Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - حجت الاسلام والمسلمین احمدی برای تحول علوم انسانی تلاش‌های زیادی کرد
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ Monday, December 10, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۹:۲۲
شناسه خبر: ۵۶۷۸۴۵
 
عارف در جمع خبرنگاران:
حجت الاسلام والمسلمین احمدی برای تحول علوم انسانی تلاش‌های زیادی کرد
رییس فراکسیون امید گفت: وی افزود: از سال ۶۰ که بنده با ایشان در ارتباط بودم جز خلوص، صمیمت، اخلاق و توجه به شعارها و آرمان‌های انقلاب هیچ چیز دیگری را ندیدم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، محمدرضا عارف نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم تشییع پیکر حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی در جمع خبرنگاران در مورد شخصیت این عالم وارسته گفت: بارزترین ویژگی این عالم وارسته خلوص نیت و تقوا او بود، بنده از همان روزهای اول انقلاب فرهنگی در خدمت ایشان بودم و ایشان تمام وقت و انرژی خود را برای توسعه علم و فناوری در کشور گذاشت.

وی ادامه داد: ایشان در مرحله بازگشایی دانشگاه اقدامات شایسته‌ای داشت، زمانی که بنده در وزارت علوم مسؤولیت داشتم مهم‌ترین غدغه ایشان بازگشایی دانشگاه‌ها و پرداختن به مهم‌ترین موضوع بازگشایی دانشگاه‌ها یعنی تامین استاد بود.

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در اوایل تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی مهم‌ترین مشکلمان استاد دانشگاه بود، خوشبختانه ایشان با اهتمامی که در این بخش داشت دانشگاه تربیت مدرس تشکیل شد، این دانشگاه ابتدا به صورت یک مدرسه و سپس ستاد بود که بتواند اساتید لازم را تامین کند اما ایشان یک دانشگاه برجسته در این خصوص را راه‌اندازی کردند.

عارف با اشاره به بخش علوم انسانی خاطرنشان کرد: دکتر احمدی در تحول علوم انسانی باتوجه به اهداف انقلاب و آن چیزی که لازم بود تلاش‌های بسیاری کرد، همچنین تشکیل سازمان سمت به موجب اینکه ما در انتشار کتب ارزشمند علوم انسانی به روز و خوب مشکل داشتیم یک خدمت ارزشمند بود.

وی افزود: از سال 60 که بنده با ایشان در ارتباط بودم جز خلوص، صمیمت، اخلاق و توجه به شعارها و آرمان‌های انقلاب هیچ چیز دیگری را ندیدم.

نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص جایگاه این اندیشمند در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز تصریح کرد: زمانی که تنها 5 الی 6 نفر عضو این شورا بودند ایشان حضور داشتند و نقش مهمی را ایفا می‌کردند و در بین اعضا شاید بیشترین وقت را دکتر احمدی می‌گذاشتند.

عارف در پایان گفت: وقتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی گسترش پیدا کرد و اعضای آن به 36نفر رسید باز هم ایشان جایگاه گذشته خود را داشت و هرگاه موضعی در مورد موضوعی داشت مورد توجه قرار می‌گرفت و از این رو یک چهره تاثیرگذار و مهم به شمار می‌رفت./۸۱۶/پ۲۰۲/ق

 

