Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟
دوشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۷ Monday, November 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۴:۳۳
شناسه خبر: ۵۸۲۷۶۷
 
آیت الله رمضانی:
امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟
نماینده خبرگان با انتقاد از خستگی عده ای و القای یأس و ناامیدی به جامعه، گفت: مشکلاتی وجود دارد اما پیشرفت های بسیاری در زمینه های گوناگون حاصل شده است، چرا عده ای این پیشرفت ها را نمی بینند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله رضا رمضانی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری چهارشنبه شب در مراسم پاسداشت از خدمات 13 ساله وی در اروپا با عنوان سفیر انقلاب که در مدرسه علمیه آیت الله بهجت برگزار شد، از برگزارکنندگان و دست اندرکاران مراسم تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه با اشاره به تحولات بین المللی افزود: مسیر جهانی شدن طبیعی است گرچه برخی درصدد هستند که این مسیر را مدیریت کنند، مفهوم جهانی شدن با جهانی سازی متفاوت است، در دنیا عده ای می خواهند جهان و کشورها را بنابر میل خود مدیریت کنند.

برخی می خواهند بر اساس تفکرات لیبرالی و سکولاری جهان را مدیریت کنند

رییس اتحادیه علما و تئولوگ های شیعه در اروپا با بیان این که برخی می خواهند بر اساس لیبرالیسم و نظام سکولار دنیا را مدیریت کرده و فرهنگ غرب را در جامعه بشری سیطره دهند، اظهار داشت: درباره غرب برخی مجذوب و و عده ای مرعوب هستند اما نظر معتدل این است که غرب باید به صورت جدی مطالعه شود.

وی ادامه داد: همانگونه که مستشرقان درباره عالم شرق در ابعاد گوناگون مطالعه و بررسی کردند، باید غربشناسان به صورت جدی و علمی در حوزه های گوناگون مانند حوزه های اخلاقی، حقوق بشر، سیاسی و اجتماعی به مطالعه بپردازند، مسائل باید از جهت علمی نقد و بررسی شود و درباره مجموعه مباحث باید تحلیل ارائه کرد که حوزه علمیه باید این نقش را ایفا کند همانگونه که مراکز غربی این نقش را نسبت به اسلام ایفا می کنند.

غربی ها فعالیت های اسلام، حوزه های علمیه و انقلاب را دقیق رصد می کنند

آیت الله رمضانی با بیان این که غربی ها تمام عرصه های فکری که در ایران و اسلام می گذرد را رصد می کنند، ابراز داشت: حتی در رساله دکترایی در فرانسه مشاهده کردیم که موضوع مکتب تفکیک را مفصل مورد بحث قرار دادند، این در حالی است که شاید طلاب در این زمینه کمتر اطلاع داشته باشند.

وی عنوان کرد: غربی ها حتی حوزه ها و مشارب علمی جهان اسلام و اختلافات آن ها را به دقت مورد بررسی قرار می دهند، همانگونه که غربی ها دقیقا اسلام را مطالعه می کنند، افراد متفکر و دانشمند به ویژه در حوزه های علمیه وظیفه دارند که غرب را مطالعه کرده و نسبت به آن تحلیل داشته باشند.

رییس سابق مرکز اسلامی هامبورگ آلمان خاطرنشان کرد: در برلین در پروژه ای 15 ساله به دنبال این بودند که اثبات کنند مخاطب قرآن کریم اعراب هستند و امروزه قرآن نمی تواند مخاطب خود را سیراب کند، ماعرض کردیم که مخاطب قرآن انسان، فطرت و عقل است، عقل و فطرت دیروز و امروز نمی شناسد و گرچه قرآن بر شخص عرب نازل شد اما هدایت و مواضع ایشان فراتر از عرب و برای بشریت بوده است، حتی می توانیم قوانین طلایی مانند قاعده احسان، مدارا رحمت را از قوانین اسلام استخراج کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از اندیشمندان غربی در کتاب اخلاقی جهانی به دنبال قواعد و قوانین طلایی است که از جمله قواعد آن فرمایش امیرمؤمنان است، قواعد طلایی به قاعده ای گفته می شود که کل جوامع بشری آن را می پذیرد که بسیار مهم است که و چنین قواعدی را باید از قوانین اسلام برای جهانیان تبیین کرد.

فعالیت 4 هزار فرقه معنوی در اروپا و آمریکا برای تأمین نیاز معنوی غرب

آیت الله رمضانی با بیان این که امروز دنیا دنبال فکر و اندیشه ای است که غالب باشد، گفت: اولویت کار مرکز اسلامی هامبورگ ابتدا شیعیان با محوریت عقلانیت و معنویت بوده است که شاخصه مکتب اهل بیت(ع) به شمار می رود.

