Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - ۱۵ سال است که با قرآن در مسیر طریقت همسفرم
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ Saturday, July 21, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۳:۳۹
شناسه خبر: ۵۶۸۵۶۸
 
قاری و داور برجسته قرآن:
۱۵ سال است که با قرآن در مسیر طریقت همسفرم
شیرینی تلاوت قرآن طعمی دلپذیر بود که مزه زندگی مرا تغییر داد و موجب همسفری من با قرآن در مسیر طریقت شد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از حوزه های علمیه خواهران، اگر مسافری باشی در عالم کائنات و بخواهی عالم بی‌انتهای افلاک را سیر کرده و از زمین خاکی به آسمان افلاکی در هفتمین طبقه آسمان ها سفر کنی، ناگزیر خواهی بود سفر ملکوتی خود را از زمین خاکی شروع کنی و اگر در این سفر دسته‌ای از ملائک راهنمای تو باشند و بخواهی مقصد خود را در زمین پیدا کنی تا سفر آسمانی خود را ازآنجا شروع کرده و در این زمین خاکی که تحت سیطره وسوسه شیطان است راه خود را گم نکنی، فرشتگان به تو خواهند گفت در زمین خانه‌های نورانی وجود دارد که برای تو مانند چراغ‌راهنما است و در پناه این خانه‌های نوارانی است که می‌توانی نغمه‌های بهشتی را بشنوی و به کمک نور آن‌ها مسیر خود را در این عالم تحیر پیدا کنی.

اگر در این سیر طریقت حس کنجکاویت گل گند و از فرشتگان بپرسی که این خانه‌های نورانی و این نغمه‌های بهشتی چیست به تو خواهند گفت آن خانه‌ها محل تلاوت قرآن و آن نغمه‌های بهشتی زمزمه دل‌انگیز تلاوت قرآن توسط قاریان کلام وحی است.

همچنین فرشتگان به تو خواهند گفت که با هر بیتی که از این نغمه‌های بهشتی که خوانده می‌شود تو می‌توانی در پناه قلب خویش سیروسفر افلاکی و ملکوتی خود را آغاز کرده و با هر نغمه‌ای پله‌ای از نور را به‌سوی آسمان صعود کنی.

آری ما در این زمین خاکی خود چراغ‌هایی برای راهنمایی افلاکیان و نغمه‌هایی بهشتی برای مدهوشان اهل بهشت داریم، نغمه‌هایی که دل انسان خاکی را از این عالم تحیر با خود تا بیت‌المعمور الهی در عرش حمل کرده و می‌برد و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند «تلاوت قرآن با صوت خوش و با لحن خوب و با آداب‌ورسوم تلاوت، مقدمه‌ای است برای نفوذ مفاهیم قرآن در دل‌ها».

به‌رسم ادب و به‌رسم تکریم قاریان و جامعه قرآنی در ماه مبارک رمضان با عده‌ای از نغمه‌خوانان بهشتی که در حرم کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام مشغول نغمه‌سرایی قرآن کریم هستند، همراه شده و از ایشان درزمینه همسفری با قرآن در مسیر طریقت پرسش‌هایی را پرسیدیم تا بدانیم که طی طریق با قرآن در مسیر سیر الی الله چه طعم و مزه‌ای دارد.

خانم میر غیاثی از قاریان و داوران برجسته قرآن کریم استان قم که در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام مشغول به فعالیت هستند از سفر خود با قرآن برایمان گفت که مشروح آن در ذیل برای جویندگان معارف قرآنی بیان می‌شود.

وی اظهار داشت: سه یا چهارساله بودم که سفر و دوستی خود را با قرآن آغاز کردم و در مکتب‌خانه با ادبیات عرب استاد به‌مرور با سوره‌های قرآن کریم جز سی و تلاوت آن‌ها آشنا شدم. ازآن‌پس بود که هرگز دست از دامن قرآن برنداشته و دست خود را در دست قرآن گذاشتم و برای یک‌لحظه هم دامان قرآن را رها نکردم و در حال حاضر به مدت 15 سال است که به‌صورت تخصصی در عرصه فعالیت‌های قرآنی با مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام همکاری دارم.

خانم میر غیاثی افزود: زمانی که همکاری خود را با مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام آغاز کردم تعداد اساتید قرآنی مرکز بیشتر از سه تا چهار نفر نمی شد، اما امروز به برکت قرآن و به برکت کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام، مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام یکی از قطب‌های قرآنی کشور است و تاکنون بیش از 400 حافظ قرآن تربیت‌کرده است.

این کارشناس قرآنی با بیان این که خیروبرکت زندگی خود را مدیون قرآن هستم، گفت: آن‌چنان قرآن در عمق زندگی من نفوذ کرده که تمام زندگی خود را مدیون خیروبرکت قرآن هستم.

