Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - پیوند ایران و عراق به نابودی رژیم صهیونیستی منجر می‌شود
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ Monday, December 10, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵:۳۵
شناسه خبر: ۵۷۸۴۵۲
 
امام جمعه پردیسان:
پیوند ایران و عراق به نابودی رژیم صهیونیستی منجر می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین قوامی گفت: تمام تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی در راستای ایجاد تفرقه میان این دو کشور است، چراکه به خوبی ‌دانسته‌اند که پیوند این دو کشور، سبب نابودی اسراییل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین صمصام الدین قوامی، امام جمعه پردیسان در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه پردیسان با اشاره به آغاز تهاجم رژیم بعث عراق به ایران در تاریخ 31 شهریورماه سال 59 اظهار داشت: تهاجم رژیم صدام به ایران یک جنگ جهانی بود، چراکه تمام قدرت‌های استکباری دنیا علیه انقلاب اسلامی ایران ائتلاف کردند تا شعله روشنگر آن را خاموش کنند.

دفاع مقدس، نسخه دوم عاشورا

امام جمعه پردیسان ادامه داد: آمریکا و دیگر دشمنان نظام اسلامی، جنگی تمام عیار علیه این انقلاب پاک و مردمی را برنامه ریزی کردند و در این مسیر، فردی ابله‌تر از صدام را برای رهبری این جنگ پیدا نکردند.

وی با بیان‌این که جنگ تحمیلی علیه ایران نسخه دوم عاشورا بود، گفت: از جهات بسیاری بین این دو نبرد شباهت وجود دارد، وجه شباهت نخست در تحمیلی بودن این دو جنگ از سوی جبهه دشمن به سپاه اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین قوامی افزود: با توجه به خسارت‌های فراوانی موجود در جنگ همچون غارت، قحطی و کشتار وسیع مردم، شروع آن کاری مذموم و ناپسند است، اما اگر دشمن آغاز کننده آن بود، دفاع از سرزمین و ادامه آن تا پیروزی کامل امری مقدس و زیبا بوده  و این قاعده‌ای است که به لحاظ قوانین بین‌الملل نیز پذیرفته شده است، از این رو این نبرد برای ایران دفاع مقدس نام گرفت.

وی با بیان این‌که در جنگ‌های تحمیلی، سپاه کفر آغاز کننده جنگ است نه جبهه اسلام، اظهار داشت: روز عاشورا، نخستین تیر را لشکر عمربن سعد به سوی سپاه حضرت پرتاب کرده و جنگ را آغاز کردند و این درست مانند شلیک اولین توپ جنگی از سوی لشکر صدام به سرزمین ایران بود.

امام جمعه پردیسان با اشاره به آیه 249 سوره بقره افزود: دومین شباهت این دو نبرد، قرار گرفتن گروه قلیل در مقابل گروه کثیر بود، همانطور که تعداد سپاهیان بنی‌امیه کثیر بوده و تعداد یاران حضرت اندک، در نبرد دفاع مقدس نیز تمام کشورهای استکباری دنیا در برابر جمعیت 35 میلیونی ایران به صف شده بودند.

پیروزی در جنگ تحمیلی عنایت الهی بود

وی پیروزی ایران در جنگ تحمیلی را عنایت الهی توصیف و بیان کرد: کشوری تنها مانند ایران، یک تنه بر لشکر تا دندان مسلح غرب و عراق پیروز شد و این امر جز با یاری خداوند میسر نبود.

حجت الاسلام والمسلمین قوامی در ادامه یکی دیگر از شباهت‌های نبرد عاشورا و دفاع مقدس را مطرح کرد و گفت: شباهت دیگر وصیت‌نامه‌های نوشته شده توسط شهدا، شعارهای رزمندگان، نام گردان‌ها و عملیات‌ها همه کربلایی بود.

وی با بیان این‌که فرزندان ایران زمین جنگ و دفاع مقدس را به خوبی درک کرده‌اند، گفت: شور و شعور عاشورا در سراسر جبهه‌های جنگ وجود داشت و این در منش شهدای دفاع مقدس نمایان بود.

امام جمعه پردیسان مطرح کرد: تمام هدف جنگ تحمیلی از سوی آمریکا و دیگر مستکبران جهان، جلوگیری از الگوبرداری عراق از انقلاب ایران بود، اما توجه نداشتند که کارگردان این جریانات، خداوند است و بشر نمی‌تواند مانع آن شود.

