Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حوزه و مراجع همواره در کنار مردم و حامی آنان هستند| مسؤولان دولتی گوش شنوا داشته باشند
پنج شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۷ Thursday, November 15, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۱:۰۴
شناسه خبر: ۵۷۶۷۳۸
 
آیت‌الله ‌‌عالمی در گفت‌وگو با رسا:
حوزه و مراجع همواره در کنار مردم و حامی آنان هستند| مسؤولان دولتی گوش شنوا داشته باشند
نماینده خبرگان رسیدگی به طبقات مستضعف را وظیفه مسؤولان دانست و گفت: حوزه و مراجع، مردم را در شرایطی که مشکلات معیشتی جدی دارند تنها نگذاشته و همواره در کنار مردم بوده و از آنان حمایت خواهند کرد.

آیت‌الله حسن ‌‌عالمی نماینده مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با بیان اینکه از گذشته تا به امروز علما و مراجع تقلید همیشه پیش قراول بودند و مردم پشت سر آنان حرکت کردند، گفت: بر همین اساس در ماه‌های اخیر ما شاهد تجمعات حوزویان در استان‌هایی مانند قم، مشهد و تهران در واکنش به مشکلات معیشتی مردم و بحران اقتصادی کشور بودیم.

وی افزود: همچنین مراجع تقلید با صدور اطلاعیه و صحبت با مسؤولان اجرایی از آنان رفع سریع مشکلات اقتصادی را خواستار شدند؛ بنابراین علما و مراجع تقلید در این شرایط که مشکلات معیشتی برای مردم پیش آمده آنان را تنها نگذاشته و علی الدوام در کنار مردم بوده و از آنان حمایت خواهند کرد.

رسیدگی به طبقات مستضعف مهمترین وظیفه مسؤولان

آیت‌الله عالمی با تاکید براینکه علما و مراجع تقلید با حمایت از مردم، رسیدگی به طبقات مستضعف برای تامین زندگی آبرومند را مهمترین مساله نظام می‌دانند، ابراز کرد: در شرایط فعلی ما شاهد بودیم که مراجع تقلید هم به موقع اظهار نظر کردند و هم موضع گیری آن بزرگان بسیار مناسب و شایسته بود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه بیان داشت: مراجع تقلید تذکرات لازم را در راستای رفع مشکلات اقتصادی به آقایان مسؤول بیان کردند و آنچه را که باید به آنان توصیه می‌کردند انجام دادند؛ حال شاید با توجه به شرایط فعلی و پرهیز از این موضوع که مبادا دشمن تصور کند بین روحانیت و حاکمیت اختلاف وجود دارد و بخواهد از آن سوء استفاده کند، مراجع تقلید از مواضعی که با مسؤولان دولتی به شدت برخورد کنند اجتناب کردند.

وی افزود: اما اگر مراجع تقلید و علما به این نقطه برسند که دشمن نمی‌تواند از این مهم سوء استفاده کند و ببینند مسؤولان دولتی و دست اندرکاران اقتصادی کشور گوش شنوایی ندارند که صدای علما و مردم را بشنوند به طور قطع مواضع جدی‌تری در برابر چنین مسؤولانی خواهند داشت.

ملت  به خیرخواهی و دلسوزی رهبری ایمان دارند

آیت‌الله عالمی با بیان اینکه راس این نظام رهبر معظم انقلاب قرار دارد و ملت مردم دوستی ایشان را با همه وجود حس کرده‌اند، گفت: مردم سال‌ها است که خیرخواهی معظم له را درک کرده‌ و دلسوزی ایشان را باور دارند و می‌دانند که رهبری بارها در جلسات خصوصی و عمومی بر رفع مشکلات اقتصادی مردم تاکید داشتند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: همچنین معظم له بارها تاکید داشتند که باید نسبت به مسائل همه جانبه نگاه کرد و نباید طوری باشد که دشمن از شرایط فعلی سوء استفاده کرده و در درون جامعه شکاف ایجاد کند؛ اختلاف و تفرقه خطری بزرگ برای انقلاب است.

