Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تلاش دشمن برای نفوذ در حوزه های علمیه با مرجع سازی | حوزویان هوشیار باشند
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ Thursday, May 24, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۲۳:۵۴
شناسه خبر: ۵۶۱۸۱۱
 
آیت الله اراکی مطرح کرد؛
تلاش دشمن برای نفوذ در حوزه های علمیه با مرجع سازی | حوزویان هوشیار باشند
دبیرکل مجمع تقریب مرجع سازی را از اهداف دشمنان برای نفوذ دانست و گفت: دشمن در پی اعمال روش هایی در حوزه علمیه است که خارج از روش های متعارف فعلی مراجع ساختگی را در تشیع نفوذ دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله محسن اراکی عصر امروز در سلسله جلسات رویش فرهنگ با موضوع«استعمار در کالبد مرجع نمایان» که در سالن همایش های آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان اینکه جنگ نرم دارای چهار جبهه است گفت: جبهه های تحریف، تشکیک، نفوذ و بدل سازی عرصه های مختلف و اساسی حملات دشمن در جنگ نرم علیه تشیع و انقلاب اسلامی هستند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به تحریف به عنوان یکی از جبهه های جنگ نرم افزود: تحریف در مضامین اصول عقاید و فروع دین از مصادیق این عرصه هستند. تحریف مضمون خدا و توحید یکی از مهم ترین تحریف ها در عرصه جنگ نرم است که خداوند را از مقام های خود مانند مالکیت جهان و ربوبیت بازنشست می کند و تنها او را به عنوان خالقی که جهان را به صورت حدوثی آفریده است می بیند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مقام مالکیت و صدور اوامر توسط خداوند، دین نقشی سیاسی دارد و جدایی دین از سیاست نقش فرمانروایی خداوند بر جهان را نفی می کند، قطع رابطه جامعه دینی با مرجعیت ناب دینی، شدید ترین عرصه هجمه های تحریفی است که کارکرد آن دعوت مردم به اقتباس دین از منابعی غیر از مرجعیت و روحانیت دینی است.

آیت الله اراکی با برشمردن تشکیک به عنوان دومین جبهه جنگ نرم تصریح کرد: تشکیک در هر آنچه بتوان در آن تشکیک کرد از برنامه و فعالیت دشمنان است که دامنه آن از توحید تا منابع مالی مرجعیت و روحانیت شیعه و همچنین فعالیت های دینی و فرهنگی است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به نفوذ به عنوان یکی از گسترده ترین عرصه های جنگ نرم افزود: نفوذ تنها منحصر به نهادهای فرهنگی و سیاسی کشور نیست، بلکه خطرناک ترین نفوذ که طراحی و برنامه ریزی زیادی برای آن انجام می شود، نفوذ در نهاد مرجعیت و حوزه های علمیه است. 

وی اطرافیان مراجع را یکی از ابزارهای مهم برای نفوذ در بیوت آنان دانست و خاطرنشان کرد: نفوذ شکل های مختلفی دارد که نفوذ به بیت مراجع یکی از آنان است. نفوذ در قالب تاجر و یا استاد دانشگاه که پروژه های اقتصادی و علمی انجام می دهند با ارتباط گیری با مراجع و اعتماد سازی برای آنان از دیگر اشکال نفوذ است و باید دانست که مراجع و روحانیت نیز بنا بر درجه تقوایشان ممکن است تحت تاثیر آنان قرار گیرند.

آیت الله اراکی با بیان اینکه جریان نفوذ بسیار خطرناک است و طلاب، اساتید و روحانیت باید به شدت مراقب آن باشند، گفت: مرجع سازی یکی از اهداف دشمنان در عرصه نفوذ است. دشمن در پی اعمال روش هایی در حوزه های علمیه است که خارج از روش متعارف بتواند مراجعی را به طور ساختگی به تشیع وارد کند و نفوذ دهد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: این مراجع ساختگی سابقه تحصیلی روشن و شفاف و همچنین سابقه ورع، تقوا و جهاد لازم را ندارند.

وی مرجعیت شیعی امروز را متفاوت و قدرتمند تر از مرجعیت شیعی صد سال پیش دانست و خاطر نشان کرد: مرجعیت شیعه بر خلاف مرجعیت های دینی همچون عربستان در حال حاضر قدرتمند ترین قطب حاضر در عرصه های سیاسی است و به عنوان محوری کارآمد شناخته می شود. باید  دانست که چشم بستن در برابر خطر نفوذی که مرجعیت شیعه را تهدید می کند جایز نیست.

