Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - جهانی سازی و جهانی شدن روح حاکم بر معاهدات بین المللی است
سه شنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۷ Tuesday, November 20, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۵۱
شناسه خبر: ۵۸۲۸۸۶
 
کارشناس ارشد حقوق بین الملل:
جهانی سازی و جهانی شدن روح حاکم بر معاهدات بین المللی است
حجت الاسلام باقرزاده جهانی شده و جهانی سازی را روح حاکم بر معاهدات بین المللی دانست و گفت: دنیای استکبار به دنبال جهانی سازی و کشورهای ذلت پذیر به دنبال جهانی شدن هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام باقرزاده در همایش نه به بن بست FATF که در مسجد حضرت زینب(س) پردیسان برگزار شد، با بیان این که روح حاکم در معاهدات بین الملی جهانی شدن و جهانی سازی است، گفت: دنیای استکبار به دنبال جهانی سازی و کشورهای ذلت پذیر دنیا به دنبال جهانی شدن هستند.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) ادامه داد: کشورهایی که به دنبال جهانی شدن هستند می گویند امروزه دنیا به یک دهکده جهانی تبدیل شده است بنابراین مجبور هستیم براساس قواعد این دهکده رفتار کنیم؛ زمانی که دهکده مطرح می شود کدخدایی نیز خواهد داشت که باید طبق میل او عمل کرد بنابراین رضایت کدخدا نیز مطرح می شود.

وی با تصریح بر این که تمامی اتفاقاتی که امروزه رخ می دهد جهت تکمیل شدن نظریه جهانی است، اظهار کرد: سند 2030 در زمینه فرهنگ جهانی و FATF در زمینه مبارزه با منابع مالی تروریسم است یعنی ما باید در مقابل تعریفی که دنیا از تروریسم می کند در جبهه مبارزه با تروریسم قرار بگیریم و مراد از دنیا سازمان ملل و شورای امنیت قوه مجریه آن است.

کارشناس ارشد حقوق بین الملل با بیان این که شیعه نمی تواند به دنبال جهانی شدن باشد بلکه باید به دنبال جهانی سازی باشد، تبیین کرد: شیعه بر اساس فرهنگ مهدویت به دنبال جهانی سازی است و می خواهد همه دنیا را به رنگ حضرت مهدی(عج) درآورد و به عبارت دیگر منتظر روزی است که دنیا را به رنگ توحید در آورد.

وی خاطرنشان کرد: امروزه در عقبه تاریخی شاهد تقابل دو مدعی جهانی سازی هستیم، نخست نظام استکبار است که بیان شد و دیگری جهان اسلام است که بسیاری از آنها در خواب غفلت هستند اما جبهه انقلاب درصدد است که جهان را به رنگ خودش در آورد بنابراین دو جبهه جهانی سازی در برابرهم قرار  دارند.

حجت الاسلام باقرزاده ادامه داد: هیچ  گونه راهی وجود ندارد غیر از این که یا در جبهه جهان استکبار و جریان جهانی سازی فرهنگ غربی قرار گیریم یا این که با انقلابی گری و مقاومت در کنار فرزندان اسلامی همانند فاطمیون، زینبیون و جریان مقاومت در لبنان، یمن و فلسطین در تقابل با جریان جهانی ساز استکباری قرار گیریم که به گمان خودش تبعات جهان سازی را به سرعت تکمیل می کند و تنها قطعه ای که دارد مقاومت می کند جریان شیعه اسلام است.

وی ادامه داد: برخی گمان می کنند انقلابی گری یعنی زیر سم اسب رفتن در حالی که تنها راه زندگی کردن عاشورایی بودن است اما عاشورایی زندگی کردن دو گونه است یک عاشورا مربوط به امام حسین(ع) است و یک عاشورا در اخرالزمان است.

عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) اضافه کرد: شاخصه های هر دو عاشورا یکی است اما در عاشورای حسینی سر امام حسین(ع) بالای نیزه رفت اما در عاشورای آخر الزمان سرهای طرف مقابل بر روی نیزه ها خواهد بود و جبهه استکبار شکست خواهد خورد و انتقام مظلومیت امام حسین(ع) گرفته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طرفداران FATF  می گویند ما نیز مصلحت کشور را می دانیم و از جنگ بزرگ جلوگیری کردیم و بسیار می گویند ما سایه جنگ را از روی کشور برداشتیم یا این که می گویند اگر ما نبودیم برجام نبود و جنگ صورت می گرفت همچنین آقای ظریف می گوید تضمین نمی دهیم اما بهانه را می گیرد؛ زمانی  می گفتند تنش  زدایی امروزه می گویند بهانه  زدایی.