وی با تاکید بر اینکه موضع گیری‌ها باید به دور از ایجاد اختلاف و تفرقه بین مردم و مسؤولان باشد، عنوان کرد: مسؤولان باید با حفظ وحدت در جهت رفع مشکلات مردم حرکت کنند و طبق صریح کلام رهبری؛ باید شبانه و روز و به صورت جهادی برای رفع مشکلات مردم کار کنند تا خلأهای به وجود آمده رفع شود./813/ت۳۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۰۱:۱۵
آیت الله مکارم شیرازی در درس اخلاق:
افزایش آمار طلاق نگران کننده است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزایش آمار طلاق را نگران کننده خواند و تاکید کرد: فرزندان طلاق هم خودشان گرفتار مشکلات زیادی می شوند و هم جامعه را دچار آسیب و مشکل می کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۵:۲۰
آیت الله جنتی:
پیشگیری از اوضاع کنونی امکانپذیر بود| هفته وحدت سبب همدلی امت اسلام می شود
رییس مجلس خبرگان توجه جدی مسؤولان و دولت به اوضاع اقتصادی به‌ویژه وضع فقرا و نیازمندان را خواستار شد و گفت: پیشگیری از اوضاع کنونی امکانپذیر بود و الان هم با همدردی و احساس وظیفه مسؤولان ‌می‌توان مشکل...
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۴:۴۷
آیت الله علوی گرگانی:
برخی با نام دین می خواهند اعتقادات مردم را خراب کنند
حضرت ‌آیت الله علوی گرگانی با اشاره به این که برخی با نام دین می خواهند اعتقادات مردم را خراب کنند، گفت: دین در کلام برخی فقط بازیچه است و این افراد از دین برای بازارگرمی خود استفاده می کنند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۳۱
آیت الله شب زنده دار:
قوای علمی حوزه های علمیه در خطر است| حفظ و تقویت قوای علمی حوزه رسالت حوزویان است
عضو جامعه مدرسین با بیان این که قوای علمی حوزه در خطر است، وظیفه و رسالت مهم حوزویان را حفظ علمیت حوزه دانست و علمیت حوزه های شیعی را یکی از وجوه برتری نسبت به حوزه های جهان اسلام عنوان کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۳۸
آیت الله جوادی ‌آملی:
تبری قولی و تولی عملی نسبت به شیطان مانع استجابت دعا است
حضرت آ‌یت الله جوادی ‌آملی با تبیین دلایل عدم استجابت دعای انسان در فرمایش امیرمؤمنان، گفت: نخستین سخن قرآن کریم این است که با حیا باشید و اگر دستور رعایت حیا اثر کند، خبری از جهنم نیست.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۲:۲۱
آيت الله مکارم شیرازی با تأکید بر ضرورت پرهیز دولت از حاشیه ها:
با مسأله حضور زنان در ورزشگاه ها مردم را سرگرم نکنید
حضرت آیت الله مکارم شیرازی خدمت رسانی به مردم و پرهیز از حاشیه ها را وظیفه دولت دانست و تصریح کرد: دولت باید بیشتر به فکر مردم باشد و با مسأله حضور زنان در ورزشگاه سر مردم را گرم نکند.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۱:۲۴
آیت الله نوری همدانی:
امت اسلامی برای ریشه کن کردن رژیم صهیونیستی متحد شوند| تا رژیم غاصب نابود نشود منطقه روی آرامش نخواهد دید
حضرت ‌آیت الله نوری همدانی با تأکید بر این که امت اسلام باید برای نابودی رژیم صهیونیستی متحد شود، ابراز امیدواری کرد که با ریشه کن شدن این رژیم غاصب، قدس شریف در اختیار مسلمانان قرار گیرد.
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۰:۲۴
آیت الله سبحانی:
جهاد با نفس انسان را به کمال می رساند
حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که راه برای کمال انسان باز است، گفت: انسان باید با جهاد با نفس خود را از زوائد پاک کرده و به سوی مسیر الهی حرکت کند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۲۳:۱۹
آیت الله حسینی بوشهری:
اسلام برای تمام ابعاد زندگی انسان برنامه جامع دارد| تأکید بر توسعه موقوفات متناسب با نیازهای روز
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با بیان این که اسلام برای تمام ابعاد زندگی انسان برنامه جامع دارد، خواستار توجه بیشتر به توسعه موقوفات متناسب با نیازهای روز مانند وقف برای توسعه فناوری و علوم دینی شد.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۷:۰۲
حجت الاسلام والمسلمين ديرباز: 
تفكر ليبراليستی مبنای تعارض ميان جوامع بشری است| افکار عمومی جهان از آمریکا تنفر دارند
نماینده خبرگان با اشاره به نابسامانی های موجود در آمریکا گفت: در مقایسه وضعیت كنونی آمریكا با چند دهه گذشته آن درمی یابیم كه هم اكنون افكار عمومی بسیاری از آمریكا تنفر دارند.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۰۹:۱۴
