Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - اجرای طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن در خراسان جنوبی
پنج شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۷ Thursday, November 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۲۳:۱۶
شناسه خبر: ۵۷۷۵۹۶
 
رییس اداره امور قرآنی اوقاف خراسان جنوبی خبر داد؛
اجرای طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآن در خراسان جنوبی
رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح ساماندهی و ارتقای داوری در خراسان جنوبی اجرا می‌شود، گفت: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در اجرای گام نخست طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآنی در سطوح مختلف فراخوان ثبت نام داده است.

حجت الاسلام مهدی عباسی، رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان جنوبی اظهار داشت: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در اجرای گام نخست طرح ساماندهی و ارتقای داوری مسابقات قرآنی در سطوح مختلف فراخوان ثبت نام داده است.

وی با بیان اینکه در این طرح داوران به مراحل استانی، کشوری و بین‌المللی ارتقا پیدا می‌کنند، گفت: شناسایی داوران قرآن در شهرستان‌ها و ارتقا و سطح‌بندی آن‌ها از اهداف این طرح است.

رییس اداره امور قرآنی اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح ساماندهی و ارتقای داوری در خراسان جنوبی نیز اجرا می‌شود، افزود: تمام داوران و اساتید، قاریان و حافظان استان که تاکنون موفق به ثبت‌نام در طرح ساماندهی داوران نشده‌اند می‌توانند نسبت به ثبت اطلاعات، مشخصات و بارگذاری مدارک مربوطه خود در سایت مسابقات قرآن کریم «قرآن ایران» به نشانی www.quraniran.ir تا 31 شهریورماه جاری اقدام کنند.

حجت الاسلام عباسی تصریح کرد: رشته‌ها شامل حسن حفظ، تجوید، وقف و ابتدا، صوت، لحن، متن و ادای همسرایی، هماهنگی و حسن اجرا، آداب و شرایط اجرا و همسرایی و همخوانی، مفردات، ترجمه و مفاهیم، تفسیر و فن بیان و اصول اجرای دعاخوانی است.

وی به مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن کریم در حسینیه امام رضا(ع) بیرجند اشاره کرد و ادامه داد: در ایام تابستان امسال طرح رحله در این مدرسه اجرا شد که در مدت 50 روز حافظان چهار جزء از قرآن کریم را حفظ کردند.

رییس اداره امور قرآنی اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح رحله در مدرسه قرآن ادامه دارد، خاطرنشان کرد: همچنین در این مدرسه در طرح یک ساله حفظ قرآن کریم نیز 18 نفر حافظ کل قرآن شدند./۹۳۱۴/ت۳۰۳/ب۱

