Web
Analytics
Rasa News :: خبرگزاری رسا - تلاش دشمن برای نفوذ در حوزه های علمیه با مرجع سازی | حوزویان هوشیار باشند
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ Friday, October 19, 2018 - ساعت:
زمان : ۱۳۹۷/۱/۳۰ - ۲۳:۵۴
شناسه خبر: ۵۶۱۸۱۱
 
آیت الله اراکی مطرح کرد؛
تلاش دشمن برای نفوذ در حوزه های علمیه با مرجع سازی | حوزویان هوشیار باشند
دبیرکل مجمع تقریب مرجع سازی را از اهداف دشمنان برای نفوذ دانست و گفت: دشمن در پی اعمال روش هایی در حوزه علمیه است که خارج از روش های متعارف فعلی مراجع ساختگی را در تشیع نفوذ دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله محسن اراکی عصر امروز در سلسله جلسات رویش فرهنگ با موضوع«استعمار در کالبد مرجع نمایان» که در سالن همایش های آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان اینکه جنگ نرم دارای چهار جبهه است گفت: جبهه های تحریف، تشکیک، نفوذ و بدل سازی عرصه های مختلف و اساسی حملات دشمن در جنگ نرم علیه تشیع و انقلاب اسلامی هستند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به تحریف به عنوان یکی از جبهه های جنگ نرم افزود: تحریف در مضامین اصول عقاید و فروع دین از مصادیق این عرصه هستند. تحریف مضمون خدا و توحید یکی از مهم ترین تحریف ها در عرصه جنگ نرم است که خداوند را از مقام های خود مانند مالکیت جهان و ربوبیت بازنشست می کند و تنها او را به عنوان خالقی که جهان را به صورت حدوثی آفریده است می بیند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مقام مالکیت و صدور اوامر توسط خداوند، دین نقشی سیاسی دارد و جدایی دین از سیاست نقش فرمانروایی خداوند بر جهان را نفی می کند، قطع رابطه جامعه دینی با مرجعیت ناب دینی، شدید ترین عرصه هجمه های تحریفی است که کارکرد آن دعوت مردم به اقتباس دین از منابعی غیر از مرجعیت و روحانیت دینی است.

آیت الله اراکی با برشمردن تشکیک به عنوان دومین جبهه جنگ نرم تصریح کرد: تشکیک در هر آنچه بتوان در آن تشکیک کرد از برنامه و فعالیت دشمنان است که دامنه آن از توحید تا منابع مالی مرجعیت و روحانیت شیعه و همچنین فعالیت های دینی و فرهنگی است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به نفوذ به عنوان یکی از گسترده ترین عرصه های جنگ نرم افزود: نفوذ تنها منحصر به نهادهای فرهنگی و سیاسی کشور نیست، بلکه خطرناک ترین نفوذ که طراحی و برنامه ریزی زیادی برای آن انجام می شود، نفوذ در نهاد مرجعیت و حوزه های علمیه است. 

وی اطرافیان مراجع را یکی از ابزارهای مهم برای نفوذ در بیوت آنان دانست و خاطرنشان کرد: نفوذ شکل های مختلفی دارد که نفوذ به بیت مراجع یکی از آنان است. نفوذ در قالب تاجر و یا استاد دانشگاه که پروژه های اقتصادی و علمی انجام می دهند با ارتباط گیری با مراجع و اعتماد سازی برای آنان از دیگر اشکال نفوذ است و باید دانست که مراجع و روحانیت نیز بنا بر درجه تقوایشان ممکن است تحت تاثیر آنان قرار گیرند.

آیت الله اراکی با بیان اینکه جریان نفوذ بسیار خطرناک است و طلاب، اساتید و روحانیت باید به شدت مراقب آن باشند، گفت: مرجع سازی یکی از اهداف دشمنان در عرصه نفوذ است. دشمن در پی اعمال روش هایی در حوزه های علمیه است که خارج از روش متعارف بتواند مراجعی را به طور ساختگی به تشیع وارد کند و نفوذ دهد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: این مراجع ساختگی سابقه تحصیلی روشن و شفاف و همچنین سابقه ورع، تقوا و جهاد لازم را ندارند.

وی مرجعیت شیعی امروز را متفاوت و قدرتمند تر از مرجعیت شیعی صد سال پیش دانست و خاطر نشان کرد: مرجعیت شیعه بر خلاف مرجعیت های دینی همچون عربستان در حال حاضر قدرتمند ترین قطب حاضر در عرصه های سیاسی است و به عنوان محوری کارآمد شناخته می شود. باید  دانست که چشم بستن در برابر خطر نفوذی که مرجعیت شیعه را تهدید می کند جایز نیست.