کارشناس ارشد حقوق بین الملل اضافه کرد: امروزه آقای ظریف منادی صلح است که در سوریه به عنوان پادوی صلح عمل می کرد و صلح نیز به قدری دلنشین است که از انسان قهرمان می سازد در حالی که یکی از علت های جنگ ترسیدن طرف مقابل از جنگ و ضعیف شدن آن است و این سیگنال ها خودش باعث جنگ است.

وی با اشاره به حق شرط در معاهده FATF بیان کرد: حق شرط همان شرط ضمن عقد است و شرط ضمن عقد در صورتی  که مخالف مقتضای عقد نباشد صحیح است در غیراین صورت قابل قبول نیست زمانی که گفته می شود نباید تأمین مالی تروریسم داشته باشید منظور تروریسم از منظر استکبار است و ما نیز نمی توانیم با آن مخالفت کنیم از سوی دیگر تمام کشورها بایداین حق شرط را بپذیرند آیا اسرائیل و عربستان این حق شرط راخواهند پذیرفت./1324/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۵ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۷:۰۴
رضایی:
با استفاده از فرصت تحریم از اتکای به نفت رها شویم
دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شهرهای کارآفرین و تشکیل ایالت های اقتصادی، راهکار مقابله با تحریم آمریکا است.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۵:۵۰
لطفی:
تدابیر رهبری تهدیدات دشمن را به فرصت تبدیل کرده است
دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به توطئه های دشمن در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب گفت: به واسطه امدادهای غیبی و تدبیر امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم ایران تم...
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۲۳:۳۱
سردار فدوی:
مسؤولان به مبانی انقلاب اسلامی پایبند باشند
معاون هماهنگ کننده سپاه با اشاره به ادبیات بشارت دهنده و امیدبخش رهبر معظم انقلاب در رابطه با آینده درخشان جمهوری اسلامی گفت: تا جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی به قوت های جدیدی دست پیدا خواهیم کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۲۱:۵۴
یادداشتی درباره بیانات اخیر رهبر انقلاب؛
چگونه به «استقلال صنعتی» برسیم؟
یک شاخصه مهم استقلال صنعتی در قدرت تصمیم گیری است که یک کشور بتواند تصمیم بگیرد که از چه کسی چه چیزی بگیرد و از چه کسی نگیرد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۷:۴۳
انهدام یکی از بزرگترین شبکه های دلالی و اخلال گر محصولات پتروشیمی توسط وزارت اطلاعات
روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات از انهدام یکی از بزرگترین شبکه های دلالی و اخلال گر محصولات پتروشیمی خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۶:۲۷
در بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه مطرح شد؛
کشتار مردم یمن سندی آشکار از ماهیت خون‌خوار حکومت سعودی را در تاریخ ثبت کرد
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با صدور بیانیه‌ای، جنایت آل سعود و هم پیمانان در جنایات بر مردم مظلوم یمن را محکوم کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۶:۱۹
عضو جنبش انصارالله یمن:
پوزه متجاوزان را به خاک می مالیم
عضو جنبش انصارالله یمن با بیان این که آمریکا سردمدار جنایات انجام شده در یمن است، گفت: به زودی شما مردانی را خواهید دید که پوزه متجاوزان را در سواحل، بیابان ها، کوه ها و دشت های یمن به خاک خواهند مالی...
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۲:۱۵
یادداشت| آیا حمایت رهبر انقلاب به معنای تأیید کار دولت است؟
حمایت رهبر انقلاب از دولت به مفهوم تأیید كار دولت نیست بلكه نتیجه اجبارى شرایطى است كه در آن به ‌سر مى‌بریم؛ بنابراین به نظر مى ‌رسد پاسخ به این پرسش كه این شرایط چیست و چه ویژگى‌هایى دارد، ضرورى است ...
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۰:۴۰
تجمع بزرگ حوزویان در حمایت از مردم مظلوم یمن برگزار شد
تجمع بزرگ طلاب و حوزویان در حمایت از مردم مظلوم یمن و محکومیت جنایات جنایات آل سعود با حضور شخصیت های حوزوی در مدرسه فیضیه برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۳:۰۹
