Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - ۱۵ سال است که با قرآن در مسیر طریقت همسفرم
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ Saturday, September 22, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۳:۳۹
شناسه خبر: ۵۶۸۵۶۸
 
قاری و داور برجسته قرآن:
۱۵ سال است که با قرآن در مسیر طریقت همسفرم
شیرینی تلاوت قرآن طعمی دلپذیر بود که مزه زندگی مرا تغییر داد و موجب همسفری من با قرآن در مسیر طریقت شد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از حوزه های علمیه خواهران، اگر مسافری باشی در عالم کائنات و بخواهی عالم بی‌انتهای افلاک را سیر کرده و از زمین خاکی به آسمان افلاکی در هفتمین طبقه آسمان ها سفر کنی، ناگزیر خواهی بود سفر ملکوتی خود را از زمین خاکی شروع کنی و اگر در این سفر دسته‌ای از ملائک راهنمای تو باشند و بخواهی مقصد خود را در زمین پیدا کنی تا سفر آسمانی خود را ازآنجا شروع کرده و در این زمین خاکی که تحت سیطره وسوسه شیطان است راه خود را گم نکنی، فرشتگان به تو خواهند گفت در زمین خانه‌های نورانی وجود دارد که برای تو مانند چراغ‌راهنما است و در پناه این خانه‌های نوارانی است که می‌توانی نغمه‌های بهشتی را بشنوی و به کمک نور آن‌ها مسیر خود را در این عالم تحیر پیدا کنی.

اگر در این سیر طریقت حس کنجکاویت گل گند و از فرشتگان بپرسی که این خانه‌های نورانی و این نغمه‌های بهشتی چیست به تو خواهند گفت آن خانه‌ها محل تلاوت قرآن و آن نغمه‌های بهشتی زمزمه دل‌انگیز تلاوت قرآن توسط قاریان کلام وحی است.

همچنین فرشتگان به تو خواهند گفت که با هر بیتی که از این نغمه‌های بهشتی که خوانده می‌شود تو می‌توانی در پناه قلب خویش سیروسفر افلاکی و ملکوتی خود را آغاز کرده و با هر نغمه‌ای پله‌ای از نور را به‌سوی آسمان صعود کنی.

آری ما در این زمین خاکی خود چراغ‌هایی برای راهنمایی افلاکیان و نغمه‌هایی بهشتی برای مدهوشان اهل بهشت داریم، نغمه‌هایی که دل انسان خاکی را از این عالم تحیر با خود تا بیت‌المعمور الهی در عرش حمل کرده و می‌برد و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند «تلاوت قرآن با صوت خوش و با لحن خوب و با آداب‌ورسوم تلاوت، مقدمه‌ای است برای نفوذ مفاهیم قرآن در دل‌ها».

به‌رسم ادب و به‌رسم تکریم قاریان و جامعه قرآنی در ماه مبارک رمضان با عده‌ای از نغمه‌خوانان بهشتی که در حرم کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام مشغول نغمه‌سرایی قرآن کریم هستند، همراه شده و از ایشان درزمینه همسفری با قرآن در مسیر طریقت پرسش‌هایی را پرسیدیم تا بدانیم که طی طریق با قرآن در مسیر سیر الی الله چه طعم و مزه‌ای دارد.

خانم میر غیاثی از قاریان و داوران برجسته قرآن کریم استان قم که در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام مشغول به فعالیت هستند از سفر خود با قرآن برایمان گفت که مشروح آن در ذیل برای جویندگان معارف قرآنی بیان می‌شود.

وی اظهار داشت: سه یا چهارساله بودم که سفر و دوستی خود را با قرآن آغاز کردم و در مکتب‌خانه با ادبیات عرب استاد به‌مرور با سوره‌های قرآن کریم جز سی و تلاوت آن‌ها آشنا شدم. ازآن‌پس بود که هرگز دست از دامن قرآن برنداشته و دست خود را در دست قرآن گذاشتم و برای یک‌لحظه هم دامان قرآن را رها نکردم و در حال حاضر به مدت 15 سال است که به‌صورت تخصصی در عرصه فعالیت‌های قرآنی با مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام همکاری دارم.