تلاش دشمنان برای تفرقه میان ملت ایران و عراق

وی با اشاره به شرایط امروز جامعه عراق و رابطه حسنه آن با کشور ایران گفت: تمام تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد تفرقه میان این دو کشور است، چراکه به خوبی ‌دانسته‌اند که پیوند این دو کشور، سبب نابودی اسرائیل خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین قوامی ادامه داد: تمام تلاش دشمنان به ضرر آنها تمام شد و این امر را در وضعیت امروز کشور عراق می‌توان مشاهده کرد که سران امروز آن، غالبا ضد آمریکایی و خواستار گسترش روابط با ایران هستند.

وی در پایان افزود: همه پیروزی‌هایی که به صورت مداوم نصیب جامعه و نظام اسلامی ایران شد، حاصل تفکرات حسینی و عاشورایی بود و جز با این مدل مقاومت، این پیروزی‌ها حاصل نمی‌شد./876/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۶:۰۱
آیت الله اراکی:
مشکلات امروز نتیجه اعتماد به غیر خداوند است| علوم اسلامی از منابع دینی استخراج شود
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب با بیان این که همه مشکلات جامعه از «منم» گفتن ها است، گفت: اگر به غیر از خداوند اعتماد نمی کردیم، این مقدار مشکل در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد نمی شد.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۰۰:۱۰
دیدار حضرت آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله فاضل لنکرانی
حضرت آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله فاضل لنکرانی درباره مهم ترین مسائل مربوط به حوزه و طلاب گفت وگو و تبادل نظر کردند.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۲۱:۲۰
آیت الله خاتمی در گفت وگو با رسا تشریح کرد؛
جزئیات جلسه هیأت رییسه خبرگان| اصلاح آیین نامه انتخابات؛ دستور کار اجلاس آتی خبرگان ملت
سخنگوی هیأت رییسه خبرگان از تدوین آیین نامه جدید انتخابات مجلس خبرگان رهبری و بررسی و اصلاح ‌آیین نامه فعلی در اجلاس آتی خبرگان ملت خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۵:۰۶
آیت الله حسینی بوشهری:
تصمیمات حوزه آموزش و پرورش مبتنی بر کار کارشناسی باشد
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: تصمیمات در حوزه آموزشی باید با کار کارشناسی باشد و تا نقطه قوت ها و ضعف ها و آسیب ها بررسی نشود، با صحبت کردن و فضاسازی چیزی حل نخواهد شد بلکه آسیب رسان است.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۴:۰۵
آیت الله نوری همدانی:
وزارت ارشاد بر چاپ و نشر کتب نظارت کند| اجازه انتشار مطالب خلاف مبانی اسلام داده نشود
حضرت آ‌یت الله نوری همدانی با انتقاد از وجود محتواهای غرب زده تأکید کرد که وزارت ارشاد بر چاپ و نشر کتب نظارت دقیق داشته باشد.
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۱۲:۰۶
آیت الله علوی گرگانی:
وجود اختلاف طبقاتی زیبنده جامعه اسلامی نیست| هیچ دانش آموزی نباید به دلیل ناتوانی مالی از تحصیل محروم شود
حضرت آ‌یت الله علوی گرگانی با بیان این که در جامعه اسلامی نباید اختلاف طبقاتی وجود داشته باشد، تأکید کرد که هیچ دانش آموزی نباید به دلیل ناتوانی مالی از تحصیل محروم شود.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۶:۱۱
حجت الاسلام والمسلمین دیرباز:
نمی توان نسبت به اشرافی گری مسؤولان بی تفاوت بود| وحدت حوزه و دانشگاه سبب تحقق آرمان های انقلاب می شود
نماینده خبرگان با بیان این که دانشجویان و طلاب از مهم ترین اقشار جامعه هستند، گفت: اگر این دو قشر وحدت پیدا کنند می توانند جامعه را بیش از گذشته به سمت آرمان های انقلاب هدایت کنند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۴:۲۵
آیت الله سعیدی:
ملت ایران مصمم تر از قبل پای انقلاب ایستاده اند| دشمن آرزوی بر هم زدن امنیت ایران را به گور می برد
امام جمعه قم با اشاره به حادثه تروریستی چابهار گفت: ملت ایران در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب نه تنها با ترورهای کور دست از نظام بر نمی دارند بلکه منسجم تر از قبل درس فراموش نشدنی به دشمنان خواهند داد.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۳:۴۰
آیت الله موحدی کرمانی:
نمایندگان مجلس در بودجه ۹۸ منافع عمومی و ملی را در نظر بگیرند| دولت قیمت اجناس و اقلام را کنترل کند
امام جمعه موقت تهران با انتقاد از بالا بودن هزینه های جاری مسؤولان و دولتمردان، از نمایندگان مجلس خواست تا در زمینه تصویب بودجه نگاه ملی داشته باشند و منافع عمومی را در نظر بگیرند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۲۳:۱۳
