جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ Friday, July 21, 2017 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۰۱:۰۳
شناسه خبر: ۴۴۷۸۴۳
 
آیت الله نیازی مطرح کرد؛
سانسور سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی در شبکه های اجتماعی
عضو خبرگان رهبری رسالت حوزه علمیه درباره شبکه اجتماعی را مهم دانست و گفت: در برخی از شبکه‌های اجتماعی سخنان شهید مطهری و شهید بهشتی به گونه‌ای بیان می‌شود که گویی این شهیدان مخالف جمهوری اسلامی بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا،آیت الله هاشم نیازی نماینده، مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری  عصر روز یکشنبه 14 شهریور ماه در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله قدوسی که در باشگاه اندیشه تهران برگزار شد، این یادواره ها و بزرگداشت ها را یکی از سنت های بسیار خوب دانست و گفت: این یادواره ها سبب می شود که از این شهید بزرگوار آیت الله قدوسی نکاتی هم یاد بگیریم.

آیت الله نیازی با اشاره به آشنایی خود با شهید قدوسی، گفت: در سال های 1344 و 1345 به واسطه مرحوم آیت الله طاهری خرم آبادی با شهید آیت الله قدوسی آشنا شدم و من آن زمان رسائل درس می دادم ولی بایستی در مدرسه ایشان صرف بگویم و غرور جوانی آن زمان ما را در تردید گذاشته بود، ولی ایشان ما را توجیه نمود که این یک جریان و رسالتی عظیم است و من هم  با روحیه جذبی که از وی دیدم مجذوب شهید قدوسی شدم.

وی ادامه داد: شهید قدوسی با توجه به راه اندازی مدرسه حقانی به من گفت که ما در اینجا پایه گذار رسالت تاریخی در حوزه هستیم و واقعا چنین بود، آنچه امروز در حوزه مشاهده می کنیم نه تنها در کشور، بلکه در سطح بین الملل ثمره آن تأسیس و پایه گذاری بود که بوسیله شهید قدوسی و شهید بهشتی برقرار شد.

هزینه مالی اداره مدرسه حقانی از سوی آیت الله میلانی

آیت الله نیازی افزود: به نظر می رسد یک اخلاص خاصی در این تصمیم گیری وجود داشته و در کنار آن هم پشتوانه حمایت مالی یک مرجع بزرگ آیت الله میلانی بوده است که ایشان آن زمان هزینه مالی مدرسه حقانی را بر عهده گرفته بودند و شرط هم نموده بودند که تا زنده اند کسی متوجه نشود.

استاد حوزه علمیه حقانی اظهار داشت: این مسأله اخلاص آنقدر توسعه یافته که از مرز کشور هم گذشته است و امروز شاهد توسعه حوزه های علمیه در داخل کشور و در خارج هم شاهد آن هستیم که گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان یک گفتمان مطرح شده است.

آیت الله نیازی درخشش حوزه علمیه قم را به برکت اخلاص مؤسس آن دانست و گفت: امروز اگر حوزه علمیه به عنوان یک حوزه ای که در جهان تشیع حرف اول را می زند، مطرح است، نتیجه اخلاص، توجه و توسلی است که مرحوم مؤسس حوزه حضرت آیت الله حائری داشتند، ایشان ضمن اخلاصی که داشتند درس را شروع نمی کردند مگر اینکه قبل از درس کسی ذکر توسل و روضه ای بخواند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برکات اخلاص، گفت: اخلاص بر حسب روایات آن قدر برکات دارد که می تواند منشأ برکات عظیمی در سطح کشور و حتی بین الملل باشد.

وی ادامه داد: وقتی انسان آن قدر اخلاصش بالا برود که جلوی چشمش باز شود و باطن را ببنید به یقین رسیده است، مرحوم امام خمینی(ره) فرموده بودند من به این روایت که می فرماید: «من أخلص الله أربعين صباحاً فجّر الله ينابيع الحكمة من قلبه علي لسانه » عمل کردم اما نه چهل روز بلکه سی روز، آن گاه به مرتبه ای رسیدم که می توانستم بگویم پشت دیوار چه خبر است.

