Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۲۲:۱۹
شناسه خبر: ۵۸۴۲۶۲
 
چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی
گلایه امام جمعه آیسک از وضعیت بهداشت و درمان، ۲۰۰ میلیون تومان کمک به کتابخانه های قاینات و احداث مجتمع فرهنگی آرامستان روی میز شورا عناوین برخی از اخبار کوتاه خراسان جنوبی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان جنوبی، امام جمعه آیسک از تعطیلی داروخانه و کندی پروژه احداث ساختمان جدید مرکز جامع سلامت این شهر گلایه کرد.

حجت الاسلام رادمرد به مشکلات درمانی آیسک اشاره و اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده قرار است از 19 آبان شیفت دوم مرکز درمانی با حضور پرستار فعال شود و در ادامه کار شاهد حضور پزشک نیز در شیفت عصر باشیم.

وی افزود: تعطیل شدن داروخانه در آیسک سبب به وجود آمدن مشکلات و تحمیل هزینه هایی بر مردم شده است. به گفته وی هر چند مسئولان در این زمینه پیگیری هایی را انجام داده اند اما باید با جدیت بیشتر همچنان پیگیر حل مشکل و دایر شدن داروخانه در شهر باشند.

مام جمعه آیسک با گلایه از مسئولان استانی و شهرستانی در زمینه روند احداث ساختمان جدید مرکز جامع سلامت آیسک گفت: کندی ساخت این پروژه سبب شده است مردم فکر کنند این پروژه به طور کامل متوقف شده است بنابراین از مسئولان مرتبط خواستار پیگیری این موضوع هستیم.

200 میلیون تومان کمک به کتابخانه های قاینات 

رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی قاینات با بیان اینکه خیران از ابتدای امسال 200 میلیون تومان به کتابخانه های عمومی قاینات کمک کردند، گفت: قسمتی از منابع و تجهیزات کتابخانه های عمومی توسط خیران تامین می شود و از ابتدای امسال 200 میلیون تومان در قاین جمع آوری  که از این میزان 100 میلیون تومان توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی برای خرید پنج هزار نسخه کتاب لوکس تامین شده است.

مددی 60 میلیون تومان را هم از کمک های اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران بیان کرد که برای سه هزار نسخه کتاب هزینه شده است.

علاوه بر این موسسه مهر گیتی، پنج دستگاه رایانه به ارزش 12 میلیون تومان و سه هزار و 600 نسخه کتاب به ارزش 28 میلیون تومان به کتابخانه های عمومی کمک کرده است.

احداث مجتمع فرهنگی آرامستان روی میز شورا

کلیات احداث مسجد جامع یا مجتمع فرهنگی در ضلع شمالی آرامستان فعلی بیرجند از محل بودجه عمرانی شهرداری در جلسه روز گذشته شورای اسلامی بیرجند مطرح شد و اعضا با به کارگیری مشاور برای طراحی  مجتمع فرهنگی آرامستان بیرجند موافقت کردند.

شهردار بیرجند گفت: هر چند تغییراتی در سالن آقایان آرامستان ایجاد شده است اما فضای خواهران همچنان کم است.

جاوید در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که با انتخاب پیمانکار جدید تکلیف مبالغ پرداختی شهروندان برای استفاده از پارکینگ در قالب شارژ چه می شود، گفت: در تنظیم قرارداد پیمانکار قبلی سهل انگاری شده است و سیستم پیمانکار قبلی در دسترس شهرداری نیست.

حجت الاسلام «عبدالرزاق‌نژاد» عضو شورا نیز گفت: در زمینه احداث میدان ابوذر و پارک خطی بیرجند سوال هایی در اذهان مردم مطرح است بنابراین توسعه شهر باید منطقی باشد.

مسئولیت جوانان در حفظ انقلاب سنگین تر از نسل گذشته است

مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند گفت: جوانان با توجه به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری که فرمودند "ترس از استکبار و آمریکا در تمام دنیا ریخته " وارد بر میدان شده اند و ما نیز به عنوان یک ایرانی باید تلاش کنیم کشور خود را بسازیم و به وظایف خود عمل کنیم.

