Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - ۱۵ سال است که با قرآن در مسیر طریقت همسفرم
جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷ Friday, November 16, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۳:۳۹
شناسه خبر: ۵۶۸۵۶۸
 
قاری و داور برجسته قرآن:
۱۵ سال است که با قرآن در مسیر طریقت همسفرم
شیرینی تلاوت قرآن طعمی دلپذیر بود که مزه زندگی مرا تغییر داد و موجب همسفری من با قرآن در مسیر طریقت شد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از حوزه های علمیه خواهران، اگر مسافری باشی در عالم کائنات و بخواهی عالم بی‌انتهای افلاک را سیر کرده و از زمین خاکی به آسمان افلاکی در هفتمین طبقه آسمان ها سفر کنی، ناگزیر خواهی بود سفر ملکوتی خود را از زمین خاکی شروع کنی و اگر در این سفر دسته‌ای از ملائک راهنمای تو باشند و بخواهی مقصد خود را در زمین پیدا کنی تا سفر آسمانی خود را ازآنجا شروع کرده و در این زمین خاکی که تحت سیطره وسوسه شیطان است راه خود را گم نکنی، فرشتگان به تو خواهند گفت در زمین خانه‌های نورانی وجود دارد که برای تو مانند چراغ‌راهنما است و در پناه این خانه‌های نوارانی است که می‌توانی نغمه‌های بهشتی را بشنوی و به کمک نور آن‌ها مسیر خود را در این عالم تحیر پیدا کنی.

اگر در این سیر طریقت حس کنجکاویت گل گند و از فرشتگان بپرسی که این خانه‌های نورانی و این نغمه‌های بهشتی چیست به تو خواهند گفت آن خانه‌ها محل تلاوت قرآن و آن نغمه‌های بهشتی زمزمه دل‌انگیز تلاوت قرآن توسط قاریان کلام وحی است.

همچنین فرشتگان به تو خواهند گفت که با هر بیتی که از این نغمه‌های بهشتی که خوانده می‌شود تو می‌توانی در پناه قلب خویش سیروسفر افلاکی و ملکوتی خود را آغاز کرده و با هر نغمه‌ای پله‌ای از نور را به‌سوی آسمان صعود کنی.

آری ما در این زمین خاکی خود چراغ‌هایی برای راهنمایی افلاکیان و نغمه‌هایی بهشتی برای مدهوشان اهل بهشت داریم، نغمه‌هایی که دل انسان خاکی را از این عالم تحیر با خود تا بیت‌المعمور الهی در عرش حمل کرده و می‌برد و به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند «تلاوت قرآن با صوت خوش و با لحن خوب و با آداب‌ورسوم تلاوت، مقدمه‌ای است برای نفوذ مفاهیم قرآن در دل‌ها».

به‌رسم ادب و به‌رسم تکریم قاریان و جامعه قرآنی در ماه مبارک رمضان با عده‌ای از نغمه‌خوانان بهشتی که در حرم کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام مشغول نغمه‌سرایی قرآن کریم هستند، همراه شده و از ایشان درزمینه همسفری با قرآن در مسیر طریقت پرسش‌هایی را پرسیدیم تا بدانیم که طی طریق با قرآن در مسیر سیر الی الله چه طعم و مزه‌ای دارد.

خانم میر غیاثی از قاریان و داوران برجسته قرآن کریم استان قم که در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام مشغول به فعالیت هستند از سفر خود با قرآن برایمان گفت که مشروح آن در ذیل برای جویندگان معارف قرآنی بیان می‌شود.

وی اظهار داشت: سه یا چهارساله بودم که سفر و دوستی خود را با قرآن آغاز کردم و در مکتب‌خانه با ادبیات عرب استاد به‌مرور با سوره‌های قرآن کریم جز سی و تلاوت آن‌ها آشنا شدم. ازآن‌پس بود که هرگز دست از دامن قرآن برنداشته و دست خود را در دست قرآن گذاشتم و برای یک‌لحظه هم دامان قرآن را رها نکردم و در حال حاضر به مدت 15 سال است که به‌صورت تخصصی در عرصه فعالیت‌های قرآنی با مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام همکاری دارم.

خانم میر غیاثی افزود: زمانی که همکاری خود را با مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام آغاز کردم تعداد اساتید قرآنی مرکز بیشتر از سه تا چهار نفر نمی شد، اما امروز به برکت قرآن و به برکت کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام، مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام یکی از قطب‌های قرآنی کشور است و تاکنون بیش از 400 حافظ قرآن تربیت‌کرده است.

این کارشناس قرآنی با بیان این که خیروبرکت زندگی خود را مدیون قرآن هستم، گفت: آن‌چنان قرآن در عمق زندگی من نفوذ کرده که تمام زندگی خود را مدیون خیروبرکت قرآن هستم.

