Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - آمریکا بر عهد و پیمانش پایبند نیست/ آموزه‌های اسلامی ترویج شود
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۴۴
شناسه خبر: ۵۸۴۶۴۳
 
مدیر حوزه علمیه استان سمنان:
آمریکا بر عهد و پیمانش پایبند نیست/ آموزه‌های اسلامی ترویج شود
مدیر حوزه علمیه استان سمنان گفت: آمریکای امروز مانند معاویه است که بر عهد و پیمانش پایبند و وفادار نماند.

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام‌ سیدعلی مهدی‌نژاد رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن‌ مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را به امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و ملت ایران تسلیت گفت.

وی با بیان اینکه ماه صفر سنگین است و دلیل سنگینی این ماه به خاطر رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) است، گفت: چون هیچ خلقی بالاتر از پیامبر گرامی اسلام (ص) نیست و ایشان اشرف مخلوقات هستند و رحلتشان قطعاً برای همه مردم به‌ویژه مسلمانان سنگین است.

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) زمانی مبعوث به رسالت شدند که مردم در آن زمان مانند مردم ایران گرفتار سلاطین جور بودند، افزود: اعراب هم در وحشی‌گری خاص به سر می‌بردند و مشکلات عدیده‌ای داشتند که حتی فرزندان خودشان را زنده به گور می‌کردند و جنگ، قتل و غارت بین مردم وجود داشت و هر قبیله‌ای برای خود حاکم بود.

حجت‌الاسلام‌ مهدی‌نژاد با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) به تمام این مسائل منفی خاتمه دادند، تصریح کرد: ایشان مردم را به نحوی هدایت کردند که صفی واحد از مردم تشکیل شد و بذر عطوفت، مهر و محبت بین مردم رشد کرد.

وی تأکید کرد: امروز ما به مجاهدان صدر اسلام افتخار می‌کنیم که در رکاب پیامبر گرامی اسلام (ص) مقابل جبهه کفر ایستادند؛ خداوند فرمود ما تو را به‌عنوان انسانی رئوف که دوستدار مردم است، فرستادیم و پیامبر اسلام (ص) به مدت 23 سال این مردم را به وحدت دعوت کردند که در تاریخ جلوه‌های بسیار زیبایی از آن بیان شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند، مردم حیات و مرگ من هر دو برای شما خیر است، اضافه کرد: چون ایشان مردم گمراه را در دوران حیات خود نجات دادند.

حجت‌الاسلام‌ مهدی‌نژاد ادامه داد: مردم در ادامه سؤال کردند که اما چطور می‌شود که رحلت شما هم برای ما خیر باشد؛ رسول‌الله (ص) فرمودند برای اینکه نامه اعمال شما را هر پنجشنبه برای من می‌آورند؛ اگر اعمالتان خوب باشد، من شاد می‌شوم و اگر بد باشد از خدا برای شما مردم طلب استغفار می‌کنم.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام (ص) پیامبر رئوف و صلح است، تصریح کرد: بعد از شهادت امام علی (ع)، امام حسن‌ مجتبی (ع) مدتی حکومت را در دست داشتند و با صحنه‌های سختی مواجه شدند؛ معاویه با حیله و نیرنگ توانست مردم به‌خصوص فرماندهان سپاه آن حضرت را فریب دهد.

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان افزود: در تاریخ سیره امام حسن ‌مجتبی (ع) اتفاقی افتاد که در مسیر زندگی سایر امامان معصوم (ع) نبود و آن صلح با معاویه بوده است.

حجت‌الاسلام‌ مهدی‌نژاد گفت: زمانی که فرماندهان سپاه امام حسن ‌مجتبی (ع) توسط معاویه فریب خوردند و لشکریان با ایشان همراهی نکردند؛ معاویه کاغذ سفیدی برای امام حسن‌ مجتبی (ع) فرستاد و گفت هرچه شما بگویید، من همان را امضا می‌کنم و آن حضرت پنج ماده را در صلح‌نامه آوردند.

