Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تشکیل «کمیته ضد تحریم» ذیل کمیسیون اقتصادی مجلس
سه شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, November 13, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۹:۰۰
شناسه خبر: ۵۸۴۶۴۷
 
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد؛
تشکیل «کمیته ضد تحریم» ذیل کمیسیون اقتصادی مجلس
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل «کمیته ضد تحریم» ذیل کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد و گفت: اقدامات و محورهایی که باید انجام می‌گرفت شکل‌گرفته که نخستین آن تشکیل بورس نفت است.

به گزارش خبرگزاری رسا، محمدرضا پورابراهیمی در یادواره شش شهید مردم روستای گورچوئیه از توابع بخش چترود اظهار داشت: هدفگذاری دشمن در مباحث اقتصادی، فشار بر مردم ایران، ایجاد فضای ناآرام در درون کشور، دوگانگی میان مردم و مسئولان و تغییر رفتاری در فضای اجتماعی ایران است که براساس آن نظرپردازی کنند.

وی بیان داشت: آمریکایی ها تجربه مواجه با جمهوری اسلامی ایران را طی ۴۰ سال گذشته دارند، اما کماکان با وجود همه شکست ها، مجددا دچار خطای راهبردی و استراتژیک شدند و تصور می کنند اگر به مردم این کشور فشار آورند، جمهوری اسلامی ایران از مسیر و اعتقادات خودش دست بر می دارد.

پورابراهیمی افزود: کارشناسان آمریکایی در تحریم های جدید علیه ایران عنوان کرده اند اگر این اقدامات جواب ندهد آمریکا دیگر به هیچ ابزاری دیگری برای مواجهه با ایران دست ندارد، چون تمام گزینه های خود را برای فشار بر این تجربه کرده اند و ایران راه های برون رفت از آنها را پیدا کرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ما جنگ تحمیلی را اداره کردیم در حالی که هیچ امکاناتی در داخلی نداشتیم، ده ها شبکه تلویزیونی را طراحی کردند که تفکر شیعه را از میان بردارند.

وی با بیان اینکه تحریم هایی که اخیرا علیه ایران اعمال کرده اند، جدید نیست و قبل از برجام هم این تحریم ها را داشتیم، ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا نسبت به تمام دولتها گستاخانه صحبت می کند و متاسفانه برخی از کشورها و دولتهای آنها که پشتوانه مردمی ندارند و جریان جعلی وهابی به راه انداخته اند، امروز در برابر آمریکایی ها ذلیل شدند.

پورابراهیمی بیان کرد: دلیل جنگ عربستان و یمن در این است که یمنی ها حکومتی با تفکر شیعه به راه انداخته اند و همین مسئله دلیل ورود آنها به سوریه و عراق است.

وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی کانون جوشان و خروشان تفکر شیعی شده و تمام منطقه تحت تاثیر تفکر آن قرار گرفته است، لذا تمام اقدامات خود را علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته اند.

پورابراهیمی گفت: تفکر شیعه مبتنی بر اعتقادات و اندیشه‌های ارزشی دینی است که پیشوایان و ائمه اطهار (ع) آنها هیچگاه ذلت را قبول نخواهد کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: این تفکر با آمریکایی ها همخوانی ندارد، لذا مجدد تحریم ها را در حوزه مراودات بانکی و فروش نفت تحریم کرده اند.

وی افزود: به دلیل یک جانبه گرایی و ادبیات قلدرمابانه آمریکایی، خیلی از کشورها در مقابل تصمیمات اخیر آنها موضع گیری کردند، هیچ سازمان یا نهاد بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران تحریم اعمال نکرده، فقط آمریکایی ها نسبت به ایران اعمال اقدامی می کنند که خلاف مقررات بین الملل است.

پورابراهیمی ادامه داد: چین و هند رسما اعلام کردند که تحریم ها علیه ایران را قبول ندارند و مواضع اروپایی‌ها هم این چنین است، هر چند زیاد به دیوار اروپایی ها نمی توان تکیه کرد.

وی عنوان کرد: فروش نفت خام نه تنها به صفر نرسید، بلکه جریان فروش نفت ما متفاوت شده است، آمار نشان می دهد که بیش از ۳۰ میلیارد دلار نفت جمهوری اسلامی ایران فروش رفته و این مسیر حرکت هم ادامه می یابد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فشار بر ایران و اعمال تحریم ها، هزینه هایی برای ما خواهد داشت، اما مانعی برای طی مسیر ما نخواهد شد.