آیت الله اراکی با بیان روایتی از امیرمومنان(ع) تصریح کرد: حضرت می فرمایند مردم بدانید که حق با ما است و سرانجام این حق به ما بازخواهد گشت، هرچند شب طولانی در پیش باشد؛ امروز ما به صورت آشکار زمینه های قدرت یابی امیرمومنان(ع) را در قالب مرجعیت تشیع می بینیم و می توان ادعا کرد قدرتمند ترین جریان در جهان اسلام متعلق به ایشان است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به بدل سازی به عنوان چهارمین عرصه جنگ نرم افزود: طالبان و داعش به عنوان جریان های بدلی انقلابی و اسلامی در تلاش بودند تا بتوانند جریان اصیل انقلابی و اسلامی را محاصره و محدود کنند و در نهایت به زمین بزنند. این بدل سازی ها در داخل  و برای نمونه با عنوان جریان روشنفکری نیز اتفاق افتاد.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه طلاب و روحانیت حفظ هوشیاری و جلوگیری از هر گونه نفوذ در میان حوزه های علمیه و مراجع است./861/پ۲۰۲/ق

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۱۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۶:۱۴
امام جمعه پردیسان:
ایران بستر تشکیل تمدن اسلامی است
حجت الاسلام والمسلمین قوامی با بیان این‌که ایران بستر تشکیل تمدن اسلامی است، گفت: خداوند این سرزمین را برای انقلاب اسلامی انتخاب کرده است، بنابراین می‌‌توان شایستگی و ظرفیت عظیم ایران را برای تشکیل تم...
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۳:۴۱
آیت الله خاتمی:
FATF دشمن بیرون انداخته شده توسط ملت را از پنجره وارد کشور می کند| سازمان های بین المللی قابل اعتماد نیستند
امام جمعه موقت تهران با بیان این که FATF می دزدانی که ملت ایران آن ها را با سیلی بیرون انداخته از پنجره این لوایح وارد کشور کند، خطاب به شورای نگهبان گفت: سازمان های بین المللی قابل اعتماد نیستند.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۱۰:۳۴
آیت الله مکارم شیرازی:
راهپیمایی اربعین مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی از راهپیمایی باشکوه اربعین به عنوان مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان و بدخواهان مکتب اهل بیت(ع) یاد کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۹:۲۲
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر آموزش و پرورش:
سند ۲۰۳۰ پوششی برای انتقال فرهنگ غربی است / مراقب نفوذی ها باشید
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر آموزش و پرورش سند ۲۰۳۰ را پوششی برای انتقال فرهنگ منحط غربی دانست و بر لزوم مراقبت نسبت به نفوذی ها تاکید کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۵:۰۶
با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب صورت گرفت؛
تجلیل از خدمات و مجاهدت های ۱۳ ساله ‌آیت الله رمضانی در اروپا
مراسم پاسداشت ۱۳ سال مجاهدت فرهنگی و تبلیغی آیت الله رمضانی در اروپا با عنوان سفیر انقلاب در مدرسه علمیه آیت الله بهجت برگزار شد.
۱۳۹۷/۷/۲۶ - ۰۴:۳۳
آیت الله رمضانی:
امروز وقت خسته شدن از انقلاب و مسیر تمدن سازی نیست| چرا عده ای پیشرفت ها را نمی بینند؟
نماینده خبرگان با انتقاد از خستگی عده ای و القای یأس و ناامیدی به جامعه، گفت: مشکلاتی وجود دارد اما پیشرفت های بسیاری در زمینه های گوناگون حاصل شده است، چرا عده ای این پیشرفت ها را نمی بینند؟
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۲۲:۱۵
آیت الله صافی گلپایگانی:
قوانین اسلام راهگشای همه چالش های پیش روی بشریت است
حضرت آ‌یت الله صافی گلپایگانی تأکید کرد: ابزار اجتهاد فقهای شیعه است که می‌تواند به وسیله آن فقه بی نظیر و قانونِ جامع اسلام، پاسخگوی تمام مسائل و چالش ها باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۸:۱۹
آیت الله شب زنده دار:
فرهنگ و رسوم جاهلی مانع ترقی انسان می شود| همنشینی با بزرگان مسیر سعادت را هموار می کند
عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به موانع سعادت و ترقی انسان گفت: بسیاری از اموری که انسان ها دنبال می کنند و رسومی که وجود دارد ناشی از جهالت است و مانع از پرواز و ترقی انسان می شود.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۶:۰۱
آیت الله رجبی مطرح کرد؛
تلاش مؤسسه امام خمینی برای تربیت نیروی کارامد جهت پاسخ به نیازهای جامعه
