Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - وهابیت با شبهه افکنی به دنبال کم‌رنگ جلوه دادن عاشورا است
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ Saturday, December 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۱۰:۴۳
شناسه خبر: ۵۷۷۶۳۰
 
تولیت مدرسه علمیه ابوطالب:
وهابیت با شبهه افکنی به دنبال کم‌رنگ جلوه دادن عاشورا است
تولیت مدرسه علمیه ابوطالب(ع) با اشاره به اینکه دشمنان با شبهه افکنی به دنبال انحراف افکار عمومی هستند، گفت: کسانی که به اسم روشن فکری با شبهه افکنی در حادثه کربلا نسبت به قاتلان عاشورا ژست دلسوزانه به خود می‌گیرند از دو حالت خارج نیستند، آنان یا منافق‌اند و یا جاهل هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین مجید سینایی تولیت مدرسه علمیه ابوطالب(ع)، شب گذشته در مراسمی که به مناسبت دهه دوم ماه محرم الحرام در مسجد همین مدرسه برگزار شد، گفت: شهدای مدافع حرم نشان دادند که نهضت حسینی همچنان با جوش و خروش ادامه دارد.

وی افزود: حماسه و نهضت حسینی مکان و زمان ندارد و از روز ازل حسینیان یک سو و دشمنان در طرف دیگر قرار گرفتند؛ بنابراین امام حسین(ع) فارغ از مرزهای جغرافیایی به همه مردم آزاده جهان تعلق دارد و کسی نمی‌تواند بگوید اباعبدالله الحسین(ع) تنها برای شیعیان است.

حجت الاسلام والمسلمین سینایی با بیان اینکه شهدای اسلام و انقلاب همگی با تاسی از قیام عاشورا در مسیر حق گام برداشتند، ابراز کرد: امروز دشمنان اسلام مانند وهابیت با دعای کمیل ما که سراسر مضامین آن انس با خداوند متعال است دشمنی ندارند بلکه با زیارت عاشورای ما مشکل دارند زیرا در زیارت عاشورا است که ما نسبت به دشمنان اهل بیت(ع) اعلام برائت می‌کنیم.

تولیت مدرسه علمیه ابوطالب(ع) با اشاره به اینکه دشمنان با شبهه افکنی به دنبال انحراف افکار عمومی هستند تا مردم را نسبت به حق طلبی و عدالت جویی بی تفاوت کنند، گفت: انسان به هر میزان نسبت به عدالت علاقه داشته باشد به همان مقدار باید نسبت به ظلم ابراز تنفر کند و این امر درباره دشمنی با دشمنان و دوستی با دوستان امام حسین(ع) نیز صدق می‌کند.

وی با بیان اینکه اعمال خلاف قابل دفاع نیستند و انسان باید نسبت به آن اعلام برائت کند، گفت: کسی نمی‌تواند بگویند من در عین آن که عفت را دوست دارم بی عفتی را هم می‌پسندم؛ بنابراین دوست داشتن اهل بیت(ع) و دشمنان آنان هر دو در کنار هم جمع نمی‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سینایی ادامه داد: اعلام برائت از دشمنان در اصل اعلام تنفر از آن صفاتی است که در مقابل صفات انبیا و اهل بیت(ع) قرار دارد؛ بنابراین ما دوستار کسانی هستیم که در طول تاریخ طرفدار عدالت بودند و از کسانی که از ابتدای خلقت اهل ظلم و ستم بودند اعلام برائت می‌کنیم و این سخن ربطی به مرزهای جغرافیایی ندارد.

تولیت مدرسه علمیه ابوطالب(ع) با اشاره به نسل کشی مسلمانان در میانمار، گفت: امروز در کشور میانمار مسلمانان بی گناه از طفل شیرخوار گرفته تا پیرمرد کهن سال در آتش سوزانده می‌شوند و هیچ عقل عادلی نمی‌تواند این ظلم را بپذیرد قرآن نیز مسلمانان را از جمع شدن با چنین دشمنانی نهی کرده است.

