Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - کار برای شهدا، انسان را صاحب حیات معنوی می‌کند
سه شنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, November 13, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۵۵
شناسه خبر: ۵۸۴۶۴۶
 
امام جمعه قزوین:
کار برای شهدا، انسان را صاحب حیات معنوی می‌کند
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: هرکس که پای کار شهدا می‌ماند باید به حال او غبطه خورد، زیرا از ویژگی‌های معنوی شهید برخوردار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین ، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در جلسه هماهنگی کنگره سه هزار شهید استان قزوین که در حاشیه بازدید وی از روند آماده‌سازی مکان این کنگره برگزار شد، با عرض تسلیت ایام شهادت پیامبر گرامی اسلام (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) اظهار کرد: در ابتدا خداقوت عرض می‌کنیم به همه عزیزانی که در آماده‌سازی فضای کنگره و نمایشگاه زحمات فراوانی را متحمّل شده‌اند و همه شما نزد خدای متعال ماجور هستید.

وی افزود: اگر خدای متعال می‌فرماید شهدا زنده هستند در عمل ثابت شده که هرکس پای کار شهدا و برنامه‌های شهیدان باشد، او هم زنده خواهد بود.

امام جمعه قزوین اذعان کرد: هرکس به شهدا وصل می‌شود خداوند به او حیات معنوی عنایت خواهد کرد، شهید آوینی پیش از اینکه به شهادت برسد در جامعه سربلند و عزیز بود؛ زیرا خود را برای نشان دادن و زنده نگه‌داشتن ایثارگری‌های شهدا وقف کرده بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: زمانی‌که می‌گوییم «شهید زنده است» یعنی تمام جوایزی که خدای متعال برای انسان‌های مومن در قرآن کریم مطرح کرده است، به شهدا اختصاص دارد.

وی ادامه داد: «کرامت» یکی از جوایزی است که خدای متعال به شهدا عطا کرده و هرکس که به شهدا خدمت کرده و برای برنامه‌های شهدا تلاش می‌کند فعالیتش عبادت است و نتیجه عبادت هم کرامت است.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی اضافه کرد: «عزّت» یکی دیگر از جوایز خدای متعال به بندگانش است که پروردگار عالم این هدیه را به شهید اعطا کرده است و هرکس از حق دفاع کند صاحب عزت خواهد شد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: هرکس که پای کار شهدا می‌ماند باید به حال او غبطه خورد؛ زیرا از ویژگی‌های معنوی شهید برخوردار خواهد شد.

وی اضافه کرد: شما عزیزان با خادمی خود برای شهدا و تلاش برای بزرگداشت شهیدان این مرز و بوم دل نائب برحق امام زمان (عج) را شاد می‌کنید؛ زیرا رهبر معظم انقلاب حساسیت ویژه‌ای نسبت به برگزاری باشکوه و عزتمندانه کنگره شهدا دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: هدف ما این نیست که فقط یک کنگره ای برگزار شود و همه برنامه‌ریزی‌ها به اتمام برسد؛ بلکه قرار است ما نهادی را برای پاسداشت شهیدان و یافتن هر اثری که از شهیدان وجود دارد، بنا کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی تصریح کرد: به لطف خدای متعال و عنایت شهدا برگزاری این کنگره برکات زیادی را برای استان رقم می‌زند که اگر این اتفاق رخ نمی‌داد برکات زیادی را از دست می‌دادیم؛ البته اگر این کنگره سالیان گذشته برگزار می‌شد امروز سابقه خوبی از برگزاری کنگره در کارنامه خود داشتیم.

