Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - پیوند ایران و عراق به نابودی رژیم صهیونیستی منجر می‌شود
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ Monday, October 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۵:۳۵
شناسه خبر: ۵۷۸۴۵۲
 
امام جمعه پردیسان:
پیوند ایران و عراق به نابودی رژیم صهیونیستی منجر می‌شود
حجت الاسلام والمسلمین قوامی گفت: تمام تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی در راستای ایجاد تفرقه میان این دو کشور است، چراکه به خوبی ‌دانسته‌اند که پیوند این دو کشور، سبب نابودی اسراییل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین صمصام الدین قوامی، امام جمعه پردیسان در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه پردیسان با اشاره به آغاز تهاجم رژیم بعث عراق به ایران در تاریخ 31 شهریورماه سال 59 اظهار داشت: تهاجم رژیم صدام به ایران یک جنگ جهانی بود، چراکه تمام قدرت‌های استکباری دنیا علیه انقلاب اسلامی ایران ائتلاف کردند تا شعله روشنگر آن را خاموش کنند.

دفاع مقدس، نسخه دوم عاشورا

امام جمعه پردیسان ادامه داد: آمریکا و دیگر دشمنان نظام اسلامی، جنگی تمام عیار علیه این انقلاب پاک و مردمی را برنامه ریزی کردند و در این مسیر، فردی ابله‌تر از صدام را برای رهبری این جنگ پیدا نکردند.

وی با بیان‌این که جنگ تحمیلی علیه ایران نسخه دوم عاشورا بود، گفت: از جهات بسیاری بین این دو نبرد شباهت وجود دارد، وجه شباهت نخست در تحمیلی بودن این دو جنگ از سوی جبهه دشمن به سپاه اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین قوامی افزود: با توجه به خسارت‌های فراوانی موجود در جنگ همچون غارت، قحطی و کشتار وسیع مردم، شروع آن کاری مذموم و ناپسند است، اما اگر دشمن آغاز کننده آن بود، دفاع از سرزمین و ادامه آن تا پیروزی کامل امری مقدس و زیبا بوده  و این قاعده‌ای است که به لحاظ قوانین بین‌الملل نیز پذیرفته شده است، از این رو این نبرد برای ایران دفاع مقدس نام گرفت.

وی با بیان این‌که در جنگ‌های تحمیلی، سپاه کفر آغاز کننده جنگ است نه جبهه اسلام، اظهار داشت: روز عاشورا، نخستین تیر را لشکر عمربن سعد به سوی سپاه حضرت پرتاب کرده و جنگ را آغاز کردند و این درست مانند شلیک اولین توپ جنگی از سوی لشکر صدام به سرزمین ایران بود.

امام جمعه پردیسان با اشاره به آیه 249 سوره بقره افزود: دومین شباهت این دو نبرد، قرار گرفتن گروه قلیل در مقابل گروه کثیر بود، همانطور که تعداد سپاهیان بنی‌امیه کثیر بوده و تعداد یاران حضرت اندک، در نبرد دفاع مقدس نیز تمام کشورهای استکباری دنیا در برابر جمعیت 35 میلیونی ایران به صف شده بودند.

پیروزی در جنگ تحمیلی عنایت الهی بود

وی پیروزی ایران در جنگ تحمیلی را عنایت الهی توصیف و بیان کرد: کشوری تنها مانند ایران، یک تنه بر لشکر تا دندان مسلح غرب و عراق پیروز شد و این امر جز با یاری خداوند میسر نبود.

حجت الاسلام والمسلمین قوامی در ادامه یکی دیگر از شباهت‌های نبرد عاشورا و دفاع مقدس را مطرح کرد و گفت: شباهت دیگر وصیت‌نامه‌های نوشته شده توسط شهدا، شعارهای رزمندگان، نام گردان‌ها و عملیات‌ها همه کربلایی بود.

وی با بیان این‌که فرزندان ایران زمین جنگ و دفاع مقدس را به خوبی درک کرده‌اند، گفت: شور و شعور عاشورا در سراسر جبهه‌های جنگ وجود داشت و این در منش شهدای دفاع مقدس نمایان بود.

امام جمعه پردیسان مطرح کرد: تمام هدف جنگ تحمیلی از سوی آمریکا و دیگر مستکبران جهان، جلوگیری از الگوبرداری عراق از انقلاب ایران بود، اما توجه نداشتند که کارگردان این جریانات، خداوند است و بشر نمی‌تواند مانع آن شود.