آیت الله مکارم شیرازی:
مهم ترین راه مبارزه با مواد مخدر برنامه های فرهنگی است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی مهم ترین راه مبارزه با مواد مخدر را برنامه های فرهنگی دانست و از رسانه ها خواست در این عرصه نقش آفرین باشند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۳:۲۴
آیت الله علوی گرگانی تأکید کرد؛
لزوم کنترل مرزها برای جلوگیری از ورود مواد مخدر| برای نجات از دام اعتیاد فرهنگ سازی شود
حضرت ‌آیت الله علوی گرگانی با تأکید بر کنترل بیشتر مرزها، گفت: اگر به مرزها توجه بیشتری شده و کنترل شوند در مسیر مبارزه با مواد مخدر موفق تر می شویم.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۳۰
آیت الله صافی گلپایگانی:
آموزه‌های دینی نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد دارد
حضرت آ‌یت الله صافی گلپایگانی با تأکید بر فرهنگ سازی برای مبارزه با مواد مخدر گفت: آموزه‌های دینی نیز نقش مهمی در حوزه پیشگیری از اعتیاد و افزایش آگاهی مردم دارند.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۷:۴۱
آیت الله آملی لاریجانی:
ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد| قضات از مجازات‌ جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند
رییس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت استفاده حداکثری قضات از مجازات های جایگزین حبس گفت: احکام زندان باید در چارچوب قانونی و در حد ضرورت و برای حفظ امنیت جامعه و امنیت کشور باشد.
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۵:۵۷
حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی:
با ابزار لازم به جنگ توطئه دشمن در فضای مجازی برویم
معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین با بیان این که در مبانی تاریخی ما هم بیان شده که باید در مقابل شعارهای دشمن، شعار متناسب گفته شود، گفت: باید با ابزارها و ملزومات فضای مجازی به جنگ توطئه دشمن در فضای ...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۵:۳۱
آیت الله جوادی آملی:
دینداری بدون اقتصاد سخت است| آبادی مرزها نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر است
حضرت ‌آیت الله جوادی ‌آملی با بیان این گگه باید مرزهای کشور بیش از پیش تقویت شود، گفت: اگر مرزهای خود را آباد و بیکاری و فقر را آن مناطق بر طرف کنیم، نقش به سزایی در جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور...
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۴:۲۶
در دیدار دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شد؛
انتقاد آیت الله نوری همدانی از عدم قاطعیت مسؤولان در مبارزه با قاچاق و مواد مخدر| با حرف زدن کار درست نمی شود
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که با حرف زدن‌کار درست نمی شود، از عدم قاطعیت مسؤولان برای حل مشکلات انتقاد کرد و گفت: برخی مدام می گویند قاچاق وجود دارد اما چرا عملا جلوی قاچاق را نمی گیرند؟
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۲:۵۵
آیت الله اعرافی:
مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد بدون مشارکت مردم به ثمر نمی رسد| لزوم تربیت مبلغ برای مبارزه با اعتیاد
مدیر حوزه های علمیه با بیان این که حوزه و روحانیت نسبت به آسیب اعتیاد دغدغه دارند و احساس وظیفه می کنند، برای همکاری حوزه با ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه پیشگیری از اعتیاد اعلام آمادگی کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۳:۳۵
آیت الله جوادی ‌آملی:
نباید علم خود از قرآن را حاصل کار انسانی بدانیم| همه مشکلات از منیت است
حضرت آ‌یت الله جوادی ‌آملی تأکید کرد: نباید علم خود از قرآن را حاصل کار خود بدانیم و بگوییم «من» این مطلب علمی را فهمیدم، همه مشکلات از این «من» است.
۱۳۹۷/۸/۲۰ - ۲۳:۲۴
آیت الله شب زنده دار:
مجاهدت امام راحل در مسیر معارف برای روحانیت درس‌ آموز است
عضو فقهای شورای نگهبان مجاهدت های امام راحل در مسیر احیای دین را یادآور شد و گفت: خدمت صادقانه امام خمینی(ره) برای بزرگداشت معارف الهی و اجرای دستورات اهل بیت(ع) برای همه ما حوزویان درس آموز است.