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۳:۳۴
چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی
برنامه های هفته بسیج نیمبلوک، ورود ۳۰۰ زائر پاکستانی به خضری دشت بیاض و ۲۰۰ میلیون تومان کمک به کتابخانه های قاینات عناوین برخی از اخبار کوتاه خراسان جنوبی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۳۵
حجت الاسلام اکبرپور تاکید کرد؛
لزوم نقش آفرینی روحانیان برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت
معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: افزون بر روحانیان همه وظیفه دارند برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت نقش‌آفرینی کنند و تمام مجاهدان و ایثارگران و کسانی که در آ...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۳۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
مقام امامت و رهبری مکمل تمام نعمت‌ها است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه وجود مکمل تمام نعمت‌ها، مقام امامت و رهبری است، گفت: ما از وجود رهبری معصوم و انسان کامل محروم هستیم و دست ما از حکومت عدل خالی است و فرصت‌های ارزشمند عم...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۲۱
نماینده مجلس:
فرهنگ در کشور همیشه در ردیف آخر قرار دارد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ در کشور ایران همیشه در ردیف آخر قرار دارد و هنگامی که مورد تحریم قرار می‌گیریم نیز دولت‌ها از بودجه فرهنگ می‌زنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۲۲:۱۴
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد؛
تلاش برای معرفی بیرجند به عنوان پایتخت کتاب| تکمیل سالن علامه فرزان تا پایان سال ۹۸
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: به دنبال این هستیم که شهرستان بیرجند به عنوان پایتخت کتاب تا سال ۹۹ معرفی شود که امیدواریم نمایندگان استان نیز از این موضوع حمایت کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۴۹
نماینده مجلس:
دولت در مواقع کسری بودجه از بودجه فرهنگ کم می کند
حجت الاسلام عبادی گفت: فرهنگ در هر دولتی همواره به عنوان یک اولویت دست چندم نگاه می شود و در هر زمان که دولت با کسری بودجه مواجه شود از بودجه فرهنگ کم می کند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۲۹
امام جمعه موقت بیرجند:
ایثار و شهادت از فرهنگ‌های اصیل و ریشه‌ای اسلامی است
امام جمعه موقت بیرجند گفت: ایثار و شهادت از فرهنگ‌های اصیل و ریشه‌ای اسلامی است.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۴۰
استاد حوزه علمیه مشهد:
روحانیان باید نظام اجتماعی و آموزشی دینی را ترسیم کنند
استاد حوزه علمیه مشهد گفت: روحانیان و طلاب در جامعه باید نظام اجتماعی دینی، نظام آموزشی دینی و نظام بانکداری اسلامی دینی را ترسیم کنند تا لیبرالیسم در جامعه جایگزین نشود و ضربه به کشور وارد نکند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۵:۱۰
نماینده مردم بیرجند در مجلس:
دولت توجه بیشتری به آموزش و پرورش داشته باشد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت هیچ جایی بهتر از آموزش و پرورش برای هزینه کردن وجود ندارد، گفت: کمبود فضای آموزشی در استان نیازمند کمک خیران است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۳۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی یک جهاد مکتبی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: سفر به اربعین حسینی و خدمت به زائران نه تنها یک خدمت‌رسانی به مردم و یک زیارت بوده بلکه در کنار آن نیز این سفر یک جهاد مکتبی است.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۴:۲۵
نماینده مجلس خبر داد؛
اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای احیا و بازسازی قنوات در کشور
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات خوبی در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و امسال نیز اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان برای احیا و بازسازی قنوات در کشور اختصاص داده شده اس...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۳:۱۷
نماینده مردم قاین در مجلس شورای اسلامی:
قوانین مجلس برای روستاییان و عشایر کشور کارگشا بوده است
نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توزیع اعتبارات منطقی نیست، گفت: اخیرا نیز قوانین مجلس برای روستاییان و عشایر کشور کارگشا بوده و نگاه مجلس نسبت به روستاییان بسیار مثبت بود...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۵۰
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف خبر داد؛
اهدای ۴۰ هزار لوازم التحریر از محل موقوفات به نیازمندان
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در نیمه دوم شهریورماه سال جاری بیش از ۴۰ هزار کیف به همراه لوازم التحریر در سراسر کشور به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۲:۴۶
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
۸۰ درصد مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی مربوط به قانون نیست
حجت الاسلام عبادی گفت: در سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی به استان و دیداری که با وی داشتم مشکلات منابع طبیعی و کشاورزی بیان شد که در این دیدار گفته شد ۸۰ درصد مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی مربوط به قان...
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۱:۲۷
مدیرکل اوقاف خراسان جنوبی خبر داد؛
افزایش ۱۷ درصدی درآمد موقوفات خراسان جنوبی
مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون درآمد موقوفات خراسان جنوبی ۱۷ درصد و درآمد بقاع متبرکه ۱۴ درصد از آنچه که مصوب برنامه سازمان اوقاف بوده، افزایش داشته است.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۲:۳۹
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
بهترین فضیلت آشنا کردن مردم با ارزش‌های دینی است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، بدترین خیانت به انسان‌ها را مردد و دور کردن آن‌ها از چارچوب دین و بهترین فضیلت را آشنا کردن آن‌ها با ارزش‌های دینی دانست.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۱۹:۵۷
چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی
ضرورت اهتمام ویژه اساتید حوزه و دانشگاه به فرهنگ رضوی، نمایشگاه «همه واقف باشیم» در خضری دشت بیاض و پذیرایی از چهار هزار نفر در موکب خضری دشت بیاض عناوین چند خبر کوتاه از خراسان جنوبی است.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۴:۴۰
فرمانده نهاجا:
تهدیدات دشمنان سبب افزایش توانمندی های کشور شده است
فرمانده نهاجا گفت: تهدیدات دشمنان نه تنها هیچ اثری نداشته بلکه برکت هم داشته است چرا که به توانمندی‌های بسیاری دست پیدا کردیم.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۴:۰۹
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
بی انگیزگی در مطالعه کتاب باید ریشه یابی شود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر فرزندانی از مطالعه کردن بی انگیزه هستند باید ریشه‌یابی و اصلاح گردد زیرا با یک اصلاح و تلنگر می‌توان افراد مهمی را تحویل جامعه داد.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۴۶
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نیروهای مسلح باید قوی باشند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نیروهای مسلح باید در کشور قوی باشند و این یکی از ضروریات است چرا که اگر نیروهای مسلح یک کشور ضعیف باشند دشمنان به آن‌ها مهلتی نمی‌دهند.