وی با بیان اینکه همه عالم هستی برای امام حسین(ع) خلق شده است، اظهار داشت: امام حسین(ع) در روز عاشورا همه هستی خود را در راه رضای خدا تقدیم حضرت حق کردند تا به این وسلیه روشن‌ترین حقایق و تاریک‌ترین باطل‌ها برای مردم آشکار شود؛ بنابراین کسانی که به اسم روشنفکری با شبهه افکنی در حادثه کربلا نسبت به قاتلان عاشورا ژست دلسوزانه به خود می‌گیرند از دو حالت خارج نیستند یا منافق هستند و یا جاهل‌اند./813/پ202/ب1

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۳ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۳:۴۸
استاد سطح عالی حوزه علمیه:
طلاب مطابق نیازهای جامعه پژوهش کنند
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام علی بن ابیطالب(ع) تهران با تأکید بر اینکه موضوعات پژوهش باید کاربردی شود، گفت: برای ارتقای پژوهشگری لازم است تا ابتدا در حوزه کارگروهی تشکیل شده و نیازهای جامعه را تشخیص د...
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۳:۳۲
معاون پژوهش مدرسه علمیه معصومیه قرچک:
دولت حمایت چندانی از پژوهشگران نداشته است
معاون پژوهش مدرسه علمیه معصومیه قرچک با بیان اینکه متأسفانه دولت در حوزه پژوهشگری حمایت چندانی از پژوهشگران نداشته است، گفت: دولت می تواند با حمایت مادی و معنوی خویش از سرمایه های علوم نظری در راستای...
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۳:۲۸
معاون پژوهش مدرسه علمیه ریحانه النبی:
لازمه ترویج دین، کسب علم روز است
معاون پژوهش مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) تهران سطح پایین دانش برخی از طلاب را آسیبی بر سر راه تولید علوم دینی دانست و گفت: لازمه پیشرفت اسلام و ترویج دین، کسب دانایی در علوم پیشرفته روز است.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۳:۲۰
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق پاکدشت:
ثمره علم در پژوهش است
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) پاکدشت با بیان اینکه ثمره علم در پژوهش است، گفت: وقتی پژوهشگری ضعیف باشد نمی توان قدمی برای نیازهای کشور برداشت.
۱۳۹۷/۹/۲۳ - ۱۲:۴۸
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
ولایت پذیری مهمترین امتیاز حضرت عبدالعظیم حسنی است
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ولایت پذیر و مطیع اهل بیت(ع) بودند، گفت: حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) محدثی والامقام و از دانشمندان و عالمان زمان خویش بودند.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۳:۵۱
حجت الاسلام والمسلمین مؤمنی:
کرنش نکردن در برابر مستکبران از سرفصل‌های جهاد کبیر است
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه مسؤولان اهل حرکت جهادی باشند، گفت: کرنش نکردن در برابر مستکبران از سرفصل‌های جهاد کبیر است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۳:۴۹
مدیر حوزه علمیه تهران:
مبلغان رزمندگان خط مقدم جبهه های اعتقادی هستند
حجت الاسلام والمسلمین رحیمی صادق گفت: مبلغان امروز همان رزمندگان خط مقدم جبهه های حق علیه باطل و حتی جلوتر از آن هستند تا از مرزهای دینی و اعتقادی پاسداری کنند.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۳:۴۳
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
آدمی فطرتاً، عبد و به دنبال دستور است
استاد حوزه علمیه گفت: انسان با عقلانیت به این نتیجه می‌رسد که دستور برای او مفیدتر است؛ آدمی فطرتاً، عبد و به دنبال دستور است.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۳:۲۵
مدیر حوزه های علمیه:
روحانیت در همه شرایط مدافع منافع ملت بوده است
آیت‌الله اعرافی با اذعان به درخشندگی حوزه های علمیه در طول تاریخ، گفت: هرچند روحانیت هم از امکان انجام کار خطا مبرا نیست اما روحانیت جریانی است که در سخت‌ترین شرایط، با تمام توان در خدمت آرمان های انق...