خانم میر غیاثی افزود: زمانی که همکاری خود را با مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام آغاز کردم تعداد اساتید قرآنی مرکز بیشتر از سه تا چهار نفر نمی شد، اما امروز به برکت قرآن و به برکت کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام، مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام یکی از قطب‌های قرآنی کشور است و تاکنون بیش از 400 حافظ قرآن تربیت‌کرده است.

این کارشناس قرآنی با بیان این که خیروبرکت زندگی خود را مدیون قرآن هستم، گفت: آن‌چنان قرآن در عمق زندگی من نفوذ کرده که تمام زندگی خود را مدیون خیروبرکت قرآن هستم.

وی ادامه داد: قرآن به زندگی من طعم و مزه‌ای متفاوت داده است، طعم و مزه‌ای که نمی‌توان در دنیا برای آن جایگزینی پیدا کرد و یا آن را با شیرین‌ترین میوه‌ها و عسل گوارا عوض کرد. قرآن گوارای وجودم شده است و نه‌تنها زندگی من بلکه زندگی ذریه و فرزندان من را نیز به نور خویش روشن ساخته است.

خانم میر غیاثی با بیان این که دوستی و همسفری خود را با قرآن در مسیر طریقت و بندگی مدیون پدر و مادرم هستم، تصریح کرد: به پدر و مادرهای امروزی توصیه می‌کنم از همان سه چهارسالگی بدون اجبار بلکه با بازی‌های شیرین فرزندان خود را با قرآن آشتی دهند و دست فرزندان خود را در دست قرآن بگذارند. اگر والدین بستر این دوستی را فراهم کنند فرزندان خود را به شخص مطمئنی سپرده‌اند که حتی بعد از مرگ خود نیز می‌توانند نسبت به آینده آنها آسوده‌خاطر باشند.

وی با ابراز تأسف از غفلت والدین در هیاهوی رفاه و روزمرگی نسبت به حق آموزش قرآن به فرزندانشان گفت: امروزه بسیاری از والدین یکی از واجبات الهی و حقوق واجب فرزند خود یعنی آموزش قرآن به او را بر زمین گذاشته‌اند درحالی‌که انس با قرآن حق فرزند بر والدین است. پدر و مادری که نسبت به این حق فرزند خود بی‌توجه باشند زمینه انحراف او را فراهم کرده و او را از یکی از اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین حقوق تربیتیش محروم کرده‌اند.

