Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تشکیل جبهه مقاومت و خط تمدنی در برابر استکبار از برکات هجرت امام رضا به ایران است
دوشنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۷ Monday, November 12, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۲:۱۳
شناسه خبر: ۵۸۴۵۸۲
 
آیت الله میرباقری:
تشکیل جبهه مقاومت و خط تمدنی در برابر استکبار از برکات هجرت امام رضا به ایران است
نماینده خبرگان گفت: اتفاقات دوران معاصر مانند این که جبهه مقاومت در جهان شکل گرفته و خط تمدنی جدیدی را مقابل غرب و استکبار درست کرده بخشی از برکات هجرت امام رضا(ع) به ایران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله سید محمدمهدی میرباقری نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری در برنامه زنده مخاطب خاص که از حرم مطهر امام رضا(ع) پخش شد، با بیان این که وجود مبارک امام معصوم برکات فراوانی برای انسان دارد، گفت: حضرت رضا(ع) درباره جایگاه امامت فرمودند امام مانند خورشیدی است که همه کائنات را روشن کرده اما دست هیچکس به این مقام عالی نمی رسد.

وی افزود: همین امامی که دست هیچکس به آن نمی رسد نسبت به شیعیان و محبان خود مانند برادر دلسوز و مادر مهربان نسبت به فرزند خردسال هستند، امام مانندی پدری مهربان نسبت به امت است، تمام برکاتی که بر  عالم نازل می شود به برکت وجود مقدس امام است.

نماینده خبرگان رهبری با بیان این که شیعه در دوران امامت امام رضا(ع) به مرحله ای از تثبیت معرفت رسید، اظهار داشت: معرفت امامی که از ما خواسته اند این است که امام را در قالب کلمه نور و مقام امامت بشناسیم، اگر جنبه های بشری امام حجاب ما شد ممکن است در برابر امام استکبار کنیم.

وی ادامه داد: ابلیس چون کلمه روح را نمی دید در برابر حضرت آدم تواضع نکرد و طرد شد؛ در دوران امام رضا(ع) شیعه به ثباتی در معرفت امام رسید که قابلیت پیدا کرد تا خدا شیعیان را به امام خردسال امتحان کند، بعد از امام رضا(ع) 3 امام در خردسالی به امامت رسیدند.

آیت الله میرباقری با بیان این که شیعه به ثباتی رسید که با وجود امتحان الهی هیچ عالمی صف خود را جدا نکرد، ابراز داشت: معرفت شیعه در دوران امام رضا(ع) تثبیت شد، از برکات دیگر شکل گیری جامعه شیعی حول زیارت امام رضا(ع) و حول امامزاده هایی است که بعد از هجرت حضرت به ایران هجرت کردند.

وی عنوان کرد: اتفاقات دوران معاصر مانند این که جبهه مقاومت در جهان شکل گرفته و خط تمدنی جدیدی را مقابل غرب و استکبار درست کرده بخشی از برکات هجرت امام رضا(ع) به ایران است، درباره افعال و مشی سیاسی امام رضا(ع) مسائل بسیاری مطرح شده است، باید توجه داشت وقتی می خواهیم درباره افعال سیاسی ائمه طاهرین(ع) مانند صلح امام حسن(ع)، قیام امام حسین(ع) و ولایتعهدی امام رضا(ع) صحبت کنیم باید با توجه به جایگاه امامت این حضرات باشد.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: امامی که به میدان می آید بر اساس نامه سربه مهر است و امام بر اساس نامه سر به مهر عمل می کند، عملکرد امام بر اساس علم الکتاب یعنی قرآن کریم و اسرار الهی است از این رو به راحتی نمی توان درباره آن اظهارنظر کرد.