وی در پایان عنوان کرد: امیدواریم با پایان کنگره سه هزار شهید استان قزوین، ما نهاد ثابت و دغدغه‌مندی در ادامه مسیر کنگره داشته باشیم و هرکدام از دست اندرکاران کنگره مانند یک شهید آوینی برای انقلاب عمل کند.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۵
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۴:۱۶
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
فرهنگ‌سازی در تعامل مردم با وقف ضروری است
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: فرهنگ‌سازی در تعامل مردم با وقف اهمیت بسیار زیادی دارد.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۶:۱۵
امام جمعه قزوین:
غربزدگان داخلی امروز با آمریکا هم‌دست شده‌اند
امام جمعه قزوین گفت: غربزدگان داخلی زیردست و پیرو شیطان شده اند، تا زمانی که ما «مرگ بر آمریکا» می‌گوییم شکاف های موجود در این کشور عمیق تر می شود.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۵۵
امام جمعه قزوین:
کار برای شهدا، انسان را صاحب حیات معنوی می‌کند
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: هرکس که پای کار شهدا می‌ماند باید به حال او غبطه خورد، زیرا از ویژگی‌های معنوی شهید برخوردار خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۴۲
صفار هرندی:
شعاع نفوذ معنوی نظام اسلامی سبب شکست امریکا در منطقه شده است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شعاع نفوذ معنوی نظام اسلامی باعث شکست امریکا در منطقه شده است، گفت: امروز این شعاع معنوی باعث انتخاب دولتهای همسو در منطقه شده است.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۳۹
امام جمعه قزوین:
ملت ایران هیچگاه پشتیبانی از نظام را رها نخواهند کرد
امام جمعه قزوین گفت: امروز ملت ایران یکپارچه علیه دشمنان انقلاب برخواسته و با وحدت و انسجام به استکبار نشان داد که هیچگاه پشتیبانی از نظام را رها نخواهند کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۴:۱۴
نماینده ولی فقیه در استان و استاندار قزوین در پیامی مشترک؛
۱۳ آبان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و استکبارستیزی ملت ایران است
نماینده ولی فقیه در استان و استاندار قزوین در پیامی مشترک تأکید کردند: ۱۳ آبان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران در مسیر استکبار ستیزی است.
۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۴:۱۱
نماینده مجلس خبرگان رهبری:
آمریکا با اعمال تحریم‌های ‌جدید هم به اهداف شومش دست نمی‌یابد
نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آمریکا با اعمال تحریم‌های ‌جدید هم به اهداف شومش دست نمی‌یابد، گفت: مردم با حضور گسترده در راهپیمایی ۱۳ آبان‌، مشتی محکم بر دهان استکبار جها...
۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۴:۰۷
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
کلام امام خمینی برخاسته از قرآن بود
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: کلام امام خمینی(ره) برخاسته از قرآن بود و به همین خاطر در جان انسانها نفوذ کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۲۳:۰۰
امام جمعه قزوین:
دشمنی‎های غرب علیه ایران منشأ صهیونیستی دارد
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه دشمنی‌های غرب علیه ملت ایران ریشه صهیونیستی دارد، گفت: تمام قساوت‌ها علیه این ملت با پشتوانه رژیم صهیونیستی انجام می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۳:۴۲
امام جمعه قزوین:
شهدا موانع پیوند دو ملت ایران و عراق را کنار زدند
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه شهدا موانع پیوند دو ملت ایران و عراق را کنار زدند، گفت: ما وظیفه داریم نایب الزیاره همه آن عزیزان و شهدا باشیم و اینها برکات کار ما می‌شود و بسیار ارزشمند...
۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۳:۳۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:
مقابله با تفکر وهابیت و تکفیری از آثار پیاده‌روی اربعین است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: از آثار پیاده‌روی اربعین می‌توان به مبارزه با تفکر وهابیت و تکفیری اشاره کرد که استکبار جهانی در تلاش است با پیاده‌روی اربعین و حضور ۲۰ میلیونی زوار عراقی و سایر...
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۴:۲۵
امام جمعه قزوین:
توجه به قرآن سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه توجه به قرآن سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود، گفت: برای کاهش آسیب در جامعه و مشکلات ناشی از آن باید به خدا و دستورات قرآن مراجعه کنیم و زندگی خو...
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۴:۲۲
مسؤول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین:
نماز جمعه متعلق به جناح سیاسی خاصی نیست
مسؤول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: نماز جمعه متعلق به جناح سیاسی خاصی نیست و تمامی جناح های سیاسی که در چارچوب قانون اساسی و ولایت فقیه در حال فعالیت هستند می توانند به صورت فع...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۴:۱۱
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
اجازه نمی‌دهیم ذره‌ای گرد بی وفایی بر آرمان‌های شهدا بنشیند
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: در دفاع از آرمان‌های انقلاب و امام راحل ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم ذره‌ای گرد بی وفایی بر آرمان‌های شهدا بنشیند.
۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۲:۳۸
رییس کل دادگستری استان قزوین:
دشمن به دنبال ترویج عرفان‌های کاذب است
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: دشمن به دنبال ترویج فرهنگ‌های پوشالی، پوچ و عرفان‌های کاذب است تا جهان و نسل جدید با فرهنگ ناب حسینی و مکتب سرخ عاشورا آشنا نشوند.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۲:۳۰
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
مسؤولان مسلمات قرآنی را جدی بگیرند
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بر اهمیت مسلمات قرآنی تاکید کرد و گفت: دشمنان هیچ زیانی نمی‌توانند به ما وارد کنند.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۲:۲۶
حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌صادقی:
انقلاب اسلامی مرگ تدریجی استکبار را رقم زده است
نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: امروز استکبار اعتراف می‌کند که انقلاب اسلامی مرگ تدریجی آنها را رقم زده است.
۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۲:۰۲
تعداد موکب‌های اربعین استان قزوین به ۶۴ موکب افزایش یافت
مسئول ستادمردمی اربعین استان قزوین گفت: در سال گذشته با پشتیبانی های صورت گرفته تعداد موکب های استان قزوین ۵۲ موکب بود که این تعداد امسال به ۶۴ موکب افزایش یافت.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۱:۳۶
امام جمعه قزوین:
امنیت بزرگترین نعمت در جمهوری اسلامی است
نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: امنیت و آرامش جامعه بزرگترین نعمت و دستاورد جمهوری اسلامی است که باید قدردان آن باشیم.
۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۱:۲۵
مسؤول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین:
دانشجویان در پیش خطبه‌های نمازجمعه به بیان دیدگاه های خود بپردازند
مسؤول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: نماز جمعه برای دانشجویان ظرفیت های زیادی دارد و آن ها می توانند در پیش خطبه‌های نماز جمعه به بیان دیدگاه های خود بپردازند.