Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - شرط توحید تبعیت محض از امام است| توحید حقیقی مانع تسلط ائمه جور بر امور مسلمین می شود
سه شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, November 13, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۹:۱۵
شناسه خبر: ۵۸۴۶۵۰
 
حجت الاسلام ذوالنور:
شرط توحید تبعیت محض از امام است| توحید حقیقی مانع تسلط ائمه جور بر امور مسلمین می شود
نماینده مجلس شرط توحید را تبعیت محض از امام دانست و گفت: اگر توحید واقعی وجود داشته باشد ائمه جور و ظلم بر امور مسلمانان مسلط نمی شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رییس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی امروز در مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) که با حضور حضرت آیت الله نوری همدانی در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به شرایط سخت دوران زندگانی امام رضا(ع) گفت: از دوران امام سجاد(ع) تا دوران امام رضا(ع) دوران اختناق سختی بود و دشمنان به شدت شیعیان را تحت فشار قرار می دادند.

وی افزود: حتی امام باقر(ع) و امام صادق(ع) در مقاطعی در جلسات درس و بحث خود دچار مشکل می شدند، اختناق ها در دوران امام کاظم(ع) افزایش پیدا کرد و ایشان بخش زیادی از عمر شریف خود را در زندان بودند، با توجه به وضعیت نامناسبی که مأمون در خراسان داشت مورد اعتراض علویون بود، ایرانی ها نیز از زمان امام حسین(ع) در سپاه حضرت حضور داشتند و اراده ویژه ای به اهل بیت(ع) داشتند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مأمون برای این که بتواند خراسان را یکپارچه کند امام رضا(ع) را به خراسان منتقل کرد، اظهار داشت: حضرت با فشار به خراسان آمدند چرا که اگر نمی پذیرفتند جان مبارک ایشان در خطر می افتاد.

وی ادامه داد: حضور و وجود مبارک امام رضا(ع) در خراسان می توانست منشأ اثراتی برای تقویت شیعه باشد به همین دلیل حضرت بین ماندن و شهادت در مدینه و پذیرش سفر اجباری، سفر خراسان را انتخاب کردند،حضرت در مسیر سفر خراسان از نیشابور عبور کردند و جمعیت کثیری به استقبال حضرت آمدند و درخواست نصیحت کردند و حضرت حدیث معروف سلسلة الذهب را فرمودند.

حجت الاسلام ذوالنور با بیان این که توحید حصن حصین الهی است، ابراز داشت: خداوند متعال می فرماید اگر کسی توحید خود را درست کرد، وارد دژ مستحکم الهی می شود که این فرمایش بالاترین تضمین است و انسان را از عذاب نجات می دهد.

وی عنوان کرد: کسی که شهادتین را می گوید مسلمان محسوب می شود اما حتما اینگونه نیست که مؤمن هم باشد، امام رضا(ع) تأکید بر توحید به معنای واقعی دارد، بسیاری از انسان ها گوینده شهادتین هستند اما موحد محسوب نمی شوند و هنوز لایه های کفر در اعتقادات و عمل آن ها وجود دارد.

رییس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: توحید علمی با توحید عملی متفاوت است، شاید شیطان از نظر علم توحید از بسیاری از انسان ها قوی تر بود اما کفر عملی داشت و از اطاعت عملی خدا استنکاف کرد، توحید باید به صورت اعتقادی و عملی باشد.

وی اضافه کرد: اینگونه نیست که یک اقرار زبانی منجی انسان باشد بلکه شروطی دارد، در روایت سلسلة الذهب امام رضا(ع) خودشان را از شرایط ورود در حصن الهی معرفی می کنند، سؤال می شود که چرا حضرت، اهل بیت(ع) را به عنوان شرط معرفی نکردند؟

حجت الاسلام ذوالنور با اشاره به سخنی از شهید آوینی درباره سرپیچی برخی مردم از امام وقت گفت: شهید آوینی می فرمود افراد امام گذشته را هرگونه که می خواهند و در راستای منافع خود تفسیر می کنند اما امام وقت را نمی توانند غیر از آنچه که هست تفسیر کنند.

