله نیازی درخشش حوزه علمیه قم را به برکت اخلاص مؤسس آن دانست و گفت: امروز اگر حوزه علمیه به عنوان یک حوزه ای که در جهان تشیع حرف اول را می زند، مطرح است، نتیجه اخلاص، توجه و توسلی است که مرحوم مؤسس حوزه حضرت آیت الله حائری داشتند، ایشان ضمن اخلاصی که داشتند درس را شروع نمی کردند مگر اینکه قبل از درس کسی ذکر توسل و روضه ای بخواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برکات اخلاص، گفت: اخلاص بر حسب روایات آن قدر برکات دارد که می تواند منشأ برکات عظیمی در سطح کشور و حتی بین الملل باشد.

وی ادامه داد: وقتی انسان آن قدر اخلاصش بالا برود که جلوی چشمش باز شود و باطن را ببنید به یقین رسیده است، مرحوم امام خمینی(ره) فرموده بودند من به این روایت که می فرماید: «من أخلص الله أربعين صباحاً فجّر الله ينابيع الحكمة من قلبه علي لسانه » عمل کردم اما نه چهل روز بلکه سی روز، آن گاه به مرتبه ای رسیدم که می توانستم بگویم پشت دیوار چه خبر است.

آیت الله نیازی اخلاص را یکی از ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی از ویژگی های شهید قدوسی همین اخلاص او بود، وی با اینکه فردی متمکن بود و اصلا نیاز مالی نداشت، از بانیان برق فیضیه هم بود و وقت خود را وقف حوزه علمیه کرد.

استاد حوزه علمیه حقانی رسالت بزرگ حوزه علمیه را تصمیم گیری برای شبکه های اجتماعی و ارتباطی دانست و اظهار داشت: امروز دین ما، هویت ما و ملیت ما تحت تأثیر شبکه های مجازی قرار گرفته است و یکی از رسالت بزرگ حوزه علمیه تصمیم گیری برای این شبکه های ارتباطی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در این باره فرمودند که اگر فکری برای فضای مجازی نکنیم باید بدانیم زمانی خواهد آمد که صاحب بچه های داخل منزلمان هم نخواهیم بود.

نیازی افزود: میلیاردها دلار هزینه نموده اند و ایران تنها کشوری است که فضای مجازی آن کنترل هم ندارد و اکنون شاهد آن هستیم در این فضای مجازی چنان کلمات شهید مطهری و شهید بهشتی را سانسور کرده اند که جوری باشد که فکر کنند این دو شهید بزرگوار ضد جمهوری اسلامی حرف می زند.

وی اظهار داشت: باید یک شبکه ملی و کشوری بوجود بیاید که مردم ما نسبت به این مسأله یک مصونیت پیدا کنند.

مقابله با هوای نفس از سوی شهید آیت الله قدوسی

آیت الله نیازی به بیان سخنی از شهید قدوسی پیرامون کنترل هواس نفس، گفت: ایشان می فرمود وقتی ما طلبه بودیم هر چند ماه یکبار نامه ای برای ما می آمد و هیجان نفس سبب می شد تا طلبه ها زود نامه را باز کنند اما من برای مخالفت با هوای نفسم مدتها نامه را باز نمی کردم تا زمانی که هوای نفسم از بین می رفت آن وقت نامه را باز می کردم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به هوش و حافظه قوی شهید قدوسی اشاره و بیان داشت: شهید قدوسی در مسأله مدیریتی هم آن قدر هوش و حافظه قوی داشت که گاهی مدیران نکته ای از سخنان ایشان را فراموش می کردند از ایشان می پرسیدند و وی کاملا یادشان بود و آن را می گفت.

آیت الله نیازی نظم را از دیگر ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی دیگر از ویژگی های مهم شهید قدوسی در مسأله مدیریتی نظم ایشان بود.

استاد حوزه علمیه حقانی با اشاره به نحوه اداره مدرسه حقانی از سوی شهید قدوسی، بیان داشت: بانی مدرسه حقانی حاج آقای به نام حقانی بود که اظهار تمایل کرده بود منسوبین به ایشان در اداره مدرسه دخالت کنند اما شهید قدوسی گفته بودند کسی که مدیر مدرسه شده باید حرف اول و آخر را او بزند و یک مدیر موفق چنین مدیری است.