وی افزود: معنویت باید برخاسته از دین باشد و در برابر معنویتی است که امروز در غرب به عنوان یک نهضت وجود دارد، 4 هزار فرقه معنوی در اروپا و آمریکا برای تأمین نیاز معنوی در غرب ایجاد شده است، شیعه را باید با شاخه عقلانیت و معنویت معرفی کرد، متأسفانه افرادی در غرب نگاه تندی ضد عقلانیت و معنویت اسلامی دارند.

تقریب تاکتیک نیست بلکه باور برخاسته از مکتب اهل بیت است

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که بخش دیگر کارهای مرکز اسلامی هامبورگ مربوط به مسلمانان بود، اظهار داشت: تقریب مذاهب اسلامی در دستور کار مرکز اسلامی بود، تقریب تاکتیک نیست بلکه تقریب باور برخاسته از مکتب از اهل بیت(ع) است.

وی ادامه داد: بخش دیگر مخاطبان مرکز اسلامی غیر مسلمانان هستند که با دستور کار دیالوگ با هدف تعامل و تفاهم و حتی افزایی عمل می شود، پرداختن به موضوعات مشترک بین ادیان الهی بحثی جدی است که باید مورد توجه باشد.

رییس اتحادیه علما و تئولوگ های شیعه در اروپا  ابراز داشت: هیچگاه فکر نمی کردم که وارد امور بین الملل و امام جمعه شوم، همواره عشق و علاقه ویژه ما درس و بحث بوده است، به همین دلیل درس و بحث را با جدیت بیشتری در قم ادامه خواهیم داد.

حوزه در زمینه تبلیغ بین الملل افراد متخصص تربیت کند| دنیا تشنه تفکر و اندیشه اسلام ناب است

وی عنوان کرد: حوزه باید افرادی در شأن را تربیت کند تا مبلغ آموزش دیده اسلام باشند چرا که دنیا تشنه این تفکر و اندیشه است، برخی  غربی ها می گویند اگر نهج البلاغه را می داشتیم دنیا را فتح می کردیم، باید زبان آموخت و به زبان بومی مردم غرب با آنان سخن گفت.

رییس سابق مرکز اسلامی هامبورگ آلمان نسبت به فعالیت های انحرافی با نام اسلام و تلاش دشمن برای گسترش آن هشدار داد و خاطرنشان کرد: امروزه اسلام لیبرال، سکولار و افراطی از شیعه و سنی ترویج داه می شود و ما وظیفه داریم اسلام را به صورت جامع، دقیق و درست تبیین کنیم.

وی اضافه کرد: در دیالوگ های بین الادیانی بعد از چند سال پروفسور لهوگو در مرکز اسلامی هامبورگ می گوید شیعه و مکتب اهل بیت(ع) امروز می تواند پاسخگوی پرسش های اذهان بشری باشد، وقتی چنین بستری فراهم است باید استفاده کرد و یکی از وظایف بسیار مهم حوزه تربیت مبلغان بین المللی است.

آیت الله رمضانی با اشاره به راه اندازی حوزه علمیه هامبورگ گفت: بعد از مدت ها فکر و بررسی به نتیجه رسیدیم که افرادی بومی مسلط به زبان به کار گرفته شوند، در ابتدای کار 6 نفر جذب شدند اما امروز 51  طلبه در حوزه هامبورگ فعال هستند، امسال 26 نفر ثبت نام کردند و از کادانا و اسپانیا هم افرادی حضور داشتند  که کاری بزرگ و معجزه وار است.

وی افزود: برخی از طلاب حوزه هامبورگ دارای دکترا و مدارک عالی تحصیلی هستند و امروز درس طلبگی می خوانند، برخی از این طلاب به غیر از زبان فارسی به 3 زبان دنیا مسلط هستند، به جمع بندی رسیدیم که زبان مشترک طلاب زبان فارسی باشد اما طلاب به 3 زبان دیگر هم مسلط هستند، هرکدام از این مبلغان بومی می توانند نقش آفرین جدی باشند، این طلاب در ایام تبلیغی به زبان بومی خود به تبلیغ اسلام و مکتب اهل بیت(ع) می پردازند.

امروز وقت خسته شدن نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که کارهای بزرگی داریم و نباید خسته شویم، به دیدار خود با رهبر انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به آقایانی که حضور داشتند فرمودند در شرایط فعلی باید زیاد کار کنیم و خسته نشویم که امروز وقت خسته شدن نیست.