وی افزود: تبعیت از امام وقت هزینه دارد، امام رضا(ع) در جمعیت مردم می فرمایند که ایشان شرط ورود به حصن الهی هستند، اگر توحید واقعی وجود داشته باشد ائمه جور و ظلم بر امور مسلمانان مسلط نمی شوند، شرط ایمان به خدا کفر به طاغوت است، اگر طاغوت حاکم بود و ما ادعای توحید کردیم باید در توحید تردید کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که کسی پیدا نمی شود که به رهبر انقلاب عشق داشته باشد اما این عشق را نسبت به امام نداشته باشد، اظهار داشت: متأسفانه بر عکس این معنا وجود دارد، گاهی کسانی امام را بهانه می کنند که برای تقابل با رهبری حجتی برای خود نشان دهند.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) می فرماید مقوله امامت چیزی است که تنها در تبعیت محض از امام معنا پیدا می کند، شرط توحید تبعیت محض از امام است، مهم ترین حادثه سیاسی دوران امام رضا(ع) مسأله ولایتعهدی ایشان بود، برخی از مغرضان خرده می گیرند که چرا امام ولایتعهدی را پذیرفت.

رییس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با بیان این که پذیرش ولایتعهدی از سوی امام رضا(ع) اختیاری نبود، ابراز داشت: جان مبارک حضرت و علویون در خطر بود که حضرت ولایتعهدی را پذیرفت اما اجازه نداد دشمنان به اهداف خود برسند بلکه برکاتی شامل حال جامعه اسلامی شد.