پورابراهیمی از تشکیل کمیته ضد تحریم مجلس، ذیل کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خبر داد و ابراز داشت: اقدامات و محورهایی که باید انجام می گرفت شکل گرفت، تشکیل بورس نفت یکی از این اقدامات است.

وی تصریح کرد: برای اولین بار در تاریخ صنعت نفت ایران، در بورس نفت ۲۸۰ هزار بشکه به بخش خصوصی واگذار شد و خیلی از سرمایه گذاری های خارجی در حوزه بازار سرمایه برای خرید نفت ایران حضور یافتند.

پورابراهیمی با استناد به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند «آمریکا رو به افول است»،  بیان کرد: مردم ما حق دارند نسبت به مسئولان خودشان و آنهایی که بی کفایت هستند و دچار فساد اقتصادی شده اند، اعتراض داشته باشند، اما این دلیل نمی شود که خوش بین به آمریکایی ها بوده و یا دست از ارزش ها و اعتقاداتشان بردارند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل تحریم های برگشت داده شده آمریکا برنامه جامع دارد، اگر آمریکا تجربه اعمال تحریم های متعدد را دارد، ما هم در دور زدن تحریم ها تجربه داریم و با رفتار غیرمنطقی دشمنان هیچ گاه از مسیر اصلی خود و پایبندی به اعتقادات و ارزش دور نمی شویم.