آیت الله نیازی اخلاص را یکی از ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی از ویژگی های شهید قدوسی همین اخلاص او بود، وی با اینکه فردی متمکن بود و اصلا نیاز مالی نداشت، از بانیان برق فیضیه هم بود و وقت خود را وقف حوزه علمیه کرد.

استاد حوزه علمیه حقانی رسالت بزرگ حوزه علمیه را تصمیم گیری برای شبکه های اجتماعی و ارتباطی دانست و اظهار داشت: امروز دین ما، هویت ما و ملیت ما تحت تأثیر شبکه های مجازی قرار گرفته است و یکی از رسالت بزرگ حوزه علمیه تصمیم گیری برای این شبکه های ارتباطی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در این باره فرمودند که اگر فکری برای فضای مجازی نکنیم باید بدانیم زمانی خواهد آمد که صاحب بچه های داخل منزلمان هم نخواهیم بود.

نیازی افزود: میلیاردها دلار هزینه نموده اند و ایران تنها کشوری است که فضای مجازی آن کنترل هم ندارد و اکنون شاهد آن هستیم در این فضای مجازی چنان کلمات شهید مطهری و شهید بهشتی را سانسور کرده اند که جوری باشد که فکر کنند این دو شهید بزرگوار ضد جمهوری اسلامی حرف می زند.

وی اظهار داشت: باید یک شبکه ملی و کشوری بوجود بیاید که مردم ما نسبت به این مسأله یک مصونیت پیدا کنند.

مقابله با هوای نفس از سوی شهید آیت الله قدوسی

آیت الله نیازی به بیان سخنی از شهید قدوسی پیرامون کنترل هواس نفس، گفت: ایشان می فرمود وقتی ما طلبه بودیم هر چند ماه یکبار نامه ای برای ما می آمد و هیجان نفس سبب می شد تا طلبه ها زود نامه را باز کنند اما من برای مخالفت با هوای نفسم مدتها نامه را باز نمی کردم تا زمانی که هوای نفسم از بین می رفت آن وقت نامه را باز می کردم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به هوش و حافظه قوی شهید قدوسی اشاره و بیان داشت: شهید قدوسی در مسأله مدیریتی هم آن قدر هوش و حافظه قوی داشت که گاهی مدیران نکته ای از سخنان ایشان را فراموش می کردند از ایشان می پرسیدند و وی کاملا یادشان بود و آن را می گفت.

آیت الله نیازی نظم را از دیگر ویژگی های شهید قدوسی دانست و گفت: یکی دیگر از ویژگی های مهم شهید قدوسی در مسأله مدیریتی نظم ایشان بود.

استاد حوزه علمیه حقانی با اشاره به نحوه اداره مدرسه حقانی از سوی شهید قدوسی، بیان داشت: بانی مدرسه حقانی حاج آقای به نام حقانی بود که اظهار تمایل کرده بود منسوبین به ایشان در اداره مدرسه دخالت کنند اما شهید قدوسی گفته بودند کسی که مدیر مدرسه شده باید حرف اول و آخر را او بزند و یک مدیر موفق چنین مدیری است.

وی ادامه داد: وقتی در مدیریت یک مدرسه حرف اول و آخر را یک نفر باید بزند در مدیریت یک کشور هم حرف اول و آخر را باید یک نفر بزند.

آیت الله نیازی افزود: اگر در مدیریت اعتراض ها و انتقادهایی بود نباید تلویزیونی و رسانه ای گفته شود، شهید قدوسی معتقد بود اگر کسی به تو انتقاد و موعظه علنی می کند این فرد از روی خیرخواهی موعظه نکرده بلکه دنبال عیب جویی است.

وی اظهار داشت: هر کس نظری دارد باید به آن فردی که حرف اول و آخر را او می زند به صورت خصوصی بگوید، باید مشورت داد اما نه مشورت علنی که به صورت عیب جویی باشد که مورد تشویش اذهان عمومی قرار گیرد.