وی با ابراز گلایه از  از کسانی که در شرایط فعلی و در 40 سالگی انقلاب خسته شده اند و نکاتی را در این زمینه مطرح می کنند، ابراز داشت: مشکلاتی وجود دارد و با هدف اصلی فاصله داریم اما پیشرفت های بسیاری در زمینه های گوناگون حاصل شده است، چرا عده ای این پیشرفت ها را نمی بینند؟

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: در شرایط حاضر باید برای نظام، انقلاب و ولایت باید سربازی کرد، وقتی در دیدار با رهبر انقلاب افرادی از وضع موجود ابراز نگرانی کردند که رهبر انقلاب فرمودند بگویید که نگران نباشند.

وی عنوان کرد: ما باید به تکلیف خود به احسن وجه عمل کنیم و حوزه های علمیه که استوانه های تولید اندیشه، فکر، اندیشه و عقلانیت و معنویت هستند باید جدی کار کنند، امروز دنیا از نظر فکری و اندیشه ای متوجه قم است و اگر می خواهیم دنیا را مدیریت کنیم باید با فکر جهانی کار کنیم و ما باید دقیق ترین تفسیر از حقوق بشر را ارائه دهیم./1323/

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۲۲:۳۰
آیت الله نوری همدانی:
مردم باید ثبات قیمت و ارزانی را در سفره خود لمس کنند| حل مشکل به آماردادن در رسانه ها خلاصه نشود
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با بیان این که متأسفانه مسأله حل مشکل گرانی و معیشت هنوز در کشور محقق نشده است، گفت: مردم باید رفاه، ارزانی، اشتغال و ثبات قیمت‌ها را در سفره‌های خود لمس کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۷:۳۴
آیت الله ‌آملی لاریجانی:
آرمان های اسلام با وحدت قابل تحقق است| مسؤولان با سخن خود ابزار سوء استفاده دشمن را فراهم نکنند
رییس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت خودداری مسؤولان از سخنان مجمل و دو پهلو که ممکن است مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد، از آنان خواست که در مورد اظهارات خود دقت کافی روا دارند.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۵:۲۳
آیت الله سبحانی:
هیچ نیرویی به اندازه وحدت کلمه در پیشبرد اهداف سازنده نیست| لزوم تبیین سیمای حقیقی اسلام
حضرت ‌آیت الله سبحانی با اشاره به آثار سوء تفرقه و اختلاف گفت: هیچ نیرویی به اندازه وحدت کلمه در پیشبرد اهداف سازنده نیست.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۲۳:۰۸
آیت الله اعرافی در گفت وگو با رسا:
حوزه علمیه همواره در کنار مظلومان جهان قرار دارد
مدیر حوزه های علمیه با محکوم کردن جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن، تأکید کرد که حوزه در ذات خود بین المللی بوده و با قطع نظر از دین و ملیت در کنار مظلومان قرار دارد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۲۲:۴۶
آیت الله نوری همدانی در دیدار شورای عالی حوزه:
استقلال حوزه‌ به معنای کناره گیری از نظام اسلامی نیست| پاسداری از انقلاب وظیفه حوزه و روحانیت است| شورای عالی ارتباط با بدنه حوزه را تقویت کند
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی تأکید کرد: استقلال حوزه‌های علمیه بدین معنا نیست که از نظام کناره‌گیری کنیم، البته حوزه نباید دولتی باشد، اما حفاظت از معیارها و شاخص‌های نظام و انقلاب وظیفه ما بوده و هست.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۲۲:۲۰
آیت الله جوادی ‌آملی مطرح کرد؛
نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری| نا امنی های جهان به دلیل عدم شناخت انسان و انسانیت است
حضرت آ‌یت الله جوادی آملی به نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری اشاره کرد و گفت: باید با عمل مان به جامعه بشری راه را نشان بدهیم.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۷:۱۸
آیت الله حسینی در گفت وگو با رسا:
دوران سلطه طلبی گذشته است| امت اسلام زیر بار ظلم نمی رود
نماینده ولی فقیه در عراق با بیان این که دوران سلطه طلبی گذشته است، تأکید کرد که استکبار دیگر نمی تواند با سلطه و کشورگشایی به اهداف خود دست پیدا کند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۷:۰۶
حجت الاسلام والمسلمین علیمرادی:
تقویت اقتصاد ملی در گرو حمایت و پشتیبانی از نخبگان است
نماینده خبرگان با اشاره به این که عدم حمایت نخبگان جوان مانع دستیابی به خودکفایی می شود، گفت: اگر از نخبگان علمی کشور حمایت نشود، ایران به یک کشور مصرف کننده تبدیل خواهد شد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۶:۳۲
آیت الله فقیهی:
مردم جهان مانع ارسال سلاح به آل سعود شوند