وی ادامه داد: وقتی در مدیریت یک مدرسه حرف اول و آخر را یک نفر باید بزند در مدیریت یک کشور هم حرف اول و آخر را باید یک نفر بزند.

آیت الله نیازی افزود: اگر در مدیریت اعتراض ها و انتقادهایی بود نباید تلویزیونی و رسانه ای گفته شود، شهید قدوسی معتقد بود اگر کسی به تو انتقاد و موعظه علنی می کند این فرد از روی خیرخواهی موعظه نکرده بلکه دنبال عیب جویی است.

وی اظهار داشت: هر کس نظری دارد باید به آن فردی که حرف اول و آخر را او می زند به صورت خصوصی بگوید، باید مشورت داد اما نه مشورت علنی که به صورت عیب جویی باشد که مورد تشویش اذهان عمومی قرار گیرد.

در جلسه چین مصوب شد وهابیت جز هیچ فرقه ای از اسلام نیست

آیت الله نیازی در پایان سخنانش گفت: امروز شاهد نشانه های وحدت کلمه هستیم، اگرچه امسال دولت سعودی ما را به حج راه نداد اما چوب خدا صدا ندارد، همین روزهای اخیر در جلسه ای که در چین برگزار شد براساس مصوبه‌ای که در آن جلسه تصویب شد وهابیت جزو هیچ‌ یک از فرقه‌های جهان اسلام نیست و سعودی ها از این موضوع خیلی عصبانی هستند به ویژه از کشورهایی که این مصوبه را تصویب کردند چون این ها کشورهایی هستند که عربستان به آنها پول می داد و آنها را تامین می کرد./9598/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۱/۸ - ۱۳:۰۸
آیت‌الله قرهی با تأکید بر پرهیز از شعارگرایی:
دولتمردان اقتصاد مقاومتی را در عمل محقق کنند
آیت‌الله قرهی گفت: اقتصاد مقاومتی از سوی دولتمردان فقط با برگزاری همایش، جلسه و سخنرانی عملیاتی نمی‌شود بلکه باید در عمل و در معیشت مردم خود را نشان دهد.
۱۳۹۶/۱/۷ - ۲۲:۰۴
در پاكدشت؛
مراسم بزرگداشت نخستين شهيد مدافع حرم سال 96 برگزار شد
مراسم بزرگداشت نخستين شهيد مدافع حرم سال 96 در پاكدشت با حضور پرشور عاشقان اهل بيت و خانواده معظم شهدا برگزار شد.
۱۳۹۶/۱/۷ - ۱۴:۱۶
نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:
دولت کمترین توجه را به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی داشته است
حجت الاسلام سالک گفت: رهبر انقلاب سیاست‌های بیست‌وچهارگانه اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند اما دولت کمترین توجه را به این سیاست‌ها داشته است.
۱۳۹۶/۱/۶ - ۱۴:۰۸
در نبرد با تکفیری ها؛
نخستین شهید مدافع حرم سال 96 در سوریه به شهادت رسید
شهید خواجه صالحانی از پاکدشت به عنوان نخستین شهید مدافع حرم در سال 1396 در درگیری با نیروهای تکفیری در سوریه به شهادت رسید.
۱۳۹۶/۱/۶ - ۱۳:۴۷
وزیر کشور خبر داد؛
۲۲ امشب، آخرین مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراها
وزیر کشور گفت: آخرین مهلت ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها تا ساعت ۲۲ امشب است.
۱۳۹۶/۱/۴ - ۱۵:۵۰
امام جمعه موقت شهرری:
وعده‌های کذب در انتخابات دستاوردهای انقلاب اسلامی را زیر سوال می‌برد
امام جمعه موقت شهرری با بیان اینکه مردم نباید فریب شعارهای انتخاباتی و گول سیاه نمایی برخی افراد را در انتخابات پیش رو بخورند، گفت: برخی از کاندیداها با شعارها و وعده‌های کذب دستاوردهای انقلاب اسلامی ...
۱۳۹۶/۱/۲ - ۲۲:۳۴
با هدف پاسخگویی به سؤالات دینی مسافران نوروزی صورت گرفت؛
برپایی خیمه معرفت در ورودی شهر تهران
رییس اداره اوقاف و امور خیریه جنوب غرب تهران از برپایی خیمه معرفت در ورودی شهر تهران در بزرگراه قم – تهران خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۰۱:۳۶
سرپرست سازمان حج و زیارت مطرح کرد؛
صدور روادید الکترونیکی برای حجاج ایرانی
سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: صدور روادید برای حجاج ایرانی به صورت الکترونیکی خواهد بود.
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ - ۲۱:۲۱
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر خبر داد؛