آیت الله اراکی با بیان روایتی از امیرمومنان(ع) تصریح کرد: حضرت می فرمایند مردم بدانید که حق با ما است و سرانجام این حق به ما بازخواهد گشت، هرچند شب طولانی در پیش باشد؛ امروز ما به صورت آشکار زمینه های قدرت یابی امیرمومنان(ع) را در قالب مرجعیت تشیع می بینیم و می توان ادعا کرد قدرتمند ترین جریان در جهان اسلام متعلق به ایشان است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به بدل سازی به عنوان چهارمین عرصه جنگ نرم افزود: طالبان و داعش به عنوان جریان های بدلی انقلابی و اسلامی در تلاش بودند تا بتوانند جریان اصیل انقلابی و اسلامی را محاصره و محدود کنند و در نهایت به زمین بزنند. این بدل سازی ها در داخل  و برای نمونه با عنوان جریان روشنفکری نیز اتفاق افتاد.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه طلاب و روحانیت حفظ هوشیاری و جلوگیری از هر گونه نفوذ در میان حوزه های علمیه و مراجع است./861/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۰ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۳/۳ - ۰۶:۳۶
آیت الله مصباح یزدی:
لازمه مقابله با هوای نفس شناخت دین است|وضعیت زندگی مسؤولان نباید با جامعه متفاوت باشد
رییس مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: گاهی شرایط زندگی، پست و موقعیت اجتماعی افراد اقتضا می کند که به گونه ای رفتار کنند که بر دیگران در زندگی مادی برتری نداشته باشند.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۰۲:۴۹
آیت‌الله سبحانی:
مردان الهی هنگام رسیدن به قدرت بندگی خدا را فراموش نمی‌کنند
حضرت آیت‌الله سبحانی با تأکید بر این که مردان الهی هنگامی که به قدرت می‌رسند، بندگی خدا را فراموش نمی‌کنند، گفت: انسانی که از قدرت خود مغرور می‌شود راه فرعون را پیش می‌گیرد.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۰۲:۴۲
در قم؛
مراسم هفتمین روز درگذشت حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی برگزار شد
مراسم هفتمین روز درگذشت حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی با حضور شخصیت‌های حوزوی در قم برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۳ - ۰۰:۳۳
آیت الله مکارم شیرازی:
معنای توکل ترک تلاش و فعالیت نیست | انجام تکالیف و توکل بر خدا رمز سعادت انسان است
حضرت آیت الله مکارم گفت: عوامل انحراف در عصر ما بسیار زیادتر از عصرهای دیگر است که اگر وظیفه خود را انجام ندهیم و توکل بر خدا نداشته باشیم دچار آسیب و مشکلات جدی می شویم.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۸:۳۵
عصر امروز انجام شد؛
دیدار مسؤولان و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب
در هفتمین روز از ماه مبارک رمضان، سران قوا، مسؤولان، کارگزاران و جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف کشوری و لشکری با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۵:۰۳
آیت الله فقیهی:
اختلاس و تضییع حقوق مردم نتیجه عدم مراقبت بر نفس است
عضو جامعه مدرسین راه رهایی از گناهان را از دیدگاه قرآن کریم اقامه صبر و نماز دانست و گفت: بسیاری از اختلاس‌ها، دنیاپرستی‌ها و گناهان کبیره نتیجه عدم مراقبت بر نفس است.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۴:۵۷
آیت الله سبحانی در جلسه تفسیر قرآن:
وضعیت امروز برجام نتیجه بی توجهی به دستورات قرآن است | ضرورت راه اندازی اینترنت ملی
حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به آیات عهد شکنی دشمنان و مشرکان در قرآن، وضعیت امروز برجام را نتیجه بی توجهی به دستورات قرآن دانست.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۳:۳۴
رییس قوه قضاییه درگذشت حجت الاسلام و المسلمین حسنی را تسلیت گفت
آیت الله آملی لاریجانی طی پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین حسنی امام جمعه و نماینده سابق رهبری در استان آذربایجان غربی را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۰۵:۰۴
آیت‌الله طبسی در گفت وگو با رسا:
مسؤولان با گرگ های بین المللی از موضع ضعف برخورد نکنند| مذاکرات "برد برد" به برد یک طرفه آمریکا و اروپا تبدیل شده است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از مسؤولان خواست که با گرگ های بین المللی از موضع ضعف برخورد نکنند و مجددا به آ‌ن ها امتیاز ندهند و بدون تک روی و برخی اصرارهای بیهوده تابع فرمایشات رهبر انقلاب باشند.
۱۳۹۷/۳/۲ - ۰۴:۴۳
آیت الله مصباح یزدی:
مخالفت با هوای نفس به معنای ترک مطلق لذت نیست | امر و نهی الهی زمینه ای برای رشد عالی انسان است
رییس مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: گاهی کسانی که سطحی نگر هستند دچار افراط و تفریط می شوند می گویند چون مخالفت نفس سبب قرب به خداوند می شود مطلقا مسائل لذت بخش را باید ترک کرد در حالی که این سخن درست نیس...
۱۳۹۷/۳/۱ - ۲۳:۴۸
آیت‌الله سبحانی:
میل به عدالت و عقلانیت در انسان نهادینه شده است
حضرت آیت‌الله سبحانی با بیان این که در انسان میل عدالت و عقلانیت نهادینه شده است، گفت: عقل میل انسان را به ستم و جهل کاهش داده و او را برای عمل به عدالت و عقلانیت رهنمون می‌سازد.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۲۳:۳۳
آیت الله مکارم شیرازی:
انسان باید از سرنوشت ظالمان و مستکبران عبرت بگیرد
حضرت آ‌یت الله مکارم با بیان این که تاریخ به تمام معنا آموزنده بوده و واعظ است، بر ضرورت عبرت گرفتن انسان از سرنوشت ظالمان و مستکبران تأکید کرد.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۸:۳۸
آیت الله جوادی آملی:
انسان خود را به کمتر از بهشت بفروشد ضرر می کند | بهترين راه عنداللهی شدن روزه گرفتن است
حضرت ‌آیت الله جوادی گفت: بهترين راه براي عنداللهي شدن روزه گرفتن است. باطن روزه به صورت لقاي خدا ظهور مي‏ كند و براي انسان، همتي بالاتر از لقاي حق فرض ندارد.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۶:۳۴
آیت الله فقیهی:
پایبندی مستکبران به عهد تا زمان تأمین منافع مادی ‌آنان است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی را مصداق بارز دنیاپرستی دانست و گفت: این نوع جوامع اگر منافعشان در خطر باشد به هیچ معاهده‌ای پایبند نخواهند بود.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۱۵:۵۵
آیت الله سبحانی در جلسه تفسیر قرآن:
مشرکان هیچگاه پای عهد خود با مسلمانان نمی ایستند
حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که در هر عهدی باید میان دو طرف مشترکاتی وجود داشته باشد، تأکید کرد که مشرکان هیچگاه پای عهد خود با مسلمانان نمی ایستند چراکه نقطه اشتراکی با مسلمانان ندارند.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۵:۳۸
آیت‌الله سیفی مازندرانی:
فکر وفاداری اروپا به تعهدات توهمی بیش نیست
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: فرقی بین اروپائیان و آمریکا نیست، این فرصتی برای مسؤولان است که آن‌ها را بشناسند و این گمان و توهم را از خود بیرون کنند که اروپائیان اهل وف...
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۵:۰۶
آیت الله مصباح یزدی:
برخی هنوز باور ندارند که باید در برابر آمریکا مقاومت کرد | تسلیم شدن در برابر دشمن مشکلی را حل نمی کند
رییس مؤسسه امام خمینی(ره) با بیان این که برخی هنوز باور ندارند که می توان در برابر آمریکا ایستاد، گفت:تسلیم شدن در برابر دشمن سبب حل مشکلات اقتصادی و فقر نمی شود.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۲۲:۵۹
آیت‌الله سبحانی:
ایمان مجرد از عمل نجات‌بخش نیست
حضرت آیت‌الله سبحانی با بیان این که برخی گمان می کنند که ایمان کافی بوده و نیازی به عمل صالح نیست، گفت: ایمان مجرد از عمل ارزش دارد اما نجاتبخش نیست.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۲۲:۴۷
آیت الله مکارم شیرازی:
جناح ها دست آشتی به هم دهند و در برابر دشمنان قسم خورده ایستادگی کنند
حضرت آ‌یت الله مکارم وحدت را مایه قوت و عزت دانست و گفت: جناح ها باید دست آشتی به هم دهند و در برابر دشمنان قسم خورده ایستادگی کنند.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۶:۵۸
انتقاد آیت الله فقیهی از شعار زدگی برخی مسؤولان | شعارها باید همراه با عمل باشد
عضو جامعه مدرسین با تأکید بر این‌که شعار مسؤولان باید همراه با عمل باشد، گفت: متأسفانه امروزه برخی افراد شعارهایی را مطرح می‌کنند تا در سایه این شعارها به پست و مقام‌های دنیوی برسند.