وی ادامه داد: قرآن به زندگی من طعم و مزه‌ای متفاوت داده است، طعم و مزه‌ای که نمی‌توان در دنیا برای آن جایگزینی پیدا کرد و یا آن را با شیرین‌ترین میوه‌ها و عسل گوارا عوض کرد. قرآن گوارای وجودم شده است و نه‌تنها زندگی من بلکه زندگی ذریه و فرزندان من را نیز به نور خویش روشن ساخته است.

خانم میر غیاثی با بیان این که دوستی و همسفری خود را با قرآن در مسیر طریقت و بندگی مدیون پدر و مادرم هستم، تصریح کرد: به پدر و مادرهای امروزی توصیه می‌کنم از همان سه چهارسالگی بدون اجبار بلکه با بازی‌های شیرین فرزندان خود را با قرآن آشتی دهند و دست فرزندان خود را در دست قرآن بگذارند. اگر والدین بستر این دوستی را فراهم کنند فرزندان خود را به شخص مطمئنی سپرده‌اند که حتی بعد از مرگ خود نیز می‌توانند نسبت به آینده آنها آسوده‌خاطر باشند.

وی با ابراز تأسف از غفلت والدین در هیاهوی رفاه و روزمرگی نسبت به حق آموزش قرآن به فرزندانشان گفت: امروزه بسیاری از والدین یکی از واجبات الهی و حقوق واجب فرزند خود یعنی آموزش قرآن به او را بر زمین گذاشته‌اند درحالی‌که انس با قرآن حق فرزند بر والدین است. پدر و مادری که نسبت به این حق فرزند خود بی‌توجه باشند زمینه انحراف او را فراهم کرده و او را از یکی از اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین حقوق تربیتیش محروم کرده‌اند.

