Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - مرکز تخصصی امام خامنه ای در رشته معارف انقلاب اسلامی دانش پژوه می پذیرد
دوشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۷ Monday, November 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۳:۱۵
شناسه خبر: ۵۸۲۲۸۵
 
مرکز تخصصی امام خامنه ای در رشته معارف انقلاب اسلامی دانش پژوه می پذیرد
مرکز تخصصی امام خامنه ای در رشته معارف انقلاب اسلامی در مقطع سطح سه حوزه علمیه دانش پژوه می پذیرد.

حجت الاسلام کاوند در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، از پذیرش رشته مرکز تخصصی امام خامنه ای در رشته معارف انقلاب اسلامی در مقطع سطح سه خبر داد و گفت: دوره سطح سه رشته معارف انقلاب اسلامی نخستین بار است که در مرکز تخصصی امام خامنه ای برگزار می شود.

مدیر گروه رشته معارف انقلاب اسلامی مرکز تخصصی امام خامنه ای خاطرنشان کرد: رشته معارف انقلاب اسلامی به مباحث مرتبط به انقلاب اسلامی می پردازد و بر مبانی امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اعم از مبانی نظری و کاربردی انقلاب اسلامی تکیه دارد که نظام سازی،  دولت سازی و تمدن سازی از جمله موضوعات رشته معارف انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به شرایط نام نویسی در مقطع سطح سه رشته معارف انقلاب اسلامی مرکز تخصصی امام خامنه ای اظهار کرد: متقاضیان باید تمام شرایطی که برای مراکز تخصصی حوزه های علمیه در نظر گرفته شده است را دارا باشند از جمله اتمام سطح دو و تلبس به لباس روحانیت.

حجت الاسلام کاوند اضافه کرد: پذیرش در سطح سه رشته معارف انقلاب اسلامی مرکز تخصصی امام خامنه ای همانند سایر مراکز تخصصی بدون آزمون است و طلاب دارای شرایط پس از قبولی در مصاحبه علمی پذیرش می شوند.

وی اضافه کرد: برای پذیرش محدودیتی وجود ندارد و در صورتی که افراد دارای شرایط بیش از حد باشند چندین دوره برگزار می شود.

وی در زمینه زمان برگزاری مصاحبه و برگزاری کلاس ها بیان کرد: مصاحبه ورودی پس از اربعین و کلاس ها نیز پس از اتمام جلسات مصاحبه ورودی، عصرها از شنبه تا چهارشنبه برگزار می شوند.