عضو جامعه مدرسین با بیان این که ملت ایران به همراه حوزه علمیه جنایات آل سعود در یمن را محکوم می کنند، گفت: از جهانیان می خواهیم با محکوم کردن سعودی ها خواستار توقف ارسال سلاح به عربستان شوند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۱:۲۵
آیت الله اراکی:
سرنگونی آل سعود نزدیك است| پیروزی مردم مظلوم یمن حتمی خواهد بود
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب تأکید کرد: آل سعود جرثومه فساد است و از روزی كه شكل گرفت تا به امروز روزی نیست كه دست به جنایت نزده باشد؛ امروز به طور حتم اعلام می كنیم پیروزی انصارالله یمن و سرنگونی آل...
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۴:۱۵
آیت الله نوری همدانی:
امت اسلامی به فریاد مردم مظلوم یمن برسد| سازمان های مدعی حقوق بشر از هر زمانی بی خاصیت تر شده اند
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با انتقاد از سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر درباره جنایت آل سعود علیه مردم مظلوم یمن تأکید کرد که مسلمانان به هر شکلی که می توانند باید به کمک این مظلومان بشتابند.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۲:۴۶
آیت الله جوادی ‌آملی:
حیات عاقله در سایه معرفت امام زمان حاصل می شود
حضرت آ‌یت الله جوادی آملی با بیان این که حیات عاقله در سایه معرفت امام زمان(عج) حاصل می شود، گفت: هرچه انسان در زمینه معرفت امام عالمانه کار کند از مرگ و زندگی جاهلی بیشتر مصون خواهد بود.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۲۰
آیت الله صافی گلپایگانی:
جهان خسته از ظلم و تشنه عدالت است
حضرت ‌آیت الله صافی تأکید کرد: امروز همگان وظیفه داریم كه خصوصیات جامعه مهدوی را به جهان معرفی کنیم كه جهانِ تشنه عدل و مواسات و خسته از ظلم و جنایات، خود را برای روز رهایی آماده كند و منتظر وعده الهی...
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۰۹:۱۵
حضور اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه در جلسه جامعه مدرسین
اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با حضور در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اعضای این نهاد بلند پایه حوزوی دیدار و تبادل نظر کردند.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۶:۲۶
حضور آیت الله وحید خراسانی در دسته عزاداری شهادت امام عسکری
حضرت آیت الله وحید خراسانی از مراجع تقلید به همراه طلاب، روحانیان، علما و اقشار مختلف مردم در دسته عزاداری شهادت امام حسن عسکری(ع) حضور پیدا کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۶:۰۰
همزمان با هشتم ربیع الاول؛
مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری با حضور مراجع برگزار شد
همزمان با هشتم ربیع الاول، مراسم سوگواری شهادت امام حسن عسکری(ع) با حضور علما، طلاب، روحانیان و اقشار مختلف مردم در بیوت مراجع تقلید برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۵:۱۵
آیت الله سعیدی:
انقلاب با نظریه مقاومت لیبرال دموکراسی غرب را به دره سقوط می کشاند| سخن وزیر خارجه درباره پولشویی نسنجیده بود
امام جمعه قم از مسؤولان کشور خواست به جای حاشیه سازی به مشکلات اصلی کشور رسیدگی کنند و سخنان وزیر خارجه درباره پولشویی را نسنجیده دانست.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۴:۳۵
آیت الله سبحانی:
بر مؤمنان واجب است به کمک غذایی و درمانی مردم مظلوم یمن بشتابند
حضرت آ‌یت الله سبحانی با اشاره به روزگار بسیار سخت مردم مظلوم یمن تصریح کرد که در این برهه از زمان بر مؤمنان واجب است با هماهنگی هلال‌احمر و مؤسسات مربوطه به کمک غذایی و درمانی آنان بشتابند.
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۳:۴۵
آیت الله امامی کاشانی:
همه مردم دنیا به وقاحت آمریکا پی برده اند | قوه قضائیه به برخورد قاطعانه با مفسدان ادامه دهد
امام جمعه موقت تهران با اشاره به به توطئه های آمریکا برای وارونه جلوه دادن واقعیت ها گفت: آمریکا با استفاده از تبلیغات رسانه ای می خواهد خود را خوب و قدرتمند نشان دهد، اما موفق نمی شود، چون همه مردم د...
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۲۳:۴۴
آیت الله مکارم شیرازی:
نهج البلاغه جزو دروس رسمی حوزه قرار گیرد| تبلیغ به مسجد منحصر نشود
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که نهج البلاغه همچون خود امیرمؤمنان مظلوم و مهجور است، تصریح کرد که این کتاب گرانسنگ و پر محتوا باید جزو دروس اصلی حوزه های علمیه گیرد.