این کارشناس قرآنی افزود: والدین در اولین مرحله باید روخوانی و روان‌خوانی قرآن ر ا به فرزندشان آموزش دهند و پس‌ازآن باید دست او را در مسیر حفظ قرآن بگیرند تا در پناه حفظ، عمل به قرآن و تدبر در قرآن شیوه زندگانی و حیات کودک شود. به والدین توصیه می کنم مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام را به دلیل کیفیت آموزش قرآن برای آموزش قرآن به فرزندان خود انتخاب کنند و با حضور در حرم مطهر دست فرزندان خود را به دو ریسمان محکم الهی یعنی اهل‌بیت علیه‌السلام و قرآن گره بزنند زیرا این مکان مقدس محل تلاقی قرآن و عترت است و هرکس فرزند خود را به پناه کریم بیاورد قطعاً دست‌خالی بازنخواهد گشت. /۹۲۴/د۱۰۳/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۰۰:۱۱
نجفی قدسی:
مرجعيت دینی، نظام و تشيع را در طول تاريخ حفظ كرده است
مدير دارالقرآن علامه طباطبايي(ره) با بيان اين كه انقلاب اسلامي ريشه در حوزه علميه قم دارد، گفت: بي شك مرجعيت دینی نظام و تشيع را در طول تاريخ حفظ كرده است.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۲۳:۱۹
نجفی قدسی:
علامه طباطبایی از دلدادگان و دلبستگان مکتب اباعبدالله بود
مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) گفت: در طول هشت سال که بیت علامه(ره) احیا شده است، سعی کرده ایم که این دارالقرآن در سایه قرآن کریم محلی برای ترویج و گسترش فرهنگ عاشورا باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۴:۳۵
زمان برگزاری همایش اخلاق و رسانه تغییر کرد
زمان برگزاری همایش علمی پژوهشی "اخلاق و رسانه"که بنا بود در تاریخ هفتم و هشتم آذرسال جاری برگزار شود تغییر کرد.
۱۳۹۷/۶/۲۱ - ۱۲:۵۰
گفت وگوی تفصیلی رسا با استاد محمدرضایی؛
از افول جریان روشنفکری تا ماجرای مناظره با مجتهد شبستری
محمدرضایی در گفت وگو با رسا ماجرای مناظره با مجتهد شبستری را تشریح می کند و ضمن تاکید بر طفره رفتن وی از مناظره، مبانی اندیشه وی را سست می داند.
۱۳۹۷/۶/۱۹ - ۱۴:۵۷
حجت الاسلام بهجت پور از جزییات طرح مدرسه محوری می گوید
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور که با رویکرد تحولی مدیریت حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور را به دست گرفته و از آغاز مدیریت خود این موضوع را در عمل نشان داده است، از جزییات طرح« مدرسه محوری» می گوید.
۱۳۹۷/۶/۱۶ - ۲۳:۵۲
با حضور شخصیت های برجسته حوزوی؛
مراسم ترحیم حجت الاسلام عرفان برگزار شد
مراسم بزرگداشت حجت الاسلام والمسلمین عرفان با حضور شخصیت های برجسته حوزوی، علما، روحانیان و عموم مردم در قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۱۶ - ۱۲:۰۰
با اقامه نماز از سوی آیت الله خرازی؛
پیکر حجت الاسلام عرفان در گلزار شهدای قم آرام گرفت
مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم حجت الاسلام والمسلمین عرفان از حرم مطهر حضرت معصومه(س) به سمت گلزار شهدای قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۱۹:۴۹
در گفتگو با فرزند مرحوم حجت الاسلام عرفان مطرح شد؛
حجت الاسلام عرفان منبر امام حسین را وظیفه خود می دانست
حجت الاسلام امیر محسن عرفان با اشاره به شخصیت علمی و اخلاقی مرحوم حجت الاسلام و المسلمین عرفان اظهار داشت: مرحوم حجت الاسلام و المسلمین عرفان منبر امام حسین(ع) را وظیفه خود می دانست و ۴۰ سال افتخار ...
۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۰۰:۲۱
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تبیین کرد؛
دستاوردهای ۴۰ ساله نظام اسلامی در زمینه‌های مختلف
مخبر دزفولی با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی در طول ۴۰ سال، گفت: طبق آمار مراکز علم‌سنجی معتبر دنیا، ایران در علوم مختلف همچون صنایع مهندسی، پزشکی و هوا و فضا در بین کشورهای برتر دنیا قرار دارد.
۱۳۹۷/۶/۱۲ - ۱۳:۵۲
آیت الله حسینی مطرح کرد؛