نوزدهمین نشست اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم با حضور آیت الله رجبی با رویکرد بررسی فعالیت های مؤسسه امام خمینی و معرفی ویژگی های آیت الله مصباح برگزار شد.
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۵۵
آیت الله جنتی:
ملاک شورای نگهبان در بررسی FATF شرع و قانون است| اربعین نماد برکت سیاسی و اجتماعی است
دبیر شورای نگهبان با اشاره به مصوبه مجلس درباره FATF گفت: معیار و ملاک شورای نگهبان شرع مقدس و قانون است و امیدواریم که نتیجه عملکرد ما به نفع اسلام و انقلاب و تضمین کننده عزت کشور باشد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۳:۴۷
آیت الله فاضل لنکرانی:
مودت اهل بیت رمز وحدت مسلمین است
رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان این که «مودة فی القربی» اختلافات میان بشریت را می زداید، گفت: مودت اهل بیت(ع) رمز تکامل و وحدت بشریت است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۲۲:۰۲
آیت الله جوادی آملی:
کسانی که در پی حق هستند باید خون بهای سیدالشهدا را بگیرند
حضرت آ‌یت الله جوادی ‌آملی با بیان این که جریان حسین بن علی(ع) جریان حق و عدل و مبارزه با باطل است که در همه اعصار وجود دارد، گفت: کسانی که در هر زمانی با حق و عدل مخالفت کردند باید مورد قصاص قرار بگی...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۷:۱۳
با دستور رییس دستگاه قضا صورت می گیرد؛
رسیدگی خارج از نوبت برای تعدیل در مهلت تأدیه سکه مهریه
رییس قوه قضاییه با صدور بخشنامه‌ای به رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور دستور داد که بدون نوبت به درخواست تعدیل مهلت تأدیه مهریه‌ها رسیدگی کنند تا از زندانی شدن مردان جلوگیری به عمل آید.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۶:۳۹
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی:
اشرافی گری مسؤولان مردم را به نظام اسلامی بدبین می کند
نماینده خبرگان ساده زیستی مسؤولان و روحانیت را عامل بقای نظام اسلامی دانست و گفت: اگر مسؤولان گرایش به اشرافیت داشته باشند و سطح زندگی آن ها از مردم فاصله بگیرد، جامعه نسبت به دستگاه های حکومتی بدبین ...
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۶:۲۴
آیت الله حسینی شاهرودی در گفت وگو با رسا:
دنیازدگان نباید در دولت و مجلس مسؤولیت داشته باشند| سپاه بهترین الگو برای تربیت افراد صالح است
نماینده خبرگان با تأکید بر لزوم ساده زیستی مسؤولان گفت: دولت و مجلس باید آن دسته از مسؤولانی که دنیازده شده و اشرافی زندگی می کنند را عزل کرده و افراد صالح جایگزین کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین علیمرادی در گفت وگو با رسا:
احراز ساده زیستی شرط روی کار آمدن مسؤولان باشد
نماینده خبرگان با تأکید بر این که احراز ساده زیستی باید شرط روی کار آمدن مسؤولان باشد، گفت: تا زمانی که روح ساده زیستی در مسؤولان حاکم نشود، امکان تحقق اهداف انقلاب وجود نخواهد داشت.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین دیرباز:
وجود شفافیت در کشور مانع فساد می شود| مسؤولان در عمل اهداف انقلاب را عینیت بخشند
نماینده خبرگان با اشاره به این که مسؤولان باید با رفتار خود اهداف انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب را عینیت بخشند، گفت: اگر مردم از زندگی مسؤولان خود آگاه باشند و ساده زیستی را در آن مشاهده کنند، نسبت...
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۳:۵۰
آیت الله سبحانی:
فقه و طبابت رابطه تنگاتنگی دارند| به برکت انقلاب بی نیاز از پزشکان خارجی هستیم
حضرت آیت الله سبحانی با بیان این که فقه با طبابت رابطه تنگاتنگی دارد، گفت: از اول کتاب طهارت تا آخر کتاب دیات فقیه محتاج طبیب در تشخیص موضوعات است تا بتواند حکم دهد.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۲۰:۱۲
پیام تسلیت ‌آیت الله نوری درپی درگذشت حجت الاسلام شجاعی
حضرت آیت الله نوری همدانی با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام سید ابوالقاسم شجاعی را تسلیت گفت.
۱۳۹۷/۷/۲۲ - ۱۹:۵۳
آیت الله جوادی ‌آملی:
مردم فرشته گونه دین و کشور را حفظ کردند| برخی در کشور خلاف مسیر انسانیت حرکت می کنند
حضرت ‌آیت الله جوادی آملی با بیان این که دفاع مقدس از آنجا که همه کشورهای جهان علیه ما متحد شدند جنگ جهانی سوم بود، گفت: در این میان تنها دینِ مردم باعث حفظ کشور شد و مردم فرشته گونه دین و کشور را حف...