وی عنوان کرد: امام رضا(ع) شرایطی گذاشتند تا مأمون نتواند چهره خود را تطهیر کند، امام رضا(ع) چهره مأمون و نیات پلید آن را افشا کرد، به برکت تدابیر حضرت امروز خراسان یکی از مهم ترین پایگاه های اهل بیت(ع) و شیعه است و حضرت فرهنگ اهل بیت(ع) و شیعه را تثبیت کرد، امام رضا(ع) با حکمت کارها را انجام دادند و امروز هم آثار آن پیداست.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۶:۰۱
امیرعبداللهیان:
علی رغم طرح صلح آمریکا، حملات سعودی ها در یمن بیشتر شده است
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل سیاست آمریکا و ناتو را در افغانستان دوگانه خواند و با اشاره به شرایط منطقه گفت: علی رغم طرح صلح آمریکا، حملات سعودی ها در یمن بیشتر شده و زنان و کودکان بی دفاع...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۳:۱۰
رییس جمهور:
دولت ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای زلزله زدگان کرمانشاه هزینه کردپ
رییس‌ جمهور اقدامات انجام شده بازسازی واحدهای زلزله زده در استان کرمانشاه را بسیار دلگرم‌کننده خواند و گفت: بر اساس این گزارش از آبان پارسال تا پایان شهریور امسال و اوایل مهر، در مناطق روستایی تقریبا...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۲:۴۲
در جلسه هیأت دولت مطرح شد؛
بازسازی بیش از ۷۱ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله زده کرمانشاه
در مجموع ۷۱۳۷۵ واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بازسازی (احداث و تعمیر) گردیده که از این تعداد ۵۳۸۰۲ واحد تعمیری و ۱۷۵۷۳ واحد احداثی به بهره برداری رسیده است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۲۱:۵۹
با حضور رییس جمهور؛
جلسه هماهنگی سفرکاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی برگزار شد
جلسه هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی عصر شنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۰۳
رییس جمهور:
ملت ایران بار دیگر توطئه آمریکا را نقش بر آب کرد| تدوین نقشه راه جدید اقتصادی
رییس جمهور تاکید کرد: مردم ایران یکبار دیگر با استقامت و ایستادگی خود، نقشه ها و توطئه های آمریکایی ها را که فکر می کردند ۱۳ آبان مبدایی برای رسیدن به آرزوهای نادرست شان نسبت به ملت ایران خواهد بود،...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۳۹
کدخدایی:
مجلس ایرادات اصلی CFT را رفع کند| برخی ادعای تقلب می کنند اما سندی ارائه نمی دهند
سخنگوی شورای نگهبان گفت: مجلس شورای اسلامی باید ۱۱ ایراد اساسی در ذیل لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم را برطرف کند.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۸:۳۵
حجت الاسلام ذوالنور:
شفافیت آ‌رای نمایندگان زمینه نظارت مردمی را فراهم می کند
نماینده مجلس با اشاره به اهمیت طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس گفت: شفافیت آرای نمایندگان زمینه نظارت مردمی بر نمایندگان را فراهم می کند، متأسفانه گاهی برخی نمایندگان نظر خود را درباره چیزی مثبت اعلام ...
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۳:۲۷
آیت الله حسینی بوشهری:
هدف جنگ روانی دشمن ایجاد ناامیدی و جداکردن مردم از انقلاب است| مسؤولان خسارات مردم را جبران کنند
امام جمعه قم با بیان این که دشمنان با جنگ روانی به دنبال ایجاد بدبینی، ناامیدی و جدا کردن مردم از نظام هستند، از اصحاب رسانه و متفکران خواست که به صحنه آ‌مده و توطئه دشمن در این زمینه را خنثی کنند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۹:۱۵
حجت الاسلام ذوالنور:
شرط توحید تبعیت محض از امام است| توحید حقیقی مانع تسلط ائمه جور بر امور مسلمین می شود
نماینده مجلس شرط توحید را تبعیت محض از امام دانست و گفت: اگر توحید واقعی وجود داشته باشد ائمه جور و ظلم بر امور مسلمانان مسلط نمی شوند.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۸:۳۴
حجت الاسلام ذوالنور:
تفکر صهیونیستی خطری برای تمام بشریت است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تفکر صهیونیستی را خطری جدی برای ادیان الهی به ویژه اسلام دانست و گفت: تمام تلاش صهیونیست ها بحران سازی علیه امت اسلامی است.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۲:۴۱
رییس مجلس شورای اسلامی:
بنیه اقتصادی کشور ضعیف نیست| توجهمان باید به داخل کشور باشد
رییس مجلس با بیان اینکه باید همان روحیه مجاهدانه در عرصه اقتصاد ظهور پیدا کند گفت: وقتی برخی کشور‌ها زور می‌گویند ما باید توجهمان به داخل کشور باشد چرا که اگر این عزم به وجود بیاید دشمنان دیگر نمی‌تو...
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۴:۱۶
رییس ستاد مرکزی اربعین خبر داد؛
فعالیت تبلیغی طلاب با ۵ زبان در ایام اربعین| بی تدبیری ارزی ارتباطی با ستاد اربعین ندارد
ذوالفقاری با بیان این که در حوزه فرهنگی به اندازه یک ستاد کلان در ایران و عراق در زمینه های مختلف برنامه ریزی شد، گفت: طلاب آموزش های لازم را دیدند و به ۵ زبان کارهای تبلیغی خوبی انجام دادند.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۵:۰۷
ناطقان میان دستور مجلس مطرح کردند؛
دانه درشت‌ ها در حال چپاول ملت هستند| آقای روحانی به داد بیکاران برسید
وکلای ملت از دولت خواستند تلاش خود را جهت ایجاد شغل برای بیش از ۴ میلیون بیکار معطوف کند.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۱۰
حجت لااسلام ذوالنور در جمع خبرنگاران:
گزارش یازدهم وزارت خارجه از اجرای برجام به مجلس ارسال شد
رییس کمیته هسته ای مجلس از ارسال یازدهمین گزارش وزارت امور خارجه در مورد نحوه اجرای برجام به مجلس خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۳:۰۳
رییس جمهور در دیدار مسؤولان وزارت اقتصاد:
حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان خط بطلانی بر توطئه‌های جدید آمریکا کشید
رییس جمهور با تقدیر از حضورشکوهمند مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: مردم با حضور گسترده در این راهپیمایی و اعلام وحدت و مقاومت در برابر دشمنان، بر توطئه‌های جدید آمریکا خط بطلان کشیدند.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۲:۵۰
نمایندگان از پاسخ های وزیر خارجه قانع شدند
نمایندگان مجلس در جریان سوال حسینعلی حاجی دلیگانی و پنج تن از نمایندگان دیگر از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه از پاسخ های وی قانع شدند.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۲:۴۸
حجت الاسلام ذوالنور در گفت‌وگو با رسا خبر داد؛
نشست فراکسیون روحانیت هفته آینده برگزار می‌شود
رییس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه فراکسیون متبوع خود در هفته آتی خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۰:۲۰
در صحن علنی مجلس صورت گرفت؛
دستور لاریجانی برای رسیدگی به مشکلات زائرین اربعین
رییس مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی علل مشکلات زائرین اربعین حسینی از طریق کمیسیون اقتصادی شد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۰:۰۰
لاریجانی:
شورای نگهبان در موعد مقرر درباره لایحه CFT تصمیم‌گیری کرده است
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان نظر خود را درباره لایحه CFT در موعد مقرر به مجلس ارسال کرده است.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۰۸:۴۲
به ریاست لاریجانی؛
نشست علنی پارلمان آغاز شد
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.