Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حجت الاسلام احمدی شخصیتی دغدغه مند درباره علوم انسانی اسلامی بود
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, July 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۲:۲۸
شناسه خبر: ۵۶۷۹۲۷
 
حجت الاسلام والمسلمین نظری شاهرودی:
حجت الاسلام احمدی شخصیتی دغدغه مند درباره علوم انسانی اسلامی بود
عضو جامعه مدرسین با اشاره به تلاش های خالصانه مرحوم حجت الاسلام والمسلمین احمدی در جایگاه ریاست سازمان سمت، ‌آن مرحوم را از شخصیت های دغدغه مند درباره علوم انسانی اسلامی دانست.

حجت الاسلام والمسلمین حسن نظری شاهرودی در حاشیه مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم حجت الاسلام والمسلمین احمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به شخصیت علمی مرحوم احمدی گفت: ایشان دانشمندی جامع بود و درس های حوزوی را محضر عالمان برجسته ای همچون علامه طباطبایی تحصیل کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: مرحوم حجت الاسلام والمسلمین احمدی در کنار تحصیل و تدریس علوم حوزوی از علوم دانشگاهی نیز بی بهره نبود و در این زمینه نیز رشد شایانی داشت.

وی افزود: ایشان تا آخر عمرش در خدمت عرصه های علمی و دانشی کشور بود و همواره سعی می کرد تا در زمینه علوم مختلف نوآوری داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نظری شاهرودی با اشاره به این که مرحوم حجت الاسلام والمسلمین احمدی در جایگاه ریاست سازمان سمت بسیار خادمانه و خالصانه تلاش می کرد، ابراز داشت: ایشان از سال 1364 تا کنون بیش از 2 هزار جلد کتاب در زمینه علوم انسانی در اختیار دانشگاهیان قرار داد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: ایشان زحمت های بی نظیری در زمینه علوم انسانی و اسلامی سازی علوم کشید که این خدمات علمی نشانه توفیق بزرگی است که خداوند شامل حالش کرده بود. تمام همت مرحوم دکتر احمدی خدمت و اخلاص پنهان بود.

حجت الاسلام والمسلمین نظری شاهرودی تأکید کرد: زحمت بی نظیر و پشتکار آن مرحوم ستودنی است و همچنین باید گفت که ایشان در زمینه علوم انسانی بسیار پردغدغه بود و علی رغم تلاش هایی که در این زمینه می کرد ادعایی هم نداشت؛ به طور کلی می توان ایشان را یکپارچه خدمت معرفی کرد./841/ت۳۰۲/ج