حجت الاسلام علیجان دلدار، مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند در حاشیه راهپیمایی 13 آبان اظهار کرد: به تعبیر قرآن ظلم کردن و ظلم پذیرفتن جایز نیست، لذا باید از مظلوم دفاع کرد و در برابر ظلم و استکبار جهانی ایستاد و عزت خود را حفظ کرد.

مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند  خاطرنشان کرد: جوانان با توجه به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری که فرمودند "ترس از استکبار و آمریکا در تمام دنیا ریخته " وارد بر میدان شده اند و ما نیز به عنوان یک ایرانی باید تلاش کنیم کشور خود را بسازیم و به وظایف خود عمل کنیم.

وی با بیان وظیفه نسل چهارم انقلاب در برابر انقلاب گفت: نسل چهارم انقلاب از نسل های پیشین وظیفه سنگین تری بر دوش دارند، زیرا به دست آوردن یک نعمت از حفظ کردن آن آسان تر است.

مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند ادامه داد: نسل چهارم باید مبتنی بر آن مجاهدت ها و حراست های نسل های قبلی که برای حفظ انقلاب انجام دادند گام بردارند و برای پیشرفت نظام تلاش کنند./9314/پ۲۰۴/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۱۷
امام جمعه موقت بیرجند:
اعدام مفسدان اقتصادی نشان از قاطعیت و قدرت قوه قضائیه دارد
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه اعدام مفسدان اقتصادی نشان از قاطعیت و قدرت قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده مفسدان دارد، گفت: قوه قضاییه یکی از قوای ولایتمدار است که امیدواریم این مسیر را همچنان ادا...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۴:۰۸
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نیروهای مسلح باید اجراکننده عدالت باشند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نیروهای مسلح باید اجراکننده عدالت باشند و اگر اجرای عدالت به خوبی نمایان نشود شاید اثر سوء داشته باشد.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۵۴
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور خبر داد؛
برگزاری ۶۵۰ همایش پیشگیری از وقوع جرم
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با بیان اینکه جرایم در خراسان جنوبی نسبت به دیگر استان‌ها کمتر است، گفت: یکی از اقدامات مهم سازمان قضایی نیروهای مسلح برای کاهش و کنترل جرایم و آسیب‌های اجتماعی، ب...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۳:۴۷
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
تفکر لیبرال غربی برای حیات هیچ ارزشی قائل نیست
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز دنیای وحشی در قالب تفکر فاسد لیبرال غربی برای حیات هیچ ارزشی قائل نیست و تلاش آن‌ها این است که شهرها و کشورها را ویران و مردم را قتل عام کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۰۴
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور:
کاهش بسیاری از جرایم در کشور بستگی به مدیریت درست دارد
معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با بیان اینکه کاهش بسیاری از جرایم بستگی به مدیریت درست دارد، گفت: کارهای کوچک را باید مهم بدانیم و نباید کارهای بزرگ مانع دیده شدن کارهای کوچک شود.
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۲:۰۱
نماینده مجلس:
استانداران باید به دور از بازی‌های سیاسی فعالیت کنند
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب استاندار خراسان جنوبی گفت: استانداری که انتخاب می‌شود باید به دور از بازی‌های سیاسی فعالیت کند چرا که وقت برای سیاست بازی وجو...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۳:۳۴
چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی
برنامه های هفته بسیج نیمبلوک، ورود ۳۰۰ زائر پاکستانی به خضری دشت بیاض و ۲۰۰ میلیون تومان کمک به کتابخانه های قاینات عناوین برخی از اخبار کوتاه خراسان جنوبی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۳۵
حجت الاسلام اکبرپور تاکید کرد؛
لزوم نقش آفرینی روحانیان برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت
معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: افزون بر روحانیان همه وظیفه دارند برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت نقش‌آفرینی کنند و تمام مجاهدان و ایثارگران و کسانی که در آ...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۳۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مقام امامت و رهبری مکمل تمام نعمت‌ها است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه وجود مکمل تمام نعمت‌ها، مقام امامت و رهبری است، گفت: ما از وجود رهبری معصوم و انسان کامل محروم هستیم و دست ما از حکومت عدل خالی است و فرصت‌های ارزشمند عم...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۲۱