در جلسه چین مصوب شد وهابیت جز هیچ فرقه ای از اسلام نیست

آیت الله نیازی در پایان سخنانش گفت: امروز شاهد نشانه های وحدت کلمه هستیم، اگرچه امسال دولت سعودی ما را به حج راه نداد اما چوب خدا صدا ندارد، همین روزهای اخیر در جلسه ای که در چین برگزار شد براساس مصوبه‌ای که در آن جلسه تصویب شد وهابیت جزو هیچ‌ یک از فرقه‌های جهان اسلام نیست و سعودی ها از این موضوع خیلی عصبانی هستند به ویژه از کشورهایی که این مصوبه را تصویب کردند چون این ها کشورهایی هستند که عربستان به آنها پول می داد و آنها را تامین می کرد./9598/201/ب2

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۶:۴۰
با حضور امت حزب الله؛
پنجاه و سومين شهيد مدافع حرم پاكدشت تشييع و تدفین شد
شهيد عيوض علي حيدري، پنجاه و سومین شهید مدافع حرم پاکدشت، امروز همزمان با ايام شهادت امام صادق(ع) تشييع و به خاك سپرده شد.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۴:۲۶
حجت الاسلام مومنی:
انجام واجبات و ترک محرمات نخستین گام خودسازی برای رسیدن به معبود است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه عبد مجذوب معبود است، گفت: عبد همه تدبیر امور را به خدا واگذار می‌کند و به انجام واجبات و ترک محرمات پایبند می‌شود.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۴:۱۸
امام جمعه شهرری:
بستن مسجد الاقصی نشانه ضعف اسرائیل غاصب است
امام جمعه شهرری با بیان اینکه حادثه فلسطین درد جانکاهی در پیکر اسلام است، گفت: بستن درهای مسجد الاقصی نشانه ضعف اسرائیل است.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۱:۵۵
استاد حوزه علمیه:
محبان اهل بیت باید بیش از دیگران مراقب دام شیطان باشند
استاد حوزه علمیه گفت: دوستداران و محبان اهل بیت(ع) باید بیش از سایرین مراقب شیطان باشند؛ چراکه دام او برای آنها قوی تر است.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۱:۴۰
حجت الاسلام پناهیان مطرح کرد؛
اقدامات داعش فرصت مناسبی برای برملا کردن جنایات غرب علیه بشریت است
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه انسان باید از حداقل فرصتها حداکثر بهره‌ها را ببرد، گفت: در حال حاضر گروه تکفیری داعش فرصت مناسبی برای ملا کردن جنایات غرب علیه مردم مظلوم دنیا به شمار می‌رود.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۰:۵۴
آیت الله قرهی:
انسان گرفتار نفس اماره نسبت به عظمت و رسالت ائمه کور و کر می شود
آیت الله قرهی گفت: ائمه معصومین تجلیگاه کامل صفات الهی بوده بر ۱۲ هزار جهان حجت هستند؛ اما بشریت بر رسالت آنها کر و کور مانده است.
۱۳۹۶/۴/۳۰ - ۱۰:۳۶
مراسم سوگواری شهادت امام صادق در حوزه علمیه عبدالعظیم حسنی برگزار شد
به مناسبت شهادت امام صادق(ع) مراسم سوگواری آن حضرت در حوزه علمیه عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۲۲:۵۰
مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم تهران:
شورای نگهبان در تحکیم انقلاب و نظام اسلامی نقش کلیدی دارد
مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم(ع) تهران گفت: شورای نگهبان از آغاز انقلاب اسلامی همیشه اثرگذار و مفید بوده و در تحکیم انقلاب و نظام اسلامی نقش کلیدی داشته است.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۲۰:۳۰
آیت الله قرهی:
علت هجمه به شورای نگهبان ایستادگی این نهاد در مقابل مخالفان اسلام است
مؤسس حوزه علمیه امام مهدی(عج)، گفت: به هر میزان که شورای نگهبان در مقابل مخالفان اسلام و نظام ایستادگی کند به همان میزان هجمه‌ها دشمنان علیه این نهاد بیشتر می‌شود.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۲۰:۲۷
مدیر اداره اوقاف شمال شرق تهران:
سند ۲۰۳۰ عامل انحراف فرهنگی در جامعه است