وی اضافه کرد: فهمیدن اسرار افعال معصوم با فهم فیلسوفانه و تحلیل نیست،  تا اهل سر معصوم نشویم نمی توانیم بفهمیم که معصوم چه می کند، حتی سلمان هم که اهل سر است در جاهایی کم می آورد./

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۷:۴۱
آیت الله آملی لاریجانی:
ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد| قضات از مجازات‌ جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند
رییس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت استفاده حداکثری قضات از مجازات های جایگزین حبس گفت: احکام زندان باید در چارچوب قانونی و در حد ضرورت و برای حفظ امنیت جامعه و امنیت کشور باشد.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۵:۵۷
حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی:
با ابزار لازم به جنگ توطئه دشمن در فضای مجازی برویم
معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین با بیان این که در مبانی تاریخی ما هم بیان شده که باید در مقابل شعارهای دشمن، شعار متناسب گفته شود، گفت: باید با ابزارها و ملزومات فضای مجازی به جنگ توطئه دشمن در فضای ...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۵:۳۱
آیت الله جوادی آملی:
دینداری بدون اقتصاد سخت است| آبادی مرزها نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر است
حضرت ‌آیت الله جوادی ‌آملی با بیان این گگه باید مرزهای کشور بیش از پیش تقویت شود، گفت: اگر مرزهای خود را آباد و بیکاری و فقر را آن مناطق بر طرف کنیم، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۲۶
در دیدار دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شد؛
انتقاد آیت الله نوری همدانی از عدم قاطعیت مسؤولان در مبارزه با قاچاق و مواد مخدر| با حرف زدن کار درست نمی شود
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که با حرف زدن‌کار درست نمی شود، از عدم قاطعیت مسؤولان برای حل مشکلات انتقاد کرد و گفت: برخی مدام می گویند قاچاق وجود دارد اما چرا عملا جلوی قاچاق را نمی گیرند؟
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۲:۵۵
آیت الله اعرافی:
مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد بدون مشارکت مردم به ثمر نمی رسد| لزوم تربیت مبلغ برای مبارزه با اعتیاد
مدیر حوزه های علمیه با بیان این که حوزه و روحانیت نسبت به آسیب اعتیاد دغدغه دارند و احساس وظیفه می کنند، برای همکاری حوزه با ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه پیشگیری از اعتیاد اعلام آمادگی کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۳:۳۵
آیت الله جوادی ‌آملی:
نباید علم خود از قرآن را حاصل کار انسانی بدانیم| همه مشکلات از منیت است
حضرت آ‌یت الله جوادی ‌آملی تأکید کرد: نباید علم خود از قرآن را حاصل کار خود بدانیم و بگوییم «من» این مطلب علمی را فهمیدم، همه مشکلات از این «من» است.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۳:۲۴
آیت الله شب زنده دار:
مجاهدت امام راحل در مسیر معارف برای روحانیت درس‌ آموز است
عضو فقهای شورای نگهبان مجاهدت های امام راحل در مسیر احیای دین را یادآور شد و گفت: خدمت صادقانه امام خمینی(ره) برای بزرگداشت معارف الهی و اجرای دستورات اهل بیت(ع) برای همه ما حوزویان درس آموز است.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۵:۵۲
آیت الله ‌آملی لاریجانی مطرح کرد؛
توسعه علوم انسانی اسلامی درصدر مأموریت‌های دانشگاه امام صادق
رییس هیات امنای دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به اهداف و مأموریت های این دانشگاه، برنامه‌ریزی برای توسعه علوم انسانی اسلامی را در صدر مأموریت‌های دانشگاه امام صادق (ع) دانست.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۵:۱۶
آیت الله اراکی مطرح کرد؛
اعتقاد به فرمانروایی خدا؛ وجه ممیز تمدن اسلامی و تمدن الحادی
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر این که یقین به فرمانروایی خداوند اساس معرفت خداوند است،این اعتقاد را یکی از اساسی ترین تفاوت های میان تمدن اسلامی و تمدن الحادی که غرب مظهر آن به شمار...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۲:۱۱
آیت الله نوری همدانی:
صداوسیما با تولید برنامه های فاخر دستاوردهای انقلاب را تبیین کند| انقلاب با قدرت به پیش می رود
حضرت آیت الله نوری همدانی از از صداوسیما خواست تا با تولید برنامه های فاخر اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را برای جامعه به ویژه نسل جوان تبیین کند.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۱:۳۳
آیت الله حیدری در گفت وگو با رسا:
غربگرایان از سرنوشت کشورهای سازشکار عبرت بگیرند| نتیجه سازش با آمریکا نابودی است
نماینده خبرگان با تأکید بر این که سازش با آمریکا غیر از ذلت، پستی، نابودی و شقاوت چیزی به دنبال ندارد، گفت: بزرگترین نشانه افول آمریکا، اعتراف سردمداران آمریکا به این است که تا کنون نتوانسته اند به آر...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۶:۱۹
آیت الله موحدی کرمانی:
حکومت اسلامی با رهبری ولی فقیه بر پیاده شدن احکام الهی همت می گمارد
آیت الله موحدی با اشاره به روایتی در خصوص ظهور حضرت مهدی(ع) گفت: در حکومت اسلامی با رهبری ولی فقیه به نیابت از امام عصر(عج) بر پیاده شدن احکام اسلامی همت گماشته می‌شود.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۳۴
آيت الله توكل در گفت وگو با رسا:
باور کنیم که ‌آمریکا قدرت و ابهت ندارد| به جوانان میدان داده شود مشکلات حل خواهد شد
نماینده خبرگان رهبری با تبیین مصادیق افول آمریکا گفت: امروز با اطمینان می توان گفت كه ابهت آمریكا در جهان به صفر رسیده است و باید باور کنیم که ‌آمریکا قدرت و ابهت ندارد.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۰۲
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار رییس شورای صلح افغانستان:
اسلام دین صلح است| باید جلوی خونریزی ها در جهان اسلام گرفته شود
حضرت آیت الله مکارم شیرازی اسلام را دین صلح، مهربانی و برادری دانست و تاکید کرد که باید جلوی کشت و کشتار و خونریزی ها در جهان اسلام گرفته شود.
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۷:۳۶
آیت الله عبداللهی:
مشکلات کشور با نگاه به بیرون مرزها حل نخواهد شد
نماینده خبرگان نگاه به بیرون مرزها برای حل مشکلات کشور را بی نتیجه دانست و گفت: تجربه ثابت کرده با تکیه بر دین، آموزه های اهل بیت(ع) و با التزام عملی به رهنمود های رهبری می توان مسیر پر افتخار انقلاب...
۱۳۹۷/۸/۱۸ - ۱۴:۲۱
آیت الله صدیقی:
FATF و امثال آن ادامه قانون ننگین کاپیتولاسیون است| آمریکا بازنده تقابل با ملت ایران بوده و خواهد بود
امام جمعه موقت تهران با بیان این که آمریکا در همه ابعاد در حال افول و پس رفت است و هیمنه گذشته را ندارد، گفت: آمریکا حتی در دیپلماسی عمومی شکست خورده است و تبلیغات آن تأثیر چندانی ندارد.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۵:۳۵
اشک ماتم ایران اسلامی در سالروز شهادت امام رئوف؛
مشهدالرضا میزبان بیش از سه میلیون عزادار| برگزاری مراسم سوگواری با حضور مراجع تقلید
همزمان با سالروز شهادت عالم آل محمد(ص) حضرت شمس الشموس امام الرئوف امام رضا(ع) ایران اسلامی غرق عزا شد و اشک ماتم ریخت.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۲:۱۳
آیت الله میرباقری:
تشکیل جبهه مقاومت و خط تمدنی در برابر استکبار از برکات هجرت امام رضا به ایران است
نماینده خبرگان گفت: اتفاقات دوران معاصر مانند این که جبهه مقاومت در جهان شکل گرفته و خط تمدنی جدیدی را مقابل غرب و استکبار درست کرده بخشی از برکات هجرت امام رضا(ع) به ایران است.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۲۰:۰۱
مسؤول دفتر جامعه مدرسین:
مواضع جامعه مدرسین و آ‌یت الله یزدی صرفا از طریق دفتر و سایت رسمی اعلام می شود
مسؤول دفتر جامعه مدرسین اعلام کرد: هر گونه اخبار و مواضعی که از طریق دفتر و سایت رسمی منتشر نشده و در محافل خصوصی و عمومی شایع شود، نادرست و فاقد اعتبار است.
۱۳۹۷/۸/۱۶ - ۱۶:۰۱
همزمان با ۲۸ صفر صورت گرفت؛
برگزاری مراسم عزاداری رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام مجتبی در بیوت مراجع تقلید
همزمان با بیست و هشتم صفر، مراسم سوگواری و عزاداری رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) و شهادت سبط اکبر ایشان امام حسین مجتبی(ع) با حضور علما، طلاب، روحانیان و اقشار مختلف مردم در بیوت مراجع تقلید برگزار شد.