نماینده مجلس:
فرهنگ در کشور همیشه در ردیف آخر قرار دارد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ در کشور ایران همیشه در ردیف آخر قرار دارد و هنگامی که مورد تحریم قرار می‌گیریم نیز دولت‌ها از بودجه فرهنگ می‌زنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۱۴
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد؛
تلاش برای معرفی بیرجند به عنوان پایتخت کتاب| تکمیل سالن علامه فرزان تا پایان سال ۹۸
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: به دنبال این هستیم که شهرستان بیرجند به عنوان پایتخت کتاب تا سال ۹۹ معرفی شود که امیدواریم نمایندگان استان نیز از این موضوع حمایت کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۴۹
نماینده مجلس:
دولت در مواقع کسری بودجه از بودجه فرهنگ کم می کند
حجت الاسلام عبادی گفت: فرهنگ در هر دولتی همواره به عنوان یک اولویت دست چندم نگاه می شود و در هر زمان که دولت با کسری بودجه مواجه شود از بودجه فرهنگ کم می کند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۲۹
امام جمعه موقت بیرجند:
ایثار و شهادت از فرهنگ‌های اصیل و ریشه‌ای اسلامی است
امام جمعه موقت بیرجند گفت: ایثار و شهادت از فرهنگ‌های اصیل و ریشه‌ای اسلامی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۴۰
استاد حوزه علمیه مشهد:
روحانیان باید نظام اجتماعی و آموزشی دینی را ترسیم کنند
استاد حوزه علمیه مشهد گفت: روحانیان و طلاب در جامعه باید نظام اجتماعی دینی، نظام آموزشی دینی و نظام بانکداری اسلامی دینی را ترسیم کنند تا لیبرالیسم در جامعه جایگزین نشود و ضربه به کشور وارد نکند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۵:۱۰
نماینده مردم بیرجند در مجلس:
دولت توجه بیشتری به آموزش و پرورش داشته باشد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت هیچ جایی بهتر از آموزش و پرورش برای هزینه کردن وجود ندارد، گفت: کمبود فضای آموزشی در استان نیازمند کمک خیران است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۳۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی یک جهاد مکتبی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: سفر به اربعین حسینی و خدمت به زائران نه تنها یک خدمت‌رسانی به مردم و یک زیارت بوده بلکه در کنار آن نیز این سفر یک جهاد مکتبی است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۲۵
نماینده مجلس خبر داد؛
اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای احیا و بازسازی قنوات در کشور
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات خوبی در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و امسال نیز اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان برای احیا و بازسازی قنوات در کشور اختصاص داده شده اس...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۳:۱۷
نماینده مردم قاین در مجلس شورای اسلامی:
قوانین مجلس برای روستاییان و عشایر کشور کارگشا بوده است
نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توزیع اعتبارات منطقی نیست، گفت: اخیرا نیز قوانین مجلس برای روستاییان و عشایر کشور کارگشا بوده و نگاه مجلس نسبت به روستاییان بسیار مثبت بود...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۵۰
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف خبر داد؛
اهدای ۴۰ هزار لوازم التحریر از محل موقوفات به نیازمندان
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در نیمه دوم شهریورماه سال جاری بیش از ۴۰ هزار کیف به همراه لوازم التحریر در سراسر کشور به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۴۶
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
۸۰ درصد مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی مربوط به قانون نیست
حجت الاسلام عبادی گفت: در سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی به استان و دیداری که با وی داشتم مشکلات منابع طبیعی و کشاورزی بیان شد که در این دیدار گفته شد ۸۰ درصد مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی مربوط به قان...