مشرف شدن 86 هزار حاجی به حج تمتع در سال آتی
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر گفت: در حج تمتع سال آتی 86 هزار حاجی به حج مشرف می‌شوند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۵
امام جمعه شهرری:
نامگذاری سال از سوی رهبر انقلاب کلامی بررسی شده و بسیار مهم است
امام جمعه شهرری گفت: نامگذاری سال یک شعار نیست بلکه کلامی بررسی شده و بسیار مهم است.
۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۱:۱۱
به مناسبت بیست و دومین سالگرد رحلت یادگار امام؛
مراسم سالگرد سید احمد خمینی در حرم مطهر امام راحل برگزار شد
مراسم بیست و دومین سالگرد رحلت یادگار امام حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۱۶:۱۷
مدیر مدرسه علمیه ثقلین:
تحول در حوزه اسباب پویایی آن را فراهم می کند
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی گفت: اگر تحول نباشد پویایی حوزه از بین می رود و اگر تحول و نیل به اهداف عالی وجود نداشته باشد سبب رکود و بازگشت به قهقرا خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۱۵:۵۷
مدیر مدرسه علمیه ریحانة النبی:
جایگاه اصلی زن کانون خانواده است
فرشادجو گفت: از نظر غرب، آزادی به این است که زن هر کار دلش خواست انجام دهد؛ در صورتی که آزادی در تعریف دین ما حدود دارد و هر کس طبق قانون بندگی باید عمل کند. آزادی های غربی در حقیقت مانع پیشرفت واقعی ...
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۱۳:۱۸
امام جمعه شهرری:
نماز جمعه، قرارگاه بصیرت و تقوا است
امام جمعه شهرری با بیان اینکه نماز جمعه قرارگاه بصیرت و تقوا است، گفت: نماز جمعه قرارگاه اخلاق است و مهربانی و رافت باید در نماز جمعه حاکم باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ - ۰۸:۱۱
آیت‌الله جاودان:
صله رحمی ارزشمند است که خطر آلوده‌ شدن به گناه انسان را تهدید نکند
آیت‌الله جاودان با بیان اینکه روزی که انسان گناه نکند، عید است، گفت: صله رحمی ارزشمند است که خطر آلوده‌ شدن به گناه انسان را تهدید نکند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۲۳:۳۰
مدیر عامل اتحادیه کشوری تشکل‌های قرآن و عترت:
امسال مؤسسات قرآنی شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشتند
مدیر عامل اتحادیه کشوری تشکل‌های قرآن و عترت، گفت: امسال مؤسسات قرآنی شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشتند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۲۳:۲۰
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد؛
تحقق 25 میلیارد از بودجه 200 میلیاردی فعالیت های قرآنی تا پایان سال
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: از بودجه 200 میلیاردی فعالیت‌های قرآنی در سال 95 ، 25 میلیارد آن تا پایان سال محقق می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۲۱:۳۸
رئیس ستاد انتخابات کشور در نشست خبری:
۳۳ داوطلب انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس رد صلاحیت شدند/ انصراف ۱۸ نفر
رئیس ستاد انتخابات کشور از رد صلاحیت ۳۳ داوطلب انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس دهم خبر داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۰۸:۳۲
مدیر بقعه شیخ صدوق مطرح کرد؛
پیشتازی طلاب در ارسال مقالات به نخستین کنگره ملی شیخ صدوق
مدیر بقعه شیخ صدوق(ره) گفت: طلاب برای شرکت در نخستین کنگره ملی شیخ صدوق(ره) پیشتاز بودند و مقالات خوبی را به دبیرخانه کنگره ارسال کردند که بسیار فاخر و ارزشمند بود.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۲۳:۵۲
آیت‎الله ری شهری:
مرگ براساس آیات الهی، یقین است
آیت‎الله ری شهری با بیان اینکه براساس آیات الهی مرگ یقین است، گفت: انسان باید خود را برای مرگ و سکرات آن آماده کند.