تلاش دشمنان برای تفرقه میان ملت ایران و عراق

وی با اشاره به شرایط امروز جامعه عراق و رابطه حسنه آن با کشور ایران گفت: تمام تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد تفرقه میان این دو کشور است، چراکه به خوبی ‌دانسته‌اند که پیوند این دو کشور، سبب نابودی اسرائیل خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین قوامی ادامه داد: تمام تلاش دشمنان به ضرر آنها تمام شد و این امر را در وضعیت امروز کشور عراق می‌توان مشاهده کرد که سران امروز آن، غالبا ضد آمریکایی و خواستار گسترش روابط با ایران هستند.

وی در پایان افزود: همه پیروزی‌هایی که به صورت مداوم نصیب جامعه و نظام اسلامی ایران شد، حاصل تفکرات حسینی و عاشورایی بود و جز با این مدل مقاومت، این پیروزی‌ها حاصل نمی‌شد./876/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین علیمرادی در گفت وگو با رسا:
احراز ساده زیستی شرط روی کار آمدن مسؤولان باشد
نماینده خبرگان با تأکید بر این که احراز ساده زیستی باید شرط روی کار آمدن مسؤولان باشد، گفت: تا زمانی که روح ساده زیستی در مسؤولان حاکم نشود، امکان تحقق اهداف انقلاب وجود نخواهد داشت.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین دیرباز:
وجود شفافیت در کشور مانع فساد می شود| مسؤولان در عمل اهداف انقلاب را عینیت بخشند
نماینده خبرگان با اشاره به این که مسؤولان باید با رفتار خود اهداف انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب را عینیت بخشند، گفت: اگر مردم از زندگی مسؤولان خود آگاه باشند و ساده زیستی را در آن مشاهده کنند، نسبت...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۵۰
آیت الله سبحانی:
فقه و طبابت رابطه تنگاتنگی دارند| به برکت انقلاب بی نیاز از پزشکان خارجی هستیم
حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که فقه با طبابت رابطه تنگاتنگی دارد، گفت: از اول کتاب طهارت تا آخر کتاب دیات فقیه محتاج طبیب در تشخیص موضوعات است تا بتواند حکم دهد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۰:۱۲
پیام تسلیت ‌آیت الله نوری درپی درگذشت حجت الاسلام شجاعی
حضرت آیت الله نوری همدانی با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۹:۵۳
آیت الله جوادی ‌آملی:
مردم فرشته گونه دین و کشور را حفظ کردند| برخی در کشور خلاف مسیر انسانیت حرکت می کنند
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که دفاع مقدس از آنجا که همه کشورهای جهان علیه ما متحد شدند جنگ جهانی سوم بود، گفت: در این میان تنها دینِ مردم باعث حفظ کشور شد و مردم فرشته گونه دین و کشور را حف...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۸:۲۷
آیت الله مکارم با صدور پیام تسلیتی:
مرحوم شجاعی از فراز منبر به هدایت مردم می پرداخت
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با صدور پیام تسلیتی، درگذشت حجت الاسلام والمسلمین شجاعی را تسلیت گفت و از مجاهدت های آن مرحوم در مسیر هدایت مردم و نشر معارف اهل بیت، تجلیل کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۷:۰۵
در دیدار دبیر شورای عالی حوزه مطرح شد؛
تأکید آیت الله شبیری بر تقویت درس اخلاق در حوزه| جای درس اخلاق هایی مانند درس امام در حوزه خالی است
حضرت آ‌یت الله شبیری با تأکید بر تقویت دروس اخلاق در حوزه گفت: امام که درس اخلاق می گفتند تا چند روزی حوزه یک حال و هوای دیگر داشت. امروز جای این درس اخلاق‌ها در حوزه خالی است.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۵:۰۳
آیت الله اراکی:
نمی‌توان برای جامعه اسلامی نسخه غربی نوشت| با اتکای به بیگانگان قدرت حاصل نمی شود
نماینده خبرگان با بیان این‌که جامعه اسلامی در همه ابعاد با جامعه غربی تفاوت دارد، تأکید کرد: نمی‌توان برای جامعه اسلامی نسخه غربی نوشت، زیرا غربی‌ها کاملاً برعکس مبانی و آموزه‌های ما عمل می‌کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۴:۰۱
رییس جمهور در آیین آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها:
ماندن یا نماندن برجام مهم نیست| با وحدت از دوره فعلی عبور خواهیم کرد
رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران اسلامی و ملت بزرگ ایران از همه توطئه ها با وحدت ، اتحاد و یکپارچگی عبور خواهد کرد، تأکید کرد که می‌توانیم آمریکا را شکست دهیم.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۱:۰۴
دیدار آیت الله حسینی بوشهری با آ‌یت الله شبیری زنجانی
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با حضرت ‌آیت الله شبیری زنجانی دیدار و گفت وگو کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۳:۲۳
آیت الله جوادی ‌آملی:
مهم ترین عامل پیوند حوزه و دانشگاه علم دینی است| تنها فقه و اصول علم دینی نیست
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که علمی که موضوع ‌آن خدا باشد علم دینی است، مهم ترین عامل پیوند حوزه و دانشگاه را علم دینی دانست.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۲:۲۶
آیت الله حسینی بوشهری:
دشمن به دنبال حذف فرهنگ عاشورا و مهدویت برای غلبه بر شیعیان است
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به توطئه های دشمن علیه امت اسلام به ویژه شیعیان، نسبت به تلاش دشمن برای حذف و تحریف فرهنگ عاشورا و مهدویت برای غلبه بر تشیع هشدار داد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۲۰:۲۰
تکذیب یک نقل قول از سوی دفتر آیت الله مکارم
دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی، نقل قول منتسب به این مرجع تقلید در مورد لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم را تکذیب کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۸:۵۸
آیت الله موحدی کرمانی:
مسؤولان و نخبگان نسبت به رفع موانع و مشکلات کشور همت کنند
آیت الله موحدی تأکیدکرد: مسؤولان و نخبگان با شناسایی دقیق معضلات جامعه و توجه به راهکاری معقول، نسبت به رفع موانع و مشکلات کشور به‌ ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت عمومی همت بگمارند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۷:۴۲
در دیدار جمعی از وعاظ و خطبا مطرح شد؛
تأکید آیت الله وحید خراسانی بر بزرگداشت هفتم صفر شهادت امام مجتبی
حضرت ‌آیت الله وحید خراسانی توصیه کرد که تمامی هیئات مذهبی در روز هفتم صفر، با حرکت دسته‌جات عزاداری، موجب تسلای قلب مادر پهلوشکسته‌ امام مجتبی(ع) شوند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۲:۵۷
آیت الله علوی گرگانی:
ابعاد شخصیتی حضرت ابوطالب برای دنیا تبیین شود
حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به نقش و جایگاه ویژه حضرت ابوطالب(ع) در حفظ رسالت پیامبر تأکید کرد که ابعاد شخصیتی حضرت ابوطالب باید برای دنیا تبیین شود.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۲:۱۴
نامه آیت الله مکارم به رییس دستگاه قضا درباره مباحث مهریه
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در نامه ای سرگشاده به رییس قوه قضاییه، توضیحات ارائه شده از سوی وی درباره مهریه را کافی و قانع کننده ندانست و مشکل جوانان گرفتار به دلیل مهریه را جدی خواند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۱:۵۶
آیت الله حیدری در گفت وگو با رسا هشدار داد؛
القای بن بست در کشور با هدف صاف کردن جاده مذاکره و مصالحه با ‌آمریکا| رسانه ها دستاوردهای انقلاب را تبیین کنند
نماینده خبرگان القای بن بست در کشور را خیانت دانست و گفت: برخی از روی خیانت و ترس از استکبار به مردم القا می کنند که جامعه به بن بست رسیده تا راهی برای مذاکره و مصالحه با آمریکا پیدا کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۰:۲۱
در دیدار جمعی از مسؤولان لبنانی مطرح شد؛
تجلیل آیت الله نوری همدانی از مجاهدت های حزب الله لبنان| نباید اجازه نفوذ به دشمن داده شود
حضرت ‌آیت الله نوری همدانی با تجلیل از مجاهدت های حزب الله لبنان و سید حسن نصرالله در مقابله با استکبار گفت: حزب الله توانسته در برابر دشمنان و صهیونیست ها با قدرت ایستادگی کرده و عزت و عظمت اسلام ر...
۱۳۹۷/۷/۲۰ - ۱۳:۵۱
آیت الله اعرافی:
پایبندی به ارزش های اسلام و انقلاب ملت ایران را پیروز خواهد کرد| عاقبت غربگرایی تحقیر و ذلت است
امام جمعه قم عاقبت غربگرایی را تحقیر و ذلت دانست و گفت: عربده های امروز دشمنان ظاهری است و باید بدانیم ایستادگی و پایبندی به ارزش های اسلام و انقلاب ما را پیروز خواهد کرد.