وی ادامه داد: قرآن به زندگی من طعم و مزه‌ای متفاوت داده است، طعم و مزه‌ای که نمی‌توان در دنیا برای آن جایگزینی پیدا کرد و یا آن را با شیرین‌ترین میوه‌ها و عسل گوارا عوض کرد. قرآن گوارای وجودم شده است و نه‌تنها زندگی من بلکه زندگی ذریه و فرزندان من را نیز به نور خویش روشن ساخته است.

خانم میر غیاثی با بیان این که دوستی و همسفری خود را با قرآن در مسیر طریقت و بندگی مدیون پدر و مادرم هستم، تصریح کرد: به پدر و مادرهای امروزی توصیه می‌کنم از همان سه چهارسالگی بدون اجبار بلکه با بازی‌های شیرین فرزندان خود را با قرآن آشتی دهند و دست فرزندان خود را در دست قرآن بگذارند. اگر والدین بستر این دوستی را فراهم کنند فرزندان خود را به شخص مطمئنی سپرده‌اند که حتی بعد از مرگ خود نیز می‌توانند نسبت به آینده آنها آسوده‌خاطر باشند.

وی با ابراز تأسف از غفلت والدین در هیاهوی رفاه و روزمرگی نسبت به حق آموزش قرآن به فرزندانشان گفت: امروزه بسیاری از والدین یکی از واجبات الهی و حقوق واجب فرزند خود یعنی آموزش قرآن به او را بر زمین گذاشته‌اند درحالی‌که انس با قرآن حق فرزند بر والدین است. پدر و مادری که نسبت به این حق فرزند خود بی‌توجه باشند زمینه انحراف او را فراهم کرده و او را از یکی از اساسی‌ترین و حیاتی‌ترین حقوق تربیتیش محروم کرده‌اند.