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۱۶:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین رفعتی:
سند الگوی پیشرفت امید به آینده را در جامعه پمپاژ می کند
سخنگوی مدیریت حوزه های علمیه با بیان این که سند الگوی پیشرفت امید به آینده انقلاب اسلامی را در جامعه پمپاژ می کند، گفت: سند الگوی پیشرفت را باید بر اساس مبانی دینی و بومی طراحی کنیم.
۱۳۹۷/۹/۱۹ - ۱۶:۳۸
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه:
نظام مدنی مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است
لاریجانی نظام مدنی را مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست و با بیان اینکه جمهوری اسلامی پیشرفته‌ترین کشور منطقه است، گفت: ایران مهم‌ترین دموکراسی غرب آسیا را دارد.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۲۳:۱۳
حجت الاسلام شاکری:
مسؤولان باور کنند که گرایش به غرب دردی از کشور دوا نمی کند
رییس دانشگاه معارف اسلامی قم با بیان این که امروز لیبرال دموکراسی به یک چالش بزرگ تبدیل شده است، گفت: گفتمان مقاومت زمانی تقویت می شود که اندیشمندان جامعه باور کنند که لیبرال دموکراسی ناکارآمد است.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۷:۲۲
امیر سرتیپ حاتمی:
تحقیقات در ارتقای قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است
وزیر دفاع با اشاره به توسعه فناوري ها و توسعه زيرساخت صنعت دفاعي کشور، گفت: تحقیقات در وزارت دفاع به عنوان یک مؤلفه اساسی در ارتقای قدرت دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است...
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۷:۱۹
توضیح کدخدایی درباره علت شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی
سخنگوی شورای نگهبان در یادداشتی به تبیین چرایی شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی پرداخت.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۵:۴۲
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای:
باقری درمنی اعدام می‌شود| آخرین وضعیت پرونده سیف و عراقچی
سخنگوی قوه قضاییه از تایید حکم اعدام یکی از بزرگترین بدهکاران سیستم بانکی کشور در دیوان عالی کشور خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۱۸ - ۱۱:۰۱
مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:
جریان ناسازگار با دین و جمهوریت، انتظار تربیون نداشته باشد
مسؤول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه باید به دیدگاه‌های مختلف مجال طرح و نقد بدهیم، گفت: جریانی که با دین مردم اعلام ناسازگاری کرده و جمهوریت مردم را زیر سؤال برده است نباید انتظار ت...
۱۳۹۷/۹/۱۷ - ۰۸:۱۵
مولوی سلامی در کفت وگو با رسا:
توطئه های دشمن خللی در حرکت قدرتمندانه انقلاب ایجاد نمی کند| چابهار قطب اقتصادی می شود
نماینده خبرگان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی چابهار، گفت: دشمن به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و نظام است اما توطئه های دشمن خللی در حرکت قدرتمندانه انقلاب ایجاد نمی کند.
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۶:۲۱
نظری:
جوانان به مکتب امامین انقلاب اعتقاد راسخ دارند| برخی مسؤولان به دنبال لیبرالیسم و اشرافی گری هستند
مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه قم با بیان این که با تمام وجود قدردان و سپاسگزار مجاهدت ها و پاسدار خون شهیدان هستیم، گفت: شاید کسانی باشند که از مسیر انقلابی خود پشیمان باشند اما جوانان به مکتب امامین ان...
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۶:۰۵
رضایی:
تداوم پیشرفت کشور در گرو اتکا به داخل و مدیریت مدیران انقلابی است
دبیر تشکل انقلابی دانشجویان دانشگاه آزاد قم با بیان این که نگاه به بیرون مرزها هیچ فایده ای برای کشور ندارد، گفت: پیشرفت های کشور به وسیله جوانان انقلابی رقم خورده است، باید مدیران انقلابی روی کار باش...
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۶:۰۴
نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه شریف:
شفافیت حلقه مفقوده سیستم مدیریت کشور است
سلیمانی عدم شفافیت مسؤولان در کشور را از عوامل مشکلات اقتصادی دانست و با بیان این که شفافیت حلقه مفقوده سیستم مدیریت کشور است، گفت: گلوگاه شفافیت مجلس است که متأسفانه در مقابل این مسأله ایستادگی می ک...
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۱۵:۵۷
سلیمی:
حضرت عبدالعظیم حسنی مورد علاقه همه شیعیان جهان هستند
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با بیان این که ویژه برنامه های گرامیداشت روز میلاد حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از روز یکشنبه آغاز می شود، گفت: ایشان مورد علاقه همه شیعیان جهان هستند.
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۷:۵۲
سخنگوی سپاه:
دشمن راهی جز به رسمیت شناختن صلابت و عزت ایران ندارد
سخنگوی سپاه با اظهار اینکه ملت ایران قادر است تا به دشمنان ضربات مهلکی وارد کند، گفت: تأمین امنیت اسرائیل از مهمترین اهداف دشمن است اما امروز پایه های این رژیم به شدت به لرزه درآمده که در تاریخ بی ساب...
۱۳۹۷/۹/۱۵ - ۱۶:۳۵
جزئیاتی از حادثه تروریستی در چابهار
در پی انفجار بمب در یکی از خیابان‌های چابهار، تاکنون تعدادی شهید و ‌‌مجروح شده‌اند.‌‌
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۹:۳۱
دادستان کل کشور:
فساد فراگیر و سیستماتیک در کشور وجود ندارد
دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه فساد وجود دارد اما فراگیر و سیستماتیک نیست، از القای فراگیری فساد در کشور توسط عده ای انتقاد کرد.
۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۰۰:۱۹
رحیم‌پور ازغدی:
بصیرت افزایی رسالت روحانیت در ۴۰ سالگی انقلاب است| شکست انقلاب شکست اسلام است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه بصیرت افزایی رسالت روحانیت در ۴۰ سالگی انقلاب است، گفت: با زمین خوردن انقلاب به‌قدری اسلام سرکوب می‌شود که روحانیت تا قرن‌ها نمی‌تواند از اسلام برای مردم...
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۲۱:۳۲
رضایی در دیدار سفیر آلمان:
حفظ هویت اروپا در گرو استقلال از ‌آمریکا است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر اروپا نتواند استقلال خودش را در برابر آمریکا نشان دهد،هویت اروپا از بین خواهد رفت؛ در هشت ماه آینده اروپا توسط ملت ایران مورد آزمون قرار می گیرد.
۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۰:۲۶
حجت الاسلام جنتی:
حوزه انقلابی نباشد کارایی خود را از دست می دهد
استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر انقلابی ماندن حوزه های علمیه، گفت: شاخصهای انقلابی گری بر گرفته از متون دینی است و اگر حوزه های علمیه انقلابی عمل نکنند کارایی خود ...
۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۲۱:۳۵
بهرامیان:
مأموریت بسیج حقوقدانان کمک به کارآمدی حقوقی و قضایی است
مسؤول سازمان بسیج حقوقدانان کشورعدالت خواهی و ظلم ستیزی را یکی از وظایف مهم بسیج حقوقدانان دانست و گفت: مطالبه گری، فسادستیزی و کمک به کارآمدی سیستم حقوقی و قضائی کشور مأموریت عمده بسیج حقوقدانان است.
۱۳۹۷/۹/۱۲ - ۱۸:۲۲
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان مطرح کرد؛
مجمع تشخیص مصلحت؛ راهبردی ترین نظام قانون گذاری در ایران
حجت الاسلام قطبی، طی یادداشتی به مناسبت روز مجلس و قانونگذاری، به بررسی اهمیت وجود مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت و این مجمع را عنصر راهبردی قانونگذاری در کشور توصیف کرد.