حجت الاسلام صادقی گفت: متاسفانه در زمانی برخی تلاش کردند با تصویب سند ۲۰۳۰ در عرصه مسائل فرهنگی و آموزشی به گونه‌ای رفتار کنند که جامعه ما به سمت نادرستی حرکت کند که نهایتا با تدبیر رهبر انقلاب ا...
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۹:۵۲
حجت الاسلام علوی تهرانی:
حفظ دین و سلامت آن مهمترین دغدغه ائمه اطهار است
حجت الاسلام علوی تهرانی با بیان اینکه دغدغه ائمه اطهار(ع) دو امر حفظ دین و سلامت آن است، گفت: اینکه صرفا در جلسات مذهبی شرکت کنیم نشان از سالم بودن دین ما نیست.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۸:۰۳
حجت الاسلام مومنی:
قرآن و عترت غنی‌ترین منبع برای سبک زندگی اسلامی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه سبک زندگی مسلمانان باید بر اساس آموزه‌های قرآن و سنت استوار باشد، گفت: دین اسلام در همه زمینه‌ها اعم از اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی غنی بوده و مسلمانان نیازی به گدا...
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۷:۰۵
مدیر مدرسه علمیه قائم چیذر:
شورای نگهبان چشم بیدار نظام جمهوری اسلامی است
مدیر مدرسه علمیه قائم(عج) چیذر گفت:شورای نگهبان به عنوان ناظر و چشم بیدار نظام جمهوری اسلامی همواره مانع نفوذ افراد فرصت‌طلب و ناصالح به ارکان اصلی کشور شده است.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۶:۲۹
مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم تهران:
طلاب زوایای مختلف شخصیت امام صادق را برای مردم بازگو کنند
مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم(ع) تهران گفت: طلاب باید زوایای مختلف شخصیتی امام صادق(ع) را در جامعه نشر دهند و از نحوه معاشرت و برخورد امام با مردم سخن بگویند.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۵:۵۲
حجت الاسلام عامری:
مشکل امروز حوزه های علمیه محافظه کاری است/ از منظر امام راحل آخوند فاسد از هرچیزی برای اسلام مضرتر است
استاد حوزه با اشاره به اینکه مشکل اساسی امروز حوزه علمیه این است که محافظه کار شده است، گفت: امام راحل بارها از پابرهنه گان و مردم ضعیف سخن می گوید؛ از این رو روحانیت باید به گونه ای عمل کند که نور چش...
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۵:۴۸
حجت الاسلام حسینی قمی:
بدون آگاهی نباید در مورد هر موضوعی اظهار نظر کرد
حجت الاسلام حسینی قمی گفت: ما نباید در مورد موضوعاتی که اطلاعات کافی نداریم نظر کنیم به ویژه اگر موضوع فقهی باشد.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۴:۲۴
مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین:
طلاب با فعالیت‌ فرهنگی تبلیغی به مقابله با فرهنگ غرب بپردازند
مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین با بیان اینکه آگاه سازی مردم نسبت به معارف الهیه از وظایف مهم طلاب است، گفت: روحانیت باید در برابر هجمه فرهنگی غرب به صورت خودجوش به ترویج فرهنگ اسلامی بپردازد.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۴:۱۸
تولیت مدرسه علمیه آیت الله جلالی خمینی:
شورای نگهبان جلوی نفوذ و استعمارگران ایستاده است
تولیت مدرسه علمیه آیت الله جلالی خمینی گفت: اگر نظارت‌های شورای نگهبان نبود، قطعاً استعمار جهانی نفوذ کرده و انقلاب اسلامی نابود شده بود.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۴:۰۹
درسالروز شهادت امام صادق؛
پیکر شهید مدافع حرم در شهرری تشییع شد
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مجید رضایی مدافع حرم حضرت زینب(س) در سالروز شهادت امام صادق(ع) در شهرری برگزار شد.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۳:۵۳
آیت الله قرهی:
فرقه سازی‌های زمان امام صادق برای جدایی حاکمیت از دین بود
آیت الله قرهی گفت: فرقه سازی خلفا در زمان ائمه معصومین(ع) به ویژه زمان امام صادق(ع) برای جدا کردن حاکمیت از دین بود.