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۲:۲۲
در جوار مزار شهدای گمنام پیشوا؛
ساختمان حوزه علمیه جعفریه افتتاح شد
فاز اول ساختمان حوزه علمیه جعفریه برادران شهرستان پیشوا با حضور مدیر حوزه‌های علمیه و مدیر حوزه‌ علمیه تهران در زمینی به مساحت هزار متر و در جوار مزار شهدای گمنام افتتاح شد.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۲:۱۸
آیت‌الله جاودان:
وعده مغفرت صغائر با اجتناب از کبائر محقق می‌شود
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه وعده مغفرت صغائر با اجتناب از کبائر محقق می‌شود، گفت: اگر انسان از کبائر اجتناب کند و ناخواسته مرتکب صغائر شود با یک نماز گناهان او پاک می‌شود.
۱۳۹۷/۹/۲۲ - ۲۲:۱۴
مدیر مدرسه علمیه ورامین:
چهل سالگی انقلاب از برکت بیداری مردم و حوزه های علمیه است
مدیر مدرسه علمیه امام صادق(ع) ورامین با بیان اینکه برای اولین بار است که یک انقلاب در دنیا به چهل سالگی خود می رسد، گفت: تحقق این امر به برکت بصیرت روحانیت و مردم، ولایت محوری و بیداری حوزه های علمیه ...
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۲۳:۴۹
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری:
مسؤولان به دور از سیاه نمایی خادم ملت باشند
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مسؤولان به دور از سیاه نمایی به مردم خدمت کنند، گفت: مشکلات کشور با تبعیت از رهبری حل می‌شود.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۲۰:۳۹
عصر امروز؛
مراسم اختتامیه نخستین همایش علمی پژوهشی «اخلاق و رسانه» برگزار شد
مراسم اختتامیه نخستین همایش علمی پژوهشی «اخلاق و رسانه» عصر امروز در سالن مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۲۰:۲۳
با حضور آیت الله اعرافی و علی عسگری؛
تفاهم نامه همکاری سازمان صدا و سیما و حوزه های علمیه امضا شد
تفاهم نامه همکاری بین رییس سازمان صدا و سیما و مدیر حوزه های علمیه در راستای تعامل بیشتر به امضا رسید.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۴:۵۰
دبیر همایش علمی پژوهشی اخلاق و رسانه:
اعتلای فضائل اخلاقی مطالبه انقلاب از رسانه است
ظریفیان بابیان اینکه همایش علمی پژوهشی اخلاق و رسانه با همکاری حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و رسانه برگزار شد، گفت: نیاز جوامع انسانی به تعالی اخلاقی انتظار انقلاب اسلامی و حوزه‌های علمیه از رسانه‌ها بر...
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۴:۱۱
علی عسگری:
رسانه باید از گنجینه علوم اسلامی در حوزه علمیه استفاده کند
رییس سازمان صداوسیما با تأکید بر اینکه رسانه یک پدیده انسان‌وار‌است، گفت: رسانه به‌عنوان یک پدیده انسان‌وار باید از گنجینه علوم اسلامی که در حوزه‌های علمیه شکل‌گرفته است استفاده کند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۲:۴۴
آیت‎الله اعرافی تأکید کرد؛
ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب برای نسل جدید و مردم جهان
مدیر حوزه‌های علمیه گفت: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی هرگز نباید دستاوردهای عظیم انقلاب نادیده گرفته شود بنابراین نسل جدید و مردم جهان باید با دستاوردهای انقلاب آشنا شوند.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۲:۰۸
صبح امروز؛
افتتاحیه نخستین همایش علمی پژوهشی اخلاق و رسانه برگزار شد
افتتاحیه نخستین همایش علمی پژوهشی اخلاق و رسانه با حضور علی عسگری و آیت الله اعرافی در سالن مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
۱۳۹۷/۹/۲۱ - ۱۱:۲۵
در دانشگاه تهران؛
نشست تحلیل و بررسی حوادث فرانسه برگزار شد
استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران گفت: خیزش عظیم جلیقه زردها در فرانسه انقلابی ضد فاشیزم و عدالت طلبانه جهانی در مقابل نظام سرمایه داری و نئولیبرالیسم است.