مدیر گروه رشته معارف انقلاب اسلامی مرکز تخصصی امام خامنه ای در پایان به زمان و شیوه نام نویسی اشاره کرد و گفت: طلاب دارای شرایط جهت نام نویسی می توانند تا 25 مهرماه با شماره 09101855300 تماس گیرند./1324/ت۳۰۲/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۲:۵۲
با پیام تصویری آیت الله جوادی آملی؛
نهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی در قم برگزار می شود
مدیر اجرایی مجمع عالی حکمت اسلامی از برگزاری نهمین اجلاسیه اساتید علوم عقلی با پیام تصویری حضرت آیت الله جوادی آملی و سخنرانی مدیر حوزه های علمیه خبرداد.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۲:۴۱
به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛
نشست علمی علم کلام آسیب ها و بایسته ها برگزار شد
دومین پیش نشست همایش ملی فلسفه کلام با موضوع علم کلام، آسیب ها و بایسته ها به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با همکاری انجمن علمی کلام اسلامی حوزه برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۲:۲۶
استاد فلسفه:
دین و فلسفه دو تعبیر از یک واقعیت هستند
محمدرضایی با بیان این که طبق بیان علامه طباطبایی(ره) دین و فلسفه دو تعبیر از یک واقعیت هستند، گفت: متأسفانه امروزه برخی سعی می کنند تفکر عقلی را از تفکر دینی جدا کنند که در این صورت تفکر داعش از آن خا...
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۹:۵۴
حجت الاسلام والمسلمین عباسی در گفت وگو با رسا:
مدیریت کم‌نظیر آیت الله اعرافی از دلایل اصلی موفقیت المصطفی است
حجت الاسلام والمسلمین عباسی گفت: یقینا یکی از دلایل موفقیت‌های جامعه المصطفی مدیریت‌های کم‌نظیر آیت الله اعرافی بوده است به طوری که نام این نهاد بزرگ علمی در دنیا قرین با نام آیت الله اعرافی شده است.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۹:۱۵
حجت الاسلام غفاری:
غالب شبهات غرب علیه اسلام تنها با علوم عقلی جواب داده می شود
عضو هیأت علمی گروه فلسفه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تأکید کرد که امروز بیش از هر روزی نیاز به فلسفه و علوم عقلی در حوزه به چشم می آید.
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۹:۱۱
مدیر گروه کلام پژوهشگاه علوم وحیانی معارج:
علامه طباطبایی گوهر و صدف دین را توحید می داند
حجت الاسلام مصطفی پور در تبیین نظریه گوهر و صدف دین از دیدگاه علامه طباطبایی(ره) تأکید کرد که علامه طباطبایی(ره) گوهر و صدف دین را توحید می داند.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۴:۵۴
در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی؛
سومین پیش همایش تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه ای برگزار شد
سومین پیش همایش از چهارمین همایش تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه ای با حضور پژوهشگران حوزوی در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۳:۳۷
به همت گروه کلام پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛
نشست علمی علم کلام آسیب ها و بایسته ها برگزار می شود
نشست علمی علم کلام آسیب ها و بایسته ها به همت گروه کلام پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۱:۱۰
حجت الاسلام والمسلمین زمانی در گفت وگو با رسا:
آیت الله اعرافی طی دو دهه مدیریت المصطفی یک ریال هم حقوق دریافت نکرد
مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه با تقدیر از مدیریت مطلوب آیت الله اعرافی در جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد که وی در دو دهه مدیریت خود حتی یک ریال هم حقوق دریافت نکرد.
۱۳۹۷/۸/۲۷ - ۱۰:۱۱
حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر در گفت وگو با رسا:
شورای عالی حوزه مجامع استانی اساتید را راه اندازی کند | لزوم اقدام عاجل برای رسیدگی به وضع معیشت طلاب
نایب رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه خواستار تشکیل و راه اندازی مجامع استانی اساتید از سوی دبیرخانه شورای عالی حوزه شد و بر لزوم اقدام عاجل نهادهای عالی حوزه به منظور رسیدگی به وضع معیشت طلاب تا...
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۳:۵۷
رییس حوزه علمیه بحرینی های قم:
حجت الاسلام والمسلمین عباسی مدیری انقلابی و خبره است
حجت الاسلام عبدالله الدقاق با اشاره به تغییر در مدیریت جامعه المصطفی تأکید کرد که حجت الاسلام والمسلمین عباسی مدیری انقلابی، فقیه، منظم، با تجربه و خبره است.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۳:۰۹
از سوی ستاد تفسیرصورت می گیرد؛
برگزاری دوره های مهارتی تبلیغ و بیان تفسیر ویژه طلاب
دوره مهارت های تبلیغ با شیوه استاد قرائتی ویژه برادران طلبه و دوره مهارت های بیان تفسیر ویژه برادران و خواهران طلبه از سوی ستاد تفسیر قرآن کریم برگزار می شود.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۳:۰۱
رییس دفتر مقام معظم رهبری:
جامعه المصطفی مرکز نشر حقایق اسلام ناب به جهان است
حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با اشاره به شیعه هراسی و اسلام هراسی دشمنان و همچنین زمام داری حکام ظالم سعودی بر مرکز ظهور اسلام یعنی مکه تأکید کرد که اسلام باید از منبعی حقیقی همچون جامعه المص...
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۲:۰۵
حجت الاسلام والمسلمین عباسی:
خدمات گسترده آیت الله اعرافی در المصطفی هیچ گاه فراموش نمی شود
رییس المصطفی با اشاره به انقلابی بودن، معنویت، عقلانیت و عدالت به عنوان شعارهای اصلی این نهاد تأکید کرد که مشی انقلابی آیت الله اعرافی با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۵۸
آیت الله اعرافی:
مسیر روشن المصطفی در دوره مدیریت جدید با قدرت بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد
رییس سابق جامعه المصطفی العالمیه ضمن تقدیر از زحمات مراکز و نهادهای حوزوی و غیر حوزوی در طول ۲۰ سال فعالیت تأکید کرد که این مسیر روشن با حضور مدیریت جدید با قدرت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۳۵
آیت الله مقتدایی:
حجت الاسلام والمسلمین عباسی بهترین گزینه برای ریاست المصطفی بود
آیت الله مقتدایی با تقدیر از خدمات نزدیک به دو دهه آیت الله اعرافی در این نهاد، حجت الاسلام والمسلمین عباسی را بهترین گزینه برای ریاست المصطفی از نگاه هیات امناء دانست.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۲۱
با قرائت پیام رهبر انقلاب صورت گرفت؛
تودیع و معارفه رییس المصطفی با حضور شخصیت های حوزوی
مراسم تودیع آیت الله اعرافی و معارفه حجت الاسلام والمسلمین عباسی به عنوان رییس جامعه المصطفی با قرائت حکم رهبر معظم انقلاب برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۰۶
عضو هیأت علمی جامعه المصطفی(ع) مطرح کرد؛
لزوم سیاست گذاری شورای عالی برای افزایش توان مهارتی طلاب
حجت الاسلام رفیعی توجه شورای عالی به تبیین نقش روحانیت در نظام ولایی را ضروری دانست و اظهار کرد: نقش روحانیت پیش از انقلاب با پس از انقلاب تغییر کرده است بنابراین شورای عالی باید سیاست های حوزه در این...
۱۳۹۷/۸/۲۶ - ۱۱:۰۰
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران:
رشد فلسفه جلوی رواج ظاهر گرایی در دین را می گیرد
دکتر صدرا با اشاره به علامه طباطبایی(ره) به عنوان مجدد و محیی مباحث فلسفی و علوم عقلی تأکید کرد که رشد فلسفه در جامعه جلو رواج ظاهر گرایی را در دین می گیرد وفرصت جولان به جریان هایی همچون داعش نمی دهد...
۱۳۹۷/۸/۲۵ - ۱۲:۱۴
استاد حوزه علمیه تشریح کرد؛
تفاوت مسائل فلسفه اسلامی با فلسفه یونانی
استاد حوزه علمیه گفت: شهید مطهری نکته ای را از علامه طباطبایی(ره) نقل می کند که علامه فرمودند مسائل فلسفی در یونان حدود دویست و اندی مسأله بود و در فلسفه اسلامی ۷۰۰ مسأله شده است.