حجت الاسلام والمسلمین قمی:
ملت ایران و عراق با اتکا به حماسه اربعین زمینه آزادسازی قدس را فراهم کنند
معاون بین الملل دفتر رهبر انقلاب با اشاره به روابط مردم ایران و عراق و تلاش دشمنان برای آسیب زدن به این روابط راهبردی گفت: ملت ایران و عراق با اتکا به پیاده روی اربعین می توانند زمینه آزادسازی قدس را...
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۶:۲۴
آیت الله جوادی آملی:
خون شهدا جوامع را از خباثت استکبار و استعمار پاک می کند| طیب و طاهر شدن جامعه در گرو معادباوری است
حضرت آیت الله جوادی آملی با اشاره به این که کشوری که توسط خون شهدا پاکسازی شود از دیدگاه قرآن کریم «بلد طیب» است، گفت: خون شهدا جوامع را از خباثت استکبار، استعمار و صهیونیست پاک می کند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۳:۳۵
توضیحات آیت الله فاضل درباره وجود یا عدم وجود نظامات در فقه
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) به ارائه توضیحاتی درباره اظهارات اخیر خود در رابطه با وجود یا عدم وجود نظامات در فقه پرداخت.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۲:۲۴
آیت الله علوی گرگانی:
نهادینه کردن تواضع در جامعه نیازمند گسترش فرهنگ‌ مسجد محوری است
حضرت آیت الله علوی گرگانی با بیان این‌که یکی از راه‌های نهادینه کردن دگر بینی و تواضع، نهادینه کردن فرهنگ‌ مساجد بین مردم است، گفت: در این راه باید با عمل خود مردم را به سوی مساجد جذب و دعوت کنیم.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۱:۵۴
آیت الله مصباح یزدی:
فلسفه امر و نهی الهی رسیدن انسان به کمال است
رییس مؤسسه امام خمینی(ره) با بیان این که عمر انسان باید برای رسیدن به هدف خلقت و کمال صرف شود، گفت: امر و نهی الهی برای این است که انسان بتواند به رحمت ویژه خداوند متعال برسد و الا خدا به عبادت انسان ...
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۰:۴۱
آیت الله توکل در گفت وگو با رسا:
پیام سند الگوی پیشرفت نهادینه سازی روح "ما می توانیم" در جامعه است
نماینده خبرگان با بیان این که رسیدن به اهداف انقلاب در گرو برنامه ریزی شایسته و صحیح است، گفت: مهم ترین پیام رهبری از ابلاغ سند الگوی پیشرفت نهادینه سازی روح «ما می توانیم» در جامعه است.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۳:۵۳
آیت الله مکارم شیرازی:
دشمن با ترویج بی حجابی اصل نظام را نشانه گرفته است| لزوم توجه به امر ازدواج در لایحه بودجه
حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم توجه به امر مهم ازدواج در لایحه بودجه سال آینده کل کشور تاکید کرد و واقفان و خیران را نیز برای فراهم کردن زمینه های ازدواج جوانان فراخواند.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۲۰:۱۰
روحانی در نشست خبری پایان سفر به استان سمنان:
۷۸ طرح با هزار و ۴۶۶ میلیارد تومان اعتبار در استان سمنان اجرایی می شود
رییس جمهور با تاکید بر اینکه ۷۸ طرح با یکهزار و ۴۶۶ میلیارد تومان اعتبار، مصوبات این سفر برای استان سمنان خواهد بود، گفت: اجرای این طرح ها می تواند به تحول، رشد و پیشرفت استان کمک کند.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۷:۵۴
آیت الله جوادی آملی:
جامعه ای که قائم به عقل باشد سعادتمند و متمدن می شود| انسان باید علمی بیندیشد و عدلی عمل کند
حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که جامعه غیر عالم هرگز به سعادت نمی رسد و متمدن نخواهد بود، ابراز داشت: جامعه ای که زندگی شخصی خود را عاقلانه اداره می کند اما قائم به عقل نیست، متمدن و سعادتمند ن...
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۶:۰۱
آیت الله شب زنده دار:
محفوظ ماندن از جاذبه های انحرافی شرط رسیدن به مقامات عالی است
عضو فقهای شورای نگهبان با تأکید بر تقویت معرفت انسان و مقابله با خواسته های نفسانی گفت: انسان باید در برابر کشش های انحرافی خود را حفظ کند تا بتواند به مقامات عالیه برسد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۳:۳۱
آیت الله علوی گرگانی:
افراد مغرض برای مسؤولیت های نظام انتخاب نشوند
حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به این که شورای نگهبان باید در گزینش ها دقت فوق العاده ای داشته باشد، گفت: باید دقت زیادی صورت گیرد که افراد مغرض نظام و دین و انقلاب و ولایت انتخاب نشوند و حقی هم ا...