ضرورت افزایش دروس تفسیر در حوزه علمیه نجف
نماینده رهبر معظم انقلاب در عراق با بیان این‌که علمای نجف به کافی نبودن دروس تفسیر این شهر اقرار دارند، گفت: دروس تفسیر موجود در این شهر برای حوزه علمیه نجفی که در کنار مضجع نورانی امیرالمؤمنین(ع) به ...
۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۴:۳۳
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار:
کانون فکری کودکان از ظرفیت حوزه در امور تربیتی استفاده کند
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر این که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید از ظرفیت حوزه علمیه در زمینه تربیت کودک و نوجوان استفاده کند، گفت: مراكز حوزوي تحقيقاتي در این زمینه انجام داد...
۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۰۹:۳۲
استاد دانشگاه مطرح کرد؛
«توحید» محور اصلی اسلامی سازی علوم انسانی
محمدرضایی با بیان اینکه "انالله واناالیه راجعون" را می توان شعار اسلامی شدن علوم دانست، گفت: در یک کشور اسلامی که حاکمیت اسلامی دارد نمی شود آن چیزی را که در دانشگاه های آن تدریس می شود برخلاف مبانی و...
۱۳۹۷/۶/۸ - ۲۰:۳۱
در جشن ۵ سالگی دکتر سلام اتفاق افتاد؛
تقدیر از امام جمعه سرپل ذهاب تا شعرخوانی مدیر حوزه علمیه مشکات
جشن پنجمین سالگرد طنز سیاسی «دکتر سلام» در روز عید غدیرخم با حضور بیش از پنج هزار نفر از اقشار مختلف مردم و دانشجویان در سالن امام علی(ع) دانشگاه آزاد سوهانک برگزار شد. دکتر سلام در پنج سال گذشته هموا...
۱۳۹۷/۶/۸ - ۱۳:۴۰
نامه جمعی ازصاحب نظران فرهنگی در مورد انتصاب رییس جدید سازمان تبلیغات اسلامی
نامه ای در مورد انتصاب رییس جدید سازمان تبلیغات اسلامی و پیشنهادهایی برای اداره بهتر آن سازمان در دوره جدید از سوی جمعی ازصاحب نظران فرهنگی نوشته شد.
۱۳۹۷/۶/۷ - ۲۳:۲۲
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی مطرح کرد؛
برنامه‌ریزی مجمع‌الفکر اسلامی برای تربیت عالمان تراز نظام
آیت‌الله اراکی گفت: برنامه‌ریزی مجمع‌الفکر اسلامی این است که افزون بر فعالیت‌ در عرصه پژوهش، در بخش آموزش نیز با هدف تربیت طلاب و عالمان مورد نظر نظام اسلامی فعالیت گسترده و جدی داشته باشد.
۱۳۹۷/۶/۵ - ۱۰:۳۶
استاد حوزه علمیه قم:
روحانیت تمام تلاش خود را وقف رشد جامعه کند| زیارت«جامعه کبیره» منبع کامل امام شناسی است
آیت‌الله کریمی جهرمی گفت: روحانیت باید تمام تلاش و کوشش خود را وقف رشد جامعه کند که البته رشد جامعه متفرع بر رشد خود روحانیت می‌باشد.
۱۳۹۷/۶/۱ - ۱۴:۵۷
آیین افتتاحیه حوزه علمیه امام صادق فیروزکوه برگزار شد
آیت الله دریاباری با اشاره به جزئیات مراسم افتتاحیه حوزه علمیه امام صادق در شهرستان فیروزکوه گفت: مسئولان استانی و دیگر علما، شخصیت‌ها و دولتمردان شهرهای اطراف در این مراسم حضور یافتند.
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۱۲:۴۹
در بیانیه پایانی اجلاسیه حوزه خواهران مطرح شد؛
اهتمام حوزه‌هاي علميه خواهران به افزايش دانش و بينش بانوان جامعه
چهاردهمین اجلاس سراسری مدیران مدارس علمیه خواهران پس از سه روز با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان دارد.
۱۳۹۷/۵/۳۰ - ۱۱:۵۶
پیام تبریک مدیر جامعه الزهرا به رییس جدید سازمان تبلیغات
حجت الاسلام والمسلمین مدنی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی به ریاست سازمان تبلیغات اسلامی را تبریک گفت.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۲۲:۴۷
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران خبر داد؛
انتقال واحدهای فرهنگی و اخلاقی به متن برنامه درسی حوزه علمیه خواهران
خانم ظهیری گفت: با برنامه‌های جدیدی که مدیر حوزه‌های علمیه خواهران ابلاغ خواهند کرد، واحدهای فرهنگی و آنچه مربوط به اخلاق است از فوق برنامه به متن برنامه درسی انتقال داده خواهد شد.