وی با بیان اینکه آمریکای امروز مانند معاویه است که بر عهد و پیمانش پایبند و وفادار نیست، تصریح کرد: آن روز هم معاویه همه موارد ذکرشده در صلح‌نامه را امضا و قبول کرد؛ اما هیچ‌کدام از موارد ذکرشده از سوی امام حسن ‌مجتبی (ع) را با وجود امضا قبول و به آن عمل نکرد.

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان با تأکید بر اینکه در تاریخ هم این صلح‌نامه بین امام حسن‌ مجتبی (ع) و معاویه ثبت شده است، اظهار کرد: این نقض عهد معاویه لکه ننگی برای بنی‌امیه بود که رهبرشان به تعهداتش عمل نکرد.

منبع: فارس

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۴:۳۰
امام جمعه سمنان:
پیوست فرهنگی در همه برنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان لازمه هر کاری در جامعه را داشتند پیوست فرهنگی دانست و گفت: پیوست فرهنگی در اجرای برنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۴:۲۷
رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف خبر داد؛
وجود بیش از ۲۵۰۰ موقوفه قرآنی در کشور
رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بیش از دو هزار و ۵۰۰ موقوفه قرآنی در کشور وجود دارد، گفت: در سال ۹۷ میزان اعتبارات قرآنی در کشور بر اساس منشور قرآنی یک‌هزار میلیارد ریال ا...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۰:۵۶
مدیرکل اوقاف سمنان خبر داد؛
اشتغال‌زایی ۵۲ هزار نفرروزی با سرمایه‌گذاری در موقوفات سمنان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از اشتغال‌زایی ۵۲ هزار نفرروزی با سرمایه‌گذاری در موقوفات این استان طی دو سال خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۳:۴۶
نماینده ولی فقیه در استان سمنان مطرح کرد؛
جای خالی خیران استان سمنان در ترویج فرهنگ کتابخوانی
نماینده ولی فقیه در استان سمنان کمک خیران را در راستای ترویج فرهنگ مطالعه ضروری دانست و گفت: جای خیران در ترویج فرهنگ کتابخوانی خالی است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۳۳
مدیر حوزه علمیه استان سمنان:
هفته وحدت توطئه‌های دشمنان را کور می‌کند
مدیر حوزه علمیه استان سمنان با بیان اینکه هفته وحدت توطئه‌های دشمنان را کور می‌کند، گفت: پیامبر گرامی اسلام (ص) با زبان نرم با مردم برخورد می‌کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۷:۴۲
امام جمعه موقت دامغان:
آمریکا باردیگر در ناامید کردن مردم ما ناکام ماند/ تحقق شعار مرگ برآمریکا نزدیک است
امام جمعه موقت دامغان حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان به دنبال تهدیدات آمریکا را حاوی پیام های مهمی دانست و گفت: مردم ما فرهنگ استکبار ستیزی انقلاب را پذیرفته و نشان دادند آمریکا باردیگر د...
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۵:۲۴
امام جمعه سمنان:
گرانی درمان می‌خواهد/ دولتی‌ها فکری کنند
امام جمعه سمنان با بیان اینکه گرانی مانند بیماری است که دارو و درمان می‌خواهد، گفت: دولتی‌ها باید فکری برای کاهش گرانی‌ها کنند.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۴۸
سردار سلامی:
دشمن با کوچک‌ترین دست درازی به ایران پاسخی نابود‌کننده دریافت خواهد کرد
جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: توان دفاعی و موشکی کشورمان قدرتی است بازدارنده که هرزمان دشمن بخواهد به منافع ما در دریا، آسمان و زمین دست درازی کند پاسخی نابود‌کننده خواهد گرفت.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۸:۴۴
مدیر حوزه علمیه استان سمنان:
آمریکا بر عهد و پیمانش پایبند نیست/ آموزه‌های اسلامی ترویج شود
مدیر حوزه علمیه استان سمنان گفت: آمریکای امروز مانند معاویه است که بر عهد و پیمانش پایبند و وفادار نماند.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۲۴
آیت‌الله شاهچراغی:
حضور مردم در همه صحنه‌های دفاع از انقلاب باشکوه است
نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به حضور گسترده مردم این استان در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان، گفت: حضور مردم در همه صحنه‌های دفاع از انقلاب باشکوه است.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۴:۰۳
قدیری ابیانه:
ارتباط با آمریکا کلید پیشرفت نیست/ ضعف درونی باعث اثرگذاری تحریم‌ است
عضو شورای بین‌الملل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بابیان اینکه ارتباط با آمریکا کلید پیشرفت و توسعه در کشور نیست، گفت: استکبار دنبال ضربه زدن به اقتصاد ایران است.
۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۳:۵۹
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان:
فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل رسالت مسؤولان باشد
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان بابیان اینکه اگر فرهنگ پدافند در کوچه و خیابان ترویج نشود موفق نخواهیم بود، گفت: فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل رسالت مسؤولان باشد.
۱۳۹۷/۸/۱۱ - ۲۲:۵۰
امام جمعه موقت سمنان:
جبهه درونی مدام تقویت شود/ توطئه‌ها خللی در اتحاد مردم ایجاد نکرده است
امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه جبهه درونی مدام باید تقویت شود، گفت: تهدیدها و توطئه‌های همیشگی دشمنان خللی در اتحاد مردم ایجاد نکرده است.
۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۳:۳۲
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی سمنان:
روحانیان درباره آسیب های اجتماعی نوپدید هشدار دهند
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: جامعه روحانیان و مبلغان نقش تعیین‌کننده‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند لذا باید در این راستا به مردم هشدار دهند.
۱۳۹۷/۸/۷ - ۱۴:۴۷
آیت‌الله شاهچراغی:
مسؤولان به فکر مردم باشند
نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی موجود در کشور، گفت: امروز دیگر باید بدانیم که «شکم گرسنه» با کنسرت «سیر» نمی‌شود و بهتر است که مسؤولان بیشتر به فکر مردم باشند.
۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۳:۴۴
امام جمعه سمنان:
خدمت به مردم ویژگی مهم سپاه و بسیج است
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان خدمت به مردم را ویژگی مهم سپاه و بسیج دانست و گفت: سپاه همواره در خط ولایت بوده است.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۶:۰۴
امام جمعه دامغان:
راهپیمایی اربعین اثبات شکست دشمن در ایجاد دشمنی بین ملت های منطقه است
امام جمعه دامغان گفت: راهپیمایی اربعین نمایش وحدت و همدلی شیعیان در مسیری صحیح و نورانی با محوریت امام حسین(ع) است که ثابت می کند دشمن برای رسیدن به هدفش در ایجاد دشمنی بین ملت های منطقه ناکام مانده ا...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۳:۴۱
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان:
پیاده‌روی اربعین صحنه تجلی اتحاد مسلمانان و آزادگان ادیان الهی است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: پیاده‌روی اربعین بهترین صحنه تجلی اتحاد شیعیان، اهل تسنن و آزادگان دیگر ادیان الهی است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۳:۳۷
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاجی صادقی:
عظمت انقلاب در اعترافات آمریکایی‌ها نمایان است/ دشمنان از اقتدار سپاه عصبانی هستند
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز عظمت انقلاب اسلامی در اعترافات آمریکایی‌ها به‌خوبی نمایان است و دشمنان از اقتدار ایران اسلامی و سپاه عصبانی هستند.
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۵:۵۷
امام جمعه دامغان:
نتیجه سال ها نوکری آل سعود برای آمریکا تحقیر جهانی بوده است
امام جمعه دامغان با توجه به تحقیر چندین باره سران خود فروخته عربستان سعودی ا زسوی ترامپ، گفت: عاید رژیم آل سعود از سالها نوکری آمریکا، دادن چندین تریلیون دلار باج و خرید سلاح تحقیر جهانی بوده است.