این کارشناس قرآنی افزود: والدین در اولین مرحله باید روخوانی و روان‌خوانی قرآن ر ا به فرزندشان آموزش دهند و پس‌ازآن باید دست او را در مسیر حفظ قرآن بگیرند تا در پناه حفظ، عمل به قرآن و تدبر در قرآن شیوه زندگانی و حیات کودک شود. به والدین توصیه می کنم مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام را به دلیل کیفیت آموزش قرآن برای آموزش قرآن به فرزندان خود انتخاب کنند و با حضور در حرم مطهر دست فرزندان خود را به دو ریسمان محکم الهی یعنی اهل‌بیت علیه‌السلام و قرآن گره بزنند زیرا این مکان مقدس محل تلاقی قرآن و عترت است و هرکس فرزند خود را به پناه کریم بیاورد قطعاً دست‌خالی بازنخواهد گشت. /۹۲۴/د۱۰۳/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۰۰:۴۹
استاد حوزه تبیین کرد؛
آثار مثبت و برکات یاد مرگ در زندگی انسان
حجت الاسلام و المسلمین نظری منفرد گفت: یاد مرگ انسان را خلیل و آماده سرای دیگر کرده و دل و روح او را نورانی می‌کند و به فرموده پیامبر(ص) وقتی نور در دل و روح انسان وارد شود، انسان سعه صدر پیدا می‌کند.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۰۰:۴۵
از سوی آیت الله مکارم شیرازی؛
مراسم بزرگداشت آیت الله حدائق برگزار شد
مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله حاج شیخ محمد رضا حدائق با حضور مراجع تقلید با حضور مراجع تقلید، شخصیت‌های حوزوی، سیاسی و عموم مردم در مدرسه امیرالمؤمنین قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۰۰:۴۲
اقدامات انجام شده توسط نمایندگی آستان قدس رضوی در دهه کرامت
حجت الاسلام تکیه‌ای با بیان این‌که نمایندگی آستان رضوی در دو حوزه مختلف انجام وظیفه می‌کند، گفت: نخستین وظیفه ترویج نهضت فرهنگی رضوی و دومین وظیفه نهضت خدمت‌رسانی به خصوص به مستعضعفین است.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۵:۵۴
استاد حوزه مطرح کرد؛
توقیت؛ چالشی که منتظران نباید گرفتارش شوند
حجت الاسلام حائری‌پور با بیان این‌که پادزهر عجله تسلیم است،گفت: فرد منتظر تسلیم اداره و مصلحت الهی است، گاهی در خود گذر زمان مصلحتی همچون ‌آماده‌سازی فردی و زمینه‌های ظهور نهفته است.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۱:۳۵
اجرای طرح نیازسنجی منطقه‌ای طلاب غیرایرانی
در نخستین جلسه شورای تخصصی امور طلاب غیرایرانی جامعه‌الزهرا بر برنامه‌ریزی منطقه‌ای برای طلاب غیرایرانی بر اساس نیازسنجی جغرافیای محل زندگی و توجه به اقتضائات آنان تاکید شد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۵۰
حجت الاسلام والمسلمین ربانی:
ضابطه مندی از اولویت های کاری مرکز خدمات است
رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه بر لزوم تدوین سند منابع انسانی مرکز خدمات تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۶:۰۱
مدیر حوزه خواهران:
گروهی در ایران تلاش می‌کنند تا نگاه حداکثری به دین از بین برود
برخی در ایران تلاش می‌کنند نگاه حداکثری و جامعی را که به دین وجود دارد و اشتباهات فاحش مسیحیت و یهود را از چشم مردم بیاندازند .
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۴۱
دوره آموزشی کاربردی مراقبت معنوی ویژه روحانیان آغاز شد
نخستین دوره آموزشی کاربردی مراقبت معنوی ویژه مبلغین و روحانیان حوزه علمیه در استان قم آغاز شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۲۶
زمان تعطیلات تابستانی مرکز مدیریت و مرکز خدمات حوزه
مرکز مدیریت و مرکز خدمات حوزه های علمیه از ششم تا ۱۹ مردادماه تعطیل است.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۵:۳۹
معاون ‌آموزش حوزه خبر داد؛
افزایش ۲ هزار داوطلب در رشته های تخصصی
حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد از افزایش اهمیت مصاحبه های تخصصی در پذیرش مراکز تخصصی حوزه خبرداد و گفت: سیاست مراکز تخصصی در حوزه، توسعه است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۵:۴۸
معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا:
گسست خانواده ها نتیجه مسامحه در امور دینی است
نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امر دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۳:۵۶
رییس مرکز خدمات حوزه:
هم‌افزایی نهادهای حوزوی باعث تسریع در حل مشکلات طلاب می‌شود
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ربانی گفت: اگر نهادهای حوزوی در کنار هم باشند و روح همدلی، همراهی و هم‌افزایی داشته باشند مشکلات با سرعت بیشتری حل می‌شوند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۱:۲۲
استاد سطح عالی حوزه مطرح کرد؛
تعطیلات تابستان بهترین فرصت برای جبران کمبودهای تحصیلی
حجت الاسلام اسلامی فر فرصت تابستان را بهترین فرصت برای جبران کمبودهایی دانست که طلاب در حوزه علمیه احساس می کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۲:۱۵
دبیر مجمع عالی حکمت در گفت وگوی تفصیلی با رسا:
شورای عالی فلسفه را جزو متون اصلی حوزه قرار دهد | عوامل مؤثر در ارتقای جایگاه فلسفه
حجت‌الاسلام والمسلمین معلمی با اشاره به رغبت کم طلاب به فلسفه، از عواملی سخن گفت که در افزایش یا کاهش جایگاه فلسفه در حوزه مؤثراست یا سبب گرایش یا عدم گرایش طلاب به موضوعات فلسفی می شود.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۱:۴۷
بیانیه تشکل اساتید حوزه درباره معضلات اقتصادی کشور
تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای نسبت به مشکلات اقتصادی کشور ابراز نگرانی کرد و خواستار رسیدگی فوری دستگاه های ذیربط در این باره شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۵:۱۶
به همت مرکز خدمات حوزه صورت گرفت؛
برگزاری نخستین همایش حوزویان مهندس در قم
نخستین همایش حوزویان مهندس با حضور طلاب، فرزندان و همسر فعال آنها در عرصه ساختمان به همت معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۴۰
در قم؛
دومین اجلاس رابطان استانی جامعه ایمانی مشعر برگزار شد
دومین اجلاس رابطان استانی و شهرستانی جامعه ایمانی مشعر امروز با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه، تحلیل‌گران سیاسی و سایر رابطان جامعه ایمانی مشعر در قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۳۷
مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه مطرح کرد؛
چهار اصل مهم در تهذیب و سلوک اخلاقی
حجت‌الاسلام والمسلمین وافی با بیان این‌که یک اصل مهم برای پیشبرد کار تشکیلاتی توجه به امور اخلاقی و تهذیبی است، گفت: ویژگی‌هایی همچون اخلاق نیک، خوشپوشی و آراستگی، نظم و دقت، خوش‌بیانی، نگاه متواضعانه...
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۱:۰۶
مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا:
نیروهای انقلاب با حفظ امید و تبعیت از رهبری در فتنه آینده پیروز خواهند بود
عبودتیان گفت: به فرموده رهبر انقلاب، امسال سخت‌ترین سال انقلاب اسلامی است و نیروهای مؤمن و انقلابی باید امید خود را حفظ کرده و گوش به فرمان رهبر خود باشند تا در فتنه آینده موفقیت شامل حال مردم شود.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۰:۴۰
تاکید استاد پناهیان بر انسجام در فعالیت های دینی و انقلابی
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: اتحاد و انجام فعالیت‌های انقلابی به صورت تشکیلاتی، یقینا موجب پیروزی خواهد شد، اما انجام کار انقلابی و حرکت به صورت فردی و جداگانه موفقیت چندانی به دنبال نخواهد داش...