در نامه جمعی از حوزویان به شمخانی مطرح شد؛
لزوم برخورد قانونی شورای عالی امنیت ملی با ظریف برای فضاسازی علیه کشور
شورای هماهنگی گروه های حوزوی در نامه ای به دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از ادعاهای بدون سند وزیر خارجه درباره پولشویی در ایران، خواستار برخورد قانونی شورای عالی امنیت ملی با وزیر خارجه شد.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۲:۰۲
در فیضیه؛
تجمع بزرگ حوزویان در حمایت از مردم مظلوم یمن برگزار می شود
تجمع بزرگ طلاب و حوزویان در حمایت از مردم مظلوم یمن و محکومیت جنایات آل سعود در مدرسه فیضیه برگزار می شود.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۰۰
قنبری:
جبهه ظلم در هیچ دوره ای به اندازه امروز درمانده نبوده است
پژوهشگر تاریخ اسلام با بیان این که آینده اسلام در سایه پیروی از امام حق بسیار درخشان خواهد بود، گفت: در هیچ دوره ای از تاریخ جهان اسلام این مقدار عزت نداشته و جبهه استکبار و ظلم تا این اندازه درمانده ...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۶:۰۸
توکلی:
وجود فساد اعتقاد مردم به نظام اسلامی و دین را متزلزل می کند
رییس مؤسسه دیده بان شفافیت و عدالت با بیان این که بدترین چیزی که سبب بی عدالتی در جامعه می شود شیوع فساد است، گفت: وجود فساد اعتقاد مردم به نظام اسلامی و دین را متزلزل می کند و بیکاری را افزایش می ده...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۷:۱۶
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر در دیدار مراجع مطرح کرد؛
نقش ویژه حوزه و روحانیت در پیشگیری از اعتیاد| مراقب باشیم جوانان در دام اعتیاد گرفتار نشوند
سردار اسکندری گفت: حوزه، روحانیت و مراجع بسیار می توانند در امر پیشگری‌موثر باشند چرا که در ایام تبلیغی روحانیت در تمام مناطق حضور دارند و تاکید و توصیه آن ها اثرگذار است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۶:۰۳
امیر موسوی:
آمادگی نیروهای مسلح برای مقابله با هرگونه تهدید علیه نفت‌کش‌های ایرانی
معاون عملیات ارتش در باره تهدید نفتکش های ایران در آبهای بین‌المللی از سوی آمریکا گفت: ایجاد هرگونه مزاحمت برای حمل و‌ نقل و‌تجارت بین المللی از طریق آبراهه‌های بین‌المللی بر خلاف قوانین بین المللی بو...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۵:۵۹
حجت الاسلام رستمی:
تهرانی‌مقدم‌های صنعت و اقتصاد و سیاست کجایند؟
رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: شهید تهرانی‌مقدم علم را نه فقط برای علم بلکه برای پیشرفت و اقتدار کشورش و برای همه آزادگان دنیا می‌خواست و توانست استعدادهای جوان دانشگاهی را ...
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۷:۳۶
مشروح نشست خبری حجت الاسلام اژه ای؛
از حکم جاسوسی کارمند وزارت خارجه تا برخورد با قضات متخلف
سخنگوی قوه قضاییه در نشست خود با خبرنگاران، به سؤالات رسانه ها درباره پرونده های فساد اقتصادی، جاسوسی کارمند وزارت خارجه، ممنوع الخروجی رییس سابق بانک مرکزی و برخورد دستگاه قضا با قضات متخلف پاسخ داد...
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۲۱:۲۶
اعلام‌نظر شورای نگهبان درباره مصوبات و اساسنامه‌ها
شورای نگهبان نظر خود را در خصوص مصوبات مجلس شورای اسلامی و اساسنامه‌ها اعلام کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۵:۱۰
حجت الاسلام والمسلمین ایزدهی:
به پوسته ظاهری سنت الهی اکتفا نکنیم| الگوی قیام حسینی جامعه را به نقطه مطلوب می رساند
استاد حوزه علمیه قم قیام حسینی را به منزله چراغی روشن برای انقلاب اسلامی دانست و گفت: این قیام شامل رهبری، ساختار و اهداف سیاسی و مردم سالاری دینی می شود که می تواند ما را به نقطه مطلوب برساند.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۱۰
نامه شورای هماهنگی گروه های فرهنگی حوزه برای محاکمه خائنان به کشور
شورای هماهنگی گروه های فرهنگی حوزه در نامه ای به وزیر اطلاعات و دستگاه های امنیتی خواستار محاکمه خائنان به کشور و معرفی آن ها به مردم شد.