منبع: مهر

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۱۶
استاد درس خارج کرمان:
شاگردپروری از ویژگی های آیت الله سبحانی است
حجت الاسلام والمسلمین شیخ بهایی شاگردپروری را از ویژگی های حضرت آیت الله سبحانی دانست و گفت: حضرت آیت الله سبحانی مجتهدان فراوانی را تربیت کرده اند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۰۳
مدیر حوزه علمیه استان کرمان:
طلاب به تحقیق و مقاله نویسی روی بیاورند
حجت الاسلام والمسلمین الله وردی با اشاره به این که طلاب به تحقیق و مقاله نویسی روی بیاورند، گفت: تحقیق گروهی با برنامه ریزی می تواند طلاب را در بحث مقاله کمک کند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۰۰
حجت الاسلام ربانی:
پژوهش یکی از نیازهای طلاب است
حجت الاسلام ربانی با اشاره به این که پژوهش یکی از نیازهای طلاب خواهر و برادر شمرده می شود، گفت: اهتمام به پژوهش در حوزه های علمیه خواهران یکی از کارهایی بوده که معاونت پژوهشی، برنامه ریزی خاصی را انجا...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۵۰
فردا؛
چهارمین همایش علمی آیت الله سبحانی در کرمان برگزار می شود
حاجی مقصودی گفت: چهارمین همایش علمی حضرت آیت الله سبحانی با هدف افزایش سطح کیفی پژوهشی طلاب در کرمان برگزار می شود.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۲:۲۷
استاد درس خارج شهرستان کرمان:
مدیریت حوزه های علمیه درس خارج شهرستان ها را تقویت کند
حجت الاسلام شیخ بهایی با بیان این که نبود درس خارج در شهرستان ها بهانه ای برای رفتن طلاب به قم است، گفت: مدیریت حوزه های علمیه درس خارج شهرستان ها را تقویت کند و شهری که درس خارج ندارد، استاد درس خار...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۲:۱۵
استاد حوزه علمیه کرمان:
هجرت طلاب از قم باید به یک فرهنگ در حوزه تبدیل شود
حجت الاسلام هدایتی با اشاره به این که هجرت طلاب از قم باید به یک فرهنگ در حوزه تبدیل شود، گفت: تشکیل کمیته ای برای مهاجرت طلاب از قم و کمبود روحانی در شهرستان ها، یکی از ضرورت های مرکز مدیریت شمرده می...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۵۳
معاون امور طلاب کرمان:
مسؤولان حوزوی مشکل کمبود روحانی در شهرستان ها را حل کنند
حجت الاسلام زمزم زاده با اشاره به این که کمبود روحانی در شهرستان ها باید دغدغه مسؤولان حوزوی قرار بگیرد، گفت: شهرستان ها باید زمینه زندگی و اشتغال طلاب را آماده کنند.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۵:۱۲
امام جمعه کرمان:
تحریم های آمریکا علیه ایران ضعف دشمن را می رساند
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با اشاره به این که تحریم های آمریکا علیه ایران ضعف دشمن را می رساند، گفت: آمریکا و هم پیمانان او در منطقه در برابر ملت ایران هیچ قدرتی ندارند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۹:۰۰
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد؛
تشکیل «کمیته ضد تحریم» ذیل کمیسیون اقتصادی مجلس
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل «کمیته ضد تحریم» ذیل کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد و گفت: اقدامات و محورهایی که باید انجام می‌گرفت شکل‌گرفته که نخستین آن تشکیل بورس نفت است.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۲۲:۵۳
امام جمعه امین شهر:
سیره امام رضا در بین مردم مظلوم واقع شده است
حجت الاسلام فلاحی با بیان این که سیره امام رضا(ع) در بین مردم غریب و مظلوم واقع شده است، گفت: مهربانی و کریم بودن امام رضا(ع) از صفاتی است که انسان می تواند در زندگی از آن الگو بگیرد.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۲۲:۴۹
مدیر حوزه علمیه شهداد:
کمک به فقیران و ضعیفان از ویژگی های امام رضا بود
حجت الاسلام بذرکار با اشاره به این که کمک به ضعفا یکی از خصوصیات امام رضا(ع) شمرده می شود، گفت: مادی گرایی سبب شده که انسان ها از زندگی اهل بیت جدا شوند.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۴:۰۲
امام جمعه رفسنجان:
زمینه هجرت طلاب از قم به شهرستان ها باید فراهم شود
حجت الاسلام رمضانی پور با اشاره به این که زمینه هجرت طلاب از قم به شهرستان ها باید فراهم شود، گفت: حوزه های علمیه و مراجع تقلید باید برای کمبود روحانی در شهرستان ها فکری بیندیشند.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۷:۰۷
۲۱ آبان‌ماه؛
همایش علمی آیت‌الله سبحانی در کرمان برگزار می‌شود
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمان گفت: همایش علمی حضرت آیت‌الله سبحانی برای چهارمین سال متوالی در کرمان برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۶:۲۳
امام جمعه کرمان:
سازمان اوقاف برای گسترش فرهنگ وقف در جامعه تلاش کند
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با بیان اینکه برای ساز و کار جدیدی برای حفظ، توسعه، درآمدزایی و ارزش افزوده موقوفات باید ارائه شود، گفت: فرهنگ وقف باید در تمام استان گسترش پیدا کند که این از رسالت‌های م...
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۶:۰۵
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد؛
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب فرصت طلایی ترسیم حکومت سیاه پهلوی
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصت طلایی برای ترسیم حکومت سیاه ۵۷ ساله پهلوی است.
۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۶:۰۲
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس:
باید در حوزه جاری و امورات مردم همت بیشتری صورت گیرد
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در حوزه جاری و امورات مردم همت و تلاش بیشتری توسط مسؤولان صورت گیرد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۵۳
آیت‌الله خاتمی:
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا کار چند وزارتخانه را انجام می‌دهد
امام جمعه موقت تهران گفت: قرارگاه خاتم عملا کار چند وزارتخانه را در عرصه عمرانی و سازندگی انجام می‌دهد و این قرارگاه در نقاط محروم آنچنان خدمت می‌کند که بسیار جای تقدیر دارد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۵۰
نماینده ولی فقیه در استان کرمان:
برنامه ریزی موثر در خصوص نماز نیازمند همت همگانی است
نماینده ولی فقیه در استان کرمان برنامه ریزی موثر در خصوص نماز را نیازمند همت همگانی دانست.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۴۷
وزیر اسبق ارشاد:
۱۳ آبان به ما فهماند که خط سازش باید کنار برود
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه یکی از درس‌های بزرگ سیزده آبان مقاومت است و خط سازش باید کنار برود، گفت: آنهایی که دم از مذاکره می‌زدند امروز دیدند که ترامپ و آمریکا چگونه اقدام کرده ...
۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۱:۳۴
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری:
دشمنان به دنبال جدا کردن مردم از ولایت هستند
آیت الله خاتمی با اشاره به این که دشمنان به دنبال جدا کردن مردم از ولایت هستند، گفت: وجود رهبری هوشیار و مردمی همیشه در صحنه دو رکن پیروزی ملت ایران در مقابل هجمه های دشمنان است.