این کارشناس قرآنی افزود: والدین در اولین مرحله باید روخوانی و روان‌خوانی قرآن ر ا به فرزندشان آموزش دهند و پس‌ازآن باید دست او را در مسیر حفظ قرآن بگیرند تا در پناه حفظ، عمل به قرآن و تدبر در قرآن شیوه زندگانی و حیات کودک شود. به والدین توصیه می کنم مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام را به دلیل کیفیت آموزش قرآن برای آموزش قرآن به فرزندان خود انتخاب کنند و با حضور در حرم مطهر دست فرزندان خود را به دو ریسمان محکم الهی یعنی اهل‌بیت علیه‌السلام و قرآن گره بزنند زیرا این مکان مقدس محل تلاقی قرآن و عترت است و هرکس فرزند خود را به پناه کریم بیاورد قطعاً دست‌خالی بازنخواهد گشت. /۹۲۴/د۱۰۳/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۸/۲۳ - ۱۳:۳۷
مرکز خدمات حوزه، مؤدی خوش‌حساب مالیاتی است
مشاور رییس مرکز خدمات گفت: رویکرد ضابطه‌مندی و شفافیت عملکرد مرکز خدمات موجب شده است که این مرکز از سازمان امور مالیاتی مفاصا حساب دریافت کند و یک مؤدی خوش‌حساب شناخته شود.
۱۳۹۷/۸/۲۲ - ۱۱:۵۵
رییس مرکز خدمات حوزه:
بانک‌ها بنیان سنت قرض الحسنه را تضعیف کردند
حجت الاسلام و المسلمین ربانی با انتقاد از رویکرد برخی بانک‌های کشور گفت: از میان بانک‌های کشور فقط چند بانک به سمت قرض‌الحسنه حرکت کردند.
۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۳:۱۴
برنامه‌های حوزه علمیه خواهران به مناسبت هفته کتاب
همزمان با فرارسیدن هفته کتاب معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران به صدور بخشنامه‌ای برنامه این معاونت و مدارس علمیه خواهران را به مناسبت هفته کتاب اعلام کرد.
۱۳۹۷/۸/۱۷ - ۱۰:۲۸
رییس شورای صلح افغانستان خبر داد؛
ایجاد بانک خون امام حسین به منظور مقابله با انحرافات
رییس شورای صلح افغانستان از راه اندازی بانک خون امام حسین(ع) به منظور مقابله با قمه زنی و انحرافات در عزاداری ها خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۱۴ - ۱۰:۲۳
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور:
حوزه‌های علمیه خواهران همواره انقلابی خواهد ماند
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان این که حوزه‌های خواهران انقلابی است و همواره انقلابی خواهد ماند، گفت: افتخار ما در حوزه‌های علمیه این است که پشت سر رهبری مدیر، مدبر، دوراندیش، آینده‌نگر و شجاع قرا...
۱۳۹۷/۸/۱۰ - ۱۲:۳۴
حوزه های علمیه خواهران:
همزمانی۱۳آبان با اربعین تداعی‌کننده پیام «هیهات منا الذله» است
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در آستانه یوم الله ۱۳ آبان با صدور بیانیه‌ای از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی این روز بزرگ دعوت کرد.
۱۳۹۷/۸/۹ - ۱۱:۱۴
حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی مطرح کرد؛
تفاوت پیشرفت اسلامی با غربی
فرق ما با کسانی که درباره توسعه غربی نظریه‌پردازی می‌کنند این است که ما یک بخشی از این مطالب را از نقل می‌گیریم و تنها بحث عقل و تجربه نیست و بسیاری از مباحث را باید با عقل و نقل پیش ببریم.
۱۳۹۷/۸/۷ - ۱۴:۱۵
زوج‌های جوان طلبه قم با مهارت‌های زندگی آشنا شدند
کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی ویژه طلاب استان قم با حضور ۱۵۴ زوج جوان در قالب ۵ کارگاه برگزار شد.
۱۳۹۷/۸/۵ - ۱۶:۲۷
فرمانده انتظامی قم خبر داد؛
دستگیری ضارب روحانی آمر به معروف در قم
فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری ضارب روحانی ‌آمر به معروف خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۵ - ۱۶:۰۳
ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در واحدهای حوزوی خواهران
ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در واحدهای حوزوی خواهران از سوی شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران ابلاغ شد.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۴:۴۶
بازدید رییس مرکز خدمات از پروژه مسکونی اساتید حوزه
رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه ضمن بازدید از پروژه مسکونی اساتید حوزه در جریان روند پیشرفت این پروژه و نیز مشکلات آن قرار گرفت.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۴:۰۰
آیت الله علیدوست:
دین سازی خطری بزرگ است| باید مراقب انحرافی ها در اربعین بود
استاد درس خارج حوزه علمیه قم نسبت به فعالیت فرقه ها و نحله های انحرافی در موسم راهپیمایی اربعین در کشور عراق تاکید و دین سازی را خطری بزرگ توصیف کرد.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۲:۴۱
در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان صورت گرفت؛
کناره گیری سه مدیر مرکز خدمات حوزه
در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، سه نفر از مدیران استانی مراکز خدمات حوزه استعفا کرده و جای خود را به نیروهای جدید دادند.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۱۱:۱۰
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی:
سقیفه اساس بدعت آفرینی در دین است
سخنران آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با بیان این که وحدت محوری ترین آموزه های قرآن کریم است، گفت: سقیفه اساس بدعت آفرینی در دین بود.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۲:۲۴
پژوهشگر مهدویت:
جریان مدعی یمانی یک جریان بی اساس و خام است
حجت الاسلام آیتی با بیان اینکه جریان انحرافی مدعی یمانی یک جریان بی اساس و خام است، گفت: مدعی یمانی یک شخص بی سواد است.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۰۹:۵۱
نگاهی به فعالیت های مرکز مشاوره تلفنی مرکز خدمات
دکتر یوسفی فرد گفت: با سعی و تلاش همکاران فناوری اطلاعات، بستر لازم برای بهره‌مندی تمامی جامعه هدف مرکز خدمات از مرکز مشاوره تلفنی سلامت در کل کشور فراهم شده است.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۲:۱۱
وضعیت اسف بار بودجه حوزه از زبان آیت الله اعرافی
آیت الله اعرافی در جلسه مجمع نمایندگان طلاب اعلام کرد که امروز بودجه های عمرانی حوزه تقریبا صفر و بودجه های جاری نیز در بدترین شرایط خود است.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۵۰
عابدی:
۲ طلای قم دست‌یابی به رتبه سوم پارا المپیک را ممکن کرد
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم با اشاره به بازی‌های ۲۰۱۸ جاکارتا و موفقیت کاروان‌های ورزشی، گفت: درواقع کسب مقام سوم بازی‌های پاراالمپیک به‌نوعی به دست جوانان قمی ممکن شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۰:۴۹
دیدار مسؤولان ستاد همکاری حوزه و ‌آموزش و پرورش با حجت الاسلام حاج علی اکبری
مسؤولان ستاد همکاری حوزه علمیه و ‌آموزش و پرورش با حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری دیدار و گفت وگو کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۰۹:۵۲
مدیر جامعه الزهرا مطرح کرد؛
گذر از تنگنای بودجه با صرفه جویی و برنامه ریزی دقیق
حجت الاسلام والمسلمین مدنی تاکید کرد که با صرفه جویی در هزینه ها و برنامه ریزی دقیق از تنگنای بودجه ای که دامن گیر بسیاری از نهادها شده عبور خواهیم کرد.