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۵:۵۴
استاد حوزه مطرح کرد؛
توقیت؛ چالشی که منتظران نباید گرفتارش شوند
حجت الاسلام حائری‌پور با بیان این‌که پادزهر عجله تسلیم است،گفت: فرد منتظر تسلیم اداره و مصلحت الهی است، گاهی در خود گذر زمان مصلحتی همچون ‌آماده‌سازی فردی و زمینه‌های ظهور نهفته است.
۱۳۹۷/۴/۲۷ - ۱۱:۳۵
اجرای طرح نیازسنجی منطقه‌ای طلاب غیرایرانی
در نخستین جلسه شورای تخصصی امور طلاب غیرایرانی جامعه‌الزهرا بر برنامه‌ریزی منطقه‌ای برای طلاب غیرایرانی بر اساس نیازسنجی جغرافیای محل زندگی و توجه به اقتضائات آنان تاکید شد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۲:۵۰
حجت الاسلام والمسلمین ربانی:
ضابطه مندی از اولویت های کاری مرکز خدمات است
رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه بر لزوم تدوین سند منابع انسانی مرکز خدمات تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۶:۰۱
مدیر حوزه خواهران:
گروهی در ایران تلاش می‌کنند تا نگاه حداکثری به دین از بین برود
برخی در ایران تلاش می‌کنند نگاه حداکثری و جامعی را که به دین وجود دارد و اشتباهات فاحش مسیحیت و یهود را از چشم مردم بیاندازند .
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۴۱
دوره آموزشی کاربردی مراقبت معنوی ویژه روحانیان آغاز شد
نخستین دوره آموزشی کاربردی مراقبت معنوی ویژه مبلغین و روحانیان حوزه علمیه در استان قم آغاز شد.
۱۳۹۷/۴/۲۵ - ۱۲:۲۶
زمان تعطیلات تابستانی مرکز مدیریت و مرکز خدمات حوزه
مرکز مدیریت و مرکز خدمات حوزه های علمیه از ششم تا ۱۹ مردادماه تعطیل است.
۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۱۵:۳۹
معاون ‌آموزش حوزه خبر داد؛
افزایش ۲ هزار داوطلب در رشته های تخصصی
حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد از افزایش اهمیت مصاحبه های تخصصی در پذیرش مراکز تخصصی حوزه خبرداد و گفت: سیاست مراکز تخصصی در حوزه، توسعه است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۵:۴۸
معاونت فرهنگی تبلیغی جامعه الزهرا:
گسست خانواده ها نتیجه مسامحه در امور دینی است
نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امر دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۳:۵۶
رییس مرکز خدمات حوزه:
هم‌افزایی نهادهای حوزوی باعث تسریع در حل مشکلات طلاب می‌شود
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ربانی گفت: اگر نهادهای حوزوی در کنار هم باشند و روح همدلی، همراهی و هم‌افزایی داشته باشند مشکلات با سرعت بیشتری حل می‌شوند.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۱:۲۲
استاد سطح عالی حوزه مطرح کرد؛
تعطیلات تابستان بهترین فرصت برای جبران کمبودهای تحصیلی
حجت الاسلام اسلامی فر فرصت تابستان را بهترین فرصت برای جبران کمبودهایی دانست که طلاب در حوزه علمیه احساس می کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۲:۱۵
دبیر مجمع عالی حکمت در گفت وگوی تفصیلی با رسا:
شورای عالی فلسفه را جزو متون اصلی حوزه قرار دهد | عوامل مؤثر در ارتقای جایگاه فلسفه
حجت‌الاسلام والمسلمین معلمی با اشاره به رغبت کم طلاب به فلسفه، از عواملی سخن گفت که در افزایش یا کاهش جایگاه فلسفه در حوزه مؤثراست یا سبب گرایش یا عدم گرایش طلاب به موضوعات فلسفی می شود.
۱۳۹۷/۴/۱۹ - ۱۱:۴۷
بیانیه تشکل اساتید حوزه درباره معضلات اقتصادی کشور
تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای نسبت به مشکلات اقتصادی کشور ابراز نگرانی کرد و خواستار رسیدگی فوری دستگاه های ذیربط در این باره شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۵:۱۶
به همت مرکز خدمات حوزه صورت گرفت؛
برگزاری نخستین همایش حوزویان مهندس در قم
نخستین همایش حوزویان مهندس با حضور طلاب، فرزندان و همسر فعال آنها در عرصه ساختمان به همت معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه های علمیه برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۴۰
در قم؛
دومین اجلاس رابطان استانی جامعه ایمانی مشعر برگزار شد
دومین اجلاس رابطان استانی و شهرستانی جامعه ایمانی مشعر امروز با حضور اساتید برجسته حوزه و دانشگاه، تحلیل‌گران سیاسی و سایر رابطان جامعه ایمانی مشعر در قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۳۷
مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه مطرح کرد؛
چهار اصل مهم در تهذیب و سلوک اخلاقی
حجت‌الاسلام والمسلمین وافی با بیان این‌که یک اصل مهم برای پیشبرد کار تشکیلاتی توجه به امور اخلاقی و تهذیبی است، گفت: ویژگی‌هایی همچون اخلاق نیک، خوشپوشی و آراستگی، نظم و دقت، خوش‌بیانی، نگاه متواضعانه...
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۱:۰۶
مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا:
نیروهای انقلاب با حفظ امید و تبعیت از رهبری در فتنه آینده پیروز خواهند بود
عبودتیان گفت: به فرموده رهبر انقلاب، امسال سخت‌ترین سال انقلاب اسلامی است و نیروهای مؤمن و انقلابی باید امید خود را حفظ کرده و گوش به فرمان رهبر خود باشند تا در فتنه آینده موفقیت شامل حال مردم شود.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۰:۴۰
تاکید استاد پناهیان بر انسجام در فعالیت های دینی و انقلابی
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: اتحاد و انجام فعالیت‌های انقلابی به صورت تشکیلاتی، یقینا موجب پیروزی خواهد شد، اما انجام کار انقلابی و حرکت به صورت فردی و جداگانه موفقیت چندانی به دنبال نخواهد داش...
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۰:۳۴
جزییات برگزاری اجلاس جامعه ایمانی مشعر
آبفروش با تأکید بر فراهم کردن مقدمات فضای انقلابی و شرایط مناسب فرهنگی در شهرستان‌های کشور گفت: مردمی و انقلابی بودن باید سرلوحه کار افراد انقلابی قرار گیرد، به طوری که هریک از افراد انقلابی موجب اطمی...
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۱:۵۸
رسا گزارش می دهد؛
نگاهی به قانون معافیت تحصیلی طلاب | حوزویان سربازی را کجا می گذارنند
براساس ماده ۳۲ قانون خدمت وظیفه عمومی، طلاب حوزه علمیه تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند و تشخیص آن با مرکز مدیریت حوزه های علمیه است.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۲۰:۳۵
دبیر اجرایی جشنواره ملی مهدویت مطرح کرد؛
افزایش ظرفیت فکری جامعه در جهت قبول مباحث مهدویت
حجت الاسلام حسین‌پور گفت: با نگاه به دستاوردهای مهدویت دریافت می‌شود که در زمینه‌های مختلفی بستر مباحث متفاوت مهدویت فراهم شده است که طرح و هضم آن برای جامعه در ۱۵ سال قبل امری سخت و مشکل بود.